Ontvangst tweede programma Voor ruim een miljoen tv- toestellen ombouw nodig KOSTEN VOOR KIJKERS: 50 TOT 250 GULDEN De week in Westminster D H D LUISTEREN NAAR: KIJKEN NAAR: Nieuwe antenne op langere mast Mogelijk beperkte ontslagen bij DAF Foor- en tegen standers NTS of omroepen gelijk verdeeld Zaterdag Maandag Zondag Zaterdag Zondag Maandag pagina 6 Bfifi Wm Overheid vergoedt meer voor politieke tv Zondagavond Vanavond 1 Spionage op het ministerie üan marine Macht 1 van zo 'n tribunaal is griezelig groot X Buitenland Buitenland Buitenland ZATERDAG 17 NOVEMBER 1962 Lengtemaat Kosten TWEEDE T.V.-NET j CONTACT schaft kunnen met de aanleg van een tweede antenne volstaan. Hun TV- apparaat heeft reeds een aansluiting voor UHF(Ultra High Frequency)-ont vangst. Zij hoeven dus alleen maar de antenne-stekker in het toestel te net er uit. De dwarsliggende stangetjes steken. Er is echter een .veel grotere zijn de directoren: hoe meer, hoe beter Zo ziet een antenne voor het tweede Kijkers, die hun toestel vóór 1960 hebben gekocht kunnen met behulp van dit voorzetapparaat (converter) het tweede programma ontvangen. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 17 nov. Er is de laatste dagen weer veel geschreven over het tweede televisie-net, waarmee de staatssecretarissen Scholten en Gij zel- nieuwe plannen hebben. Het moet uiteindelijk commercieel worden, vin den z|j, maar in afwachting van de bouw van het derde net mogen de omroepen en de NTS er ook tien uur per week op uitzenden. Los van de vraag wie de strijd zal winnen, de commercie of Hilversum, is er voor de kijkers een veel belangrijker vraag stuk: wat zal het tweede net ons gaan kosten? Want ongeacht of de program ma's uit het kijkgeld of uit de op brengst van reclames zullen worden betaald, zullen zij de nodige voorzie ningen moeten treffen om het tweede programma in de huiskamer te kunnen ontvangen. Volgens de industrie zullen voor begin 1964 als het tweede program ma van start gaat meer dan een miljoen televisietoestellen moeten worden omgebouwd. Bovendien maakt het tweede net de aanleg van een nieuwe antenne noodzakelijk. In het gunstigste geval betaalt de kijker on geveer vijftig gulden, maar het kunnen er ook wel tweehonderdvijftig worden. Welke en hoe duur zijn nu de voor zieningen die de kijkers moeten tref fen? Allereerst zullen alle kijkers een extra antenne moeten aanschaffen. Alleen de kijkers, die reeds een breed- band-antenne hebben om het tweede Duitse programma op te vangen zullen deze antenne ook kunnen gebruiken voor het Nederlandse tweede net. Deze antenne moet wel draaibaar zijn, zodat hij op Lopik of de betreffende steun- zender kan worden gericht. De tweede antenne, die noodzakelijk is omdat het tweede programma op band vier (het eerste programma zit op band één) wordt uitgezonden, is aanmerkelijk smaller dan de oude Lopik-antenne. De prijs varieert met het aantal direc toren. daf wordt gebruikt. Degenen, die vlak bij een zender zitten kunnen volstaan met een zeer eenvoudige uit voering bijvoorbeeld zes of acht (direc toren) elementen, die twintig tot vijf entwintig gulden kost. Over het alge meen geldt de regel: hoe meer direc toren des te beter de ontvangst; voor lange afstanden wordt dan ook een antenne met twintig tot tweeëntwintig elementen (42 en 65 gulden) aanbe volen, terwijl ook met de zogenaamde hoekreflector, die veel weg heeft van een rek om de was te drogen, goede resultaten kunnen worden bereikt. Bij de nieuwe antennes kent men twee soorten (uiterlijk is er weinig verschil): één, waarop alleen band vier (kanaal 21 tot en met 40) kan werden ontvangen en één die ook band vijf (kanaal 41 tot en met 60) bestrijkt. Lopik gaat het tweede programma op kanaal 27 en het derde programma (als dat er komt) op kanaal 30 uitzen den, maar er zijn steunzenders in ons land, die een veel hoger kanalen-getal, bijvoorbeeld 57, hebben. Voor de kij kers in de omgeving van dergelijke DEN HAAG, 17 nov. De financiële tegemoetkoming van de overheid voor de vaste, geregeld terugkerende tele visie-uitzendingen van de politieke partijen, za) worden verhoogd. Deze vergoeding, die voorlopig was vastge steld op 400 gulden per uitzending, zal voortaan duizend gulden bedragen. De tegemoetkoming geldt ook voor de ver kiezingsuitzendingen van de politieke partijen. EINDHOVEN, 17 nov. Ook bij de DAF-fabrieken in Eindhoven zal men nagaan of de personeelsbezetting in de beambtensector wellicht ook te hoog is. De directie van DAF heeft meegedeeld dat ook bij de DAF-fabrieken de kosten verhoudingsgewijs sterker zijn gestegen dan de omzetten. Reeds een half jaar worden maatregelen doorgevoerd, die ten doel hebben deze kostenstijging tegen te gaan. Naast deze maatregelen is een onder zoek gaande vooral naar de personeels bezetting in de beambtensector, waar van de indruk bestaat dat deze aan de hoge kant is. In de fabricage-afdelingen is de i.ezetting daarentegen niet te hoog. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat dit efficientie-ondcrzoek te zijner tijd kan leiden tot interne verschuivingen dan wel tot ontslag van een naar het zich laat aanzien vrij beperkt aantal beambten. Het aannemen van beamb ten is overigens sinds juli van dit jaar reeds stopgezet. steunzenders (Maastricht o.a.) is het dus wel raadzaam, dat zij een antenne voor band vier en vijf nemen. Een ander punt is, dat de tweede antenne minimaal 65 centimeter hoger moet Zitten dan de eerste. Dit houdt in, dat de meeste antenne-masten lan ger zullen moeten worden. Er zijn gemeenten, waar de hoogte van de masten aan bepaalde voorschriften is gebonden, zoals in Amsterdam. De dienst Bouw- en woningtoezicht heeft daar al contact opgenomen met des kundigen en men verwacht, dat de voorgeschreven lengtemaat daar wel zal worden gewijzigd om de kijkers niet te duperen. Met de plaatsing van de nieuwe antenne alleen is men er nog niet. Voor de verbinding naar het toestel in de huiskamer moeten namelijk ook nog de nodige voorzieningen wor den getroffen. De goedkoopste oplos sing is een tweede band-kabel (de bekende platte kabel) van de anten ne door te trekken naar het toestel. Ideaal is dat echter niet, zo heeft men ons verzekerd. Dit kabel-type geeft namelijk een aanzienlijk ver lies in beeldkwaliteit. Beter is het een co-axiale (ronde) kabel te ge bruiken. Deze kost echter bijna an derhalve gulden per meter. Twee kabels kan dus wel, maar om sto ring te voorkomen moeten zij zeker zestig centimeter van elkaar lopen. Is dat niet mogelijk dan kan men een antenne-wissel (ongeveer 20 gul den) plaatsen, die het gebruik van één kabel mogelijk maakt. Bij het televisietoestel moet er dan een bandwissel (11 tot 15 gulden) worden geïnstalleerd, die de signalen van beide antennes weer scheidt. De kijkers, althans de meesten, die hun toestel dit jaar hebben aange- categorie volgens een ruwe schat ting zijn het er ruim een miljoen, de niet-geregistreerde zwart-kijkers inbe grepen die een oud, zo niet ver ouderd, toestel hebben, dat uitsluitend voor één programma geschikt is. De kijkers, die hun TV-apparaat tussen 1960 en eind 1961 hebben gekocht die nen een kanalenkiezer te laten inbou wen. Philips vraagt voor dit apparaat 89 gulden en voor de montage nog eens dertig gulden. Dit zijn geen een heidsprijzen, ieder „merk" heeft zijn eigen prijs. ERRES is bijvoorbeeld iets duurder. De bezitters van toestel len, die voor 1960 werden gemaakt, zijn echter het meeste geld kwijt. Zij hebben een voorzetapparaat (conver ter) nodig, dat de hoog frequente sigralen van het tweede net omvormt. De Philipsprijs hiervoor is 189 gulden. Dit bedrag vindt de handel toch wel zo hoog, dat men de kijkers die hun toestel al vijf jaar of langer hebben, adviseert dit in te ruilen liefst zo gauw mogelijk, willen zjj er nog wat voor terugkrijgen". De industrie hoopt nu, dat niet ieder een tot het voorjaar van 1964 als de uitzendingen (volgens staatssecretaris Scholten) kunnen beginnen wacht met de aanschaf van antenne, kanalen- kiezer of converter. Hopen dat de fabrikanten van schaatsen ook niet ieder jaar voor het begin van het sneeuw- en ijsseizoen? Meestal begint met het ijs ook de stormloop op de sportzaken. Het lot van de radio- en televisiezaken zal wel niet anders zijn. De VPRO-televisie brengt zondag avond het spel „De vlught van Arle- quin en Colombine" (of De bedrooge doctoór) op het scherm, Rob van Reyn speelt de rol van Arlequin, Albert Mol is Pierrot in dit negentiende eeuwse stuk. Om tien voor half tien houdt ds. J. A. Nieuwenhuyzen een toespraak over de discussie die voor de camera is gevoerd tussen de heren Van Kuilen burg en Hermans over de Grote Vier omnibus, een discussie die nog al wat stof heeft doen opwaaien. In verband met deze toespraak komt het portret over de kunstschilder Rik van Bentum te vervallen In plaats daarvan komt in de rubriek „Atelierbezoek" na een gesprek met prof. W. van den Berg een portret van jhr. W. J. B. Sand- berg, directeur van het Stedelijk Mu seum te Amsterdam. Kees Brusse geeft om kwart voor tien een vóór- dracht die geschreven is door Simon Carmiggelt. In het NTS-programma presenteert Fred Hoyte tenslotte de Franse zangeres Anne Sylvestre. De KRO-radiov zendt zondagavond om acht uur het eerste deel van het hoorspel „De zeven vliegen" uit. Dit verhaal werd geschreven door Victor Canning. Het Hongaars Kwartet speelt vervolgens het Strijkkwartet nummer 2 in D grote terts van Alexander Bo rodin. In het avondprogramma van de AVRO kan men luisteren naar de laat ste episode van Paul Vlaanderen en het Margo mysterie. de ontvangst. (Advertentie) Hét GAS FORNUIS met grote oven en extra ovendeur PELGRIM, óók voor gascomforen Het zaterdagavondprogramma van de KRO-TV begint met een nieuwe af levering van de serie tv-films over Ivanhoe. Na het ,,Brandpunt"-pro- gramma presenteert Jos van der Valk de show „Tijd voor Teddy", waarin Teddy Scholten nu eens zonder Henk optreedt. Gasten in deze show zijn on der meer de George Mitchell Singers, Dennis Spycer Anneke Grönloh en de New Orleans Syncopaters en de Kapei van de Koninklijke Luchtmacht. In de quiz „Dat geeft te denken" wordt de intelligentie en de algemene ontwikke ling van drie studenten en drie jour nalisten getest door Jos van Loon en Pim Dikkers. Om tien over tien kan men kijken naar de tweede aflevering van de serie „De fuik" over spycat- cher Oreste Pinto (gespeeld door Frits Butzelaar). Pater Leopold Verhagen O.E.S.A. besluit het zaterdagavondpro gramma met de epiloog. In het KRO-radio programma „Po pulaire Klassieken" hoort men opna men van werken van Pureed, Bach en Handel. De zangeres Mieke Tel- kamp is middelpunt in de radio-show „Tierelantijnen". Naast haar treden on de Duitse tv-gastheer Paul Kuhn, Sonja Oosterman, Godfried Bomans en Ko van Dijk. Een groot deel van het zaterdag avond programma van de VARA wordt in beslaé genomen door de radio-show „Specialiteitentheater" met onder meer Jasperina de Jong, Rijk de Goo- yer, Johnny Kraaykamp en Peter Pie- kos. Kees Brusse is babysit in het programma „Babysitten". (Advertentie) Uw zorgen voor morgen bij DE OLVEH geborgen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii e Britse eerste minister, Haroio Tribunaal mat zaak- Vassall onderzoeken Macmillan, heeft dus nu een tri- o v bunaal van onderzoek opgericht onder leiding van de rechter van de raad van beroep, Lord Radcliffe. Of schoon men moet aannemen dat Mac millan, als officieel hoofd van de vei ligheidsdienst van de natie, op de hoog te was van de ernst van de Vassall- spionagezaak. deed hij aanvankelijk een poging de zaak te bagatelliseren, hierin bijgestaan door de. minister van defensie, Peter Thorneycroft. De oppo sitie, de pers en de publieke opinie dwongen de premier de zaak ernstiger op te vatten. Hij had gehoopt het te kunnen laten bij een onderzoek, inge steld door drie ministeriële hoofdamb tenaren, op zich reeds een vreemde fi guur, aangezien de nationale ongerust heid niet slechts geconcentreerd was rond de herhaaldelijke spionagegeval len waarin de Britse admiraliteit is betrokken, maar ook rond enige minis ters, waarvan inmiddels reeds één, de heer Galbraith, ontslag heeft genomen. Het was op zijn zachtst gesproken twijfelachtig dat ambtenaren geplaatsi zouden kunnen worden in een positie, waarin zij een oordeel zouden moeten uitspreken over het gedrag van een of meer ministers. Labour eiste een onaf hankelijke commissie van onderzoek en kreeg méér dan haar zin. Macmillan benoemde een tribunaal van onder- ^■11111111111111111nuiiiniinniiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiimiiiilmimiiiiiiiiiiimimiimmii^ willigen laten arresteren wegens ge brek aan eerbied of ongehoorzaamheid tegenover het tribunaal. et tribunaal wijst geen vonnis en stelt alleen maar een onderzoek in naar de feiten. Dit neemt niet weg dat er slachtoffers kunnen vallen. Een minister in de toenmalige Labourregering zag zich gedwongen zijn ontslag te nemen, toen het Lyn- skey-tribunaal bevond dat hij zich met correct had gedragen. Indien het Rad- clifftribunaal eveneens het optreder van een of meer ministers zou wra ken, zou dit eveneens leiden tot hun ontslag. Onder degenen die zeker ge dagvaard zullen worden, bevinden zich een aantal journalisten die door hun beschuldigingen of insinuaties hebben geholpen de toestand te scheppen, die Macmillan dwong een tribunaal te be noemen. Er is een goede kans dat de oude kwestie van het recht van de journalist niet de identiteit te onthullen van de- zoek. Degenen die destijds de activiteit eenen Van wie hij zijn informatie heeft ontvangen, wederom in het geding za komen. Hetzelfde geldt voor de parle mentaire immuniteit. Parlementsleden - die zich in het parlement over de Vas- uunalen. Een tribunaal van onderzoek san-affaire hebben uitgelaten, kunnen kan dagvaarden wie het wil, verhoort door „een enkel gerecht of tribunaal a iVAfln nr, t n r, y>/I n« /lo» a/1/% am Irnfi A A j_'Z van de tribunalen in de Stanley-affaire en de rentevoet-affaire hebben gevolgd, zullen zich herinneren hoe griezelig -root de macht is van dergelijke tri. de gedagvaarden onder ede en kan on gedwongen worden hun aantijgingen waar te maken. Er is evenwel te ver wachten dat indien het tribunaal par lementsleden wenst te horen, de aldus uitgenodigden het wijzer zullen achten het verzoek in te willigen. De officiële opdracht van het Rad- cliffe-tribunaal is tweeledig. Het moet VASSALL geëist in het Lagerhuis, deze geheime zittingen zullen ongetwijfeld beperkt worden tot een minimum. Want het is de voornaamste taak van het tribunaa een eind te maken aan de ongerustheid van het land over de interne veiligheid van een zo belangrijk departement als een onderzoek instellen 'naar de doel- het ministerie van marine. treffendheid en het gedrag van de vei ligheidsdiensten, die wederom niet heb ben kunnen voorkomen dat spionage if bedreven in een Brits ministerie. Daar naast moet het eveneens een onderzoek instellen naar de juistheid of onjuist heid van de beschuldigingen en aan tijgingen, die volgden op de veroorde ling tot 18 jaar gevangenisstraf van de spion Vassall. Dit houdt in een onder zoek naar het gedrag van de betrokken ministers en hun ambtelijke medewer kers. Inmiddels is de zaak nu hangende en de pers zal er waarschijnlijk het zwij gen toe doen tot het tribunaal over een dag of tien begint met de openbare be handeling. Officieel verschilt de proce dure van een tribunaal van onderzoek hierin van de officiële gerechtelijke pro cedure, dat de pers tijdens de behande ling het recht heeft commentaar te le veren, zonder dat de redacties zich bloot stellen aan het gevaar door de rechter te worden verwezen naar de gevangenis vanwege gebrek aan eer bied voor het Hof. Maar het is hoogst waarschijnlijk dat de pers zich niet in cliffe-tribunaal zullen enigermate zaj wj]jen laten met commentaar op e werkzaamheden van het Rad- RADCL1FFE verschillen van die van de vorige tribunalen. Het gaat namelijk deze keer om zaken waarvan er enkele geheim zullen moeten worden gehouden omwille van de veiligheid van de staat Dit betekent vrijwel zeker dat er enige besloten zittingen plaats zullen vinden waarvan geen woord zal mogen uitlek ken. Maar, zoals Gaitskell reeds heeft het proces, voordat de behandeling van de zaak is beëindigd, vooral omdat het lang niet zeker is dat de behandeling van de zaak door het tribunaal niet za worden gevolgd door een of meer ci viele processen, waarin schadevergoe ding zal worden geëist wegens smaad. DAAN VAN DER VAT (Van onze radio- en T.V.-redactie) HILVERSUM, 17 nov. In de en- quete, die het NIPO in oktober hield over de actuele televisievraagstukken werd onder meer de vraag gesteld wie een tweede televisie-programma zon moeten verzorgen. Aan de ondervraag den werden geen keuze-mogelijkheden voorgelegd; zij gaven slechts in eigen woorden hun mening weer. Analyseert men het antwoord-materiaal in twee grote groepen dan blijkt dat: 33 procent spontaan aangeeft: om roepverenigingen of NTS 35 pet: andere dan de omroepver enigingen. 32 procent geen antwoord heeft. De OTEM noch denieuwe organi satie van de heer De' Ruwe werden tijdens deze vraaggesprekken spon taan genoemd, wel Radio-Veronica. De meningen zijn als volgt verdeeld: 30 procent de omroepverenigingen óf één omroepvereniging genoemd (zoals alleen AVRO, alleen NCRV enz); 3 procent De NTS; 7 procent Niet de omroepverenigin gen, niet de „zuilen"-. procent de NTS, maar niet de omroepverenigingen afzonderlijk; 15Vt procent een onafhankelijke, nieu we omroeporganisatie, los van de be staande omroepen, enz; 7 procent een reclame-televisie-orga nisatie (reclame-zender, reclame-men sen) 3 procent particulieren, particulier initiatief, bedrijfsleven, bedrijven; 1 procent een nationale omroep; li/s procent een regeringsomroep, de overheid. Meerdere ondervraagden noemen meer dan één aspect, b.v. „Niet de omroepverenigingen" en tegelijker tijd wel „Onafhankelijke organisatie" enz. Zes en een half procent noemt nog andere, zeer variërende oplossingen. 32 procent heeft geen spontane, uitge sproken mening. Televisie-kijkend Nederland kon gisteravond de cabaretier Rudi Carrell (Z meer verkleed als Urker zien. HILVERSUM I, 402 m. KRO: 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Corte Metten: licht progr. 18.50 Praatje voor politieke voet gangers. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 De Oelewappers, gevar. programma. 20.00 Populaire klassieken (gr.). 20.50 Lichtbaken, lezing. 21.00 Tierelantijnen, gevar. progr. 22.00 Lichte gram. muziek. 22.20 22.25 Boekbespreking.' 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nouveauté's. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II, 298 m. - VARA: 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Klassieke operamuziek. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Nieuwe vaart, discussie over de vernieuwing van de Christelijke ge meente in deze tijd. 19.45 Gram. muziek. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Oude en nieuwe dansen. 20.40 Specialiteitentheater: gev. radio show. 21.35 Socialistisch commentaar. 21.50 Nederlandse artiesten op de plaat. 22.10 't Is een kwestie van persoonlijk heid, hoorspelletje. 22.30 Nieuws. 22.40 Babysitten, licht prog. 23.10 De Ramblers Bandshow. 23.45 Filmmuziek (gr.) 23.55- 24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service. 330 m.: 18.00 Voor de jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nieuws. 19.15 Sportprogr. 19.45 Par- lementsoverzieht. 20.00 Amusementsmuz. 20.30 Gevar. muzikaal progr. 21.30 Hoor spel. 23.00 Nieuws. 23.10 Boekbespreking. 23.45 Avondgebeden. 23.59 Weerbericht. 24.00 Nieuws. 0.02-0.45 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m.18.00 Sportverslagen. 19.00 Orgel- recital. 19.30 Gevar. progr. 20.00 Nieuws en journaal. 20.24 Voetbalultslagtn. 20.31 Populaire klassieke muziek. 21.31 Quiz programma. 22.00 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sportberichten. 23.40 Dansorkest. 0.31 Lichte muziek. 0.55-1.00 Nieuws. NDR-WDR. 309 m.18.55 Klokgelui en koorzang. 19.00 Nieuws. 19.30 Koorzang. 21.45 Nieuws. 22.10 Balletmuziek. 22.45 Gevar. muz. 24.00 Nieuws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Gevar. muz. 2.00 Weerbericht en gevar. muziek. FRANKRIJK 3. 280 en 235 m.: 21.10 Nieuws. 23.40 Gram. muziek. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m.18.00 Orgelrecital. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gevar. muz. 20.00 Variété-orkest. 21.05 Gevar. progr. uit Monte Carlo. 23.00 Nieuws. 23.05 Ge varieerd progr. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 484 m.18.38 Gram. muz. 19.30 Nieuws. 20.00 Hoorspel. 22.00 Wereld nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws. 23.00 Gevar. muziek. 23.55 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.20 Verz. progr. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Reisver halen. 14.40 Praatje. 15.00 Wenken voor de tuin. 15.30 Klankb. 16.00 BBC Symf. ork. en solist: klass. muz. (In de pauze: 16.30-16.45 Lezing). 18.00 Hoorspel. 18.35 Bijbelverhaal. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. en journ. 19.45 Lichte ork. muziek. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. conc. 22.30 Lezingen. 23.00 Nws. 23.10 Klankb. 23.40 Harpconc.klass. muziek. 23.50 Epiloog. 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02-0.45 Pianorec.klass. muziek. ENGELAND. BBC Light Progr., 1500 en-847 m.12.30 Kerkdnst. 12.55 Progr. overz. 13.00 Verzoekprogr. 14.30 Gevar. muziek. 15.00 Gevar. progr. 15.30 Hoor spel. 16.00 Filmkron. 17.00 De beste nwe gram.platen. 18.00 Interv. en gram. 19.00 Liedjes. 19.30 Gevar. muziek. 20.30 Nws. 20.35 Gevar. muziek. 21.30 Godsd. sa menzang. 22.00 Gevar. muziek. 23.00 Lich te muziek. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 0.30 Gevar. muz. 0.50 Avondgebeden. 0.55 tot 1.00 Nieuws. NDR, WDR, 309 m.12.00 Ork. conc.: amus. muziek. 14.30 Kamermuz. 15.00 Conc. muz. en operamuz. 16.00 Klass. gram. 18.10 Iflass. strijkkwintet. 19.00 Nws. 20.00 Gevar. progr. v. jonge men sen. 21.45 Nws. 22.15 Moderne muz. 23.05 Klass. en mod. kamermuz. 24.00 Nws. 0.15 Ork. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Ork. conc.: klass. en mod. muziek. 13.40 Hoorspelen. 15.50 La prin- cesse de Trébizonde, operette. 17.45 Ork. conc.: klass. muz. 19.30 Gram. 0.15 Hoor spel. 21.30 Hedendaagse Franse musici. 23.00 Gram. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Militair ork. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. ork. 12.50 Progr. overz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en Bei Canto- conc. 15.30 Sportprogr. 18.00 Pianorec.: Klass en moderne muz. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nws. 19.30 Bailetmuz. 20.00 Oost-West, Thuis Best, gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 22.30 De Prut- telpot, cabaret. 23.00 Nws. 23.05 Lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 484 m.12.18 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. 17.00 Nws. 17.45 Festival van Praag 1962: ork. conc. mod. en klass. muziek. 19.00 Godsd. half uur. 19.30 Nws. 20.00 Muz. op de Champs Elysées. 21.25 Voordr. en muz. 22.00 We- reldnws. 22.15 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Jazz. 23.55 Nws. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded- t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht ens. m. zangsol. 12.53 Gram., event, act. 13.0° Nws. 13.15 Sprookjesens. 13.45 Mllitaif ork. 14.05 Schoolradio. 14.35 Samen uit, samen thuis, gevar. progr. 15.45 Walsmuz. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Twee violen e# clavecimbel: klass. muz. 16.50 Die Hoff- nung ist mein Leben, cantate. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Jazz muziek. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.Indianen en bosnegers in Surina me ontmoeten de moderne wereld, doof Drs. M. D. Thijs. HILVERSUM II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Ochtendvaria. 8.00 Nws. 8.15 Progr. overz. Aansl.amus. muziek. 9.00 Gym. v. oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Gewijde gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arb. vitami nen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Even bijpraten, progr. v. d. vrouw. 12.00 Licht instrum. ens. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinb.' 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Lichte muz. 18.00 Nws. 13.15 Meded-' event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.3" Metropole ork. 14.00 Cello en piano'- klass. en mod. muziek. 14.30 Muz. uit Zwitserland. 14.50 In het voetspoor def wetenschap, lezingen. 15.05 De storm, cantate. 16.20 Lichte gram. 16.45 Per seus en Andromeda, hoorspel. 17.15 Lich te gram. 17.35 Lichte muz. 17.50 Min commentaar. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.25 Klass. muz. 7.35 Sportuitsl. 7.45 Radio krant 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Lichte gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.20 Theolog. etherleergang. 11.05 Sopraan, fluit en cla vecimbel klass. muz. 11.30 Lichte gram. ENGELAND, BBC HOME SERVICS, 330 m.12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. klass. muziek. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. muz. m. comm. 14.40 School radio. 16.00 Hoorspel. 17.30 Progr. voor oudere luisteraars. ENGELAND. BBC Light Progr.. 1500 en 247 m.: 12.00 Voordr. 12.15 The Da- les, dagb. 12.31 Lichte ork. muz. en zang. 13.00 Populaire gram. 13.31 Gevar. muz. 14.31 Licht progr. 14.45 V. d. kleu ters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Dansmuz. 16.31 Muz. b. h. werk. 17.15 The Dales, dagboek, 17.31 Uitsl. races. 17.34 Gram- v. d. jeugd. NDR, WDR, 309 m.: 12.00 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Operettemuz. 16.00 Dans muziek. 17.00 Nws. 17.45... und jetzt 1st Feierabend. gevar. progr. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. amus. muz. 14.25 Gram. 14.30 Hoorspel. 16.00 Nwe gram* 16.30 Kamermuz. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Land- bouwkroniek. 12.42 Licht pianospel. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Klass. kamer muziek. 14.00 Schoolradio. 15.45 Licht pianospel. 16.00 Beursber. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Sopraan en pia no: klass. en moderne liederen. 17.4a Franse les. BRUSSEL, 484 m.11.55 Gram. 12.03 Tourbillon, gevar. progr. 14.18 Internat, muziekweken te Luzern 1962: klass. ork. muziek. 15.03 Lichte gram. 16.08 Operet temuz. 17.00 Nws. 17.15 Moderne Belg'* sche muziek. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Kerkorgelconc. IKOR: 8.30 Goede Morgen. 9.00 Nederl. Herv. morgendienst. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Klass. gram. 9.55 Inl. Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Fragm. u. h. klassiek en romantisch repertoire. 12.05 Klein be raad: vragen en antw. 12.15 Licht ork. en sol. 12.50 Buitenl. comm. 13.00 Nws. en event, mededel. 13.10 De Stemvork: Bel-Cantoprogr. 13.45 De kerk in Po len, lezing. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Gi taarspel: klass. en mod. muz. 14.50 Oude progr. v. d. bejaarden. 15.55 De hand a. d. ploeg, lezing. 16.00 Sport. 16.30 Ves pers. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Kerkdnst v. d. Vrije Evangelische ge meente. NCRV: 18.30 Oude muziek. 19.00 Nws. 19.05 Geestelijke liederen. 19.30 De Openbaring aan Johannes, lezing. KRO: 19,45 Nws. 20.00 De Zeven Vlie gen, hoorspei. 21.00 Modern strijkkwart. 21.30 Wissewassen..., licht progr. 21.50 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Volksmuz. v. d. Balkan en Anatolië. 23.20 Spiegel van de hedendaagse muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m. VARA: 8.00 Nws. en soc. strijdl. 8.18 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. VPRO: 10.00 leel het door, praatje. Vervolgens: Zonda=shalf- uur voor de jeugd. IKOR: 10.30 Her vormde kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord. VPRO: 11.45 Nws. van eigen erf. AVRO: 12.00 Gevar. muz. en zang. (pim. 12.30 Event, afgelastingen van wed strijden). 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. oi gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. strljdkr. 14.00 Kamerork. en solist: klass. en mod. muziek. 15.00 Pianorec.: klass. muziek 15.30 Gehoord, gezien, gelezen: /eertien daags kunstsymposion. 16.00 Dansork en zangsol. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Cultuur en Godsdienst van Mert-pota- mië, lezing. 17.15 Stad en land, gesprek. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjournaal. 18.30 Salon- ork. en zangsol. 19.00 Bij nader inzien, journalistenforum. 19.40 Vrij entree, ca baret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Zing met ons mee. 20.30 Voordr. 20.45 Licht in strum. trio. 21.00 Paul Vlaanderen en het Margo-mysterie, detective hoorspel. 21.40 Klass. gram. 22.05 Chansons. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Sportuitsl. 2e klas voet bal en meded. 23.00 Bailetmuz. 23.25 Zi- geunerork. 23.55-24.00 Nieuws. KRO: 19.30 De avonturen van Ivanhoe, TV-film. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt, actueel beeldmagazine. 21.00 Tijd voor Teddy, gevar. progr, 21.45-22.10 De Fuik, TV-spel. (deel 2). 22.35-22.45 Epiloog. DUITSE TELEVISIEPROGR. Regionaal programma: NDR: 18.35 Programma-overzicht. WDR: 18.40 Hier und Heute, journaal. NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR: 19.15 Oostenrijk in grote- en kleine terts. NDR: 19.25 Fun- streife rsar 12.) 20.00 Journaal en weer- overzicht. 20.20 Pret met Ernst, amuse- mentsprogr. 21.30 Honeymoon, gelukkige dagen aan het Canal Grands. 22.00 Laatste nieuws. 22.10 Het woord voor de zondag. DUITSE TELEVISIEPROGR. TWEEDE PROGR. Regionaal programma: 19.30-20.00 WDR Prisma van het Westen. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Mit Melone und Glacéhandschuhen. speelfilm. 21.50 Re portage. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Religieus programma. 19.30 Actua liteiten. 20.00 Nieuws 20.25 Het manneke. 20.30 Het is altijd Dennis, feuilleton. 21 00 Teddy Scholten-show. 21.45 Pantomime bij maneschijn, verfilmd pantomimeballet. 22.00 Een Zwitserse zaak. film. 22.45 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 3erichten 18.33 Lily et ie Policier, film voor de jeugd. 19.00 La Belgique en Histoires. 19.30 Natuurlijke historie: pro gramma over de bruinvissen. 20.00 Jour naal. 20.30 Vader weet het beter. film. 20.55 Gevar. programma. 21.30 Drelin- drelin: wedstrijdprogramma. 22.10 The Case of the Drowning Duck. film. 23.00 Journaal. beeld. VPRO: 20.30 le vlucht van Arle' quin en Colombine, of: De bedrooge doe toor, 19e eeuwse harlekinade. 21.20 Toe' spraak ds. J. A. Nieuwenhuyzen, gevolgd door rubriek „Atelierbezoek" waarl" portret van jhr. W. J. B. Sandberg. 21.4' Voordracht Kees Brusse. NTS: 21.55-22.25 Zang. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 Protest, kerken en secten in de U.S.A. 11.30 Weekjourn. 12.00 Internat- borreluurtje 12.50 Progr. overz. 13.10 Re®- weekjourn. 14.30 V. d. kind. 15.00 Bf schouwing over gedenktekens. 15.30-17.lu Der Misanthrop, toneelstuk. 17.15 Plech' tige bijeenkomst v. d. Duitse Oorlogf* gravensticht. 18.15 Sportrep. 18.45 Sport' journ. 19.15 Panorama. 20.00 Journ. e" weeroverz. 20.15 De dood achter prikkel draad 20.45 Aus einem Totenhaus, opera- 22 25 Interv. 22.55 Nieuws. DUITSE TELEVISIEPROGR. TWEEDE PROGRAMMA 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Spof'" rep 21.00 Antigone, tragedie. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR- 15.00 Reisroutes. 15.30 Panorama, 1®-®" Doc. film. 17.25-17.45 V d. kleuters- 19.00 Drie korte films voor de Jcu®f' 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 Spa' letjesprogr. 21.45 Progr. gewijd aan "Z dendaagse cineasten. 22.30 Sportact. Daa' naNieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR- 11.00-11.45 Hoogmis 15.00-18.00 Gevaf- progr. en sportber. 19.30 TV-feuiliet°n' 19.57 Progr. over West-VIaanderen. 20® Journ 20.30 Francois Ier. film. 21-® Jazzmuziek. 22.25 Journaal. NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport in DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V d. vrouw 17.50-18.20 ProteS' tantse kerken en secten in de U.S.A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 6