ZWEEDSE KERSTDINERS Ruim 2500 woningen in november in uitvoering PETRI- OMROEPERS arty Svenska Restaurangen „Bolwerk" 2219 bouwers actief Sp R.C.H.-de Baronie Hoewel de winter heerst, zijn voorjaarsbollen aan de markt V Offenberq aanse vrouw m Nederland op dievenpad Loonvoorstellen niet alleen aan produktiviteit getoetst Hillegom zet mes in de begroting Kaartjes voor F eijenoord-V asas vliegen weg Vrouwen beroofd in binnenstad Grote aanvoer van groenten Concilievaders houden laatste werkvergadering Concilieconcert op de televisie Nederlander in Tunesië ter dood veroordeeld Elfde Westduitse NAVO-divisie pagina li IN DE IJMOND E.O. DADERS ONTSNAPT Minister Veldkamp antwoordt Kamer TSJOMBES AGENT UIT V.S. GEWEZEN Ook in ANTWERPEN grote belangstelling VEILINGEN^BEVERWIJK De Paus spreekt tot besluit eerste zittingsperiode ABC besteldienst ZATERDAG 8 DECEMBER 1962 Wij serveren beide Kerstdagen in onze intiemé bovenzaal WAARBIJ BESCHAAFDE MUZIEK Telefoon 16840 - Kennemerplein 5 Haarlem FALCON REGENJASSEN WASSERIJ DUYN Ook voor de fijne was ALLES VOOR UW TUIN ZAADHANDEL JAN R00ZEN Zondag a.s. 2 uur Geen interesse voor Maxwell Rijwielfabriek Goede prijzen Notering De Paus bezoekt de St.-Pieter LUISTERGELD IN BELGIË OMHOOG Damcompetitie VKD aan de kop van reserve-hoofdklasse Zondag geen korfbal INTERIEUR Rustige dag Beirekkingen gevraagd Beirekkingen aangeboden Te koop aangeb. Zaken en Huizen Woningruil Pensions Meubelen, Huis raad en Kleding Auio's, Motoren, Bromfietsen e.d. Barrevoetestraat 2 Telefoon 18128 meubelstoffeerderij Muziek- insirumenien, Radio, T.V., enz. Lessen Diversen (Advertentie) Orig. Zweedse Kerstsurprises voor de dames uitsluitend in de bovenzaal Reserveer tijdig Uw tafel In de bovenzaal serveren wij, buiten de verschillende diners, gaende smorgasbord. BEVERWIJK, 8 dec. In de ge meenten Velsen, Beverwijk, Heems kerk, Uitgeest en Castricum waren in de maand november 2525 woningen in uitvoering, waarvan 1051 premiewonin gen en 694 woningen in de vrije sector. Hieraan werd gewerkt door 2219 bouw vakarbeiders. Er was een daling in het aantal openstaande aanvragen om per soneel voor de bouw, maar deze wordt veroorzaakt door de stabilisatie die de bouwondernemers nastreven in deze wintermaanden, met het oog o.a. op de risico's van regen- en vorstverlet, en is een normaal verschijnsel. Nog steeds is er vraag naar timmerlieden. Bjj de in uitvoering zijnde woningwet woningen waren 267 werknemers be trokken; 19 minder dan in september. Het aantal in uitvoering zijnde wonin gen daalde t.o.v. september met 108 tot 780. Bij de premiewoningen steeg het aantal werknemers met 9 tot 286. Het aantal in uitvoering zijnde pre miewoningen steeg met 40 tot 1051. Het aantal vrije sektor-woningen bleef gelijk, nl. 607. Het aantal bij deze Advertentie) BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439, LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 DEN HAAG, 7 dec. Een jonge, vermoedelijk Spaanse vrouw, die, schermend met een biljet van duizend gulden, in verscheidene delen van ons land poogt door een greep in de kas van winkels en dergelijke geld te be machtigen, verplaatst zich met grote snelheid. Nadat zij 4 december in een Amster dams warenhuis 3.025 had gestolen, 's middags laat in Haastrecht 2.100 en anderhalf uur later nog een poging in Arnhem deed een grossierderij te benadelen, blükt zij nu ook nog ge tracht te hebben in Den Haag en Gouda haar slag te slaan. Na Arnhem heeft zij haar geluk beproefd in Nij megen. Al deze pogingen zijn echter mislukt. In Den Haag kwam de vrouw 5 de cember 's morgans bij een groot kan toor Daar trachtte ze op dezelfde wij ze als in Amsterdam een greep in de kas te doen. Dit lukte niet. Ook niet in drie andere Haagse bedrijven in de binnenstad. Vervolgens is ze naar Gouda gegaan waar ze in een waren huis weer met haar biljet van duizend gulden naar de kassier toog. In dit warenhuis werkt echter ook een doch ter van een adjudant van politie, die, blijkbaar door haar vader goed ge traind, de vrouw wantrouwde. Ze ging bil de kassier staan en toen ze de vreemde manipulaties enige tijd had gadegeslagen, raadde ze de kassier aan de vrouw onverrichterzake weg te stu ren. Later bleek, dat hier niets werd vermist. Verscheidene politiekorpsen in den lande speuren naar deze vrouw. 4 De cember toen ze in Amsterdam haar sir- sloeg, was ze gekleed in een rode r" '15 December droeg ze een brui ne as met zwarte spikkels. De vrouw is 1 60 meter lang omstreeks 27 jaar oud. zwart, heeft hoog opgemaakt haar en een zware make-up op het gezicht. Bij inventarisatie in een juweliers zaak in de Kalverstraat te Amsterdam vermiste men' een gouden ring met briljant ter waarde van 1.000.-. Men herinnerde zich dat plm. 2 maanden ge .eden een Spaanse vrouw in de zaak gouden munten wilde kopen. Zij be taalde 25,— vooruit op de munten, die zij des middags zou komen halen. Zij kwam echter niet terug. Terwijl zij de gouden munten bekeek, had zij ook verscheidene ringen bekeken. Ook de vermiste ring had zij in handen gehad. kategorie werkzame werknemers daal de met 35 tot 426. Bij de in uitvoering zijnde gebouwen ten behoeve van de nijverheid daalde de personeelsbezetting met 36 tot 977, bij die voor handel en verkeer met 8 tot 96, terwijl bij de overige bouw werken de personeelsbezetting met 11 toenam tot 167. Het aantal ingeschreven werkzoeken de mannen bleef ten opzichte van ok tober in de maand november vrijwel gelijk; 126. Vijfendertig ingeschrevenen waren niet werkloos. Er waren 81 vrouwen als werkzoekend ingeschreven hetgeen een geringe daling betekent. Het aantal openstaande aanvragen liep vrij sterk terug. Ten opzichte van oktober 1962 waren er 284 minder aan vragen om mannen, waardoor de stand op 1148 kwam. Het aantal aanvragen om vrouwelijk personeel liep met 19 terug tot 208. Het winterseizoen, waar in met het aantrekken van personeel in het algemeen enige voorzichtigheid wordt betracht, kan hiervoor als oor zaak worden genoemd. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 7 dec. „Het is de zorg voor de werkgelegenheid, die de regering mede inspireert bij de loonpo litiek, zowel als het gaat over het sy steem daarvan als over de praktische mogelijkheden voor het komende jaar", aldus minister Veldkamp in zijn ant woord aan de Tweede Kamer bij het begrotingsdebat Sociale Zaken. In tegenstelling tot de socialisten zag de minister in de gedifferentieer de loonpolitiek van het kabinet-De Quay wel degelijk een stap in de goede richting naar grotere vrijheid. Hij zei dat de produktiviteit niet, zo als het nog vaak wordt voorgesteld, de uitsluitende maatstaf voor de toet sing der loonvoorstellen is geweest. Het nieuwe systeem gaat gepaard met een verandering van de taak van het georganiseerde bedrijfsleven, van het College van Rijksbemidde laars en van de centrale overheid. Het College komt wat meer dan tot nu toe op de achtergrond. Zijn optreden zou meer incidenteel wor den. Niettemin blijft zijn taak belang rijk, aldus de minister. De vrijheid en verantwoordelijkheid die het geor ganiseerde bedrijfsleven nu krijgt, worden groter. Aan de vooravond van 1963 lopen, naar de minister mededeelde, de col lectieve contracten af voor rond 700.000 werknemers. Daarbij komen in de vol gende maanden nog vele tienduizenden. Wat de sociale verzekering betreft wees de minister er op dat de inko mensverdeling ten gunste van zwakke groepen in ons volk in 1962 niet min der dan een half miljard gulden voor deze groepen heeft opgeleverd. Opvallend was de positieve reactie van dr. Veldkamp op een suggestie uit de Kamer, om een overheidsgarantie aan institutionele beleggers te geven, die aan Nederlandse emigranten in Australië geld verstrekken ten behoe ve van de huisvesting. Hij pleegt daar over nog overleg met de minister van financiën. (Advertentie) AMSTERD,\MSEVA/VRt20 TEIj. 11053 HILLEGOM, dec. De Hillegomse raad heeft zich gisteravond ernstig be zonnen op de mogelijkheden om het be grotingstekort voor 1963 weg te wer ken. Het ging daarbij om een bedrag van 87.138,71, zoals wij dezer dagen in ons blad uiteen hebben gezet. De bijdrage van de bevolking in de kosten van de Reinigingsdienst zal daartoe verhoogd worden tot 10 per emmer per jaar. De vermakelijkheidsbelasting gaat met vijftig procent omhoog, het water voor huishoudelijk gebruik wordt 1 cent per m3 duurder. Een voorstel om de bijdrage van bewoners in de onderhoudskosten van de door O.W. ver zorgde voortuinen te verhogen met 15 cent per week, ondervond allerwegen tegenkanting en werd door B. en W. teruggenomen. NEW VORK, 7 dec. (UPI) Michel Struelens,_ Katanga's .zaakgelastigde' in de Verenigde Staten heeft gisteren ge zegd dat de Amerikaanse regering hem heeft uitgewezen omdat zij en de Vere nigde Naties hebben besloten „Katan ga met geweld af te maken". Hij deel de op een persconferentie mee dat zijn aanvrage om een permanente verblijfs vergunning was afgewezen, „omdat de gematigde politiek 'an George C. Mac- ghee, de assistent-minister voor poli tieke zaken in de laatste drie of vier dagen is gewijzigd ten gunste van meer extreme maatregelen tegen Katanga." „Ik geloof dat secretaris-generaal Oe Thant het sein heeft gekregen om Ka- tanga. indien nodig met geweld, af te maken". Verder verklaarde Struelens onder meer: „Ik heb een telefoonge sprek met president Moïse Tsjombe aangevraagd en ik verwacht dat ik de opdracht zal krijgen te vechten". (Advertentie) SPEKSTRAAT S TELEF 16061 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 7 de. De vraag naar kaarten voor de wedstrijd Feijen- oord-Vasas te Antwerpen is enorm groot. De 18000 kaarten, die vanmor gen in de voorverkoop gingen, zijn reeds nagenoeg geheel uitverkocht. Bij het stdion Feijenoord zelf was geen enkele kaart meer te krijgen. Feijen oord, dat ijlings om een nieuwe zen ding kaarten heeft gevraagd, zou in de loop van de middag opnieuw 5000 staan plaatsen ontvangen. Deze zouden van daag nog op de voorverkoopadressen w-rden uitgezet. Bi) Feijenoord staat de telefoon niet stil. Er komen aanvragen uit het hele land In Rotterdam echter loopt het storm. Bij de voorverkoopadressen was het vanmorgen een drukte van belang. In het stadion zelf moest men de koop lustigen echter teleurstellen. De 18000 kaarten, die men gisteravond had ont vangen, gingen allemaal in de voor verkoop. Feijenoord is van mening, dat 23000 kaarten, waarover men thans beschikt aan de vraag zullen voldoen. Mochten er echter nog meer kaarten nodig zijn, dan zal men die hoogst waarschijnlijk wel kunnen krijgen. Het betreft dan echter alleen staanplaat sen. Ook in Antwerpen schijnt er veel belangstelling voor deze bekerwedstrijd te bestaan. Men houdt daar een groot aantal kaarten in reserve voor het Belgische publiek. In het stadion te Deurne is plaats voor ongeveer 58000 toeschouwers. (Advertentie) (Breda) AMSTERDAM, 6 dec. Er zijn op het ogenblik, naar wij vernemen, geen maatschappijen, die belangstelling heb ben voor overneming van de Maxwell Rijwielfabriek voorheen A. Druijf en Co., die officieel tot liquidatie van de vennootschap heeft besloten. Bespre kingen omtrent overneming zijn ge voerd, maar deze zijn afgesprongen op financiële bezwaren. Het geplaatste aandelenkapitaal van de NV is groot f 200.000. Deze aandelen vormen familiebezit en werden nimmer ter beurze verhandeld. AMSTERDAM, 8 dec. Tweemaal is gisteravond in het hart van Amster dam een straatroof gepleegd. Tweemaal ook werd een wandelende vrouw het slachtoffer. Omstreeks half zes werd de 18-jarige Haarlemse kantoorbediende Gerda H. Pelt ter hoogte van de Nieuwe Spiegel straat en Vijzelstraat op de Prinsen gracht door jongelui van wie één een zwart leren jack droeg haar tasje ont rukt. In het tasje zaten toiletartikelen, een boek en een portemonnaie met ne gen gulden. Op de Keizersgracht werd ruim drie- en-een-half uur later ongeveer ter zelf der hoogte de 28-jarige mevrouw Willemse beroofd. Haar tas bevatte tien gulden en een kleurpotlood. Ook nu ontkwamen de daders. Zij moesten daar voor door het rode licht heen rijden. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. BEVERWIJK, 8 dec. Midden in de eerste aanvallen van Koning Winter zijn de eerste voorjaarsboden weer aan de bloemenveiling gekomen. Het waren de tulpen, die naast de blauwe druifjes en wat narcissen het voorjaar aankon digen. Vrijdag werd voor de tulpen, al meer dan één soort, van 3,20 tot f 3,70 per bos betaald. Blauwe druifjes gingen voor 84 cent per bosje. Hier is de aanvoer nog maar matig. Tros-crysanten beginnen tegen het einde van de aanvoer te raken. Vele partijtjes hebben van de vorst te lijden gehad. De prijzen lagen tussen de 65 en 140 cent per bos. Er was vrijdag ook al weer kerst- groen en hulst aan de veiling, terwijl de aanvoer van potplanten niet groot was. Aan de groenteveiling is het de ge hele week druk geweest. Vrij grote aanvoeren. Met uitzondering van woensdag werden er heel goede prijzen betaald. Er is een ruim aanbod geweest van glas-andijvie, waarvan vrijdag nog 8000 kilo onder de klok kwam. Er werd toen tot 76 cent per kilo betaald. Er was veel animo voor de geschoonde spruiten, waarvan gisteren een partij van 100 kisten werd aangeboden, die tot 1,75 per kilo noteerden. Witlof ging grif weg tot ƒ1,17 per kilo. Voor de kleine aanvoer van waspeen hadden we de belangstelling wel iets groter verwacht. Boven de 35 cent per kilo ging er niets weg. Prei was een goed te verkopen pro- dukt, waarvan gisteren nog 6000 kilo werd aangevoerd en waarvoor tot 55 cent per kilo werd betaald. Het is ook een goede week voor de boerenkool geweest, die nog tot 45 cent per kilo noteerde. De overige koolsoorten va rieerden van 12 tot 25 cent per kilo. Goede uien gingen grif weg tot 42 cent per kilo. BEVERWIJK, 7 dec. Andijvie, 68 —77; prei, 33—55; spruiten, 51—175; waspeen, 2531; knollen, 1141; witlif, 76115; bloemkool, 2341; uien, 12 40; groenekool, 11—21; rodekool, 12— 23. VATICAANSTAD, dec. (KNP) Tijdens de 36ste algemene vergadering en tevens laatste werkvergadering vcor de sluiting van het concilie morgen hebben de Concilievaders hun stem uitgebracht over de inleiding en hel eerste hoofdstuk van het liturgisch schema. De uitslag van deze stemming is als volgt: 1922 stemmen voor, 11 tegen en 180 voor, maar onder voor behoud. 5 stemmen waren ongeldig. Tijdens de werkvergadering werd na deze stemming nog gediscussieerd over het schema over de Kerk van de theologische commissie. De vaders hebben niet gestemd over wat er met dit schema dient te gebeuren. Zij heb ben namelijk het verzoek gekregen thuis de zaken nog eens te bestuderen en dan schriftelijk hun wensen bij het secretariaat kenbaar te maken. Over het werk der commissies is niets bekend gemaakt, maar het KNP verneemd, dat voor verschillende commissies tijdstippen van samenkomst te Rome zijn bekend gemaakt. De com missie voor het lekenapostolaat verga dert weer in januari, die voor de oosterse kerken eind maart. De gemengde theologische commissie komt vanavond voor het laatst bijeen en zal daarna de eerstvolgende samen komst bepalen. Kort voor het einde van de werkver gadering begaf de Paus zich naar de Concilie-aula. In een korte toespraak tot de vaders dankte hij hen voor hun werk. Hij zei te hopen morgen, op de sluitingsdag van de eerste zittingsperio de, aanwezig te kunnen zijn. De Paus bleef ongeveer 10 minuten in de St. Pieter. In zijn wagen reed de Heilige Vader tot de Martha-poort; vandaar begaf hij zich te voet naar zijn troon. Hij zag er zeer vermoeid uit maar sprak met even vaste en heldere stem als altijd. (Van onze radio- en t.v.-redactie) BUSSUM, 7 dec Het concert, dat het Symphonie Orkest en het koor van de Italiaanse televisie 29 november heeft gegeven in de Basiliek van St. Paulus buiten de Muren te Rome, zal zondagmiddag 9 december van twee uur tot kwart over drie door de NTS worden uitgezonden. Dit concert, dat werd bijgewoond door de Concilieva ders, is op beeldband opgenomen. Het programma vermeldt de Ouverture Co- riolan en de Negende Symphonie van Ludwig van Beethoven. Als solisten werkten mee Buma Rizzoli, Rafaele Arie, Pedre Monteanu en Liusella Ciaf- firicagni. TUNIS, 7 tlec. De 30-jarige Neder lander M. F. R., die in Gabes terecht staat wegens moord, is vrijdagmorgen ter dood veroordeeld. (Men zie ook het eerdere bericht, elders in dit blad). BRUSSEL, 7 dec. Bij het Belgi sche parlement is een wetsontwerp in gediend om de radiobelasting met in gang van 1 januari 1963 te verhogen van 144 tot 204 Belgische frank per jaar (ƒ14.80). Het kijkgeld blijft onveran derd zestig gulden per jaar. Voor een tv- en radiotoestel in een woning wordt een vermindering toegepast van onge veer tien gulden. In België waren op 1 januari van dit jaar 2.155.000 radio toestellen en 798.000 tv-toestellen gere gistreerd. HAARLEM, 7 dec. De competitie voor de diverse damtientallen is weer begonnen en, nu er reeds enkele ron den gespeeld zijn vallen er conclusies te trekken omtrent de sterkte en de vorm van de clubs. Zo valt het direct op dat het Haarlemse V.K.D. na drie overwinningen fier aan kop gaat van de reserve hoofdklasse, Santpoort en Sportief een hartig woordje meespre ken en Hille gom geheel uit vorm of nog niet „op toeren" is. K.N.C. schijnt dit jaar geen grote plannen te koeste ren en de D.C.Y.-reserves blijken te veel aan het eerste tiental te hebben moeten offeren. V.K.D. heeft dus de leiding, maar als we in aanmerking nemen dat de drie overwinningen alle drie verkregen zijn met het kleinste verschil, nl. 11-9, tegen de drie laagstgeplaatsten, dan zullen de Haarlemmers in de nog ko mende wedstrijden toch wel alle krach ten moeten inspannen om zich te hand haven. Van Santpoort en Sportief, die eveneens tot de kopgroep behoren, valt ongeveer hetzelfde te zeggen om dat ook deze hun punten op de onder sten behaalden. Het valt dan ook te voorzien dat de volgende ronden heel veel spanning zullen brengen. D uitslagen van deze afdeling luiden aldus: SantpoortSportief 10-10; H.D.C. 3—K.N.C. 8-12; D.C.Y. 2—V.K.D. 1 9-11; K.N.C.Hillegom 14-6; Santpoort —D.C.Y. 2 12-8; Sportief—H.D.C. 3 15-5; SantpoortHillegom 11-9; D.C.Y. 2—K.N.C. 12-8; V.K.D.—H.D.C. 3 11-9; HillegomV.K.D. 9-11; Sportief K.N.C. 12-8; H.D.C. 3Santpoort 10-10. In de tweede klas is het Zandvoort, dat na twee overwinningen de leiding heeft, ernstig bedreigd door Oosten 2 en Bavo 2, welke elk ook vier punten bemachtigden, zij het in drie wedstrij den. V.K.D. 2 deed het beter dan vorig jaa - en heeft nu 2 punten uit even zoveel wedstrijden. De uitslagen van deze klas zijn: V.K D. 2Bavo 2 13-7; Sportief 2 Oosten 2 8-12; Sportief JeugdSant poort 2 4-16; Santpoort 2Zandvoort 4-16; Sportief 2Bavo 2 8-12; Sportief Jeugd—Oosten 2 5-15; Bavo 2—Oosten 2 14-6; Sportief J.—Sportief 2 6-14; ZandvoortV.K.D. 2 11-9. Wegens de Sinterklaasdrukte zijn er deze week geen wedstrijden vastge steld; wellicht komen er volgende week nog late verrassingen. DEN HAAG, 7 dec. In verband met de gesteldheid van de terreinen zijn alle korfbalwedstrijden voor zon dag afgelast. Dit betreft ook de wed strijden in de regionale bonden. VATICAANSTAD, T dec. (KNP) Van welingelichte zijde in het Vaticaan wordt vernomen dat het in de bedoe ling van de Paus ligt morgen na de pontificale H. Mis in de St. Pieter naar de concilieaula te gaan om daar de concilievaders toe te spreken. Bij de H. Mis zal hij niet aanwezig zijn. Of de voorgenomen heiligverklaringen van de zalige Pierre Julien Eymard, broe der Camporosso en Pucci zondag door gaan, is thans nog niet bekend. DONORS Maandag 10 december, 's avonds om 20 uur, komen de katho lieke bloeddonors van het Roode Kruis bijeen in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. Kapelaan B. van Santé uit Over- veen houdt onder het lof een conferen tie, in de aula spreekt dr. N. Hazelhoff over de aspecten van de bloedtransfu sie. (Advertentie) Zijlweg 56-58 - H'lem Tel. 02500-18014 ULM, 7 dec. (UPI) Tijdens een grote militaire parade in Ulm is giste ren de elfde Westduitse divisie ter be schikking gesteld van de NAVO. Het is de tiende gepantserde infanteriedivi sie, onder commando van generaal- majoor Johann Kielmansegg. De plechtigheid werd bijgewoond door generaal Speidel, opperbevelheb ber van de NAVO-landstrijdkrachten in centraal Europa, die de divisie na mens de NAVO in ontvangst nam. De laatste Westduitse divisie voor de NAVO, de twaalfde, zal begin volgend jaar worden overgedragen, aldus het Westduitse ministerie van defensie. andaag een rustige dag. hoeven niet veel te schfl) - Ds. Van Asperen heeft 0 taak overgenomen. Zijn woorden gen U het komende weekeinde in v reren tot een gift voor onze actie' Per giro ontvingen wij: S. 10,-- jj.jl Aan ons bureau werd bezorgd: 2,50; N. V. D. 5; H. B. 2,50. U kunt Uw gift onder het fti num"1! „Stille Nood" gireren op 143480 ten name van de N'e Haarlemsche Courant of bezer^ aan ons bureau Smedestr®' Haarlem. Plaatsing geschiedt a 16 cent per mm-hoogte Opgaven Kunnen geschieden aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkantoren en agent schappen, aan de erkende advertentie-bureaus en aan de erkende boekhandelaren. Bewijsnummers van deze advertenties worden niet verstrekt. B.z.a. HUISKNECHT-TIM MERMAN, 2 a 3 ocht. p. w. Omg. Haarl.-Bl'daal. Br. ond. nr. 28305. 'Illllllllllllmfllllllllllllllllllllllllllllllllllll Gevr. AFWASSTER voor de dag. Aanm.: de Snackbar, Lange Molenstraat 5. Bij brood en banketbakkerij E. Brabander gevr. een WINKELMEISJE en een meis je voor de huish. en een 3e bediende voor de bakkerij. Pres. Steynstr. 43, tel. 56788. Gevr. CASSEROLLIER of knecht in algemene dienst. De Snackbar, Lange Molen straat 5. Wii kunnen een Flink MEIS JE plaatsen op de kontrole- afdeling Goed loon, prettig werk in plezierige omgeving N.V. FATEX, Parklaan 94 te Haarlem, telefoon 15156 R.K. HUISHOUDSTER gevr. bij dame alleen. Tel. 39956. Bekw. MEISJES en LEER LINGEN gevraagd voor alle afdelingen. Ook gehuwde da mes kunnen zich aanmelden, eventueel voor een gedeelte lijke dagtaak. 5-daagse werk week. Reiskosten worden vergoed. Wasserij Rhee, Blee- kersvaartweg 57 Heemstede, tel 38201 Gevraagd MANGELSTER, PERSSTERS, STRIJKSTERS Wasserij Duyn. Amsterdamse vaart 20 Gevr. SERVEERSTERS te vens meisjes die opgeleid willen worden tot serveer ster. De Snackbar, Stations plein 6, Haarlem. ARCHIVARIS. Wij zoeken voor het beheer van ons archief en postkamer een accuraat employé; enige ken nis der moderne talen vereist. Deze functie is ook geschikt voor actieve gepensioneer den. Br. ond. nr. 28286. Wij hebben nog plaats voor NAAISTERS en LEERLING NAAISTERS. Prettig werk. goed loon. Volledige inlich tingen elke avond bij de heer N. Funcke, v. Loghemstraat 16 hs., Parkwijk. Gevr. CAISSIÈRE, moet in staat zijn zelfstandig te wer ken. Leeftijd 34-45 jaar. Br. onder nr 28255 Op óns gezellig kantoor zoe ken wij voor spoedige in diensttreding een MEDEWER KER (m. of vr.) voor de afd. boekhouding. Br. o. nr. 28285. Gevr. WINKELJUFFROUW, SLAGERSBEDIENDE en SLAGERSHALFWAS. Brie ven of aanm., voor 6 uur: A. Meyer's Amsterdamsche Vleeshouwerijen N.V., Ged Oude Gracht 80, Haarlem. Gevraagd voor direct BE SCHAAFDE LEERL.-KAP STER. Br. ond. nr. 28281. Confectieatelier Rio Grande vraagt ADMINISTRATIEVE KRACHT, bekend met boek houden en kunn. typen. Leeftijd dr 18 jaar. Aanm.: Mr. Cornelisstraat 2. Haar lem. tel. 51703. Wij bieden flink loon en prettig werk. Wij vragen NAAISTERS, zowel begin- nenden als gevorderden. N.V Fatex, Parklaan 94 te Haar lem tel 15156 Op klein gezellig atelier is plaats voor nog enige aank. en geroutineerde MACHINE- STIKSTERS. Prettig zelf standig werk, geen band. Goede sociale voorzieningen Loon 20% boven C.A.O. Soil.: tussen 9-8 uur. Zijlweg 111, Haarlem, tel. 17877. Kousenfabrieken Hin N.V., Zijlweg 138, Haarlem, vraagt voor overdag NETTE WERK STERS. Aantrekkelijk loon. Werktijden nader overeen te komen. Aanm. dagelijks van 9-5 uur aan bovengenoemd adres. Voss modemagazijnen vraagt voor spoedige indiensttreding EEN JONG MEISJE (15-17 j.) om opgeleid te worden tot all-round administratieve kracht. Mulo- en typediploma strekken tot aanbeveling. Voss biedt aan een enthou siast meisje een prettige werkkring, een goed salaris en uitstekende soc. voorz. zoals 2x per jaar 2 weken vakantie -f 3 snipperdagen en verkorte werkweek. Soil.: dagelijks van 9-18 uur bij Voss, Grote Houtstraat 53-57. Haarlem. Gevraagd zelfstandige HUIS HOUDELIJKE HULP in gezin met drie personen gerieflijk huis met c.v. Zaterdagmiddag en woensdagmiddag of de gehele zaterdag vrij. Zondags vrij. Tel, (02502) 6267. Gevraagd voor direct NET WINKELMEISJE. Aangebo den wordt prettige werk kring en goed loon. Levens- middelenbedrijf Hoes, Jephta- plein 17, Haarlem-N. telefoon 50907. Garage Dijk vraagt HULP MONTEUR. Aanm. tussen 8- 18 u. Burgwal 74, Haarlem. Nette WINKELJUFFROUW gevr. in zuivel- en comesti- blesbedrijf. H'lem-O. 5-daag se w.w., goed loon, te soÏL. br. onder nr. 28319. In doktorsgezin met 2 kin deren gevr. besch. HULP IN DE HUISHOUDING voor de dag. Mevr. A. de Smit, Ant. Fokkerlaan 3, tel. 53600. Gevr. IEMAND v. eenv. ge varieerde kantoorw., vrouw of man, mach. schr. bel. n.o. t.k. Ook gepens. komt in aanm. Aanm.liefst schr. of mondeling op kantooruren. Nachtv. dienst, Mauritsstr. 11, tel. 18100. Gevr. voor direct ZELF STANDIG WERKENDE KOK. Aanm. de Snackbar, Stations plein 6, Haarlem. Gevr. LEERLING SERVEER STER in de Badmington-hal, Haarlem. Leeftijd vanaf 18 jr. Geboden wordt prettige werkkr. Aanm. per tel., na 19 u., no. 63644. Gevr. voor direct NETTE ZELFST. HULP IN DE HUISHOUDING, voor dag of dag en nacht. Mevr. Bodewes, Koninginneduinweg 4, BI' daal, tel. 50501. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimimiiiii Te koop gevraagd INKOOP, verkoop, rullen, huurkoop. Radio's, bandre corders, plek-ups. grammo foonplaten, T.v enz. Onder garantie J v d. Mije. Am sterdamstraat 20 Tel. 17601 VELLEMAN KOOPT ALLES: Meubilair uit oma's tijd, oude klokken, schilderijen, kristal, zilver, porselein etc. etc. Ta xatie gratis, tel. 14637, Zijl straat 62. Haarlem. Kinderboeken, romans, kunst boeken, binnen- en buitenl. literatuur, biologische en his torische werken enz vraagt Boekhandel H. DE VRIES - Ged Oude Gracht 27 Haar lem Tel 10785-10885 Gevr. TAFELTENNISTAFEL Kleverparkweg 127, tel. 54160. BROEKMAN BETAALT VEEL GELD!! voor hele of gedeelte van inboedels, ta pijten, antiek, koper of tin- werk, porselein, kristal, oude noten- of mah.meubelen, naaimachines enz enz. Doel- straat 5, tel 10794. illliilllllillillllllllllllllilllllilllllllllllllll „SCHWEBE-LEICHT" RHEU- MASCHÜTZ 100 wollen matrasafdekking. Heerlijk warm. 1-pers. f 28,75 en 39,75; 2-pers. 38,75 en 49,75. Wassenaar, Jansweg/ Stationsplein. ZAALBERG, V. WIJK EN DIDAS DEKENS. Zuiver wol. Mooie pastelkleuren en mo derne dessins. 1 pers. 34.75, f 37.50, f 39.75, f 42.50, 46.75, f 48.50, 49.75, f 53.75, 64.50, 69.75; 2-pers. 44.75, 49.50, 52.50, 56.—, 64.50, 71.—, 83.50, 92,75. Partijtje zui ver wollen dekens, met klei ne vlekjes. 1-pers. 29.75; 2-pers. 37.75. VAN MEEU WEN, Beddenspéciaalzaak, Rijksstraatweg 71, Tel. 54956 HOUT, TRIPLEX, BOARDS, op maat gezaagd en ge schaafd. Ab van Roode, Schalkwijkerstraat 50, t.o. Coöp. Tel. 21743. Ook zater dagsmiddags geopend „SCHWEBE-LEICHT" warme anti-rheuma matrasafdekking van centimeters dikke scha penvacht in gebreid tricot. 1-pers. f 28,75 2-pers. f 38,75. Wassenaar, Jansweg/Stations- plein, tel. 14329; Zandvoort, telefoon 3439. GEGALV. GOLFPLATEN. Nieuw, doch iets wit uitge slagen, 305 x 83 cm 12.50, 275 x 83 cm 11 250 x 83 cm f 10 225 x 83 cm f 9, 200 x 90 cm 9.—, 183 x 68 cm 6,25. Franco huis onder rembours G. Molenaar, Haar- lemmerliede. Tel. 02504203. De Oriënt brengt: Japanse slg. aanstekers. Ronson syst., gegar. prima. In 3 heel aparte uitvoeringen, 2.95 en 3.95. R. C. v. Eif, Paarlaarsteeg 8. ED Y-WASMACHINES Van Veen biedt U goede service; inruilmogelijkheid, prettige betaling. Ook voor verhuur is Uw adres: Pjinboomstraat 67. tel. 51982 Koopt Uw ACCU bij de elek- tra-spectalist; niet duurder doch wel betere service! Gra tis montage en controle in stallatie Doelstraat 8. Telef. 17828 Enige nieuwe KINDERWA GENS en TWEELING WAN DELWAGEN z.g.a.n., spot prijs. Twijnderslaan 17. Pr. klei AARDAPPEL, Meerl. f 5,- per hl. Zeeuwse blanke, lichte rooi beschadi ging 4,25 per 35 kg. of gehaald. Breestr. 12, tel. 14963 iiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiii Per 1 jan. leeg te aanvaarden KLEIN HERENHUIS (Klever park) 20.000. Ben.: kamer ensuite, keuken, kelderkast, schuur en tuin, bov.: 4 sl. kam. Alleen met vergunn. huisvest. Br. ond. nr. 28303. iiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiii Hypoiheken enz. HEEFT U EEN WONING GEKOCHT OF WILT U EEN WONING KOPEN maar is de financiering nog niet geregeld? Wellicht kun nen wij een hypotheek voor U verzorgen. Wij hebben mogelijkheden tot elk ge wenst bedrag, tot maximaal 90% van de koopsom, met of zonder levensverzekering. N.V. Bank voor dé Bouw nijverheid. ORANJE NASSAULAAN 21, AMSTERDAM-ZUID TELEFOON 73 23 32 tiiiiiiiiiiirniiiiiiiiiiiiiitoiiiiiiiiiimmm Te huur gevraagd Dame met kind, 9 jaar, zoekt gemeub. of gestoff. ZIT- SLAAPKAMER klein ka mertje, met gebruik van keuken, voor direct. Br. ond. nr. 28312. Heer zoekt WOONRUIMTE met kook-, stook- en bad gelegenheid, in Bloemendaal of onmiddellijke omg. Brie ven onder nr. 21593 aan adv. bur. Janssens Co. N.V., postbus 1058, Amsterdam. Klein gezin zoekt ETAGE in Haarlem of directe omg. C. Oostveen, Eindenhoutstr. 3011, Haarlem. R.-k. echtpaar, 13 jaar ge trouwd, geen kinderen. Man 44 jaar, vrouw 38 jaar, zoe ken door onvoorziene om standigheden 2 kamers -f keuken of gebruik daarvan. Br. ond. nr. 28322. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimimiiimiiiiiiiiiiii Te huur aangeb. Te huur BOVENVERDIEPING BLOEMBOLLENSCHUUR V. opslag van goederen. Opper- vl. 10x7x2,5 m. Hagelingerw. 183, Santpoort, tel. 8970. Zoekt u WOONRUIMTE? bel dan tel. 10755 of br. ond. nummer 28291. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WONIN GRUILBEMIDDE- LING 80% succes. Tel. 10755. WIE RUILT kl. vr. huis a. h. Spaarne voor vr. huis met 3 sl. k., liefst ook aan Spaar ne. Ook gen. te kopen. Br. onder nr. 28325. imiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiii KOST EN INWONING gevr. door bej. heer, omg. Soenda- plein. Br. ond. nr. 28310. MlllllllllllllllllllllllllllllllTTllllllIIIIIIIIII Voor al uw vloerbedekking, behang en stoffeerwerk naar F. Aué, Brouwersvaart 34. Leldsestraat 153. tel. 13752. iiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiillli SNELLADEN. Auto-accu's worden snel geladen, ook aan huis. Shell Service Station Roosenhart, Amsterdamsev 322. Haarlem, tel. 16773. Autoverhuur J. v. d. Lubbe, NWE, OPELS m. radio, allr. verz. Sophlastr. 25, tel. 10002 VERHUUR zonder chauffeur, Meyers Garagebedrijf Telef 35119 Voor V.W OCCASIONS met 10.000 km gar en vlotte fi nanciering. Garage „Henge- veld" V.W specialisten. Zijl weg 328. telefoon 17700. Nieuwe AUTO- en MOTOR BATTERIJEN, le kl. merk, v.a. 40 en 25, Shell Ser vice Station Roosenhart, Am sterdamsevaart 322. Haarlem, tel. 16773. RIJWIEL- BROMFIETS-, SCOOTER- EN MOTORVER. HUUR. Alleen nieuw mate riaal. Bestel tijdig voor Uw vakantie. Wielders Rozenstr 63, Haarlem. Tel. 21601 AUTOBEDRIJF SPRONK biedt aan: Opel Olympia '57; Opel Rekord '55; Opel Kapi- tan '58; Ford Anglia '54; DAF de luxe '60; IFA, DKW '57; Karmann Ghia '56; Ford Taunus 12 M '59; Austin A 90 '51; financiering - inruil - garantie. Overtonstraat le-lf, tel. 50172. Ook 's avonds ge opend. Zondags tot 3 uur. AUTOVERHUUR A. DE BOER. Opel, V.W. en Daffo dil ook met radio. Allr. ver zekerd 1961-1962 Nwe Kerks- plein 4-6, telefoon 16655. Cover- en gebruikte auto banden. Div. maten. Shell Service Station Roosenhart, Amsterdamsevaart 322. Haar lem. Tel. 16773 Te koop 2 C.V. 1958 in prima staat! f 1700.-. Raamsingel 30a rood, na 7 uur. De KENNEMER AUTOMO BIELHANDEL biedt aan: Fiat 2300 '62; Opel Rekord '61 en '60; Vauxhall Victor '60, Peugeot 403 '59; Volksw. Pick-Up '60; Simca Aronde '57; Mercedes 190 '57 en vele andere. Verk. met schr. gar. Inruilen en financieren van alle merken. Verl.gangers lev. met terugkoop, verkl. BO- VAG keuring station voor Haarlem en omgeving. Cal- tex service dienst. Klever laan 6a, Bloemendaal, telef. 51095. Zondags geopend van 10 tot 17 uur. AUTOVERHUURBEDRIJF De Groot. Roerdompstr 81. Tel 56471. Timorstraat 163. Spe ciaal werkdagentarief en 100% service PEUGEOT, stationcar, 5- deurs, 5e maand '59. 3000.-. Telefoon 57590. Van 6,50 tot t 11,50 per les. voor al uw transporten, klein en groot. Ook naar en van alle plaatsen. Specialisten in het repareren en opnieuw bekleden van Uw meubelen Spaamwouderstraat 79 Tel. 18180 WILT U EEN AUTO HUREN? Opel-Rekord, Vauxhall-Vic- tor A.R. verz. Gar. Klooster, Frans Halsstr. 33. Tel 55799. Auto-, motor- en scooterfi- nanciering. Assurantiekantoor A. H. FRENDEMA, Wilsons- plein 15, Haarlem, tel. 12019, na 18 uur 52380. Garage Krijnen verhuur OPEL REKORD '61-'62 met radio, all-risk verzekerd. Nieuwe Kerksplein 12 Haarlem - Tel. 10041. KLEYN VOOR AUTO'S te gen ongekend lage prijzen aangeboden. Chevrolet Im pala 2 deurs '60, Triumph Herald Coupé '61, Simca Ely- see '60, Vauxhall Cresta '57, Fiat 600 '56, BMW 501 '54, 6 cyl, Chevrolet Bel Air, 6 cyl., gewone bak, met radio '55. BOVAG-garantie. Inruil en eigen financiering. Dagel. ge opend tot 22 uur., ook op zondag, Auitobedrijf Kleyn, Zandv.laan 351, Bentveld, Telefoon (02500) 43068. ATLAS AUTOVERHUURBE DRIJF. V.W. en Opel 1961- '62 met radio. Rijksstraatweg 145. Ostadestraat 7, Willem Klooslaan 33, tel. 60585. W.A.C.O. autospuiterij. ook plaatwerk, concurr. prijzen. Liewegje 16. Haarlem, telef. 15925. Illlllllllllillllllilllllliilllllilllllllllllllllll MUZIEKINSTRUMENTEN de zaak van Haarlem-N. is Cor Scheffer, Rijksstraatweg 59, grote keuze - contactzegels. Een goede MERKPIANO koopt U altijd voordeliger bij v. d. Meer, Duvenvoordestr. 36, tel. 20390. Stemmen, re pareren, taxeren. Moderne TV-APP. met druk- toetsen, 43 en 53 cm. voof 245.-. Een pracht T.V. met gar. Sumatrastraat 28, H'lem. iiiiiiiliifniiiiifiiiiiiiiiiiilillllllllllllllllll Autorijschool J. U. v. Norden» Ruychaverstr. 36. Tel. 21569» Het adres voor autorijles. Gedipl. Vamor F.N.O.P.-rij' school P. Th. Potma. Wij les sen met Opel en DAF, vooj scooter met Vespa RaamveS» 23. tel. 14114-12288. AUTORIJSCHOOL ATLAS geeft les in de nieuwste Opc* en V.W. lesauto's. Rijksstraatweg 145, Willefl® Klooslaan 33. tel 60585. iiiiiimimtiiiitiiiiiiimitmmiillllllll111" Persoonlijke moeilijkheden? Bel 22022 (S.O.S. - Telefoni- sche Hulpdienst iedere avor van 7-11 uur). nd MATRASSEN BIJVULLEN overtrekken, verenbed e\T maken, damast naar Stelt U nog prijs op le -- A„ vakwerk? Bel dan 15777. Beo, denspeciaalzaak .,Astr*° Gierstraat 73 MULLER EN V. D. LAN®® verhuizingen, verpakking expeditie, meubelopslag. curr. prijzen Nwe Raam» 6 tel 11423-18056 VLOOIEN bij HOND of "A A.L. 63 helpt beslist af°°uW en is onschadelijk voor huisdieren. Gebr. Veenjo. Naturalisten Jacobijnest ^2. 10-18, Ged Oude Gracht Haarlem. VOOR DE KERST. Agaten- lijstingen voor Uw Bunst' foto's en schilderijen. r- jer- handel Jos de Graaft, straat 47, tel. 19473.- vloerbedd^e- Wilt U Uw reP3>- laten vernieuwen 01 1 „gN» ren, bel dan de VLOt^et, SPECIALIST voor ,X\asPcL linoleum. tapijt jP„r er®, trapbekl. enz. Wij „aris en schuren oude \0ereZ' vloeren. Diekmann p bedrijf, Bulgarijepa" lem. telefoon 14552. 3 DAMES!, voor het nje,5 uw japonnen, uw japonnen. s: costuums is uw ad fj i> Aarnink, Begij" Voor KINDERSERl®tfp e°' Scherpenhuyzen. werk 6, telef. 20095-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 14