Gemeente Haarlem heeft 224 vacatures B. en W. denken aan eigen efficiency-bureau veertig jaar katholiek middelbaar onderwijs in Haarlem ACHTSTE LUSTRUM Augustijnen veertig jaar in Haarlem Programma viering 40-jarig jubileum Triniteitslyceum OP BEGROTING 1963 Herbouw molen „Adriaen" Nog dit jaar voorstel aan de raad Ongevallen door los lopende honden Geen populaire actie voor T.H. in Haarlem De vleugels uit MEMORIE VAN ANTWOORD GROEN Co. Aantal in Haarlem valt nogal mee Maximum snelheid op de Randweg Radio Moors, Demonstratiewoning voor de B.B. ZATERDAG 27 OKTOBER 1962 PAGINA 3 HAARLEM, 27 okt. De thans gepubliceerde Memorie van Antwoord op het begrotingsver- slag is geen opzienbarend stuk. Natuurlijk moet men er rekening mee houden, dat een aantal vra gen gesteld zijn door raadsleden, die pas sinds begin september deel uitmaken van de raad. Maar men vraagt zich toch af of zulke leden binnen hun fractie niet zo veel „begeleiding" meekrijgen, dat zij althans niet naar de bekende weg behoeven te vragen. Men kan toch nauwelijks veronderstellen, dat de reeds langer zitting heb bende raadsleden zelf informeren- hoe bepaalde wettelijke regels zijn, waarom dit of dat bouw plan nog niet is verwezenlijkt en wanneer voor e enbepaald plan de rijksgoedkeuring kan worden verwacht? Wij prijzen de lank moedigheid van B. en W., die wederom méér papier ter be schikking hebben gesteld om al deze vragen in extenso te beant woorden, maar wij vragen ons af of een dergelijk vraag- en ant woordspel nog wel in overeen stemming is met de zo vaak erbij gehaalde „waardigheid van de raad van een stad als Haarlem". Een dergelijk uitvoerige Memorie van Antwoord betekent ook, dat B. en W. rekening zullen moeten hóuden met een uitvoerige mon delinge behandeling van de ge meentebegroting. Het is te hopen, dat de fractievoorzitters hun frac tieleden tot meer wijze zelfbeper king kunnen brengen, dan zij ver mochten toen het begrotingsver- slag werd opgesteld. HAARLEM, 21 okt. Moge lijk nog voor het einde van dit jaar zullen B. en W. de raad voorstellen om de molen Adri aente doen herhouwen. De molen zal, met behoud van eigen karakter, geëxploiteerd gaan worden als cultureel ont- vang-centrum. Het architecten bureau A. J. de Koning en J. J. Biezen te Hoofddorp heeft een plan gemaakt voor de herbouw van de molen en B. en W. heb ben dit plan goedgekeurd. Dit deelt het College mee in zijn Memorie van Antwoord op het begrotingsverslag. CENTRALE VERWARMING DUIKER OLIEBRANDERS VOLGEND JAAR WEER BE VOLKINGSONDER- ZOEK IN HAARLEM VEERTIG JAAR geleden, op 5 september 1922, ging het Haarlemse Triniteitslyceum van start. Met een groot feest, waarbij niet alleen docenten en leerlingen, maar ook ouders en oud-leerlingen betrokken zullen worden, zal het achtste lustrum gevierd worden. Een feest van een paar dagen zelfs, die zullen aansluiten op de herfstvakantie. De viering kan geen zaak van het lyceum alléén zijn. Feitelijk is heel de katholieke gemeenschap in Zuid-Kennemerland erbij betrok ken. Want dit jubileum betekent ook, dat veertig jaar geleden begonnen werd met het katholiek middelbaar onderwijs in Haarlem en omstreken. Tevens kan het feit herdacht worden, dat veertig jaar geleden de Augustijnen opnieuw hun intrede in Haarlem deden, nadat zij in 1519 bij de altera tie hun klooster in Haarlem hadden moeten ver laten. Zij vestigden zich hier voor het eerst in llfi3. Zij hadden dus reeds geschiedenis gemaakt in het Haarlemse. Maar intussen zijn de Haarlemmers weer zo met hen vertrouwd ge raakt, dat het is, alsof zij reeds eeuwen hun convent in Haarlem hébben. In hun zwarte habijt zijn de Augustijnen vertrouwde figuren geworden, die moeilijk uit de stad weg te denken zijn. Een eigen parochie hebben zij (nog steeds) niet, hoewél in hun kapel aan de Zijlweg iedere zondagochtend véle omwonenden de hoogmis komen meevieren. Geen parochiepriesters dus, wél paters, aan wie het katholieke onderwijs zeer veel verschuldigd is. Honderden leerlingen hébben in de loop der jaren hun opleiding genoten aan het Triniteits lyceum, dat door zijn heel eigen sfeer de jongens het „eeuwigdurend merkteken" van Trinitariër meegaf. In de voorbije veertig jaar zijn de oud-leerlingen naar alle delen van de wereld uitgezwermd, maar in hun bagage gingen steeds de herinneringen mee aan de Zijlwegse jaren. Herinneringen aan hebbelijkheden en onhebbelijkheden van docenten, aan lessen, die niet altijd tot groot enthousiasme voerden, maar ook aan uren, die men mee-beleefd moet hébben, wil men de glorie ervan opnieuw proeven. HAARLEM, 27 okt. Ter viering van het veertigjarig bestaan van het Triniteitslyceum is een programma samengesteld, dat over verschillende dagen is verdeeld. Het Triniteitslyceum, dat tengevolge van de aanwas van leerlingen met gebrek aan ruimte te kampen heeft, moet zijn vleugels verder uitslaan. Het staat nu in het teken van de nieuwbouw. Naar de Rand weg toe wordt thans een nieuwe vleugel gebouwd, waar voor op 5 november de eerste steen officieel gelegd zal wor den. Bijna veertig jaar het ge bouw werd ruim een half jaar na het begin van de eerste cur sus in gébruik genomen staat het Trinüeitslyceum aan de Zijlweg. Honderden Trinita riërs hebben in de loop der jaren hun weg gevonden naar het schoolgebouw, vanwaar zij vele herinneringen hébben meegenomen. MET RECHT EN REDEN gaat de Triniteitsgemeenschap haar veertig jarig jubileum vieren. Voor honder den oud-leerlingen zal er reden ge noeg zijn terug te denken aan hun eigen schooltijd. Namen van vele Augustijnen zullen hun in gedachten komen. Geen uit de vooroorlogse tijd vertoeft meer in Haarlen. Met uit zondering van de onverslij tbare pater Aegidius Distel, een prefect zonder weerga, die nu als senior zijn triom fen viert in het convent. Maar even zeer zullen zij terugdenken aan de leken-leraren, die in dit artikel niet aan de orde (der Augustijnen) zijn gekomen. Zij hebben minstens zoveel verdiensten voor de school en zonder hen zou het Triniteitslyceum niet die plaats innemen in het Haarlemse als nu het geval is. Dat die waardering ook een Augustijnse kant heeft moge blijken uit het feit, dat nu naast de conrector, pater L. J. Reijkers, een leek als conrector fungeert, in de persoon van drs. A. F. M. van Noort. Uiteraard wordt uitvoerig aandacht gewijd aan de zuiver financiële zaken, die in de ontwerp-begroting hun neer slag hebben gevonden. Na het indienen van het begrotingsontwerp hebben B. en W. van de minister van Binnenland se Zaken nadere mededelingen ontvan- ge over de inkomsten uit het gemeen tefonds, waarop de gemeente volgend jaar kan rekenen. De financiële ver houdingswet blijkt in de practijk nog lang niet in alle opzichten te voldoen, vooral ook omdat de verschillende uit voeringsbesluiten te lang op zich laten wachten. De gemeenten verkeren daar door te lang in onzekerheid over htm te verwachten inkomsten. Twee punten trekken in deze Memo rie van Antwoord vooral de aandacht, het structuurplan voor de stad, waarop vele jaren lang bij herhaling is aange drongen, is gereed. Op 7 november wordt het tijdens een informele raads vergadering besproken. Het tweede punt: het Hildebrandmonument zal 's winters worden „ingekist", teneinde de broze steen te beschermen tegen de invloeden van de vorst. Over beide on derwerpen kan men elders meer lezen. Voor het overige moeten B. en W. wel als steeds herhalen: onzekerheid over de inkomsten, uitblijven van rijksgoed- keuringen voor de bouw van allerhand noodzakelijke projecten, personeelste kort. Afgezien van het onderwijzend per soneel en het geüniformeerd politie personeel, telt de gemeente thans 224 vacatures, waarvan de meeste in de technische diensten als Openbare Werken en het Energiebedrijf. De sa larissen kunnen nauwelijks verhoogd worden om hierin verbetering te brengen. Men is wat dat betreft aan handen en voeten aan het rijk gebon den. Wel tracht men de secundaire arbeidsvoorwaarden zoveel doenlijk te verbeteren en een zo vlot mogelij ke promotieregeling toe te passen. De invoering van de vijfdaagse werk week heeft zeker niet in alle gevallen tot uitbreiding van de personeelssterkte geleid. In het algemeen is de werktijd verkorting opgevangen door een hogere individuele prestatie. Maar van het personeel wordt daardoor - ook al in verband met het personeelstekort - erg veel gevergd. Per 1 januari 1963 zal op uitgebreider schaal de nieuwe loonrege ling worden toegepast op basis van werkclassificatie en makanalyse. On geveer 45i/5 pet van de ambtenaren blijkt aan de premie-spaarregeling deel te nemen. De laagstbetaalde ambtena ren nemen er het minst aan deel. B. en W. verklaren nu wel iets te voelen voor een eigen interne efficien cy- en organisatie-assistentie. Daar naast zal de externe organisatie-advi seur een meer algemene assistentie kunnen verlenen. (Advertentie) BLOEMEND AAI. TE LEF. 54855 HAARLEM, 27 okt. Volgens B. en W. in hun Memorie van Antwoord op het begrotingsverslag valt het aantal onge lukken, dat loslopende honden veroor zaken, nogal mee. Enkele raadsleden dachten daar anders over en meenden zelfs, dat dit euvel de laatste tijd zelfs toenam. Sinds in december 1961 de betreffen de bepalingen van de Algemene Poli tie Verordening van kracht werden, heeft de politie 22 processen verbaal opgemaakt. In vier gevallen daarvan had een loslopende hond een ongeval veroorzaakt. Over heel 1961 veroor zaakten loslopende honden in 32 geval len een ongeluk. Er is dus wel van een flinke daling sprake. De politie houdt de loslopende honden echter scherp in de gaten. HAARLEM, 27 okt. B. en W. over wegen om volgend jaar wederom een bevolkingsonderzoek op t.b.c. te doen houden. Het verslag over het vorige bevolkingsonderzoek (in 1960-1961) heeft het College daartoe aanleiding gegeven. B. en W. zullen tevens nagaan hoe men op nog doeltreffender manier kan bevorderen, dat zoveel mogelijk personen zich aan dit onderzoek onder werpen. TRINITEITSLY CEUM minilimillilimiimiimillimn DE GESCHIEDENIS van het Trini teitslyceum begint vroeger dan 1922. Ook hier was een prenatale tijd, van maar liefst vijf jaren, eer de geboorte van het eerste katholieke lyceum in Haarlem in de burgerlijke schoolstand vastgelegd kon worden. Men schreef 1917. De schoolstrijd was gestreden, Waarbij de aandacht van de confessio nelen vooral gericht was geweest op het lager onderwijs. Er was minstens zo'n behoefte aan katholiek middel baar onderwijs. Dat bleek onder meer uit een ingezonden brief, geplaatst in de Nieuwe Haarlemsche Courant van 10 september 1917. Aan de hand van ver schillende argumenten werd duidelijk ge maakt, dat de stichting van een katho lieke H.B.S. in Haarlem hard nodig Was. Degenen die dezelfde mening waren toegedaan, werden vriendelijk uitgeno digd hun naamkaartje bij de adminis tratie van de krant te deponeren. Op deze wijze kwamen er dertig blijken van instemming binnen. Het begin was er. Uit de eerste reac ties bleek, hoe de bestaande toestand onbevredigend was. De katholieken, die hun kinderen niet naar een neutrale school wensten te sturen, bleef niets anders over dan ze middelbaar onder wijs te laten geven in Amsterdam of op een kostschool. Onze redactie hield een «nquête, waarbij heel duidelijk werd, dat met de stichting van een katholieke H.B.S. in een grote behoefte zou wor sen voorzien De eersten, die hun instemming he ugden waren mgr. A. Callier, bisschop van Haarlem, de heer J. Roodnat, hoofd van de Cruquiusschool en dr. J. F. M. j districts-schoolopziener. Vooral ZJJ de activiteit van pastoor H. entzei van de Paul Krugerstraat-pa- rochie werd op 4 januari 1918 opge richt •eene vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen voor R.K Middelbaar Hooger Onderwijs te Haar lem", waarin uiteengezet werd, dat de de titel .Een Roomsche H.B.S. te Haar lem" waarin uiteengezet werd, da de stichting noodzakelijk was „tot behoud van het geloof en om hoogere studiën bij de R.K. Jeugd te bevorderen .Bp al hun hooggestemde idealen bleven de initiatiefnemers zakelijk genoeg om te beseffen, dat van hun plannen niets te recht zou komen zonder geld. Er werd een fonds opgericht, dat na een jaar ƒ25.000,- in kas had. Volgens goed gebruik van die da- een keek het bestuur van de vereni ging Uit naar een priesterorde, die zich met de leiding van de te stich ten school zou willen belasten. Waar- om nu juist de kleuze op de Augus tynen is gevallen is ons nie\ bekend. Zij hadden een goede naam. Maar die waren er meer. Misschien zouden zij het beste passen in het Haarlemse klimaat. Wie dat toen geprofeteerd heeft, heeft later volkomen gelijk ge kregen. Hoe het ook zij, op 29 juni 1920 ging er een brief naar dr. L. Beke, toen provinciaal van de Augus tijnen, waarin de paters gevraagd werd zich met het onderwijs te be lasten en de nodige leerkrachten te verstrekken. Uit de reactie van de provinciaal bleek dat de Augustijnen het verzoek ^Wol achtten de liefde kwam dus Van twee kanten - maar dat men de HAARLEM, 27 okt. B. en W. voelen tn het huidige stadium nog weinig voor een populaire actie ter bevordering van het vestigen van een T.H. in Haarlem. Dit delen zij mede in hun Memorie van van Antwoord op het begrotingsverslag. ■Wel zal de bestaande voorbereidings commissie voor de T.H. worden omgezet ln een veel ruimer samengestelde stich ting, omdat de huidige basis - een groep vooraanstaande en enthousiaste personen uit Haarlem en omgeving - te eng wordt geacht. De bestaande commissie heeft intussen •en wetenschappelijk gefundeerde bro chure laten samenstellen, waarin wordt aangetoond dat de volgende T.H. nood zakelijk is en bij Haarlem gesticht moet worden. De brochure is nog niet gereed. Zij zal aan alle personen en instanties worden toegezonden, die enige invloed kunnen uitoefenen op de uiteindelijke beslissing over de vestigingsplaats van de T.H. Overigens delen B. en W. nog mede, dat de besprekingen met de be trokken autoriteiten over de mogelijk heden van het vestigen van een T.H. bij Haarlem bepaald niet pessimistisch •temmen. HAARLEM, 27 okt. Blijkens de Memorie van Antwoord op het begro tingsverslag zijn B. en W. van Haar lem ook allerminst gelukkig met de verschillende maximumsnelheidsbepa- lingen op de Westelijke Randweg en de Delftlaan. De weggebruikers klagen hier al lang over. B. en W. delen nu mede, dat tussen rijk, provincie en ge meente thans overleg gaande is om tot •en zo gunstig mogelijke oplossing van dit vraagstuk te komen. Een plaatje uit de eerste jaren van het lyceum tijdens een les van de heer N. C. Andriessen, die nu met het lyceum jubileert. Achter in de klas pater N. Th. Vlaar, de eerste rector van het Lyceum. Links vooraan de leerling M. van Buchem, de eerst ingeschreven Trinitariër. Daarachter rechts Piet Hokkeling, thans reeds 28 jaar als leraar aan het Triniteitslyceum verbonden. welke 's morgens om 9 uur begint, 's Avonds om 20 uur soirée in de Hildebrandzaal voor de vierde en hogere klassers. Vrijdag 9 november: Viering veertig jarig jubileum drs. N. Andriessen. 's Morgens om 9.15 uur H. Mis in de parochie-kerk van Overveen. 's Mid dags om 15 uur huldiging in Mi- nerva-theater. 's Avonds vanaf 20 uur in de Hildebrandzaal begroe- Woensdag 7 november: 's Morgens om ting van de reünisten. 10 uur sessie onder leiding van Zaterdag 10 november: 's Morgens om Maandag 5 november: 's Morgens om 10 uur eerste steenlegging voor de nieuwbouw. De eerste steen wordt gelegd door de jongste leerling, de 11-jarige Gijsbert van Liemt. Dinsdag 6 november: 's Morgens om 9.30 plechtige H. Mis in de dekenale St. Josephkerk aan de Jansstraat, waarbij docenten, leerlingen, ouders en oud-leerlingen verwacht wor den. Cassiciacum in de gymnastiekzaal, voor de derde en hogere klassers. 's Middags om 14 uur een gelijk soortige bijeenkomst voor de eer ste en tweede klassers. 's Avonds om 20 uur academische zitting in de gemeentelijke concertzaal. De oud-rector, pater dr. Modestus van Straaten geeft een „bezinning op veertig jaar Triniteitslyceum", drs. H. Prenen, oud-leerling, spreekt naar aanleiding van de veel geci teerde uitspraak „Non scholae sed vitae". 8 november: Sportdag, Donderdag moeilijkheden niet mocht onderschat ten. Dat deed men in Haarlem niet, dr Beke deed dat evenmin. Ook in die dagen speelde „Den Haag" een grote rol. In 1921 kwam de toestemming van de minister af. De Augustijnen hadden intussen hun opdracht aanvaard en had den een terrein aan de Zijlweg te Over veen (na de annexatie van 1927 Haar lems gebied), aangekocht. Architect Prinsenberg was opdracht gegeven het nieuwe schoolgebouw te ontwerpen. De school zou met twee klassen beginnen. Na het tweede jaar zouden de ouders kunnen beslissen, of hun zoon de H.B.S. of het Gymnasium zou volgen, PATER VLAAR. Voor het eerst wordt zijn naam genoemd in 1922. Hij was toen conrector aan het Augustinianum te Eindhoven. Uit niets was toen af te leiden, dat hij de eerste rector van het Haarlemse Lyceum zou worden. Dr. Beke zou binnenkort als provinciaal zijn functie moeten neerleggen en het was bekend, dat h(j niet afkerig zou zijn van het rectoraat in Haarlem. Pater N. Th. Vlaar werd slechts belast met de technische voorbereiding, waarom hij zich iedere zaterdag naar Haarlem begaf. En bij wie kon hij gastvrijer on derdag krijgen dan bij de Franciscanen aan de Nieuwe Groenmarkt? Het stond wel vast, dat nog in datzelfde jaar de school zou beginnen, hoewel het school gebouw nog niet gereed zou zijn. In de school van de heer Reith aan de Cru- quiusstraat werden de eerste leerlingen ingeschreven. Enkele maanden vóór het begin van het eerste schooljaar stierf pater Beke. Het verraste toen niemand meer, dat pater Vlaar tot rector werd benoemd. Hij kende het klappen van de Haarlem se zweep, die hij zelf nooit zou hante- teren. Bijna vijfentwintig jaar, tot in 1946, zou pater Vlaar het Triniteitsly ceum besturen. Een man, die dank zij of ondanks zijn persoonlijkheid, het ly ceum een eigen stijl heeft weten te ge ven. Een man, die met zijn toespra ken „van hart tot hart" het juiste en treffende woord wist te vinden, een goed en goedig priester, die met een enkel woord of gebaar de dingen be trekkelijk wist te maken. Onder pater Vlaar ging het „Ly ceum Sanctissimae Trinitatis" op 5 september 1922 van start. Met vijf en veertig leerlingen en tien docenten, van wie drs. N. Andriessen nog steeds in functie is. Hij zal met de school jubileren. De docenten waren reeds bij een gekomen in het huis van de heer De Jong, behanger en stoffeerder, aan het Zand voorterpad. Zij vormden de eerste wetenschappelijke stoffering van de school. Onder hen zijn docenten, wier namen nog steeds een begrip zijn: Blaas, Hooy, Julianus, Theunis en Van der Weiden. Zolang het schoolgebouw niet gereed was, kon de nog leegstaande boven verdieping van de pas gebouwde katho lieke jongensschool in Overveen ge- 10 uur filmvoorstelling voor de eerste drie klassen in het Frans Halstheater. Voor de reünisten 's morgens om 10 uur H. Mis in de lyceumkapel, waarna ontbijt. Om 12 uur krijgen de reünisten drie „lessen" op school. Om 14 uur is er voor hen een bijzonder program ma in de gymnastiekzaal, 's Avonds vanaf 20 uur in alle zalen van het concertgebouw reünistenfeest. Zondag 11 november: 's Middags om 14 uur feestelijke slotzitting voor de reünisten met een rede van dr. ir. J. H. J. A. de Goeij. bruikt worden. De paters, die nog niet over een klooster beschikten, vonden onderdak in een woning aan de Ramp laan 72. Met veel feestvertoon werd op 12 april 1923 de school aan de Zijlweg in gebruik genomen, een qua inrichting voor die dagen hypermoderne school, bestaande uit elf leslokalen, een gym nastieklokaal en een lokaal voor hand en lijntekenen. Het eerste eindexamen (H.B.S.) kwam in 1926. Van de zeven candidaten slaagden er vier. Het gym nasium volgde een jaar later: van de vier candidaten drie geslaagden. In snel tempo ontwikkelde zich het schoolleven. Godsdienstige en profa ne verenigingen, onder welke laatste de sport een belangrijke plaats innam, werden opgericht. Culturele evene menten werden in het schoolpatroon geweven, onmisbaar werd het eigen schoolblad „Tolle Lege", waarvan het eerste nummer op 27 januari 1927 versoheen met als een der redac teuren de heer W. van Liemt. Dat jaar 1927 was trouwens toch een bij zonder in de Triniteitsgeschiedenis. Voor de nieuwe cursus waren reeds tweehonderd leerlingen ingeschreven. Er werden nieuwe schoollokalen ge bouwd; aan het klooster, dat in au gustus 1923 gereed was gekomen, werd een kapel gebouwd. HET SCHOOLLEVEN had in de der tiger jaren zijn vaste bedding gevon den. Maar zoals alles en iedereen kreeg het in de meidagen van 1940 een grote schok te verwerken. Op 15 mei 1940 legerde zich een compagnie Duitse sol daten in het schoolgebouw. Twee dagen later waren de soldaten verdwenen. Ruim een jaar kon men rustig door werken, maar in oktober 1941 werd de school opnieuw bezet. De Trinitariërs konden voor halve dagen terecht in de school van dr. J. van der Eist, het Christelijk Lyceum aan de Emmakade. De paters kregen huisvesting in een villa aan de Ter Hoffsteedeweg 4. Toen in juli 1942 ook het christelijk lyceum gevorderd werd, vertrok de gymna siumafdeling naar de St. Theresiaschool aan de Kleine Houtweg, de andere klas sen werden verdeeld over de St. Jo- sephschool aan de Nic. van der Laan straat en de R.K. Ulo-school aan de Ged. Oude Gracht, later in Huize In- sulinde aan de Zjjlweg. Van een school gemeenschap kon nauwelijks meer ge sproken worden. Het kwam zelfs zo ver, dat op 10 november 1944, in de hongerwinter het klassikaal onderwijs gestaakt moest worden. De leerlingen kregen schriftelijke cursus via een cor respondentiesysteem. Weliswaar werd het klassikaal onderwijs in april 1945 voor de onderbouw hervat, de bevrij ding van mei 1945 werd met recht een bevrijding. Het schooljaar werd afge maakt in het christelijk lyceum, het nieuwe schooljaar kon worden begon nen in de eigen school aan de Zijlweg. EEN NIEUWE TIJD werd ingeluid in 1946. Een (trini)tijd, die zich moest aanpassen aan nieuwe omstandigheden. De school, die een normale capaciteit had voor 400 leerlingen, telde toen reeds 758 leerlingen. Met weemoed namen de Trinitariërs afscheid van rector Vlaar, die tot prior werd benoemd te Venlo. Hij werd opgevolgd door een der le raren, pater dr. Modestus van Straa ten, een rector van klassieke allure, on der wiens leiding het na-oorlogse Tri niteit zjjn gestalte zou krijgen. Onder zijn leiding ook, met pater V. Hutjens als conrector ais zijn rechterhand, zou de school haar uitbreiding krijgen, cul minerend in een zelfstandig Mendelcol- iege en, later onder zijn opvolger, pater dr. A. Kuipers, in de bouw van een nieuwe vleugel aan het bestaande ge bouw. In 1947 werd in een gemeenteschool aan de Schoterstraat een dépendance ingericht, welke de voorloper zou zijn van een nieuwe school in Haarlem- Noord. De leiding berustte aanvanke lijk bij pater E. Retera; de grote man, die de bouw van het Mendelcollege voor bereidde was prior N. de Wit. Met pater Hutjens als rector startte een zelfstan dig Mendelcollege in de Schoterstraat in 1953, enkele maanden later kon de im posante school aan de Orionweg in ge bruik genomen worden. Na de splitsing telde het Triniteitslyceum 400 leerlingen maar de groei zette zich door. Momen teel zijn er 653 leerlingen, sedert het vertrek van dr. Van Straaten in 1960 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII onder de supervisie staand van dr. Kui pers, die op zijn eigen, dus (wis)kun- dige, manier de school leidt. Zjjn groot ste zorg geldt de nieuwbouw en de re organisatie van de oude school, welke men moeilijk meer het hyper-moderne etiket van veertig jaar geleden kan geven. De nieuwbouw vordert reeds, de reorganisatie zal spoedig volgen. Voor een gedeelte van bovenstaand ar tikel hebben wij de gegevens ontleend aan het Gedenkboek, dat verschenen is bij het zilveren jubileum van het Trini teitslyceum. PHIUPS (Advertentie) TELEVISIE - RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38, HAARLEM Tel. 14609 HAARLEM, 27 okt. Wellicht zal binnen afzienbare tijd een woning tijdelijk ter beschikking worden gesteld van de B.B. om te worden ingericht als demonstratiewoning. De demonstratie woning is bedoeld om de burgerij een inzicht te geven in de mogelijkheden van zelfbescherming in woonhuizen. Dit delen B. en W. in hun Memorie van antwoord op het begrotingsverslag mee. B. en W. zijn met meerdere raadsle den van mening, dat het nog beter zou zijn wanneer de B.B. permanent de be schikking zou krijgen over zulk een demonstratiewoning, maar de woning- schaarste laat dit thans nog niet toe. Men wil proberen een woning van het meest gangbare type voor dit doel tijdelijk beschikbaar te stellen. Bij voorbeeld een nog niet betrokken nieuwe woning of een tijdelijk niet in gebruik zijnde woning.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3