Yoetbalélite gaat voortaan regelmatig naar Zeist KNVB zet de training op de helling TOVENAAR ARTUR Ria Rietveld de beste turnster H WO/ik 1/JUdt Cc SCHIJFREMMEN DEUREN OCD COMFORTABELE FAUTEUILS m RINI ZEGWAARD TURN- KAMPIOENE NKGB WM Onnes sterk in Povac-strijd Nederlands elftal, Jong Oranje en jeugd Voor derde keer in successie: Thea Belmer te zuinig beloond Alléén bij de R-8! v a. 5995, af Amsterdam incl. BON Zend mij s.v.p. gratis de R-8 folder Gré de Graaff snel uit de strijd Jarige Broedelet nieuwe kampioen badminton BURNLEY houdt het goede spoor Toto-pot wordt verdubbeld Cracks ontbreken in Hilversum Tafeltennis I Schoofs en OO^ pagtNaJ, N.l L GARAGE „DEN HOUT" Wagenweg 164-161 3 - Haarlem - Tel. 12138-15056 AUTOMOBIELBEDRIJF HARDEBELT Rijksstraatweg 249 - Tel. 54460-57455 Zaalhandbalsters van Niloc boeken succes voor ..Cup" MAANDAG 10 DECEMBER 1962 DEN HAAG, 10 dec. Neder lands voetbalélite gaat voortaan regelmatig „centraal trainen". Voor het eerst sinds vele jaren zal de voorbereiding voor belangrijke wedstrijden van het Nederlands elftal, Jong Oranje en de jeugd A r, V li .ft van 1618 jaar niet beperkt blij ven tot één of twee oefenbijeen komsten. Vanaf 1 januari komen de gegadigden voor de drie hier boven genoemde elftallen min stens eens per veertien dagen bij een. Dat ook de jeugd zo intensief bij de voorbereidingen wordt be trokken, komt omdat de KNVB op dit ogenblik gaat beginnen aan de oefencampagne voor de strijd om het wereldkampioenschap, waarvan het eindtoernooi in 1966 in Engeland is. Plan Lrainers „Kerstvakantie" Muziek een handicap VOETB ALU ITSLAGEN één op èlk wiel, uniek bij seriewagens van deze klasse een voor iedere inzittende. "Kinderslot" op de achterportieren: 2-deurs veiligheid bii 4-deurs comfort... échte fauteuils - "anatomisch" gevormd, ruim en zacht En dan nog al die andere grote RENAULT voordelen Vraag een proefrit bij een Renault- dealer en ondervindt zelf de fan tastische eigenschappen van de R-8! verwarming, speciale aircondi tioning, defrosters en ruiten sproeier. RENAULT Winst voor L'Espoir B Ondanks verlies in Pafv ui Wie heeft zich verveeld op dit onsportieve zondagje? Toe nou. Het was eindelek eens een zondag waarop wij werke lijk vrij hadden. Geen clubs en favo rieten te suppórteren, dat is toch wel eens een verademing. Ik heb mij vermaakt met twee te leen gekregen grammafoonplaatjes. Het waren de top hits van de laatste maanden in Portu gal. Nog steeds kan men daarvan de schone geluiden horen klinken uit de juke-boxes van Lissabon, hoewel ze een gebeurtenis bejubelen van al weer maanden geleden. Het ene plaatje heet kortweg „Vijf-drie", zo dat niemand hoeft te vragen waar over het gaat. Het ene welbekende woord „Benfica" komt in bijna alle regels van de vier liedjes voor, zodat de tekst van de gladiatorenliederen- in-carnavalsstemming begrijpelijk ge noeg is. Dit ene plaatje heeft welkom soe laas gebracht in de kwijnende gram- mofoonplatenindustrie van Portugal. Want, hoewel de meeste Portugezen slecht bij kas zitten, werden er direct na het verschijnen al ver over de honderdduizend exemplaren ver kocht. In dezelfde maand verkoch ten de winkels van Lissabon liefst 20.000 pick-up-installaties meer dan anders. Na dit monstersucces is een tweede plaatje de juke-boxes van Lissabon gaan terrori seren. Tussen de foto's der helden leest men op de hoes „Mars van de Europese bekerkampioenen". Er staat o.a. een levensechte Ben- fica-twist op, maar dat is het nog niet wat mij zo getroffen heeft. Voor mij waren het de fragmenten uit de radio-reportage onder de ook weer begrijpelijke titel „Os Cinco Golos de Grande Vitória". Artur Agostinho verzorgde bij de finalewedstrijd tegen Real Madrid voor Portugal de radio reportage. Artur heb ik terstond uit geroepen tot de beste voetbal-radio reporter die ik ooit gehoord heb. Van mij zou hij direct naar Antwerpen mogen om voor ons de grote match tussen Vasas en Feijenoord te ver slaan. Hij is nog eens een radio verslaggever die het gemis van een televisiereportage ruimschoots kan vergoeden. Artur maakt er een kolos saal nummer van. Een doelpunt slaat bij hem een grote extase los. Het gaat steeds op dezelfde manier. Eerst slaakt hij een kreet „goal", kort en fel als een pistoolschot. Dan barst hij los in een zeer langgerekte, hoge toon, ,,goa...oal", doordringend en "beklemmend als een fado, vol warme, hartstochtelijke muziek, die met drie stralende akkoorden ein digt: „Ben-fi-ca". En dan heft hij nog eens die hoge toon aan, weer vol mysterie, ver alsof hij van over de Pyreneeën komt, en tegelijk zo dichtbij dat hij je trommelvlies lijkt te doorpriemen. Deze keer laat hij de naam volgen van degene die het doelpunt gemaakt heeft, Eusebio, of Aguas... Dus men is meteen inge licht, meer dan volledig, want de toon van de grote Artur roept een reeks van onstuimige beelden op, zodat de betoverde luisteraar vanzelf een levendig idee krijgt van hetgeen er zich aan hartverscheurende en stormachtige taferelen op het veld afspeelt. Portugese Artur is een tovenaar. Het Nederlands elftal, waarvan de kandidaten gewoonlijk pas half maart voor de eerste maal bijeen kwamen, begint In 1963 zijn training in het KN- VB-sportcentrum te Zeist al op woens dag 2 januari. Om de veertien dagen zal Elek Schwartz de beschikking krij gen over de kandidaten voor het Oran je-team. De ontmoetingen tegen België (10 maart) en Zwitserland (31 maart) worden bovendien voorafgegaan door driedaagse trainingskampen. Jong Oranje traint, evenals het A- team, eenmaal per veertien dagen in Zeikt. De eerste bijeenkomst is gepro jecteerd op dinsdag 15 januari. Woens dag 13 februari wordt voorts een oefen wedstrijd gespeeld. Onderhandelingen met een sterke buitenlandse tegenstan der zijn thans gaande. De laatste bij eenkomst is voorlopig vastgesteld op dinsdag 26 maart aangezien het team zaterdag 30 maart in Zwitser land zijn laatste wedstrijd van dit sei zoen speelt. Het is echter lang niet uitgesloten dat ook na die datum de centrale training wordt voortgezet. Belangrijk in dit verband is ook het plan, dat de vereniging van voetbaloe- fenmeesters in Nederland enkeie maanden geleden aan het sectiebestuur van het betaalde voetbal heeft doen toekomen. Dit plan gaat uit van de stelling, dat voor de voorbereiding van het natio nale team voor de voorronden van het /toernooi om het wereldkampioenschap 1966 vrijwel uitsluitend een beroep zal moeten worden gedaan op de jeugdi ge spelers van dit moment. In dit ontwerp, dat is opgesteld om tot een verbetering van het spelpeil in de hoogste regionen van het betaal de voetbal te komen, wordt voorts on der meer gesproken over de mogelijk heid en de voordelen van een gedecen traliseerde training voor vertegenwoor digende elftallen, gevolgd uiteraard door bijeenkomsten in Zeist. De spelers van 16-18 jaar, die in aan merking komen voor het jaarlijkse in ternationale paastoemooi van de Eu ropese Voetbal Unie worden in het nieuwe plan evenmin vergeten. Woens dag 12 december komen de jeugdspe lers al voor een eerste centrale trai ning naar Zeist. Daarna volgt in de kerstvakantie van 27 tot en met 29 de- cemebr een driedaags trainingskamp. Woensdag 16 januari komen de spelers weer naar Zeist om daar elke veer tien dagen terug te keren. ij heeft mij aan het peinzen ge- Nc Hzet over onze Nederlandse radioverslaggevers bjj sport evenementen. Ik erd er by na een beetje droevig van. Zulk klasse- werk is ons niet vergund. Er kwamen andere buitenlandse reporters in miln herinnering: Engelse boksverslag- gevers, Amerikaanse baseballver- slaggevers, Felix Levitan, die voor Radio Luxemburg de Tour de France etappes verslaat. Maar gelukkig schoten toen ook enkele sportevene menten door mijn gedachten, waarin Nederlandse radioverslaggevers ver boven zichzelf waren uitgestegen. Na tuurlijk is zo'n radioverslaggever lang niet altijd even begeesterend. Hij is sterk afhankelijk van hetgeen zich voor zijn ogen afspeelt, en als het spannend is, maakt het toch nog een verschil of hij een Nederlander een ouden medaille op de Olympische pelen ziet winnen of dat hij een gewone competitie-wedstrijd moet verslaan, waarin hij geen partij mag kiezen. Maar wat men steeds mist, dat is een eigen, persoonlijke stijl. Het maakt meestal niet zoveel ver schil of men de ene of de andere reporter moet aanhoren. En hoewel het publiek niet verlangt dat de man op de grote momenten in hysterische kretert uitbarst, zou men toch willen dat een ver slaggever in zijn optreden iets van de sfeer, de hete spanning, de ontroering, de vreugde, het avontuur en het drama in de sport met woorden zou kunnen weergeven. DEN HAAG, 10 dec. De Amster damse turnster Thea Belmer heeft Ria Rietveld zondag in de uitverkochte Haagse Dierentuin niet van haar der de Nederlandse titel af kunnen houden. De slanke turnster uit de hoofdstad, die in de halve fi nales een voor sprong van 0,2 punt op haar grote con currente had ver overd en die zon dag in de eerste twee nummers van de finale, het paard- springen en de evenwichtsbalk, nog vergrootte tot 0.5 punt, verloor dit voordeel op de brug met ongelijke leg gers en bij de vrije oefening. Ria Riet veld, de kampioe ne van 1960 en 1961 die in al baar oefe ningen elke risico factor zorgvuldig vermeed, kon daardoor voor de derde achtereenvol gende maal de Ne derlandse titel in de wacht slepen. Het duidelijkst kwam het verschil tussen de prestaties van Thea Belmer en Ria Rietveld uit op de brug met ongelijke leggers. Thea Belmer bracht een gave oefening met enkele zeer moeilijke onderdelen, die echter leed onder het hoge tempo, dat zij er in legde. Ria Rietveld nam op dit toestel evenals bij de andere onderdelen geen risico. De Bodegraafse liet de kortste brugoefening van alle deelneemsters zien en hoewel de uitvoering zeer fraai was, had deze oefening beslist minder inhoud dan die van Thea Belmer. Het was daarom merkwaardig, dat de ju ry haar beoordeelde met 9,45, waar mee zij de achterstand op Thea Bel mer, die in verhouding op dit nummer beslist te laag gewaardeerd was (9.0Cb tot 0,05 punt kon terugbrengen. Thea Belmer werd bij haar vrije oe fening door de jury opnieuw te kort gedaan. Evenals Ria Rietveld maak ten zij op dit „ballet-onderdeel" in het begin een klein foutje, dat haar ech ter zwaarder werd aangerekend. De jury gaf Ria Rietveld 9,15 punt, waar Thea Belmer met 8.95 genoegen moest nemen. De finale was voor Thea Belmer goed begonnen, toen zij haar gaaf uit gevoerde handstandoverslag op het paard beloond zag met 9,50 punten. Toen Ria Rietveld met haar radslag hierbij enkele tienden achterbleef, zag het er zelfs bijzonder hoopvol uit voor de Amsterdamse, die op de even wichtsbalk een oefening liet zien, waar in o.a. twee handstanden en een losse salto achterwaarts waren verwerkt. Maar Thea Belmer kwam toch niet ver genoeg. Voor de meeste finalisten bleek de onlangs bij de vrije oefeningen inge voerde muzikale begeleiding eerder een handicap dan een hulp. Slechts weinigen voerden hun oefening syn chroon met de muziek uit, waardoor dit onderdeel als geheel veel aan waar de verloor. Alleen de jonge Magda de Hartog uit Huizum slaagde erin haar oefening als een fraai geheel te doen verlopen. In de morgenuren veroverde Jannie Vlerstra, die reeds enkele malen deel heeft uitgemaakt van de nationale da- mesploeg, de Nederlandse jeugdtitel. AMSTERDAM, 10 dec. Alleen tn het zuiden van ons land zijn gisteren enkele voetbalwedstrijden doorgegaan. In de eerste klasse E van de ama teurs won Helmond met 3-2 van TOB. Verdere uitslagen waren: ZUID 1 Der de klasse A: Deurne - Rood Wit 2-4, Vierde klasse H: Clinge - Breskens 3-1; ZUID II Derde klasse C: Laar - SVM 3-1, Vierde klasse C: RKHBS - Maria- rade 4-3. (Advertentie) |M 'V' yt/ywy/Viww v.' Naam: Adres: Plaats: Invullen en in open envelop (met 4 ct. postzegel zenden aan: S RENAULT NEDERLAND N.V. Wibautstraat 224 Amsterdam. K.-h.tvuf IHmmM PfflB] ■- iiiiiiimiiiiimiiiimimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii Op de slechts tie centimeter brede even wichtsbalk hebben Ria Rietveld (boven) er Thea Belmer o.a. haar enerverende strijd om de turntitel geleverd. HAARLEM, 10 dec. Pim Seth Paul, drievoudig badminton-kampioen van Ne derland is sinds zondag titelhouder af In de finale van het nationale kam- pioenstoernooi werd hij, nadat hij zich .n de voorgaande partijen bijzonder had moeten inspannen, verslagen door Kees Broedelet uit Nijmegen, die juist zjjn dertigste verjaardag vierde. De zestienjarige Imre Rietveld uit Velsen prolongeerde bij de dames haar nationale titel, die zij vorig jaar voor de eerste maal won. De uitslagen waren: Heren-enkelspel. Halve finales: Broe deletVan der Sluis 15-9, 15-11. Setb PaulBoudewijn de Ridder 15-12. 12-15. 15-6. Finale: BroedeletSeith Paul 14-17 15-3, 15-1. Dames enkelspel (finale): Imre Riet- RietveldConnie Visman 11-3, 11-0; Marloes van SwelmMarja de Ridder 11-7, 12-10. Finale: Imre RietveldMarloes van Swelm 11-2, 11-2. Dames dubbelspel (finale): Imre Riet veld/Marja de RidderHenriëtte Ernst Agnes Geene 15-2, 15-1. Heren dubbelspel (finale): Van der Sluys/ZweepSeth Paul/Meijer 18-13 4-15, 15-11. Gemengd dubbelspel (finale): Imre Rietveld/ReymersMarloes van Swelm/ Meijer 15-12, 15-8. LONDEN, 10 dec. Het tweede de- cemberweekeinde is voor de koplopers in de eerste divisie van de Engelse League weinig succesvol geweest. Er was één uitzondering: Burnley won met 3-1 van de kampioen van het vo rig jaar, Ipswich Town en daardoor klom het naar de tweede plaats achter Everton. Everton behield zijn eerste plaats, maar moest op eigen terrein toch een punt laten aan het laag geklasseerde West Ham. Tottenham, nog steeds de trots van het Engelse voetbal, kon za terdag weer niet tot doelpunten ko men tegen het wilskrachtige Bolton Wanderers, dat de Spurs „tnui één treffer de baas bleef De uitslagen in de eerste divisie wa ren: Arsenal - Blackpool 2-0, Birming ham City - Blackburn 3-3, Bolton - Tottenham 1-0, Burnley - Ipswich 3-1, Everton West Ham 1-1, Fulham - Wolverhampton 0-5, Leicester City - Aston Villa 3-3, Leyton - Sheffield Uni ted 2-2, Manchester United - Notting ham 5-1, Sheffield Wednesday-Liver pool 0-2, West Bromwich - Manchester City 2-1. DEN HAAG, 10 dec. Wat er met het gisteren bijna volledig afgelaste voetbalprogramma gaat gebeuren, was zondagavond bij de KNVB nog niet be kend. Wel staat vast, dat de inzet van de sporttoto (no. 16) van het afgelo pen weekeinde wordt gevoegd bij die van 15 en 16 december. Voor 16 de cember is een beker-programma vast gesteld. (Van onze sporteorrespondent) ZUNDERT, 10 dec. Rini Zegwaard, de charmante turnster van het Amstel- veense F.I.T., heeft er geen twijfel over iaten bestaan, wie momenteel de sterk ste turnster is van de Ned. Kath. Gym- nastiekbond. Na de halve finales stak zij met 36.50 punt reeds met kop en schouder boven haar tegenstandsters uit. Haar grootste concurrente was Gré de Graaf van USV uit Uitgeest, die toe 35.35 noteerde. Bijzonder jammer was het, dat mej. De Graaf by het eer ste onderdeel van de finales, de vrije oefening, een blessure opliep, die haar noodzaakte de strijd te staken. Voor dat onderdeel noteerde Gré de Graaf, die haar oefening niet kon afmaken, slechts 7.20 punt, terwyi Rini Zegwaard 9.45 scoorde. Ria Prins van het Leidse Victorie, die na de halve finales met 34.90 de derde plaats innam, volgde in de vrije oefening met 9.40 de toekomstige titel- houdster nog het best. Door het uitval len van Gré de Graaf wérd Ria Prins tweede, en het dient gezegd, dat zij die plaats knap heeft verdedigd tegen de felle aanval van Joke Willemsen van St. Lodewijk uit Rotterdam'. Ruim vijfhonderd bezoekers volgden in gebouw Verkooyen de verrichtingen van de turnsters. Over het algemeen stonden de prestaties op behoorlijk ni veau. Vooral aan de brug met ongelijke leggers werd, juist als bij de vrije oefe ning, werk van kwaliteit geleverd. Een tegenvaller was echter het werk op de evenwichtsbalk, waar Joke Willemsen en Rini Zegwaard de eerste en tweede plaats deelden met 8.85. Een vrij lage scre derhalve, illustratief voor de moeilijkheden die deze evenwichtsbalk de turnsters nog steeds oplevert. Opmerkelijk goed en rustig werk liet Tini Boot uit Velsen zien. Na de halve finales was zij met slechts 31.25 p. twaalfde. In de finale rukte zij met rasse schreden naar voren en zij eindigde als zevende. Bij het laatste nummer, de brug onge lijk, toonde Rini Zegwaard nog even haar klasse. Het werd een vlekkeloze oefening, die met 9.50 terecht hoog ge waardeerd werd. De eindstand: 1. Rini Zegwaard, FIT, Amstelveen 73.20, 2. Ria Prins, Victorie Leideii 71.25, 3. Joke Willemsen, St. Lo dewijk, Rotterdam 69,60, 4. A. de Ko ning, FIT, Amstelveen 68.75, 5. Ria Versteeg, DIN. Amsterdam 67.15. AMSTERDAM, 10 dec. De uitsla gen van de voor de zaalhandbal-compe titie gespeelde wedstrijden luiden: Dames overgangski. a; Borger- V. en K. 8-11; Zeeburg-H.C.G. 12-3. b. E.B.H V -Hellas (Gr) 5-9, WLC/DES-DWS 10-6. Hygiëa- R. K. Swlft 3-7. Heren overgangski. a: ESCA-E en O. 27-5; Olympia-Niloc 10-11; Aalsmeer- Olympia (Gr.) 20-9. b: E.M.M.-Hellas (G.) uitg.; Operatie '55-Sittardia 17-10; Sfcr. Meteoor-Hellas 22-16. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM. Hilversums Winterkam pioenschap wordt meestal later in het seizoen verreden, doch dit keer stond deze koers reeds gisteren op het pro gramma. Van de veertien inschrijvingen lieten de beide vertegenwoordigers van het entrainement Geersen, Jour de Java en Théo Messidor verstek gaan, evenals Kébu, zodat elf paarden voor de linten kwamen. Quicksilver S moest zestig meter geven aan de koppaarden, o.w. Xenckraat en Harley, hetgeen een moeilijke taak was op deze bemodderde baan. Upper Ten had lange tijd de leiding in gezelschap van l'Espoir B, gereden door J. v Dooyeweerd. Hoewel Quicksilver S zeer hard ging en nog een aanval op l'Espoir B deed, moest de trouwe der tienjarige met de tweede plaats tevreden zijn. Veel vertrouwen genoot Xenocraat, die echter teleurstelde. Typhoon en Up per Ten bezetten resp. de derde en vier de plaats. De uitslagen waren: Diana Braunprys 1500 m. 8 deeln,: 1. Be Happy (J. van Dooyeweerd) 1.35.5, 2,-, 1.20; 2. Bord Mac 1.40, cov. 3.60, kop pel 5.30; 3. Banda Banda S 6.30. Dodo S-prijs I 2040 m. 12 deeln. 1. All Prise (Vergay) 1.30.8, 4.30, 1.80; 2. Arie 4.20, cov. 16.-, koppel 7.20; 3. Aruba Dodo S-prijs II 2040 m. 12 deeln. 1. Al penraaf S (Bouwhuis) 1.31.9, 5.10, 2.50; 2. Zilvertip 4.50, cov. 12.20, koppel 9.30; 3. Zoon van Peterhof 5.50. Dompelaar S-prys 2420 m., 12 deeln.: 1. Zigane (Meewis) 1.31.6, 3.40, 1.60; 2. Ziganita 2.-, cov. 7.60, koppel 7.10; 3. Zarak 1.90. Dora Frank,ieprys 2000 m. 10 deeln.: 1. Astrid van Peterhof (J. v. Dooyeweerd) 1.30.8; 2.80, 1.50; 2. Adua Scotch B 2.< cov. 8.20; 3. Alida W 1.90. Hilversum's Winterkampioenschap 2% m. 11 deeln.; 1. l'Espoir B (J. v. Dow^ weerd) 1,27,-; 4.40, 2.40; 2. Quicksilver- 1.90, cov. 4.80, koppel 11.90; 3. Typh" 2.90; 4. Upper Ten. Jockey-prys 2020 m. 9 deeln.: l-0 Mieke Hollandia (A. W. van Dijk) 1 „si 4.60, 1.80; 2. X Pluto 1.80. cov. 5.60, kopP 8.50; 3. Vico BS 2.30. Dounble Deterprys (amateurs) 2040 9 deeln.; 1. Amad Kinley (S. v. d. O"»,i 1. 31.8, 3.90, 1.60; 2. Zoraya du Comme® 4 1.90, cov. 6.60, koppel 7.80; 3. Momenal 2.-. j, Double's Zoonprys 2400 m 6 deeln-',,) Winnifred Hollandia (Jp. van Leeu^ef 1.28.3, 3.60. 1.50, 2. Yewel Boy 1.60, 5.20, koppel 5.90; 3. Ypermoron. Dumas Hanoverprys 2000 m. 11 de® j; 1. Winston Spencer (Tesselaar) 1- 4.-, 1.80; 2. Wanda van Gonny 1.40, 4.40, koppel 7.90, 3. Yankee Maid 1' Toto-omzet 188.725. tif PARIJS, 10 dec. Ondanks ee" der laag in de tweede wedstrüd e$- US Ivry uit Parijs heeft het dattl.co team van Niloc uit Amsterdam 4 zaterdagavond geplaatst voor kwartfinales van het toernooi o"1 Europese zaalhandhaibeker. J 0 i De Francaises, die by de rus" 4-1 de leiding hadden, zegevierden 7-6. De Nederlandse dames hadden^f in Amsterdam gespeelde wedstrijd 8-6 gewonnen, zodat zij door een D pe' doelgemiddelde de kwartfinales reikten. (Van onze tafeltennis-medewerker) AMSTERDAM, 10 dec. Het tafel- tennistoernooi om het "ovac-schild, zon dag in het AMVJ-gebouw gehouden, heeil prachtige triomf, n gebracht voor Frans Schoofs en Bert Onnes. Schoofs wist het persooniyk klassement op zyn naam te brengen door in de finale On nes te kloppen en samen brachten deze beide spelers het leeuwendeel van de 'punten oyeen, die de Amsterdamse ploeg voor een jaar in het bezit stelde van het nieuwe Povacschild. In de halve finales speelden Onnes en Schoofs uitstekende partijen. Vooral Onnes boekte met zijn vaak zo verras sende backhandaanvallen veei succes te gen de Belg Bertrand. Hij won ruim verdiend met 21-15, 18-21 en 21-13. Schoofs had het tegen de Belg Cussac lang niet gemakkelijk. De eerste game won hü vlot met 21-13, maar toen kreeg de Belg steeds meer vat op zyn tegen- stander, wat leidde tot verlies In de beslissende game maakte b- ,p aanvankelijk een bijzonder onze*.^ Offij druk, maar zegevierde uiteinde/u strt| om reeds beslist. nd®' De finale SchoofsOnnes meer verrassend. In de comPf „eie«e strijd van nauweiyks een we®„,i<ste hf had Onnes zich duidelijk de ster onag toond en voorat gezien zön „nva9l!st- sterke spel tegen Bertrand v® vfftf men weinig anders dan opnieu aj Schoofs pakte van de eerste ser»f-l4 za .1 bijzonder serieus aan. bijzonder serieus a»1'- - e0 dat Onnes met 21-14, 21-23 f werd verslagen 91 P &K Einduitslag: 1. Amsterdam 4. fl 2. België 20; 3. Den Haag \i'e(A^e bant 10, 5. Utrecht 9, 7- Ams' pil" 8, 7 Jeugd 7, 8. Povac 5, 9- u te0 8 10 't Gooi

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 6