VEERTIG JAAR TRINITEITSLYCEUM Studentikoos eerste-steen feest rond -legging Nieuw clubhuis officieel in gebruik genomen Twee gouden jubilea in katholiek Hoofddorp Jubïleumweek begonnen Dronken autobestuurder ver oorzaakt reeks aanrijdingen SOLEX Fa. B. ENGELENBERG Vijf mensen gewondvan wie één zeer ernstig Met hulp van buitenaf in bliksem- tempo tot stand gekomen Dank aan werkers eerste uur Aanwinsten r.k. Leeszaal Haarlem Monteur rijdt op stilstaande auto Verwarming woningen in Schalkwijk Vragen raadslid Ton Nieuwe bestuursvorm voor R.K.S.V. „Onze Gezellen" Winkel onder water Kraan bleef doorlopen VANNACHT IN HAARLEM HARDEBELT K.V.P. neemt afscheid van J. R. van Haaster SPEELTUIN „NOORDERVREUGD" Biljarten C. de Bruin winnaar 3e klasse libre district Haarlem Autobotsing op Kruisweg De beurs vandaag: MAANDAG 5 NOVEMBER 1962 PAQÏNA 3 HAARLEM, 5 nov. De feest- week van het veertigjarig Trini- teitslyceum is vanmorgen op een even geslaagde als studentkoze manier ingezet. Het officiële pro gramma vermeldde formeel de „legging van de eerste steen" voor de nieuwbouw, maar de bèta gymnasiasten van de zesde klas wilden er geen béte plechtigheid van maken. Weken zijn zij in de weer geweest en het resultaat was vanmorgen een vrolijke stoet auto's, die door de stad trok. Zes dafjes stonden omstreeks acht uur voor het lyceum gereed om het feestcomité op te halen en enkele genodigden. Vandaar ging het naar de garage op de hoek van Leidsevaart en Randweg, waar een grote oplegger stond, omgetoverd in een imposante praalwagen. Op de wagen was een enorme kip gemonteerd, die als voorproefje de fonkelnieuwe steen zou leggen. De wagen was opgetuigd met vlaggen en bal lonnen, de teksten op de span doeken logen er niet om. De Tri- nitariërs lieten in het midden of het een steen des aanstoots of de steen der wijsheid zou worden. Het was in ieder geval „steen goed" en niet zonder vreugde werd vermeld „na jaren geween eindelijk een steen". Poetskatoen in 1 kg-pakken - De Trinitariërs wilden de steen ech ter alle eer geven. Zij hadden een lied gemaakt, op de wijs van het „Gau- deamus Igitur", dat ingezet werd met de woorden: „Lapis sapientiae, glori- ficamus te" „Steen der wijsheid, wij eren u". In datzelfde lied werden het Triniteit, de augustijnen, de rector, derde couplet was ons aanvankelijk on- docenten on leerlingen bezongen. Het duidelijk, maar alles werd glashelder, toen de stoet, geëscorteerd door de Haarlemse motorpolitie, naar het meisjeslyceum „Sancta Maria" trok. Daar zongen de bèta-trinitariërs met veel elan „Vivant omnes virgines, fa- ciles, formosae" „Heil alle maag den, toeschietelijk, schoon". De jonge lui, gestoken in jaquet, hadden de zaak goed aangepakt. Zij hadden pam fletten bij zich, die zich speciaal richt ten tot de Marianen, in dit geval de Geliefde Zusters van Sancta Maria". Daarin werd gewaagd van de „vreug devolle en vruchtbare samenwerking in (doch vooral buiten) schoolverband" en van de „ongenaakbare veste", die Sancta naar hun gedachten is. Plautus moest er met een tekst aan te pas komen om hun pamflet waar te ma ken. De ontvangst werd daarvan een levendige illustratie. De dertig Trini tariërs schreden schroomvallig naar de hoofdingang en wilden kennelijk de ongenaakbaarheid niet schenden. Zij bleven buiten. Misschien ook zagen zij geen kans de barrière van meisjes te doordringen, die zich op het bordes on der leiding van de conrector, drs. J. Mooy, gevormd had. Maar de Marianen lieten zich niet onbetuigd. Zij stoffeer den aan de klasramen voortreffelijk hun nieuwe school en bleven in aan hankelijkheidsbetuigingen jegens de Trinitariërs niet achter. De heer Mooy aanvaardde tenslotte met ple zier de uitnodiging om mee te gaan ter bijwoning van de eerste steen-leg ging.. Van Sancta Maria uit trok de stoet naar het hoge noorden, waar pater V. Hutjens in de hal van zijn Mendel- college reeds gereed stond voor een hartelijke ontvangst. De Mendeliers lieten zich evenmin onbetuigd, zij zorgden voor een stormachtige en tree. Hier waren de Trinitariërs op augustijnse grond, hier konden zij er een bont feest van maken. Dat ge beurde. Er werd gezongen en de welgeboren mendeliers" werd dui delijk gemaakt, dat 6p de praalwa gen „een kip in barensnood" gezeten was met „het kraambed klaar ge zet". Natuurlijk ging ook pater Hut jens mee naar de Zijlweg. Intussen hadden zich onderden Tri nitariërs verzameld rond hun school aan de Zijlweg, waar de stoet om streeks tien uur arriveerde. Op dat Moment kon heel Haarlem getuige In een plechtige stoet (boven) werd de gedenksteen naar de nieuwbouw gedragen. Op de achtergrond de enorme kip, gevuld met balonnen, die de gedenksteen zou hebben belegd. Gijsbert van Liemt metselt (beneden) de gedenksteen voor de nieuwbouw van het Triniteitslyceum. zijn van het letterlijke hoogtepunt van de feestviering. Boven de stad cirkelde namelijk een vliegtuig met een sleep daarachter, waarop te lezen stond „40 jaar Triniteitslyceum". De be faamde yell „O punt E punt S punt A punt" deden de huizen op de Zijlweg op hun grondvesten schudden. Toen de stoet voorop motorpolitie, daarach ter een geluidswagen, een wagen met zand, een cementwagen, zes auto's en tenslotte de praalwagen aankwam, moesten er nog heel wat ceremonies verricht worden, eer Gijsbert van Liemt, de jongste leerling, de eerste steen kon leggen. In een plechtige optocht werd de steen, gelegen op een berrie en over huifd door een baldakijn, het bouwter rein opgerdagen. De Trinitariërs voer den ook een levende kip mee, die later verloot werd. Op het terrein hadden zich vele gasten met de leerlingen en docenten verzameld. Onder hen be vonden zich de oud-prior, pater N. de Wit, diens opvolger, oud-prior pater Leopold Verhagen, de architect en aannemer en natuurlijk de huidige prior, pater L. Reijkers. Onder regie van drs. P. Hokkeling kreeg de officiële plechtigheid haar be slag. In een kort woord herinnerde de rector van het lyceum, dr. A. Kuipers, aan het heien van de eerste paal, die feitelijk de zesde paal was. Deze „eer ste steen" zou de zoveelduizendste zijn. Daarom wilde hjj liever spreken van een gedenksteen of nog beter van een hoeksteen, die de aansluiting van de nieuwbouw op de oude school bevestigt. Nadat hij de bouwers en vooral de bèta-gymnasiasten met hun grote mo tor S. van Geldrop had bedankt, kwam de ll-jarige Gijsbert van Liemt naar voren en deze metselde met het gebaar van een geboren metselaar de hoek steen vast. Peter Levelt bleek de woordvoerder van de leerlingen te zijn, en hij liet het optimistische geluid ho ren „het leven begint bij de veertig". Volgens hem zouden er in de toe komst nog vele zweetdruppels in en op de school moeten vallen, ten bewijze waarvan een reageerbuisje vol bruisen de vloeistof op de steen zou losbarsten. Studieboeken: Baas en Vermeulen: Huisbezoek. (Pastorele Cahiers, no. 9); Borgert: De Kerk en haar mogelijkhe den; Garthoff: Zomaar wat zwerven; Hatch: Prins Bemhard; Horstink: Les sen over het huwelijk; Lennep, van: Late regenten; Visser: Schermen; Weil: Wachten op God; Winninger: Volkstaal en liturgie; Evdokimov: De vrouw en het heil der wereld. Romans: Bomans: Omnibus; Den Doolaard: De bruiloft der zeven zigeu ners; Mens: Het heldere uur. Aan de enige vrouwelijke leerkracht van de school (in de verplichte vak ken), mej. drs. M. B. C. de Bruin, was de eer gegeven, het buisje te laten re ageren. En toen bleek dat men niet te doen had met een steen des aanstoots, maar met een steen der wijsheid. Mej. de Bruin wist dat reeds en alle eer ge vend aan de tekst „Vivant omnes muli- eres, tenerae, amabiles" - „Heil ook de vrouwen, teder en beminnelijk" - zorgde zij ervoor, dat het buisje niet reageerde. Geen tranen dus, wel een fraai boeket bloemen voor haar. ZANDVOORT, 5 nov.Gistermorgen omstreeks half zeven werd de Zand- voortse politie door een bewoonster van de Zandvoortselaan erop geattendeerd, dat vlak voor haar woning een snel rijdende auto in volle vaart tegen een langs de weg staande auto was opgere den. Na de aanrijding was de bestuur der onmiddellijk doorgereden. Tegen half negen meldde zich op het bureau van politie in Zandvoort een 28-jarige monteur uit Zandvoort, die vertelde dat hij de botsing had veroorzaakt. Na de aanrijding was hij erg geschrokken en doorgereden. De man vertelde die och tend zeer vermoeid te zijn geweest. Beide auto's werden zwaar beschadigd. HAARLEM, 5 nov. Het Haarlemse raadslid A, Ton (PvdA) heeft B. en W. de volgende schriftelijke vragen ge steld: Hebben B. en W. reeds kennis genomen van de klachten van bewoners van Schalkwijk (Rusland- en Polen straat met de daarbij liggende straten) met betrekking tot de capaciteit van de centrale verwarming, die onvoldoende wordt geacht: Is het uw college reeds bekend, dat de warmtetoevoer geregeld uitvalt en dat de kamertemperatuurniet boven 18 graden C kan uitkomen. Is het uw college voorts bekend, dat deze klachten in de winter 1961-1962 reeds kenbaar werden gemaakt en dat een onderzoek werd ingesteld, waarbij de te geringe capaciteit van de centrale verwarming werd toegegeven en dat werd meegedeeld dat verbetering af hankelijk is van het gereed komen van een nog te bouwen winkelgalerij en een (toren?)flat; Kunnen B. en W. meedelen, welke maatregelen het te dezer zake meent te kunnen nemen en of een eventuele noodvoorziening - die een kamertempe ratuur van tenminste 22 graden C ga randeert - een oplossing bieden kan. HAARLEM, 5 nov. Het advies van de adviescommissie aan de algemene ledenvergadering R.K. S.V. „Onze Ge zellen": over te gaan tot het vormen van een Algemeen Bestuur voor O.G. op een andere basis dan tot nu toe be stond, dit te laten bestaan uit de voor zitters van de afdelingen voetbal, vol leybal, honkbal en softbalt, daarnaast nog een vijftal leden te benoemen, die echter geen functie als dagelijks be stuur in een van die afdelingen mogen hebben, terwijl uit deze vijf personen een dagelijks bestuur zal worden ge formeerd, is dit weekeinde door de aanwezige leden unaniem aanvaard. Op deze vergadering, die werd ge houden in parochiehuis „De Linge", werd de heer A. J. Overtoom tot voor zitter gekozen, daarnaast de heer A. L. Jonker (voetbal). J. Tesselaar (volley bal), F. Koehorst (honkbal), mej Tr. Rooyers (softbal!), J. D. Eerdmans, G. Brocke en C. Jonker, de drie leden van de adviescommissie en M. J. A. Over- veldt. HAARLEM, 5 nov. Een wandelaar zag zaterdagmorgen om zeven uur wa ter stromen van onder de deur van een muziekhandel aan de Oude Groen markt. Hij waarschuwde de bewoner. Deze vond na inspectie op de eerste verdieping een kraan die openstond. Via de plafonds baande het zich een weg naar de winkel en de daaronder liggende kelder met luistercabines. Het had daar inmiddels reeds voor enige duizenden schade aangericht. De oor zaak is waarschijnlijk het feit, dat het gemeentelijk waterbedrijf voor een re paratie de watertoevoer de vorige dag voor enige tijd had afgesloten. De be woonster had de kraan, die toen geen water gaf, niet voldoende afgesloten. Toen de druk op de leiding weer terug- keerde, ging de kraan lopen. SPREEKUUR De heer Th, Bekker, wethouder in Heemstede, houdt niet morgen, maar woensdag spreekuur. (Advertentie) Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN HAARLEM, 5 nov. Vannacht om streeks half een heeft een dronken be stuurder, een 24-jarige constructie bankwerker uit Haarlem, met zijn auto op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Jan Gqzenkade een reeks aan rijdingen veroorzaakt, waarbij een 22- jarige magazijnbediende uit Heemstede zeer ernstig werd gewond, terwijl voorts vier andere betrokkenen verwondin gen opliepen. Het ongeluk gebeurde, toen de dron ken man te laat merkte, dat de auto van de magazijnbediende voorsorteer de. Hij minderde geen vaart en reed met een enorme klap tegen de wagen van de Heemstedenaar op. Deze raak te de macht over het stuur kwijt en botste frontaal tegen een NZH-bus. De magazijnbediende werd met ernstige verwondingen naar het marinehospi taal in Overveen gebracht. Zijn verloof de werd eveneens naar dit ziekenhuis vervoerd. Tengevolge van deze botsing raakte ook de bankwerker de macht over het stuur kwijt en schampte drie gepar keerde auto's. Twee jongens en een meisje die bij hem in de auto zaten, werden slechts licht gewond en mochten na behande ling in het marinehospitaal naar huis terugkeren. De bankwerker bleef onge deerd. Hij is ingesloten en zijn rijbe wijs werd ingevorderd. Op de Rijksstraatweg werd bij de Eksterstraat vanmorgen een elfjarige verkeersbrigadier bij het oversteken van een groepje leerlingen van de Charlotte de Bourbonschool door een bus van de NACO gegrepen en zeven tien meter meegesleurd. Het kind heeft waarschijnlijk een schedelbasisfrac- tuur en is naar het ziekenhuis St. Jo annes de Deo gebracht. (Advertentie) O T O f 375 „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF 57455 VOGELENZANG, 5 nov. De af deling Vogelenzang van de Gemeente lijke Centrale Bloemendaal van de Ka tholieke Volkspartij biedt dinsdag avond om acht uur in het Verenigings gebouw aan de Graaf Florislaan het oud-raadslid de heer J. P. van Haaster een afscheidsreceptie aan. De heer Van Haaster, die zeventien jaar deel heeft uitgemaakt van de gemeente raad van Bloemendaal. zal gehuldigd worden voor zijn verdienstelijk werk ten bate van de Bloemendaalse ge meenschap, in het bijzonder voor het (katholieke) volksdeel in Vogelenzang. De heer Van Haaster, die in juni 65 jaar is geworden, heeft zijn lid maatschap van de Raad neergelegd wegens zijn drukke werkzaamheden. Behalve zijn eigen bedrijf is hij voor zitter van het collectantencollege van de parochie van O.L.Vr. ten Hemelop neming in Vogelenzang en lid van de Raad van Toezicht van de Raiffeisen- bank in Bennebroek. Zaterdag is onder grote belangstelling het nieuwe clubgebouwtje van de speel tuinvereniging „Noordervreugd" aan de Planetenlaan officieel in gebruik genomen. HAARLEM, 5 nov. Onder grote belangstelling is zaterdagochtend het eenvoudige, maar smaakvolle club huis van r.-k. speeltuinvereniging „Noordervreugd" aan de Planetenlaan in Haarlem Noord officieel in gebruik genomen. De plechtigheid werd onder meer bijgewoond door wethouder J. A. Schippers, de heer P. W. Voskuilen, wethouder van jeugdzaken de heer J. A. Dorresteijn, directeur van Hout en Plantsoenen, de adjunct-directeur van openbare werken, ir. J. J. Fuijkschot, vertegenwoordigers van het Haarlems Speeltuin Verbond en bestuursleden van alle katholieke speeltuinen in Haarlem. De heer H. van Liemt, voor zitter van de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin, heette hen allen van harte welkom, waarna hij in zU- inleidingswoord zijn welgemeende dank richtte tot het Haarlemse ge meentebestuur, de bouwkundig advi seur van de Katholieke Vereniging voor het Gezin, de heer B. Jonckbloedt en HOOFDDORP, 5 nov. Zondag heeft katholiek Hoofddorp het vijftigjarig be staan gevierd van de katholieke meis jes- jongens- en kleuterschool aan de Kruisweg. Tevens werd het feit her dacht, dat de zusters van Etten, die het onderwijs op de meisjesschool beharti gen, een halve eeuw in Haarlemmer meer verblijven. Op de druk bezochte receptie, die gistermiddag in restaurant „De Landbouw" werd gehouden, ware onder meer de vicaris-generaal van het bisdom Haarlem, mgr. J. M. Groot, de burgemeester van Haarlemmermeer, rar. G. C. van der Willigen en de wet houder van onderwijs van Haarlemmer meer, de heer A. van der Zwaart. Deken G. Alkemade, pastoor van de Hoofddorpse parochie en voorzitter van het schoolbestuur toonde er zich zeer verheugd over, dat zovelen gehoor had den gegeven aan de uitnodiging op de receptie aanwezig te zijn. Ook bij de plechtige H. Mis, die 's morgens in de parochiekerk door mgr. Groot werd op gedragen, waren velen, onder wie hon derden oudleerlingen van de jubilerende school aanwezig. In het bijzonder roem de deken Alkemade de werkers van het eerste uur, die wat het katholiek onderwijs in Haarlemmermeer betreft baanbrekend werk hebben verricht en de scholen maakten tot wat zij nu zijn. De scholen nemen thans in de gemeen te Haarlemmermeer een zeer vooraan staande plaats in. Een speciaal woord van dank richtte de deken tot de zusters van Etten. Niet alleen tot degenen, die thans in Hoofddorp het meisjesonderwijs beharti- Dit wrak was alles wat er overbleef van de auto van een 22-jarige magazijn bediende uit Heemstede die vannacht betrokken raakte bij een serie aan rijdingen. Ook een autobus en een viertal andere auto's werden aanzien lijk beschadigd. De auto van de Heem stedenaar moest worden weggesleept. gen, maar in het bijzonder ook tot de zusters, die in vroeger jaren hun zegen rijk onderwijswerk verrichtten en nu in het zusterhuis in Etten verblijven. Verschillenden van hen waren bij de jubileumviering in Hoofddorp aanwezig. „Ik weet, dat u niet alleen aan de school denkt en er al uw krachten voor heeft gegeven, maar ook voor de school bidt", aldus deken Alkemade, die mede deelde, dat de collecte voor een ge schenk voor de zusters, ruim duizend gulden heeft opgebracht. Van het kerk bestuur kregen de zusters een fraai ka zuifel voor de kapel aangeboden. Nadat vijf meisjes van het VGLO had den gedeclameerd hield de vicaris-ge neraal een korte toespraak. Hij zei blü te zijn, dat hjj dit dubbel jubileum mocht meemaken. „Vijftig jaar geleden begon de emancipatie van het katholiek onderwijs in Hoofddorp. Als wij nagaan wat in deze halve eeuw op maatschap pelijk en godsdienstig gebied zoal ge daan is, kunnen wjj slechts dankbaar zijn", zo zei mgr. Groot. De burge meester van Haarlemmermeer, mr. Van der Willigen, deelde de zusters mee, dat ook het gemeentebestuur van plan is en feestgeschenk aan te bieden. Verder werd nog het woord gevoerd door de inspecteur van het lager onderwijs, de heer K. H. van Faassen en de heer Jac. Suidgeest, die namens alle oud- leerlingen sprak. Aan de feestelijke re ceptie werkten mee het parochieel man nenkoor en het jongenskoor „De zan gertjes van Sint Jan". De algehele lei ding berustte bij de secretaris van het schoolbestuur, de heer A. Linders. De tentoonstelling over de historie van de school trok, vooral van de zijde van de oudleerlingen, veel belangstelling. HAARLEM, 5 nov. De eindstand van de in café Kennemerland te Haar lem gespeelde partijen om het biljart kampioenschap 3de klasse libre district Haarlem luidt: 1. C. de Bruin 12 pnt, moy. 3,539. 2. J. A. Jaspersen 10 pnt, moy. 4,225, 3. C. Heijnen 8 pnt, m. 2,915 4. H. van Doorn 8 pnt, m. 2,791, 5. J. de Pauw 6 pnt, m. 2,879, 6. P. Gieske 4 pnt m. 2,778, 7. J. Leewes 4 pnt, m. 2,523, 8. C. ten Bosch 4 pnt, m. 2,395. Gepromoveerd naar de 2de klasse KNBB zijn: C. de Bruin b.v. „Groenen- daal" en J. A. Jaspersen b.v. „Kenne merland". HOOFDDORP, 5 nov. Vrijdagmid dag om kwart voor vier gebeurde er op de kruising KruiswegHoofdweg in het centrum van Hoofddorp een aanrij ding tussen een personenauto en een trekker met oplegger. De trekker, be stuurd door een 19-jarige chauffeur uit Rotterdam, gaf, komende van de Hoofd weg, geen voorrang aan een personen auto op de Kruisweg. Een botsing was onvermijdelijk. De personenauto werd bestuurd door een 63-jarige uitvoerder uit Sliedrecht. Een 23-jarige kennis, eveneens uit Sliedrecht, die naast de bestuurder zat, raakte tamelijk ernstig aan het hoofd gewond en is naar het Grote Gasthuis in Haarlem gebracht. De personenauto werd zwaar bescha digd. de architect, de heer G. Sternberg. De heer van Liemt memoreerde ver volgens hoe onvoldoende de behuizing was in het gebouwtje aan de Ambacht straat. Hij schonk voorts aandacht aan de vele mogelijkheden, welke het nieuwe clubgebouw biedt, onder ande re wat het „opvangen" van de kinderen betreft bij onverhoeds slechts weer. Ook wees de heer Van Liemt op de kinder-instuiven, die er vooral in de wintermaanden geregeld zullen worden gehouden. Wethouder Schippers herin nerde zich eveneens de uiterst pri mitieve wijze waarop het jeugdwerk in de afgedankte schuur aan de Ambacht straat moest plaatsvinden. Hij toonde zich zeer ingenomen met de nieuwe aanwinst op „Noordervreugd". „Speel tuinwerk zonder clubhuis is onvol maakt", zo zei de wethouder, die er op wees, dat ruim twintig speeltuinen in Haarlem een dergelijk goed geoutil leerd onderkomen thans nog missen. Voorzitter Jansen van „Noorder vreugd" zag het nieuwe clubhuis als de kroon op het speeltuinwerk. Hjj was er zeer over verheugd, dat het gebouw tje in bliksemtempo tot stand was ge komen. De heer Jansen sprak veel woorden van dank tot de heer Jonck bloedt, het bestuur van de vereniging en zijn „helpers", die urenlang aan de verwezenlijking van het gebouwtje heb ben gewerkt. Trots was de heer Jansen ook op het clubwerk van „Noorder vreugd" en hij sprak de hoop uif, dat het tiezit van het nieuwe clubhuis de activiteiten van het bestuur ten goede zou komen. Tenslotte dankte hij spe ciaal de familie Govers, die de speel tuin een fraai kruisbeeld voor het club huis schonk en de speeltuin „Dartele Jeugd", die het bestuur van „Noor dervreugd" met een aantal drinkgla zen verraste. Pastoor A. A. Coelen van de parochie van O.L.Vr. van Ze ven Smarten bood de speeltuin namens het kerkbestuur een geschenk onder couvert aan. Na de officiële opening was er in het clubgebouwtje een gezellig samen zijn, waarbij de aanwezigen onthaald werden op vrolijke muzieknummertjes van de mondaccordeonclub van de heer Bulters. 's Middags waren de ouders van de speeltuin-kinderen in de gele genheid het bestuur met het clubge bouw te complimenteren. Pastoor Coe len verrichtte de inzegening. AMSTERDAM, 5 nov. De vaste houding van de beurs in Wallstreet waar het Dow Jones gemiddelde vrij dag j.l. voor het eerst sedert geruime tijd weer boven de 600 is gekomen, heeft een gunstige invloed op onze markt uitgeoefend. De stemming was hierdoor evenals eind vorige week tame lijk vriendelijk. De koersen van de internationale fondsen zijn overwegend nog iet sverder opgelopen. Tot een uit breiding van de handel heeft een en ander echter niet geleid. Kon. Petroleum opende 1.30 boven het slot van vrijdag en Unilever gaf een avance van 2.20 te zien, waardoor de koers op 125 is gekomen. In het tweede tijdvak van de handel moest het margarinefonds ech ter >/j gld. afstaan. De andere soorten gaven na de opening eveneens eerder enige daling te zien. Hoogovens hebben nog 8 pnt. aan de winst van vrijdag kunnen toevoegen, maar Philips is vrij wel onveranderd gebleven en ook AKU toonde slechts een geringe verbetering. Vorig opening Slot 6/11 4(4 Net!. 1960 101 4Ü Ned. 1961 4 Ned. 1961 97H 4 Ned. 1962 97H Staffel 1947 91% B.N.G. Won. bouwl. 6 106% Ned. Handel HÜj. Cert 328 Amsterdam Rubber 100% H.V.A. 115 Va A.K.U. 345 346% Berkel Patent 210 Calvé-Delft Cert. 641 Deli-Mtj. 134 Fokker 405 Ford 875 v. Gelder 244 Hoogovens 488% 497 MüUer Co. 290 Ned. Kabel 434 Philips Gem. Bez. 132.6( 132.20 Unilever 122.8. 125 Wilton-Fey enoord 264 Billiton 2e 432 Dordtsche Petr. gew 647 Kon. Petroleum 50 140.7< 142 Holl. Amerika Lijn 115% Java Ch PL. 128 KL.M. 48 132 Kon. Ned. Stoomb. MtJ 132% K.P.M. 131 Stoomv. Mij Nederl. 126 101 v Nievelt 101% 233 v. Ommeren Rott. Lloyd 121 Ned. Scheepv. Unie 119% 119 Va Interunie 171% Robeco 193 Unitas 440 Ver. Bezit 115 Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 1 82% 86% 2(4 Amsterdam '56 H 2(4 Amsterdam '56 in 87 2(4 Amsterdam '59 94% 2(4 Rotterdam '5( 86% Alb. Heyn KI. obL 118%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3