Negenduizend militairen bij begrafenis prinses Van kwart voor tien tot half twee elke minuut een artillerieschot Minister Visser terug uit de West; het antwoord aan Van der Putten ligt klaar 945.- Akkerbouwers L.T.B. willen landbouwpolitiek op langere termijn Erewachten, stoet en afzetting route Haagse stalhouder Jan van der Lans is trots op zijn paarden Minister vraagt voor zaterdag sluiting scholen Kath. universiteit herdenkt prinses AKKOORD BROOD PRIJS OP KOMST? Meubelfabriek door brand verwoest Rijksweg 17 tussen Roosendaal en Zeven bergen gereed Gevaarlijke gevolgen als mr. Luns eventueel aftreedt? Dronken jongen valt bejaarde man aan Uitverkocht Eenzaam maar niet alleen zal worden herdrukt Geen achterstand in rijksgoedkeuringen bouwwerken Veghel Dronken achter stuur - dodelijk ongeval - twee jaar celstraf DRU-MATIC DINSDAG 4 DECEMBER 1962 PAGINA 5 98 et. DEN HAAG, 4 dec. Onge ler negenduizend militairen van ^ndmacht, luchtmacht en marine jollen zaterdag betrokken zijn bij militair eerbetoon bij de ter- ^ai'debestelling van het stoffelijk -yerschot van prinses Wilhelmina. ^'1 zullen ofwel deel uit maken an de erewachten bij het paleis vf*11 het Lange Voorhout in Den fiaag en de Nieuwe Kerk in Delft, fwel worden ingezet bij het vor- van de afzetting langs de ,?hte die de begrafenisstoet zal kiezen. Bij en in de kerk Veel vraag naar kostbare kransen Met één Van Nelle's theebuiltje (groot formaat) zet u vlug en gemakkelijk 'n flinke pot heer lijke, krachtige thee. Om de hele familie van te laten genieten I Want de geur en fijne smaak van de beroemde Van Nelle's Afternoon" melange zijn in het builtje extra Geconcentreerd bewaard kwaliteit! t^teirn°ori [HeebuiltjSs (Advertentie) Zekerheid! DE OLVEH staat achter u. HAARLEM, 4 dec. Onder leiding van de heer H. A. Giesen hebben de akkerbouwers van de LTB gisteren te Haarlem hun algemene jaarvergade ring gehouden, die onder meer werd bijgewoond door de algemeen voorzit ter van de LTB, de heer E. Kolfscho ten. De gebruikelijke agendapunten le verden geen grote problemen op. In het bestuur met name kwam geen verandering. Het aantal voorstellen, dat ter behandeling was ingediend, was niet groot. Behoudens bij een en kel voorstel was de discussie nog be- Eerkter. Een van die voorstellen betrof et algemeen landbouwbeleid. Gesteld werd, dat het gemiddeld inkomen van de boer niet is aangepast aan de hoogconjunctuur en de nationale wel vaart. Men zag gaarne een landbouw beleid op langere termijn. In zijn prae- advies verklaarde ook het bestuur dat het gemiddelde arbeidsinkomen van de agrarische pndernemer voortdurend daalt. Er zal derhalve gestreefd moe ten worden naar verbetering van de rentabiliteit van de agrarische bedrijfs voering en van de beloning van de landarbeid. Evenzeer zal die landbouw politiek op langere termijn gewenst zijn. Zowel de georganiseerde Land bouw als het Landbouwschap werken daaraan. Zoals te verwachten was, bleek het laatste woord nog niet gesproken over de zogenaamde L.E.I.-berekeningen. Ook bij de veehouders is daar vorige week het nodige over gezegd. In zekere zin liepen de discussies parallel, de melkprps diende tot bijzonder argu ment. Aanleiding tot de discussie was het voorstel om voor het vaststellen van de garantieprijzen de L.E.I.-bere keningen te handhaven en hiervoor niet uit te gaan van de arbeidsinko mens. Evenals de voorstellers bleek ook het bestuur geen voorstander van het loslaten van het oude systeem van minutieuze prijsberekeningen per pro- dukt. Overigens had men wel oog voor de mogelijkheden, die het nieuwe sys teem biedt. Het akkerbouw-bedrnf wordt nu in zijn totaliteit bezien, waar bij tevens rekening kan worden gehou den met de sociale en economische ontwikkeling buiten de agrarische bedrpfstak. De vergadering stapte niet zonder meer in die redenering. De melkprps van de veehouders werd er opgehaald om op bepaalde lacunes te wpzen. De heer Kolfschoten als alge meen voorzitter mengde zich tenslotte in de discussie en ruimde allereerst het misverstand uit de weg, als zou de regering besloten hebben 8 pet van de achterstand in de beloning van de landarbeid in te halen. De minister heeft dat volgens de heer Kolfschoten helemaal niet beloofd. Men erkende wel een achterstand, maar men dis cussieert nog steeds over de grootte. Gesproken werd over 16 pet, waarvan I men dus 8 pet wilde inhalen. Wel heeft de regering rekening willen houden I met het zogenaamde fase-verschil. Het akkerbouwjaar loopt namelijk van ja nuari tot januari, de CAO van mei tot mei. Ten aanzien van het nieuwe systeem van prijsberekening verklaarde de heer Kolfschoten, dat dit uitstekend kan komen te liggen. In ÉEG-verband moet men nu eenmaal een andere richting uit, waarbij misschien een offertje ge bracht moet worden. De methode zal langzaam ingevoerd moeten worden, maar Nederland zal er niet ongelukkig bij afkomen, zoals het nu zit tussen de hoge Duitse graanprijzen en de lage Franse graanprijzen. De overige voorstellen betroffen an dere bekende kwesties: consumptie aardappelen, de i suikerbietenprjjs en de areaalheffing op pootaardappelen. De agenda vermeldde tenslotte een uiteenzetting van de heer W. H. Kwa- kemaak, adjunct-secretaris vande hoofdafdeling akkerbouw van het Landbouwschap, over: De contractteelt in de akkerbouw. DEN HAAG, 4 dec. Een afvaar diging van de Nederlandse Bakkerij stichting heeft gisteren met de minis ter en de staatssecretaris van Econo mische Zaken een bespreking gevoerd over de broodprijs. Donderdag zal dit overleg worden voortgezet. Volgens pel! woordvoerder van het ministerie is het te verwachten, dat dan overeen stemming zal worden bereikt. De bakkers zijn tot nu toe van me ning dat de stijging van de bloemprijs een prijsverhoging van het brood met twee cent rechtvaardigt. De minister wil slechts tot één cent gaan, omdat bij een bloemprijsverlaging eerder dit jaar een broodprijsverlaging achter wege is gebleven. WINTERSWIJK, 4 dec. Een felle brand heeft hier gisteren in korte tijd een bedrijf voor de vervaardiging van kleine meubelen volkomen in de as ge legd. Binnen een uur was de fabriek verloren. Niet slechts het materiaal voor duizenden stoelen en tafels, maar ook alle machines gingen in de vuur zee op. De schade wordt geschat op enkele honderdduizenden guldens. De brand is ontstaan in de spuiterij, waar met drooglampen werd gewerkt. Minister Visser van Defensie werd op Schiphol na zijn terugkeer uit de Neder landse Antillen hartelijk door zijn echt genote verwelkomd. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIHIIHIII tigen op basis van vrijwilligheid"; de duur van de diensttijd zal gelijk zijn aan die in Nederland. De minister ls tijdens zijn reis uit Den Haag meegedeeld, dat op zijn de partement in concept een brief aan de voormalige hoofdambtenaar Van der Putten is opgesteld in antwoord op diens verzoek tot rehabilitatie. ,,Ik zal nog bezien, of ik me met dat antwoord kan verenigen", zei de minister. Ge polst over de ontslagaanvrage van de heer Van der Putten, zei hij: „Is het erg verbazingwekkend, dat iemand die ik eerst heb willen ontslaan en die het mij dan later zelf vraagt, het van mij krijgt?" Doos van 20 stuks heta" 's ochtends acht uur af zal by Paleis aan het Lange Voorhout een „.owacht staan opgesteld, die bestaat het6611 coropognie (honderd man) van j, 1 garderegiment fuseliers prinses Ire- b» m.pt vaandel en vaandelwacht. za' aanwezig zijn de comman- koi van het garderegiment, luitenant- Onbnp' der fuseliers W. Michielsen. ]e a zal staan opgesteld de Johan Wil gen Erisokapel, die tijdens het uitdra- J>al -Van 'le' Moffeiyk overschot uit het Hit zac',t het volkslied zal spelen, he fde kerk in Delft zal de erewacht jStaan uit een erecompagnie van de '""iniers met ingedeeld vaandel en V Jhdelwacht, onder commando van Pitein der mariniers P. P. H. Eng- J.A-. Verder zal staan opgesteld de ma- t'erskapel. ,.h®t voorste gedeelte van de stoet be- (,uaat Uit een detachement van de mare- Vjaussee van 24 man. In dat gedeelte ,ah de stoet bevinden zich ook de Prritoriaaj bevelhebber west, de ko- ra i iike militaire kapel, brigade-gene- aal L. E. Hinricbs en de commandant uan het voorste gedeelte, luitenant-ko- nel der mariniers T. Jonkman. Dat j rste. gedeelte van de stoet bestaat ver- (h een comPagnie van de marine -jvfhderd man), een compagnie van het fia bataljon infanterie garde grenadiers "dem, geheten „koningscompagnie") en p®n compagnie van de luchtmacht (hon derd man), samengesteld uit personeel yan de luchtmacht instructie- en mili taire opleidingen school. Daarna volgt de koninklijke rouwstoet. ■J11 hét achterste gedeelte van de stoet zyn ingedeeld de luchtmachtkapel, h\a compagnie van de marine (honderd ItlJa een compagnie van het twaalfde et) a,1teriebataljon garde jagers (idem) (iri een compagnie van de luchtmacht 0uehi). Dit achterste gedeelte staat hoi r commando van luitenant-kolo- st 1 J- de Geus van de luchtmacht. De >i0et wordt gesloten door een detache- than1 Van de marechaussee van twaalf Ook studenten .Vele militairen zuilen ook worden '"geschakeld bij de afzetting van de •dute die de stoet zal volgen. Van het PMeis aan het Lange Voorhout tot aan Rijswijkseplein zullen staan opge steld een detachement van de oplei- rJhg onderofficieren der marine (der- man) een detachement van de *?ninkljjke militaire school (tachtig j"an) en een detachement van de on- j®fofficiersopleiding der luchtmacht Uwintig man). Verder leveren de vlUctentenweerbaarheidskorpsen uit jr.W'eoht, Leiden, Amsterdam en Gro- Hhgen respectievelijk twintig, veertig, Wihtig en veertig man. De leden van dze korpsen zijn gekleed in ceremo- Heel tenue. afzetting van de route zijn ver- ingedeeld vierhonderd man van de rechaussee en dertien compagnieën en r/roepje padvinders droeg een g achtige bos bloemen mee voor de aar van prinses Wilhelminain de kapel van het paleis Het Loo. school reserve-officieren van de lucht macht. Op de Markt in Delft zal zijn op gesteld een detachement van het Delf tse studentenweerbaarhei dskorps ter grootte van dertig man, in cere monieel tenue. Verder staan daar 180 kadetten van de Koninklijke Militaire Academie en honderdzeventig adel borsten van het Koninklijk Instituut voor de Marine. Bjj de ingang van de grafkelder in de kerk zal een erehaag, bestaande uit zes adelbor sten, zes kadetten van de landmacht en zes van de luchtmacht staan opge steld. Een detachement dat is samen gesteld uit personeel van de militaire vrouwenafdelingen van landmacht, luchtmacht en marine zal in de kerk beschikbaar zijn voor het aanwijzen van de plaatsen. Van het tijdstip af dat net stoffelijk overschot uit het paleis aan het Lange Voorhout zal worden uitgedragen 09.45 uur tot 's middags haif twee zal elke minuut een artillerieschot weerklinken. Deze schoten worden af gegeven op het Malieveld en op de vliegbasis Ypenburg. Personeel van de elide en de twaalfde afdeling veldartil lerie van het eerste legerkorps zal zorg dragen voor het lossen van de schoten. Zowel op het Malieveld als op Ypen burg zullen zes stukken staan opge steld. De twee bij erewachten ingedeel de vaandels noch de trommels van de militaire muziekkorpsen, zullen zijn omfloerst. Ook gisteren hebben vele honderden ge defileerd langs de baar van prinses Wil helmina. In de lange rij voor het paleis Het Loo in Apeldoorn liepen ook enkele nonnen om de overleden vorstin de laat ste eer te bewijzen. (oertienhonderd man) van het eerste legerkorps. Van het Plein tot aan het Rijswiikseplein zal om de twee meter een militair staan. Van het Rijswijkse plein tot aan de Hoornbrug wordt de afzetting verzorgd door elf compagnie- en (elfhonderd man) van het eerste legerkorps, die met een tussenruimte van vijf meter zullen worden opgesteld. Langs de rijksweg, van de Hoornbrug tot aan de bebouwde kom van Delft, zullen zestienhonderd man staan, ook weer om de vijf meter één. Personeel van de kaderscholen is daarvoor be schikbaar: van de infanterie (vijfhon derd man), de cavalerie (honderd man), de veldartillerie (tweehonderd man), de Lua (honderdveertig man), de genie (tachtig man), de verbindingsdienst (honderdtachtig man), de technische dienst (zestig man), de intendance (veertig man), de aan- en afvoertroe- pen (veertig man), de geneeskundige troepen (veertig man), de marechaus see (veertig man) en de militaire admi nistratie (honderdtachtig man) In de bebouwde kom van Delft zal de route tot aan de kerk zijn afgezet (om de twee meter een man) door per soneel van vijftien compagnieën (totaal vijftienhonderd man) van het eerste le gerkorps. Verder zullen daar langs de route opgesteld staan driehonderd man van de Lua, honderd van het regiment Van Heutsz, evenveel van de lucht macht en van de marine. Voorts staan er honderd adspirant reserve -officieren der marine en vijfhonderd man, afkomstig van de scholen voor reserve-officieren van de infanterie (honderdtachtig man) de cavalerie (dertig man), de veldar tillerie (honderd man), de Lua (veer tig man), de genie (dertig man), de verbindingsdienst (twintig man), de technische dienst (twintig man), de in tendance (dertig man), de aan- en af- voertroepen (tien man), de geneeskun dige troepen (idem), de marechaussee (idem) en de militaire administratie (idem), benevens vijftig man van de SCHIPHOL, 4 dec. Met het nieuws, dat hij een voorstel van de Antilliaan se regering tot invoering van de mili taire dienstplicht ernstig zal overwe gen, is de minister van Defensie, ir. S. H. Vissèr, gistermiddag uit de West op Schiphol teruggekeerd. Voor Suriname zal nog geen dienst plicht worden ingesteld. Het verschil tussen Suriname en de Antillen is vol gens de minister, dat men in Surina me over een voldoende'aantal vrijwil ligers denkt te kunnen beschikken. Met de Surinaamse regering heeft de mi nister afgesproken, dat, voor Surinaam se jongelui de mogelijkheid zal wor den opengesteld op basis van vrijwil ligheid dienst te nemen in Suriname. De minister noemde hen „dienstplich- DEN HAAG, 4 dec. De minis ter van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heeft de rijksscholen verzocht, voor zover dit in de afge lopen dagen nog niet mocht zijn ge beurd, vrijdag het laatste lesuur te wijden aan een herdenking van prin ses Wilhelmina. Voorts heeft de mi nister beslist dat de rijksscholen za terdag gesloten zullen zijn. In een rondschrijven aan de gemeentebe sturen en besturen van bijzondere scholen heeft de minister meege deeld, dat de regering het op prijs zal stellen indien de gemeentelijke en de bijzondere scholen dezelfde ge dragslijn zullen volgen. (Advertentie) ZEVENBERGEN, 4 dec. Volgen de week maandag zal zonder uiterlijk vertoon het eerste deel van de hart slagader voor noordwest-Noord-Bra bant, rijksweg 17, tussen Roosendaal en Zevenbergen In gebruik worden ge steld. Rijkswaterstaat heeft er voorlo pig een betrekkelijk smalle eenbaans- weg met twee rijstroken en een fiets- pad-landbouwweg van gemaakt. De provincie Noord-Brabant heeft er ech ter tegelijkertijd een strook grond naast gekocht om deze weg zonodig in een tweebaansweg met vier rijstro ken om te bouwen. Dit zal slechts een kwestie van verharding zijn. Behalve een kortere, snellere en vei liger verbinding betekent rijksweg 17 voor de streek Lage Zwaluwe - Klun- dert - Zevenbergen nog veel meer. Deze landbouwstreek is „groot-leveran cier' voor arbeidskrachten voor het havengebied van Rotterdam. Ongeveer een kwart van de arbeidersbevolking van Zevenbergen bijvoorbeeld pendelt op het industrie- en havengebied van de Nieuwe Waterweg. Door het bouwen van rijksweg 17 en het door de gemeenten Lage Zwaluwe, Klundert en Zevenbergen (als woon kern) in te richten industriegebied be oogt men een aantal (toeleverings)-in- dustrieën aan te trekken om het ter plaatse aanwezige arbeidsoverschot uit de landbouw aan arbeid en brood te helpen. De streek is geheel gericht op de Moerdijk en het Hollands Diep. De ontwikkelingsmogelijkheden worden diepgaand bestudeerd, opdat binnen kort over water-, weg- en spoorverbin dingen zonder belemmeringen kan wor den beschikt. DEN HAAG, 4 dec. (ANP) In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het hoofdstuk Buitenlandse Zaken van de rijksbegroting 1963 wordt de minister de vraag gesteld in hoeverre, nu de overdracht van westelijk Nieuw- Guinea aan de Verenigde Naties tot stand is gekomen, een eventueel besluit van de minister om af te treden thans nog tot gevaarlijke situaties van inter nationale aard aanleiding zou geven. In het verslag, opgesteld door de be grotingscommissie, wordt eraan herin nerd dat minister Luns 15 augustus in een vraaggesprek met de heer Hilter- man heeft gezegd dat hij en verschil lende van zijn collega's hebben over wogen de politiek ten aanzien van Nieuw-Guinea „door anderen te laten doen", maar dat zij tot de conclusie waren gekomen, dat er geen beter al ternatief zou komen en dat er, als het kabinet uit elkaar zou zijn gegaan, ook op militair gebied heel moeilijke dingen te gebeuren stonden. De minister heeft er, aldus de leden die dit punt ter sprak brachten, wel over gedacht heen te gaan maar daarvan is agezien met het oog op de bedenkelijke gevolgen, die zo'n aftreden zijns inziens zou hebben meegebracht. ZAANDAM, 4 dec. De zeventigja rige Zaandammer S. is in de Zilverpad- steeg gemolesteerd door een beschon ken nozem van achttien jaar. Het ge beurde 's nachts om één uur. De jongen greep de oude man beet en sloeg met een lege fles op diens hoofd onder de uitroep „geef op je poen". De scher ven verwondden de oude man op hoofd en gezicht. Hij begon het op een schreeuwen te zetten waarna de onver laat de vlucht nam. S. strompelde naar het politiebureau waar de mobilofoon wagen werd gealarmeerd uit te kijken naar de dader. Aan de hand van fo to's kon de jongeman 's nachts van zijn bed gelicht worden. Hij is ingeslo ten. HELMOND, 4 dec. Gisteren heeft de minister van Binnenlandse Zaken, -i mr. E. H. Toxopeus, een kort werk bezoek aan Helmond gebracht om zich te laten voorlichten over de eventuele vestiging van een kring-commandopost van de B.B. Er bestaat namelijk een mogelijkheid om deze in te richten in de kelder van de meisjesschool in de wijk Binderen. Bp het bezoek van de minister waren ook aanwezig mr. C. Kortmann, commissaris van de konin gin in Noord-Brabant, en dr. J. Sweens, burgemeester van Helmond. NIJMEGEN, 4 dec. De katholieke universiteit herdenkt prinses Wilhelmi na met een openbare senaatszitting in het aulagebouw donderdag 6 december 's avonds om kwart over zeven. De gedachtenisrede zal worden uitgespro ken door prof. dr. L. J. Rogier. Aan sluitend aan deze bijeenkomst zal mgr. prof. dr. R. R. Post om acht uur een avondmis opdragen in de St. Jozefkerk aan het Keizer Karelplein. DEN HAAG, 4 dec. /ANP) Naar wij van de uitgeverij, die het boek van prinses Wilhelmina „Eenzaam maar niet alleen" verzorgde, vernemen, is de hele oplage van 140.000 exempla ren uitverkocht. De laatste dagen zijn er circa tienduizend stuks verkocht. Een tweede oplage zal zo spoedig mo gelijk verschijnen. Van het boek, dat in zeven talen werd uitgegeven zal binnen kort bovendien een Franse uitgave het Heht zien. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 4 dec. Minister Van Aartsen (Volkshuisvesting en Bouwnij verheid) ontkent, dat er in Oost-Bra bant en in de omgeving van Veghel een achterstand is in het verlenen van rijksgoedkeuringen voor bouwwerken. Dit blijkt uit het antwoord op vragen van hét Tweede Kamerlid, Andriessen (K.V.P.). Deze vragen had de heer Andriessen gesteld naar aanleiding van het groot aantal werkloze bouwvakarbeiders, dat in Veghel staat ingeschreven. Volgens minister Van Aartsen behoren tot de 71 bouwvakarbeiders, die eind novem ber bij het gewestelijk arbeidsbureau stonden ingeschreven, 31 grondwerkers, twet opperlieden en 19 in andere be drijven werkzame arbeiders. In het aan tal van 71 arbeiders zijn, aldus de bewindsman, ook begrepen de groep permanent werklozen, de normale fric tiewerkeloosheid en de werkloosheid, die stijgt aan het begin van de winter. Minister Van Aartsen merkt in dit ver band op, dat de winter dit jaar vroeger is begonnen dan andere jaren. Overi gens is hp bereid zo nodig rijksgoed keuringen in de categorie ongesubsidi eerde woningen en in de kleine werken te verlenen. MAASTRICHT, 4 dec. De recht bank alhier heeft gisteren een 21-ja- rige grondwerker veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van vijf jaar, zulks conform de eis van de officier van justitie veertien dagen geleden. Op 5 augustus is de man, na in Maastricht een groot aantal café's te hebben bezocht en vijftig of zestig glazen bier te hebben gedronken, kort voor de Nederlands-Belgische grens met een snelheid van 100 tot 110 kilo meter ingereden op een gezelschap dat geheel links van de rijweg liep. Een militair werd door de auto van de ver dachte geschept en meters ver wegge slingerd. De jongeman was op slag dood. (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 4 dec. - „Mijnheer, ik kan er niet van slapen: als er een paard een verkeerde stap doet heb ik het gedaan" Dit zegt meer trots dan verontrust de 66- jarige Haagse stalhouder Jan van der Lans, wiens paarden zaterdag de ko ninklijke lijkkoets zullen trekken. „AI wordt er niet veel meer met paar- ien begraven, mijn dieren rijn die lange dekens toch wel gewend. Men wil het risico niet lopen dat de paarden van de konink lijke stallen schichtig zul len zijn". Gisteren is er met de paarden van Van der Lans geoefend op de binnenplaats van de ko ninklijke stallen, terwiji ze als achtspan liepen vandaag zou men ermee op straat komen. De heer Van der Lans is enthousiast over zijn paarden. „Iedereen van het stalpersoneel stond te kijken, toen ze voor het eerst aantrokken. Ze lie pen als kinderen achter elkaar. Schatten waren het. Ze zijn allemaal in de kost bij de koninklijke stallen en elke dag krij gen ze een halve emmer roggebrood extra. De sterksten van de acht Harry en Hendon gaan achterin, daarvoor Huzaar en Piet, Roland en Dartel en Jantje en Blacky Prachtige, echte Holland se tuigpaarden zijn het Ze zullen het goed doen" De heer Van der Lans is kind aan huis in de koninklijke stallen. Hij koopt en verkoopt paar den vóór de stallen en ook bij het huwelijk van het koninklijk paar heeft zijn stalhouderij voor de paarden gezorgd. „Het is een prachtig vak, en ik schaam me er niet voor. Vakantie is er niet bij, want 's morgens moet je in de stal zijn", zegt hij. „Ik zit nog elke dag als palfrenier op de bok. En hoewel ik bijna blind ben, weet ik op de markt pre cies wat ik voor mij heb Ik hoef de paarden alleen maar even te knijpen" Over de medewerking van zijn klanten is de heer Van der Lans best te spreken. Die met koets jes wilden trouwen zijn nu overgestapt op auto's En een paartje dat zater dag in de witte auto zoi< JAN VAN DER LANS (66 jaar) „mijn paarden lopen als kinderen" trouwen, gaat nu met de zwarte wagen. ,,Wit is rouw op die dag", zeggen zij. „Om vijf uur 's mor gens ben ik bij de paar- den zaterdag. En op alles heb ik gerekend. Wanneer het glad is zetten we de paarden zo op stiften." Niet alleen in de ko ninklijke stallen bereidt .nen zich voor op de be grafenis. Zo moet ook in enkele exclusieve Haagse bloemenzaken in het .Voordeinde en Lange .loutstraat hard gewerkt vorden om te voldoen aan de vraag naar kost bare grafkransen, waar voor de bestelling van ho ge colleges en ambassades bR tientallen binnenstro men. Vele buitenlandse staatshoofden hebben ■eeds hun bestelling ge- laan en sturen ijlings de inten over, die aan de grafkransen bevestigd moeten worden. Zo liggen :r in een van de zaken al inten uit Scandinavië in Ie nationale kleuren van Ie landen vanwaar ze af komstig zijn met onder neer de vermelding „Olav" Voor de kransen :lie bedragen van honder den guldens vergen, wordt gebruik gemaakt van or chideeën amaryllissen, an- thuriums. kerstrozen en lelietjes van dalen. Niet verwerkt worden lelies en aronskelken omdat het bekend is dat dat bloe men zijn waarvan prinses Wilhelmina niet hield. De prachtige kransen zullen allen dezer dagen op het paleis aan het Lange Voorhout worden afgege ven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 5