Koninklijke ontvangst van NICOLAAS in en bij het Paviljoen aan de Hout Met dubbeltjes Sinterklaas Haarlem binnen halen om er tientjes mee te verdienen IJmuider visaanvoer gelijk, maar opbrengst ruim omhoog H Deinum en drs. H L. Pr enen ereleden van Sanctus Bavo IN MEMORIAM Prof. mr. dr. G. M. G. H. Russel Belasting-deskundige en president-commissaris van de N.V. Drukkerij De Spaarnestad NA WEINIG VORSTELIJKE RIJTOER Desillusie over rijtoer smolt weg in feest bij de Hout Eindelijk meerdoch dureharing GOEDE SIER GEMAAKT MET VADERS GELD TER GELEGENHEID VAN LUSTRUMVIERING Feestrede over visie op evolutie I Fa. B. ENGELENBERG Vechtpartijen tussen Beverwijkers en Italianen DE PAUS WORDT GEOPEREERD Kaasenbrood Dick Enthoven stapt in huwelijksboot MAANDAG 19 NOVEMBER 1962 PAGINA 3 Haarlem, 19 nov. zo wei' jwg vorstelijk de intocht van Sint Nicolaas was, zo koninklijk was "et besluit, toen duizenden kinde- ^en zich verdrongen voor het Provinciehuis, eens de residentie Koning Lodewijk Napoleon. Haar pas kreeg de Sint de entou- fa§e> waar hij recht op had. De balkondeuren van het Paviljoen haaiden breed open en in de °Pening verscheen Sint Nicolaas, ^oornaam en met een breed ge baar. Terwijl al die kinderen, de vohvassenen niet uitgesloten, hem toejuichten, schreed de Sint naar beneden waarna hij, staande op oen verhoogd plankier vóór het bek, de kinderen toesprak. Met hun verkleumde mondjes zongen yij van „Zie ginds komt de stoom boot" en van „Zie de maan schijnt hoor de bomen", hoewel op dat frtoment gelukkig een winters zon netje de bomen in gloed zette. WASSERIJ DUYN Twee gewonden Auto en bromfiets in botsing TOONBEELD VAN VAKBEKWAAMHEID 100% vakkundige voor lichting en service bij: Grote Houtstraat 131 Hharlem Zoon aangehouden met nog f 250.' van f 3000.- over Evolutie en theologie Met auto tegen melkbussen en lantaarnpaal Gunning bouw Christelijke Nij verheiidsschool 10 9 8 8 7 6 4 4 I 'IIOItMHHIHHlIiHliiiillliiiiiiiiiiHIllllllllllllllliii llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll """iMiiiniiiiiiiimiii "'"■iiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiimiiiniiiiimiiiimiir "'iiimimimmiiHiiiimiimiiiiiiiiiiimiimimiimiiiiiiiiiii» Daar aan de zoom van de Haarlemmer Hout werd het dus een echt Sinterklaas- leest, zoals Haarlem het nog niet gekend jleeft, en degene, die op dat luminieuze idee is gekomen verdient een groot hart van marsepein, evenals de provinciale autoriteiten, die aldus Sint Nicolaas een hem passende huisvesting hebben willen bieden. Zo zal het ieder jaar moeten blij ven. Zelfs Amsterdam is niet in staat zijn patroonheilige zo'n vorstelijk verblijf aan te bieden. Voordat de Sint in zijn tijdelijk ver blijf arriveerde, had hij een tocht door Haarlem gemaakt. Aan de Turfmarkt ivas hij over het Spaarne met de stoom boot aangekomen. Vandaar ging het door n?ar de Dreef. En laten we het droeven* ■'k zeê&en: het was een be- een nn? t st*>et, die door de straten trok, wij afin zonder veel fantasie, waarbij kanten r! genoten hebben van de muzi- De jongens en meisjes van Bato tevr h Wner 'n vorm de jeugd van „Wel kt gestoken in de costuums van is ve'„wa^r sint Nicolaas eens bisschop afvnsse?^?® £°Tgde voor een exotische Fm ïï?'- grote muziekcorps van de Kunstkring ApoUo blies feestelijk en krachtig de kou van de straat. De rüiters mochten dan voor een wat spectaculaire illustratie zorgen, de hele stoet maakte toch een armelijke indruk. Voorop een geluidswagen, die reclame maakte voor een frisdrank - daar blijven wij in Haar lem sterk in - en dan vijf of zes bestel wagens, schraal opgemaakt, welke de in druk gaven, dat de „schatkamers van Sinterklaas" dit jaar schamel zijn voor zien. De grootste teleurstelling betrof Wel Sint Nicolaas zelf. Hij had er vanaf gezien te paard door de stad te rijden. Wij kunnen daar inkomen. De leeftijd gaat ook een woordje meespreken. Maar wij schrokken toen wij zagen, -dat daar jn de stoet een onbereden schimmel mee- hep. wij moesten denken aan koninklijke begrafenissen, waar in de stoet het ko ninklijke paard ook onbereden pleegt hïee te lopen. Sinterklaas dus dood? Ge lukkig niet. Er kwam nog een open koets aangereden: vóór op de bok twee koet siers, waarachter Sint Nicolaas schuil gjng. Kijk, dat was toch wel jammer. De Sint moet het hoogtepunt zijn in de stoet. Men wil hem van verre zien aankomen. ■Nu moest men wachten tot de koets zo ?ued als voorbij was eer men de Sint tn.zijn volle majesteit kon zien en toe juichen. De kou leek daarom zo voelbaar om dat men niet opgenomen was in dikke r'jon mede-toeschouwers. Iedere toe schouwer stond een beetje verlaten. Was de belangstelling zo gering, misschien Poor de televisie? Wij geloven het niet. Maar d eroute was ongelukkig gekozen. Maar de route was ongelukkig gekozen. Hen klein stukje binnenstad, verder buitenom naar de Dreef. Op de brede Gedempte Gracht met al Rommelige bedoening. In de Wilhelmina- ftraat kon zelfs de mooiste stoet geen fleur krijgen. Voor een Sinterklaasstoet beeft zo'n „buitenom" geen sfeer. Die stoet vraagt de drukte en gezelligheid ^an een winkelstraat. Daar is het juiste decor voor een intocht. Grote Houtstraat, Harteljorisstraat, Anegang - noem maar bp - in het hart van de stad hoort Sinter klaas thuis. Vermoedelijk hebben ver keersproblemen hier een rol gespeeld. Wij kunnen daar inkomen. Maar zou het "aar zaterdagmiddag, toen de Sint zijn jutrede deed, een nog grotere drukte fcbben kunnen zijn dan het er gewoon- ujk al is? Wij maken niemand van die desillusie een verwijt. Misschien hebben fuj allemaal een suikeren middenstands- r.art, dat reeds bij het kleinste pro bleempje breekt. Misschien willen wij ailemaal voor een dubbeltje op de eerste ïllllllllllllllllllllllllllt (Advertentie) AM STER D A M S E V AART 20 TF L. 11053 Ook voor de fijne was BEVERWIJK, 19 nov. Zaterdag nacht ontstond in een cafetaria aan de Breestraat een vechtpartij tussen een groep Italianen van de „Arosa Sun" en een groep Beverwijkers. De vechtpar tij werd later buiten het café voortge zet, waar de Italianen de Beverwijkers met stenen bekogelden. Toen ter hoogte van de r.k. kerk een Italiaan, in zijn binnenzak greep en twee 18-jarige Be verwijkers dachten dat hij een mes pak te, wierpen zij zich op hem en rosten hem af. De inmiddels gealarmeerde po litie heeft de twee Beverwijkers mee genomen naar het bureau. De Italianen en Nederlanders waren echter op wraak belust. Zondagnacht ont moetten zij elkaar weer op de Bree straat. Zes Italianen en drie Beverwij kers raakten slaags, tot de politie ar riveerde. Deze moest zich ontfermen over een Italiaan, die een slag met een balk had gekregen en juist boven de slaap een gapende hoofdwond had en een 18-jarige Beverwijker, die een kaak- fractuur opliep. Na op het politie bureau te zijn verbonden, zijn beide ge wonde vechtersbazen voor behandeling naar het Rode Kruis-ziekenhuis overge bracht. (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 19 nov. De Paus zal 10 de cember in een kliniek in Vaticaanstad een operatie ondergaan, die noodzakelijk geworden is in verband met zijn hoge ouderdom. 25 November wordt de Hei lige Vader 81 jaar. De pauselijke genees heren menen, dat het sterke gestel van de Paus een operatie voldoende verant woord maakt. De eerste zittingenreeks van het Concilie zal, zoals bekend, 8 december geëindigd zijn. (Advertentie) Vraagt „FLEXA" kleurstalen Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Sint Nicolaas had geen grootsere ontvangst bereid kunnen worden dan zaterdag in en bij het Provinciehuis. Het voormalige paleis van Dodeiuijk Napoleon vormde een fraai décor, de Sint waardig. De foto boven geeft een feestelijk beeld van de aankomst van Sint Nicolaas bij het Provinciehuis. Terwijl Sint Nicolaas binnen wat op verhaal kon komen, zorgden zijn Zwarte Pieten buiten (foto beneden) voor groot vermaak. Zaterdag heeft de gemeenschap van de Mariastichting officieel herdacht, dat de dames R. van Hees en T. Teeuwen respectievelijk vijftig en veertig jaar in dienst waren in het ziekenhuis. Na een plechtige H. Mis in de kapel van het ziekenhuis werden beide dames gehuldigd in de vroegere eetzaal van de verpleegsters. De directeur van de Mariastichting, dr. H. J. H. Neyens, sprak een hartelijk woord van waardering en speldde de oudste jubilaresse de zilveren ere-medaille op van de orde van Oranje-Nassau. Moeder-overste, zuster M. Benigna, overhandigde beide dames een geschenk onder couvert. Mej. Van Hees was de eerste lekenkracht, die bij de Mariastichting in dienst trad. IJMUIDEN, 19 nov. Nadat twee maanden achtereen de aanvoer van verse haring ver beneden die van het vorig jaar was gebleven, heeft het staats vissershavenbedrijf te IJmuiden in de maand oktober een verbetering kunnen constateren. De aanvoer van verse haring was nu zelfs iets groter dan in oktober 1961, maar de achter stand viel op geen stukken na meer in te halen. En daardoor was de vraag dermate groot, dat de prjjs bijna het dubbele bedroeg van die in oktober 1961. Opmerkelijk is tevens, dat de makreel een enorme teruggang te zien gaf. De aanvoer daalde tot bijna eenderde. Meer rondvis en aanmerke lijk meer schol brachten het totaal van de aanvoer echter vrijwel in even wicht. De afgelopen maand werd 10.40.087 kg vis in IJmuiden aange voerd tegen 10.066.233 kg in oktober 1961. Een nadelig verschil dus van slechts 26.146 kg. Daarentegen steeg de opbrengst van 6.086.703 in oktober 1961 tot 7.588.339, in de afgelopen maand. Een voordelig verschil van 1.501.636. heel veel lieve kinderen en weinig cxn- deugenderds wonen. Wij kregen de in druk, dat Sint Nicolaas in zijn jonge jaren een voortreffelijk predikant is geweest met redemptoristieke neigin gen en franciscaanse redenaarstalenten. Zijn prachtige volzinnen stroomden de Hout binnen en vonden grote weer klank Op het bordes zelf sloegen enkele no tabelen bet spektakel gade, onder wie de voorzitter van de Stichting Haarlems Bloei, de heer D. J. A. Geluk en de di recteur van deze Stichting, de heer W. van Willige. Ook zij zullen tot de con clusie gekomen zijn, dat Sint Nicolaas in den bereid dan in en buiten het Konink lijk Paleis aan de zoom van de Hout. iahg zitten. Met dubbeltjes willen wij Haarlem geen betere ontvangst kan wor- S'nterklaas Haarlem binnenhalen, om er 'entjes mee te verdienen. -j Gelukkig dus, dat het feest aan de f avilj oenslaan veel kon goed maken. Daar was, terwijl de Sint zich even teruggetrokken had in „zijn" paleis ?en legioen Zwarte Pieten - de bruine bastaards van vorig jaar waren thuis sebleven - bezig met malle fratsen jïfaarvan de kinderen genoten hebben. f;1? toen kwam het grote ogenblik. Sint 'colaas schreed vanaf het bor- p naar zijn helaas onop- afS16u- podium van waar- hij hun vertelde met vreugde "aar Haarlem gekomen te zijn, waar SASSENHEIM, 19 nov. Zaterdag middag namen zowel een auto als een bromfietser de bocht van de Emma- laan naar de Wilhelminalaan verkeerd, en kwamen zjj met elkaar in botsing. De bromfietser moest met een hersen schudding en verwondingen aan het hoofd naar het academisch ziekenhuis in Leiden worden overgebracht. kornett (Advertentie) Erkend Graetz-fabrieksdealer HAARLEM, 19 nov. Een 19-jarige zoon blijkt de dader te zijn van de inbraak, die vorige week zaterdagavond in de woning van een fietsenbewaar- der in de Papaverstraat werd gepleegd. Met 3000, die hij bij zijn vader vond, ging hü naar Amsterdam, waar hij voor 1200 een oude Jaguar kocht en met de rest van het geld goede sier maakte. Hij is vrijdag in Doetinchem aangehouden, nadat hij door zijn op vallend gedrag de aandacht van de po litie had getrokken. De auto werd in beslag genomen, alsmede een gouden ring. Van het geld was niet meer dan 250 over. De jongen heeft bekend en is in Haarlem ingesloten. HAUTFE6, 19 nov. De populaire wegrenner Dick Enthoven uit de Grote IJpoIder, eenmaal nationaal wegkam- pioen der amateurs, winnaar in de Ron de van Nederland voor beroepsrenners en tweemaal deelnemer aan de Tour de France, stapt zaterdag 24 november in het huwelijksbootje met mejuffrouw Henny v.d. Velden. De huwelijksvoltrek king vindt 's morgens om half twaalf plaats in het Raadhuis van Hoofddorp, 's Middags recipieert het jonge bruids paar van half drie tot vijf uur in „De Zoete Inval" aan de Amsterdamsevaart. Het toekomstige adres van de Ent- hovens is: Kerkstraat 153, Stekene-Waas in België. Ondanks deze verhuizing naar het buitenland zal Dick lid blijven van het Halfwegse „De Bataaf". HAARLEM, 19 nov. De Haarlemse Katholieke Studenten Vereniging „Sanc tus Bavo" heeft zaterdagmiddag als on derdeel van de viering van het tweede lustrum in de Vleeshal aan de Grote Markt een buitengewone ledenvergade ring gehouden. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst werd onder meer het woord gevoerd door prof. dr. A. Hulsbosch o.e.s.a., die een uitvoerige inleiding hield over het onderwerp „De Christe lijke visie op de evolutie". Aansluitend op de vergadering recipieerde het be stuur van de jubilerende vereniging. Bij gelegenheid van het tweede lustrum werden door het bestuur vele telegrafische gelukwensen ontvangen, onder meer van de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F- M. Cremers, van de oud-moderator, pater dr. M. van Straaten, van pater V. Hutjens en vele bevriende studentenorganisaties. Twee vooraanstaande figuren, zowel in het Haarlems leven als in dat van de stu dentenvereniging Sanctus Bavo, werden op deze dag door de praeses, de heer J. L. van der Berg, geïnstalleerd als ere leden. Het waren de heer H. Deinum, directeur van de Haarlemse stads schouwburg, aen wie de vereniging vooral dank verschuldigd was wegens „zijn onvermoeid pogen met name de nieuwe leden wegwijs te maken in het toneelleven....", en drs. H. L. Prenen, die door zijn vele inleidingen en lezin gen, voor de vereniging gehouden, een zeer belangrijke rol heeft gespeeld in het culturele leven van Sanctus Bavo. Tot het Collegium Honorabile, waar toe diegenen worden uitgekozen die zich als lid van de vereniging op buitenge wone wijze verdienstelijk hebben ge maakt, werden vijf personen toegelaten. Het waren mevr. I. Burger-van Kessel, mejuffr. A. M. Zwaneveld, en de heren R. Th. Eiselin, F. Huying en A. F. Kraak. Uit handen van de praeses ontvingen zij de ffraai gecalligrafeerde bul, terwijl hun tevens het daarbij behorende lint werd omgehangen. Praeses J. van der Berg stelde ver volgens in zijn lustrumrede, dat naar zijn oordeel de universiteit de greep op haar discipelen dreigt te verliezen. Daardoor wordt het duidelijk, dat de studentenorganisaties meer dan ooit een taak hebben. Voorop dient slechts te staan dat de studentenvereniging een gezelligheidsvereniging is, doch dat zij een milieu biedt waarin aandacht kan worden besteed aan constructieve za ken. Dit te verwezenlijken zal voor eerst de taak zijn van de leden zelf, al dus de praeses. Prof. dr. A. Hulsbosch die op de twee HOOFD DORP, 19 nov. Gisteren ochtend om half tien reed de 24-jarige mejuffrouw C. Q. uit Vijfhuizen op de Curquiusdijk in Haarlemmermeer. Door onbekende oorzaak reed zij met haar auto tegen een paar melkbussen, die links van de weg stonden. Daarna raak te zij ook een eveneens links van de weg staande lantaarnpaal. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurster liep een lichte hersenschudding op en een verwonding aan een knie. Zij kon bij familie worden binnengebracht. Daar werd haar medische hulp gegeven. vorige dagen had gefungeerd als leider van het symposion over „de opdracht van de mens in de wereld, sprak ver volgens over „De Christelijke visie op de evolutie". Ongeveer anderhalve eeuw geleden is de wetenschap zich met Je evolutie gaan bezighouden. Daar de volgelingen van Darwin de evolutie theorie tot middel maakten om er het christendom mee te bestrijden heeft de Kerk zich aanvankelijk zeer afzijdig gehouden. Het staat de theologie even wel thans niet meer vrij zich van de resultaten der wetenschap afzijdig te houden. Een uitspraak van Paus Leo XIII, die zei dat er geen conflict be- hoeffde te bestaan tussen theologie en physische wetenschap, wanneer beide zich op eigen terrein hielden, heeft waarschijnlijk een ommekeer teweeg gebracht. Volgens prof. Hulsbosch kan een effectieve verkondiging van het evangelie slechts geschieden, wanneer deze uitgaat van een wereldbeeld dat in de desbetreffende tijd gangbaar is. Zo geredneerd zal het evangelie thans moe ten worden uitgelegd in het licht van het huidige wereldbeeld. De evolutie zal derhalve moeten gaan behoren tot het domein van de theologen. Van groot be lang is, dat de oude waarheden op een nieuwe wijze zullen worden gezegd. Prof. Hulsbosch besloot zijn betoog met op te merken, dat ons tegenwoor dige bestaan als mens een fase betekent in een reeks van scheppingshandelingen van God. De aardse mensc is een mens in wording, met andere woorden: is be zig geschapen te worden. Wij zijn bij de schepping betrokken. De evolutie im mers, aldus prof. Hulsboscch, bestaat vanuit Christus met Hem als eindpunt. De aanvoer van verse haring be droeg 3.859.837 kg, tegen 3.496.942 kg. in oktober 1961. De opbrengst steeg van 1.111.266 tot ƒ2.052.384. De aan voer van makreel liep terug van 3.038.620 kg. tot slechts 1.083.745 kg. Dit had een sterke prijsstijgende wer king, zodat de opbrengst slechts daal de van 774.443 tot ƒ546.733. In de rondvissector viel, wat de be langrijkste soorten betreft, over de ge hele linie enige stijging te constateren. De schelvis steeg van 730.699 tot 892.445 kg, de kabeljauw van 244.947 tot 350.362 kg, de koolvis van 84.840 tot 110.449 kg en de wijting van 428.171 tot 554.447 kg. Bij al deze soor ten bleef de gemiddelde prijs vrijwel gelijk, zodat de opbrengst naar even redigheid hoger lag. Opvallend was de sterke stijging in de aanvoer van schol, die meer dan verdubbeld werd. Tegenover een aan voer van 657.880 kg in oktober 1961 stond nu een aanvoer van 1.427.523. Het accent lag nogal sterk op de klei nere soorten en mede daardoor iiep de gemiddelde prijs belangrijk terug. Daardoor kon de scholopbrengst slechts stijgen van 412.612 tot 601.267. De aanvoer van tong daalde met ruim een ton, nl. van 857.821 tot 740.848 kg. De prijs steeg echter dermate, dat de op brengst toch nog ruim 100.000 hoger kwam. Deze liep nl. op van 2.357.594 in oktober 1961 tot 2.469.817 in de af gelopen maand. Beziet men de resultaten over de af gelopen tien maanden in vergelijking met het overeenkomstige tijdvak van 1961, dan blijkt de kwantitatieve ach terstand vrijwel gelijk te zijn geble ven, terwijl de financiële voorsprong aanmerkelijk is vergroot. Gedurende de eerste tien maanden van dit jaar be droeg de aanvoer in IJmuiden nl. 73.802.273 kg tegen 79.952.423 kg in het zelfde tijdvak van 1961. Er is dus een achterstand van 6.150.150 kg, die ge heel op rekening van de maanden augustus en september kan worden geschreven. De opbrengst bedroeg de afgelopen tien maanden 57.527.876. Dit is 6.993.102 meer dan in de over eenkomstige periode van 1961, toen een omzet van 50.534.774 werd geboekt. AALSMEER, 19 nov. De bouw van een chr. nijverheidsschool voor meisjes aan de Verlengde Hortensialaan is opge dragen aan de laagste inschrijver, het Bouw- en Aannemingsbedrijf Gebr. Groenendijk N.V. te Gouda voor de somma van 378.550.- Met de werkzaamheden zal zo spoed' mogelijk een begin worden gemaakt. Als uit de waarheid een belediging voortkomt, is het heter dat de be lediging wordt geuit dan dat de waarheid verborgen blijft! Aldus Professor Russel in zjjn strijdbaar en omstreder Nijmeegs afscheidscol lege. Een citaat als het bovenstaande was Pro fessor Russel uit het hart gegrepen: gebo ren strijder voor wat hij zag als recht en waarheid. Recht moest behartigd, verkregen veelal afgedwongen worden; waarheid, hoe hard dan ook, was een publieke en derhalve eerlijke zaak, waarom trent men geen com promissen aanging en die nooit verdoezeld mocht worden. Het is duidelijk dat een instelling als deze moeilijk kon lijken op die van een koste-wat- het-kost gepolijst di plomaat. Met dezulken zou hij dan ook nooit op de weegschaal zijn gegaan; het moet hem trouwens steeds moei te hebben gekost zijn waarheid anders dan rechtlijnig te depone ren. Russel beschouwde zich als een geroe pene, en was daarom een vechter die in zijn specialiteit van belastingdeskundige alle gelegenheid gekregen heeft zich als zodanig te ontwikkelen. Vechten voor recht zag hij als een voorrecht. Hij werd de geroepen behoeder van de eerlijke belangen van zijn cliënten, met welke belangen hij zich dan ook vrijwel identificeerde. Ook dit was roeping! Onrechtvaardige belastingen, dito be lasting-beslissingen of belasting-practij- ken kwetsten niet alleen het verstand van de bekwame jurist Russel, doch raakten ook zijn hart en wezen. De Mens Russel was dan uitermate verontwaar digd en voelde bange twijfels over ons rechtsbestel en over hen die daarmee te werk bleken te zijn. Dat hij deze hem schrijnende twijfels in woord en geschrift op de meest felle wijze uitdroeg, moet hem naast de voor zienbare vijanden ook vele welkome be wonderaars en vrienden geschonken hebben. Professor Russel was een goed mens, die onder de bolster van een zekere iro nische en sceptische gereserveerdheid een volmaakt toegewijd hart en een eer lijke, weldadige belangstelling en zorg voor de medemens nauwelijks wist te verbergen. Het verloop van zijn ziekte liep paral lel met zijn leven; dapper, ongeduldig, strijdvaardig en, indien hij zulks nood zakelijk achtte, agressief ten faveure van de goede zaak die hij voorstond: behoud van zijn bedreigde leven. Realist als hij was citeerde hij in een gedachtenisrede, uitgesproken op 2 ja nuari 1961, zulks in de wetenschap dat hij zichzelf spoedig daarna aan een zeer riskante operatie zou hebben te onder werpen: „Wee wat vlieden de vluchti ge jaren. Onherroepelijk wacht een ieder zijn levenseinde. Allen haasten wij ons naar éénzelfde doel: de donkere dood doet alles bukken voor zijn wet". Zijn eigen zeer sterk ontwikkeld plichtsbesef deed hem echter zijn art sen dwingen het schier en later ook kennelijk onmogelijke te volbrengen. En wederom dezelfde Russel: geen compromissen: vechten voor alles of niets, pijn, twijfel noch risico's schu wend. Voor zijn naaste familie, zijn vrouw en kinderen is zijn heengaan een on voorstelbaar en onpeilbaar verlies; de N.V. Drukkerij De Spaarnestad verliest in Professor Russel een vrijwel onver vangbaar President-Commissaris; zijn vrienden en toegewijden, waartoe ik mij sinds de collegebanken maar al te gaarne reken, zullen met grote weemoed aan de blijvende afwezigheid van deze niet louter hooggeleerde doch ook waar lijk hoogstaande mens moeten wennen. Onze gebeden mogen hem begeleiden tot daar waar iedere strijd overbodig is en geen waarheid verborgen blijft. Mr. W. H. A. M. LUCAS Leidschendam, 18 november 1962.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3