Veel zorgelijke woorden over onze woningbouw Subsidie kan voorlopig nog niet worden gemist WENSEN: LAGERE RENTE, MEERJARIG PROGRAMMA VOOR UW WINTER- VAKANTIE! VORM VAN MORGEN DIE OVER JAREN NOG MODERN IS! flmtoua DRAADLOOS CONTACT Wim Sonneveld - sho op Sinterklaas gaat door FLITS Oude VOORLOPIG 13 MILJOEN VOOR HET DORP In 4 uur IV2 miljoen geteld Luisteren naar: naar: Nu loopt mijn motor pas echt lekker! Congres Kath. Instituut Volkshuisvesting; M BIJ BUSHALTE OVERREDEN Van der Putten wordt niet voor smaad vervolgd Notaris verdacht van malversaties "5k. Zondag sport op de T.V. Vermiste rabies- vaccins terecht Zondag Zaterdag Zondag Maandag Tot ziens... bij de BP pomp! Klacht van adjudant Herdenkingspenning prinses Wilhelmina oaV>0EN o0 A m b tsaanvaarding U proeft de moutwijn Zondag Chauffeur uit Alkmaar mishandelt Italiaan Buitenland Buitenland Buitenland ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 PAGINA rsjg CO Vraag programma's bij Den Haag: Aristona 48 T 133 AJBf795.- Een grandioos TV-apparaat dat U vele avonden plezierig kijkgenot zal schenken. Verantwoorde, moderne vorm geving en van een technische perfektie: ARISTONA! Let eens op het luxe frontpaneel. Dit kleine apparaat met het grote beeldoppervlak ook geschikt voor programma twee. Compleet voor de populaire prijs van mensen die het goed bekijken kiezen Dader is broer van dood gestoken woonwagen bewoner (Advertentie) (Van onze speciale verslaggever) UTRECHT, 1 dec. De woningbouw in ons land zal het voorlopig nog niet zonder subsidie kunnen stellen, wil men althans een betaalbaar huurpeil handhaven. Aldus een der belangrijk ste conclusies op het dertiende congres van de stichting Katholiek Instituut voor de Volkshuisvesting, waarvan gisteren het openbare gedeelte werd afgesloten. De drie uitgebreide inlei dingen bevatten een aantal waarde volle suggesties voor het toekomstige woningbouwbeleid, maar bleken noch tans nagenoeg niet tot discussies te verlokken. Des te meer zouden de pleidooien en aanbevelingen op het departement, waarvan twee waar nemers de vergadering bijwoonden, WÉÉ' ffiS Mijn rlj-domein is de buitenweg. Zo'n 30.000 km per jaar. Maar sinds ik op BP Super Mix 50 rijd, heeft mijn motor er veel meer zin in. 'n Prachtige vinding van BP, die 5 verschillende soorten benzine. Individuele voeding! Dèt heeft iedere motor nodig. U moet het zelf ook eens proberen, welke van de 5 soorten benzine het beste bij UW motor past. gehoor vinden, zo zei de voorzitter, de heer J. A. G. Aiders, te hopen. Zelf was de voorzitter al begonnen met het opsommen van enkele deside rata (in enkele edities gisteren nog vermeld). Hij maakt er zich zorgen over, dat de jaarlijkse bouwproduktie sinds 1958 is achteruitgegaan en het rekord van 89.000 woningen niet meer heeft geëvenaard. Het zal meer zin hebben in 1963 te streven naar het gereedkomen van 90.000 woningen dan naar het in uitvoering brengen van dit aantal, zo zei hij. Vervolgens pleitte hij voor een meerjarige program mering van het beleid, waarvan de bezwaren zijns inziens meer van theo retische dan van praktische aard zijn. Behalve voor grote concentraties moet continuitiet ook voor bescheidener pro jecten mogelijk worden gemaakt. De poging van de minister een assortiment extra gesubsidieerde woningen op de markt te brengen noemde de heer Alders grotendeels mislukt. Van de mogelijkheid om van keuze-plannen gebruik te maken, is nagenoeg niet geprofiteerd. Waarom geen extra subsidie verlenen aan woningwetwoningen, die in het kader van arbeidsbesparende bouwmetho den met contingentstoeslag tot stand komen? Dan zouden de woning bouwcorporaties wellicht meer kun nen helpen waar zij primair altijd hulp geboden hebben, namelijk bij de woningvoorziening aan de econo misch en sociaal zwakken. Daarvan is nu bijna geen sprake meer. De heer Alders gaf voorts uiting aan zijn grote ongerustheid over de stijging van bouwkosten en huurprijzen en be pleitte een herziening van het subsidie stelsel in dier voege, dat voortaan niet aan de woning, maar aan de bewoner een subsidie za] worden verstrekt, eventueel ter beoordeling van een ge meentebestuur. Tenslotte drong de voorzitter aan op publicatie van het rapport De Roos over de positie van de woningcorporaties. Drs A. P. Th. van der Pol, econo misch adviseur en voorzitter van de APELDOORN, 1 dec. Op de ver keersweg Apeldoorn-Amersfoort bij Nieuw Milligen is gisteravond de 19- jarige korporaal van de L.S.K., W. A. M. Willekens, afkomstig uit Róckanje, dodelijk verongelukt. Hij liep na beëin diging van de dienst de poort van het aldaar gelegen militaire kamp uit om zich snel naar de aan de overkant van de weg staande bus te begeven, die op het punt stond te vertrekken. Hij lette daarnij niet op het verkeer en werd gegrepen door een uit de richting Amersfoort naderende vrachtauto. MEPPEL Gistermorgen is in Nooordseschut de negenjarige Henk Kokster uit deze plaats, terwijl hü met een vriendje fietste, door een vrachtauto aangereden en gedood. Het vriendje de negenjarige A J. Strijker, werd met zijn fiets tegen de weg ge slingerd, en brak een been. Hij is in het ziekenhuis van Hoogeveen opgeno men. AMSTERDAM, 1 dec. Naar wij vernemen zal geen strafvervolging worden ingesteld tegen de door de 53- jarige adjudant van de Koninklijke Luchtmacht H.B.P. van smaad en aan tasting van eer en goede naam be schuldigde ex-defensie-ambtenaar F. H. van der Putten uit Bussum. Dit heeft de Amsterdamse officier van justitie, mr. J. F. Hartsuiker, schrifte lijk medegedeeld aan de heren Pieter- sen en Van der Putten. Volgens mr. Hartsuiker is uit het in zijn opdracht door de rijksrecherche ingestelde uitvoerige onderzoek niet geoleken, dat de heer Van ^er Putten de bron is van het in de openbaarheid komen van een uit 1950 daterend me morandum van kapitein b.d. H. D. Rij- hiner (ridder Militaire Willemsorde), waaruit zou blijken, dat adjudant P. zich in het voormalige Nederlands- Indië heeft schuldig gemaakt aan en kele moorden, rampokpartijen en col laboratie met de vijand. Een week vóór adjudant P. zijn kiacht bij de Amsterdamse officier van justitie deponeerde (begin juni), deed de heer Van der Putten het van een „anoniem persoon" ontvangen dossier betreffende adjudant P. via de Am sterdamse procureur-generaal toeko men aan de minister van Defensie. DEN HAAG 1 dec. De Utrechtse beeldhouwer Joop Hekman heeft het model vervaardigd voor de herden- kingspenuing, die de Koninklijke Be geer ter nagedachtenis van prinses Wilhelmina zal uitgeven. Hiermee wordt een gevestigde traditie voortge zet, daar bjj het overlijden van ko ningin Emma en prins Hendrik in 1934 eveneens herdenkingspenningen door dez ateliers zijn geslagen. De nieuwe penning zal binnenkort verschijnen in de onlangs ingestelde serie penningen, die gewijd is aan personen, die zich op de gebieden van wetenschap en cultuur of op andere ideële wijze in hun werk voor de mens heid in bijzondere mate verdienstelijk hebben gemaakt. De dichter Guillaume van der Graft is verzocht het gedicht voor de keer zijde van de penning te schrtjyen. Deze dichter heelt dit voorjaar tevens het gedicht vervaardigd voor de penning gewijd aan het zilveren huwelijksfeest van het koninklijk paar. (Van onze correspondent) MIDDELBURG, 1 dec - Op last van de officier van justitie alhier is eén notaris uit Zeeuws-Vlaanderen gearres teerd. Hij is ingesloten in het huis van bewaring. De notaris wordt ervan ver dacht aan zijn beheer toevertrouwde gelden ten eigen bate te hebben aan gewend tot een bedrag van enkele tien- "uizenden guldens. De malversaties zouden zich uitstrekken over een tijds bestek van twee jaar. De zaak is aan hangig gemaakt door een execufeur- testai.ientaii in een nalatenschap. Deze was ongerust geworden over de afwik keling van de aan zijn zorgen toever trouwde nalatenschap, waarmee ver leden jaar was begonnen. In 1959 is de notaris gedurende een half jaar ge schorst geweest. katholieke woningbouwvereniging Het Oosten te Amsterdam, zei er sterk aan te twijfelen, of de woningnood wel met alle beschikbare middelen is en wordt aangepakt. Wij werken nog steeds met de Wederopbouwwet, die toch duidelijk alle kentekenen van een noodwet ver toont en geen ruimte laat voor een grootse actie over meerdere jaren. Men neemt voorts niet de behoefte als uitgangspunt van de program mering, maar de capaciteit, inplaats van deze capaciteit aan de behoefte aan te passen. De heer Van der Pol noemde dit een typerende trek van de schaarste-economie, zoals die vlak na de oorlog wel op haar plaats was, maar in een welvaartsstaat niet meer past. Het is nu meer een kwestie van willen dan van kunnen. Ook de rente van vier procent voor de volkswoningbouw nam de heer Van der Pol op de korrel. Verlaging tot bijvoorbeeld twee procent zou de huur met ongeveer éénderde doen dalen. Een verlaging van de gebruikelijke rentevoet noemde hij zelfs een onont koombare conclusie voor ieder, die zich zakelijk met het vraagstuk van de woningbouw bezighoudt. De directeur van het Instituut, mr. F. Andriessen, stond lang stil bij de subsidiekwestie. Getuigt het van wer kelijkheidszin om van de aanvang der exploitatie af een zelfdekkende huur prijs te vragen voor een woning, die qua woonmogelijkheden eigenlijk de cenniën op de ontwikkeling vooruit moet grijpen, zo vroeg hij zich af. Hij pleitte er voor een deel van de nieuw bouw in de eerste exploitatiejaren te blijven subsidiëren, ook voor die gezin nen, die uit hun inkomen van vandaag de woning van morgen nu eenmaal niet kunnen betalen. De heer Andriessen zei voorts te vrezen, dat de ontwikkeling van de woningbouwcorporaties zou worden ge blokkeerd door al te juridisch het aan deel van deze verenigingen te benade ren. Ze zouden meer moeten worden ingeschakeld bij de aankoop en exploi tatie van woningen, ook al zou daar door het risico voor de overheid wor den vergroot. Het accent zou dan in elk geval minder vallen op winst en rendement dan op het beschikbaarstel en van een essentieel goed voor de woningbehoevende. De corporaties zou den voorts meer ingeschakeld moeten worden bij de bestudering van wijk- voorzieningen, aldus de heer Andries sen. (Advertentie) L. v. Meerdervoort 26 tel. 6315 50 Amsterdam: P. C. Hooftstr. 35 tel. 791914 Rotterdam: Westblaak 28 telefoon 13 25 25 EINDHOVEN, 1 dec. Naar aan leiding van zijn ambtsaanvaarding hield vrijdag prof. dr. L. J. F. Broer in de grote collegezaal van het pavil joen der Technische Hogeschool zijn inaugurale rede. Prof. Broer is be noemd tot gewoon hoogleraar in de afdeling der algemene wetenschappen (onderafdeling der technische natuur kunde) aan de Eindhovense Hoge school om onderwijs te geven in de theoretische natuurkunde. f795: (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 1 dec. Na het week einde zullen de omroepen weer hun radio- en televisieprogramma, zoals in de omroepbladen is gepubliceerd gaan uitzenden. Dit houdt onder meer in, dat de uitzending van de Wim Sonne- veld-show op Sinterklaasavond, zal doorgaan. Alleen zaterdag 8 decem ber, de dag waarop prinses Wilhelmi na wordt begraven, zullen radio en te levisie een nationaal programma bren gen. De televisie-programma's zullen de komende week een kleine wijziging on- BUSSUM, 1 dec. Na een reporta- fe over het geldtellen in de Amster- amse Stadsspaarbank kwamen in de rubriek „Flits" gisteravond een nog steeds ietwat hese Mies Bouwman en dr. Klapwijk op het scherm om nog eens een blik terug te werpen op de gebeurtenissen in het RAI-gebouw. Laatstgenoemde constateerde daar bij dat er geen sprake was van enige psychose. Mies Bouwman gewaagde alweer van „een nieuw begin" en dr. Klapwijk sprak de verwachting uit dat in Arnhem spoedig een bord zou kun nen worden opgericht met: „Hier wordt gebouwd". Aan het slot van de avond werd nog het totaal bedrag van de actie „Open het dorp" -- ruim 13 miljoen gulden op het scherm be kend gemaakt en Joop van Zijll stel de voor ons aller ogen Mies Bouw man, die op dat moment in Rotter dam vertoefde, van dit zeer verheu gende resultaat op de hoogte. In „Rondo sinfonico", dat het luch tige „Music hall" verving, trad dit maal het Limburgs symfonie-orkest op. Daaraan vooraf had Lex van Delden een vraaggesprek met de dirigent An- dré Rieu. Men hoorde (en zag dus) daarna een uitvoering van het Concert voor twee violen van Bach in de be kwame vertolking van Herman Krebbers en Theo Olof en van „Pulci- nella" van Strawinsky. Men kan zich voorstellen dat men een programma had samengesteld, dat meer represen tatief voor het Limburgse orkest zou zijn geweest. Afgezien dan nog van het feit dat het nu voor de derde keer in eëft vrij kort tijdsbestek was dat het overigens uiteraard sublieme dubbel concert op het scherm door dezelfde violisten werd uitgevoerd. Maar dat is allemaal een kwestie van wijs beleid. H. Hn. (Advertentie) (Van onze radio- en tv-redactie) AMSTERDAM, 1 dec. Zeventig geldtel- en sorteermachines hebben gis teravond op het hoofdkantoor van de Spaarbank voor de stad Amsterdam in vier uur tijd bijna anderhalf miljoen gulden voor Het Dorp geteld. Het totaal bedrag, dat men nu in handen heeft, is hiermee gestegen tot 10,5 miljoen gulden. Daarbij komt nog het geld dat tijdens de tv-marathon telefonisch is toegezegd. Volgens ruwe schatting be draagt dat ongeveer 2,5 miljoen gulden, waarin o.m. 170.000 van dr effecten handel, één ton van de grote vier, die Wim Kan heeft opgebeld, f 150.000 van de Spoorwegen, 140.000 van Radio Veronica en 2,5 ton van dt Lions Club. Het voorlopig totaal kan nu geschat worden op 13 miljoen, een bedrag dat ongetwijfeld hoger zal worden, omdat de goederen die in de RAI en elders zijn bezorgd, nog niet zijn geveild. Gisteravond is er bij de spaarbank nog 1200,- gedeponeerd. Hierin zit ten ook de giften van automobilisten, die langs de verboden kant het Singel opreden. De politiemannen, die vóór de Spaarbank stonden, stelden deze automobilisten in de gelegenheid hun bekeuring af te kopen door een rijks daalder naar de bank te brengen. AVRO's produktieleider Ger Lugten- burg had dit in een telefonisch inter view met Joop van Zijl, die voor de camera's in Bussum zat, nog niet verteld, of het aantal verkeerszon- daars op het Singel nam direct toe. Een van hen stortte zelfs 25,-. De hele telling is veel vlotter verlo pen dan men aanvankelijk dacht. Niet diep in de nacht, maar reeds om negen uur konden de eerste machines worden opgeborgen. Dit hoge tempo is ook te danken aan het feit dat op het laatste ogenblik het aantal tel- en sorteerma chines van 35 tot 70 kon worden uitge breid. Ook bood zich veel meer bedie ningspersoneel aan, zodat met 200 man in plaats van 100 kon worden gewerkt. En als men alle aanbiedingen had ge accepteerd, zou dit aantal zeker de 500 hebben gehaald. Met een razende snel heid hebben de 70 tel-sorteermachines hun werk gedaan. Er was een zeer kostbaar exemplaar bij, dat langs elec- tronische weg 20.000 munten (vier soorten) per minuut telde en sorteerde. Andere machines haaiden een gemid delde van 14.000 per minuut. Ook ston den er drie bankbiljetmachines opge steld, die in zeven seconden 100 biljet ten konden tellen en sorteren. Het resultaat van de tele-ton is zo gunstig uitgevallen, dat de geplande actie van vier maanden „eker zal wor den ingekort. Het is nog niet bekend hoe lang men door zal gaan. dergaan in verband met de dagelijkse uitzending van het programma „Her inneringen", dat gewijd is aan het le ven van koningin en prinses Wilhel mina. Vanavond zal het eerste deel van dit programma, direct na het NTS- journaal op het scherm komen. De overige delen zullen iedere avond even eens in aansluiting op het journaal worden uitgezonden. Het is de bedoe ling dat alle omroepen een program- madeel voor hun rekening nemen en de regie daarvan verzorgen. Het televisieprogramma dat de VP RO vanavond uitzendt ziet er als volgt uit: 7.30-8.00: „Drie miljoen zielen", een film over de voedsel en woonproblemen in Hongkong. 8.00: NTS journaal en „Herinneringen". 8.20-9.05: De geschiedenis van de Elfste dentocht. 9.05-10.00: „Zingend geloven", een pro gramma van gospelsongs uitgevoerd in de Remonstrantse kerk te Utrecht door Marion Williams en the Stars of Faith, prof. Al x Bradford en the Bradford Singers en Princess Stewart. Otto Sterman spreekt de toelichtende tekst. 10.00-10.35: Boeken aan het woord. Be sproken wordt de pas verschenen bundel „Zonder Namen" van de dich ter Gerrit Kouwenaar. Het Tierelantijnen-programma van de KRO komt vanavond te vervallen. Van 8 tot 9 uur kan men luisteren naar de derde aflevering van de klankbeeld serie over prinses Wilhelmina. Deze voortreffelijke serie, samengesteld door Herman Felderhof en Kees Middelhof, wordt via beide -enders uitgezonden. De KRO vervolgt het programma met: 9.00-9.50: Populaire klassieken. 9.50-10.00: Lichtbaken door Pater Knib belen 10.00-10.20: Muziek uit de film „El Cid" (verder "een wijzigingen). De VARA-radio handhaaft het hoor spel „Liefde en oud brood", dat onder regie staat van S. de Vries jr. Na de nieuwsberichten van half elf kan men luisteren naar het programma „Baby sitten" met Kees Brusse als oppas. Het V.A.R.A-televisieprogramma van zondagavond is aldus samengesteld: 8.308.40 „Herinneringen", een pro gramma gewijd aan het le ven van Prinses Wilhel mina. 8.409.25 „Verheul De Weerd- Emigranten", het derde verslag van een reportage naar oostelijk Canada. Sa menstelling en regie Pier Tania. 9.2510.15 „Iemand die om je geeft", een film uit de Dick Po- well-serie. 10.1510.45 Extra uitzending van „Ach ter het Nieuws" met een filmvoorstelling door Ludo- vie Kennedy over Noord India. De sport uitzendingen op zondag gaan door: 2.003.30 Eurovisie reportage van de finales van het internatio nale indoor tennistoumooi om de Koning Gustaaf- beker in Kopenhagen. 3.305.00 Reportage van finale kam pioenschap turnen voor he ren, die in Enschede word: gehouden. 7.308.00 Weekoverzicht N.T.S.-Jour naal. 8.008.30 Sport in beeld. De KRO-radio heeft het volgende ge wijzigde avondprogramma. 8.009.00 Klankbeeld over prinses Wil helmina. ALKMAAR, 1 dec. Naar thans is gebleken, is de 29-jarige chauffeur, die donderdagmiddag hier de Italiaan Paolo F. molesteerde, de broer van de 22-jarige Janus Schouten, die veer tien dagen geleden bjj een treffen tussen een groep Italianen en woon wagenbewoners dodelijk met een mes steek werd getroffen. De officier van justitie, jhr. mr. A. J. Reigerman, acht de zaak belang rijk genoeg om deze zo snel mogelijk voor de rechter te brengen. Hü stelt zich op het standpunt, dat burger en vreemdeling dus ook Italianen, gelijke rechten hebben op bescherming. Hij wil paal en perk stellen aan elke vorm van molestatie of mishandeling, die hü dan ook zo snel mogelijk zal ver volgen. Op 10 december zal de chauf feur voor de politierechter alhier we gens mishandeling terechtstaan. 9.00—9.30 Strükkwartet no. 2 in F. grote terts, van Bliss, dat wordt uit gevoerd door het Gnller Kwartet. 9.3010.20 „Wissewassen", een pro- framma van André Meurs en Herbert oeks. (Verder geen wüzigingen). De A.V.R.O. presenteert na het klankbeeld van: 9.009.25 De Spaanse harpist Nica- rtor Zabaleta. 9.259.40 „Daggeldlening", het vijfde in de reeks verhalen van O'Henry. De voordracht is van Rien van Noppen. 9.4010.05 „Zing met ons mee". 10.0510.30 „Klassieke muzikale cory feeën. (Verder geen wüzigingen). ROTTERDAM, 1 dec. De kart0"! nen doos met zes rabiesvaccins en e®' injectiespuit, die in de nacht va* woensdag op donderdag op de Hom»' gerdü'k alhier was gestolen uit de am van een veearts, is terecht. De doos 1 teruggevonden in de omgeving va' Ouderkerk aan de IJssel; zij lag lang een weg. Ook de eveneens ontvreemdm twee ampullen morfine, een flesl strychnine en de tas met instrumenten ter waarde van vierhonderd guide' werden daar aangetroffen. De pd'h neemt aan, dat de d'ef zich zondm meer van de gevaarlijke geneesmidd®^ len heeft ontdaan, toen hü de waa' schuwing in de pers had gelezen. Advertentie Rustig oud met OLVEH pensioen. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 18.00 Voor de jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sportprogr. 19.45 Parle- mentsoverzicht. 20.00 Amusementsmuz. 20.30 Gevar. muz. progr. 21.30 Hoorspel. 23.0-0 Nws. 23.10 Boekbespreking. 23.40 Meditatie. 23.59 Weerber. 24.00 Nieuws. 0.02-0.40 Klassieke kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 m.18.00 Sportverslagen. 19.00 Gevar. muziek. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. en journaal. 20.24 Voetbaluitslagen. 20.31 Ge varieerde muziek. 21.31 Quiz. 22.00 Dans muziek. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Dans muziek. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. NDR-WDR, 309 m.19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Gevar. muz. progr. 21.45 Nws. 22.10 Orkestconcert: klass. muz. 22.35 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Dans muziek. 1.00 Jazzmuz. 2.00 Weerber. en gevarieerde muziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.19.00 Concert. 21.16 Hoorspel. 23.40 Gram. muz. 23.53-24.00 Nws. BRUSSEL. 324 m.18.00 Orgelconcert. 18.28 Paardesportber. 18.30 Voor de sol daten. 19.00 Nws 19.40 Lichte muz. 20.00 Carmen, opera. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.05 Ritmisch kwartet. 23.30 Dansmuz. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 484 m.18.03 Voor de teen agers. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nieuws. les, dagboek. 17.31 Uitslagen races. 17.32 Grammuz. voor de jeugd. NDR-WDR. 309 m.12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte ork. muz. 16.00 Dansmuz. 17.00 Nws. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Orkestconc. klass. muz. en moderne muz. 14.25 Gevar. muz. 16.00 Nwe. grammofoonplaten. BRUSSEL 324 m.12.00 Nws. 12.03 Lich te muz. 12 30 Weerber. 12.35 Landbouw- kroniek. 12.42 Pianomuz. met ritmische begeleiding, 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Lichte muz. 16.00 Beursber. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nws. 37.15 Zangrecital met piano begeleiding. 17.45 Franse les. BRUSSEL 484 m.12.30 Gevar. progr. en actualiteiten. 14.18 Orkestconc. lichte muz. 15.03 Lichte grammuz. 15.40 Lichte orkestmuz. 16.03 Beursber. 16.08 Operet tefragmenten. 17.00 Nws. 17.15 Belgische muz. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.10 Verzoekprogr. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klank beeld. 14.40 Praatje. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 BBC Symfonie-orkest, moderne en klass. muz. (in de pauze: lezing). 17.20 Filmkroniek. 17.50 Sopraan en piano. 18.00 Hoorspel. 18.35 Voordr. v. gedich ten. 18.50 Lezing. 18.55 Weerber. 19.00 Nws en journaal. 19.45 Lichte orkestmuz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsdien stig progr. 21.25 Liefdadigheidsoproep. 21.30 Viool en piano: klass. en moderne muz. 22.30 Lezing. 23.00 Nws. 23.10 Dis cussie. 23.50 Epiloog 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02-0.45 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.12.30 Kerkdienst. 12.55 Progr. overz. 13.00 Verzoekprogr. 14.30 Gevar. progr. 15.00 Spel. 15.3C Gevar. progr. 16.00 Filmkroniek. 17.00 De beste nieuwe gram.piaten. 18.00 interviews en verzoek progr, 19.00 Liedjes. 19.30 Geval. muz. 20.30 Nws. 20.35 Gevar muz. 21.30 Gods dienstige samenzang. 22.00 Lichte muz. 23.00 Lichte muz. (Om 23.30 Nws.) 0.30 Gevar. muz. 0.50 Avondgebeden. 0.55-1.00 Nieuws. NDR-WDR, 309 m.12.00 Symfonie- concert: klass. muz. 13.00 Nws. 13.10 Amusements muz. 14.30 Lichte muz. 15.00 Verzoekprogr. 16.45 Dansmuz. 18.15 Ge wijde muz. 19.00 Nws. 20.00 Hoorspel. 20.45 Lichte orkestmuz. 22.15 Fiimmuz. 22.50 Dansmuz. 24.00 Nws 0.15 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar muz. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.: 12.00 Nws. 12.10 Orkestconcert: klass. en mo derne muz. 13.40 Hoorspel. 15.50 Hoorspel. 17.45 Operafragmenten 21.30 Muziek v. hedendaagse Franse componisten. 23.00 Gevar. muz. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Gewijde muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. muz. 12.50 Progr. overz. 13.00 Nws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- en Bel Canto-concert. 14.25 Sportprogr. 18.00 Pianorecital '8.30 Godsü uitzending. 19.0 Nws. 19.30 Fiimmuz. 20.00 Oosl West Thuis Best, gevar. progi. 21.30 Dansmuz. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.30 Cabaret progr. 23.00 Nws. 23.05 Gevar. muz. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL, 484 m.: 13.00 Nws. 14.25 Voetbal reportage België-Spanje. 17.00 Nws. 19.30 Nws. 22.00 Wereldmvs. 22.55 Niruws. 23.55 Nieuws. DUITSE TELEVISIEPROGR. NDR18.35 Progr. overz. WDR: 18.40 Hier und Heute. NDR: 18.45 Die Nord- schau. WDR: 19.15 Te gast in Keulen. NDR: 19.25 Funkstreife Isar 12). 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Gevar. muz. progr. 21.20 Streichquartett, TV- kiucht 22.15 Laatste nieuws. 22.25 Het woord voor de zondag, 22.3r Intern, zaal- handbaltournooi te Essen. DUITSE TELEVISIEPROGR, TWEEDE PROGRAMMA 19.30-20.00 Regionaal progr. 20.00 Jour naal en weeroverzicht 20.20 Reportage over naïeve schilders. 20.50 Eln Sonntag lm August, speelfilm. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 17.00-18.15 Voor de Jeugd. 19.00 Rooms- Katholieke uitzending. 19.30 Echo. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke 20.30 TV-feuillc ton. 20.55 Showprogr. 21.4C Korte film. 22.00 Who killed Julie Green, TV-speel* film 22.45 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Berichten. 18.33 Film voor de Jeugd. 19.00 Voordracht. 19.30 Natuurlijke historie: programma over de haai. 20,00 Journaal. 20.30 Vader weet het beter. TV-film. 20.55 Gevar. progr. 22.10 Perry Mason-film. 23.00 Journaal. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 Alle Jaren weder...beschouwing t.g.v, de le zondag van de Advent. 11.30 Weekjournaal. 12.00 Internat, borreluurtje. 13.10 Regionaal journaal. 14.30 Voor de kinderen. 15.00 Het raadsel van de ratten vanger, filmreportage. 15.35 Mister Ed: hoogtevrees. 16.00 So weit die Fusze tra: gen, TV-film. (dl.2) 17.30 Sport. 18.46 Sportjournaal. 19.15 Reportages, analyses, meningen. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Koorzang. 20.25 Der tolle Tag, come- die. 22.2ï. Nws. 22.30 Finales van de zaal- tenniswedstrijden om de Koning Gustaaf' beker te Kopenhagen. (Eurovisie). DUITSE TELEVISIEPROGR. TWEEDE PROGR. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Spdrt' reportage. 21.00 L'amour au>: trois oran ges. opera van Prokofieff. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR- 14.00 Eurovisie: reportage van de te"/ niswedstrijden om de Koning Gustaa', beker (finales). 15.15 Reisroutes. 16-v Eurovisie: reportage van de rugby^S/i strijd Frankrijk—Groot-Brittannië. 1 De week in beeld. 17.00 Voor de kleuters' reportage yan(£|;f^ 17.20-18.15 Eurovisie tenniswedstrijden om de Koning Gus~ beker. 19.00 Geen plaats voor wilde ®J t ren, filmreportage. 20.00 Nws. 20.25 Jt manneke. 20.30 Wie weet wat? sPellejJwS- progr. 21.45 Sportprogr., daarna: ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.00 Schoolradio. 13.00 Cricket. 13.10 BBC Schots Orkest: klass. muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. muz. met commentaar. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorspel r7.30 Programma voor oudere luisteraars. ENGELAND, BBC Light Programma, 1500 en 247 m 12 0 Voordracht. 12.15 The Dales dagboek. 12.31 Lichte ork. muz. en zang. 13.00 Gevar. uz 14.31 Licht programma. 14.45 Voor de kinde ren. 15.00 Voor de vrouw. 26.00 Dansmuz. 16.31 Muziek bij het werk. 17.15 The Da- FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR- 11.00-11.45 Hoogmis. 15.00-18.00 Ge,Yihé progr. Aansluitend: sportber. 19.30 Fe«V ton. 19.57 Kent u België? 20.00 J°ur"a«l 20.30 Bonjour Touhib. film. 22.50 Journ» DUITSE TELEVISIEPROGR- gf, 17.00 Souvenirs uit Afrika, tage, 17.20 Autoriteit en gezag. „nou- 17.50-18.20 Alle jaren weder... gpt- wing t.g.v. le zondag van de Aa

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 10