CONTACT HET DORP: GERIEFELIJKE WONINGEN IN EEN PRACHTIGE OMGEVING Onvermoeibare Mies Bouwman brengt alle Groten van de kleine k55 op het scherm a „EERSTE STEEN" VOOR „HET DORP" imuu OOK T.V.-UITZENDING DOORSLAAND SUCCES Toon Hermans kwam toch Luisteren naar: naar: Nieuwe oorlogs- wet op komst Het Concilie Sluiting zitting voor tv en radio Pakjesavond met Wim Sonneveld F ilmconf erentie in Parijs Dinsdag Dinsdag Woensdag Woensdag Prinses Margriet als helpster in de verpleging LA SEDA &E BARCELONA, S.A. DIVIDEND Buitenland Buitenland 'N PRACHTIG CADEAU: 100°/. SCHEERWOL DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 PAGINA 9 Sif ml Zo stellen de tekenaars de ge broeders Das zich >yHet Dorp" voor. Op de voorgrond lage geriefelijke woningen met privé terras. Ook aan hoogbouw is gedacht. Van de flat op de achtergrond hébben de bewo ners een fraai uitzicht over de omgeving. ook met het Jubilate Teak radiotoestel f 285.- Toeslag boterexport voor Engeland verlaagd Ra: (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 27 nov. „En nu wil ik nooit meer een kwaad woord van studenten horen". Dat zei omstreeks half zeven vanoch tend het energie-wonder Mies Bouwman in een nog altijd goed bezette RAI tegen vertegenwoor digers van het Amsterdamse Stu dentencorps, die voor het „Dorp" een bedrag van ruim 2000 bij elkaar hadden gebracht. Haar woorden werden met een dave rend applaus ondersteund. En terecht. Want de studenten uit Wageningen, Rotterdam, Leiden en Nijmegen hebben zich van nacht van hun beste zijde laten zien. Maar wie dat eigenlijk in deze krankzinnige nacht niet? Nadat op een tijdstip, waar op ieder normaal mens reeds lang in bed had behoren te liggen, de late kijkers en de honderden getrouwen in de Oosthal waren verrast door het onverwachte op treden van Toon Hermans, kwa men tientallen mensen uit alle de len van ons land hun gaven aan bieden. Een jongetje bood tegen het einde van de nacht een zelf- gemest konijn aan, een personeels vereniging uit het oosten des lands bracht 500 bij elkaar en 73 arbeiders uit een fabriek in Krefeld lieten telegrafisch weten, dat zij een groot bedrag ten bate van de actie hadden ingezameld. Zo ging het de hele lange nacht door. En onvermoeibaar verwel komde Mies Bouwman gevers en artiesten, schudde handen van tientallen en nog eens tientallen mensen en had voor ieder een passend, soms zeer geestig dank woordje in petto. Benoeming (Vervolg van pag. 1) Variaties waren er ook voor de mi- rjjofoon en de camera's. In een bonte JV meldden zich de kijkers en luiste raars om aan een enthousiaste en „wak kere" Mies Bouwman hun bijdrage U dan niet in natura te overhandigen. !jeer origineel was de met kwartjes en Subbeltjes volgeplakte steen van een Rotterdammer, Die steen had hö metce- •hent en troffel aan minister Klompé bestuurd, die ervoor zorgde dat deze a®rsteling zijn weg naar dokter Klap- "tik in de RAI vond. Ook anderen flatten zich uit om zo origineel moge- 'lik voor de dag te komen. Scheids- achter Leo Hom schonk vijftien voet ballen met handtekeningen van beroem- Pe internationals, Sjoukje Dijkstra ver docht de schaatsen, waarop zij het we reldkampioenschap heeft gewonnen voor honderd gulden. Dit bedrag zal zt) over maken. Er meldden zich schuchtere anderen, die hun spaarpot hadden ge legd, maar ook grote jongens uit het JRdrijfsleven die duizenden guldens neertelden zonder met de ogen te knip peren. De .grote klap" kwam echter Yan het Zwolsmanfonds, namelijk 1800.000: de prijs, die voor de grond Raarop het dorp gebouwd zal worden, "toet worden betaald. Het bestuur van ?e stichting Het Dorp had voor deze Rr°nd al acht ton uitgetrokken. Burge meester C. G. Matser van Arnhem, die ?ltting heeft in het stichtingsbestuur, kwam persoonlijk door de mist naar Amsterdam om dit nieuws bekend te maken. Door deze geweldige bijdrage kon nog vóór twaalf uur een totaalstand van ruin één miljoen gulden worden senoteerd. Nog geen uur later werd Ra twee miljoen overschreden en tien minuten daarna kon die twee al in een vfe worden veranderd. De geldstroom bleef aanhouden. Met een niet aflatend enthousiasme nam Mies Bouwman, die gisterochtend al om zes uur vanwege de kinde ren") was opgestaan, de gaven in ontvangst. Ztj scheen geen vermoeid heid te kennen en praatte aan één stuk door en voorzag Iedere nieuwe bij drage van het nodige commentaar. Tussen alle bedrijven door slikte zij haastig een biefstuk naar binnen om dan weer van tafel weg te rennen naar ,,het front", waar haar weer een nieuwe stroom geschenken wachtte, van heinde en verre kwam men naar de RAI voor Het Dorp. Zo ook een ploeg van acht man van de vrijwil lige brandweer uit Baarn. Een van hen had naar de uitzending zitten kijken en besloten met zijn collega's MIES BOUWMAN ....aan één telefoon niet genoeg.... ook een steentje bij te dragen. De snelste weg om die collega's bij el kaar te krijgen was een brandmel ding via het politiebureau. Binnen an derhalve minuut stonden de vrijwilli ge brandweerlieden voor het bureau te trappelen van ongeduld om de brand te blussen. Toen zij hoorden, waarvoor zij gealarmeerd waren, „lapten" zij 100, die door een de putatie een van hen had onder zijn overall zijn piama nog aan per busje naar Amsterdam werden ge bracht. Aan de grens van de stad ontmoetten zij een politiewagen, die hen met loeiende sirene voorging, zo dat zij in een recordtijd op het po dium in de RAI stonden. Naarmate de nachtelijke uren ver streken, steeg niet alleen het totaalbe drag, maar ook de stemming in de zaal. Dezelfde zaal, waar aan het be gin van de uitzending een zestigtal men sen als een nietig groepje bij elkaar zat. Zaalshots kregen de kijkers vóór tien uur dan ook bijna niet te zien. Eerst tegen half elf konden de came- ralieden zij het dan nog met moeite wat publiek op het scherm bren gen, maar rond net middernachtelijk uur was het aantal bezette plaatsen al gegroeid tot enige bonderden. Degenen, die zich hadden laten ver leiden om deze grootse manifestatie van nabij mee te maken (zoals twee meisjes uit Hoogezand) kregen wel waar voor hun gold. Voor hen en na tuurlijk ook voor de thuisblijvers trad een scala van artiesten op: Mieke Tel- kamp, Rijk de Gooyer, Johnny Kraaikamp, Corry Brokken, WiUy Wal den, Piet Muyselaar, Aart Brouwer, het Nationaal Ballet, de Nederlandse Opera en als eerste hoogtepunt Toon Hermans. Het heeft nogal wat voeten in aarde gehad voor Toon in de RAI stond. Mies Bouwman had hem als eer ste van een lange rij benaderd voor een optreden. „Ik ging akkoord op voor- waande dat ook WTm Kan en Wim Son- neveld zouden optreden," zei Toon Her mans ons vannacht. Kan en Sonneveld sloten zich aan, dus zou men de grote drie van de kleine k te Horen en te zien krijgen. Zaterdag belde Mies mu op, dat Wim Kan niet zou meedoen. Zondag kreeg ik van haar een telfr foontje, dat Wim Sonneveld zich had teruggetrokken dezelfde dag werd ik teruggebeld dat Wim Kan weer wel zou meedoen. Toen heb ik barst gezegd. Vanavond zat ik echter te kijken en toen dacht ik: Toon daar moet je toch bij zijn". Toon was er bij en hoe. Ze hebben bijna de zaal voor hem afgebroken. Twee liedjes uit zijn nieuwe show, die in januari in première gaat, heeft hij gezongen van papier, want de tekst kende hij nog niet van buiten. Het succes was enorm. Dat kan ook van de Nederlandse Comedie worden ge zegd, die een scène uit Midzomer- nachtsdroom van Shakespeare speel de. Met een verbluffend gemak haal de Ko van Dijk de voor dit optre den noodzakelijke microfoon in zijn rol. Toen hij op een gegeven ogen- A. Klapwijk, geneesheer-directeur van de Johanna-stichting te Arnhem, b*acht de „eerste steen", die minister Klompé hij het begin van de bouw van ,tfet Dorp" zal aanbrengen. (Advertentie) blik dodelijk gewond moest neerstor ten, nam hij de microfoon mee om zijn tekst verstaanbaar te kunnen blij ven zeggen. Het geluid viel echter uit waarop hij weer overeind kwam en droog riep: „Opname over vijf tel len na nu." De artiesten bleven komen en gaan en dank zy hen hoefde men zich geen ogenblik te vervelen. De velen die heb ben doorgekeken zullen geen last van slaap hebben gekregen. In de zaal was er in leder geval mets van te bespeu ren. BUSSUM, 27 nov. Het zal van nacht ongetwyfeld velen zün vergaan als uw tv-recensenthy had zich voor genomen het niet al te laat te maken, maar hy ontdekte ineens om vier uur in de morgen dat hy nog zeer geïn teresseerd naar het tv-scherm zat te kijken. En dat waarachtig niet op de eerste plaats om het optreden van de verschillende artiesten, maar meer nog omdat de nauwelijks aflatende stroom van mensen, die hun giften kwamen aandragen, een ongemeen boeiend schouwspel opleverde. Wat al gave types kon men onder hen waarnemen en wel ke schitterende geïmproviseerde „rede voeringen" kon men hen zien afsteken. Het moet gezegd worden dat heel dat uiterst merkwaardig gebeuren in het Amsterdamse RAI-gebouw door de ca- meralieden van de AVRO met groot vakmanschap en met een fyn afgestemd gevoel voor ook maar het geringste de tail werd vastgelegd. En waarschyniyk was de met een helm getooide man, die met alle geweld „twee regels op de piano wilde spelen", de meest aanste- keiyke figuur, die ooit op het tv-scherm is verschenen. Wat allemaal niet wegneemt dat ook de bonte veelzüdigheid van de optre dende artiesten een attractie vormde, die een mens aan zyn toet'.el gekluis terd hield. Het optreden van Toon Her mans was natuurlijk een feest, maar waarschyniyk krygt men ook nooit meer de gelegenheid om Ko van Dijk zo pot sierlijk met een microfoon improvise rend, te keer te zien gaan in de scène uit de „Midzomernachtsdroom" van Shakespeare: „opname op vyf tellen na nu". Ook was het een belevenis toen wö, vanmorgen ons 'toestel weer aanzettend, konden constateren dat Mies Bouwman nog even fris en monter geld stond in te zamelen als was er geen uitputtende nacht aan voorafgegaan. Ook als tele visie-uitzending was deze „Op het dorp"- actie een doorslaand su-'-es. Een tv- recensent in een opgewt M e feeststem ming na een driekwart nacht kyken, het komt waarachtig niet al te veel voor. H. Hn. DEN HAAG, 27 nov. De minister van Algemene Zaken en minister-pre sident, prof. dr. J. E. de Quay, deelt in de memorie van antwoord ter zake de civiele verdedigingsvoorberei ding mee, dat op het gebied van ver voer, waterstaatswerken, PTT, distri butie en een systeem van economi sche commissarissen in diverse dis tricten vorderingen zijn gemaakt. Tal van instructies en voorbereidingen zijn gegeven en getroffen. Voor de telefoon is een net van in- dictortelefoons beschikbaar gekomen met beperkte capaciteit voor essenti- ele diensten. Voor distributie en rant soenering zijn maatregelen in algeme ne opzet gereed. Ook de daarmee sa menhangende organisatorische in structies zijn in een gevorderd stadi um van voorbereiding. Voor de spreiding van aardolievoor- raden is een aantal depots in den lan de in aanbouw. Tot waarnemend eco nomisch commissaris voor onderschei den gebieden zijn voorshands de se cretarissen van de Kamers van Koop handel aangewezen. De geneesmidde lenvoorziening, berekend op calamitei ten, is op een half jaar berekend. In voorbereiding zijn noodwetten voor scheepvaart, vaarplicht, ar beidsvoorziening, prijzen en genees kundigen. Een nieuwe oorlogswet zal in de komende ministerraad van het koninkrijk besproken worden. De grote oefeningen voor civiele ver dediging zullen niet meer jaarlijks worden gehouden. Overleg over de re sultaten ervan in Navo-verband wordt gepleegd, maar zulks geldt voorname lijk onderlinge waarschuwingssys temen. Voor het overige zijn er Navo- aanbevelingen op het gebied van de civiele verdediging. Deze plannen be palen zich hoofdzakelijk tot coördina tie en stimulering van activiteiten op dit gebied. Ove- s'*",P'i*,nr,clisoring van bijvoorbeeld schuilkelderbouw wordt in Navo-verband overleg gepleegd ter bevordering van kostenbesparing. Met industrie en landbouw wordt overlegd ter zake het aanhouden van voldoende voorraden, beveiliging daar van, het verzekeren van voldoende ar beidspotentieel en over de positie van vitale bedrijven. In dit opzicht wordt ook veel voorlichtende arbeid verricht. «chl HAAG, 28 nov. Het Produkt- aP voor Zuivel heeft de toeslag van t naar Engeland verminderd van 48 p cent per kg. De toeslag bij ex- rt haar Italië blijft 1,45 per kg. (Advertentie) 0Ve Raad van Bestuur heeft besloten ip-p1"het boekjaar 1962 het volgende erim dividend uit te keren: Ru«de]en Serie A Nr. 1 - 20.000 8 15,— per aandeel, h^len Serie B Nr. 20.001-412.414 4 30>— per aandeel. Cf8len Serie B Nr. 412.415 - 432.535 ^gegeven in 1962) P61- aandeel. 15 rtP^a^hg zal plaats vinden van 5*an <lember 1962 af aan de loketten rasen H §anco Espafiol de Crédito, :racia 9 te Barcelona, tegen RarCei '"g van coupon Nr. 41. lona, 26 november 1962. °E RAAD VAN BESTUUR HILVERSUM, 27 nov. Zaterdag 8 december zal de eerste zittingsperiode van het Tweede Vaticaans Concilie wor den afgesloten. K.R.O.-radio en televi sie verzorgen een rechtstreekse repor tage uit de Sini Pieter te Rome van deze plechtigheid, die zal bestaan uit een pontificale H. Mis, de behandeling van enkele conciliezaken en een toe spraak van de Paus. De pontificale Mis zal worden ge celebreerd met pauselijke assistentie door de 83-jarige Benedetto Aloisi kardinaal Masella. De radioreportage begint zaterdag morgen te 9.00 uur; de televisiekij kers zullen om 9.50 uur met Rome verbonden zijn. HILVERSUM, 27 nov. Op pakjes avond treedt voor de K.R.O.-televisie om 22.00 uur Wim Sonneveld op, ge assisteerd door Georgette Rejewskl, Jasperina de Jong, Frieda de Koek en Jan Blaaser. Regisseur is de Ameri kaan Jason Lindsey. „Doe 'ns wat meneer Sonneveld" wordt geen Sinter klaasshow. In deze one-man show brent Sonneveld twee cenferences en naast vele bekende een tweetal nieuwe lied jes. Slechts twee keep kreeg deze gast vrouw by uitnemendheid de tijd om zich even op te knappen en een nieuw toiletje aan te trékken. Maar dan kwam zy terug alsof er niets gebeurd was: stralend en enthousiast zonder de minste sporen van vermoeidheid op haar gezicht. Haar prestatie tydens deze nu al in alle opzichten ge slaagde tv-marathon is niet alleen ongeëvenaard, maar vooral onbegrp- pelyk. Veelzeggend en tegeiyk verte derend waren enkele opmerkingen te gen goede gevers. Toen een bewonde- raai haar een paar pantoffels aanbood voor eigen gebruik, antwoordde ze slechts: „Jongen wat fyn. Als ik moe word, zal ik ze zeker aantrekken." Tot een klein meisje, die haar spaar pot had afgestaan, zei ze moederiyk: „Nou lieverd, ga maar weer gauw naar bed. Je kunt een paar uurtjes best gebruiken." En tegen een Eind- hovenaar, die de reis naar Amsterdam had ondernomen: „Hartelük bedankt. Het is geweldig. Denk om de mist en wel thuis." Was het dinsdagmorgen rond achf uur? Er zullen slechts weinigen ge weest zijn, die zich op dat moment een dergeiyke vraag hebben gesteld. Het programma werd voortgezet met een optreden van de „Wama's", die met hun Roeter-toeters de zaal op stelten zetten. Langzaam worstelden de bezoe kers zich boven hun slaap nit. Om cir ca kwart over zeven speelden de Sky- masters van Bep Rowold. Het pakken de „Let's twist again". En wat nie mand voor mogeiyk had gehouden, ge beurde. Spontaan vormden zich enke le dansparen, die onder de alziende ogen van de camera's zich tn de meest ingewikkelde bochten wrongen. De feeststemming werd nog ver hoogd toen Johnny Hoes zijn beruchte „sneeuwwitte boezem" kwam bezin gen. Wat deze altijd-prijs zanger nog nimmer voor Radio Hilversum had bereikt, namelijk een solo optreden, presteerde hij nu enkele minuten lang voor de deze dag alles door de vingers ziende AVRO-televlsie. Nadat de Blue Diamonds nog een toegift hadden ge geven op hun met stormachtige bp- val gezongen liedjes, wag het de beurt aan de Three Jaoksons. Wat er verder allemaal in de af- nice to come home" Daarna deed Willy Vervoort, aan een nog immer klaarwakker publiek ,,de groeten van zijn tante", praatte Alex de Haas rond half vyf natuurlijk over Jean Louis Pisuisse, zong Herman Tholen het in deze uren wel nuttige „Mens durf te leven", steeg het totale bedrag van de actie intussen tot zes miljoen gul den, kweelde Henk Dorel een „ge voelig" lied, bood een meneer net bedrag aan, dat hij voor zijn inge ruilde Citroen had ontvangen, kleur de omstreeks tien minuten voor zes Donald Jones de inmiddels wat bleek geworden gezichten der aanwezigen op met enkele calypso's, werd na acht uur uitzending de zeven miljoen overschreden, brulde vyf minuten la- tern een ineens weer frisse zaal 't door Herman Emmink aangevoerde „Tul- lupen uit Amsterdam" en verscheen Wim Sonneveld voor de ogen van het verbaasde publiek op het scherm met het in deze uren nog meer verbroede rende. „Aan de Amsterdamse grach ten". Het was zeven uur in de ochtend ge worden. „Goede morgen", zei Mies Bouwman op dat moment tegen een ge ver uit hei „Noord'n". ,,De groeten", zuchtte een oververmoeide man tege lijkertijd op een der voorste rijen in de zaal en gaf zich over aan een be vrijdende slaap. Maar het feest ging door, onweerstaanbaar. De giften ble ven binnen: I "omen en de talrijke arties ten werkten in deze anders zo moei- iyke uren van de dag hun program maatje af alsof er geen nacht was ge weest. Tegen negen uur, toen het totale in gezamelde bedrag byna de acht mil joen had bereikt, stonden nog talryke artiesten te wachten en verdrongen zich honderden gevers voor de ingang van de nu weer byna volgelopen Oost hal. PARIJS, 26 nov. In Parijs zal bin nenkort een gezamenlijke conferentie worden gehouden van vertegenwoordi gers uit het filmbedrijf in de landen van de Europese Economische Gemeen schap. Deze conferentie zal zich bezig houden met een plan tot zelf-financie- ring van de filmproduktie, dat de verschillende, zeer uiteenlopende steun maatregelen in de aangesloten landen moet vervangen. De zelf-financiering van de filmproduktie wil men organiseren door fondsvorming met behulp van een toeslag op de entreeprijzen van de bio scopen. Voor de verwezenlijking van dit plan is als voorwaarde gesetld, de volledige afschaffing van de vermakelijkheids belasting op bioscoopvoorstellingen in de zes landen van de E.E.G. (Advertentie) Zekerheid! DE OLVEH staat achter u. HILVERSUM 1, 402 m. KRO: 18.00 Dansori.. en zangsol. 18.25 Lichte gram. 18.50 Van klanten en wanten weten, vra- genbeantwoording. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Lichte gram. 20.00 Gregoriaanse muz.. 20.20 Klass. muz, voor piano i quatre mains (gr.). 20.46 Llmburgg sym- fonie-ork. sol. en koor: mod. muz. 21.35 Klein taaigeding. 21.50 Modern strijk- kwart. (gr.). 22.15 7 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nws. 22.40 Vreemd... een keuze uit woord, zang en dans v. el ders en... anders. 23.10 Gpud-zilver-brons cabaret-dansant. 23.45 Lichte gram. 23.55 -24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. - AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Licht ens. en zangsol 18.35 Lichte ork. muz. en zangsol. 19.00 Weens Filh. ork.: amus. muz. 19.30 Paris vous parle. 19.35 Clave- clmbel-recitaloude muz. 20.00 Nws. 20.05 Tot uw orders, progr. voor de militairen. 21.16 Cabaret, Liefde en Leed... vermaak. 21.55 ZangrecitalZiguenerliederen en volksliederen. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Plano-recital: klass. muz. 23.40 Kamermuz 23.55-24.00 Nws. en mod. muz. 15.00 Een miljoen wonin gen was te weinig, lezing. 15.10 V. d. jeugd. 17.00 Dansork. en zangsol. 17.30 Tentoonstellingsagenda. 17.35 Licht instr. Trio. 17.50 Regcrlngsuitz.Geven en ne men: tips voor weggebruikers. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 18.00 V. d. jeugd 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East, re**, progr. 20.00 Licht progr. 20.30 Ork. conc. klass. en mod. muz. 21.30 Klankb. 22.15 Lezing. 22.30 Amus. progr. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Klass. kamermuz. 23.45 Parle- mentsoverz. 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02 Voordr. 0.15-0.45 Kamermuz. ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m.18.00 Jong talent. 18.31 Gevar muz. en ber. 19.33 Sportoverz. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nws. en Journ. 20.31 Gevar. progr. 21,00 Hoorspel. 21.31 Dansmuz. 22.15 Verz. progr. 23.15 Orgel spel. 23.30 Nws., sport en act. 23.41 Ge varieerde muz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nieuws. NDR-WDR, 309 m.19.00 Nws. 19.30 Lichte gram. 21.15 Gevar. muz. 21.45 Nws. 23.25 Mod. Poolse ork. muz. 24.00 Nws. 0.20 Dansmuz. 1.00 Weerber en gevar. muz. FRANKRIJK in, 280 en 235 m.18.30 Nieuwe opera-sterren. 19.00 Nws. 20.00 Ork. conc 21.05 Klass. kamermuz 2313 Gram. 23.53-24.00 Nws. BRUSSEL. 484 m.: 18.30 Chansons, berichten. 18.20 V. d. sold. 18.50 Radio- kron. 19.00 Nws. 19.30 Hand in hand met onze Noorderburen, lezing 19.40 Lichte muz. 19.50 Lezing voor de Middenstand. 20.00 Ravijn, hoorspel. 21.25 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Gevar. muz. 22.45 Mod. kamermuz. 22.55-23.00 Nws. BRUSSEL, 484 m.18.30 Cahsnsons. 19.30 Nws. 20.00 Groot Omr. symf. ork. en sol.klass. en mod. muz. 22.00 We- reldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.00 Schoolradio. 13.00 Volksdansen. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorsp. 14.40 Raliokron. 15.00 Schoolradio 16.00 Hoorsp. 17.00 Vespers. 17.45 Voordr. ENGELAND, BBC Light Programme. 1500 en 247 m.12.00 Voordr. 12.15 The Dales, dagboek. 12.31 Lichte ork. muz. 13.00 Popul. gram. 13.31 Gevar. muz. 14.31 Licht progr. 14,45 V. d kleuters. 15.00 V d. vrouw. 16.00 Gitaarspel. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 The Dales, dag boek. 17.31 Ultil. races. 17.33 Gram. v. d. jeugd. NDR-WDR. 309 m.12.00 Muz. voor blaasinstr. 13.00 Nws. 13.15 Operette-conc. 16 00 Lichte ork. muz. 17 45 Lichte gram. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Ork. conc.klass. en mod. muz. 14.15 Kamermuz. 15.05 Operamuz 16.30 Gevar. muz BRUSSEL. 324 m.; 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Licht instrumentaal trio. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Klass. kamermuz. 14.00 School radio. 15.00 Meisjeskoor. 15.30 Symf. muz. 16.00 Beursber. 16.06 Engelse les. 16.21 Planomuz. 16.30 Lichte gram. 17.00 Nws. 17.15 Klavecimbel-recital en zang: Oude muz. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr BRUSSEL, 484 m.: 12.30 Gevar progr. en act. 14.03 Gevar. muz. 15.03 Franse operettemuz. 16.08 Lichte Eram 17.00 Nws HILVERSUM I, 402 m. - NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber 7.10 Dagopening. 7.25 Oude muz. (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram 8.30 Lichte gram 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Samenzang- geestelijke liederen (herhaling van zondag 25 november j.l.) 11.10 Recht zo die gaat, hoorspel, (her- haling van donderdag 22 november 1962). 11.35 Lichte gram. 12.00 Theaterork. en sol. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb 12.33 Koor en ork.gew. muz. 12.37 Alle- Dag-kerkdienst. 13.00 Nws. 13.1F Licht Instr. kwartet. 13.35 Mod. kamermuz. 14.30 Lichte gram. 15.00 Jong Nederland musi ceert. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 V. d. jeugd. 17.15 Vrije tijd... wel besteed! 17.30 Lichte gram. 17.40 Beurs ber. 17.45 Licht gram. 17.55 Het spek- trum, lezingen. HILVERSUM XI, 298 m. - VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtengymn. 7.20 Soc. strljdl. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje) 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. 8.40 Orgelspel 9.00 Gymn v. d. vrouw. 9.10 Kookpraat- ie. 915 Klass. gram. 9.40 Schoolradio VPRO: Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 En nu... Den Haag: amus. progr. 12.00 V. ti. platteland. 12.05 Lichte gram. (12.30-12.33 Meded. t.b.v. land- en tuinb.) 14.00 Radio-Kamerorkest en sol.klass. KRO: 19.30 Adelbert van standsorga nisaties naar ideeëncentrale, gesprek. NTS: 20.00 Journ. KRO; 20.2U Vatica- num II, nieuws rond het tweede Vati caans Concilie. 20.30 Zending uit België, gevar, progr. 22.0022.30 Operaklanken. DUITSE TELEV1S1EPROGR (Regionaal programma: NDR: 18.20 Progr. overz. 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15 Schoolblijven voor volwassenen. NDR: 19.25 Met zeven mijlslaarzen). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Bliek uber den Zaun, toneelstuk 22.15 Reportage over Noorwegen en de E.E.G. 23.15 Laatste nws. DU1TSTE TLEV1S1EPROGR. TWEEDE PROGRAMMA 19.30-20.00 Reg. progr, 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Vraag- en antwoordspel. 20.50 Nws. uit Parijs 21.20 Film van FrankCapra. VLAAMS-BELG. TELEV1S1EPROGR. 19.00 De katholieke gedachte en actie. 19.30 Film voor de jeugd. 19.45 Osn kunst bezit. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 Marionettentheater. 21.05 Horizontaal, éénakter. 21.25 Literair progi. 22.00 Opera conc. uitgevoerd door Amsterdam Kunst- maandork. en sol. 22.30 Nws FRANS-BELG. TELEVISIEPKOGR. 18.30 Ber. 18.33 V. d. Jeugd. 19.00 Progr. over psychol. 19.30 Filosofie en leken- moraal. 20.00 Journ. 20.30 Gevar. progr. 22.00 Fluit en piano. 22.40 Journaal. KRO: 17.00 V. d. kinderen. 17.15 Veilig Verkeer. 17.25 Voor de kinderen. NTS: 17 35-17.45 De Verrekijker, jeugdjournaal DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. Jeugd. VLAAMS BELG. TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. Jeugd. DEN HAAG, 27 nov. Bij beschik king van de minister van Justitie zijn benoemd tot lid van het ambtenaren gerecht te Amsterdam mr. J. C. van den Berg, secretaris van de gemeente Amsterdam en prof. mr. J. van der Hoeven, hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam. Bij K.B. is aangesteld tot veterinair inspecteur van de volksgezondheid, te vens inspecteur bij de veeartsenijkun- dige dienst, met als ambtsgebied de provincie Utrecht en als standplaats de gemeente Utrecht. J. Kraai. (Advertentie) (Van onze correspondent) LEIDEN, 27 nov. Met ongeveer honderdvyftig andere vrouwelqke stu denten, allen lid van de V.V.S.L., ver richt prinses Margriet, die thans in Leiden studeert, sinds enige tijd werk op het gebied van de verpleging en het sociale werk. De vrouwelüke studenten beogen hiermee aan het by ziekenhui zen en andere instellingen bestaande te kort aan werkkrachten tegemoet te ko- Prinses Margriet stelt het op hoge prijs dat zij bij dit werk niet wordt gehinderd door nieuwsgierigheid van het publiek. Sommige patiënten in het Leids Academisch Ziekenhuis, waar zjj werkt, hebben haar niet herkend en anderen, die haar wel herkenden, reageerden bij zonder sportief, omdat zp begrepen dat het werk van de prinses geschiedt in het kader van de studentenhulp.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9