Boter- en margarineprijs omhoog in kader Europees zuivelbeleid Gemeente Zwammerdam gaat strijdend ten onder Agenda voor Haarlem en OVRA lijdt verdiende nederlaag tegen Rapide M In de WEENINK distanciëert zich van de onderste plaats Gretha de Bruyn VAN NIEL J binnenlanden van Australië Tweede termijn Concilie begint 8 september '63 Senaat aanvaardt wetsontwerp kerkenbouw Tweede Kamer achter gemeentelijke herindeling van Zuid-Holland GdB Voor U... binnenkort... Het grootste... evenement van Haarlem..., Geen subsidie voor economisch bureau van Bloembollencultuur in Haarlem ADOnederlaag tegen Concordia Gauwdief steelt tas met f 500 telt ais gémanéz V oorliehtingseentrum in IJmuiden Flinke uitbreiding Eerste Kamer aanvaard Wijziging pachtwet in iVOORDHOLIMiVDSE SCHAAKBOND Modieuze U zult... perplex staan.. U komt toch ook... op 1 dec.... Ziekenfondspremie omlaag: 4,6 pet. Produktsehap voor Siergewassen voor Gouda ALGERIJNSE KLERK VERNIELD Keiler Macdonald Kolendampvergiftiging Zaalhandbal Haarlem Koning van Boeroendi in Tropeninstituut Wij nodigen uit... bij de opening ^aanwezig te^ zijn... VOLLEYBAL IN HAARLEM AUickt, dat een mm tiïie de waarde van goede kleding iïn cMeau-wsjomtie omdoet bij: WOENSDAG 28 NOVEMBER 1962 PAGINA 2 Ala plannen doorgaan Van Stichting Rijnmond Noordzeekanaal Nieuwe veilinggebouwen in Beverwijk Ski-uitrustingen Sportieve St. Nicolaas-geschenken REISWEKKERS Films Muziek Toneel Diversen Cabaret Tentoonstellingen Zijlstraat 56 Telefoon 11828 hcvnciïdioemnl HET „PASSENDE" GESCHENK Getosa met „Meisjes lyceum" Laatste ontmoeting zwem- competitie Kring Haarlem FAILLISSEMENTEN Haarlem, Barteljorisstjaat 24, tel. 20420 VLAANDEREN (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG, 27 nov. De Franse, Italiaanse en Belgische ministers van Landbouw hebben aan de Europese Mi nisterraad voorstellen gedaan, die uitgerekend naar hun gevolgen voor de Nederlandse markt zouden neerko men op een verhoging van de boter prijs met ca. 45 cent per pakje (van circa 1,20 naar 1,65) en een stijging van de margarineprijs van 85 naar 55 cent. Zowel he|t Produktsehap voor Marga rine als de Consumentenorganisaties heb ben zoals gemeld over de dreigende verhoging van de margarineprijs hun bezorgdheid aan de regering kenbaar gemaakt. De Europese Ministerraad en de Eu- romarktcommissie zijn al geruime tijd bezig met het ontwerpen van een ge meenschappelijk zuivelbeleid, waarbij o.a. de toekomstige boterprijs ter sprake komt, Nederland is het enige land in de E.E.G. mét een betrekkelijk lage boter prijs: 4,70 per kilogram. In de andere vijf landen ligt die prijs zo ongeveer op 6,50 per kilogram. Als het gemeen schappelijk beleid eenmaal tot stand is gekomen, zullen in de hele gemeen schap de boterprijzen ongeveer op de- ROME, 27 nov. (KNP) De tweede zittingsperiode van het Concilie begint 8 september 1963 en niet op 12 mei, zo als aanvankelijk was besloten. Dit heeft de secretaris-generaal van het Concilie, mgr. P. Felicl, vanmorgen tijdens de algemene vergadering meegedeeld. Als reden voor deze verschuiving gaf mgr. Felici aan, dat de Paus vooral rekening wil houden met de wensen van de Con- cilie-vaders, die ver van Rome wonen. Het is ook bekend, dat talrijke Con- cilie-vaders op verschuiving hebben aangedrongen teneinde meer tijd te heb- be voor bestudering vaij de schemata. Ook zal de tweede zittingsperiode aldus beter voorbereid kunnen worden dan de eerste, want thans moet veel geïmpro viseerd worden. (Van enze parlementaire redactie) DEN HAAG, 27 pov. Het wetsont werp premie kerkenbouw, dat het ge ven van een rijksbijdrage in de bouw kosten voor kerken en wereldbeschou welijke bezinningscentra mogelijk maakt, is door de Eerste Kamer met 527 stemmen aangenomen. K.V.P., P.v.d.A. en C.H.U. stemden in hun geheel voor, van de A.R. stemde alleen de heer Tjalma tegen. De V.V.D. was tegen met uitzondering van de heren De Vos van Steenwijk en Baas. Ook mevr. van Ommeren van de C.P.N. stemde tegen. AMSTERDAM, 27 nov. Vanmor gen om kwart voor acht is op de Goeiseweg de 70-jarige J, Prins met zjjn fiets in botsing gekomen met een personenauto en op slag gedood. zelfde hoogte liggen. Men verwacht in de praktijk, dat de Nederlandse prijs zal worden opgetrokken tot het peil van de andere landen. Voor het gemeenschappelijk beleid moeiten niet alleen de prijzen worden geregeld, maar dient men bovendien een oplossing te vinden voor de overpro- duktie aan boter, zowel door produktie- vermindering als door bevordering van de export buiten de gemeenschap. Hoe dat precies zal gebeuren staat nog niet vast, maar wel is zeker dat er veel geld mee gemoeid zal zijn. Vooral van Franse en Italiaanse zijde, maar ook door België, is nu een verbinding tussen het boterbeleid en dat voor margarine, vetten en oliën, voorgesteld. Men wil daar de marga rineprijs vaststellen op een derde van de gestegen boterprijs, hetzij door heffingen op de invoer van de tropi sche grondstoffen, hetzij door een vorm van nationale belasting op ver werking of consumptie. De opbrengst van deze heffing zou dan een deel van de voor het zuivelbeleid nodige gel den kunnen verschaffen. De Euromarktcommissie en de Neder landse en Duitse regering hebben zich altijd tegen een drastische verhoging van de margarineprijs uitgesproken. Zij zouden dus de hele zaak tegen kunnen houden, omdat de Europese Minister raad alleen met eenstemmigheid beslui ten kan nemen. Het Produktsehap voor Margarine vreest echter, dat d. Neder landse tegenstand wel eens zou kunnen gaan wankelen, als van de prijsstijging voor margarine het al of niet totstand komen van het voor Nederland Uiterst belangrijke gemeenschappe lijk zuivelbeleid zou afhangen. Volgens het ministerie van Economi sche Zaken is de zaak nog zeker niet acuut. „Van Franse en Italiaanse zijde is een balletje opgegooid, maar het overleg is nog nauwelijks begonnen", aldus het ministerie. IJMUIDEN, 28 nov. Plannen van de stiehting Rijnmond-Noordzeekanaal om in IJmuiden een voorlichtingscen trum te stichten, beginnen vastere vorm te krijgen. Het is vrijwel zeker dat de stichting daarvoor de beschikking zal krijgen over een deel van het houten gebouw, dat de Combinatie IJmujden, die betrokken is bij de werken aan de pieren, heeft opgetrokken nabij de se- mafore, op korte afstand van het bouw bureau IJmond van de rijkswaterstaat. De combinatie IJmuiden heeft van dat gebouw slechts een gedeelte in gebruik en zou bereid zijn de resterende ruimte te verhuren aan de stichting. De stichting Rijnmond-Noordzeekanaal hoopt het komend voorjaar in IJmuiden te beginnen met de ontvangst van groe pen. Aan deze groepen zal door middel van een expositie, films en inleidingen voorlichting worden gegeven over de vergroting van de havenmond en de betekenis van het Noordzeekanaal. Reeds enige maanden wordt gewerkt aan de samenstelling van een documen taire film over de werkzaamheden aan de pieren. Hoewel, als de plannen doorgaan, het voorlichtingscentrum wel wat ver van de woonplaats IJmuiden is gelegen, be vindt het zich toch op een ideaal punt. Men heeft daar namelijk een bijzonder mooi uitzicht op de havenmond. Boven dien is er vlakbij een steiger, die dan voor eventuele rondvaarten benut zou kunnen worden. BEVERWIJK, 28 nov. Burgemees ter <L G. S. Bruinsma heeft gistermid dag op het industrieterrein van de stad de nieuwe gebouwen geopend van de vellingen „Kennemerland", voor groen ten- en fruit, en ,,'t Centrum", voor bloemen, alsmede een zeventientaï grossiersbedrijven. Deze veilingen hebben hun gebouwen in de oude binnenstad ontruimd en zijn nu aan betere verbindingswegen gele gen. Het grote complex, dat drie-en- een half miljoen gekost heeft, heeft een oppervlakte van 3,5 ha en heeft 23.225 m2 bestrate parkeerruimte. Voor de opening bestond zeer grote belang stelling. De heer A. Prins van het Centraal Bureau van Veilingen noem de hetgeen verwezenlijkt werd de tot standkoming van een gemeenschappe lijke markt in het klein, en een oplos sing van het distributieprobieem, dat de internationale groente- en fruit markt al jaren bezighoudt. Vertegen woordigers van tal van nationale en regionale organisaties op agrarisch en handelsgebied voerden het woord. Ge schenken werden aangeboden, waaron der kunstwerken ter versiering van de gebouwen. Ook het gemeentebestuur van Heemskerk, vertegenwoordigd door burgemeester H. Nielen bood geschen ken aan. De oude gebouwen van vel ling „Kennemerland" aan de Bree- straat zijn aangekocht door C. en A. voor de vestiging van een nieuw fili aal. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 27 nov. De Eerste Kamer heeft vanmiddag het wetsont werp tot wijziging van de Pachtwet met 4218 stemmen aangenomen. Het ontwerp geeft een bescherming voor de pachter nadat per 1 januari a.s. de wet vervreemding landbouwgronden zal zijn afgelopen. In de Senaat verklaarde alleen de P.v.d.A.-fractie zich tegen het wetsontwerp. (Advertentie) SPORTMAGAZIJN Twijnderslaan 7-9, Haarlem, Tel. 15116 Uw wagen parkeert U voer de deur, HAARLEM, 28 nov. De competie- tie van de Noordhollandse Schaakbond is de afgelopen weken met een uitge breid programma voortgezet waarin talrijke belangrijke duels werden uit gevochten. In de eerste klasse bewees Zaanstreek-Noord in afdeling A met een zege op het toch beslist niet zwak ke Oppositie dat het team met grote plannen ïondloopt. Weenink (Bever wijk) distancieerde zich hier van de laatste plaats via een royale zege op V.V.V. 2 (Alkmaar) dat voorbestemd schijnt voor degradatie. Deze weinig begeerde rol schijnt in afdeling B de reserves van Heemstede toebedeeld. Deze ploeg werd door Santpoort ook al met groot verschil verslagen en wacht nog steeds op de eerste winst. Om de bezetting van de eerste plaats wordt hier nog fel gestreden. Bloemen- daal; Rolland (Haarlem) en Kijk Uit 2 (IJmuiden) zijn de kanshebbers. Bloemendaal kwam in Aalsmeer tot een 4-5 voorsprong maar zal uit de resterende partij in elk geval remise moeten halen om beide punten te kun nen boeken. Rolland en Kijk Uit 2 be streden elkaar in IJmuiden waar de bezoekers een nuttige 2-4 voorsprong namen. Naar verluidt hebben de IJmui- denaren evenwel nog hoop bij het uit spelen van de afgebroken partijen de De tweede klassers zagen in af deling C Santpoort 2 en Pat Mat 2 (Beverwijk) tegen elkaar gelijk spelen hetgeen van de Pat Matters toch wel wat tegenviel. Castricum spint er in elk geval zijde bij hoewel het team eveneens tegen Santpoort 2 voorlopig niet verder kwam dan een kleine 31/ü- 2>/s voorsprong. De winstkansen zijn echter aan hun zijde. Zandvoort 2, dat hier voor de derde maal met groot verschil werd verslagen zal vermoede lijk weinig vertrouwen meer in de toe komst hebben. Het Oosten 2 (Haarlem) stuitte in groep D in Hdllegom op grote tegenstand van De Uil dat al haar wijsheid aan de dag legde en voorlo pig de balans in evenwicht wist te houden. Zandvport blijft hier een goede positie innemen. In de derde klasse kwamen in groep C de IJmond clubs Weenink 3 en Kijk Uit 4 tegen elkaar uit. Met nog één par tij te spelen bij gelijke stand staan de Beverwdkers op winst. H.W.P. (Haar lem) had hier niet zoveel moeite met Santpoort 3 en blijft het plaatsgenoot K.S.C. de ranglijst aanvoeren. In groep D werden de H.W.P.-reserves door Het Oosten 3 geklopt dat stellig hoge ogen zal gooien. In de vierde klasse noteerden wij verdienstelijke overwinningen van Cas tricum 3; Heemstede 4 en Het Oos ten 5. De uitslagen luiden: Eerste klasse, afd. A: Oppositie Zaandam 2 6-4, WeeninkVW 2 7>/2-2</ü, Zaanstreek NoordOppositie 6-4. B: SantpoortHeemstede 2 7-3, Aalsmeer Bloemendaal 4-5 voorl.. Kijk Uit 2Rol land 2-4 voorl. 2e klasse, aid A: MSCWieringer- meer 7</,-2V2, MSC 2Wieringermeer 3Vs-3Vi voorl., Schaaklust 2Bergen 3l/s-6l/a. B: EdamSaende 2I/»-7|/e, Pur- merend-Westsaen 3%-3K voorl., Purmer- - end—Het Witte Paard 6-4. C: VHS 3— Bloemendaal 2 3V2-3'/s voorl., Pat Mat 2Zandvoort 2 8V2-IV2, CastricumSant poort 2 3V2-2V2 voorl., Santpoort 2Pat Mat 2 5-5. D: HoofddorpZandvoort 4l/V5lZfi, Rolland 2De Uil U/a-P/z voorl., Zandvoort—De Torens 6-4. De Uil—Het Oosten 2 31/2-31/2 voorl., Rolland 2—Zand voort 4-6. 3e klasse, afd. A: Aris de Heer Schaaklust 2 3-5 voorl. B: Castricum 2—Zaandam 3 5V2-4V2, Saende 2De Pion 2 5-5. C: Pat Mat 3KSC uitgesteld, HWPSantpoort 3 7-3, Weenink 3—Kijk Uit 4 41/2-41/2 voorl. D: HWP 2—Het Oosten 3 4-6. 4e klasse, afd. A: Wieringermeer 2- KTV 3 3X'4% voorl., Caïssa 3Castri cum 3 41/2-51/2, Schaakmat 3Oppositie 3 3-7. B: Weenink 4Assendelft 5-5 Zaandam 4Lasker 4—5 voorl., HWP— Weenink 83 voorlopig; Zaandam Lasker 55; Saende 3Assendelft 2 73; C: HWP 3Heemstede 4 4 Y? 5V4; Aalsmeer 3Het Oude Slot niet gespeeld, Het Oosten 5—Kijk Uit 51/2-41/2. D: Bloemendaal 4Hoofddorp 2 5-5. Deze week wordt de competitie voort gezet. (Advertentie) (Advertentie) Grote Houtstraat 86 - Haarlem Speciaalzaak sinds 1883 DEN HAAG, 27 nov. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft overeenkomstig een advies van de Sociaal-Eeonomisehe Raad besloten de premie voor de verplichte zieken fondsverzekering voor het jaar 1963 te rug te brengen van 4,8 pet. tot 4,6 pet. DEN HAAG, 28 nov De gemeente Gouda zal de nodige uitbreiding van gebied krijgen. De Tweede Kamer zal haar goedkeuring geven aan een wets ontwerp, dat echter niet alleen voor dit doel is opgesteld. Het gaat om een gemeentelijke herindeling in de provin- sie Zuid-Holland, waarbij een ze vental gemeenten zullen worden opge heven, terwijl er één nieuwe ontstaat. De Kamer heeft aan het ontwerp een amendement toegevoegd, dat Gouda buiten de voorgestelde uitbreiding een recreatiegebied, „De Goudse Hout", zal verschaffen. Mr. Toxopeus heeft meegedeeld, dat onder de gemeenten, die gaan verdwij nen, ook Zwammerdam zal behoren. Men had sympathie voor de strfjd van de Zwammerdammers, waaruit blijkt, dat ei in hun gemeente nog wel dege lijk leven zit, maar de bebouwde ker nen van het dorp liggen bij uitstek on gunstig, aldus de minister. Hij vond dit echter geen probleem, omdat de ge meenschap wel degelijk haar karakter kan blijven behouden, ook na de her indeling. De Kamer had in beginsel bezwaar tegen het biieenbrengen van vele ge meentelijke uitbreidingszaken in één wetsontwerp. Het verband is duidelijk zoek, aldus mr Kolfschoten (KVP). Minister Toxopeus herinnerde fijntjes aan de tegenovergestelde redenering, die de Kamer het vorig jaar bij de ALGIERS, 27 nov. (UPD Volgens de politie van Algiers hebben vandalen zaterdag huisgehouden in de 122 jaai oude katholieke kerk van Dely-lbrahim op tien kilometer van Algiers. Banken en beelden werden omgegooid. De doop vont werd vernield en draperieën en al- taarkleden werden gestolen. De aanval op het oude kerkgebouw werd voorafgegaan dooi aanvallen van geringe omvang op andere kerken, waar onder de kathedraal van Algiers, die nu een moskee is geworden. samenvoeging van Beusighem en Cu- lemborg had gebruikt. Intussen gaf hij toe, dat de proble men van Woerden en Oudewater wel heeJ andere aspecten vertonen. Om trent deze gemeenten zal binnenkort een procedure worden aangespannen over de vraag of zij tot de provincie Utrecht zullen gaan behoren. DEN HAAG, 28 nov. Het bestuur van het Produktsehap voor Siergewas sen had gistermiddag tijdens de open bare vergadering heel weinig spraak water. Binnen het uur had men een vrij uitvoerige agenda behandeld. De Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur te Haarlem had destijds gevraagd om een subsidie daar men plannen had een economisch bu reau op te richten. Het plan van de vereniging stuitte op bezwaren van di verse vak- en standsorganisaties die aanvoerden dat het oprichten van een dergelijk bureau niet op de weg van Bloembollencultuur maar van de standsorganisaties lag. Het economisch bureau kwam er niet en Bloembollen cultuur trok daarom de aanvragen om subsidie in. De heer Sterringa vroeg zich af of hier toch geen dankbaar werkterrein voor het PVS lag. Wellicht bestaat er behoefte aan coördinatie. De voorzitter van het PVS, dr. A. J. Verhage, wilde een en ander toch wel eens in overwe ging nemen. De begrotingen voor 1963 werden zon der slag of stoot aanvaard, terwnl men tevens besloot het maximum bedrag van het fonds financiering algemene vakdoeleinden te brengen van tien miljoen op vijftien miljoen gulden. De heer Nederveen (Bond van Bloembol lenhandelaren) vroeg zich aanvankelijk af, of dit wel noodzakelijk was, maar stemde na een kleine toelichting voor, In de vorige vergadering van het CINEMA PALACE: Nacht over Parijn, 14 jaar. 2, 7 en 9.30 uur. FRANS HALS: De gesel der Tartaren. 14 jaar, 2, 7 en 9.30 u-ur: di. 2 en 8 uur. LIDO: Echtscheiding op r'n ttaliaane, str volw. 2, 7 en 9.18 uur. LUXOR: Meujes langs de weg, ontraden REMBRANDT: Onteerd, volw. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: Ma. t.m. do.: Sabotage ln de Chi nese Zee, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Een aode danst niet meer, volw 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVAWo. en do. 8.15 uur: Voet stappen zonder spoor, atr. volw. Woensdag 28 november Beurshal. Hoofddorp: Jazzconce Woensdag 28 november Stadsgchouwburg, 8 uair: Ni«uw Rotter dams Toneel met „De naeht van de le guaan" van Tennessee Williams. Regie. Richard Flink. In de hoofdrollen: Caro van Eyck, Josephine van Gasteren en Pim Dik kers. Donderdag 29 november Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „De nacht van de le guaan" van Tennessee Williams. Regie: Richard Flimk. In de hoofdrollen: Caro van Eyck, Josephine van Gasteren en Pim Diik- 'kers. Woensdag 28 november Gebouw Domi, 8 uur: K.J.M. Sinterklaas avond met kienen. Donderdag 29 november Restaurant Brinkmann, 8.10 uur: Neder landse Genealogische Vereniging, afdeling Kennemerland, de heer Jos de Klerk spreekt over ,,Een en ander uit het Haar lemse muziekleven in vroeger tijd". „Adam en Eva" avond 82 uur. Raamsingel 5. Iedere Teylers Museum. Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten Dage lijks 11-5 uur. Eerste zondag van de maand van 1-5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, Van 10-12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 25 uur. „Kunstcentrum „De Ark". Nieuw Hei ligland, 1 t/m november wisseltentoonstel ling Haarlemse kunstenaars. Kunstzaal „In 't Goede uur". 7 t/m 30 november. Tekeningen en aquarellen van Bob Buys. Geopend dagelijks 10-6 en 8-10 uur. „Bloemenheuvel", 18 nov t.m. 8 dec.: Grafiek van Cor de Wolff. Geopend 10-5 uur, 's zondags 2-5 uur. (Advertentie) voor A''!*TOVA TF'PViSIE PVS besloot men in het vervolg ook de export van „tonnengoed"-narcissen naar andere landen toe te staan. Met name hadden de Franse kwekers hier om verzocht. Weigeren kon het PVS trouwens niet want wat men de ene partner reeds lang heeft toegestaan, kan men de andere niet weigeren. Na dit besluit was het dus ook nodig mini- mumexportprijzen voor tonnengoed- narcissen vast te stellen. Voor trom petten, grootkronige en dubbele narcis sen werd de minimumexportprijs vast gesteld op 1472.- per ton en voor alle andere narcissen op 1124.- per ton. Met de degressieve uitbreiding van het teeltrecht bloemisterij ging het PVS eveneens accoord. De KNBTB afd. bloemkwekerij had liever een veel for sere uitbreiding gezien (25 pet.) maar dat percentage achtten de bestuursle den van het PVS overdreven hoog. Voor de rondvraag bestond geen be langstelling en zo behoorde deze vlakke vergadering binnen het uur tot het ver leden. (Advertentie) HAARLFM: GR HOUTSTRAAT 52 AMSTERDAM DEN HAAG ROTTERDAM, 28 nov. Ten gevolge van kolendampvergiftiging zijn gis teren om het leven gekomen de 89-ja- rige heer H. J. Siegers uit de Melchert- straat en zijn 67-jarige huishoudster, de weduwe H. A. M. Mom-Grootegoed. Bu ren waarschuwden gisteravond, onge rust omdat zi) de twee bejaarde mensen sinds de vorige avond niet meer had den gezien, de politie, die beiden dood aantrof. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM, 27 nov. De afdeling Haarlem en omstreken van het Neder lands Handbal Verbond heeft afgelopen weekeinde een begin gemaakt met de zaalhandbalcompetitie. Op de eerste dag werden in totaal elf wedstrijden gespeeld, die een vlot verloop hadden. Gezien de overschakeling van het veld naar de zaal moesten de teams over het algemeen nog wat acclimatiseren, hoewei hier en daar zeker aantrekke lijk spel te zien was. De ontmoeting in de eerste klas da mes tussen ADD en Concordia ging aanvankelijk gelijk op met doelpunten over en weer. Bij een stand van 5-5 drukte Concordia door, wat resulteerde in een voorsprong van 5-10. Dit bracht ADO zó van stuk dat de achterstand niet meer ongedaan kon worden ge maakt (6-11). IJmond en HOC gaven elkaar weinig toe, zoals uit de uitslag van 3-4 blijkt, en Rapiditas toonde méér gerichte schotvaardigheid dan IEV: 6-3. Bij Concordia 3De Blinkert 3 (der de klas) was van een duidelijk ver schil sprake. Laatstgenoemde won met 1-8. Ondanks hardnekkige pogingen slaagde DSO er niet in, Rapiditas 2 op afstand te houden. Hier werd de seore 2-4. HBC 2 ging in de vierde klas zeer verdienstelijk van start tegen Full Speed 2 dat met 1-4 het loodje legde. Dezelfde uitslag werd geboekt in de wedstrijd tussen Concordia 4 en Zand- voortmeeuwen, die uitviel, ten voor dele van het team uit de badplaats. Schotvaardigheid was troef in de eer ste klas heren. Concordia sloot de krachtmeting tegen IJmond af met een winnende score van 10-14, terwijl HOC juist iets produktiever voor de dag kwam dan Zandvoortmeeuwen (10- 13). Tussen Zandvoortmeeuwen 3 en Con7 cordia 3 ontwikkelde zich een gelijk waardige strijd, die in een puntenver deling (5-5) eindigde. Een voordelige uitslag voor Rapiditas 3 dat nu via een zege van 7-8 over Zandvoortmeeu wen bezit kon nemen van de eerste plaats in de derde klas. SANTPOORT, 28 nov. De r.k. toneelvereniging „Getosa" komt zater dag 1 en zondag 2 december in de zaal van „Zomerlust" voor het voetlicht met het toneelspel „Meisjes-lyceum" van Ladislaus Fodor. De regie berust weer in handen van de heer C. Jongejans. Zondagavond is er na afloop tevens dansen. AMSTERDAM, 27 nov. -r- Koning Mwamboetsa van Boeroendi heeft gis termiddag in gezelschap van enkele zij' ner ministers een bezoek gebracht aan het Koninklijk Instituut voor de Tropen. Namens het ministerie van buitenland se zaken was mr. J. G. Regtdoorzee aanwezig. Het gezelschap werd ontvan gen door de algemeen secretaris van het tropen instituut de heer H. Offerhaus. Het gezelschap bezocht de centrale boekerij, het documentatiecentrum, en kele laboratoria en de nieuwe Afrika- zaal. Omstreeks half vijf vertrok de ko ning met zijn gevolg naar Den Haag. AMSTERDAM, 27 nov. Uit een winkel in de Kalverstraat is een dames tas met 500 gestolen. De tas stond op een stoel bü de kassa. HAARLEM, 27 nov. Het spel van de Egmondse overgangsklasser Rapide, gisteravond in het Krelagehuis de te genstander van OVRA, heeft een uit stekende indruk achtergelaten. De gas ten toonden over een bewegelijke ploeg te beschikken., met een goed sluiten de defensie en een beheerste maar zeer doeltreffende aanval. De HVS-speler Oud, die dit team traint, heeft hier stellig een voldoening gevend arbeids terrein gevonden. Bü OVRA pleegt de service een geducht wapen te zijn, maar gisteren konden de Haarlemmers de juiste maat niet vinden; veel opslagen HAARLEM, 28 nov. De laatste ont moeting van de zwemcompetitie Kring Haarlem KNZB werd door HPC gehou den. De voornaamste uitslagen zijn: 33 rugslag meisjes afdeling I: 1. A. Uyldert, HPC, 24,9 sec.; 2. C. Jan sen, Njord, 26,6 sec.; 3. C. Le Belle, HPC, 26,8 sec. 66 meter vrijeslag meisjes, afd. II: 1. N. Neuteboom, HPC, 45,7 sec.; 2. M. van Loenen, NVA, 46,1 sec.; 3. F. Dijk, DWT, 48,6 sec. 33 meter vlinderslag jongens, af deling I: H. Wildschut, HPC, 21 sec.; 2. A. v. d. Veen, HPC, 23,5 sec.; 3. J. Stocker, DWR, 24,6 sec. 66 meter schoolslag jongens afde ling II: 1. M. Groeneveld. HPC, 53,5 sec.; 2. R. Stibbe, Njord, 54,4 sec 3. R. Vermeer, Haarlem, 54,6 sec. 66 meter schoolslag dames C-klas- se: 1. L. van Loenen, NVA. 59 sec.; 2. M. Graaf, 59,9 sec.; 3. A. Roelof- sen, DWT, 60,8 sec. 66 meter vrijeslag heren C-klasse: 1. E. Agter, Njord, 40,9 sec.; 2. T. Schouten, HVGB, 41 sec.; 3. Y. Schulp HPC en R. Weenen. Njord. ieder 42 sec. 33 meter rugslag jongens afdeling I: 1. L. van Eick, HVGB, 24,4 sec.; 2. H. Wildschut, HPC, 24,5 sec.; 3. M. Bakker, HPC, 25,2 sec. 33 meter schoolslag meisjes, afd. I: 1. M. Graaff, HPC, 27,2 sec.; 2. C. Smit, DWR, 27,2 sec,; 3. H. Graaff, HPC, 27,4 sec. 66 meter rugslag meisjes, afde ling II: 1. N. Neuteboom, HPC, 52,3 sec.; 2. L. van Dam, NVA, 55, 8 sec.; 3. C. van Loenen, NVA, 56, sec. 66 meter vlinderslag jongens, afd. n: 1. R. Dix, HPC, 44,6 sec.; 2. B. Huizinga, HPC, 47 sec.; 3. M. Groene- velu, HPC, 48,7 seconde. HAARLEM, 28 nov. De arrondis sementsrechtbank te Haarlem heeft 27 november in staat van faillissement ver klaard: de Naamloze Vennootschap Autobevrachting Zaanstreek N.V. Rech- ter-commigsaris, mr. J. Spreij. Curator mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en pro cureur te Zaandam. J. A. Lanser, vertegenwoordiger te Aalsmeer. Rechter-commissaris: mr. Spreij. Curator: mr. B. J. Lambers, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 92. Wegens gebrek aan actief werd 27 november opgeheven het faillissement van: F. Vooges, destijds eigenaar van de kapsalon Majorca te Amsterdam, thans wonende te Haarlem, uitgespro ken 6 februari 1962; curator mr. A. Groen, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is 23 november teeindigd het faillissement van: W. B. <orsman, vloerenlegger te Santpoort, uitgesproken 12 december 1961, cura tor mr. B. E. F. 't Hart, advocaat en procureur te Haarlem. Bij beschikking van de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem van 20 no vember is gehomologeerd het akkoord ln het faillissement van Wilhelmus Scheppers, assistent-boekhouder te Haarlem, uitgesproken 5 juni 1962, cu rator mr. G. J. H. de Leeuw, advocaat en procureur te Haarlem. Bü beschikking van de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem van 20 no vember is met ingang van 24 juni 1962 voor de tüd van negen maanden, defi- nitiex surséance van betaling verleend aan; de V.O.F., W. Komen en zoon, gevestigd en kantoorhoudende te As sendelft en haar individuële leden: W. Komen te Krommenie en J. Komen, te Assendelft. Bewindvoerder is mr. C. J. Doorenbos, advocaat en procureur te Wormerveer. belandden in het net of buiten de lij nen. Daarnaast liet de verdediging van het achterveld te wensen over. Aan vallend zagen wij van Leijen, Raap, Hogeland en Geus goede dingen, maat de Egmonders hadden toch voordurend het beste van het spel en hoekten dan ook een verdiende zege in drie sets (11-15, 8-15 en 9-15) Ook de enige eerste klasse-wedstrpd, tussen de reserves van HVS en die Raeckse, was snel beslist. Met spe lers al Koping, Van Bekkum, Prins en de uit Nieuw Guinea teruggekeer de Kooistra beschikt HVS over een zeer sterke formatie. Koper c.s. boden goe de tegenstand, maar waren toeh duide- lÜk de minderen (15-7, 15-7 en 15-11). In de tweetje klasse moest ook Ve- lox de meerderheid van het nog onge slagen PWN erkennen. FES blüft de waterleidingmannen volgen en klopte nu DSS, dat na zeven wedstrijden nog zonder winstpunten is. Ook PSCB, vorig seizoen nog eerste klasser, komt dit maal teleurstellend voor de dag; nu werd in vier sets verloren van Ener gie. Ook Set Up had vier sets nodig voor de volle winst; het veteranenteam van Rapiditas gaf de kweekscholieren dan ook stug partü- De Uitslagen: OVRA Rapide 0-3, die Raeckse 2 HVS 2 0-3. OSS 2 HSVC 2 3-1, WIK 2 PèVH 2 3-0, Energie PSCB 3-1, Velox PWN 1-3, Set Up Rapiditas 3-1, Allianee 2 PWN 2 2-2, die Raeckse 3 PSVH 3-1, FES DSS 3-0, PWN 3 Alli anee '22 2 o-3, Topscore Alliance '22 2-2, die Reackse 4 OVRA 3 2-3, De Blinkert 2 OVRA 4 3-0, Alliahc» '22 4 Triumph 1-3, Allianee '22 3 OSS 2 3-0, Set Up 2 CIOS 2 1-3, FES 2 OVRA 5 1-3, HVS 4 WIK 3 3-0. Advertentie) NEE, IK BEN RUP VOOR DB SCHROOTHOOP. JE MOET HEM OVERREDEN 0M NAAR HUIS TE KOMEN ENM'JN ZOEK. M'JN EN ZEG HEM HEBT TOCH MEER ZAL MAKEN U ZULT NOG HEEL WAT AUTO'S FABRICE-s REN, SIR HENRY, JA-MALCOLM. HU 1540Ml" NUTEN JONGER DAN COLIN, EEN IDENTIEKETWEEUN6.,.- MAAR H'J DEUGT NIET. LAAT WAAROM ZEGTDAT ZULLEN WE HEM DAN ONTMOETEN?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2