Drie priesters in Haarlem en Heemstede jubileren Hartelijke hulde voor kapelaans Van t Hart. Duin en Appelman MARI ANDRIESSEN 65 JAAR Beheerste gevoeligheid spreekt uit zijn werken Jong van geest met gevoel voor het betrekkelijke WÊ» mm vijftig first class american cigarettes voor in feestelijke verpakking! Stichting muziekschool in Haarlemmermeer wense lijk en noodzakelijk Aöeoda Haarlem STILLE NOOD PETRI- Neptunus verslaat HVGB met 5-2, maar Haarlem 1 laat eer aan Velsen Bondsstranddag KNBRD in 1963 te Bloemendaal NAAR OORDEEL VAN B. EN W.: DES KAISERS NACHTIGAEL VRIJDAG VOOR TELEVISIE WATERPOLO-COMPETITIE BESLUIT C.C.K. MAANDAG 3 DECEMBER 1962 PAGINA 3 WASSERIJ DUYN Ook voor de fijne was Haarlem, s dec. Morj jen wordt S®. Haarlemse beeldhouwer Mari An- jE'essen, een lid van de kunstzinnige fa- jP'He der Andriessens, wier stamhuis jpstaan heeft aan de Haarlemse Ba- *j®hessergracht, 65 jaar. Vader An- jjUessen was een bekend koordirigent muziekpaedagoog; twee van diens Jjhen en nu al weer de kleinzonen j^rden befaamde musici; de zoon 6'ari ging in de beeldende kunst. Na jj-h korte scholing aan de Haarlemse Va 1Nijverheidsschool werd hij leerling prof Bronner aan de Rijksacade- Routewijziging n niMi inhoud 2 pakjes Gold Star 25 MOHAIR SJAALS HANDSCHOENEN ANEGANG 17 Films Toneel Diversen Cabaret Tentoonstellingen MEISJE VALT DOOR WINKELRUIT Onbekende bekenden Ieder jaar, wanneer onze actie be gint, rekenen we op de vaste getrouwen. Ze zijn onbekende bekenden voor ons geworden, die nooit verstek laten gaan. Je kunt er bij wijze van spreken de klok op ge lijk zetten. Als we op de giro-strook jes hun namen lezen, zeggen we bij onszelf: bedankt en tot volgend jaar. Sluit U zich ook aan bij die kring van onbekende bekenden? Niet om ons er een plezier mee te doen, maar de mensen, die we met kerstmis wil len verrassen. U weet niet, hoe U U zelf daarmee het meest verrast. Verplaatsing van bedrijf kost f3.200.000 Aanwinsten Leeszaal Heemstede EXCLUSIEVE GESCHENKEN INTERIEUR Beurs van Amsterdam J HAARLEM, 3 dec. Kapelaan H. 7?® 't Hart stond gistermiddag zijn "\ensen verbijsterd aan te kijken, toen rj1 hem in de Kroonzaal van Brink- Jnann uitgebreid hulde hadden gebracht ^'gelegenheid van zijn koperen pries- •erteest. Hij zelf had het jubileum te onbelangrijk geacht om er veel drukte ®^er te maken. Mede daarom mis- *n n hadden de parochianen er juist n'le drukte van gemaakt. Zoals meer Bebeurt bij een koperen jubileum. 's Morgens had de jubilaris een Piechtige H. Mis opgedragen in de St.- jesephkerk. Hij werd daarbij geassis teerd door bouwpastoor P. van Zijp en «apelaan F. Verhoogt. Als presbyter- ®ssistens fungeerde deken drs. Th. zwartkruis, die ook de predikatie hield, daarin schetst deze de betekenis en gaarde van het priesterschap en be tichtte hij daarvan de menselijke kant. ^cgeleid door Albert de Klerk aan het ®rgel zongen sohola en jongenskoor on- ?cr leiding van de heer J. van der Meer de door de organist gecompo- heerde „Missa ad modum tubae". Na «loop werd het „Jubilate Deo" van J. «andl gezongen. Als ceremoniarius kon pastoor Van Zijp 's middags een representatief ge selschap begroeten bij de besloten re ceptie. Deken Zwartkruis onthulde in sijn felicitatietoespraak een en ander Over de pluimveestapel, die zijn pas torie rijk is geworden en memoreer de, hoe men zijn kapelaans herders honden is gaan noemen. Hij noemde (Advertentie) VMSTKHI) YMSEVAAiri 20 TH..11053 ze liever herten, altijd ronddravend zoals de oud-testamentische Jacob in een visioen de stam Nephtali had ge zien. Hij prees nu een van zijn her ten, kapelaan Van 't Hart, om diens blijdschap, een kostbare gave van de H. Geest. De blijdschap, aldus de de ken, kenmerkt uw werk, dat u met zoveel ijver verricht en waarbij u steeds probeert de polsslag van uw tijd bij te houden. Namens het kerkbestuur sprak de heer G. Borgelt, die het onder meer bewonderenswaardig vond, dat de ju bilaris juist in de ontmoediging de kracht vindt om door te gaan. Als pa rochiegeschenk bood hij een filrraprojec- tor aan. De heer A. Huizing (Arm bestuur en Charitatief Centrum) „Priester en charitas zijn één". Hij kwam met een cameratas. Guido Ria Nelissen (twee kabouters en gidsen met projectiescherm): ,,U hebt alles gedaan, er moet dus feest gevierd wor den". De heer B. Ooms (geschenk on der couvert namens Afdelingscommis sie) j,De jeugd is alles aan u ver schuldigd." Zo kunnen wij in telegramstijl door gaan. Mevrouw C. van Dusseldorf (filmcamera namens de Contactgroep voor de gehuwde vrouw): „Uw toespra ken zijn oorspronkelijk en pittig". Me juffrouw A. v. d. Berg sprak namens het zangkoortje van deze groep. Zij kwam met een grammofoonplaat met een opname van de mis van De Klerk „Adhuc regem pastorum", gezongen door het koortje. De heer L. Vosse (projectorkoffer van speeltuin „Don Bosco") sprak woorden van dank, even als de heer H. Velu (college van lec toren). De heer J. Wester (collectan ten) kwam met een geschenk onder couvert, mejuffrouw A. van Wouw (zil ver van de r.-k. Huishoudschool) „Dank voor de uitstekende godsdienst lessen", de heer Van de Berg (geschenk onder couvert van de K.A.B.O.)„U ^ari Andriessen bij het ontwerp van de portretbuste, die hij van Eduard van Beinum maakte. ^Ahdriessen is door Bronner gevormd, t' 'n zekere zin ook „ontdekt". Want Bronner, die een huisvriend van Andriessens was, een der tekenin- van de jonge Mari zag, zei hij: Re>?ar 'ets achter; stuur die jon- n eens naar mij toe." fj^jwankelijk heeft Mari Andriessen - "gieus werk gemaakt, waarvan eni- vroege specimina te zien zijn in de a -'gieus werk gemaakt, waarvan eni- ?at,Vrpege specimina te zien zijn in de ''Oo i van Haarlem. Bekend zijn 'Wr T!.et name een pietó, een pink- ihAereliëf en een zeer geïnspireerde jUnciatie. llt,.5a,rna volgden de beelden aan het 5* J» se station en houtsculptuur aan Ur?n van het gebouw van de Hoge De meeste bekendheid kreeg hij Iadep •v>orl°g door zijn verzetsbeelden. ®Ch0, Nederlander kent van eigen aan- 6bt 8 of van een foto het monu- /bor ahan de Dreef te Haarlem: Man aet vuurpeloton, een subliem v ad 'a at door J an Engelman in dit K?rd- t? a's v°lgt gekarakteriseerd vü^d dl man die hier wordt uitge- t«?s hoa^s al over de dood heen; hij 5 ov 8 te vermoorden, maar niét meer »M?akte. innen Andere monumenten Andriessen voor Putten, En- "Otterdam. Men herinnert zich zfjn monument voor de West. En even bekend als de „man voor het vuur peloton" is „de dokwerker" aan het Jonas Daniël Meyerplein, die aangrij pende personifiëring van het goed-Ne- derlandse volkse verzet. Krachtige portretten maakte hij van imponerende mannen als ir. Lely (bij de Afsluitdijk) en van dr. Plesman (in Den Haag). Daarnaast kent men van hem de hoogst elegante reeks uitbeel dingen van Mozart in kleiplastiek. Met de herinneringsmonumenten van de watersnoodramp in Zeeland scheen Andriessen een voor hem nieuwe rich ting uit te gaan. Op het ogenblik werkt hij aan een Sint Jan de Doper voor Den Bosch en een beeld van Johannes Savelberg voor Heerlen. Voorstudies van de St. Jan de Doper zijn al hier en daar geëxposeerd geweest en wet tigen grote verwachtingen voor het de finitieve monument. Een algemeen kenmerk van alle beelden van Andriessen is de afwezig heid van gevoelsoverdaad. Hij schuwt het pathetische. Zijn eigen gevoeligheid is zo groot, dat hij beveiliging zoekt in het gewone en, als het even kan, in de spot, die alle overdrevenheid tot gewoonheid corrigeert. En één ding is zeker: in de rij van hen die zijn werk waarderen staat hij zelf niet vooraan. Hij zal morgen, op zijn verjaardag, niet bijzonder verheugd zijn, dat wil zeggen, hij zal niet verheugder zijn dan op andere dagen. Hij houdt er niet van ouder te worden omdat hij bang is zijn jongensachtigheid te moeten prijsgeven. Hij wil geen voorgoed gearriveerd man zijn met de status van een senior. Hij wil zich blijven vermeien in de voorrechten van de jongen van geest: ondeugendheid, zin voor het betrekke lijke, volstrekte eerlijkheid en, als het kan, weinig verplichtingen. Hij zal op zijn verjaardag dan ook niet thuis zijn. bent een persoonlijke vriend van ons geworden", de heer Wighert (platen en boekenbon van de school aan de Nieu we Gracht)„U bent sinds kort weg, maar wij komen terug om u te bedan ken," mr. J. Smithuysen (geschenk on der couvert van Kinderbescherming en Gezinszorg): „U doet uw werk met overgave". En tenslotte Leo van Dijk namens de acolythen (geschenk onder couvert) en mej. C. van Keulen met een boekwerk namens de zelatricen. In een algemeen dankwoord sprak kapelaan Van 't Hart zijn verbazing uit, waarna hij nog de gelukwensen van zeer vele parochianen persoonlijk in ontvangst mocht nemen. Tijdens de re ceptie zong het koortje onder leiding van mejuffrouw Inier Nelissen een ori gineel jubileumlied, dat veel succes oogstte, het jongenskoor zong het pries terlied van Gezelle op muziek van Hen drik Andriessen. Haarlem-N oord Een plechtige Eucharistievering vormde zondagochtend de inzet van de viering van het koperen priesterfeest van kapelaan A. v. Duin van de paro chie van de H. Liduina aan de Rijks- straatweg. De jubilaris werd hierbij geassisteerd door pastoor Trouwborst als presbyter, terwijl een klasgenoot van hem, kape laan J. G. van Veen uit Hilversum en pater A. Berkvens, o.f.m., zijn opvolger als gevangenisaalmoezenier in Hoorn, diaken en subdiaken waren. De predi katie werd gehouden door pater dr. J. Pennock m.s.c. van Driehuis. Het parochiële zangkoor en jongens koor zongen onder leiding van de heer P. Q. Wolff de „Choral Messe" van Anton Bruckner en na het dankoffer „Jubilate" van J. Caspar Aiblinger, met de heer J. Nibbering aan het or gel. In de middag vond een druk bezoch te receptie plaats in een der schoolloka- liteiten aan de Timorstraat. Hier bo den onder meer representanten van de vernieuwde jeugdbeweging, waarvan kapelaan Duin de promotor is met die van de sportvereniging, de Vincentius- vereniging en de K.A.B.-afdeling Sint Joris hun gelukwensen aan. HEEMSTEDE, 3 dcc. De viering van het koperen priesterfeest van kape laan W. J. Appelman werd gistermor gen in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart ingezet met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid. De jubileren de priester werd bij het celebreren van het heilig misoffer geassisteerd door pastoor H. A. J. Drost als diaken en door kapelaan J. A. Kerstholt als sub diaken. De feestpredikatie werd gehouden door pastoor Drost. Als tekst koos hij de woorden uit het Lucas-evangelie van de Eerste Adventszondag „want uw verlossing is nabij". Aan de hand daar van belichtte de pastoor de rijke facet ten van het H. Priesterschap. Hij ver zocht de parochianen om een blijvend gebed voor de priesters en op deze dag in het bijzonder voor de jubilerende ka pelaan. De plechtigheid werd opgeluisterd door de zang van het parochiële man nen- en jongenskoor, dat onder leiding van de dirigent-organist Louk Nelissen een vertolking gaf van de Missa a modum Tubae van Albert de Klerk. Tij dens de Communio werd een psalm ten gehore gebracht van Gelineau. Na het misoffer zong het koor het „Tu es Sacerdos" van Louk Nelissen. Een hartelijke en spontane huldiging viel kapelaan Appelman 's middags ten deel in het parochiehuis „Anno Santo", waar de jubilaris vergezeld was van zijn vader en vele andere familieleden. De heer W. van Liemt sprak een feest rede uit namens de parochianen. Hij bracht in herinnering dat de kapelaan na zjjn benoemingen in Den Briel en Bergen naar Heemstede was gekomen, 'n benoeming waarvoor men in Heemstede alleen maar dankbaar heeft mogen zijn. Hjj wilde hem vooral huldigen als de zielzorger, die op ontwapenende en glimlachende wijze te midden van zijn parochianen staat en daardoor de vriend van zeer velen is geworden. De heer Van Liemt bood de jubilaris na mens de parochie een geschenk aan on der enveloppe. Verschillende afgevaar digden uit het verenigingsleven van de parochie maakten vervolgens hun op wachting om kapelaan Appelman toe te spreken. De heer P. Kemp bood na mens HBC tafelzilver aan. De Instuif „Romantica" kwam met een fraaie wereldatlas. Ook de schooljeugd, die een hartverwarmend kabouterspel op voerde, bleef niet achter. De misdie naars verrasten hun kapelaan met een schemerlamp, de Naaikrans offreerde een kazuifel met bijbehorende para menten. Ook het Armbestuur, de KAJ en VKAJ lieten hun gelukwensen ver gezeld gaan van geschenken. Van en kele vrienden uit de parochie ontving de jubilaris een door hen zelf vervaar digd tafelkleed. Onder de indruk van dit overweldigend huldebetoon sprak kapelaan Appelman zjjn dankwoord uit. Daarna volgde een receptie door de parochianen, waarvan door zeer velen gebruik werd gemaakt. Tot besluit van de kerkelijke viering werd een plechtig danklof gehouden. HAARLEM, 3 dec. Omdat het smal le gedeelte van de Dompvloedslaan in Overveen wordt verbreed zullen de bus sen van lijn 4 en 8 voor de duur van de werkzaamheden niet meer rijden over de Willem de Zwijgerlaan, maar over de Vrijburglaan. (Advertentie Goed idee O ÉJ r •m f2r HOOFDDORP, 3 dec. Er bestaan plannen om in de gemeente Haarlem mermeer een muziekschool te stichten. Geruime tjjd reeds wordt hierover door verschillende instanties overleg ge pleegd. Om zo goed mogelijk geïnfor meerd te zjjn hehhen B. en W. van Haarlemmermeer, die de raad een voor stel tot stichting van een muziekschool zullen voorleggen, met directeuren van reeds elders in het land gevestigde mu ziekscholen gesproken. Op deze wijze verkreeg het college een aantal gege vens en adviezen, waaruit duidelijk blijkt, dat het bestaan van een muziek school in de gemeente Haarlemmermeer niet alleen wenselijk, maar zelfs noodza kelijk is. Thans kunnen echter nog geen concrete voorstellen worden gedaan om trent de plaats, het aantal docenten en de samenstelling van het stichtingsbe stuur. Er blijkt in de Haarlemmermeer steeds meer behoefte te bestaan naar activi teiten op muzikaal gebied. Men mag daaruit niet concluderen, dat een mu ziekschool onmiddellijk een grote toe loop van leerlingen zal krijgen te ver werken. B. en W. hebben echter het vol ste vertrouwen, dat de begin-moeilijk- heden snel overwonnen zullen worden (Advertentie) Sportieve ruiten in ve le kleuren (ook lich tere) 5,90, 7,90, 11,90 Zijden sjaals, met wol gev. 6,90, 9,75, 12,90 Bruin nappa met wol voering 11,90, 15,90 Antika in „moccabruin" 17,90, 19,75 Crochet (gehaakte bo venkant) warm ge voerd18,90 CINEMA PALACE: Het mysterie der twee vrouwen, str. volw., 2, 7 en 9.15 uur. Wo. vervalt tweede avondvoorstelling. FRANS JHALS: De mantel, dag. 2 en 8 uur; wo. gehele dag gesloten. LIDO: De nacht van de adelaar, 18 jr., 2 en 7 en 9.15 uur.; wo. vervalt tweede avond voorstelling. LUXOR: Tarzan trekt naar India, 14 J., 2, 7 en 9.15 uur; wo. vervalt tweede avond voorstelling. REMBRANDT: Saint Tropez Blues. volw. 2, 7 en 9.15 uur; wo. vervalt tweede avond voorstelling. ROXY: Ma. t.m. do.: De dreigende strop, 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur; wo. vervalt de tweede avondvoorstelling. STUDIO: Echtscheiding op zijn Italiaans, volw. 2.15, 7 en 9.15 uur; wo. vervalt de tweede avondvoorstelling. MÜNERVA: ma. en di. 8.15 uur: Aimez- vous Brahms? Do. 8.15 uur: U spreekt met uw moordenaar, 18 jaar. Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Rotterd. Toneel met „Een bitter uurtje" van George Ross en Campbell Singer. Regie: Pim Dik kers. In de hoofdrollen: Rie Gilhuys, Enny Mols-de leeuwe en Ton Lensink. Dinsdag 3 december Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Rotterd. Toneel met „Een bitter uurtje" van George Ross en Campbell Singer. Regie: Pim Dik kers. In de hoofdrollen: Rie Gilhuys, Enny Mols-de Leeuwe en Ton Lensink. Maandag 3 december Rest. Brinkmann, 10 uur: Jaarvergadering L.T.B. „Adam en Eva", Raamsingel 5. avond 82 uur. Iedere Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse School van de 16e t.m. 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks 105 uur; zo. 15 uur. Teylers Museum. Sohilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Dage lijks 11-5 uur. Eerste zondag van de maand van 1-5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken. Van 10-12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—5 uur ,Bloemenheuvel", 18 nov t.m. 8 dec.: Grafiek van Cor de Wolff. Geopend 10-5 uur. 's zondags 2-5 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3. Expositie Jan Hoogervorst en Warn van Dam t.m. 28 december. en dat in de school een goed klimaat zal worden geschapen voor verantwoord muzikaal onderwijs. Naar het oordeel van B. en W. komen voor het stich tingsbestuur onder andere in aanmer king vertegenwoordigers van de stich ting „Muziek- en Zangcultuur", Haar lemmermeer en de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De financiën vormen nog een moeilijk punt. In verband met de speciale structuur van de gemeente, die bijzondere voorzieningen vraagt kunnen er nog geen gefundeerde cij fers worden verstrekt. De inkomsten, die uiteraard voor een groot deel zullen bestaan uit overheidsgelden en de uit gaven zijn vooral in de eerste jaren afhankelijk van allerlei factoren, zo als het aantal leerlingen, vakken, do centen en het muziekmateriaal. Evenmin staat thans vast hoe groot de bijdragen zullen zijn van het rijk en de provincie. Bij een voorlopige raming komen B. en W. tot een jaarlijkse gemeentelijke bij drage van 30.000. Geleidelijk aan zal dat bedrag minder worden. Het is waar schijnlijk, dat na een vijftal jaren een jaarlijkse gemeentelijke subsidie niet meer nodig zal zijn. HAARLEM, 3 dec. Zaterdagavond om elf uur is een 15-jarig meisje door een ruit van een winkel van huishoude lijke artikelen in de Korte Veerstraat gevallen. Zij kreeg een bloeduitstorting en werd naar het Grote Gasthuis ge bracht. Nadat z(j daar was onderzocht mocht zij naar huis terugkeren. Ver schillende geëtaleerde artikelen liepen schade op. KINDEROPERETTE Het R.K. Stedelijk Jeugdkoor Haarlem zal op donderdag 6 december in de Stads schouwburg een opvoering geven van de kinderoperette „Goudhaartje en de troubadour van Geertruida van Vlade- racken. De operette begint om 8 uur. HAARLEM, 3 dec. Het pantomi misch muziekstuk „Des Kaisers Nach- tigall" van Hans Werner Henze zal vrij dag 7 december voor de NCRV-televisie worden uitgezonden. Onlangs gaf het Noordhollands Philharmonisch Orkest van dit werk onder leiding van Henri Arends een uitvoering tijdens een abon nementsconcert. Aan de realisatie van vrijdagavond werken mee Pieter Odé (fluit), Gerrit de Boer (basklarinet), Jan Ay (altviool), Eduard Biele (cello), Louis Brandon Bravo (pauken). Jan de Gelder en Niels le Large (beiden slag werk) en de pianisten Ans Bouter en Miep van Luin. De spreker is Guus Oster. Ook dit keer staat het geiheei onder leiding van Henri Arends. F-- giro ontvingen wij: J.V. 2,50; O.C. 20,-. Aan ons bureau werden bezorgd: N.N. 2,50; N.N. 2,50; N.N. 2.50; St. 5,-: Wed. N.K. 1,-. Bij het comité kwam binnen: Nw. C.S. „slotavond" ƒ250.-; E. KD. ƒ5.-; TELR. ƒ5.-; J. B. v. W. 10.-; SW-H. ƒ5.-; A.J. 5,-; G.H. 2,50; mej. J.G.B. f 10,-; Wed. WS-S 5,-; AJV 2.50. U kunt Uw gift onder het motto „Stille Nood" gireren op nummer 143480 ten name van de Nieuwe Haarlemsche Courant of bezorgen aan ons bureau Smedestraat5 Haarlem. AMSTERDAM, 1 dec. De n.v. ijzerhandel Hollandia moet verplaatst worden in verband met de bouw van de Coentunnel. Aan de raad wordt voorgesteld met de n.v. een overeen komst aan te gaan waarbij de n.v. zich verbindt tot verplaatsing van de Schroothaven naar de Kwadrantweg over te gaan onder toekenning van een schadevergoeding van 3.200.000, welk bedrag de gemeente van het Rijk terug krijgt. Ontwikkelingslectuur: Fiat 500D, 600D; Gamow, Biografie van de fysica; Garby, Het grote netwerk; Den Haan, De lagere hartstochten: Prins Bemhard; Lebret en Suavet, Eerlijk leven (r.k. af deling). Romans: Allingham, De man die twee keer stierf; Brontë, Agnes Grey; Denys, Onder doodse stilte (r.k. afd.); Koptja- jewa, Dokter in Moskou; Sluysmans. Pepita; West. De tweede overwinning (r.k. afd.). (Advertentie) Zijlweg J6-S8 - H'lem Tel. 02500-18014 HAARLEM, 3 dec. Voor de heren bekercompetitie ging de wedstrijd HVGB tegen Neptunus uit Zaandam. Het was een enerverende strijd, waar in HVGB de eerste helft de meerdere was; Neptunus zorgde echter voor een knallend afscheid. Door Maassen v. d. Brink werd voor HVGB het eerst in geschoten, de HVGB-er Klipp werd het water uitgestuurd en de Neptunus meeiv derheid werd toen door Dick Hamel benut om de balans in evenwicht te brengen. Klip kwam weer in de strijd, de rust had hem goed gedaan, want me teen zond hij de bal het Neptunus doel in. Ook nu weer bleef de gelijkmaker niet uit. De Ridder had een Neptunus aanval met het maken van doelpunt afgerond, toen Van 't Hof een straf- worp kreeg te nemen en tegen de HVGB-doelman schoot. Na het wisselen van doelen plaat ste Van Nek wederom de bal in het HVGB-doel. Met deze voorsprong werd door Neptunus de verdediging samen getrokken, maar door HVGB werd alles in het offensief gezet waar Van Nek gebruik van maakte. Regelmatig wer den van beide partijen spelers op de kant gestuurd, zodat ook in de slotfase van de strijd enkele spelers konden toe- HAARLEM, 3 dec. De ongetwijfeld meest verheugende mededeling, die za terdagmiddag in restaurant De Zee leeuw te Noordwijk aan zee werd ge daan, was, dat de verstandhouding tus sen de Bloemendaalse reddingsbrigade en de Vrijwillige kustbrigade Bloemen daal aan Zee aanzienlijk verbeterd was. De mededeling werd gedaan tijdens een vergadering van de Contactcommis sie Kustbrigades van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van drenkelingen. De voorzitter van deze commissie, de heer P. van der Mije KCzn. zei, dat er een aanvrage van de Bloemendaalse reddingsbrigade was binnengekomen om in 1963 de bonds stranddag het jaarlijkse evenement van demonstraties van kustbrigades in Bloemendaal aan Zee te houden. Van de V.K.B. was er een schrijven waarin werd meegedeeld, dat de reddingsbriga diers aan dit feest ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de B.R.B. volledig zullen meewerken. Ofschoon het nog niet bekend is of het bondsbe- stuur van de KNBRD de tijdelijke toe lating van beide brigades, die 31 de cember van dit jaar afloopt, zal ver lengen, ging de vergadering er mee ak koord de bondsstranddag in Bloemen daal aan Zee te houden. Als was het alleen maar om eraan te kunnen mee werken, dat hierdoor de verstandhou ding tussen beide brigades zal verbete ren, waardoor er in de toekomst weer één inplaats van twee reddings brigade in Bloemendaal kan zijn. De B.S.D. is vastgesteld op zaterdag 20 juli; bij slecht weer zullen de demon straties op 3 augustus worden gehou den. Tevens werd besloten dat de roei- wedstrijden met de oranje bondsvletten voortaan deel zullen uitmaken van de bondsstranddag. De roeiwedstrijden im mers zijn het onderdeel, dat de strand- dag draagt. De nieuwe samenstelling van de com missie, die elk jaar in zijn geheel af treedt, leverde geen moeilijkheden op. Herkozen werden de heren P. van der Mije (Zandvoort), B. H. de Jong fNoord- wijk) en T. P. de Konink (Katwijk). Er waren twee vacatures door het overlij den van de heer P. J. Coppens (Rot terdam) en het niet herkiesbaar zpn van de heer C. A. Kras (Zandvoort). In deze vacatures werd voorzien met de benoeming van de heren A. Loos (Zandvoort) met algemene (dertien) stemmen en J. C. Koopmanschap (Schiedam). De nu ruim zeventigjarige voorzitter Van der Mije gaf te kennen, dat hij zo langzamerhand zijn functie wilde overdragen aan een jongere kracht. De voorzitter memoreerde met voldoening dat het aantal kustbrigades met vier was uitgebreid en nu 26 be draagt: dat betekende een verdubbeling in de laatste jaren; dankzij krachtige propaganda voor het werk veui de bri gades. Het commissielid De Jong stelde voor, deze propaganda uit te breiden door te trachten op de scholen enkele voorlichtingsbijeenkomsten te houden. Bij de rondvraag bracht de heer J. G. Bisenberger (Zandvoort) het optreden var, de politie met een snelle speedboat van Japanse makelij naar voren. Deze boot is sneller dan de vletten. Op een onlangs gejiouden vergadering van het Oranje Kruis is de mond op mond-neus- methode erkend als officiële methode kunstmatige ademhaling. De vereniging heeft 125 poppen, zogenaamde phan toms, aangekocht, als oefenmateriaal voor de aangesloten verenigingen. Zo'n phantom kost bijna vierhonderd gulden. Uit een ter vergadering uitgebracht rapport bleek, dat in 1962 de brigades bij 64 reddingen betrokken zijn geweest. Bü 25 reddingen was de in nood verke rende zwemmer of bader van Duitse nationaliteit. zien hoe Dick Hamel Neptunus naar een 5-2 overwinning schoot. Voor de dames bekercompetitie ver scheen Sleutelstad uit Leiden niet voor de ontmoeting tegen DWR, dat nu re glementair met 5-0 won. Voor de tweede klasse heren was VZV 1 bij Haarlem 1 op beioek. Het werd een afwisselende strijd, waarin VZV het vooral van schutter Oortwijn moest hebben: met twee treffers van hem en twee van Ronald Vermeer werd met de stand 2-2 "-de tweede periode ingezet. Met de Haarlemmer Watertor op de kant kreeg Oortwijn gelegenheid om de balans in het voordeel van VZV te doen omzwaaien. In de derde perio de werd door Oortwijn met zijn snel heid goed werk verricht, hetgeen re sulteerde in twee schoten in de Haar lem roos door Johan Vellinga. Met een achterstand van 5-3 kwam Haarlem wat op verhaal. Zij kwamen tot een beter inzicht, te laat echter om de ach terstand weg te werken, want na in schieten van Wateror en Vermeer floot de tijdwaarnemer af, zodat VZV met 5-4 won. Voor de derde klasse moest NVA 1 aantreden tegen HVGB 3, dat 10 mi nuten na de vastgestelde tijd wel aan wezig was, maar geen formulier en legi timatie kon tonen, waarna de scheids rechter van zijn recht gebruik maakte om niet te laten spelen; reglementair won NVA de strijd met 5-0. De reserves van Haarlem kwamen in de strijd tegen HPC 3, dat door Piet Smit in de eerste helft de leiding nam. Na de pauze maakte Wempe ge lijk, maar Piet Smit bracht de HPC overwinning op 2-1. 4li Ned. 1960 m Ned. 1961 4 Ned 1961 4 Ned 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwi. b Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever W ilton-Fuyenooró Billiton 2e Dordtsche Petr gew Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika LijD Java Ch PL KL.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij K.P.M. Stoomv. Mp Nederl v Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrleven "57 Rentespaarbrleven '58 2y2 Amsterdam '56 1 2)i Amsterdam '56 II 2(4 Amsterdam '56 IP 2(4 Amsterdam '59 2(4 Rotterdam Alb Heyn KI ohl Vorig Slot 101% 99% 97H 97% 106A 3583/4 108% 132 opening 3/12 91% 223% 706 144.71 416 898 255 335 500 1531 1421 267 466 683 148.71 114' 131 49 130', 1051 230 126 123 1871 259 480 124 145 81% 86% 87% 97% 88(4 120% 130U 396t, 57# 152 10.80 18.40 15% 32% 132 108 27% 125

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3