VVD en protestanten overbodigeaankoop het tegen van gebou w .Sint Bavo Voortaan meer keus aan alcoholvrije dranken bij gemeentelijke recepties HENSEN 't SILVER ST0EPKE Aöeedat voor Haarlem Verdiende overwinning van Alliance op SES „SALDO MORT ALE": treffende voorstelling door „AlberdingkThijm" Sint zoekt - vindt - slaagt Alphenaar Vaste stemming Verdeelsleutel Unaniem aanvaard Felle brand in Meer en Bosch Oliebollenfeest in Heemstede Uit STAD I en GEMEENTERAAD HAARLEM IMI&markt AT AX-T AXI Haarlemse K.J.M. W. Schouten over het communistisch jeugd- festival in Helsinki bij Fa. B. ENGELENBERG Baten voor deelnemers aan wereldjamboree in Griekenland EXPOSITIE VAN COR DE WOLFF VOLLEYBAL IN HAARLEM Werf arbeider onder stalen plaat bekneld De beurs vandaag: DONDERDAG 15 NOVEMBER 1962 PAGINA 3 5? OVERHEMDEN vanaf 10.50 Ook voor GESCHENKEN natuurlijk.... burgerlijke Stand Haarlem Dossierlift Gebouw St.-Bavo Atelierwoningen 1.2.3.4.5. Waterstanden Grote Houtstraat 49 Haarlem Films Muziek Toneel C Ha baret Diversen T entoonstellingen 9? Automobilist kreeg accuzuur over zich Benoemingen bisdom Haarlem Wollen PULLOVERS en VESTEN KAMERJASSEN „FLEXA" lakverf in prachtige kieuren BUSiPASSAGIERE BRAK BEN RIB ANEGANG 17 Beurs van New York ik HAARLEM, 15 nov. Aan de vooravond van de begrotingsmarathon die maandagmiddag om 2 uur begint heeft de Haarlemse raad gister middag een agenda van ruim veertig punten afgewerkt. Het waren bepaald Keen onbelangrijke besluiten die er genomen zijn: De eendjesbrug zal ver eterd en gereorganiseerd worden; er komt een verkleind model van het 5ans Halsmuseum in Madurodam; een conserveringsverordening voor de '"nenstad is vastgesteld; de verdeelsleutel voor de verdeling van woning wetwoningen onder woningbouwcorporaties is gehandhaafd en het gebouw kmt Bavo zal worden aangekocht. Tegen dit laatste voorstel bestond in de hoek van de VVD en de Protestants-Christelijke Groepering nogal oppo sitie. Bovendien besloot de raad tot inrichting van een verkeerstuin op de binnenplaats van de Koudenhornkazerne. Naar aanleiding van een ingeko men brief van het Provinciaal Drankweercomité Noordholland en een daar over geplaatste opmerking van mevrouw KROON (PSP), deelde de VOOR ZITTER mede, dat B. en W. besloten hebben het assortiment alcoholvrije "ranken op gemeentelijke recepties uit te breiden, zoals het Drankweer- "omité heeft aanbevolen. Nadat de heer Voogd (PvdA) op zijn verzoek de toezegging had gekregen, °at B. en W. op korte termijn een pre advies zouden uitbrengen over het com plex van vraagstukken met betrekking rot de verkoop en het uitgeven in erf pacht voor gronden, antwoordde de Voorzitter de heer Peeters (KVP)dat aen benzinemaatschappij die de ver keerstuin schenkt, in bescheiden mate reclame in die tuin zal mogen maken. Dit bespaart de gemeente heel wat kosten en de reclame geldt een artikel, dat kinderen toch niet gebruiken. Met de heer Peeters (KVP) was de voorzit ter het overigens eens, dat rond het onderwijs zo min mogelijk reclame moet worden toegelaten. De heer Peeters (KVP) kreeg ook te aoren, dat nog helemaal niet bekend is i;anneer de Koudenhornkazerne tot ureau van politie kan worden zeVo Uwd- Daarom is het helemaal niet de verkeerstuin slechts voor Dp h. Óaar kan worden aangelegd, ren a»» ^ortgens (PvdA) kreeg te ho- Politie uit het goede samenspel tussen moet vfn onderwijs een idee geboren onder-ui» ^den omtrent de rol van de on dmï^ achten bij het verkeers- wii7o e politie wil, dat de onder- taak 20 snel mogelijk de onderwijs- permanent. vA«ïatu£mM",|*™di"ï en misschien kan er zelfs nog wel er gens een kleinere verkeerstuin extra worden aangelegd. Het voorstel van B. en W. om een Vrije speelgelegenheid aan te leggen op het Rijklof van Goensplein vond veel Waardering bij de raad. Minder echter hij 17 bewoners van dit plein, die via de heer J. Kunz een adres aan de raad hadden gericht. Mevrouw Van Rappard tyVD) haakte daarop in en vroeg zich of de gemeente ergens een voorzie- Pmg moest treffen in het belang van de huurt, als de buurt er zelf niets voor Voelde. De heer Steyaart (PSP) her innerde eraan, dat bewoners van de Dourens Reaellaan wél om een vrije |Peelgelegenheid hadden gevraagd. Het ttyklof van Goensplein moge wellicht Weinig kleine kinderen tellen, de om- feving doet dat zeker wel. Wethouder Voskuilen had daar weinig aan toe te voegen. Met de raadsleden en de bewo ners van het Rijklof van Goensplein r.as hij het overigens eens, dat men hier en elders ook zal moeten zorgen voor speelgelegenheden voor de oudere Jeugd. (Advertentie) Sanfor - No-lron Tricot Nylon Bel-O-fast Een ruime keus in Handschoenen - Ankiets Zelfbinders - Bretels PAARLAARSTEEG I BEVALLEN van een zoon: 12 nov.: L' o? c£er Zijpp-Haar. 13 nov.: M. W. Cm-,;?- her-Wissink; A. A. W. Mes- laan van der Meer-Klever- J Barnhoorn-Weber. 14 nov.: J. Bmn V'sser. H u ien, van een dochter: 13 nov.: gérhmi. Wesseling-Pel; A. M. E Lan- Baatc Rijkho££ 14 nov.: G. E. Oud- pighver Th v, 14 nov: G. J. Koster en Baèlco?.11 Paekel; B. Koster en M. van Stoikp u' d' F- Moerkerk en A. T. Storm*' t?' r, Heerdink en A. T. v. d. L. p rV Nuijper en A. Geurtsen; Bax kv, oe% en C. M. J Honing: M en j jfi L, H. Schouten: J C Huijboom h£DfRtRÓUWD:' 14 nov: J. A. Ver- UaaV"R5Een B L. Ch. J. P. M van H. a-®", '1 Versluis; M. Bloem en J Stoipp. to l,de Vos en C. J. van de Buddinó Bekveld en H. J. Mosch; C. ter en I U' J' Harkmans; W H Sel- Eliens. Gerssen: H. Evers en J. G. A. 8e?,VfRBEDEN: 13 nov: R. van Bog lagen, Kamperlaan. D. A. J. SPEK (Prot Christ.) De raad verklaarde zich accoord met het pre-advies van B. en W. over de verdeelsleutel voor woningwet woningen onder de woningbouwcorpo raties. De heer Van Liemt (KVP) en mevrouw Kroon (PSP) noemden het zelfs een wijs document. Ook de heer Ton (PvdA) had er veel waardering voor en hij zag daarin een bevesti ging van het vertrouwen, dat de raad op 4 september bij de wethouders verkiezingen in het nieuwe college heeft gesteld. Wethouder Schippers was vooral met dat laatste compli ment met helemaal gelukkig, aange zien de raad daardoor aan het pre advies meer waarde toekende dan het had. B. en W. hadden slechts door de 110 „doorschuifwoningen" van de ge meente bi) het contingent der neutra le corporaties te tellen de scheefge groeide verhouding in de toewijzings percentages enigszins willen rectifice ren Het college in nieuwe samenstel ling is daarop teruggekomen. De gemeentewoningen zijn nu vóór de verdeling van het totaal afgetrokken. Men kon die concessie doen, omdat het slechts om een betrekkelijk klein aantal woningen ging. Voor de toe komst houdt men zich aan de verde ling: 50 pet neutraal, 30 pet katholiek en 20 pet protestants. De heer Spek (Prot.Christ.) toonde zich deze middag een zuinig vader. Hij vroeg zich allereerst af of een uitgave van 2600,- nodig was voor het aan brengen van een dossierlift in de Volks- credietbank. Wethouder Van der Veldt voerde aan, dat een dergelijke lift het aanstellen van nieuw personeel over bodig maakt en dus zeker als een be zuiniging kan worden gezien. De heer Spek (Pr.Chr. Gr.) bleef echter tegen en zijn hele fractie (behalve wethouder Bakker) wenste de aantekening geacht te worden te hebben tegengestemd. De conserveringsverordening voor de binnenstad had ieders instemming. De heer Brostowski (PCG) echter wilde in geval van calamiteiten de verorde ning niet verbindend verklaard zien. Hij diende een daartoe strekkend amende ment in. Wethouder Happé merkte op, dat de opzet van de verordening juist was om ongewenste bebouwing tegen te gaan en in geval van calamiteiten zou men dus ook de mogelijkheid moe ten hebben om ongewenste herbouw tegen te gaan. Hij aarzelde dan ook niet om het amendement destructief te noemen. De heer Brostowski (PCG) voerde toen nog aan, dat G.S. zeker een calamiteitenbepaling in de verorde ning zouden eisen, waarop de wethou der repliceerde, dat de raad autonoom beslissen moet wat hem goeddunkt en dat G.S. dan eventueel achteraf aan- meikingen kunnen maken. Met 50 tegen 6 stemmen werd het amendement-Bros- towski goedgekeurd. De aankoop van het gebouw Sint Ba vo in de Smedestraat werd door de VVD en de protestants-christelijke frac ties te duur en niet noodzakelijk geacht. Zowel de heren Van Marselis Hartsinck (PCG) en Spek (PCG) als mevrouw Scheltema (VVD) wezen erop, dat er nog geen bestemming is gevonden voor het gebouw. Zij vonden de koopprijs 315.000,-) weliswaar niet hoog, maar herinnerden aan de kosten van herstel die op ruim 2,5 ton worden geraamd. Onder deze omstandigheden achtten zij een lonende exploitatie niet mogelijk. De heren Van den Bergh (PvdA), Van Velsen (KVP), Steyaart (PSP) en Proper (CPN) voelden alles voor de aankoop, vooral wanneer het gebouw een culturele bestemming kan behou den. Een niet lonende exploitatie von den zij minder bezwaarlijk indien daar door bereikt kan worden, dat in de behoefte aan zaalruimte in de binnen stad kan worden voorzien. Wethouder Happê vestigde de aan dacht erop, dat men door de aankoop kon voorkomen dat het gebouw een be stemming zou krijgen, die niet past in de geest van het structuurplan, dat in de kern van de binnenstad bestemmin gen van cultuur en ontspanning wil. De bestemming die de gemeente aan het gebouw geeft, zal zeker met de opzet van het structuurplan in overeenstem ming zijn. Daarbij zal de nood van de verenigingen van beslissende betekenis zijn. Zelfs wanneer de kosten van aan koop en herstel van het gebouw in to taal een bedrag van zes ton zullen be lopen, is een dergelijke uitgave een dergelijk bezit waard, aldus de wethou der. De tegenstanders bleven echter bij hun opvatting. Met 28 tegen 8 stemmen werd het voorstel tenslotte aangeno men. Een soortgelijke discussie ontspon zich naar aanleiding van het voorstel om enkele panden aan de Nassaulaan te kopen. Hier waren het de heren Fibbe (VVD) en Spek (PCG), die zich verzetten. Zij vonden het bezit van deze panden, die op de monumentenlijst staan, niet van belang voor de gemeen te. De heren Van Velsen (KVP) en Van den Bergh (PvdA) meenden, dat de wo ningen uitstekend waren in te richten als atelierwoningen voor kunstenaars en aan dergelijke kunstenaarswoningen in de binnenstad bestaat een schreeu wende behoefte. Wethouder Happé voerde daarbij aan dat de gemeente voor allerlei doelein den zeer veel behoefte heeft aan woon huizen. Men kan geen saneringen gaan uitvoeren, wanneer men geen passende „doorschuifwoningen" in soortgelijke buurten ter beschikking heeft. In dit verband wees hij erop, dat de gemeente in de toekomst nog veel meer van dergelijke woningen buiten de te sane ren gebieden, maar wel in verband met de sanering, zal moeten aankopen. Wederom stemden de VVD en de Pro testants-christelijke fracties tegen. Met 28 tegen 6 stemmen werd het voorstel aangenomen. De Haarlemse raad heeft gistermiddag f 650.000,- uitgetrokken voor het verbreden en het reorganiseren van de Eendjesbrug over de Kampersingel, tegenover de Spaarnekerk. Door deze reorganisatie zal een aanzienlijke verkeersverbetering tot stand gebracht worden, zoals op onze tekening duidelijk te zien is. De uitmonding van de Kampersingel op de Turfmarkt wordt enigermate verlegd, zodat de Kampersingel en de Kampervest een rechte hoek gaan maken met de Turmarkt en de Eend jesbrug. Het is de bedoeling, dat zowel op de Kampersingel als op de Kampervest één-richtingsverkeer zal worden ingevoerd. De kadewand van het Spaarne langs de Turfmai kt en het Zuider Buiten Spaarne zal eveneens worden verlegd zodat een bredere strook ter beschikking komt. Het is de be doeling, dat de Eendjesbrug 27 meter breed wordt. Het verkee 1 dat van de Turfmarkt komt zal voortaan duidelijk met behulp van verkeersgeleiders worden gesplitst. Helemaal aar de kant van de Kampervest komt het verkeer dat voor de Kampervest bestemd is en in het midden hetverkeer dat voor de Langebrug bestemd is. Ook de uitmonding van het Zuidei Buiten Spaarne op de Eendjesbrug wordt verbreed, zodai het vandaar komende verkeer een betere opstelmogelijkheid krijgt. (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht HAARLEM, 15 nov. Voor de Haar lemse afdeling van de K.J.M., de Ka tholieke Jongeren üit de Middengroepen, vertelde gisteravond de heer W. Schou ten over het communistisch jeugdfesti- val dat de afgelopen zomer in Helsinki gehouden werd. Hij had het festival als waarnemer bijgewoond. Dat had als gevolg, vertelde de spreker, dat hij en zijn groep tegen wil en dank achter leuzen en vaandels moesten lopen, waarmee zij het beslist niet eens waren. Want zich inschrijven bij het festival, officieel of als waarnemer, wordt door de overige communistische deel nemers uitgelegd als aanvaarden van de communistische idealogie. Een op geschroefde en van boven af sterk ge stimuleerde opgewekte stemming, die zorgvuldig in stand wordt gehouden ?-°ï e.ei? sroot aantal clacks die ver plicht juichen en yellen. Bovendien hou den agenten deelnemers aan het fes tival, die zich niet onderscheiden van de anderen de discussie in de gaten Gelegenheid tot persoonlijke gesprek ken met de jongeren van achter het ijzeren gordijn is er overigens zeer wei nig, want deze worden angstvallig in groepen bijeen gehouden. Voor de ruim 13.000 deelnemers is het een tien da gen durende feestroes geworden. Want ondanks de benauwende zorg, die de festival-leiding voor de goede gang van zaken aan de dag legde, was de massa le ontmoeting tussen jongeren met de zelfde overtuiging een bron van enorme vreugde. De overdonderingspolitiek die de festival-leiding met artisten, orkes ten en koren van wereldfaam, met ruim 1500 culturele evenementen en met de aanwezigheid van Gagarin op het cosmonautenbal, voerde, droeg een extra steentje bij. De massale yells, de toverformule „Vrede, vriendschap" en de bekende Russische omarmingen de den de rest. Vrijdag 16 november Hoog water: 6.27 en 18.46 u. Laag water: 2.05 en 14.23 u. HAARLEM, 15 nov. De r.k. Re derijkerskamer „Alberdingk Thijmm" moet wel een groot vertrouwen in zijn donateurs en een nog groter zelfver trouwen gehad hebben, toen besloten werd dit seizoen te openen met „Sal do Mortale", een stuk van de Neder landse toneelschrijver Dimitri Fren- kel Frank. De donateurs zouden wel even met hun ogen knipperen, de eigen mensen zouden hun vertrouw de gebaartjes achterwege moeten la ten en zich ook mentaal in een an dere speelsfeer moeten werken. Het is allemaal gelukt. Feitelijk mogen wij van „lukken" niet schrijven, want dat zou duiden op een gokelement. De voorstelling, zowel dinsdag- als woensdagavond in de stadsschouwburg, getuigde echter van zo'n zelfverze kerdheid en van zo'n volkomen be heersing van de stof, dat het spelen de kwartet zich zonder op onmacht duidende spanning op het vereiste ni veau kon bewegen. Het werd dus geen hijgende voorstelling, geen balance ren op de grens van de paniek. Er ging van het spel inclusief het duistere changeren een weldadige rust uit, waarbinnen de toeschouwers zich veilig konden bekijken in de spie gel, die de schrijver hun voorhield. Het glas van die spiegel was op een merkwaardige wijze geslepen. De tra ditionele tegenstelling tussen sprookje en werkelijkheid had plotseling een an dere kleur gekregen; de clichématige romantiek moest wijken voor een mo derne visie, welke zonder veel omhaal die tegenstelling scherp omlijnde. Daar om een heel sober décor, slechts de hoogstnodige requisieten en zo weinig mogelijk dramatische accenten in het uiterlijk van de spelers. Het verhaal zelf moest het doen en gestalte krij gen door de persoonlijkheid van de spe lers. De schrijver voert namelijk een niet onknappe boekhoudster ten tonele, een eenzame ziel, die het slachtoffer wordt van een pathologische fantast. Hij weet haar vertrouwen te winnen, brengt het zelft tot een grote vriendschap en laat haar dan genieten van de grandeur van het leven. Zijn gladde maniertjes brengen haar tot verduistering van ka pitale sommen, waardoor zij een even kapitale staat als baronnes kan voeren. Zij leidt een dubbel leven: de punctuele boekhoudster krijgt een tweelingzuster in de baronnes. De tragische figuur blijft leven in de boekhoudster ,,'t Goe de vrouwtje" leeft zich uit in een ex orbitante milddadigheid. De illusie van het sprookje wordt de desillusie van de werkelijkheid: zij ontdekt, dat de vrien den het op haar geld gemunt hebben. Die teleurstelling maakt haar groot: zij speelt met de mensen, die niet in de gaten hebben, dat zij zich belachelijk maken. Hun onbenulligheid en aanstelr lerq worden zonder pardon geëxposeerd. ze worden zielige mensjes bij het be- vfi*;6! hedrog ?oor de boekhoudster. s ln haar bekentenis beheerst zij de (Advertentie) CINEMA PALACE: wo.: Helden ster ven jong, 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur; do.: Houseboat, a.l., 2, 7 en 9.15 uur. f J..ANS HALS: De rode cirkel, 18 jaar, 2, 7 en 19.15 uur. LIDO: 'n Fijn stel dochters, a.l., 2. 7 en 9.15 uur. LUXOR: Romance la Carte, 18 J., 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Phaedra, volw., 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: t.m. do.: Waar de stengun regeert, volw., 2, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Als in een donkere spiegel, 18 jaar (2e week), 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, do. 8.15 uur: The ladykillers, 14 jaar. Donderdag 15 november Concertgebouw, 8 uur: Concert Koor Ka tholiek Haarlem o.l.v. Albert de Klerk. So listen: Heieen Verkley, sopraan: Annle Hermes, alt; Simon van der Geest, tenor en David Hollestelle, bas. Programma: Dvorék en Mozart. Vrijdag 16 november Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Comedie met „De Lankmoedige Minnaar" van Graham Greene. Regie: Ank van der Moer. In de hoofdrollen: Ellen Vogel, Ko van Dijik, Guus Oster en Femke Boersma. „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 82 uur. reylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw Fossielen natuurkundige instrumenten Dagelijks van U—5 uur Eerste zondar van de maand van 1—6 uur UisschoppeHlb Museum. Jansstraal 76 Oude religieuze Kunst schilderijen middel eeuwse Beeldhouwwerken Van 10—12.30 en van 1.305 uur behalve maandag' Zon- en feestdagen 5 uur Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land, 1 t.m. 30 november: wisseltentoon stelling Haarlemse kunstenaars. Op 13 no vember worden de werken vervangen door andere van dezelfde kunstenaars. Galerie „Ulttenhout", Kleine Houtstraat 41 Van 27 oktober tot en met 17 november: olieverven en aquarellen van Leen Spie renburg. Geopend 10.30—5 uur. 's Zondags van 25 uur. vrijdags bovendien 810 u Kunstzaal „In 't Goede uur" 7 t/m 30 november: Tekeningen en aquarellen van Bob Buys. Geopend dagelijks 10-6 en 8-10 uur. situatie, de vrijspraak, die volgt is bij na geen verrassing meer. Dimitri Frenkel Frank is hier een oorspronkelijke moralist, die door de toeschouwers bij het spel te betrek ken zijn publiek zichzelf laat her kennen. Zjjn scènes zijn puntige noti ties, waarmee iedereen zijn eigen ge schiedenis kan schrijven. De toeschou wer mag er van maken wat hij wil: werkelijkheid en sprookje hebben hun eigen rechten. De vier mensen van Thijm hebben deze „Saldo Mortale" bij zonder treffend vertolkt. Dat de schrij ver, die de voorstelling van dinsdag avond bijwoonde, zijn bedoelingen door deze amateurs heeft zien waar maken, is allereerst te danken aan de regisseur, Jan W. van de Ven. Zijn grootste ver dienste is het wel, dat hij iedere pa thos vermeden heeft. Zijn regie was beheerst. Waar de schrijver in zijn no tities wat al te vlucihtig was geweest, wist hij met een eenvoudige enscenering het verhaal te verduidelijken. Er was niets teveel en niets te weinig. Kortom, zijn regie was evenwichtig en getuigde van stijl en artistieke smaak. Hij zal zich gelukkig geprezen hebben met het beschikbare spelersmateriaal. Mevrouw Els van der Veldende Waard speelde de boekhoudster met een volmaakte dis cipline. Zij slaagde er in haar twee levens te spelen zonder nadrukkelijk de tegenstelling te markeren. Haar uiter lijke onbewogenheid was geen manier tje, maar gaf een boeiend reliëf aan haar dubbelleven. Illusie en desillusie, sprookje en werkelijkheid kregen aldus hun eigen sfeer. Grote bewondering ook voor Joop Kruy- ver, die maar liefst dertien rollen te speien had. De meeste figuren wist hij karakter te geven. Met een klein ge baar meer had hij niet nodig tekende hjj zijn man. De routine liet hier zien, dat ieder rolletje duizend-en- een mogelijkheden biedt. Willy Steen- wmkel Kruyver presenteerde de assis tente van de boekhoudster als het uitda gende type, dat terzijde het publiek een kleine spiegel voorhield. Zij deed dat vrij en openhartig en met een ont spannende brutaliteit. Gerard Lips speelde de fantast met veel bravour, een gladde jongen, die zich tijdig wist terug te trekken en aan het dubbelleven van de boekhoudster de nodige tekening gaf. Een voorstelling dus, die ons zeer ge boeid heeft. Een verrassing voor de do nateurs en de vele andere belangstel lenden, die samen voor een massaal publiek zorgden. W. H. HEEMSTEDE, 15 nov. Schilders, die gisteren bezig waren aan een hou ten bijgebouw op het terrein van de epileptische inrichting „Meer en Bosch" in Heemstede, hebben een vrij ernstige brand veroorzaakt. Het vuur van een der branders, waarmee de verf van de buitenwand werd afgebrand, zette via een spleet in de muur de binnenwand m lichter laaie. Het vuur had aan het hardboard, waarmee het gebouw van binnen bekleed was, het hout van de buitenmuur en het asfalt van het dak een gemakkelijke prooi. Het gebouw, dat voor lessen en voor recreatie gebruikt werd. brandde in een uur tijd geheel uit. De brandweer die uren lang in de weer geweest is' heeft twee slaapvleugels, die uitkwamen op het brandende gebouw, kunnen red den. De schade is vrij aanzienlijk de juiste omvang is echter nog niet' be kend. In het gebouw waren op het mo ment dat de brand uitbrak geen kin deren aanwezig. Het was woensdagmid dag, zodat geen lessen werden gegeven. HAARLEM, 15 nov. Een 38-jarige vertegenwoordiger uit Haarlem die gis termorgen omstreeks half elf met zijn auto in een lange file op de Amster damse Vaart reed, moest plotseling krachtig afremmen. Daardoor schoot een mandfles met 60 liter accuzuur van de achterbank af en brak. De verte genwoordiger kreeg een groot gedeelte van de inhoud over zich heen. Bij de politiepost aan de Amsterdamse Vaart is de kleding van de man schoonge spoeld. De brandweer heeft met een spuit de auto en het wegdek van het bijtende zuur ontdaan. DEN HAAG, 15 nov. Mgr. dr. J. A. E. Dodewaard. heeft op voordracht van de desbetreffende paters provinciaal benoemd tot assitent te Hilversum (St. Vitus) pater Th. Scheerder, OFC, tot assitent te Bussum (H. Hart van Je zus) pater A. Kemmink W.P., tot ziel zorger van drie niet-katholieke zieken huizen in Amsterdam (Binnengasthuis, Weesperpleinziekenhuis en het Anthonie van Leeuwenhoekziekenhuis) pater L. v. d. Sman OFM Cap.; tot assistent te Amsterdam (H. Joannes de Doper) pa ter G. A. Kappert, MSF. Advertentie Lambswool pullovers In 5 moderne tinten 21.90. Wollen pullovers met kraag 19.75. Grof gebreide pullovers met ronde en V-hals (ook Noorse patronen) vanaf 59.75. Zeer ruime keus in warme kamerjassen. Uni, ruit- en streep dessins in vele tinten 27.— 29.75 59.75 (Advertentie) Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN HEEMSTEDE, 15 nov. In Heem stede wordt zaterdag een groot „olie bollenfeest" gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de St. Paschalis Baylongroep van de parochie van O.L. Vrouw Hemelvaart, waarvan volgend jaar twee verkenners zullen deelnemen aan de wereldjamboree in Griekenland. Dit brengt voor de groep een financi ële uitgaaf met zich, die zij - zonder extra inkomsten - zelf niet kan bekosti gen. Vandaar dat zaterdag een aantal welpen en verkenners langs de Heem- steedse huizen zal trekken om oliebol len te verkopen. Ze kosten een kwartje de twee, oftewel tien voor 1,25. Men kan de oliebollen ook kopen aan een kraam aan de Raadhuisstraat naast wasserij ,,'t Raedthuis". De St. Pascha lis Baylongroep hoopt dat vele Heem stedenaren zich zaterdag aan de oud- Hollandse lekkernij tegoed zullen doen. OVERVEEN, 15 nov. De kunstkri- ticus Oh. Wentinck opent zaterdagmid dag 17 november om drie uur in Huize Bloemenheuvel een tentoonstelling van grafiek van Cor de Wolff. De tentoon stelling wordt gehouden van 18 novem ber tot en met 9 december, steeds van tien tot vjjf uur. HAARLEM, 15 nov. Doordat een bromfietser op de Muiderslotweg gis termiddag omstreeks vier uur plotse ling afremde, moest een achter hem rijdende autobus van de NZH onver wacht krachtig remmen, Een 75-jarige passagiere, die was opgestaan om bij de eerstvolgende halte uit te steppen, kwam daardoor te vallen. Zij liep een gebroken rib op en moest in het Grote Gasthuis worden opgenomen. KUSTBRIGADE Ht bestuur van de vrijwillige kustbrigade Bloemendaal is uitgebreid en gebracht van vijf op ze ven leden. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren H. Dijkstra en A. Dijksman. In het bestuur hadden reeds zitting de heren D. Dijksman (voorzitter), Th. Jansen (penningmees ter), Th. Hollander en W. Meershoek. OKIËNTATIERIT Zondag 18 no vember organiseert de Motor- en Auto club „Haarlem en Omstreken" een oriënteringsrit van ongeveer 70 km. De start is 's middags om half twee bij „Kennemerland" Rijksstraatweg 433, Haarlem-Noord. VAN LOOY Onder auspiciën van de Stichting „Het Huis van Looy" wordt dinsdag 27 november, 's avonds om 8 uur in de school Zijlvest-hoek Raaks een bijeenkomst gehouden, waarop God fried Bomans belangstellenden kennis zal laten maken met fragmenten uit de trilogie „Jaapje, Jaap, Jacob" van Jac. van Looy. (Advertentie) 'KRUISWEG 47-49 HAARLEM HAARLEM, 15 nov. De enige he renontmoeting, die gisteravond in het Krelagehuis werd gespeeld, heeft de volleyballers van Alliance een ver diende zege opgeleverd op het Zaanse SES. Over het algemeen namen de gasten teveel een afwachtende hou ding aan, waardoor het initiatief van de thuisclub kon komen. Spee en de zijnen konden hun aandacht dus op de aanval concentreren. Niettemin werden er aan Haarlemse zijde nogal wat technische fouten gemaakt (15-8, 8-15, 15-2 en 15-10). De dames van HBC brachten een be zoek aan Enkhuizen en moesten daar een winstpunt aan Madjoe afstaan. De Heemsteedse aanval kon tegen het op portunistische spel van de thuisclub niet op dreef komen (6-15, 15-12, 5-15, 15-8). De OVRA-dames gingen naar Den Helder, en zagen zich in drie sets door HCSC geklopt (15-7, 15-7 en 15-12). Bij de eerste klassers leed Vesmia gisteren een onverwachte, tnaar ver diende nederlaag tegen De Blinkert. L>e groen-witten hadden er kennelijk zinin en maakten ditmaal een zo energieKe indruk, dat de Sancta veelal in de verdediging werden ge drongen Vele smashes van de dames Prins van Riiswük, Metzelaar en Holt- kamp' werden aardig gekeerd maar de 15™0)WDe 'resfrves van De Biinkert hadden maar drie scts nodig om Set Up te kloppen ,en Vel ox bleek duidelijk sterteer dan Gios dat maar heel weinig tot aanval len 'kwam. Alleen in de tweede set ondervond het team van mej. Brouwer vinnige tegenstand, hetgeen uit de set- cijfers ook wel blijkt (15-3, 1-16, 15-5). De uitslagen zijn: Dames De Blinkert 2-Set Up 3-0; HAARLEM, 15 nov. Op de werf „De Rietpol" in Spaarndam raakte gistermorgen omstreeks 10 uur een 47- jarige arbeider met zijn been onder een stalen plaat bekneld. De plaat werd aan een kraan naar beneden ge takeld. Eenmaal op de grond bleef de plaat rechtop staan, omdat de strop niet wilde loslaten. De arbeider tracht te met een koevoet de plaat op zijn plaats te drukken en raakte daarbij de veiligheidspal. De plaat viel om, en de arbeider had geen gelegenheid meer zich uit de voeten te maken.De man is met een gebroken been in het Grote Gasthuis opgenomen. Vesmia-De Blinkert 1-3; Gios-Velox 0-3; PWN-OVRA 2, 2-2; die Raeckse 3-Vesmia 2 3-0; Gios 2-De Blinkert 3 01; HVS-DSS 2 3—0; die Raeckse 4- PSVH 0—3; FES 2-Set Up 2 2—2; Al liance '22 2-Velox 2 22; HVS 2die Raeckse 5 1—3; Topscore 2—HBS 5 2—2; JBS 2-Triumph 0—3; Onze Ge zellen 2—HSVO 2—2; Alliance '22 3- Alliance '22 4 2—2; Alliance '22 5-A1- liance '22 3 0—3; Alliance '22 4-Alli- ance '22 5 30. Heren Alliance-SES 3—1. AMSTERDAM, 15 nov. Nu Wall Street gisteren de stijgende koersbe- weging heeft hervat is ook de stemming aan het Damrak weer vast geworden. In de voorbeurshandel sloten de aan delen Koninklijke Petroleum op 146,60, h?£g®®n een stiiging van 1,20 t.o.v. de officiële slotprijs van gisteren betekent. Unilever is met 3,30 gestegen tot i „5'^ en Philips ging eveneens met 3,30 omhoog tot 142,20. Eerder op de morgen was zelfs reeds een prijs van 153,40 voor Philips betaald. Toen de winstcijfers van Philips over het derde kwartaal bekend werden, welke dank zij een stijging van de omzet weliswaar een hogere winst, maar een verdere daling van de winstmarge laten zien, zakte de stemming voor het electrofonds iets af. Hoogovens zijn met 10 pnt. opgelopen tot 521 en AKU was ruim 5 pnt. beter op 353J4. KLM is met een halve gulden gestegen tot 52. 18/11 14/11 Anaconda coppei 41% 42% Bethlehem Steel 29% 29% 66% Jhryslei Corp 641/4 Genera) Electric 71% 72% Genera) Motors 54% 55% Kennecott Copper 66 66% KLJl 141/4 14% Montgomery Ward 301/4 31% Radio Corp 54% 55% Republic Stee) 34% 35 ttoyaJ Dutch 40% 40% Shell Union OU 321/4 32 Southern Pacific 27% 27% Southern Railway 51% 51% St ind Oil Ny 53?4 54% Tidewater 18 18% Unfleter 36% 38% U.S Steel 43% 43% Stemming: goed prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3