Resultaat van de E.E.G. Getosa met „Meisjes-lyceum" twee avonden in Zomerlust Spannende strijd te wachten om kop- en staartplaatsen KIJK DAT IS £cujuvd&urfh& Jdaundekdk Flamingo's voldoet niet aan verwachtingen Echtrop nog kansen voor de HTCC-beker na 3e ronde Visserijexport naar Frankrijk in drie jaar verviervoudigd Brand in tanker met kerosine GEVAERT-FILMS IN JUTE GESCHENKZAKJE Nog geen ijsbaan Heer des huizes verdwijnt met grote was 's avonds om 8 uur BENDIX Noordhollands Noorderkwartier contra Kennemerland BRIEVEN van lezers Amsterdambeker komt dichterbij voor Zandvoort-dames Jongensboeken in Troubadourserie f agina f> Herdenking Prinses Wilhelmina Noordhollandse Schaakbond mmtmmb' Wmmê Verg,adering „Theorie en. Praktijk" uitgesteld TAFELTENNIS-ONTMOETING Belgische maatregelen tegen botersmokkel BASKETBALL-COMPETITIE Hockey in Haarlem en omgeving Van Nievelt beva&rt Portugal zelf standi Ook voor U kan wasdag een gezellig halfuurtje worden, want bij U in de buurt is een Marsmanplein 5-7 lei. 61570 LIJK GEVONDEN Automonteur 557ste STAATSLOTERIJ 4e kia$ 13e i«jst PRIJZEN VAN 80— NIETEN IJMUIDEN, 3 deel De eerste etappe van de E.E.G. heeft belangwek kende cijfers ten aanzien van de Neder landse export van visserUprodukten. In de jaren 1958 tot en met 1961 is de Nederlandse export van visserijproduk- ten naar de E.E.G.- en overige landen gestegen van 18.819 tot 26.965 ton, een toename dus met ruim 8.000 ton. Als men nu ziet, dat in diezelfde periode de export van visserijprodukten naar de E.E.G.-landen steeg van 12.947 tot 21.805 ton, dus met bijna 9.000 ton, dan blijkt hieruit duidelijk, dat de stüging van de Nederlandse export van visserij produkten geheel op rekening komt van de E.E.G.-landen en dat de uitvoer naar de andere landen zelfs iets is teruggelo pen. Opvallend was, dat de verzending van zeevis naar België en West-Duits- land van jaar tot jaar aanzienlek schom melde. De uitvoer naar Italië vertoonde daarentegen een regelmatige staging. Maar bepaald spectaculair was de ont wikkeling van de uitvoer van verse en bevroren zeevis naar Frankrijk. In 1961 lag de verzending (7.746 ton) ruim 6.000 ton of 470 procent hoger dan in 1958 (1.358 ton). In 1959 werd 1.823 ton naar Frankrijk verzonden, in 1960 was dit 3.651 ton. Een belangrijke stimulans voor de uitvoer naar Frankrijk vormde de globa lisering van de exportcontingenten bin nen het kader van het Euromarktver- drag. Daarbij bleek, dat de Franse im porteurs hun invoervergunningen bij voorkeur wensten te gebruiken om zee vis, in het bijzonder tong, uit Nederland te betrekken. Voorts was van belang, dat Frankrijk op 1 januari 1961 de im port van zogenaamde fijne zeevissoorten (tong, tarbot, eet.) liberaliseerde. Een gelukkige omstandigheid was daarbij, dat de aanvoer van tong in Nederland in belangrijke mate steeg. Ook de verlaging van de binnentarie- ven der E.E.G.-landen is mede van in vloed geweest op de omvang van de Nederlandse export van visserijproduk ten. Vooral bij een land als Frankrijk, waar de invoerrechten op visserijproduk ten zeer hoog waren, was de verlaging van het invoertarief met 35 procent van het niveau van 1957 van wezenlijk be lang. Van belang is ongetwijfeld te weten hoe de invoer van zeevis zich in Frank rijk heeft ontwikkeld in de eerste etappe van de E.E.G. en opnieuw blijkt daaruit, welk een belangrijke rol Nederland daarin heeft gespeeld. De Franse in- voerstatistiek maakt bij zeevis onder scheid in verse en bevroren zeevis (baars, tong, tarbot en griet), andere zeevis (grove soorten) en op de derde plaats filets. Vooral de invoer van fijne zeevis is de laatste jaren in Frankrijk belangrijk gestegen en Nederland geeft daarin de toon aan. De Franse invoer van fijne zeevis in Frankrijk steeg in de jaren 1958 t.m. 1961 van 3.0G6 tot 8.586 ton. De import uit Nederland steeg in dat tijd vak van 881 tot niet minder dan 6.961 ton. Daarentegen werd de Franse import van fijne zeevis uit België, die in 1958 nog 1.861 ton bedroeg, bijna gehalveerd. Duitsland, Denemarken en Groot-Brit- tannië zagen in dat tijdvak hun uitvoer van fijne zeevis naar Frankrijk maar weinig oplopen. Hieruit blijkt, dat de Franse behoefte aan fijne zeevissoorten voornamelijk door Nederland wordt ge dekt. Even opmerkelijk is, dat de invoer van f'ove, met gefileerde zeevissoorten in rankrijk in de jaren 1958 tot en met 1961 belangrijk is teruggelopen, nl. van 23.905 tot 10.121 ton. Deze daling valt zelfs in hoofdzaak terug op het laatste jaar. Marokko, dat in 1958, 1959 en 1960 mot resp. 7.234 ton 8.580 ton en 8.589 ton de belangrijkste leverancier was, viel in 1961 terug tot het onbetekenende kwan tum van 97 ton. Noorwegen daalde in dit tijdvak van vier jaar van 6.922 tot 3.324 ton, terwijl Denemarken steeg van 1.825 tot 2.727 ton. Nederland en West-Duits- land gaven naar verhouding slechts on beduidende stijgingen te zien, terwijl Denemarken en Zweden terugliepen. De import van zeevisfilets in Frank rijk, die in 1958 5.338 ton bedroeg, daalde het volgende jaar tot 4.409 ton, kwam in 1960 op 5.120 ton en in 1961 op 7.243 ton. West-Duitsland trok hieruit het meeste voordeel door een stijging van 1.455 ton in 1958 naar 3.095 in 1961. België zakte in die vier jaar van 1.436 tot 475 ton, Nederland van 163 tot 54 ton. Dene marken viel van 357 ton in 1958 het vol gende jaar terug op 107 ton, maar ver toonde daarna weer een stijging tot 296 ton in 1961. Noorwegen steeg van 89 ton in 1958 tot 818 ton in 1961, maar Zweden, dat in 1958 nog 278 ton leverde, ver scheen de volgende jaren niet meer op de Franse markt met filets. IJsland daarentegen voerde het kwantum op van 764 in 1958 tot 1.263 in 1961. Daarmee zijn West-Duitsland en IJsland de laatst jaren voor Frankrijk de belangrijkste le veranciers geworden van zeevisfilets. HOOFDDORP, 3 dec. Zaterdag morgen is aan boord van een met kerosine geladen tanker in de Ring vaart ter hoogte van de luchthaven Schiphol brand uitgebroken in de stuurhut. Het vuur werd bestreden door de brandweren van Hoofddorp, Badhoevedorp en Schiphol. Het schip, de tanker „Butomees" uit Dordrecht, lag gemeerd. De brand bleef gelukkig beperkt tot de stuurhut. CASTRICUM, 3 dec. Zondagavond heeft in de Maranathakerk een geza menlijke herdenking plaats gevonden in verband met het overlijden van Prinses Wilhelmina. Deze bijeenkomst werd geopend door ds. Papinau Salm. Het herdenkings woord werd uitgesproken door ds. Y. v. d. Zee met als titel „Eenzaam maar niet alleen". Pastoor W. G. Minneboo besloot deze herdenking met een kort woord en het gezamenlijk bidden van het Onze Vader waarna het 1ste en 6de vers van het Wilhelmus werd gezongen. De dienst werd onder meer bijgewoond door bur gemeester Smeets en diens echtgenote. SANTPOORT, 3 dec. De rooms- katholieke toneelvereniging Getosa uit Santpoort heeft zaterdag- en zondag avond in zaal Zomerlust aan de Hoofd straat haar donateurs laten kennisma ken met het toneelstuk „Meisjes-ly ceum" van de Oostenrijkse schrijver Ladislaus Fodor. Dat er voor het ama teurtoneel toch nog altijd grote belang stelling is zou mogelijk af te leiden zijn uit de vele vragen die het bestuur waren gesteld over het zo late eerste optreden van Getosa in dit seizoen. Anderzijds wordt de positie van juist de amateurtoneelvereniging hachelijk, als men bedenkt dat de voorstelling van zaterdag maar nauwelijks een hal ve zaal publiek trok. De opvoering zelf mocht er overigens best zijn. Het stuk heeft alles in zich om met veel vaart te worden gespeeld en de flitsende teksten zijn in hun on derlinge verbinding vaak zo spits en ontzenuwend, dat men er. afgezien van het gespeelde toneel, met een grote mate van plezier naar kan luisteren. De verrichtingen spelen zich allemaal af in de docentenkamer van een meis jeslyceum, waar op een' dag, het zwijgzaam en plichtsbetrachtend naast elkaar bestaan van de leraren, wordt opgeschrikt door een in sommige ogen onrustbarend voorval van zedelijk ver val. Een van de leraressen, die het door haar verknipte ideeën en excentrieke optreden, door de leerlingen bijzonder zuur wordt gemaakt, ontdekt een brief, die een van de meisjes aan haar vriend zou hebben geschreven. Wanneer de in houd daarvan overeenkomstig de waar heid is, zou daarmee de goede naam van de school een ernstige knauw krij gen. Reden voor de rector om in al lerijl een lerarenvergadering uit te schrijven, die zo'n beetje als tuchtraad zal moeten optreden. Wanneer eenieder in tal van dwaze bespiegelingen zijn hart heeft gelucht, blijkt het allemaal nog wel mee te vallen. De ware toedracht komt aan het licht en ieder die iets met het lyceum van doen heeft kan er zijn conclusies uit trekken. Een bijzonder compliment komt voor- HAARLEM, 3 dec. De laatste re sultaten in de overgangsklassecompe titie van de Noordhollandse Schaak bond wijzen erop dat nog een spannen de strijd te wachten is zowel om de begeerde kampioenstitel als om de be zetting van de beide fatale laatste plaatsen. Heemstede dat zonder al teveel moei te over Schaakmat zegevierde is ook dit seizoen weer één van de gegadig den voor de hoogste titel in de N.H. S.B. Schaakmat daarentegen staat on deraan en zal zich al bijzonder snel moeten herstellen om degradatie te kun nen voorkomen. Twee sterke ploegen, V.V.V. (Alkmaar) en Pat Mat (Be verwijk) zjjn belangrijke concurrenten voor Heemstede. De teams bestreden elkaar in Alkmaar waar een voorlopi ge 3%-3 uitslag tot stand kwam met iets betere vooruitzichten voor de thuis club. Hetgeen voor de Beverwjjkers be slist een teleurstelling is omdat zjj tij dens de wedstrijd in gewonnen positie hebben verkeerd ondanks het gemis van hun sterkste spelers, Suiker en Zoontjes. Een kapitale blunder van één der spelers veranderde echter een ge wonnen staande partij in een verlies- partjj en daarmee kreeg de ontmoe ting een geheel artder aanzien. Mis schien zit er nu nog een gelijk spel in voor de Pat Matters. In Haarlem vormde bij de wedstrijd V.H.S. 2— Schaaklust op hetgeen in de voorlopige 4-4 stand tot uitdrukking is gekomen. Het zal geen verwondering wekken als ook de eindstand ln evenwicht blijft. In de eerste klasse B heeft Bloemen- daal de leiding in handen genomen nu het de wedstrijd tegen Aalsmeer met winst heeft kunnen afronden. De bei de concurrenten Kijk Uit 2 en Rolland hebben nog drie afgebroken partijen uit te spelen bij de stand 3-4 ten gun ste van Rolland. De tweede klassers hebben m afde- ling C Castricum een kleine voorsprong op Santpoort 2 zien nemen maar de laatste berichten wijzen erop dat de wedstrijd toch in 5-0 zal eindigen. Het geen dan beslist een succes genoemd mag worden voor de dappere Sant- poortse ploeg da* tot nu toe al haar wedstrijden gelijk speelde! Weenink 2 werd in groep D door Hoofddorp ver rast terwijl Rolland 2 en De Uil (Hille- gom) elkaar aan een belangrijk puntje nielpen. De verwachte zege van Weenink 3 op Kijk Uit 4 heeft de club van wed- itrtfdleider Bakker uit de gevarenzone gebracht. Hierin verkeren nog wel de teams van Kijk Uit 4 en Driehuis. Het laatste team werd door Santpoort 3 verslagen dat zich overigens ook nog geenszins veilig zal voelen. Pat Mat 3 werd hier overeenkomstig de verwach tingen door H.W P. verslagen. De Haar lemmers staan in hun afdeling nu al leen ann de kop Het Oosten 4, dat in de vierde klasse D geen genaden met He' Oude Slot haa heeft nu de respec tabele score 18-2 op haar debet staan! De uitslagen waren: Overgangsklasse: V.H.S. 2—Schaak V4 voorlopig, V.V.V.—Pat Mat. 1: Seewald—Huygen afg, 2. Kay- serZwart afg., 3. Bos—Comis 1-0. 4. LitjensHart K, 5. PijningTijssen 0-1, 6. KraayevelaRodenberg 1-3, 7. HoekstraJanssen 1-0, 8. Mostert var Manen afg., 9. Keppel—Alting 0-1, 10. De WaalBannenberg 1-0. Totaal 3%-3% vl. SchaakmatHeemstede, bord 1: KrijgsmanSanten 0-1, 2. KaanVan Keulen 1-3, 3. KloosterboerAltena 0- 1, 4. Van HoutVlam 0-1, 5. Groot v.d. Berge 0-1, 6. LimmenMuusze 0- 3, 7. Bouwendr. Lingbeek 0-1, 8 De RuiterV.d. Bos 1-0, 9. v.h. RietKe tel Vi-'/i, 10. Molenaar—dr. v.d. Meulen 0-1. Totaal 2VI-71/!. Eerste klasse, afd. A: K.T.V.Zaan dam 2 5-4 voorl.. afd. B: Aalsmeer Bloemendaal 4-6, Kijk Uit 2Rolland 3-4 voorl. Tweede klasse, afd. A: M.S.C. 2 Wieringermeer 4'/2-4'/« voorl., Caissa Magnus 8%-8%. afd. B: Het Witte Paard Oppositie 2 2-4. afd. C: V.H.S. 3Bloe mendaal 2 4-5 voorl., CastricumSant poort 2 3%-2 'A. afd. D: Rolland 2De Uil 5-5, De UilHet Oosten 2 3)4-4% voorl., Weenink 2Hoofddorp 3-6 voorl. Derde klasse, afd. A: Aris de Heer Schaaklust 2 5-5, Schoorl—Caissa 2 3)4-4% voorl. K.T.V. 2Aris de Heer 4</i3'/i voorl. afd. C: Pat Mat 3— H W.P. 4-6, Weenink 3Kijk Uit 4 5>/«- 4%, Sanpoort 3Driehuis 5)44'A, Pat Mat 3K.S.C. uitgesteld tot 19 dec. afd D: Bloemendaal 3Het Oosten 3 1-3 voorl. Vierde klasse, afd. A: Wieringermeer 2—K.V.T. 3 3%-)44 voorl. afd. B: Zaan dam 4Saende 3 5-5. afd. D: Aalsmeer 3Het Oude Slot uitgesteld tot 11 jan. Het Oude SlotHet Oosten 4 2-8. eerst toe aan mevrouw Van Noordt, die van de soms hysterische lerares Clo- thilde Wimmer een zeer opmerkelijke figuur maakte. Door de lichte kans tot overdrijving, die de rol zeker bood, liet zij zich niet verleiden. Jan Bol stelde daar tegenover de zeer consciëntieuse rector, dr. Stefan Hoffenreich, die de tact van een rector ook in zijn stern- nuanceringen goed liet doorklinken. Hans Stuvel was de strenge, nauwge zette wiskundeleraar en als zodanig zeer verdienstelijk. Irene Handgraaf wist van het „onschuldige" school meisje, Kathe Seidl, een zeer innemen de verschijning te maken. Haar spel was niet gecompliceerd en zeer direct. Nol Stuvel was naar mijn idee iets te nadrukkelijk en daardoor wel eens moeilijk te rijmen met zijn functie als leraar. Wat de overige spelers betreft, moet van regisseur C. Jongejans ge zegd worden, dat hij ze, op een enkele uitzondering na, tot niet onverdienste lijke types heeft gevormd. Het decor waarbinnen werd gespeeld, had vooral door de panoramische blik in de tuin, iets gemoedelijks, en was als zodanig ook mede kenmerkend voor hét stuk. R. E. Advertentie) <vy: Leuk om te geven, zo'n origineel Gevaert geschenk zakje met GEVAPAN-en GEVACOLOR-films. Leuk om te krijgen ook! Vooral omdat er nog een extra verrassing is: een waardelabel voor GEVACOLOR-kleuren- vergrotingen (13x13 en 13x18 cm.) tegen de sterk verlaagde prijs van f. 2.40. Koop direct zo'n zakje bij uw fotohandelaar. BEVERWIJK, 3 dec. Het sport- parkpersoneel van openbare werken heeft de maatregelen genomen om de sintelbaan onder water te zetten en de ijsbaan in orde te maken. De in eens ingevallen vrij strenge vorst maakt het evenwel niet waarschijn lijk dat binnenkort daartoe kan wor den overgegaan. Voor het vormen van een goede ijsbaan op de sintelbaan heeft men geleidelijk toenemende vorst nodig. Het ziet er dus niet naar uit dat nog in deze vorstperiode in het sportpark geschaatst zal kunnen worden. HEEMSTEDE, 3 dec. Het bestuur van de vereniging van oud-leerlingen van de Rijks Middelbare Tuinbouw school in Lisse „Theorie en praktijk" deelt ons mede dat de ledenvergade ring die op 4 december in Hillegom zou worden gehouden om bijzondere renenen geen doorgang kan vinden. De vergadering is tot nader te bepalen datum uitgesteld. (Advertentie) Toen buurdame van Wijzen haar bloemetjes aan de zieke Mevrouw Bakker had overhandigd, kon ze het niet langer voor zich houden: Zeg ik kwam net jouw man tegen - en toen zei hij - ik ga de was doen en ben over ruim een halfuurtje terug. Nou je begrijpt dat ik gewoon schrok. Is hij soms overwerkt?" „Ja, ik begrijp er óók niets van; toen ik zei- Hoe moet dat nu met de was 7 - verdween ie plotseling met de was en met z'n krantje." Een halfuur babbelen bracht geen oplossing van het raadsel. Die kwam mijnheer Bakker zélf brengen. „Nou, wat zeg je me daar van 7 De was. Schoon en droog". Maar Jongen, hoe kan dat nu?" Zal ik het je maar vertellen? Ik ben naar de Launderette geweest". „En heb je daar de hele was gedaan in een half uur? Vader wat een werk." „Helemaal niet. Je gooit gewoon de was in een „eigen" machine, doet er de afgepaste hoeveelheid zeep bij endan kun je verder fijn je krantje lezen, of weggaan, waar je zin in hebt. Ondertussen wordt er gewassen, gespoeld, enfin, dat weet jij beter dan ik. En na een klein halfuurtje rijd je je was op een handig wagentje naar de centrifuge om te drogen. Allemaal zonder het sop met één vinger aan te raken". „Dat is nu met recht "vader weet het beter"- zei mevrouw van Wijzen. In een halfuur is Uw hele was winddroog, en met een paar minuten extra drogen strijk- of kastdroog. De Launderette is hygiënisch, omdat Uw wasgoed met geen andere was in aanraking komt. De Launderette is open van 8-21 uur. En wie graag het rijk alleen heeft, kan zelfs tijdens lunch- of dinertijd terecht. De vriendelijke assistenten staan altijd voor U klaar met raad en daad. Er is in de Launderette ook een koffieautomaat. Ga met Uw was ook naar de BENDIX Launderette want een gezellig was-halfuurtje dat komt U toe bij de HAARLEM, 3 dec. De tafelten- nis-ontmoeting Noordhollands Noorder kwartierKennemerland Is in een wat beschamende nederlaag voor de gas ten geëindigd. Men had feitelijk alge meen op winst gerekend en dat is de ploeg wel noodlottig geworden. Met 4644 immers moest men de 7.ege in Alkmaar laten. De diverse heren-teams zorgden voor de ene teleurstelling na de andere. Wat immers te zeggen van de neder laag met 82 van de overgangsklas sen? Een uitslag, die weinig minder dan een débécle is. Duits en Huide koop er wonnen niets, v.d. Berg zorgde voor een punt en ook het dubbel ging naar Haarlem. Verlies ook voor de eer ste klassers en wel met 64. Hier wonnen Huybens en Rudi Hart twee maal, maar Dekker gooide roet in het eten met drie nullen. De 2e klassers speelden keurig gelijk. Jacobs en Bak ker zorgden ieder voor twee punten en Koster voegde daar de vijfde aan toe. Een fors verlies echter weer voor de 3e klassers. Bos faalde geheel, W(j- nands en Copini boekten één puntje. De 4e klassers zorgden eindelijk eens voor winst. In het geheel uit Geel-Wit- ters bestaande team won Tol drie maal. zorgde Van Soest voor twee pun ten: Kleijs kwam er echter niet aan te pas. Het dubbel zorgde voor de zesdt punt. Een prachtig geluid kwam van de dames. Het A-team won met 82. Cor- rie Schuyt en Ria Klaver bleven onge slagen en Ria Bos behoefde slechts één punt af te staan. De B-ploeg deed het met 82 niets minder. Hier won Elly Alles drie maal en boekten Hanny Visser en Ans van Keulen ieder twee punten. Het A-team van de jongens wist gelijk te spelen Whnands won tweemaal, v.d.Berg en Koekenheim zorgden ieder voor één punt en ook het dubbel werd in winst omgezet. De B-ploeg schoot helaas iets tekort en verloor met 64. Chabot en Haver kamp toonden zich hun keuze waardig met twee punten, maar Prick schoot met niets dan nullen nogal tekort. BRUSSEL, 1 dec. Gisteren zijn hiei nieuwe maatregelen aangekondigd tegen de botersmokkel uit Nederland. Er zal een speciale dienst worden op gericht, die zich zal bezighouden met de bestrijding van de smokkel. In na volging van Nederland zullen voorts genummerde wikkels worden verstrekt voor de verpakking van boter. De handelaren zullen bij de aanvragen voor deze wikkels moeten aantonen, waar zij de boter hebben betrokken Op deze wijze hoopt men het bijmen gen van gesmokkelde Nederlandse bo ter in Belgische boter te voorkomen en op indirecte wijze de botersmokkel te beteugelen. Daarnaast zal de con trole aan de Nederlands-Belgische grens worden verscherpt. BUSSUM. 3 dec. Zondagmiddag heeft een wandelaar in de bossen bij de Vuursche Steeg in de gemeente Baarn het IÖk gevonden van een goed- geklede vrouw. Het onderzoek wees uit dat het de 40-jarige mevrouw M.V.R was, zonder vaste verblijfplaats. Het staat vast dat er geen misdrijf in het spel ls. HAARLEM, 3 dec. Flamingo's heeft na de goede prestaties van vo rige week niet aan de hooggestelde verwachtingen voldaan en ietwat te leurstellend in Amsterdam van Agon verloren. In de eerste klas zorgde Antilopen er voor bij te blijven door de derby tegen White Starts te winnen. Bij de dames wonnen zowel HOC als White Stars hun thuiswedstrijden. In de ijskoude Apollohal ging Fla mingo's traag van start, hetgeen tegen het agressieve Agon snel een 18-6 ach terstand betekende. Hierna ging Koert Lagerwey bij zonder excelleren, waarbij zich °°k Jan van Wijk aansloot. Door alleen doel punten van dit tweetal liep Flamingo's de achterstand geheel in, 25-24, en nam zelfs een 34-26-voorsprong. Een produk- tieve laatste tweetal minuten bracht Agon echter bij rust toch een 43-36- voorsprong. De voorsprong werd in de eerste tien minuten van de tweede helft tot 63-48 vergroot en ondanks een weer krachtiger verweer van Flamin go's bleef dit verschil en kwam het einde met 83-72. Voor Agon scoorden: De Monchy 10-6, Rengers 14-18, Braun 8-6 en voor Flamingo's: Lagerwey 18- 10, Van Wijk 10-10, Kroder 4-7. AntilopenWhite Stars was bijzonder spannend en beide ploegen hielden el kaar praktisch de gehele wedstrijd in evenwicht. Na 11-6 en 17-16 was de stand bij rust 23-23. Na de hervatting narr. White Stars de leiding 32-36 en 37-40, doch Antilopen kwam met nog drie minuten te spelen weer gelijk 41- 41. Beide ploegen waren in de slot fase nog produktief, waarbij Antilopen aan het langste eind trok. Antilopen miste Kales en Veenenbos, terwijl bij de „sterren" Dick Schermer verstek moest laten gaan. De topscorers wa ren: Antilopen: Van Loenen 8-10, Zwiers 8-6 en Dingshoff 2-8, White Stars: Erik Jager 10-16. De HOC-dames hebben de meisjes van het Amsterdamse Westerkwartier niet lang omtrent hun bedoelingen in het onzekere gelaten, via 10-2 en 20-10 leidden de Haarlemmers bij rust met 26-12. Na de 40-25 stand in de tweede helft liet HOC de teugels vieren, waar door Westerkwartier nog fel kon ko men opzetten. Met 44-37 bleven de pun ten toch in Haarlem. Voor HOC scoor den: Ria Kuipers 9-2, Henny Konings 7-6, Janny Huigen 6-6. Voor Wester kwartier kwam mej. De Graaff tot 6-8. De dames van White Stars en Land- lust gaven elkaar niets toe. Na een bijzonder onproduktieve eerste helft leid de White Stars met 15-14. Ook in de tweede helft scoorden beide ploegen om beurten. Met nog twee minuten voor de boeg leidde Landlust met 33- 34. Via een break out bracht Jenny van der Hoeden (7-6) White Stars de 35-34-zege, mede doordat mej. Cornel voor Landlust twee strafworpen onbe nut liet. De overige uitslagen luidden: Dames: Typhoons 2Antilopen 3 2- 0 (regiem.), ExercitiaHCK 48-26, HCK 2SC Haarlem 32-20, Exercitia 2White Stars 3 0-2 (regl.), Typhoons —HOC 3 12-27. Heren: HCK 3—SC Haarlem 30-43, HCK—White Stars 2 33-28, HOC 2— Typhoons 2 46-43, LisseHOC 3 21- 26, Antilopen 3HOC 4 29-30, Exerci tia 2Tornado 2 0-2 (regl.), Antilopen 2Flamingo's 2 23-62, RapiditasTy phoons 3 10-53. I.v.m. de begrafenis van HKH Prin ses Wilhelmina, komt het gehele bas ketballprogramma van zaterdag 8 de cember a.s. te vervallen. Plaatsing van ingezonden Brieven van Lezers") betekent noodzakelijk een bewijs van instemm' doch betekent slechts dat de h°°'a redactie het ingezonden stuk ter K& van de lezers wil brengen. Het fen de plaatsing onttrekt zich 62h .nnfd' aan de verantwoordelijkheid der rww redactie, die zich dan ook vooroor een ontvangen stuk zonder opgave redenen terug te zenden. In het a a* meen is ondertekening met naap.tfn1u adres vereistt tenzij in een zeer oy* der geval de hoofdredactie dwing6™ 5 redenen aanwezig acht van deze rey af te wijken. Uw artikel in 's-Lands Kroniek van 20-ll-'62 met als titel „Automonteurs vak", had mijn voile belangstelling t aai ik in deze branche werkzaam ben- Uiteraard wordt door mij iedere voor lichting over dit boeiende vak door o® stichting Vakopleiding voor het automo bielbedrijf van harte toegejuicht, maar het uitgangspunt waarom is dez® voorlichting eigenlijk noodzakelijk g0* worden? ligt m.i. niet in het feit dat jonge mensen thans niet meer de kan® krijgen hun selheidscomplexen bot te vieren op het beschikbare wagenpark. Ik kan mij n.l. niet aan de indruk onttrekken dat vele jonge mensen na verloop van tijd in dit vak een teleur stelling ondervinden, wanneer zij moe ten constateren dat hun verdiensten be* paald niet in overeenstemming zijn met de verantwoordelijkheid en de tech nische kennis die worden vereist, wu men in dit vak werkelijk een toekomst bereiken. Wanneer men bedenkt dat een jongeman van ongeveer 23 jaar, met diploma Bovag le moteur (cursusduur maar liefst 5 jaar!) bij een normale 45-urige werkweek een loon ontvangt van pl.m. 72 netto p. w., ja, dan ziet het er zelfs voor de grootste enthousias teling bepaaldelijk somber uit! Menig ongeschoold arbeider van die leeftijd komt met meer naar huis! Zou het geen aanbeveling verdienen meer hierop de aandacht te concentre ren en langs de weg van een verhoging van het inkomen de jeugd op een reëler manier voor het vak van automonteur te interesseren? H. K. Sovjet-Unie. Radio Moskou heeft meegedeeld dat in de gehele Sovjet- Unie geep prostitutie meer bestaat, „omdat de sociale omstandigheden, die eraan ten grondslag liggen, zoals werk loosheid, armoede en uitbuiting in on® land niet meer voorkomen." (UPI) HAARLEM, 3 dec. Uit onze om geving is er nog maar een kandidaat voor de HTCC-beker overgebleven na de 3e ronde. Het is Eechtrop, dat aan spraak kan maken op deelname in de 4e episode van deze landelijke hockey- slag. Gisteren wonnen de witten met 2-1 hun wedstrfld tegen MRHC. De an dere Beverwljkers F heybeeck legden met ere het loodje in de wed strijd tegen en bij het Bredase Push (3-0). Uit de wedstrijden die voor de Tres- lingbeker nog doorgingen valt alleen te concluderen, dat de reserves van deze clubs van verdere deelname moeten afzien. RBC 2 zorgde voor de uitscha keling van Eechtrop 2 (3-0) en Zwart Wit 4 nam die taak op zich voor Schey beeck 2 (3-1). De veteranenbeker zal dit jaar geen inscriptie van Strawberries dragen. Log gere in hoogst eigen persoon zorgde met twee doelpunten voor het behoud van de winnaars-kans voor Laren (1-2). HBS rolde op het nippertje naar de volgende ronde. Tegen HGC kwamen de roodbroeken niet verder dan 1-1, ook na verlenging niet. De HBS-ers komen nu in de volgende ronde, dank zij het feit, dat zij het bezoekend elftal wa ren. Uit onze omgeving hebben alleen BDHC 1 en 2 nog kansen voor de Par- nassiaprijs. Deze teams kwamen gis teren echter niet tot spelen. De Am sterdambeker kwam weer dichterbij voor HOGE PRIJZEN f 2000 8696 10236 1500 13724 1000 2682 7272 7895 9438 9991 12332 400 2078 2169 3125 7266 8946 19264 f 200 2046 2216 3357 4539 4929 4 952 5694 6866 7621 8193 8433 8540 8655 8755 9075 10235 10594 11336 11830 11932 12482 12585 12700 13085 13866 14910 14999 15385 15759 16231 17950 18124 18461 19084 19424 20400 20548 21134 1301 2073 792 3232 4075 5012 567 6185 724 7149 867 8106 604 9052 553 10164 11095 730 1065 230 464 688 956 2003 192 438 676 908 8011 235 475 851 990 4016 348 605 5002 371 711 936 6004 351 566 7S6 7024 160 535 755 984 8020 440 733 986 8024 384 619 945 10052 297 586 925 11003 305 715 329 385 204 231 950 260 289 200 298 153 227 605 639 193 227 747 274 379 958 999 138 175 614 665 269 297 581 539 084 093 147 374 739 753 091 105 243 272 492 509 690 700 985 991 007 026 252 260 453 474 679 698 927 958 017 063 239 247 493 514 854 860 822 995 288 475 326 483 367 462 327 331 743 782 234 239 434 439 580 598 608 T99 580 667 714 764 981 346 406 415 445 502 843 933 967 246 292 331 615 691 380 592 595 597 615 661 673 209 316 365 368 434 455 465 674 757 863 905 981 325 353 366 427 459 509 552 598 637 657 764 877 922 417 429 498 528 838 890 969 492 520 532 554 662 672 725 869 893 922 973 12212 841 13009 14017 452 15003 924 16093 773 11036 840 18015 809 19002 606 20189 21041 838 287 295 529 598 676 689 705 760 814 062 100 056 125 512 576 148 151 126 238 808 118 331 885 941 070 091 013 063 710 945 211 229 055 249 948 462 609 137 217 591 663 181 238 297 354 389 398 164 197 114 336 230 396 349 368 627 809 236 256 770 869 502 570 366 476 505 596 269 280 379 498 446 531 506 527 881 901 962 317 322 413 888 937 626 697 788 503 672 700 660 675 761 300 361 403 506 580 599 655 681 728 534 740 819 114 120 124 139 145 282 305 311 327 330 564 578 587 603 664 746 767 797 813 838 067 087 262 284 477 504 732 738 988 087 090 259 299 537 557 866 889 097 112 134 290 367 413 539 576 581 751 752 804 142 170 187 341 365 375 582 594 616 926 939 943 080 114 141 401 404 430 607 608 630 120 188 211 404 437 486 723 728 752 938 985 026 148 179 357 362 397 585 586 588 793 804 S59 045 062 098 213 232 242 546 570 571 785 814 824 987 115 173 221 510 542 546 739 784 818 207 212 213 236 454 483 484 528 659 690 729 832 266 268 290 293 530 563 564 595 761 812 835 847 183 248 413 480 620 646 861 945 102 103 252 279 599 648 883 884 267 296 492 504 650 673 974 980 106 112 297 381 6S5 716 891 901 242 328 329 361 582 599 651 660 825 852 902 932 036 093 102 152 224 265 294 404 414 426 466 469 512 518 632 083 684 707 739 745 762 107 142 148 170 202 218 247 311 316 322 328 467 470 566 673 719 722 745 764 778 819 940 944 952 967 979 020 066 084 154 170 171 198 435 443 504 514 556 557 624 751 791 798 810 855 873 895 188 199 376 417 671 679 940 945 175 179 420 432 596 655 821 847 192 209 416 467 638 657 948 966 247 264 531 578 928 298 358 653 704 853 922 303 324 537 540 717 777 113 144 469 523 732 754 915 974 387 388 678 697 940 959 315 351 570 582 786 875 275 294 574 575 843 854 248 296 643 670 903 955 12030 056 325 330 581 650 904 912 1S079 087 283 322 594 619 886 899 14047 059 280 287 562 578 965 969 15076 077 278 310 668 685 867 874 16048 049 283 289 588 591 764 770 QQC 17083 206 357 414 683 688 897 984 18006 029 281 298 484 534 649 660 839 856 19001 022 202 234 466 524 779 799 941 957 20020 040 239 295 449 485 663 677 839 844 984 21069 088 272 285 468 531 811 813 076 093 129 350 365 389 733 740 754 969 090 122 124 350 354 427 621 675 689 916 985 993 124 136 160 352 363 365 665 670 683 188 192 216 475 493 503 795 809 834 175 208 258 429 457 523 784 795 799 207 216 232 438 446 456 693 744 745 228 268 523 550 865 889 273 274 559 573 835 868 271 275 495 538 769 868 099 117 173 179 180 186 196 267 356 409 450 540 602 609 624 662 699 705 710 746 749 764 799 864 889 919 958 963 966 074 114 120 129 161 190 194 246 291 356 441 460 478 506 531 552 594 595 630 688 703 707 718 761 782 821 919 928 939 943 950 983 228 240 271 328 330 336 346 347 416 444 448 469 546 566 614 633 704 709 713 731 758 845 857 860 046 063 126 305 333 340 551 591 592 666 721 730 909 923 938 024 090 119 261 300 325 525 552 637 800 S09 836 983 991 041 076 085 334 340 353 500 501 518 698 718 743 845 846 851 132 181 196 229 245 349 351 362 432 469 601 612 619 629 641 745 760 769 828 834 121 127 129 170 183 338 355 378 415 434 673 703 713 722 737 848 865 871 906 929 097 117 145 152 225 369 419 429 430 433 529 519 571 606 611 763 770 771 802 814 875 882 920 932 980 125 136 140 181 220 222 247 265 297 3114 316 337 354 362 425 459 535 558 579 589 625 635 661 775 86S 955 983 996 Zandvoort-dames. Zij wonnen van Pi- noké 2 met 2-3. Alliance 4 legde het loodje tegen Aeolus (8-0). Eechtrop deelde dat lot bij Pollux (4-0). De da mes van Strawberries hadden geef moeite met Rood Wit 2 (4-1), maal" daar staat tegenover, dat de reserve® van Strawberries op hun beurt werden uitgeschakeld door Rood Wit 3. De uit slag was weliswaar ook na verlenging 0-0, maar Rood Wit haalde de 4e ronde omdat zij in de competitie een klasse lager speelt. Overige uitslagen Heren: Inhaalwedstrijd 3e klasse SaxenburgersLeiden 6 1-2. Districtscompetitie 2e klasse: Straw berries 7Scheybeeck 4 1-1, Terrier® 3Alliance 8 1-3, SartoZandvoort 5-0, Saxenburgers 3BMHC 9 1-1. le klasse: Strawberries 6Evef Swift 4 3-1, Eechtrop 4Scheybeeck 3 4-1, Terriers 2Alliance 6 3-2, Saxen- burgers 2Fit 4 2-2, HBS 6Ever Swift 3 4-3, Randwjjck 5Alliance 1 9-1. Dames, le klasse: Scheybeeck 2^* Sarto 0-3, Strawberries 5Ever Swin 4 1-1. 2e klasse: Hermes 2—Eech trop 5 15-0, HBS 6—Alkmaar 5 2-°' Randwijck 4Scheybeeck 4 10-0. Jan Monter is een jongen uit de w«* reld van morgen. Zijn avonturen werd®' door Piet Mortelman geschreven en uitgeverij Desclée De Brouwer nam op in haar Troubadourserie voor jeUS dige lezers tot 16 jaar. „Jan Monter ontvoerd" is een nend avontuur rond de belagers y het ruimtestation Delta, waar de J°'„ ge hoofdpersoon natuurlijk in betrokk^ raakt. Raketten, elektronische hersene' kris kras van de ene planeet naar andere, en toch weer de gewoon-mehs Hjke emoties. Even fantastisch is het décor „Jan Monter en de reuzesprinkhanen Een vloed van deze monsters ov spoelt de aarde. Wanhogige gevechte vluchtelingen, evacuatiesmaar ook ee^e oom Jonas die het middel vindt oTh sprinkhanen uit te roeien. „Wolven builen in ConstantinopeJ' tg bestemd voor wie een anders gertoVy belangstelling heeft. Het is een W®(y risch verhaal dat speelt in 1453, ®}Sr;s' machtige stad en bolwerk van het Chi f telijke Westen wordt overrompeld de Turken. Twee jongens maken de.iefl legering mee en kunnen zich reo"öp door in zee te springen vanwaar zvfri een Italiaans schip terecht komen- boeiend en tevens leerzame beschrU^, van een belangrijk historisch geSe gedaan door Maria Jacques. De Parjjse familie Mahuzier leveSLov stof voor een volgende uitgave, perend om de wereld" is door de °ryite' dochter. Jacqueline Mahuzier ëevii&P ven in de vorm van een reisveryjgK- Het avontuurlijke gezin maakt "h e11 kingsreizen door Afrika, Australiër- Canada. Dit levendig geschreven haal bevat veelwetenswaardigs v° jeugd van 10 tot 15 jaar. ROTTERDAM, 1 dec. De van Van Nievelt, Goudriaan en ^ef Stoomvaart Mij brengt ter a'^e kennis, dat de combinatie vaP,.M e<! Portugal lijn met de Comelder de Lusitania lijn (C.P.O.) in de vf op Portugal per ultimo 1962 w0L] eindigd. De dienst van de P°r te. zal met ingang van 1 Januari i9b standig worden voortgezet 111 frequentie van 2 afvaarten Vet

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 6