Centrum ontoegankelijk voor doorgaand verkeer Wegen door de Vijfhoek en het Rozenprieel CONCERT KOOR KATHOLIEK HAARLEM Litanie van Mozart en „Stabat Mater" van Dvorak voor het eerst in Haarlem H Goud voor „Marietje van de Mariastichting" groen Co. STRUCTUURPLAN HAARLEM Nieuwe bruggen noodzakelijk Kardinaal Alfrink houdt feestrede in Milaan PAGINA 3 ZATERDAG 10 NOVEMBER 1962 Verkeersslagaders CENTRALE VERWARMING Duiker oliebranders Onderwijsv oorstellen Nieuwe wegen Buslijnen Parkeren Bruggen Keiler Macdonald Zijlstraat 56 Telefoon 11828 AR1STONA TELEVISIE et programma, dat het Koor Katholiek Haarlem onder lei ding van Albert de Klerk don- dardag 15 november zal uitvoeren, bestaat uit twee composities, welke in Haarlem nog niet eerder ten ge hore zijn gebracht. Het zijn respec tievelijk „Litanaei de Venerabili Altaris Sacramento" van Mozart en het „Stabat Mater" van de Tsjechi sche meester Antonin Dvorak. De instrumentale begeleiding wordt' ver zorgd door het Noordhollands Fhil- harmonisch Orkest, terwijl de voca listen Hélène Verkleij, sopraan, Annie Hermes, alt, Simon van der Geest, tenor en David Hollestelle, bas, hun solistische medewerking verlenen. -- ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN WASSERIJ DUYN Ook voor de fijne was Uitslag huizeniveiling Hulpkassier door politie aangehouden da HAARLEM, 10 nov. In het structuurplan voor Haarlem hebben en W. gesteld, dat de oude binnenstad vooral het domein der voetgangers hioet worden, maar dat het centrum toch goed bereikbaar moet blijven Voor het verkeer. Het doorgaande verkeer moet zoveel mogelijk buiten de binnenstad om geleid worden. Het verkeersfacet heeft daardoor in het structuurplan een centrale plaats gekregen. Uit waarnemingen en becijfe' ringen is gebleken, dat 70 van het in de binnenstad rijdende verkeer eigenlijk een bestemming buiten de binnenstad heeft. De Groote Markt als centrum van de binnenstad moet zo menen B. en W. bereikbaar blijven Voor stadsbussen en particuliere auto's, maar tegelijkertijd moeten de voet gangers hier zoveel mogelijk ongehinderd kunnen wandelen. Met de te lemen maatregelen ten behoeve van het rijdende verkeer, hangen ten nauwste de maatregelen samen die genomen moeten worden ten behoeve Van het stilstaande verkeer. Straten met een sterke parkeerfunctie als de Nassaulaan en de Gedempte Oude Gracht, zullen als gevolg van de aanleg Van ruime parkeergelegenheden in de omgeving, weer echte verkeersstraten taoeten worden. Bij het oplossen van het parkeer- Vraagstuk maken B. en W. een onder- Scheid tussen de langparkeerders en de Kortparkeerders. De langparkeerders Zullen in de toekomst hun wagens op Parkeergelegenheden langs de rand van de oude binnenstad moeten neerzetten, Waarna zij dan te voet of per stads bus naar hun bestemming in de binnen stad kunnen gaan. Deze parkeergelegen heden komen b.v. in de omgeving van het vernieuwde Stationsplein, op het Doelenplein, in de Kamp, in de Vijf hoek. voor de kortparkeerders moeten er voorzieningen komen in de oude bin nenstad zelf. Langs de randen van de binnenstad is een zogeheten tangenten-vierhoek ge projecteerd: verkeersaders, die om de binnenstad heen lopen. Deze tangenten vierhoek ziet er als volgt uit: Bolwer ken - Prinsenbrug - Oostersingel - Am sterdamse Poort - Herensingel, via een nieuwe brug over het Spaarne en een doorbraak door het Rozenprieel naar de Kampersingel, Gasthuissingel, Raamsin- gel en via een nieuwe brug over de Leidsevaart langs de Leidsevaart weer naar de Bolwerken. Deze tangenten zijn rechtstreeks verbonden met de voor naamste in- en uitvalswegen als de Delftlaan, de Amsterdamsevaart, de Schipholweg. de ontworpen toegangs weg door Schalkwijk, Dreef, Wagenweg, Zijlweg en Leidsevaart. Het verkeer van buiten Haarlem kan dus via de tangen ten tot vlak bij de bestemming in de binnenstad komen, maar via de tangent kan het verkeer ook naar andere wij- ken dan de binnenstad worden gevoerd. vanaf de tangenten kan het verkeer Via enkele ..kernslagaders" door de bin nenstad vlak bfj zijn bestemming in de binnenstad komen De route Nassau- laan - Gedempte Oude Gracht is zulk «en kernslagader. Het noordelijk deel Van de kernslagader volgt de route van de Parklaan. Deze laan kan in ooste lijke en westelijke richting verlengd Worden en aansluitingspunten krijgen liet de tangenten. Het zuidelijk deel Van de kernslagader loopt via de Turf markt, de Langebrug en de Anthonie- straat naar de oostelijke tangent (de Herensingel). De route Donkere Spaar- Re - Spaarne - Koudenhoorn wordt ont- sluitingsweg voor het oostelijk gedeelte Van de oude binnenstad. Op deze kern slagader is het wegenstelsel in de oude binnenstad aangesloten. Langs de Van Eedenstraat, het Lo- rentzplein, de Iordensstraat, het Flora- Park, de Paviljoenslaan, de Kamper laan en voorts door het Rozenprieel is een grote „opvangweg" geprojecteerd, «ie het verkeer kan opvangen dat langs fle Wagenweg, de Dreef, de Schiphol weg en de nieuwe weg door Schalk wijk de stad nadert. Deze opvangweg zal eerder te verwezenlijken zijn dan öe tangent langs Raam- Gasthuis- en Kampersingel. Wanneer het verkeer langs deze opvangsweg wordt geleid, voorkomt men, dat het via het Houtplein en de Grote Houtstraat naar de binnen bad gaat, hetgeen praktisch niet meer mogelijk is. Het gedeelte van deze op vangweg dat door het Rozenprieel is ge- Advertentie) BLOEMENDAAL TELEF. 54855 HAARLEM, 9 nov. Voor de aan schaf van meubilair, spel- en ontwik kelingsmateriaal voor de openbare kleu- jerschool „Pinkeltje" aan de Oostenrijk man, vragen B. en W. de raad om i L469.94. Voor het verbeteren van de Speelplaats en de rand van de zandbak bJ voor het aanschaffen van buitenspel- materiaal voor de gemeentelijke Van rl0 napelen kleuterschool aan de Bakker- straat, wordt 3000,- gevraagd. Een be- "rag van 9.946,64 is nodig voor het erbeteren van de vloeren en de aan schaf van klim- en klautermateriaal oor <3e gemeentelijke kleuterschool „De *>leuterwereld" aan de Corn, van Noor- aestraat. j,i?et treffen van voorzieningen aan ®t schoolgebouw Haarlemmerliede- ter.aat' waar de J. M. Telders kleu- ten 00' is gevestigd, gaat 5225,- kos- en het aanbrengen van zonweringen T„a d,e Klaas de Vries-mulo aan het Von 6000,-. Nieuw meubilair Vrwf .ue hoofdenkamer van de dr. Van u oorthuysenschool aan de Friese Var- enW11?9 ost 730,-. Het treffen van i^oje voorzieningen aan deze school: ke ui V°°r de bouw van de christelij- U k, flcschool aan het Marianne Phi- jPspiantsoen wordt 183.580,- gevraagd. inD aanvullen en vernieuwen van de Vanmtaris van het gymnastieklokaal Tiri„, katholieke lagere school aan de p rstraat, wordt geraamd op 9.523. vra»11^ bedrag van 9678,20 wordt ge- nina voor het treffen van voorzie- i„iei! en het aankopen van buitenspeel- SoAe„naal voor de katholieke kleuter sin ui-,an de Mentawistraat. Ten- fen klokt 6200,- nodig voor het tref- bom,yan voorzieningen in het schoolge- hopvl aan de Oosterhoutlaan ten be- van het Karei van Manderly. projecteerd, zal van groot belang zijn voor het verkeer tussen de binnenstad en Schalkwijk. Een spoedige sanering van het Rozenprieel is daartoe dringend nodig. Het verkeer tussen het oostelijk stads deel en de binnenstad zal ook bijzonder gediend zijn met een nieuwe verbin dingsweg tussen de Herensingel (nabij de Amsterdamse Poort) en het Donke re Spaarne via een nieuwe brug, even benoord-oosten de Bakenessergracht. Langs de Zomervaart kan eveneens een verbindingsweg met de binnenstad wor den aangelegd. Het profiel van deze weg moet dan grondig worden verbe terd, waartoe de Dubbelebuurt moet worden gesaneerd. In het verlengde van de Parklaan komt een brug over het Spaarne. Het verlengde van de Parklaan sluit dan aan op een doortrekking van de Hout markt, zodat men dan via de Hout markt rechtstreeks door kan rijden naar de Langebrug. Het bouwen van nieuwe bruggen aldus B. en W. heeft geen zin, wanneer die bruggen op elk wille keurig ogenblik geopend kunnen worden ten behoeve van de scheepvaart. Er zullen dus beperkte openstellingsuren voor de bruggen moeten worden vast- gesteld. De Kruisweg en de Jansweg zullen op een duidelijker wijze aangesloten worden op de route Schoterstraat-Hij ks- straatweg. Er zullen daartoe bruggen gebouwd moeten worden tussen beide straten en de Kennemerstraat en de Schoterweg. De verkeersproblemen op het Kennemerplein worden daarmee meteen opgelost. i door de kamp, ten oosten van de Klei ne Houtstraat. Deze weg mondt uit op de Gedempte Oude Gracht. Daardoor kan voorkomen worden dat de Kleine Houtstraat aan één kant moet worden afgebroken om een bredere toegangsweg te krijgen. Alleen op de hoek van de Kleie Houtstraat en de Gedempte Oude Gracht zal de bebouwing worden af gebroken om een iets gerieflijker uit monding te krijgen. Voorts zal een ver bindingsweg met de binnenstad tot stand komen van de Van Eedenstraat via een nieuwe brug over de Raamsin- gel, de Gempte Raamgracht, de Bree- straat en de Gierstraat. Het gedeelte van de Gierstraat tussen de Breestraat en de Gedempte Oude Gracht moet daartoe verbreed worden. Via een nieu we brug over de Leidsevaart, de Mau- ritsstraat en een doorbraak bij het So- phiaplein is een andere verbindingsweg ontworpen, waardoor ook de Leidse vaart directer met de binnenstad ver bonden wordt. Gezien de geringe breedte van de stra ten in de oude binnenstad, zal hier overal éénrichtingsverkeer worden in gevoerd. Er zal een zodanig systeem worden bedacht, dat de binnenstad al leen bereikbaar is voor verkeer dat ook werkelijk in de binnenstad moet zijn. Voor dit systeem behoeven praktisch geen doorbraken te worden gemaakt. Alleen in de Ridderstraat en op de hoek van de Jansstraat en de Rivier- vischmarkt zal een verbreding noodza kelijk zijn om de daarbij ontworpen parkeergelegenheid gemakkelijker be reikbaar te maken. Het systeem is als volgt te beschrijven: vanaf de kern slagaders zijn verschillende lus-vormi- ge tracé's ontworpen die in het hart van de binnenstad voeren. Elke lus krijgt zijn eigen parkeermogelijkheid. De buslijnen in de binnenstad krijgen verbinding met het begin en einde van het winkelgebied: de Nassaulaan ter hoogte van de Nassaustraat, het Hout plein, het Verwulft en- de Grote Markt. Ook krijgen de buslijnen verbinding met de kantoorgebieden in de binnenstad langs de Jansstraat, de Parklaan, Nas saulaan, Gedempte Raamgracht, Spaar ne, de Kamp en het Rozenprieel. Vol gens het ontworpen systeem voor de binnenstad gaat in de toekomst het ver keer naar de stad via de Jansstraat en het verkeer uit de stad via de Kruisstraat, dus juist omgekeerd als nu het geval is. Een belangrijke voedingsader voor de oude binnenstad kan de nieuwe ver bindingsweg worden, die ontworpen is Voor de kortparkeerders zijn parkeer- elegenheden ontworpen aan de Rid- erstraat, bjj het Concertgebouw, de Nieuwe Groenmarkt, de Damstraat, het Klokhuisplein en de Nieuwe Groen markt, bij de Warmoesstraat en de Jacobijnestraat. Voor de langparkeer ders zijn parkeergelegenheden ontwor pen in de te saneren buurten rondom de binnenstad. B. en W. tonen aan de hand van uit voerige berekeningen aan, dat het aan tal van ongeveer 4000 parkeerplaatsen in de binnenst.ad dat volgens het ver keersplan beschikbaar zal zijn na het uitvoeren van het plan, veel eerder no- Deze foto van de Gierstraat geeft een goed beeld van de toestand, die tot ingrijpen dwingt. Fietsen en auto's wringen zich door nauwe straten langs geparkeerd staande wagens. Het struc tuurplan biedt in eerste instantie uit zicht op een oplossing voor de hele problematiek. dig zal zijn dan het plan verwezenlijkt kan worden. Via parkeermeters of par- keerschijven zal men daarom op korte termijn moeten komen tot een zo effi ciënt mogelijk gebruik van de bestaan de parkeerplaatsen. Het openbaar ver voer zal verbeterd moeten worden om de druk op de parkeergelegenheden te verminderen. De snelheid van het open baar vervoer wordt echter beperkt, doordat het belemmerd wordt door het gewone stadsverkeer. Daarom zal ge streefd worden worden naar een strikte scheiding van openbaar vervoer en an der stadsverkeer. (Advertentie) ROME, 9 nov. Uitgenodigd door kardinaal Montini, aartsbisschop van Milaan, zal kardinaal Alfrink zaterdag 17 november aldaar de feestrede uit spreken bij gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van het grote katholieke Milanese dagblad „Italia". Hij zal maandag 19 november weer terug zijn in Rome, om aan de zittingen van het Concilie deel te nemen. Tijdens zijn kort verblijf in Milaan zal de kardinaal tevens de eerste steen leggen voor een nieuwe kerk. LONDEN, 9 nov. De heer Gal- braith nam gisteren ontslag als onder secretaris van het Departement voor Schotland. Aanleiding tot dit ontslag was het feit, dat de heer Galbraith in zijn vorige post als Civiel Lid van de Admiraliteit op vertrouwelijke voet had gecorrespondeerd met een van de kler ken van de Admiraliteit, Vassal, die onlangs veroordeeld is tot achttien ja ren gevangenisstraf wegens spionage voor Rusland. Mozarts Litanie is ontstaan in 1776 en dateert uit de zogenaamde Salzburg- se periode. Deze aetherische zoon der muze heeft ook op kerkmuzikaal ter rein een voorname rol gespeeld. Naast symphonie- en gelegenheidswerken, welke hij voor het Aartsbisschoppelijk Hof componeerde, verzorgde hij ook de kerkmuziek, die de liturgie in de Dom van Salzburg moest omlijsten. De jeug- DE DOM VAN SALZBURG. dige meester die van 17 januari 1779 tot juni 1781 ook de functie van Hof- en Domorganist vervulde, is voor wat de kerkmuziek betreft sterk beïnvloed door de zogenaamde Napolitaanse operastijl, die o.a. resulteerde in virtuoze aria's. De „Litanaei de Venerabili ARaris Sa cramento", die Mozart op 21-jarige leeftijd schreef, heeft betrekking op het H Sacrament. De tekst van de reeks aanroepingen en smeekgebeden is on dergebracht in tieïi verschillende de len. Naast het solokwartet, dat regel matig afwisselt met het koor, zjjn het de sopraan en tenor, aan wie een solis tische taak is opgedragen. Na het meditatieve „Kyrie eleison" voor solokwartet en koor volgt een ver rukkelijke tenor-aria „Panis vivus", waaruit de galante stijl van de jonge meester spreekt. Bqzonder effectvol is de inzet van het „Tremendupi" en het is juist deze dramatiek, die de ge niale operacomposimst reeds aankon digt Een staaltje van instrumentatie kunst valt te beluisteren in het „Via ticum": hier zingen vrouwenstemmen unisono de Gregoriaanse melodie van het Pange Linqua. Deze cantus firmus wordt behalve door een hobo, fagot en hoorn mede ondersteund door drie so nore trombones, terwijl de gesordineer- de strijkers reminiscenties oproepen aan de Napolitaanse stijl. Het hoogtepunt vormt ongetwijfeld de grandioze dubbelfuga „Pignus futu- rae gloriae", waarin men het resul taat van de lessen van Padre Martini kan waarnemen. Het „Miserere no bis", warmee dit ranke werk eindigt, grijpt terug op de beginmuziek van het „Kyrie eleison". Men kan zijn wenkbrauwen fronsen, wanneer men deze stijl onder kerkmu ziek rekent, doch als men het rococo- interieur van de Salzburger Dom be schouwt, ontdekt men de overeenkomst tussen beeldhouwkunst, schilderkunst en muziek. Terecht stelt Wouter Paap in het pas verschenen boekje Mozart, het portret van een muziekgenie" de vraag: „waar men de beeldende kunst met zulk een ruime hand en met zulk een groot gebaar hun gang heeft laten gaan, zou men daar dan op de muziek besnoeid en beknibbeld hebben?" Stabat Mater Een geheel andere sfeer ademt het „Stabat Mater" van Dvorak. De oude latijnse sequens „Stabat Mater", die door zovele componisten is getoonzet, heeft ook Dvorak aangegrepen. De aanleiding voor hem was de dood van zijn oudste kind in 1876. Het werk be leefde zijn première pas in 1880 in Praag. In 1882 volgde een uitvoering voor de kerk te Boedapest en in 1883 in Londen. De regelmatige concertbezoeker kent de componist voornamelijk- om zijn vermaarde symphonie „Uit de Nieuwe Wereld". Met zijn geestelijke muziek wordt men slechts zelden ge confronteerd. Naar aanleiding van dit genre schrijft hij aan Josef Hiaka, die hem de opdracht voor het schrijven ANTONIN DVORAK van een mis gegeven had: „Verwon dert er u niet over, dat ik zo vroom ben, maar een kunstenaar die het niet is, kan zo iets ook niet volbrengen". Evenals Mozart heeft de componist de tekst in afzonderlijke nummers ver deeld. Deze magistrale partituur be vat ook weer tien delen en stelt aan solisten, koor en orkest hoge eisen. Het verstilde voorspel, dat het eerste koor inleidt, gebruikt Dvorak ook ais anticlimax na de zeven tot negenstem- mige massale akkoorden van het „Quando corpus", waarmee deze se quens sluit. Behalve in het begin en het slotkoor bepaalt de Boheemse meester zich tot een homofone schrijf wijze, terwijl hij ook de chromatiek niet schuwt. De devote mannen- en vrouwenkoren vormen een diep con trast met de suggestieve gemengde koren, terwijl het a capella koor „Quando corpus", kort voor het einde, kerkmuziek is van het zuiverste water. De bas-solo „Fac ut ardeat", die aan David Hollestelle is toevertrouwt, ver mijdt de goedkope theatrale effecten. Dit Stabat Mater, dat ongetwijfeld bestemd is voor de concertzaal en niet is bijzonder goed voor stemmen geschreven. Uit de muziek spreekt een diep geworteld geloof. Het is een bijzonder goede gedachte van Albert de Klerk geweest deze beide onbekende werken op het pro gramma te plaatsen. ANDRé KAART „Marietje van de Mariastichting" Ook in ziekenhuizen gaan oudere da- noemt ze zichzelf. „Juffrouw Rika mes graag bij elkaar op theevisite. En van de vrouwenafdeling" is de naam waarover zou in deze dagen het gesprek waaronder iedereen in het ziekenhuis tussen de dames Rika van Hees (rechts) en velen daarbuiten haar kennen. V(jf- en Liesbeth Teven (links) anders gaan tig jaar lang heeft mejuffrouw Rika dan over beider jubileumviering waar van Hees zich verdienstelijk gemaakt aan het gehele ziekenhuispersoneel zal voor de Mariastichting als huishoude- deelnemen? Zuster Donata, die het ju- Hjke hulp. Al die jaren heeft zij bileum als zilveren kloosterlinge luister op de vrouwenafdeling gewerkt. Hard zal bijzetten, is hier niet van de (thee)- gewerkt, zonder stofzuigers en elek trische zeilwrijvers. „Dat werken van nu is niets", zegt mejuffrouw van Hees, „vroeger deed je het op je knieën en je kwam in ieder hoekje". De meisjes van nu zouden een on verbiddelijke leidster aan haar heb ben. Op last van de directie moet juf frouw Rika, die nu 78 jaar is, het de laatste maanden wat kalmer aan doen. Alleen 's morgens maakt ze nog haar vaste gang vanuit haar kamer in een der personeelsverblijven naar de vrouwenafdeling en maakt de in strumenten schoon voor ze in de ste rilisator verdwijnen, 's Middags heeft ze de radio, het uitstapje naar haar zuster in Haarlem-Noord en het altijd- levendige verkeer van de langs haar ramen lopende of hollende verpleeg sters en huishoudelijke hulpen. Juffrouw Rika van Hees had, toen ze twintig jaar was, nooit kunnen denken dat ze haar leven grotendeels in een ziekenhuis zou doorbrengen. Ze was bang van zieke mensen. Ze vond het dan ook verschrikkelijk toen ze op 28-jarige leeftijd in de Mariastichting moest worden opgenomen met een pijnlijk been. Tijdens haar verblijf daar sloeg echter plotseling de vonk over en juffrouw Rika zei haar baan in Amsterdam als hulp in de huishou ding vaarwel en trok naar de Maria stichting. Zij was daar de eerste huis houdelijke hulp. Dat is ze tien jaar gebleven. Ze deed in haar eentje alle kwarweitjes, waarvan de zwaarste nu door de mannen worden opge knapt. Langzamerhand kwamen an dere huishoudelijke hulpen de gelede ren versterken, maar juffrouw Rika heeft altijd alleen willen blijven wer ken. Dat was ze zo gewend. Ze woon de alleen op haar kamer. „Heerlijk rustig en toch niet eenzaam met zo veel anderen in hetzelfde gebouw". Sinds enkele weken woont ze nu in een ander gelbouwwaar trappen lo pen er niet meer bü is. „Ik mis hier wel de zon, de maan en het water" zegt juffrouw Rika, want haar vorige kamer lag aan het Spaarne en bood een fantastisch vergezicht „tot aan Schiphol". Toch is zij allerminst iemand die de drukte schuwt en zicih het liefst overgeeft aan melancholie ke overpeinzingen. Bij haar in de ka mer is alles modern, ze maakt zich druk over de komende verbouwingen en ze vindt dat de aannemer er aller minst goed aan gedaan heeft op het personeelsverblijf een ouderwets punt- Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELEF 16061 partij. dak te plaatsen. „Nu duurt het nog langer voor de bovenste verdieping er op gebouwd is en ik in mijn nieuwe kamer aan de kant van het Spaarne kan trekken". En juffrouw Rika lette beslist niet op haar 77 jaren toen Ie vorig jaar tijdens het uitstapje van het perso neel zonder aarzelen in de zweefmo len stapte. Reizen is haar lust en leven. Buiten de reisjes met haar collega's van de Mariastichting staan Lourdes en Rome op haar program ma. Maar haar feestdag op 17 novem ber is toch het hoogtepunt in haar leven, dat vooralsnog het meest na bij in de toekomst ligt. Ze zal die dag niet de enige feestelinge zijn: haar vriendin mejuffrouw Liesbeth Teven, die dezer dagen veertig jaar in de keuken van de Mariastichting op kun dige manier een vinger in de pap had en haar trouwe gezellin zuster Dona ta die vorige maand haar zilveren jubileum als kloosterlinge herdacht, zullen waardige paranymphen zijn. (Advertentie) AMSTERDAMSE VAAR! 20 TH.. 11053 Perceel: Schermerstraat 1 zw. en rd., Haarlem, opbod: 12.000; afslag: to taal: 12.000 P. J. en G. G. Kol. Sant poorterstraat 23 en 25, Haarlem, 19.800; 15; 19.815 J. Th. Snoeks qq. Schoter weg 31 rd., 33 zw. en rd., 33ard en 33- brd. 35 zw. en 37 rd., Haarlem, 40.000; 3.000; 43.000 J. Jonkman qq. Mr. Joos- tenlaan 12, Haarlem, 4.600; 4.600 mej. J. C. W. Barends. Lieve Vrouwe gracht 1, Haarlem, 22.200; 22.200 J. van Vark qq; Anthoniestraat 34, hoek Lieve Vrouwegracht, Haarlem, 15.800; 10; 15.810 J. Th. Appel, van Marumstraat 27 zw. en rd., Haarlem, 4.800 4.800 C. Hoogewoonink C.S. Ko ningstraat 27, Zandvoort, 10.000; 5; 10.005 A. Geugies qq. DEN HAAG, 9 nov. Verdacht van verduistering van 30.000 gulden is gis teren door de politie een 21-jarige hulp kassier van een bank aangehouden. Hét gehele vermiste bedrag kon in beslag worden genomen. De verhoren in deze zaak worden nog voortgezet. Nadere mededelingen konden door de politie niet worden gedaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3