„CAPE FEAR", boeiende thriller van J. Lee-Thompson PETRI-. Verkeersbrigadiertjes worden niet langer gehandhaafd Helpen bij oversteken is politiezaak Agenda voor Haarlem en omgeving af K REM ER Thee DE VREEMDELING, ontroerend filmdebuut van acteur Wereld van de volwassene tegenover die van het kind TAXI 13000 Actie-comité in Haarlem-Noord: SINT - ZOEKT-VINDT - SLAAGT-ALTIJD KOLENDAMP? „STEENWERF" Sint zoekt - vindt - slaagt 'tSILVER STOEPKE Ir. F. graaf van Randwijck te Heemstede overleden Oud-Schoten maakt zich bezorgd Q.<ih.9artluni0l Ursus, de leeuwen koning De kampioen leugenaar Vrouwen achter prikkeldraad Overige films Contact wordt gezocht met andere comité s Oud-directeur van het Haarlems Waterleidingbedrijf Luxor GROEN Co. Apotheken en dokters diensten H.H. Missen in Dekenaat Haarlem ATAX-TAXI KOOT PIANO'S LION D OR Cinema Palace Studio Rembrandt SLEUTEL WEG? Roxy camping-artikelen bij Over verdwijnen van postagentschap Bij eenkomst van „Kinderhulp" ZATERDAG 17 NOVEMBER 1962 PAGINA 2 1' CENTRALE VERWARMING DUIKER OLIEBRANDERS 1.2.3.4.5. Burgerlijke Stand Haarlem INTERIEUR ZIJLWEG 57 HAARLEM Hotel - Café - Restaurant RECEPTIES CONFERENTIES TROUWDINERS „DE SLEUTELSPECIALIST" Opportunistisch voor een gouden ring bij 't Silver Stoepke GROTE HOUTSTRAAT 49 - HAARLEM Films Muziek VOOR ST.-NICOLAAS: SCHOUTEN DE JONG Toneel Cabaret Diversen Tentoonstellingen Overdracht Wij spuiten in 1 dag een naad loos schoorsteenkanaal voor l) EIST EEN LEKVRIJ KANAAL! Spaarndamseweg 48 Haarlem - Tel. 02500-53750 -S <K Waterstanden Bureau-, Kantoor- en Zakagen1 FILMJOURNAAL Met de film „Cape Fear" is de Britse egisseur J. Lee-Thompson, die zich de laatste tijd, en bepaald niet zonder suc ces, had toegelegd op de vervaardiging van groots opgezette, kleurige avontu renfilms als North West Frontier" en ,,The Guns of Navarone", teruggekeerd tot een genre, waarmee hij zijn sporen als filmer verdiende: de thriller. Hij is er zelfs voor naar Hollywood getrokken, waar gerenommeerde grootheden als Gregory Peck en Robert Mitchum be reid bleken, zich aan zijn leiding toe te vertrouwen, al betekende dit dan nog (Advertentie) BLOEMEND AAL TELEF 54855 Haarlem Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155; Stations-apotheek. Kruisweg 30, tel. 10043; Apotheek Klink hamer, Koninginneweg 69, telefoon 11596; Aerdenhout-apotheek Zandvoortselaan 164. telefoon 40758. Doktersdienst: Indien geen hulp van huls arts belle men fa. Mathöt, telefoon 11900 (Niet voor tandheelkundige hulpl Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, tel 13863 Tandarts: J. W. van der Noordaa, Juliana- laan 51. tel. 53257. Ziekenvervoer: G.G.D., telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Dierenarts: J. Westerman, Hartenlustlaan 7, tel. 51555. Ambulancedienst Dierenbescherming: tel. 12823, b.g.g. 008 boodschappendienst. Heemstede en Aerdenhout Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. van der Linde, Heem- steedse Dreef 253, tel. 34606. Bloemendaal Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, tel. 52655. Overveen Apotheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Hollander, Zijlweg 17, telefoon 11431. Zandvoort Apotheek: Zandvoortse Apotheek, Halte- «traat 8, tel. 3185. Doktersdienst: H. K. van Es, Kostverlo- renstraat 4, tel. 2085. Kathedraal: 6.30 7.30, 9 H., 11 en 12 u. St. Antonlus: N. Groenmarkt: 6.30, 7.30 8.30 H., 10, 11, 12. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H.. 11, 12 uur en 18 uur Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans: Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur. De Goede Herder: Italiëplein: 7.30, 9.30, H. en 11 uur. St. Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30, 11,45 en 18 u. Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 7, 7.45, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 7, 8. 9.15 H., 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 7. 8 9.30 H. 11.15, 12.30. O. L. Vrouw van Vil Smarten: Rijks straatweg 7, 8, 9.15 H., 10.45, 12 en 18 u. H.H. Petrus en Paulus: 7. 8.30 10 H. en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenhrid 7.30. 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H. en 12 u. AERDENHOU1: 7 30, 9 Hl., en 11 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30 9.30 H. en 11.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H.. 10.30 en 11.30 HEEMSTEDE (H. Bavo): 7.30. 8.30. 9.40 11 en 12 uur HEEMSTEDE (O. L. Vrouw Hemel vaart): 6.45. 7 45. 8 40 H.. 10. 11 en 12 u. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. BENNERROEK: (St. Joseph): 6.45, 8.30 Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht BEVALLEN van een zoon4,3 nov.: C. Vermolen-van den Nouwland. 14 nov.; H. Richardson-Meppelink. 15 nov: J. Damsma-Dijkhuizen, M. van Ophem-Bloem, E. Swart-Boon. C. Ter louw-Vervloed. BEVALLEN van een dochter: 14 nov.: A. Koppen-Bonte. 15 nov: A. Bonnet-Trap, W. Swier-de Jong. 16 nov: J Erkens-van der Erf. BEVALLEN van een dochter: 14 nov. L J. Sieraad-Veldhuis, J. Bogers-van Le.uwen, B. H. Th. Kuiper-Smit; 15 nov.: M. A. Overbeek-Schoen. ONDERTROUWD: 16nov.: H. van Baekel en D. Rinjpialda, G. Wester- man en M. de Bruin. J. de Groot en M. van Rossum, M. Tiso en A. Putjpe, J. Runhaar en F. Steffers, B. Verdam en M. van Duffelen. GEHUWD: 14 nov.: A. Hopman en C. Borms, H. Sproek en A. Vermeulen. 16 nov: J. Derlagen en E, Delforge, J Groos en A. Hendriks, J. Prevos! en H Laarhoven P. de Bruin en J. J. van der Loos, H. Melchers en Wynia. G. van Wjjk en A. Effing. P. Drommel en J. Consent. OVERLEDEN: 1 nov: H. Willekes, 65 jr., Rembangstraat. 14 nov.: C. Vooges-Liehtenveldt, 82 jr. Mrt v. Heemskerkstr., S. Mensink-de Steen winkel, 64 jr., Diederikstr., A. Wesse- ling-Krijns. 81 jr.. Zijlweg. 15 nov: G Koopman. 67 jr., Gasfhuisvest, C. van Vessem, 63 jr.. Rijksstraatweg, C. Lad"; 8] Gasfhuisvest. J. Scher- penhuvzen. 71 jr.. Mrt. v. Heemskerk str H. Roodenburg-van Splunter. .60 jr. Gasfhuisvest, G. Duits-Biekens, 70 jr., Kamperlaan. H. Boere-Vos, 88 jr., Rip- perdapark. 16 nov: A. van Gasteren, 5 jr., Kamperlaan. niet, dat zij er zich ook volledig aan onderwierpen. ,,Cape Fear" is een variant op het veel gebruikte thema van de recht en orde lievende burger, die zich in zijn geluk en zelfs in zijn bestaan en dat van zijn gezin bedreigd ziet door een sadistische misdadiger, zonder dat po litie en justitie hem de nodige bescher ming kunnen verlenen en die tenslotte het recht in eigen hand neemt, om zich op hardhandige wijze van zijn tegen stander te ontdoen. In het leven van Sam Browden (Gre gory Peck), een rechtschapen advocaat met een lieve vrouw en een schat van een dochtertje, aldus het verhaal, dat is ontleend aan het boek „The Exe cutioners" van John MacDonald, ver schijnt op een kwade dag een man (Ro bert Mitchum), die bezield is van een ziekelijke en boosaardige zucht naar wraak. Acht jaar geleden is de advo caat tegen deze man, Max Cady gehe ten, opgetreden als getuige in een aan randingsproces, dat eindigde met diens veroordeling tot een gevangenisstraf, die hij nu heeft uitgezeten. Hoewel Sam zich onmiddellijk tot de plaatselijke commissaris van politie om hulp en be scherming wendt, kan deze geen enkele frond vinden om tegen de misdadige ruut, die zich heeft verzekerd van de de diensten van een advocaat van kwa de zaken, op te treden. De zenuwenoor log, die de overal opduikende Cady tegen de advocaat en diens gezin voert, neemt steeds dreigender vormen aan. Ten einde raad neemt deze een parti culiere detective in dienst en roept zelfs de hulp van een drietal gangsters in, die de opdracht hebben de hardnekkige belager met een fiks pak ransel af te schrikken, maar die met bebloede koppen moeten afdeinzen. Als dan ook nog een poging, om met een grote som gelds de veiligheid voor zich en de zij nen te verzekeren is mislukt, besluit de advocaat zijn vrouw en kind als lok aas te gebruiken om Cady in de val te lokken. Daarbij komt het tot een gruwelijk tweegevecht tussen beide mannen, waarbij het recht eindelijk ze geviert. Lee-Thompson, die bij de vervaardi ging van deze thriller terecht afzag van kleuren, heeft zijn beide grote acteuis beter in toom weten te houden dan in dergelijke Amerikaanse films gebruike- Advertentie) Zijlweg 36-38 - Haarlem - Tel. 18014 (Advertentie) lijk is en hen zelfs ondergeschikt weten te maken aan de filmmiddelen b.v. het suggestieve accent op de dreigende handen in de achtervolgingsscène bij de meisjesschool, waarvan hij zich be diende om een sfeer van groeiende drei ging en hopeloze angst rond een tot nog toe gelukkig en onbezorgd levend gezin op te roepen. Zo lang deze dreiging niet in daden wordt omgezet, weet hij de spanning op subtiele wijze steeds hoger op te voe ren. Maar in het handgemeen tussen de beide antagonisten, dat een climax in zijn film had moeten worden, en in de daaraan voorafgaande besluiping van twee weerloze vrouwen door de op wraak zinnende misdadiger, heeft zijn gevoel voor maat, tempo en reële ver houdingen hem in de steek gelaten. Waardoor deze over het algemeen span nende en soms zelfs beklemmende film eindigt in een ongeloofwaardige anticli max, waarin jammer genoeg de nade lige invloed valt aan te wijzen van de Hollywoodse commercie, die meer waarde hecht aan schokkende wreed heid dan aan een gespannen gebruik van de beeldtaal. Luxor, 18 jr. (Advertentie) voor uw: Accommodatie voor 20 tot 120 personen Telefoon 22180 Eventuele liefhebbers kunnen onder de titel „Ursus, de leeuwenkoning" ken nismaken met een luidruchtige produk- tie van Cine Italia, waarin leeuwen, oli fanten en hyena's het de „sterkste man van de wereld" niet gemakkelijk maken. Een rolprent vol kleurrijke kitsch, ge baseerd op een goedkoop romantisch verhaaltje rond een ontvoerde konings zoon. (Cinema Palace, 14 jaar). De wereld van de volwassene tegen over de wereld van het kind. We moe ten in onze herinnering teruggaan tot „Jeux interdits" van René Clément om een soortgelijke film te vinden, die een vergelijking kan doorstaan met „Whistle down the wind", waarmee de Britse acteur en schrijver Bryan For bes als regisseur een debuut heeft ge maakt, dat voor de toekomst hoge ver wachtingen van hem doet koesteren. Met een haast feilloze intuïtie voor het medium, waarvan hij zich voor het eerst zelfstandig bedient, heeft Forbes aan het even ongewone en gedurfde als oorspronkelijke gegeven in zijn film, die hier te lande zal worden vertoond on der de titel „De Vreemdeling", gestalte weten te geven. Een artistieke presta tie, die des te meer bewondering af dwingt, omdat hy twee gevaarlijke klip pen, waarop het scheepje van menige meer ervaren filmer te pletter zou zijn gelopen, heeft weten te vermijden: een al te slaafse registratie van het optre den in zijn film van de vijftienjarige Hayley Mills, de populaire jeugdster van het ogenblik in Groot-Brittannië en de voor de hand liggende overge voeligheid, welke ligt opgesloten in het gegeven over een ontmoeting tus sen een voortvluchtige misdadiger en een groep kinderen, die hem helpen, omdat zij in hem Christus zien en hem, onbewust, verraden. Het verhaal, door Wills Hal en Keith Waterhouse ontleend aan de gelijkna mige roman van Maryl Heyley Bell (de moeder van de hoofdrol vertolkster) speelt; in Lancashire in de omgeving van Burnley en dus maakte Forbes daar zijn opnamen. Drie moederloze kinderen op een af gelegen boerderij, aldus verhaalt de film, hebben een nest katjes, die op last van hun vader moeten worden ver dronken, van de dood weten te redden. De volgende dag treft het oudste meis je Kathy in het hooi van de schuur, waar de diertjes zijn verborgen, een gebaarde man aan die, naar uit het verdere verloop van het verhaal blijkt, door dó politie wordt gezocht wegens moord. Zyn uitroep „Jesus Christus", een kreet vol schrik, gemengd met op luchting bij de- ontdekking, dat hij slechts met een kind heeft te doen, wordt door de naïeve, streng christelijk opgevoede Kathy beschouwd ais een antwoord op haar vrgag, wie hij is. Zij gelooft, dat hij Christus is, die op de wereld is teruggekeerd en maakt haar jongere zusje en broertje deelge noot van haar verrukkelijke geheim Ze weten dat de volwassenen, die hem al eens eerder hebben verraden en onschuldig ter dood gebracht, niet te vertrouwen zijn. Zij houden hem daarom verborgen, brengen hem in het geheim voedsel. Luisteren ademloos naar zijn stuntelig uit een bijbeltje voorgelezen verhalen en verwachter een wonder van hem. Als de volwas senen tenslotte toch zijn verblijf ont dekken door een onbedoeld verraad v.an het broertje en hem arresteren, geeft de man zich zonder verzet over en laat zich met uitgestrekte armen door de politie fouilleren, deels omdat hij het hopeloze van zijn positie inziet, an derdeels omdat hij 't onwankelbare ge loof van de kleine Kathy niet wil ver nietigen, die vast overtuigd blijft, dat Christus opnieuw door de grote mensen zal worden gekruisigd, maar dat Hil zeker zal wederkomen. Bryan Forbes is er op weinig min der dan geniale wijze in geslaagd, de wereld van het kind, waar geloof en liefde leven, te contrasteren met de wereld van de volwassene, die vaak niet anders dan de dode letter en de vergelding kent. Zoals bijvoorbeeld het fragment, waarin het jongste broertje „Jesus" zijn poesje geeft. Deze heeft echter wel wat anders aan het hoofd en verwaarloost het diertje, dat sterft. Als de kinderen daarop de dominee vragen, waarom Jesus, die toch doden uit het graf deed opstaan, het katje heeft laten sterven, blijft deze het ant woord schuldig, tot hem een paar pas sende evangelie-teksten invallen, die hij vlot, maar zonder overtuiging opdreunt om tenslotte over te gaan op een onder werp, waar zijn hart vol van is: de schandelijke diefstal van het lood op zijn kerkdak, die zwaar moet worden ge straft. Alleen in de figuur van de vreemde ling gespeeld door Alan Bates verraadt zich even de onervarenheid van Forbes als filmer. Uiterlijk is de ze figuur raak getroffen, maar wat de uitdieping van diens karakter betreft en het voelbaar maken van de inner lijke Strijd, die zich in hem als de moordenaar, maar tegelijk als de Christus, die voor de kinderen is, moet hebben voltrokken, schiet zijn filmexpressie tekort. Hetgeen intussen niet belet, dat dit een zeldzaam knap en uiterst boeiend filmdebuut is. Studio, a.l. In Rembrandt kan men deze week Heinz Rühmann terugzien in een voor hem typerende creatie: de schlemiel, het eenvoudige, vriendelijke burgerman netje. Het zit hem in de film „De Kam pioen Leugenaar" niet mee in het le ven. Het lot bedeelt hem slecht. Maar het mannetje weet daar bovenuit te stijgen, door zijn dochter met een be minnelijke fantasie een schijnschone we reld voor ogen te toveren, waarin hij zelf als held schittert. Heinz Rühmann is een dergelijke ról op het lijf geschre ven. Voegt men daarbij dat de film ge regisseerd is door de charmante Hon gaar Ladislao Vajda, die o.a. „Marcelli no, pan y vino" en ,,An angel in Brook lyn" heeft gemaakt, dan kan men met plezier constateren dat het aanta] be schaafde en intelligente ontspannings films weer met één is uitgebreid. Tra giek, humor, sentiment en poëtisch op timisme dragen hun deel bij aan het succes van de film, die zeker geen artistieke uitschieter is, maar wel bij zonder vertederend en vermakelijk. Rembrandt, a.l. Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL 11493 De laaste wereldoorlog is nu 17 jaar voorbij. Maar de ellende van die dagen is nog lang niet vergeten. Of misschien wel? Indien het laatste het geval is, is het te verklaren dat oorlog en bezetting nog steeds een dankbaar thema blijven voor de film. Zo draait nu in Roxy „Vrouwen achter prikkeldraad", een film die een beeld wil geven van de ellende in de door Japanners ingerichte concentratiekampen. De film wil een getrouw mogelijke indruk geven van wat er zich daar achter het prikkeldraad af speelde. 18-jarigen kunnen de film gaan zien, die tot en met zondag draait. Van af maandag kunnen liefhebbers het nogal curieuze schouwspel gaan zien, dat „De maagden van Rome" ten beste geven. 14 jaar. In Frans Hals kan men deze week Doris Day in verschillende creaties be wonderen. Tot ep met morgenavond draait er de vermakelijke comedie „Young at heart", a.l. Maandag en dinsdag is de beurt aan de dwaze his torie „Calamity Jane", a.l. Woensdag en donderdag draait men er de ondeu gende blijspelfilm „Pyama Game", a.l. Lido vertoont de film „Ontwakende driften", waarin bepaalde excessen al te gemakkelijk ten toon worden ge spreid. De K.F.C. heeft de film ont raden. Minerva draait tot en met mor gen, alsmede woensdagmiddag de dwaze filmklucht „Mr. Vlubber", a.l. Dinsdag tot en met donderdag draait de exoti sche, wat dubieuze „Wereld van Suzie Wong", volw. Advertentie) HOOFDDORP, 17 nov. Ten gevol ge van de gladheid op de weg zijn gistermorgen omstreeks elf uur op de kruising rijksweg 4A twee personen auto's uit de koers geraakt. Een 56- jarige, Leidenaar slipte met zijn auto en schoot met vrij hoge snelheid een sloot in. De auto werd zwaar bescha digd en moest worden weggetakeld. De bestuurder kwam er met een nat pak van af. Een tweede personenauto, bestuurd door een 44-jarige Hagenaar, sloeg over de kop en werd eveneens zwaar beschadigd. De bestuurder liep geen letsel op. HAARLEM, 17 nov. Na een langdurige bijeenkomst is gisteravond in de aula van de Louise de Colignyschool in Haarlem-Noord door ongeveer vijftig aanwezigen een definitief actie-comité in het leven geroepen, dat op de eerste plaats op de bres wil staan voor de belangen van de school kinderen, die naar en van school de Rijksstraatweg ter hoogte van de Eksterstraat en de Eemstraat moeten oversteken. Dit comité zet het werk voort, dat de heren Th. Hesseling en W. Wenning ter hand namen na het ongeval op maandag 5 november, waarbij de tienjarige Hansje van den Bogaardt in zijn functie van verkeersbrigadiertje om het leven kwam. maandag nog door de politie toezicht wordt uitgeoefend. Verschillende ouders grepen daar na de gelegenheid aan om het hunne te zeggen. Een van hen, die in zijn betoog terloops onthulde, dat hij bij de politie werkzaam was, pleitte voor een nauwe samenwerking tussen politie, Een van de eerste actie-punten een bespreking met de dhef van de Haarlemse verkeerspolitie, de heer G. Endlich, aan wie zal worden medege deeld, dat de verkeersbrigadiertjes bij de Eiksterstraat en de Eemstraat zul len worden teruggetrokken. Hun taak dient te worden overgenomen door po- litie-agenten. Verder zal het actie-co mité op korte termijn contact opnemen met het reeds bestaande actie-comité Rijksstraatweg en met de Wijkraad in Haarlem-Noord om in gezamenlijk overleg er bij de overheid op aan te dringen, dat maatregelen worden ge troffen ter beveiliging van het verkeer op de Rijksstraatweg. Het comité bestaat uit mevrouw J. H. M. A. Heijmans-van Grinsven en de heren F. Schregardus, W. Wenning en F. Wezel. Zij zullen worden gead viseerd door de heren J. A. J. Steentjes en J. Verwer en door twee hoofden van scholen in Haarlem-Noord. Het was de bedoeling, dat vandaag nog het comité voor het eerst zou bij eenkomen. Aan het begin van de vergadering, die de gehele avond onder leiding van de heer Hesseling heeft gestaan, heb ben de aanwezigen een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan Hansje van den Bogaardt. Daarna deelde de voorzitter mede, dat omwil le van de openhartigheid politiefunc tionarissen ervan hadden afgezien de vergadering bij te wonen. De eerste spreker was de heer N. Kuipers, hoofd van de prof. Kohnstam- scbool, die betoogde, dat het over- steekprobleem voor een belangrijk deel zou zijn opgelost, wanneer ieder kind in zijn eigen wijk op school ging. Ver der was hij van mening, dat het on verantwoordelijk is kinderen bij het oversteken toe te vertrouwen aan de zorg van kinderen, ook al zijn deze door de politie tot verkeersbrigadier tjes opgeleid. Ook volwassenen moeten zich niet laten overhalen deze taak op zich te nemen, zoals wordt voorgesteld in het adres, dat de afdeling Haarlem van de Vereniging Bescherming Voet gangers aan het college van B. en W. heeft gestuurd. „Het is de taak van de politie". Hij bleek niet gevoelig voor het argument, dat de politie daarvoor niet over voldoende personeel beschikt. Daarna las de heer Kuipers, die mede namens de Haarlemse afdeling van de Nederlandse Onderwijzers Ver eniging sprak, een brief van zijn col lega van de Albert Schweitzerschool, die beweerde, dat weinig of geen pe dagogische waarde kan worden toege kend aan de functie van verkeersbri gadiertje. „Zij die dat beweren doen dat uit opportunistische overwegin gen", aldus de brief van dit school hoofd. De heer A. D. J. Boerstoel, hoofd van de Charlotte de Bourbonschool, die in het voorlopige (tweemans) comité als adviseur was opgetreden, was van oordeel, dat een actie van de zijde van de ouders goede kans van slagen heeft. Deze bewering motiveerde hij door er op te wjjzen dat het aan de heren Hesseling en Wenning te danken is geweest, dat ook na de afgelopen Advertentie CINEMA PALACE: Ursus, de leeuwen- koning, 14 jaar 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Vrij. t.m. zo.: Young at haert, a.l., 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, heaft, a.l., 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, a.l.» 2, 7 en 9.15 uur; di. 2 en 8 uur; wo. en do.; Pajama Game, a.l., 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Ontwakende driften, ontoelaatbaar. LUXOR: Cape Fear, 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De Kampioen Leugenaar, a.l., 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en .915 uur. ROXY: Vrij. t.m. zo.: Vrouwen achter prikkeldraad, volw., 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; ma. t.m. do.: Maagden van Rome, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De vreemdeling, a.l., 2.15, 7 en 9,15 uur; zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrij. 8.15, za. 2.30; 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; wo. 2.30: Mr. Vlubber, a.l. Di. t.m. do. 8.15 uur: De wereld van Susie Wong, volw. Zondag 18 november Concertgebouw 8 uur: Haarlems Opera- koor -ij.v. Bep Ogtrop. Maandag 19 november Concertgebouw, 8 uur: Haarlems Comité (Advertentie) k Warmoessuaat 21 - Haarlem Telefoon 10845 voor Kamermuziek, Het Danzi Kwintet. Zaterdag 17 november Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Voor engelen geen automa ten" va.n Dario Fo. Regie: Johan Wathain. In de hoofdrollen: Ingeborg Elzevier, Lies- beth Struppert, Piet Kamerman. Zondag 18 november Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Verlos ons van de boze" van Jan Staal. Regie: Ferd. Stemeberg. In de hoofdrollen: Hetty Beck, Mia Goos- sen, Enmy Mols-de Leeuwe. (Advertentie) Maandag 19 november Minerva, Heemstede, 8.15 uur: H.K.K.. Toneelgroep Theater met „Verlos ons van de boze" van Jan Staal. Regie: Ferd. Ster- neberg. In de hoofdrollen: Hetty Beck, Mia Goossen, Enmy Mols-de Leeuwe. „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 82 uur. Zondag 18 november Nieuw Berkenrode, Heemstede, 5.30 u.: Slotfeest lustrumviering Studentenvereni ging „Sanctus Bavo". Maandag 19 november Stadhuis 2 en 8 uur: Gemeenteraad Haarlem. Rest. Brinkmanh, Bilderdijkzaal, 7.45 u.: Jaarvergadering Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers. leylers Museum: Schilderijen 19e en 29e eeuw Telcemngen Nederlandse Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw Fossieien natuurkundige instrumenten Dagelijks van 11—6 uur Eerste zondar van de maand van 1—6 uur bisschoppelijk Museum. Jansstraai 16 Oude religieuze kunst schilderijen middel eeuwse Beeldhouwwerken Van 19—12.3(1 en van 1.305 uui i behalve maandag) Zon- en feestdagen Z--5 uur Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land, 1 t.m. 30 november: wisseltentoon stelling Haarlemse kunstenaars. Op 13 no vember worden de werken vervangen door andere van dezelfde kunstenaars. Galerie „Ulttenhout", Kleine Houtstraat 41. Van 27 oktober tot en met 16 november olieverven en aquarellen van Leen Spie renburg. Geopend 10.39—6 uur 's Zondags van 25 uur vrijdags bovendien 810 u Kunst/,aai „In 't Goede uur" I t/ro 30 november: Tekeningen en aquarellen van Bob Buys Geopend dagelijks 10-6 en 8-10 uur. „Bloemenheuvel", 18 nov. t.m. 8 dec.: Grafiek van Cor de Wolff. Geopend 10-5 uur, 's zondags 2-5 uur. ouders en onderwijzend personeel. Ook hij bleek er geen voorstander van te zijn, dat verkeersbrigadiertjes op de Rijksstraatweg worden ingeschakeld. Folitie-agenten zouden dat werk moe ten doen, maar dat kan alleen, wan neer er zo economisch mogelijk wordt overgestoken: in grote groepen. Dat betekent, dat ouders hun kinderen niet te vroeg naar school moeten sturen. De taak van het onderwijzend perso neel zou daarin kunnen bestaan, dat het het werk van de politie-agent overneemt, wanneer deze om welke reden dan ook verhinderd mocht zijn. Een aMere ouder stelde voor, een brief naar de Minister van Verkeer (Advertentie) en Waterstaat te sturen met het ver zoek de overdracht van de Rijksstraav weg aah Haarlem te bespoedigen. Oo> zou aan de burgemeester van Haar lem in zijn kwaliteit van hoofd van d politie moeten worden verzocht n®* werk van de verkeersbrigadiertjes laten verrichten door politie-agenteh- Tenslotte merkte een derde ouder dat er bij de gewraakte overstep plaatsen te veel bushaltes zijn, dat d® zogenaamde gele zuiltjes op de vlucht heuvels te groot zijn, zodat de kinde ren daarachter volkomen schuil gaa" en dus voor het rijdende verkeer on zichtbaar zijn en dat gepleit moet wor den voor een automatische .beveiligin» van de hele Rijksstraatweg. Verde» meende hij in alle ernst, dat overwe gen moet worden of de Rijkswater staat die volgens hem terzake van d beveiliging schomeltjk in gebreke gebleven, in rechten kan worden aafl' gesproken. (Advertentie) Grote Houtstraat 49 - Haarlem aard met een sprong toe en moest eei> nieuwe transportleiding van de duinen in Bloemendaal naar het hart van d® stad worden gelegd. In 1930 werd begonnen met de planned voo.. de reorganisatie van de wmplaat» en de waterzuivering, waarbij ik de be hulpzame hand mocht bieden en late» met de uitvoering werd belast. In ,1937 nam ir. Van Randwijck af scheid van het Haarlemse bedrijf efl ging hij met pensioen, om te gaan rus ten na een welbestede levensperiode» die geheel gewijd was aan het waterlej' dingvak. In Heemstede liet hij een hui» bouwen volgens zijn eigen ontwerp. Te zamen met zijn vrouw heeft hij daa» nog 25 jaren op zeer aangename wijz® mogen leven, met uitzondering van d® oorlogsjaren, die ook dit echtpaar vee' moeilijkheden en leed brachten. Met Van Randwijck is niet alleen een edelman, maar ook een edel man heen gegaan, misschien wel te edel voor onz® westerse beschaving. Hij had een bui tengewoon technisch inzicht ep velerlri gebied. Daarvan getuigde ook de richting van zijn woning, waarin vel schillende typisch uitgedachte construc ties te vinden waren, die hij eigenhaU' dig tot stand had gebracht." HAARLEM, 17 nov. De bewonej* van oud-Schoten maken zich erns''® bezorgd over het feit, dat het vertrou^ de postagentschap van de heer Alk® made op de hoek van de Muiderslotw?» en de Geuzenvesperstraat gaat verdvi™, nen en dat het er nog niet naar uitz'®.,' dat er in de buurt een ander age% schap gevestigd wordt. Het wijkcom'v heeft intussen een brief gestuurd de directie van de P.T.T. waarin het een onderhoud omtrent deze kweS'1 heeft gevraagd. De heer Alkemade, die tevens een s!, garenwinkel drijft, heeft bekend maakt dat zijn agentschap per 1 janU®L 1963 gesloten wordt. Indien er geen der agentschap komt, is heel oud-Scb ten met zijn duizenden inwoners gewezen op het agentschap van de h® J. v. d. Wiel aan de Rijksstraatweg hoogte van de Eemstraat. Men bétrejh y algemeen het besluit van de heer AlTjJ made. Hij stond er om bekend dat *j, zijn „klanten" een grote service b0°gf Vooral de bejaarden en dat zijg af. enkele honderden die hun A-G^jj kwamen halen en de invaliden waS zeer ten dienste. Door zijn vertrek vooral deze mensen gedupeerd. HAARLEM, 17 nov. Vandaag is in alle stilte in Heemstede ir. F. graaf Van Randwijck, oud-directeur van het gemeentelnk waterleidingbedrijf in Haarlem, begraven. HU overleed dins dag 13 november in de leeftijd van 89 jaar. Met de beer Van Randwijck is de oudste waterleidingingenieur van ons land heengegaan. Veertig jaar lang heeft graaf Van Randwijck zich gewijd aan de waterlei dingtechniek. Hij is onder meer werk zaam geweest in Amsterdam, Gronin gen en Haarlem, waar hij in 1921 werd belast met de leiding van het gemeen telijk waterleidingbedrijf. In 1937 ging hij met pensioen en vestigde zich in Heemstede. Over zijn Haarlemse tijd schrijft ir. H. Hollaar, oud-directeur van het wa terleidingbedrijf in Haarlem, het vol gende: „In 1921 kwam zijn benoeming tot di recteur van de duinwaterleiding van Haarlem, zoals destijds de naam luid de. Daar wachtte hem veel werk, omdat alras bleek, dat op velerlei terrein reorganisatie nodig was. Eerst werd een nieuwe watermeterwerkpiaats gebouwd en ingericht en vervolgens een nieuw kantoor op hetzelfde terrein betrokken. Hij legde zich speciaal toe op de ver betering en goede herstelling van wa termeters om verspilling van het kos telijk duinwater te voorkomen. Het re sultaat was dat kostbare uitbreidings werken vele jaren konden worden uit gesteld. In de vergaderingen van de V.W.N., waarvan hp een der oprichters was, heeft Van Randwijck vele malen het woord gevoerd, vooral om de noodza kelijkheid te betogen van het opvoeren van de nauwkeurige aanwijzing van wa termeters. Hij was de geestelijke vader en pro motor van de z.g. kleine watermeters, d.w.z. met een capaciteit van 1,2 m3/h waarvan er destijds in Haarlem en ook bij andere waterleidingbedrijven tienduizenden zijn geplaatst. Nadat in Haarlem in 1927 gedeelten van de randgemeenten had gean nexeerd, nam het waterverbruik uiter- HAARLEM, 17 nov. Donderdag organiseerde de afdeling Vaarlem en Noordholiand benoorden het IJ van de vereniging „Kinderhulp" een bijeen komst, waarop aanwezig waren de pleegouders van aan de zorg der ver eniging toevertrouwde kinderen. Deze pleegouders hebben zich beschikbaar gesteld om de opvoeding op zich te nemen van kinderen, wier ouders niet in staat zijn dit doen. Het spreekt vanzelf dat een goede samenwerking tussen bestuur en pleegouders van grote beteken? is en dat het uitermate belangrijk is het juiste begrip van de taak waarvoor ell der partijen zich bij de uitoefening van hun werk gesteld -iet, te bevorderen. Na een welkomstwoord van de voor zitter, de heer n J. Lodewijks, werd de geluidsfilm „Goed of slech" ge toond. De maatschappelijk werkster van het hoofdbestuur der vereniging, mejuffrouw Alten, gaf e voren een uiteenzetting en nodigde de aanwezigen uit na afloop van de filmvertoning hun mening te geven of de handelingen van de hoofdpersonen in de film goed dan wel verkeerd waren geweest. Zondag 18 november Hoog water: 8.06 en 20.34 uur. ig water: 3.33 en 15.59 uur. Maandag 19 november Hoog water: 9.08 en 21.42 uur. Laag water: 4.30 en 16.59 uur. Men krijgt de indruk in oud ten, dat de P.T.T. niet zo'n haast maakt met het zoeken van opvolger van de heer Alkemade. blijkt n.l. dat de daarvoor in aan to g king komende winkeliers er niet u happig op zijn. De voorwaarden vj de P.T.T. zijn te eenzijdig dan dat a het risico en de verantwoording y een gerust hart op zich kunnen men. (Advertentie) Zijlstraat 90 Haarlem Tel- TV a

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2