Groot feest in scholen voor motorisch gestoorde kinderen Eis van anderhalf jaar tegen Santpoorter Agenda voor Haarlem omgeving Nood is er nog altijd" f Nationale en internationale badmintonkampioenschappen in Haarlemse hal I Tandarts veroorzaakt drievoudige botsing HOLIDAYS Wintershow voor gebruikte Opel Automobielen AUTOMOBIELBEDRIJF GEBR. H. en F. KIMMAN J. Voogd Ongeanimeerde stemming Kindertehuis aan Zijlsingel, nieuwe schommel en duiventil Vechtpartij in Beverwijk Vijf maanden wegens het rollen van portemonnaies op markt Bij botsing uit auto geslingerd Raadslid GOEDHEILIGMAN PRESENT AT AX-T AX1 Hillegommer vrijge sproken van doodslag De beurs vandaag: DONDERDAG 6 DECEMBER 1962 PAGINA 3 Zandivoonbs© gemeente- diensten sluiten 1.2.3.4.5. Het is voorbij PI akjesavond is voorbij. Hopelijk P is Sint Nicolaas wegens de mist niet verdwaald geraakt. Het öfe ons sterk, als hij U vergeten is. kunnen er weer voor een jaar te- £én. De winkeliers blazen even uit, winkelmeisjes, die van 's morgens r°eg tot 's avonds laat gesjouwd hebben, zitten met hun vermoeide ^ten in een waterbad. Wij kunnen ons die weelde nog niet j^foorloven. Voor ons nog geen rust. actie komt nu pas goed op gang. og geen drie weken, en het is kerst- is- Dan moeten de mensen, om wie actie draait, geholpen worden. 9 moeten ze blij maken met een L ft, waarmee zij zich iets bijzonders dhnen veroorloven, w* dWa°ht toch niet te lang? Wij chten met spanning. v' £2'5?: G- s- f2,50: L- S. ƒ10,-; M. P. 5,-; v. R. 10,-. '.StJii Sift onder het motto ttlHsp x°°d" gireren op nummer Haari ten name van de Nieuwe *an o®niSiche Courant of bezorgen a ns bureau Smedestraatö 'lem. Italiaan veroordeeld tot vier maanden Door rood licht gereden 50 NIEUWE AUTO'S GED. OUDE GRACHT 70 Tel. 10454 v Wegens diefstallen voor Haarlemse rechtbank Gerold In Haarlemmermeer Bestuurder met zware hersenschudding naar ziekenhuis Wel veroordeeld wegens bedreiging Ongevallen tengevolge van gladheid Hersenschudding na val van fiets Films Muziek Toneel Diversen Cabaret Tentoonstellingen op VRIJDAG 7 DECEMBER van 19-22 uur Inruil en financiering mogelijk Showroom HOUTPLEIN Voor overleden prinses AVONDMISSEN IN HAARLEM Zaterdag gem. sport terreinen gesloten Bibliotheken zaterdag gesloten WANDELTOCHTEN JAN PASSTOORS W' Albert de Klerk bespeelt nieuw orgel In Hervormde Advents- kerk in Aerdenhout JO JUDA concerteert in Zandvoort F aiiliisisementen Stille Armen Heemstede Burgerlijke Stand Heemstede Inbraak in kantoor - Beurs van New York HAARLEM, 6 dec. Gisteren heeft Sint Nicolaas bezoeken gebracht aan motorisch gestoorde Haarlemse kinde ren. Het waren kinderen van de St. Jo- sephschool, de dr. Voorthuizenschool, de 'Gemmaschool en Huize „De Veilige Haven" in Heemstede. Deze bezoeken waren mogelijk geworden door een hech te samenwerking tussen de verschillen de schoolbesturen en de Sint Nicolaas- actie van de heer C. Leydeckers, se cretaris van de KAB in Haarlem. Even als vorig jaar heeft de heer Leijde- ckers de scholen waar geestelijk niet Volwaardige kinderen onderwijs genieten in de Sint Nicolaas-tijd geadopteerd. De kinderen van de vier scholen hebben een blij Sint Nicolaasfeest gehad en zijn met armen vol geschenken huiswaarts gegaan. De St. Josephschool was het eerst aan de beurt. Omstreeks kwart over tien was de Sint daar al present. Daar na volgde zijn bezoek aan de Dr. Voort huizenschool. Tegen elf uur begroetten de kmderen van de Gemmaschool de goedheiligman. Ongeveer twintig kin deren van deze school afkomstig uit Noordwijkerhout en omgeving Ronden niet van het feest meegenieten: er reden tengevolge van de hevige mist geen bussen. Gisteravond bezocht Sint Nicolaas Huize ,,De Veilige Haven" in Heemstede. Ook daar werd het een on vergetelijk feest voor de kinderen. De heer Leydeckers heeft met zijn actie van alle kanten steun gevonden. Zo gingen de kinderen bijvoorbeeld met fraaie schoolborden naar huis, die door leerlingen van de r.k. L.T.S. in elkaar waren gezet. De meisjes kregen een trekwagen of een poppenledikantje dat door deze leerlingen in vrije uren ge fabriceerd werd. Ook de leerlingen van de r.k. V.G.L.O. hebben voor het nodi ge speelgoed gezorgd. Van de Haar lemse bedrijven werd eveneens veel Steun ondervonden. De kinderen van het St. Joseph-kin- ZANDVOORT, 6 dec. De kantoren van alle gemeentelijke diensten en be drijven van Zand voort zullen gesloten 2Ön op maandag 24 december 1962 en op maandag 31 december 1962. Op die da gen zal ook geen huisvuil worden opge haald. Het bureau van de ambtenaar van de burgerlijke stand zal die dagen Voor aangiften van geboorte en over lijden geopend zijn van 's morgens 9-9.30 Uur. (Advertentie) Mobilofoon «ervlce dag en nacht liftn? uns bureau werden de volgende S-s\oesnrid: J- H- f5'-; XYZ f25'-; dertehuis aan de Zijlsingel genoten za terdag van een Sint Nicolaasfeest. Zij waren geadopteerd door de directie en het personeel van de kousenfabrieken Hin. Vorig jaar bezocht de Sint het kin dertehuis eveneens met behulp van de kousenfabriek. Enkele technici van het bedrjjf maakten dit jaar voor de speel tuin van het tehuis een grote schommel en een duiventil. Alle kinderen ont vingen een fraai cadeautje. HAARLEM, 6 dec. Vanmorgen heeft de Haarlemse rechtbank een 26- jarige Italiaanse Hoogovenarbeider, die in augustus in het plantsoen De Halve Man te Beverwijk betrokken was bij een vechtpartij, veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek. Hij werd na de uitspraak onmiddellijk op vrije voeten gesteld. De vechtpartij was om een kleinig heid begonnen. De verdachte, die in gezelschap van een landgenoot was, zou aan drie Beverwijkers, die van de kermis terugkwamen, een fiets hebben gevraagd om daarmee naar het hotel schip van de Hoogovens, de Arosa Sun, te rijden. Dat verzoek viel bij de Be verwijkers niet in goede aarde. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de verdachte een mes had gebruikt en een van de Hollanders had gestoken. Een Griekse monteur, die de vechtpartij vanuit een taxi zag, zou geprobeerd hebben de vechtenden te scheiden. Deze kreeg ook een steek, omdat de Italiaan meende, dat de Griek aan de kant van de Beverwijkers stond. Veer tien dagen geleden had de officier van justitie tien maanden gevangenisstraf geëist. Gisteren heeft Sint Nicolaas vier Haar lemse scholen voor motorisch gestoorde kinderen bezocht. Dit is een moment van het Sint Nicolaasfeest in de Gemma school aan de Zomerluststraat. De kin deren werden allen verblijd met een fraai cadeautje. HAARLEM, 6 dec. Gisteravond om half zeven gebeurde er op de krui sing Zijlweg-Westelijke Randweg een botsing, waarbij drie personenauto's betrokken waren. Een 67-jarige tand arts uit Heemstede, die in noordelijke richting op de Westelijke Randweg reed, merkte, waarschijnlijk omdat zijn aandacht te veel op de aanwijzings borden langs de kant gericht was, niet dat h{j met zijn auto door het rode stoplicht reed. Het gevolg was een botsing met een personenauto, be stuurd door een 40-jarige koopman uit Haarlem, die van de Zijlweg af de kruising wilde oversteken. De auto van de tandarts zwaaide daarbij een kwart slag naar links, zodat deze op de an dere weghelft van de Zijlweg terecht kwam. Daar kwam de tandarts in aan raking met de auto van een 31-jarige dame uit Haarlem die in de richting van de stad reed. Bij de botsingen de den zich geen persoonlijke ongelukken voor; de auto's van de tandarts en de koopman werden zwaar beschadigd. De derde auto liep lichte schade op. Advertentie beschikbaar voor verhuur ZONDER CHAUFFEUR Sterk verlaagde wintertarieven All risk verzekerd HAARLEM, 6 dec. Anderhalf jaar met aftrek eiste mr. G. W. F. v. d. Valk Bouman, officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, vanmorgen tegen een 27-jarige varensgezel uit Santpoort, die vorig jaar en begin dit jaar in Zand- voort en omgeving verschillende inbra ken zou hebben gepleegd. Daarvan war ren hem twee ten laste gelegd: een in braak in een kantoortje in de watertoren in Zandvoort, waar hij een telmachine zou hebben weggenomen, en een in braak in een pakhuis van een groot levensmiddelenbetlrijf. Daar zou de man elf kasladen met in totaal 3.000. een groot aantal zegels en gasmunten heb ben weggehaald. Bij elkaar bedroeg de buit ruim vijfeneenhalf duizend gulden. Door inklimming was de man de wa tertoren en het pakhuis binnengekomen. Samenwerking tussen de Amsterdamse recherche en de Zandvoortse politie leidde tot de arrestatie van verdachte. De reeks diefstallen waren aan het licht gekomen nadat hij bij verschillende fi lialen van het levensmiddelenbedrijf o.a. in Amsterdam, grote hoeveelheden ze gels had ingewisseld. Na enkele weken had men in verschillende zaken arg waan gekregen. De man zou het geld hebben gebruikt voor cafébezoek. De raadsman, mr. O. H. van Wjjk, pleitte voor een gedeeltelijk voorwaar delijke straf. Hij schetste de trieste jeugd van verdachte. Mr. v. Wijk noem de het plegen van de reeks inbraken een soort protestuiting tegen de barre huise lijke omstandigheden van de varens gezel. Over veertien dagen zal de recht bank uitspraak doen. Vijf maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van voorarrest was de éis tegen een 43-jarige Beverwijkse. Z\j zou in de maanden maart t.m. augus tus van dit jaar op de markt in Bever wijk verschillende malen pbrtemonnaies hebben gerold. Slechts de diefstal van twee portemonnaies, een zwarte en een groene, resp. in mei en in augustus, waren haar ten laste gelegd. Het rollen van de twee portemonnaies leverde bijna 100 op. De vrouw zou zeer geraf fineerd te werk zijn gegaan en was uit geldnood tot haar praktijken gekomen. In de periode dat de vrouw op de markt haar slag zou hebben geslagen, waren bij de politie meer dan twintig vermis singen van portemonnaies binnengeko men. Na augustus had men, aldus een woordvoerder van de Beverwijkse poli tie, slechts één geval van vermissing ge rapporteerd. De vrouw is moeder van vflf kinderen. De raadsman, mr. Haaze, vroeg de uiterste clementie. Uitspraak over veertien dagen. HOOFDDORP, 6 dec. Gistermor gen om ongeveer kwart over negen is een 34-jarige inwoner uit Hoofddorp bij een botsing op het kruispunt van de Kruisweg en de Uweg uit zijn auto geslingerd. Hij moest met een zware hersenschudding in de Mariastichting in Haarlem worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde toen de man met zijn wagen o.p een vrachtwagen uit tegenovergestelde richting reed. De bestuurder daarvan, een 24-jarige Haar lemmer, had te laat opgemerkt, dat zijn voorgangers linksaf de Bennebroe- kerweg wilde oprijden. Door de botsing en tengevolge van de gladheid was de vrachtwagen op de linker rijbaan te recht gekomen. In totaal hadden gistermorgen in Haarlemmermeer vijftien aanrijdingen plaats. HAARLEM, 6 dec. De Haarlemse rechtbank heeft een 62-jarige gemeen tewerkman uit Hillegom niet schuldig bevonden aan poging tot doodslag, waarvoor hij veertien dagen geleden terecht stond. De officier van justitie eiste toen tegen hem drie jaar gevan genisstraf. De gemeentewerkman zou met een groot mes zijn buurvrouw naar de keel hebben gevlogen, omdat hU het niet eens was met de beschul diging, dat zijn hond het wasgoed van de familie had bevuild. Wegens bedrei ging werd hU vanmorgen veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek. Drie jongens, die in augustus in een villa in Heemstede hadden ingebroken werden vanmorgen eveneens door de Haarlemse Rechtbank veroordeeld. Een negentienjarige Heemstedenaar kreeg zes maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, terwijl zijn vriend jes, beiden etaleurs uit Haarlem, wer den veroordeeld tot drie maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De officier van justitie had hogere straffen geëist. HAARLEM, 6 dec. De wegen in Haarlem waren op sommige plaatsen zo glad en de mist was zo dicht, dat valpartijen en botsingen niet konden uitblijven. Op de Zaanenlaan slipte de auto van een 36-jarige directeur uit Haarlem. De auto gleed tegen een lichtmast, die op verschillende plaat sen brak. Ook de auto werd ernstig beschadigd. Eveneens in de Zaanen laan had vannacht om kwart voor twee een 30-jarige drukker door de dichte mist zo weinig zicht dat hij een flauwe bocht in de weg niet opmerkte. Toen hij plotseling een huizenrij voor zich zag opdoemen, had hij, ten gevolge van de gladheid op het trottoir, geen ge legenheid meer snel te stoppen. Hij kon daardoor niet verhinderen dat hij met zijn auto in een voortuin terecht kwam. Een 40-jarige passagiere liep bij de schok een gekneusd sleutelbeen op en moest naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo worden overgebracht. Na be handeling kon zij naar huis gaan. Het tuinhekje en de auto werden aanzien lijk beschadigd. In het Kenaupark slipte vanmorgen om omstreeks kwart voor acht een autobus van de NZH, die met de rechter achterzijde tegen een lichtmast gleed. De bus en de mast werden be schadigd. In haar woning aan de Zo- mervaart viel gistermorgen omstreeks half tien een 71-jarige vrouw toen zij bij het openen van de achterdeur op het gladde keukenstoepje stapte. Zij brak een been en moest naar het zie kenhuis St. Joannes de Deo worden overgebracht. BLOEMENDAAL, 6 dec. Gister morgen is op de Kweekduinweg een zeventienjarig meisje uit Haarlem met haar fiets geslipt en gevallen. Zij kreeg een hersenschudding en moest naar het Marine-hospitaal in Overveen worden overgebracht. Eerder op de ochtend waren twee auto's op de Viersprong in Aerdenhout ten gevolge van de glad heid op elkaar gereden. Omdat er nog al wat materiële schade is vraagt de politie getuigen van dit ongeval zich met haar in verbinding te stellen. In totaal vonden gisteren in Bloemen- (Advertent ie) daal door gladheid op de weg zeven aanrijdingen plaats. In twee ge waren daarbij bussen van de NZHVM betrokken. Ook de gemotoriseerde dienst van de Bloemendaalse politie ontliep de dans niet. Een kleine per sonenwagen en een scooter werden, toen zij assistentie moest verlenen, be schadigd. ZANDVOORT, 6 dec. De burge meester van Zandvoort is verhinderd op woensdag 12 december spreekuur te houden. CINEMA PALACE: Het mysterie der twee vrouwen, str. volw., 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De mantel, dag 2 en 8 uur; LIDO: De nacht van de adelaar, 18 Jr., 2 en 7 en 9.15 uur. LUXOR: Tarzan trekt naar India, 14 j„ 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Saint Tropez Blues, volw. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: Ma. t.m do.: De dreigende strop, 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Echtscheiding op zijn Italiaans volw., 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Do. 8.15 uur: U spreekt met uw moordenaar, 18 jaar. Donderdag 6 december Stadsschouwburg, 8 uur: R.K. Jeugd werk „Goudhaartje en de trouibodour" Vrijdag 7 december Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Comedie met „De lankmoedige minnaar" van Graham Greene. Regie Ank van der Moer. In de hoofdrollen: Ellen Vogel, Ko van Dijik en Guus Oster. Aula Donderdag 6 december A. H. Gerhardschool, 7.50 Grarrumofooniplatenconcert van de Haar lemse Discocltrb. Programma: werken van Chabrier, Fauré, Prokofieff en Brahms. „Adam en Eva", avond 82 uur. Raamsmgel 5. Iedere Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse School van de 16e t.m. 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks 10—5 uur; zo. 1—5 uur. Teylers Museum. Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school, 16e t/ro 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige Instrumenten Dage lijks 11-5 uur Eerste zondag van de maand van 1-5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken Van 10-12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—6- uur .Bloemenheuvel", 18 nov t.m. 8 dec.: Grafiek van Cor de Wolff Geopend 10-5 uur. 's zondags 2-5 uur Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3. Expositie Jan Hoogervorst en Wam van Dam t.m. 28 december. HAARLEM, 6 dec. In verband met het overlijden van prinses Wilhel- mina zullen ook in het dekenaat Haar lem in meerdere kerken avondmissen worden opgedragen: o.a. in de kathe draal (vrijdagavond om zes uur) en, zoals reeds bericht, in de dekenale kerk in de Jansstraat (hedenavond om acht uur). De mis in de kathedraal zal worden bijgewoond door Haarlems emeritus-bisschop mgr Huibers. HAARLEM, 6 dec. In verband met de nationale rouw die op 8 december wegens de bijzetting van prinses Wil- helmina in acht wordt genomen, zullen alle gemeentelijke sportaccommodaties die dag gesloten zijn, zowel voor ge bruik door scholen als door verenigin gen. HAARLEM, 6 dec. Zaterdag 8 de cember zullen zowel de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek als de Stads bibliotheek gesloten zijn. Ook de filialen van deze bibliotheken zijn dan dicht. HAARLEM, 6 dec. De Haarlemse wandelsportvereniging Jan Passtoors, die dit weekeinde met de serie van vier wandeltochten zou beginnen, handhaaft alleen de tocht op zondag. Er kan 10 en 15 km. worden gewandeld; de start is tot half een in het Kadervormingscen trum aan het Houtmanpad. De tocht van zaterdag 8 december wordt later in de serie ingeschoven. Er wordt dan gewandeld op 5 en 19 januari, 2 februari en 2 maart. Ook de zaterdag wandelaars kunnen dan aan de vier- tochten geheel deelnemen. Drs. J. Voogd, fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de Haar lemse gemeenteraad. Men kan zich in deze tijd maar al te gemakkelijk laten ver blinden door de verschijnse len van wat men met een wat onjuiste term de welvaarts staat noemt. - Wie, in deze weken vooral, de eta lages beziet, kan zich in een droom wereld wanen. Bovendien zijn er tal rijke „verborgen verleiders" werk zaam om ons te suggereren dat nog zoveel luxe behoeften van ons on vervuld blijven. En zo steeg het aantal televisie toestellen in 4 jaar van 240.000 tot ruim 1 miljoen; het aantal personen- 60.000; het aantal bromfietsen van 600.000; het aantal bromfietsen van a Hoe goed gaat het ons! f. Maar gaat het ons zo goed? fe, Is het niet des te schrijnender dat in een dergelijke tijd nog armoede bestaat? En is het niet des te be- schamender dat wjj zo vaak nog, onder de indruk van de glans welke ons tegemoetstraalt, daaraan voor- bijgaan? Wie kan zich werkeiyk nog fc. indenken wat het betekent om van j| iedere luxe, van iedere „speelruim- M te" gespeend te zijn; om kinderen net niet te kunnen geven wat aan een kindertijd de blijheid, de ver- wachting verleent, om vaak vereen- zaamde bejaarden niet het gevoel te kunnen geven dat zij nog in onze y, •gedachten leven? Niemand komt van honger om in de Nederlandse maat- i*: schappij zeker; maar dat is, anno 4 1962, niet meer het criterium van f een leefbaar bestaan. Het is mijn overtuiging dat armoe- f) de in de eerste plaats een maatschap- 1 pelijk vraagstuk is; een vraagstuk p' dat met sociaal-politieke instrumen- ten moet worden aangevat. Indien dit zou geschieden is het moeilijk te w overzien welke noodzaak er dan nog J zal blijven voor de persoonlijke hulp- Is verlening in het materiële vlak. S Maar dat daarvoor thans nog gro- W te ruimte en dus ook grote nood- V zaak is, valt te betwijfelen. Terecht jg zegt de oproep: „Nood is er nog g altijd". Een nood die vooral bitter 2* is in een maand met bijzonder hui- selijke dagen. Een nood die wrang S is omdat vooral bejaarden, kinderen en zieken nu extra zullen missen i? wat zij tekort komen. Welnu, behoeft er méér gezegd te worden om tot het welslagen van de k Kerstactie Stille Nood op te wek- Jg ken? J. J. VOOGD auto's in 10 jaar tijd van 150.000 tot HAARLEM, 6 dec. Zondag wordt in de Badmintonlial in Haarlem om de nationale badmintontitels gespeeld. Aanvankelijk zou dit toernooi zaterdag beginnen, maar in verband met de be grafenis van Prinses Wilhelmina, is de zaterdag uitgevallen en heeft uien het lijvige programma vrijwel geheel zon dag te verwerken. Men hoopt vrijdag avond in de Badmintonhal nog een aan tal partyen te spelen, maar dit kan uiteraard slechts een bescheiden ver lichting betekenen. Zondagmorgen be gint men om 9 uur en men acht het mogeiyk dat men dan 's avonds om 6 uur met de eindstrüden kan begin nen. Ook de internationale badminton kampioenschappen zullen weer in de Haarlemse badmintonhal gehouden wor- AERDENHOUT, 6 dec. De Haar lemse stadsorganist Albert de Klerk ver zorgt op vrijdag 14 december, 's avonds om kwart over acht, een concert in de Hervormde Adventskerk aan de Leeu- werikkenlaan in Aerdenhout. Daarmede wordt dan officieel het nieuwe kerkorgel in gebruik genomen, dat thans wordt opgebouwd en dat is vervaardigd door de firma Flentrop in Zaandam. Het be nodigde bedrag van ruim veertig dui zend gulden is bijeengebracht met ver schillende bazars en andere acties. ZANDVOORT, 6 dec. Dinsdag 11 december treedt voor de Stichting Cul turele Kring 't Helm te Zandvoort in het Gemeenschapshuis op, de bekende vio list Jo Juda. De heer Juda, hoofdleraar van het Conservatorium te Amsterdam, concertmeester van het Radio Philhar- monisch Orkest en m.i.v. 1 september 1963 eerste concertmeester van het Concertgebouworkest, geniet een inter nationale reputatie. Hp zal op de concertavond voor 't Helm o.a. werken spelen van Tortini, Brahms, Ravel etc., en wordt daarbij aan de vleugel begeleid door Iet Wielick. HAARLEM, 5 dec. De arrondisse mentsrechtbank te Haarlem heeft dins dag 4 december in staat van faillisse ment verklaard: Klaas Bakker, timmerman te Haarlem. Rechter-Commissaris mr. H. G. Ram- bonnet. Curator mr. H. W. J. Droesen, advocaat en procureur te Haarlem. Th. W. Mathijsen, winkelier te Zaan dam. Rechter-Commissaris: mr. H. G. Ram- bonnet. Curator mr D. Aten, advocaat en procureur te Zaandam. De v.o.f. Eterna, vervaardiging van Corsetten en aanverwante artikelen, gevestigd en kantoorhoudende te Vel- sen-IJmuiden-Oost, en haar vennoten Huibert de Ruiter, en Anneke Elisabeth de Ruiter, echtgenote van H. de Rui ter voornoemd, beiden wonende te IJmuiden-Oost. Rechter-Commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur te Beverwijk. Wegens gebrek aan actief werd dins dag 4 december opgeheven het faillis sement van Joseph An toon Hendrik de Haan, viswinkelier te Heemstede. Rechter-Commissaris: mr. J. Spreij. Curator mr. W. Boers, advocaat en procureur te Overveen, den en wel op zaterdag 9 en zondag 10 februari 1963. De beide hoofdklasse-teams van Duin- wijck behaalden dit weekeinde de grootst mogelijke overwinning. Duin- wijck 1 klopte de Kortenaer 2 met 8-0 en Duinwjjck 2 versloeg met deze cij fers Induna. In de eerste afdeling was opmerkeiyk de revanche van Nijmegen op de Kortenaer 1. De Nijmegenaren wonnen nu met dezelfde cijfers waar mee onlangs van deze tegenstanders verloren werd, namelijk 6-2. In de tweede afdeling won Drop Shot met 8-0 van MVO en dit had tot ge volg dat „Velgen" de eerste plaats op de ranglijst weer aan de Hagenaars moest afstaan. Want de Velsenaren ver speelden in het treffen met P. M. Rijs wijk twee partijen. De Velsense heren waren slecht op dreef, verloren beiden hun single en speelden ook in de dub bels niet groots. De dames Rietveld en Visman konden echter erger voorko men. In de eerste klasse heeft Haarlem met 7-1 de kracht van titelkandidaat Badhoevedorp moeten erkennen. De Haarlemmers hebben nu uitsluitend het oog gericht op de tweede plaats, die voor het volgend seizoen een zetel in de eerste klas betekent. Duinwijck 3 kan de Haarlemmers nog dwarsbo men. Het enige positieve in het duel met Badhoevedorp was een fraaie le game van Lok Alders in zün single en de overwinning van mevr. Wolters. Velsen 2 bleef baas over Hilversum met 5-3. De uitslagen in de badmintonhoofd- klasse luidden: le afd.: Nijmegende Kortenaer 6-2, IdunaDuinwijck 2 0-8, Venlo—HBC '57 2-6. 2e aid.: P. M. RijswijkVelsen 2-6, Drop Shot—MVO 8-0. Duinwijck—de Kortenaer 2 8-0. Het comité voor stille armen te Heemstede mocht na de verantwoor ding van de vorige week de volgende bedragen ontvangen: V.P.W.H. ƒ10; A.G.H.-H. ƒ15; J.G.v.K. ƒ10; R. M. ƒ2,50; G.J.P. ƒ10; M.D.S. ƒ5; S.S. ƒ15; M.J.v.T.-B. ƒ100; Ir. J.V. ƒ25; H.J.V. ƒ5; Mr. A.A.V. ƒ25; F. J. G. Z. ƒ5; J. v. K. ƒ3; S. L. B. ƒ10; Mr. A. J. G. ƒ10; J. W. E. ƒ25; W. F. ƒ5; J. F. K. ƒ5; Mr. Dr. M. R. ƒ15; T. K. S. ƒ2,50; Mevr. A. L. S.-v. B. ƒ5; Mej. M. M. v.V. ƒ5; W. V. B. 20; A. S. v. C 25; F. H. K. ƒ25; C. W. S. ƒ25; N. V. V. H. ƒ150; Mevr. E. A.-R. ƒ50; A. J. B. ƒ25; S. D. ƒ10; J. v.d. M. 25; X IJ. Z. ƒ50; G. A. S.-S. ƒ10 C. J.; S.-v. K. 10; P. v. W. 25; Mevr. A. P. ƒ25; N. N. 25; Mr. A. G. A. r. v. R. 20; Bridge club v. D.-V. ƒ13,50; Mevr G. M L. ƒ5; Mej. A. C. v. A. ƒ5; W. D. 10; H. J. 5; M. W. v. d. K. ƒ10; A K. ƒ10- A. v. O. ƒ2,50; J. H. O. ƒ5; Mej. J. M. Pli. 10; totaal 886,50, zodat nu is ontvangen 2301,30. De penningmeester van het comité, de heer A. van Wingerde, zal gaarne uw giften in ontvangst neinen. zowel te zijnen huize, Willem Pijperlaan 14, als ten raadhuize. Gironummer 153.308. ONDERTROUWD: J. Verburg en J. Slagt, G. E. Veldhuyzen van Zanten en M. E. van Ravestein, C. F. Hoeff- gen en M. Prins, W. J. P. van Musscher en C. A. van Kesteren. GETROUWD; W. H. M. Terwindt en C. W. Nuijens, H. M. Raspoort en W. H. M. Willemse. GEBOREN: d. v. H. E. H. Rahusen en Jkvr. A. Elias, d. v. C. de Leeuw en D. van der Ham, z.v. C. P. Kortekaas en C. J. Njjssen. OVERLEDEN: Mej. J. Wassenaar, 90 jr., wed. G. Hiemstra-van der Berg, 86 jr. BLOEMENDAAL, 6 dec. In de nacht van dinsdag en woensdag is in een kantoor van een reclame-advies bureau aan de Zuiderstationsweg in Bloemendaal ingebroken. Aan de ach terzijde van het pand werd op de tweede étage een slot vernield. De da der, die via een brandtrap deze ver dieping kon bereiken, heeft in een stuk marsepein een gave indruk achter gela ten van zjjn vier boventanden. Uit het kantoor worden vermist; honderd si garen, een bandrecorder, een dicta- foon, een zilveren theecomfort, een paar schoenen en een autoradio. AMSTERDAM, 6 dec. De effecten beurs kenmerkte zich vandaag door te rughoudendheid. Aandelen Kon. Petro leum hebben de opgaande koersbewe- ging met een verder avance van f 1.60 kunn envoortzetten, maar de handel was van veel kleinere omvang van gisteren toen er in het oliefonds ongeveer 4 ton nominaal is omgegaan. Ook in de AKU- hoek, omzet giseren ruim 3 ton, viel vandaag weinig te beleven. Het fonds was een paar punten in reactie. Uni lever noteerde eveneens wat lager ter wijl Philips met een onveranderde koers genoegen moest nemen. Hoogovens zijn nog een paar punten opgelopen. Over het geheel genomen viel het markt- verloop licht tegen. Wall Street heeft giseren bij grote omzetten een verdere stijging te zien gegeven, maar het slot van de markt kwam niet op het hoog ste punt van de dag en dit maakte ko pers op onze beurs vandaag voorzichtig. Vorlg opening Slot 6/12 4% Ned. I960 102 4% Ned. 1961 100A 4 Ned. 1961 98 ft 4 Ned. 1962 98ft Staffel 1947 91% 91% B.N.O. Won. bouwl. 6 106% Ned. Handel Mi). Cert Amsterdam Rubber 108 107 ft H.V.A. 130V2 12 ft8 A.K.U. 402% 401 Berkel Patent 218 Calvé-Delft Cert 700 Dell-Mij. 144,50 Fokker 425 Ford 846 v. Gelder 251 Hoogovens Müller Co. 580L 584 328 Ned. Kabel 492 Philips Gem Bez 150,50-,60 150.30 Unilever 140,30-,40 139.50 W ilton-Fuy enoord 270 V, BUliton 2e 461 Dordtsche Petr gew 685 Kon. Petroleum 50 150,10,40 151.60 Holl. Amerika Lijn 114% Java Ch Pi 128 K.L.M. 50,60 Kon. Ned Stoomb Mij 132% K.P.M. 140 Stoomv. Mij Nederi 131ft v Nievelt 107% 106 v. Ommeren 226 Roti Lloyd 126V Ned Scheepv Unle 125 L 124 Interunle 187 Robeco 208 Unitas 475 Ver Bezit 124,5< Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 2% Amsterdam '56 1 83 2% Amsterdam '56 11 87 Vz 2% Amsterdam '56 ID 87 y2 2% Amsterdam '59 97% 2% Rotterdam 1 Alb Heyn K1 obi 120ft Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio corp. Rebulic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater Unilever U.S. Steel 4/12 5/12 41% 42% 31 30% 73% 72% 75% 76 561/8 56% 67% 67% 13% 14 34%ex 34% 58% 59% 37% 37 41% 42% 33 33% 29% 29% 56% 56% 57% 20% 20% 38% 39 46% 46% Stemming: afbrokkelend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3