MINISTER DE PQUS TOT TWEEDE KAMER: Verantwoord navolgen van beleid laat inflatie in het buitenland niet toe RÜLl m INDISCHE VLUCHTELINGEN Onderzoek naar de dood van een dpi. soldaat Indexcijfers levensonderhoud in januari op nieuwe basis in de binnenlanden van Australië Betalingsbalans geen barometer Zwitserse duiker staakt proeven Tijdens uitvaart winkels dicht lp BOM ontploft voor gebouw van Spaans consulaat De Paus spreekt tot menigte op St. Pietersplein Kardinaal Alfrink en mgr. Bekkers bij begrafenis Introductie Shell Oil of Canada op 11 december Twee medewerkers omgekomen Middenstand vraagt: Harttransplantatie bii een MFNS? Aankomst vorstelijke gasten in Den Haag Ook Deense koning naar DELFT Belastinggeschil voor Europese Hof van Justitie Generale Cacao Compagnie Holland Vier prijswinnaars in de sporttoto Concilie RUIMERE KANSEN VOOR VOLKSTAAL DONDERDAG 6 DECEMBER 1962 PAGINA DEN HAAG, 5 dec. De mi nister van Economische Zaken, drs. J. W. de Pous, heeft in zijn antwoord aan de Tweede Kamer op de begroting van Economische Zaken vooropgesteld, dat hij zich bij de conjunctuurpolitiek niet al leen het voorkomen van een be stedingsinflatie vooropstelt, maar ook het voorkomen van een loon- en prijsinflatie. De minister wees op de eenzijdige opvatting, die men nog al eens hoort, dat Neder land zich geen zorgen zou hoeven te maken, zolang de betalings balans maar een behoorlijk saldo vertoont. ,,De betalingsbalans is geen barometer waartegen wij maar eens hoeven te tikken om het economisch weer te kunnen voorspellen", aldus minister De Pous. Deze opvatting zou beteke nen, dat Nederland bti een infla toire ontwikkeling in het buiten land net zo hard zou mogen mee lopen, wanneer de betalingsbalans maar in evenwicht blijft. Voor een open economie als die van ons land noemde hij dit een zeer ge vaarlijke stelling. Arbeidsmarkt normaler Hij karakteriseerde het huidige conjuncturele beeld als een ten einde gekomen vloed, waarop geen eb intreedt. In plaats van een conjunctureel beeld dat afwis selend op en neer gaat, schijnen de lijnen thans meer horizontaal te gaan lopen. Dit blijkt uit de situatie op de arbeidsmarkt en uit de betalingsbalans. ifll: j| 1 .1 V Van Gend Loos tegen belastingadministratie höIHWTWet, MENEER VLAANDEREN? MAG IK MALCOLM EVEN SPREKEN; EEN ZAKEL'JKE KWESTIE1. VLAANDEREN Conjunctuur nu „aflopende vloed zonder volgende eb (Van onze parlementaire redacteur) Een verantwoord conjunctuurbeleid moet als uitgangspunt kiezen het voor komen van een autonome inflatie in het binnenland en niet het navolgen van de feitelijke inflatie in het buitenland. Wanneer ieder land deze stelling zou huldigen, zou de grondslag zijn gelegd LONG BEACH, (Californië)5 dec. (UPI) De Zwitserse wiskundige en diepzeeduiker Hans Keiler heeft giste ren te Long Beach verklaard dat hü met zijn proefnemingen ophoudt en te rugkeert naar Zwitserland. Bij de proef van maandag kwamen twee van zijn medewerkers om het leven. De 28-jarige Keiler wilde een ge heim gasmengsel beproeven dat op grote diepte bescherming zou bieden tegen te hoge druk en een tekort aan zuurstof. Hü heeft verklaard door te gaan met duiken. Over de dood van de Britse duiker Peter Small merkte Keiler op dat er geen sprake was van een verstikking door het gas, maar van complete uit putting. ,,De vriend van Small, Chris Whittaker, wilde graag helpen bij het ongeluk. Hij dook toen het niet ver antwoord was, zodoende is hü om het leven gekomen. Het was een gebrui kelijk duikongeluk", aldus Keiler. De Zwitser verklaarde dat hjj zelf tüdens het fatale duikexperiment ook last had ondervonden van gebrek aan lucht. Gedurende de weg naar de op pervlakte had ook hij het bewustzijn verlpren. Keiler wilde niets bekend maken over een eventuele terugtrekking va- de gel- delüke steun die de Amerikaanse mari ne had toegezegd ter waarde van 22.000 dollar, nu het experiment is mis lukt. Hü bleef er echter van over tuigd dat zün gasmengsel gebruikt kan worden voor het duiken op grote diep ten. DEN HAAG, 5 dec. De Christelijke Middenstandsbond, het Koninklijke Ne derlandse Middenstandsbond en de Ne derlandse R.K. Middenstandsbond, sa menwerkend in de commissie van over leg van de Middenstands Vakcentrale, hebben hun leden verzocht, uit eerbied voor het koninklijk huis en ten teken van rouw over het verschelden van prinses Wilhelmina zaterdag, indien de plaatselijke omstandigheden dit toelaten, de zaken te sluiten tüdens de uitvaart plechtigheden. MOSKOU, 5 dec. (Reuter) De 46- jarige Russische chirurg Wladimir De- michov heeft verklaard dat hü in de loop van volgend jaar de transplanta tie van een hart bü een mens zal pro beren. Hü heeft 22 november een aap een tweede hart gegeven en het dier maakt het goed. Eerder heeft hü met honden geëxperimenteerd. Een Deens echtpaar heeft dr. Demi- chov verzocht hef zieke hart van hun driejarig dochtertje te vervangen. Dit verzoek is nog niet in Moskou ontvan gen en de chirurg kan nog niet zeggen, of hü het zal inwilligen. DRS. J. W. DE POÜS voor een internationale bestrijding van de inflatie. De minister liet vele optimistische klanken horen over de economische ontwikkeling van Nederland. Hij wees op de gunstige gang van zaken bij de industrialisatie. De taakstelling voor de periode 1956-1962 is met ruim vüftien procent overtroffen. Van groot belang acht hü ook, dat meer diepte investeringen tot stand zün gebracht. Onze economische structuur is daar door versterkt. De bewindsman kon niet nalaten er op te wpzen, dat het huidige kabinet ge lukkig niet de raad heeft opgevolgd, die de socialisten aanvankelük steeds ga ven om de bestedingen te beperken-. Toch is het beleid erop gericht ge weest een te uitbundige hausse af te remmen. Het verloop van de investerin gen rechtvaardigt echter thans het vertrouwen, dat een hoog niveau van werkgelegenheid is bereikt. De gunstige regionale ontwikkeling bü de Industria lisatie blijkt hieruit, dat in de periode april 1959-augustus 1962 426 verzoeken om een premiettjdrag'e zün afgehan deld. In totaal zün thans 16.500 nieuwe arbeidsplaatsen gerealiseerd. Büna zes tig procent van deze nieuwe arbeids plaatsen kwamen in de drie noordelüke provincies tot stand. Voor Groningen en Friesland zün de vertrekoverschot- ten dan ook regelmatig gedaald. De minister is van mening, dat de zeer grote spanning in de economie, die nog steeds bestaat, wel enigszins zal verminderen. Maar men moet niet denken dat dit ontspanning gaat bete kenen. Als symptoom kan slechts wor den gezien dat de verhoudingen op de arbeidsmarkt iets meer naar het normale tenderen. De minister zei, dat het loon- en het prüsbeleid niet aan elkaar zün gekop peld in die zin, dat zü als een „Siamese tweeling" ieder slechts een half leven zouden leiden. Hü noemde het een ge zonde natuurlüke tweeling, elk van de twee componenten wel met een eigen karakter, maar ook met een duidelijke verwantschap aan de ander. Deze ver wantschap blükt onder meer ook hier uit, dat periodiek in het overleg over de mogelijk geachte loonkostenstügin- gen over de concrete gedragsregels in zake de prüzen zal worden onderhan deld. Voorts zal de Stichting van den Ar beid voor de voorgelegde loonvoorstellen zich niet van de eventuele consequen ties .voor de prüzen losmaken. De mi nister ziet hierin overeenstemming met de grotere verantwoordelijkheid, welke het georganiseerde bedrüfsleven voor staat. Hg zei, dat meer dan ooit thans de aandacht vraagt het handhaven van de regel, dat loonsverhogingen niet in de prijzen moeten worden doorberekend. Voorts ook dat wanneer de ene be drijfstak hiervan af moet wijken om zichzelf in stand te houden, compensa tie door middel van prijsverlagingen moet worden gevonden bij andere be- drijlstakken. Naar aanleiding van berichten over een mogelüke spectaculaire prijsver hoging van margarine in het kader van de E.E.G. deelde hü mede, dat in Brussel inderdaad een suggestie daartoe is gedaan. De Nederlandse regering kan er echter niet aan den ken om een dergelüke verhoging zelfs maar in overweging te nemen. De minister wees erop de EEG wel enkele prijsverhogingen met zich mee brengt, met name voor produkten als meel en glucose, jams en zwarte stroop. Zü konden echter binnen beperkte gren zen blü"en. Voor die produkten, waar voor de EEG-heffingen verkelük van betekenis waren, kon de noodzakelüke prüsstüging over een lange termün wor den gespreid. De prijzen van blikgroen- ten worden ongunstig beïnvloed door het slechte voorjaar. Deze invloed is echter bep-rkt gebleven. Het prtjsindexcüfer voor kruideniers waren is vanaf mei 1961 stabiel geble ven en eerst in augustus 1962 van 112 naar 113 gestegen. Het indexcü'fer van aardappelen, groenten en fruit lag in oktober van dit jaar slechts drie pun ter hoger dan in de overeenkomstige maand van 1961. Het is mede aan de beperktheid van deze prijsverhogingen te danken geweest, dat het prüsindex- cüfer voor het levensonderhoud over de maand oktober dit jaar niet boven het niveau van het vorig jaar is gestegen Het overleg met de Nederlandse Bakkerüstichting over de broodprüs is nog niet geheel geëindigd. De mi nister meent reeds de verwachting te kunnen uitspreken, dat het overleg er wel toe zal leiden, dat nog deze week een overeenstemming wordt be reikt. In antwoord op de opmerkingen van prof. Vondel'ng (PvdA) over het uitke ren van overmatig grote bedragen aan tantièmes hü sommige bedrüven zoals de Nederlandse Hoogovens, zei de mi nister, dat in ieder geval de verdeling van de inkomens in de afgelopen jaren een belangrüke verschuiving te zien geeft naar het aandeel voor de werk nemers. Dit is sociaal gewenst. Iets anders is, of de inkomensverdeling in alle details rechtvaardig is. Op een verzoek, dat van socialistische zijde bij interruptie werd gedaan, heeft de minister toegezegd dat hij deze de tails gaarne op korte termijn aan de Kamer zal meedelen. Wat de inkomensverdeling betreft kan men zelfs van een revolutionaire ont wikkeling spreken. Houdt men rekening met de loonstijging van 7,5 procent, die voor 1963 verwacht wordt, dan blijkt, dat het werknemersaandeel voor 1963 dat op 73,5 procent wordt gesteld, ruim vijf punten hoger wordt dan dat van 1959. „Dit gaat tegen elke conjuncturele lijn uit de leerboekjes in", aldus drs. De Pous. Nog belangrijker acht hü, dat er ook sprake is van een sterke niveau verhoging ten opzichte van de vorige conjunctuurperiode. De minister is geneigd de verwachting van het Centraal Planbureau omtrent een hoog peil van bedrijvigheid in 1963 te onderschrijven. Hij zei daarbij te den ken, aan het enorme „stuwmeer", dat zich heeft gevormd in de bouwnijver heid. DEN HAAG, 5 dec. Koning Bou- dewijn van België en koningin Fabiola reizen zaterdag met de Belgische ko ninklijke trein van Brussel naar Delft. Zij zullen daar om elf uur aankomen. Na de uitvaartdienst in de Nieuwe Kerk zullen zü op paleis „Huis Ten Bosch" de lunch gebruiken. Het Bel gische koningspaar vertrekt van hier met de koninklüke trein 's middags om kwart voor vüf naar Brussel. Groothertogin Charlotte van Lexem- burg en prins Felix arriveren vrüdag- middag omstreeks half vier met een luchtmacht-friendship op Ypenburg. Óm tien minuten over vüf wordt daar de vertegenwoordigster v&n ko ningin Elizabeth van Engeland, prinses Alice gravin van Athlone, verwacht. KOPENHAGEN, 5 dec. (Rtr.) Ook koning Frederik IX van Denemarken zal de büzetting van prinses Wilhelmi na zaterdag büwonen. De vorst ver trekt vrp'dag per trein en keert zondag naar zijn land terug. DEN HAAG Huis ten Bosch zal dienen tot verblijf van de buitenlandse vorstelpke personen, die aanwezig zul len zijn bij de begrafenis van prinses Wilhelmina. i':. Deze meisjes zijn met hun ouders gevlucht uit het frontgebied rond Tezpoer in noord-oost Indie. Het voorste kind heeft een parapluie meegenomen die bijna zo groot is als zij zelf. Vooral het kind rechts vertoont duidelijk mongolide ge laatstrekken. In de loop der eeuwen heeft er veel rasvermenging plaats gehad aan weerszijden van de grenzen van Indië met Tibet en China. Gisterochtend begon in Den Haag het défilé langs de baar van prinses Wilhelmina in het paleis Lange Voorhout DEN HAAG, 5 dec. De inspecteur van de militaire geneeskundige dienst zal op verzoek van minister ir. S. H. Visser een nader onderzoek instellen naar de behandeling van een dpi. sol daat, die zich vorige week in de Ta- pünkazerne te Maastricht van het le ven heeft beroofd. Een door de inspecteur der infanterie benoemde commissie heeft terzake reeds aan de Generale Staf gerappor teerd. De soldaat, twintig jaar. ge huwd, is tüdens een maand observatie In het Centraal Militair Hospitaal te Utrecht onderzocht door drie psychia ters, die tot de conclusie kwamen, dat hij enigszins labiel was. doch dat hü niet behoefde te worden afgekeurd, zo als zün oogmerk scheen te zün. Wel werd het nodig geacht de man over te plaatsen naar Utrecht, in de nabüheid van zijn vrouw en kind. Dit was vol gens de commissie een bindend medisch advies. De soldaat was tevoren door zün (Van onze soc. econ. redactie) DEN HAA, 3 dec. In de loop van januari 1963 begint het centraal bureau voo. de statistiek met een nieuwe reeks van indexcijfers voor de kosten van levensonderhoud. De nieuwe cüfers zün gebaseerd op een budgetonderzoek, dat in 1959 is gehouden. De reden, dat het CBS met een „schone lei" wil beginnen, schuilt in de beJangrüke verschuiving, die sinds 1951 de basis van de huidige cüfers hebben plaats gehad, televisietoestellen en uto's b.v. waren in het oude cüfer niet opgenomen. Levensmiddelen met een zeker luxe-karakter gaan in het nieuwe budget zwaarder wegen. Tegelükertüd met het CBS beginnen ooi. de gemeenten Amsterdam, Rotter dam en Den Haag met een nieuwe reeks eigen indexcüfers. In de drie grote steden ligt het peil van de kos ten van levensonderhoud circa drie punten hoger dan het landelük ge middelde. Dat zit voornamelqk in het hogere huurpeil in deze gemeenten. De indexcüfers zün o.a. van belang voor de hoogte van enkele sociale uit keringen. Zü worden ook gebruikt bü particuliere premie-, alimentatie- en lijfrente-contracten, die men „welvaarts- va-t" wil houden. Bü de Haagse dienst van sociale belangen houdt men reke ning r et het verloop van de Haagse van levensonderhoud. In Den Haag oesiuu bovendien voor het ge- meentelüke cijfer grote belangstelling bü de ambassades. De salarissen en toelagen van het personeel van buiten landse ambassades zün veelal afge stemd op de kosten van levensonder houd in de plaats van vestiging. De overloop van het oude naar het nieuwe cijfer vergt enige voorzieningen. Het CBS en de gemeentelijke bureaus wer ken al enige tüd intern zowel met het oude als het nieuwe basisbudget. Ook na de invoering van de nieuwe cüfers zal men nog enige tijd de oude bereke ning voortzetten. Voor allerlei contrac ten, die van de index afhankelijk zijn zal dan moeten worden vastgesteld dat b.v. de oude index van 128 eelyk is aan het nieuwe cijfer van b.v. 103. AMSTERDAM, 5 dec. Vanochtend omstreeks half acht is een hom ont ploft voor het Spaanse consulaat aan de Oranje Nassaulaan in Amsterdam. Nagenoeg alle ruiten van het consulaat sneuvelden. In de tuin werd een flinke ravage aangericht. De politie werd pas een uur later door een personeelslid op de hoogte ge steld. De bom was in de tuin tegen het hek geplaatst. Van de dader(s) ont breekt elk spoor. LUXEMBURG, 3 dec. Het Euro pese hof van justitie heeft gisteren onder voorzitterschap van de Neder landse president, dr. A. M. Donner, een principiële zaak te behandelen gekregen, die aanhangig is gemaakt door de tarief commissie, het hoogste Nederlandse rechtscollege voor bepaalde belasting aangelegenheden. Het is een geschil tus sen de Nederlandse transportonderne ming Van Gend en Loos en de Neder landse administratie der belastingen, waarbü de eerste optreedt als eiseres. De ingewikkelde zaak viel uiteen in twee hoofdproblemen, ten eerste: kan volgens het EEG-verdrag een zaak voor het hof aanhangig gemaakt worden be treffende een geschil tussen een zelf standige rechtspersoon uit een der lan den van de gemeenschap en een rechts college uit hetzelfde land? Ten tweede: indien het eerste bevestigend beant woord is, betekent toepassing van het tariefbesluit van 1960 door de Neder landse belastingen dan een inbreuk op het verdrag van de EEG? De regeringen van Nederland, België en Duitsland en de commissie van de EEG hebben bü het hof schriftelijk hun opmerkingen ingediend, waarin de eerste vraag met kracht is tegengespro ken. De Nederlandse regering staat hierbü op het standpunt, dat uitsluitend de lid-staten of de commissie van de EEG een dergelüke zaak aanhangig kunnen maken. Wat de Duitsers en de Belgen betreft, deze waren scherper in hun oordeel. De beide tariefbesluiten zijn opgenomen ir. de nationale wetge ving en dienen dus door de eigen rechts- organen te worden behandeld, hetgeen er op neer zou komen, dat de Neder landse tariefcommissie zelf de zaak moet uitzoeken. Omtrent de eerste vraag zal een prin cipiële beslissing moeten vallen, die voor het toekomstige gebruik van het ver drag van groot belang kan zün. Hieraan ontleent het proces dan ook zün belang stelling bij de verschillende lid-staten. De vraag, of de betrokken goederen met acht of drie percent moeten worden be last en wie de oorzaak van het proces is, werd zodoende naar het tweede plan geschoven. compagniescommandant met considera tie behandeld: hij was niet gestraft voor herhaalde afwezigheid wegens familie bezoek. Na de laatste behandeling in het Centraal Militair Hospitaal is de soldaat per ambulance overgebracht naar Maasticht, waar hij eerst in de ziekenzaal werd opgenomen. De onder deelarts, die intussen een geruststellen de brief van de psychiaters in Utrecht had ontvangen, heeft de militair kort daarna geschikt voor de dienst ver klaard. Toen hü op rapport bü zün com mandant, een eerste luitenant, ver scheen, maakte de jongman een vreem de indruk. De commandant droeg hem op zich te laten knippen en scheren, in de verwachting, dat de soldaat hier door wat rustiger zou worden. De com mandant liet zich inmiddels inlichten door de arts, die hem op de hoogte bracht van de brief der psychiaters, waarin gezegd was, dat de soldaat scheen aan te sturen op afkeuring. Hü kon weer gewoon dienst doen en zou zo nodig ook gestraft moeten worden. Op grond van deze informaties besloot de commandant de soldaat harder aan te pakken. Toen hü terug kwam van de kapper was hü kalmer. De comman dant gaf hem te verstaan hoe hü over hem dacht. De soldaat reageerde: „Stuurt u mü maar naar Nieuwersluis (militaire strafklasse). Als ik de kans krijg, ga ik toch weer terug naar naar Utrecht." Deze uitlating gaf de commandant aanlèiding de jongeman zes dagen streng arrest op te leggen. Deze strafoplegging werd overeenkom stig de voorschriften uitgevoerd. De sol daat was gekleed in kazemetenue. dus met veters en das. In de namiddag van dezelfde dag constateerde men bü het eten rondbrengen, dat hü zich in zün cel had opgehangen. Minister Visser heeft na kennisneming van het rapport over deze zaak de militaire geneeskundige dienst verzocht nader te onderzoeken of in dit geval medisch verantwoord gehandeld is. Aan de generaal-majoor-arts dr. H. J. van der Giessen is verzocht zich bü dit nieuwe onderzoek te laten adviseren door een deskundig buitenstaander. AMSTERDAM, 1 dec. De General Cocoa Company in New RoChelle, New York, en de heer R. A. Martens, koopman in Amsterdam, hebben opge richt de Generale Cacao Sompagnie Holland (General Cocoa Company Hol land) N.V. in Amsterdam. In het maatschappelük kapitaal van 1 min, verdeeld in 1000 aandelen van 1.000, neemt de heer Martens deel voor 359 aandelen en de Amerikaanse maatschappü voor 1 aandeel, welke in contanten zün volgestort. De nieuwe n.v. beoogt o.a. alle com merciële en financiële zaken, in het bijzonder het koper, en verkopen van cacaobonen, cacaoprodukten en andere agrarische produkten. Nader werd van de directeur, de heer Martens, vernomen dat de Ame rikaanse maatschappü besloten heeft tot oprichting van de Nederlandse maatschappü in verband met de wens om in het E.E.G.-gebied een vestiging te bezitten. DEN HAAG, p dec. De sporttoto van zondag jl. waarvoor de inzet be droeg f 878.218,50 heeft vier eerste prijs winnaars opgeleverd. Zij ontvangen elk netto 33.871,65 gulden. Er waren zeven tig deelnemers met twaalf goede uit slagen. Deze tweede prijswinnaars krij gen 1055,70 gulden netto per persoon. Voor de ex-traprijs van de gelijke spe len komen niet minder dan 1430 per sonen in aanmerking. Zij kunnen elk een bedrag van ongeveer dertig gulden tegemoet zien. DELFT, 6 dec. Maandag 17 de cember reikt de heer I. A. Aler, voor zitter van de stichting Generaal Snij dersfonds in het gebouw voor werk tuig- en scheepsbouwkunde van de T.- H. de gouden generaal Snijders-medail le uit aan prof. dr. ir. H. J. van der M: as, hoogleraar in de vliegtuigbouw- kunde aan de T.H. Deze onderscheiding wordt eenmaal ln de drie jaar toege kend aan een Nederlander, die zich in die periode voor de luchtvaart bijzon der verdienstelijk heeft gemaakt. ROME, 5 dec. De voorstellen, die het Concilie vanmorgen te behandelen ge kregen heeft betreffende wijzigingen in het schema van de liturgie, gingen alle ovr het Latijn. Zij werden ingeleid door mgr. Van Calewaert, bisschop van Gent. Hij verklaarde als lid van de com missie voor de liturgie, dat de commis sie tot de conclusie gekomen was, dat de Vaders noch afschaffing van het La tijn in de Latijnse ritus, noch handha- izonder meer wensten. Daarom is er dan ook een tussenweg gekozen. j het algemeen wordt het Latijn ge handhaafd, maar de bisschoppen krijgen uitgebreide volmachten om de volkstaal in te voeren, met name bii lezingen, gezangen en gebeden. Er is ook naar gestreefd de bisschoppen macht te ge ven de aanpassing in heel de liturgie door te zetten, vooral waar het toedie ning van sacramenten, liturgische plech tigheden en andere handelingen betreft Van de acht ingediende voorstellen, die meestal hierop betrekking hadden zijn er vier reeds heden met overweldi gende meerderheid aangenomen. Morgei» worden de uitslagen der andere stem mingen bekend gemaakt. Tegelijk ko men er morgen weer vijf andere aan de orde. (K.N.P.) ROME, 5 dec. (KNP! De pau* is vandaag om 12 uur aan het venster ver schenen en op overweldigende wijze toegejuicht door kardinalen, bisschoppen priesters en anderen die tot het Con cilie behoren alsmede door duizenden gelovigen die op het Sint-Pietersplein waren verzameld. De paus sprak met krachtige stem, later een beetje haperend, enkele woor den, waarin hij zijn grote vreugde er over uitdrukte dat hij weer aan de beterende hand was. Maar bijzonder, zo zei hij, trof hem deze tegenwoordigheid van heel de Kerk, kardinalen, bisschop pen, priesters en gelovigen uit alle de len van de wereld. ROME, 5 dec. (KNP) Kardinaal Alfrink en mgr. Bekkers, bisschop van Den Bosch, keren vrijdag per vliegtuig uit Rome naar ons land terug. Zij zul len hier zaterdag de begrafenis van prin ses Wilhelmina bijwonen. De andere bisschoppen keren na de sluiting van het Concilie terug. Zü worden in de loop van zondag of maan dag in ons land verwacht. AMSTERDAM, 3 dec. Verschenen is het bericht betreffende de introduc- tie van certificaten van twee resp. tien gewone aandelen zonder nomina»0 waarde Shell Oil Co. of Canada Ltd- op de Amsterdamse effectenbeurs door Pierson, Heldring en Pierson op 11 de cember a.s. welke introductie reed* in ons blad van 29 november aankon* digden en waarbij wü reeds de be* langrijkste gegevens over het bedrtP en de bijzonderheden over de uitdeling van de genoemde aandelen door Sheh Oil Company onder het publiek be kendmaakten. In het bericht wordt na der medegedeeld, dat de eerste hoer» zal worden vastgesteld op basis van <J slotnotering der aandelen in Toron»° op 10 december. Deze notering was OP 28 november 1314 Canadese dollar overeenkomende met een notering At»^ sterdamse usance van circa 14Ca nadese dollar per certificaat van twe« aandelen resp. circa 13% Can. dol lar per certificaat van tien aandelen* (op 30 november bedroeg de noter»ns in Toronto Can. $12%1214, By de Shell Oil of Canada moet d uitgifte van een obligatielening in komende jaar waarschünlük worden 8 f acht. De maatschappü verwacht v°r, een aantal jaren geen belasting schuldigd te zün. WEL, HIER IS DE CLUB...20- 1 ALS IK AL ZEI, 15 COLIN VADER'5 LIEVE JONGEN, OMDAT H'J IN AUSTRALIË NIET IN DE MISÈRE ZIT. DIT ISAVJN COMPAGNON, LARRY CALV0... KOM MEE, DAN ZAL IK JULLIE 0N5 RUWE BE5TAAN OP ZEE TONEN. DOORLOPEND MAAR IK LEEF IN ELK GEVAL NIET ALS EEN BURGER- MANNE JE ZIT DUS IN MOEIL'JKHEDEN, MALCOLM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2