Streekplan IJmond-noord goedgekeurd Winkeliers door vrouw met pseudoniem en vals adres opgelicht Volkskerstzangavond op vrijdag 21 december „Zeeland" helpt bij berging van Frans vrachtschip „Hubert Prom Nog bijna 5000 woning zoekenden ingeschreven Voor BMHC en het er niet HBS en Ever Swift doen het dit jaar beter Alliance ziet rooskleurig uit Rolland slaat gelijk spel af en verliest van Kijk Uit 2 IRISKWEKERS HEBBEN REDEN TOT TEVREDENHID Afscheid van keuringsdirecteur F. Limburg Gemeentelijke zaken Dit jaar in Grote of St. Bavokerk HALVERWEGE HOCKEYCOMPETITIE Zandvoort voert de middenmoot aan HBC laat het afweten in goede wedstrijd tegen HVS 2 Vereniging „De Iris Concert door C.O.V. in Concertgebouw Uitbreidingsplan Faradaystraat BUREAU HUISVESTING NOORDHOLLANDSE SCHAAKBOND Klaverjastoernooi voor jeugd Spaèrneparochie Dam wedstrijd K.N.C. Alliance heren Zandvoort VOLLEYBAL IN HAARLEM Standen Keiler Macdonald DINSDAG 11 DECEMBER 1962 x-AGINA 1 VW-SASSENHEIM O r. d er w ij ®v oo rsteli en a Iedere dame is verwend met Molendijk's Permanent KAPSALON MOLENDIJK ARI3TOMA TELEVISIE Voor Haarlem e.o> Films Toneel Muziek Diversen Cabaret Tentoonstellingen HAARLEM, 11 dec. Na een zeer langdurige, emotionele zitting hebben Gedeputeerde Staten gisteren niet zon der moeilijkheden van de Prov. Staten het fiat gekregen op de herziening van het streekplan voor de IJmond-noord. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat Prov. Staten hun beslissing zouden aanhouden tot zekerheid was verkregen over de nieuwe bestuurlijke indeling van de IJmond-noord, volgens de Sta ten conditio sine qua non voor de har monische uitvoering van het planolo gisch gestelde in net streekplan, de ene stad in de IJmond-noord, die op gebied van twee gemeenten (Beverwijk en Heemskerk) in de praktijk niet is te verwezenlijken. Zo stelden het o.m. mevrouw A. M. C. V. Groensmit-v. d. Kallen (KVP) en de heer mr. J. E. Goud- «mit (VVD). Ben felle discussie ontstond tussen mevr. Groensmit-v. d. Kallen en de voorzit ter, commissaris dir. M. J. Prinsen, die spreekster wilde verbieden over be stuurlijke problemen te spreken, waar alleen een planologisch streekplan aan de orde was. Hij moest evenwel toe staan, dat later fractie-voorzitter TH: LAAN (KVP), gesteund door het me rendeel van de fracties in de Prov. Staten, een motie ter tafel bracht, waarin Ged. Staten werden uitgenodigd de minister te laten weten, dat Prov. Staten hem verzochten ten spoedigste het wetsontwerp tot samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk in de Tweede Kamer te brengen. Alleen dan zouden Prov. Staten bereid zijn het herziene streekplan goed te keuren. Pas toen het duidelijk was, dat de herziening van het streekplan voor 12 december moet zijn goedgekeurd, wil men niet in wettelijke moeilijkheden geraken, en de voorzitter namens G.S. op 8 januari begrotingsbehandeling een pre advies toezegde over de motie Laan, gingen Prov. Staten ertoe over het Herziene streekplan goed te keuren. De fractie van de PSP stemde in haar geheel tegen. HAARLEM, 11 dec. De irissenkwe- kers hebben geen reden tot klagen. In de voorverkoop waren de prijzen voor de leverbare bollen al bevredigend, maar tijdens het handelsseizoen werd de vraag steeds groter en liepen de no teringen nog verder op. Alleen de kwe kers die veel witte variëteiten hadden gepltjit zijn minder goed uit de bus ge komen, daar wit het afgelopen seizoen minder hoog in de markt lag. Wat het virusziek betreft: men boekt resultaten in de strijd. De virussen zijn terugge drongen en dank zij het koken van de bollen is ook de opmars van het aaltjes- ziek gestuit. Dat maakte de heer A. Kooiman bekend op de jaarvergadering van de vereniging „De Iris", die gister morgen in het Krelagehuis te Haarlem werd gehouden. Tijdens deze vergadering namen ook de irissenkwekers afscheid van de man die zo zeer voor hun belangen op de bres heeft gestaan, al moest hy wel eens maatregelen voorschrijven, die voor de kwekers minder plezierig waren: de heer F. Limburg, de direc teur van de Bloembollenkeuringsdiens ten. De heer Limburg bracht voor het laatst zijn als immer doorwrochte jaar verslag uit. De bestrijding van virus is en blijft moeilijk. Als men een goede selectie-partij gaat telen, zijn de proble men uiteraard minder groot. Moest men verleden jaar wegens virus-aantastin gen 4.000 roe afkeuren, dit jaar was dat 600 roe. Boven een gemiddelde van 10 pet. lagen de soorten Wedgewood, Prof. Blaauw, Imperator en White Excelsior. Voor de selectiekeurinigen waren mon sters opgeplant. Daarvan behaalde 59 pet. het preadicaat, terwijl twee jaar geleden dit percentage 27 bedroeg, maar toen waren de gevolgen van de uiter mate fraaie zomer van 1959 nog merk- (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 10 dec. De laatste dagen meldde zich bij verschillende winkeliers een vrouw onder het pseu- HAARLEM, 10 dec. De GGD krijgt een centrale administratie-afdeling op ■•^de benedenverdieping van de panden Kenaupark 18 en 20. Hiervoor zullen de nodige voorzieningen moeten worden 91:getroffen en B. en W. vragen de Raad daarvoor een crediet van 7000, B. en W. stellen de Raad ook voor de grote zaal van het Krelagehuis weer te huren voor de sportbeoefening. De huurprijs zal 705,- per week bedra gen en voor toernooien zal ƒ25,per toernooi extra worden betaald. Voor verwarming zal een vergoeding van 4000,worden betaald. Het achtergedeelte van de nieuwe GGD-garage aan de Claes van Ruyven- straat zal voor 8500,per jaar ver huurd worden aan de N.V. Lavo uit Den Haag. Er moeten echter eerst voor ƒ1500,voorzieningen aan worden ge troffen. De goten e.d. van de hallen III en IV van het voormalige Holland Nautic-complex moeten totaal ver nieuw worden. De kosten bedragen 75.000,—. De gemeente wil in verband met de voorgenomen saneringsplannen het pand Janswcg 22 aankopen voor in totaal ƒ58.150,Voor hetzelfde doel wil men het pand Rozenpriëelstraat 38 aankopen voor 3750,Alweer voor hetzelfde doel wordt voorgesteld de percelen Scheepmakersdijk 15, 17 en 19, alsmede het daar tegenover gelegen opslagter rein aan te kopen voor ƒ14.000, HAARLEM, 10 dec. Bij het op woensdag 19 december door de Chris telijke Oratorium Vereniging in het ge meentelijk concertgebouw te geven con cert wordt veel aandacht geschonken aan het Kerstgebeuren. Behalve „Une Cantate de Noël" van Arthur Honeg- ger, waarin de menswording van de redder der wereld op zulk een uitzon derlijke en indrukwekkende wijze wordt bezongen en waarvan de uitvoe ring door de C.O.V. enkele jaren gele den bij de toehoorders een diepe in druk achterliet wordt tevens ten gehore gebracht „La Fuite en Egypte" van Hector Berlioz en psalm 13 van Franz Liszt. Medewerkenden aan dit concert zijn: Jan Waayer, tenor. Hans van der Leeuw, bariton, Jan Schouter, orgel en leerlingen van de Koorschool van de Kathedrale Basiliek St. Bavo. De be geleiding is opgedragen aan het Noord hollands Philharmonisch Orkest. Het geheel staat onder leiding van de diri gent van de vereniging George Robert. SASSENHEIM, 11 dec. De Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer, af deling Sassenheim belegt morgenavond om acht uur haar jaarvergadering in een der zalen van hotel „Het Bruine Paard". doniem „Van Dongen" om daar op re kening te kopen. Zij had een voorkeur voor textiel. Behalve de gefingeerde naam gaf zij bovendien een vals adres op: „Van Baerlestraat". Zaterdagmid dag trachtte zjj hetzelfde spelletje te spelen bij een winkelier in de Van Baerlestraat. Ongelukkigerwijs gaf zij als „haar adres" op de zaak waar zij zich op dat moment bevond. Toen de winkelier haar hierop attent maakte putte zij zich uit in excuses en zei de „Ceintuurbaan" te bedoelen. De gewaarschuwde winkelier bij hem waren andere zakenmensen reeds gekomen met rekeningen voor goede ren waarvan hij niet wist weigerde haar de gevraagde overhemden zonder contante betaling. Nadat de vrouw de winkel had verlaten schoot hij zijn jas aan en volgde haar. In de P.C. Hooft- straat waarschuwde hij enige agenten die de vrouw aanhielden. Bij fouillering vonden zij een bekeuringsbriefje, dat zij enkele uren tevoren had verworven, met het zelfde valse adres. De recherche, groep A. heeft zich over haar ontfermd. De vrouw wei gert tot nu toe bij het onderzoek alle medewerking en beweert van geen oplichting en fiessetrekkerij te weten. Niettemin is men haar ware naam te weten gekomen. Het is de 38-jarige P.F.J. van de H„ die reeds eerder met de politie in aanraking is geweest, eveneens in verband met winkeldief stallen. baar. Een zomer die de bollenkwekers veel narigheid bezorgde omdat de lui zen (overbrengers van virus) in grote getale op oorlogspad gingen. De heer Limburg nam ook nog het aaltjes- ziek onder de loep. Van het gevreesde fusarium heeft men niet zo veel last meer. By de bestuursverkiezing werden in de plaats van de heren Van Eeden (Noordwyk) en Kooiman (AndUk) ge kozen de heren D. Visser en J. Dekker. Tüdens de rondvraag werd naar voren gebracht dat de kwekers prima op tyd geleverd hebben. Het doorspuiten had ook de aandacht. Dat moet gebeuren by zonnig weer. Doet men het tydens donker, vochtig weer, dan biyven de planten staan „kwarren", zoals dat in vak-jargon heet. Na ruim een uur had den de Irissenkwekers het hunne gezegd en kon voorzitter Kooiman de vergade ring sluiten. HAARLEM, 10 dec. Aan de Haar lemse Raad is ter goedkeuring voorge legd een uitbreidingsplan „Omgeving Faradaystraat. wyziging 11. In deze wijziging zijn een aantal projecten op genomen die intussen reeds verwezen- lykt zijn, maar in strijd waren met het bestaande uitbreidingsplan. Zo bijvoor beeld het flatgebouw „Haarlem-Hoog". Tussen dit hoge gebouw en de langge rekte lagere bebouwing van de Lorentz- kade is een flatgebouw van geringere hoogte geprojecteerd om een harmoni scher overgang te krijgen. Voorts zyn in het wyzigingsplan een speelweide opgenomen met een vijver die in verbinding staat met de bestaan de spoorsloot. De aanvankeiyk gepro jecteerde speeltuin is in verband met de wensen van de omwonenden gewyzigd in een open speelplein. Het plan voorziet voorts in de aanleg (doortrekking) van een verbindingspad tussen de voetgan gers- en wielrijderstunnel ter hoogte van de Munterslaan en de Faraday straat. Tegen de wijzigingsvoorstellen zqn geen bezwaren ingebracht. TUINBOUW EN PLANTKUNDE De afdeling Bloemendaal van Tuin bouw en Plantkunde houdt dinsdag avond 18 december in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan de jaariykse kien- avond. HAARLEM, 10 dec. Ook dit jaar zal in Haarlem een grote volkskerst zangavond worden gehouden en wel op vrjjdag 21 december, 's avonds om acht uur. De samenzang, waarbij protestan ten en katholieken, mensen van alle rang en stand hun blijdschap over het kerstgebeuren kunnen uitzingen, zal weer in het middelpunt staan. In te genstelling tot de twee voorgaande ja ren zal de volkskerstzang gehouden worden in de Grote of St. Bavokerk. De deken van Haarlem, djrs. Th. Zwartkruis, zal het welkomstwoord spreken, dr. O. Jager, gereformeerd predikant, zal een kort woord tot be sluit spreken. De leerlingen van de Ka thedrale Koorschool en het herenkoor „Cantemus Domino", eveneens van de kathedraal, verlenen onder leiding van kapelaan P. Boogaards vocale mede werking. De instrumentale medewer king is toevertrouwd aan het fanfare korps „Arti et Religioni" onder leiding van de heer H. N. van Ossenbruggen en de organisten Teke Byisma en Jan Schouten. Jos de Klerk heeft de lei ding van de samenzang. De toegang is kosteloos. De pro gramma's met de tekst der liederen zijn van donderdag 13 december af verkrijgbaar aan de redactiebureaus der dagbladen en dus ook aan het bureau van de Nieuwe Haarlemsche Courant, Smedestraat 5 alsmede by de V.V.V.-Haarlems Bloei, Sta tionsplein 1. HAARLEM, 10 dec. Voor het tref fen van enkele voorzieningen aan het gebouw van de kleutersohool „De Pep pels" aan het Leidseplein wordt aan de Haarlemse raad 11.245.- gevraagd. Er wordt een extra crediet gevraagd van 400.- voor het treffen van voorzie ningen aan het gebouw van de katho lieke kleuterschool „II Bambino" aan de P. C. Hoofdstraat. Voor het inrichten van een prot,. christelijke kleuterklas in het schoolgebouw aan de Oostenrijklaan in Schalkwijk wordt een bedrag van 2607.- gevraagd. Het eerste inrichten van een katho lieke lagere school in Schalkwek kost 42.333.-. De school heeft twee lokalen in het gemeentelijk schoolgebouw aan de Oostenrijklaan en één in het gemeen telijk gebouw aan de Belgiëlaan. De aankoop van meubilair voor de chris telijke uloschool aan de Nassaulaan, kost 18.200.-. i HAARLEM. 10 dec. De vraag naar woonruimte blijkt in het afgelopen jaar weer te zqn toegenomen. In het jaarver slag van het Gemeenteiyk Bureau voor Huisvesting kan men lezen, dat het aan tal bezoeken aan het bureau in 1951 weer met 1560 is toegenomen. In het hele land en vooral in net westen biykt overigens de vraag naar woonruimte te zijn toegenomen. Vermeld wordt o.m., dat niet minder dan 275 gevallen ge plaatst moesten worden op de lijst van „onhoudbare en zeer urgente gevallen met medische indicatie". Er werden in 1961 in totaaj door het bureau Huisvesting 3873 vergunningen afgegeven voor het betrekken van een hele of een gedeeltelhke woning. Er werden 344 (in 1960: 387) verzoeken af gewezen. Nog werd vorig jaar in vier fevallen woonruimte gevorderd. Per 1 december van het vorig jaar bleken in totaal 896 onhoudbare gevallen te zyn ingeschreven. Dat is 57 meer dan het jaar tevoren. Voorts stonden er ota 31 december 1961 3020 urgente geval len ingeschreven; 171 meer dan het jaar tevoren. Het aantal ingeschreven ge- fadigden nam in 1961 met 15 af, van 84 tot 269. Tenslotte stonden op 31 de cember 1961 770 verloofden en kinder loze echtparen ingeschreven. Er werden 1134 huurmachtigingen uitgegeven. In totaal waren er eind vorig jaar 1488 huurmachtigingen in omloop. IJMUIDEN, 11 dec. Op de West kust van Afrika is de zeesleepboot „Zeeland" van n.v. Bureau Wysmuller te IJmuiden in de afgelopen dagen be trokken geweest by de berging van het gestrande Franse motorvrachtschip „Hubert Prom". Zondagmiddag is het schip, dat 3.949 ton meet, door de „Zee land" en een Franse sleepboot uit Da kar, waarmee voor deze berging werd samengewerkt, vlotgebracht. De „Zeeland", die onder bevel staat van kapitein H. Bronsdyk uit IJmui den, ving op 4 december ter hoogte van Las Palmas de melding van de „Hubert Prom" op, dat het schip was gestrand in de monding van de Casa- mance-rivier op de Du Nord-bank. Dit is ongeveer 140 myi ten zuiden van Dakar. Na drie dagen volle kracht va ren was de „Zeeland" ter plaatse. Ook de Franse sleepboot „Malika" uit Da kar was by de „Hubert Prom" aange komen. Beide sleepboten hebben op basis Lloyds Standard Form of Salvage Agreement, nu cure, no pay, aan het vlotbrengen van de geladen „Hubert Prom" gewerkt. Zondag 8 december mochten deze pogingen resultaat heb ben. De „Hubert Prom", die eigendom is van de redery Maurel et Prom te Bordeaux, heeft de reis inmiddels voort gezet. ïLilfcd Een beeld van de volkskerstzangvorig jaar in het Haarlemse Concertgebouw. HAARLEM, dec. De eerste helft van de hockeycompetitie is achter de rug. In de wereld van stick en bal komt er over het algemeen weinig van een oefenprogramma voordat de competitie begint en het is vooral daardoor, dat van de eerste resultaten weinig valt te zeggen. De spelenden zelf dienen zich met de eerste wedstrijden nog in te stellen op deze wintersport, de immer bekritiseerde keuze-commissies moeten in de eerste paar ronden hun discipelen nog rangschikken naar hockeykwaliteiten. Dat alles is nu al weer even achter de rug en de elftallen zijn al geruime tyd gestabiliseerd. Over de thans bereikte resultaten na zeven wedstrijden valt meer te verhalen. Er zijn zelfs duidelijke vingerwijzingen. Duidelijk vooral, als men de standen In de diverse afdelingen eens per vereniging nagaat en het resultaat beoordeelt in het licht van de mogelijkheid om bepaalde zwakke plekken nog te herstellen voor de tweede helft. Dan lijkt het voor BMHC byna een onmagelyke taak om de zeer magere eerste zeven wedstrijden te laten vol gen door wedstryden, waarin de volle winst behaald wordt. De eerste zes elf tallen namen in hun afdelingen n.'l. zeer gevaarlijke plaatsen in. Elftal no. 7 ech ter toont de kracht welke hoop geeft op een kampioenschap. Om deze con clusie te trekken dient men evenwel terug te gaan tot de 4e klasse en dat is voor deze gemammeerde club wel iets beschamend. Het eerste elftal staat na negen wed strijden thans op de 7e plaats tussen het tiental van de eerste klasse. Het contact met de kopgroep van vier teams is al lang verbroken en met Kam pong, Delftse studenten en Leiden op hetzelfde niveau kan BMHC zich alleen wat leedvermaak permitteren tegenover HGC, dat nog geen enkel punt debet kon schrijven. De Bloemendalers ziin tot zeven winstpunten uit negen wed stryden gekomen. De reserves van BMHC bereikten na 7 wedstrijden de 6e plaats met ze ven winstpunten. Iets meer hoop op be ter resultaat ligt in deze afdeling der overgangsklasse A, omdat de drie lei ders Be Fair, RBC en Amersfoort slechts negen punten behaalden. Geen groot verschil nog. Maar de vyf teams boven BMHC 2 deelden ieder meer doelpunten uit dan zij ontvingen en te beginnmen met deze Bloemendalers is dat juist andersom. Team nr. 3 neemt in de promotie klasse C de onderste plaats in met twee punten minder (3) dan hun voor ganger Amsterdam 4 (5). Kans om de hoofdstedelingen in te halen is er nog wel, doch dan nog is ook op dit niveau BMHC niet in tel. Het vierde heeft zich twee punten méér aangeschaft dan HHC en Zuidwijck dit in de 2e klasse D hebben gedaan, doch safe is de situa tie nog lang niet. Evenmin als die van het vyfde elftal, dat met een gewon nen wedstrijd méér boven de lantaarn drager staat in de 2e klasse E. En dan is het dieptepunt voor BMHC be- HAARLEM, 11 dec. In de compe titie van de Noordhollandse Schaak bond heeft de afgelopen week het duel Kijk Uit 2Rolland in de eerste klasse B sterk de aandacht getrokken. Hef treffen dat onlangs bij de stand 2-4 in het voordeel van de Haarlemmers was onderbroken, werd voortgezet. Nadat Rolland een 5-5 voorstel van Kijk Uit van de hand had gewezen, kreeg de wedstrijd voor de bezoekers een bijzon der nare ontknoping. Want bij voort zetting keerden de kansen en sleepten de Kijk Uiters zelfs nog een 5Vi-4'/j overwinning uit het vuur. Als gevolg van deze uitslag is nu de volgende rangschikking ontstaan: 1-2 Bloemendaal 224 12 8 224 12 8 Kijk Uit 2 3-4 Rolland Santpoort 5 Aalsmeer 6 Heemstede 2 2 1—12 10%— 9% 2 1—12 10%— 9% 22 0 8 —12 22 0 7 —13 Deze week worden de volgende wed stryden gespeeld: Rolland-Heemstede 2, Bloemendaal-Santpoort en Kijk Uit 2-Aalsmeer. De wedstryden in de over gangsklasse welke vorige week nog niet tot een beslissing kwamen, vorder den wel enigszins maar noch by VVV- Pat Mat (4-4) noch by VHS 2-Schaak- lust (4'/2-4'/i) is men al tot een eind resultaat kunnen komen. Het laatste woord is overgelaten aan de arbiters. De tweede klassers zagèn Purmerend onverwacht van Westsaen verliezen en het duel Castricum-Santpoort 2 wat teleurstellend voor de gastheren in een gelykspel eindigen. Het Oosten 2 nam de leiding tegen De Uil (Hillegom). In de derde klasse kwamen in groep A slechts voorlopige uitslagen tot stand. In groep B deed Castricum 2 knap werk. Het derde tiental van VW HAARLEM, 10 dec. Vrydag orga niseert de jeugdraad van de Spaarne- parochie in het jeugdhuis aan de Ko- ningstynstraat een klaverjastoernooi. De baten van dit toernooi zbn bestemd voor de jeugd van de parochie: zo hoopt men op deze manier de kosten van het zomerkamp en andere activi teiten enigszins te kunnen opvangen. Er zijn fraaie pryzen beschikbaar ge steld. De avond begint om acht uur en de deelnemingsprys bedraagt per koppel twee gulden. Men kan zich voor deelname opgeven by de heer Dekker, Koningstijnstraat 19 of by de ingang van de zaal. HAARLEM, 11 dec. De uitslag van de thuisdammers-wedstrijd, georgani seerd door D.C. K.N.C., is als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt. 1 Heijdenrijk 5 5 10 2 v. Vuuren 5 2 2 1 6 3 De Haan 5 2 2 1 6 4 Kooymans 5 2 12 5 5 Smit 5 113 3 6 Kooymans 5 114 1 7 Leijen 2 110 3 Aangezien Heijdenrijk clubspeler is komt de le prijs aan Van Buuren. werd verslagen waardoor de schakers uit Castricum op de eerste plaats zyn gekomen. Aalsmeer 2 verpletterde in groep D het arme SSCH (9>/i-Vi) en is stellig een ernstige concurrent voor fa voriet Het Oosten 3. De uitslagen zyn: Overgangski.: VW-Pat Mat 4-4 voorl., VHS 2-Schaaklust 4'A-4Vj voorl., le kl. B: Kyk Uit 2-Rolland 52e ld. B: Purmerend-Westsaen 4-6, 2e kl. C: Castricum-Santpoort 2 5-5, 2e kl. D: De Uil-Het Oosten 2 3V«-4</« voorl., 3e kl. A: Schoorl-Caissa 2 3'/s-4'/s voorl., KTV 2-Aris de Heer 4</»-3V« voorl., 3e kl. B: DOS-Saende 2 3'/r-6'/s, Cas-tricum 2— VW 3 5'/r4'/i, Purmerend 2-Zaandam 3 2V.-31/, voorl., 3e kl. D: Bloemendaal 3 ■Het Oosten 3 3-4 voorl., Aalsmeer 2 SSCH 9-Vt, 4e kl. A: Wieringermeer 2 —KTV 33 Vi-4'/i voorl. (Advertentie) Santpoorterplein 1 - Tel. 60643 Haarlem - Buslijn 2 reikt met het resultaat van het 6e elf tal, dat in de 2e klasse F de onderste plaats inneemt en het contact met de voorganger al byna verloren heeft. On getwijfeld zal BMHC volgend seizoen op nieuw in de 3e klasse vertegenwoordigd worden, in tegenstelling tot dit seizoen, waarin 6 teams daar boven en slechts één in de 4e klasse der KNHB uit komt. Ziet het er naar uit dat de derde klasse door degradatie bereikt zal wor den, ook via promotie ligt er een goede kans. Het 7e elftal deelt met Leiden 7 de bovenste plaats in de 4e klasse D en het belangryk beter doelgemiddelde (29-8) dan de Leidenaren (18-7) geeft goede steun aan deze hoop op toch nog een beetje succes by de heren van BMHC. Bjj de Bloemendalers lang geen bo tertje tot de boom, bij de heren van Alliance zijn de standen niet rooskleuri ger. Van de vijf elftallen, die van deze hockeyclub in de KNHB-competitie uit komen, staat de best geklasseerde nog zesde op de ranglijst van 8 afdelings genoten! Het eerste (overgangsklasse B) heeft op de een na laatste plaats nog contact met de uitgebreide middenmoot en zal Kieviten wel verder van zich af kunnen houden, maar een belang rijke rol zit er niet in. Het tweede team der zwart-witgeblokten In de 2e klasse E dreigt hekkesluiter te blijven met drie punten uit 7 wedstrijden. De doelpuntenstand van 4-18 toont een dui delijk manco aan schutters. Op dit punt slaagde Alliance 3 iets beter (13-26) en dat werd tot heden beloond met een 6e plaats in de ry van 8 der 3e klasse F. Degradatiegevaar is er voor dit team niet, daar Hilversum het rood stevig voert. Helaas is dat gevaar er duideiyk voor het 4e team der Heemstedenaren. De onderste plaats in de 3e klasse D nemen zy in met één punt achterstand op Car touche. Of zy de Voorburgers zullen passeren is een open vraag, want het doelpuntensaldo van 8-32 duidt niet op sterke verdediging of aanval. En dat geldit ook voor het vijfde team der Heemstedenaren. Hier in de 4e klasse E. wordt met 4 winstpunten de een na laatste plaats ingenomen. Overigens is er dichtbij nog gezelschap van Rood Wit 2 en Alkmaar 4, maar hekkesluiter Hermes II staat toch diohterby Allian ce, gezien het aantal doelpunten. Alk maar kwam tot 6-11, Alliance 5 tot 8-20 en Hermes 2 tot 7-20. Dan staat HBS er in totaal veel beter voor. In promotieklasse D heeft het eerste team de leiding met maar liefst 4 punten voorsprong. Met de doelpuntenstand van 23-5 geven zy duideiyk aan dat er schutters van gehalte zyn en tevens dat ook de verdediging van wanten weet. Alles duidt er op dat de heren van HBS evenals de dames vorig jaar gereed zyn om de laatste hindernis naar de top te nemen. Ook HBS 2 heeft het kampioenschap in de ran sel. Deze roodbroeken in de 2e klasse D hebben wel niet zo'n voorsprong, zjj verloren zelfs van hun achtervolger Hudito met 2-4, maar bewezen is toch dat zij ondanks dat de leiding hebben en tweemaal zoveel doelpun ten maakten als Hudito. Het derde der Zwarthemden #eemt in de 3e klasse D de derde plaats in. Het betekent een mooi resultaat met gerede kans tot nog beter in de twee de helft. HBS 4 ook in de derde klas se, zit daar zonder gevaar op de 5e plaats van de 8 deelnemers der afd. F. en het vyfde uit de 4e klasse D zit als nr. 4 nog iets heter. Totaal bezien is er bij HBS al iets van de rozegeur te bemerken. Zandvoort bezet met het eerste elf tal de derde plaats en is daarmee de aanvoerder van de middenmoot. Het tweede elftal vervult dezelfde rol op de 2e plaats in de 4e klasse E. Met de achterstand op Scheybeeck 2 van 5 punten lijkt hun rol wel gestabili seerd. De enige zorg van de Zandvoort- HAARLEM, II dec. De jonge HBC-ploeg heeft de leiding in de eerste klasse van de afdeling Haarlem weer aan HVS 2 moeten afstaan. Deze teams speelden gisteravond een op verheugend hoog peil staande wedstrijd. Groot was het krachtsverschil zeker niet, maar de HVS-reserves, met Koning en Kooistra als meest opvallende spelers, wisten meer variatie, in de opzet van de aan val te leggen en konden die, door zui verder plaatsen dan de Heemstedena ren, nog doeltreffender afwerken. De zeer sterke HVS-formatie moest echter voortdurend alle zeilen bijzetten en dit is op zichzelf al een compliment aan de HBC-ers waard die nu door de neder laag in drie sets één puntje op de re serves achterstaan, maar te zijner' tijd in eigen zaal wellicht revancne kun nen nemen. In het Heemsteedse team traden gisteravond Drayer en van Nieuwenhoven het meest op de voor grond. De overgangsklasse-wedstrijden die op het programma stonden, konden het peil van deze eerste klasse wedstryd niet halen. De dames van Czaar Peter, die vrydag in Heemstede zeer gedeci deerd door HBC werden geklopt (15-4) 15-8, 15-1), kwamen nu by die Raeckse 2 op bezoek en moesten andermaal met een duideiyke nederlaag genoegen ne men (15-8, 15-5 en 16-14). De heren van Die Raeckse moesten het in de ontmoe ting met het Egmondse Rapide nog zon der Van Beekum stellen en misten ook Schulz. De gasten, die weer een uitste kende indruk maakten, behoefden zich dan ook niet ten .volle te geven om een 7-15, 7-15 en 11-15 zege te boeken. Het duel tussen Alliance en VCY stond over het algemeen op een te laag peil, maar werd door de spanning in de laat ste set en de zeer fraaie smashes, die wy van de Haarlemmers Kuhlmann en H. Koenders en de IJmuidenaar van Ry zagen, toch n,og wel aantrekkelyk. De mannen van Spee toonden aanvallend iets meer in hun mars te hebben en de 15-11, 15-12, 10-15 en 15-12 zege kan dus wel verdiend worden genoemd. In de dames eerste klasse moest het leidende OSS andermaal een veer laten. Nu kwamen de Zandvoortsen in Heem stede niet verder dan een gelijk spel tegen HBC 2. Deze Heemsteedse da mes kwamen gisteravond weer binnen de lynen en maakten aanvankeiyk niet de indruk het tegen Topscore te zullen bolwerken. De Vogelenzangse meisjes wonnen de beide eerste sets (15-12 en 15-9), maar traden te weinig doortas tend op om de volle winst veilig te kunnen stellen (12-15 en 14-16). De uitslagen: Dames: HBCCzaar Peter 3-0; die Raeckse 2Czaar Peter 3-0; HBC 2 OSS 2-2; TopscoreHBC 2 2-2; De Blin- kert 3DSS 3-1; Velox 2—FES 1-3; PSVHAlliance '22 2 3-0; die Raeckse 5Alliance '22 5 3-0; Gios 2Alliance '22 0-3. Heren: die RaeckseRapide 0-3; Al liance—VCY 3-1; HVS 2—HBC 3-0; PSCB—Velox 2-2; HBC 2—Gios 2 3-0; Alliance '22 2—WIK 3 3-0; Triumph— Topscore 0-3; HSVC 2—PWN 3 3-1; PWNDie Raeckse 3 3-0; DSS—Rapi- ditas 0-3; OVRA 4—Set Up 2 3-0; HSVC De Blinkert 2 3-0; Alliance '22JBS 3-0. se heren ligt by het derde, dat bii j, de laatste plaats in de 4e klasee bezet. Byna want er is één punt v sprong op Fit 3 en het ziet er n»» uit, dat met de Amsterdammer» wel eens stuivertje geiwisseld zal w'° den. By Ever Swift gooit het eerste ejjj tal dit jaar hoge ogen. De tweede Pla®n. is in de eerste helft bereikt, maar z" als zij in de 2e klasse F Hurley nf® de kroon steken, zo worden zy op de B*. len gezeten door Hilversum, n.l. ni® één punt verschil. De spanning n®®, by de bruin-witten ai een hoge graa" bereikt. Dat geldt niet voor de reser* ves van Ever Swift, want zy zyn %ee?g h OOgVliegerS 'n Ja Irlaeea tv Go e. zesde plaats veilig, :ers in de 4e klasse D. OP staat dit elftal event»® In dezelfde verhouding gaat het bÖ Rood Wit. Deze Heemstedenaren zetten in de derde klasse F de ers1 plaats met kleine voorsprong, n® tweede elftal in de 4e klasse E werk te zich op tot de 5é plaats. Overgansklasse A: Be Fair 6-9, 6-9, Amersfoort 7-9, Togo 7-8, Hurler 7-8, BMHC 2 7-7, DSHC 2 7-3, Hilversum 2 7-1 Overgangsklasse B: Hic 7-11 2 7-10, Gooi 6-8, HHYC 5-6, Togo 7-6, Amsterdam 2 6-5, Alliance 7-4, Ki®' viten 7-2. Promotieklasse C: Schaerweyde 7-1*' Randwyck 7-9, Kameleon 7-8, Alkma»' 7-7, Laren 2 7-7, Scheybeeck 7-6, Ah1" sterdam 4 7-5, BMHC 3 7-5. Promotieklasse D: HBS 7-13, Kam pong 2 7-9, Pinoké 7-8, Strawberrie® 7-8, Amsterdam 3 7-7, Eedhtrop Be Fair 2 7-3, Voordaan 7-3. 2e klasse D; HBS 2 7-11, Hudito 7-10, HHYC 3 7-8, Te Werve 7-7, Le]' den 3 7-6, BMHC 4 7-6, HHC 7-4, Zuid' wyck 7-4. 2e klasse E: Alkmaar 2 7-11, Kraal®11 7-11, Zandvoort 7-7, Eechtrop 2 7-U Strawberries 2 7-6, Hermes 7-6, BMH^ 5 7-5, Alliance 2 7-3. 2e klasse F: Hurley 2 7-12, Ever Swift 7-11, Hilversum 3 7-10, Kameleon 2 7-6, Fit 7-6, Laren 3 7-5, Randwyck 2 7-5, BMHC 6 7-1. 3e klasse D: Siseo 7-13, Leiden 6 7-11' HBS 3 7-9, Saxenburgers 7-6, Kieviten 3 7-6, HDM 6 7-6, Cartouche 7-3, Allian ce 4 7-2. 3e klasse F: Rood Wit 7-13, Hurley 3 7-11, Hic 4 7-9, Gooi 4 7-8, HBS 7-7, Alliance 3 7-5, Be Fair 3 7-3, Hil versum 6 7-0. 4e klasse D: BMHC 7 7-12, Leiden 7-12, Te Werve 2 7-8. HBS 5 7-8, Groen Geel 8 7-7, Ever Swift 2 7-4, Zuidwijck 2 6-2, Siseo 2 6-1. 4e klasse E: Scheybeeck 2 7-14, Zand' voort 2 7-9, Strawberries 4 7-9, Eech' trop 3 7-7, Rood Wit 2 7-5, Alkmaa' 4 7-5, Alliance 5 7-4, Hermes 2 7-3. 4e klasse F: Myra 2 6-11, Strawber ries 5 7-11, Amsterdam 7 6-9, Kraaien 3 6-7, Randwyck 3 7-7, Hoorn 2 6-4, Zand voort 3 7-2, Fit 3 7-1. Advertentie) Zijlstraat 56 Telefoon 11828 CINEMA PALACE: Prooi volw., 2, 7 en 9.15 uur. van de nacht* FRANS HALS: 7 en 9.15 uur; De spookrijders, dl. 2 en 8 uur. LIDOOnderwereld, uur. 18 jaar. 2, 7 en 14 Ja»®' 9.1< de Defiant, 14 Jaar opdracht, tl LUXOR: Oproer op 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Verrader ln jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: Ma. t.m. do.: De brug, 18 Ja«f' 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Een stukje hemel te koop. »d* 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: t.m. wo. 8.15 uur: De kanon' nen van Navarone, 14 jr.; wo. 2.30 uur' Koldercociktail, a.l. Dinsdag 11 december Café „Die Raeckse", 8 uur: JubileuhU voorstelling van toneelvereniging „St. nesius" met „Miranda". Dinsdag 11 december Concertgebouw, 8.15 uur: Concert d?° het N. Ph. O. o.l.v. Klaro Mizerit. Sol"5' Hans Henikemans, piano. Programma: pianoconcert van Mozart. Dinsdag 11 december Krelagehuis, 8 uur: K.N.B.T.P., voor het maken van kerststukjes. Lorentzlyceum, 7.45 uur: Haarl^1^ Weer- en Sterrekundige Vereniging, deman over „Het inwendige der avon* aard«' Rest. Brinkmann, Kroonzaal, 8 uurj prof. V. d. Woestijne over ,,De waardey.^, demie v. h. voortgez. econ. onderwu het geld op lange termijn". Woensdag 12 december Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraadsverg3 ring Haarlem. Aula Zijlvest, 8 uur: Genootscj* y Nederland-Engeland, d eheer A. JfcV€S*"' over „Beauty spots of the British *S1 „Adam en Eva" avond 82 uur. Raamslngel 5. ieder* Frans Halsmuseum. Werken uitde V' lemse School van de 16e tun. ga1*- Bijzondere collectie werken van Fra Dagelijks 105 uur; zo. 1—5 uur Teyiers Museum. Schilderijen ad3® eeuw. Tekeningen Nederlandse i» fo» en Franse school. 16e t/m 19e ee pak®, sielen, natuurkundige instrumenten lijks 11-5 uur Eerste zondag van van 1-5 uur Bisschoppelijk Museum, J ansis m1 Oude religieuze kunst, schilderij deleeuwce beeldhouwwerken van a„da» en van 1.3U5 uur (behalve m Zon- en feestdagen 2—5 uur g d«?'j .Bloemenbeuvel", 18 nov t.rn- 1 Grafiek van Cor de Wolff Geo~ ,a» uur, 's zondags 2-5 uur Kunstcentrum „De Ark" N1®'ivor»t land 1-3 Expoaltie Jan Hooge Wam van Dam t.m 28 decern^ gesWJJj. Vleesbal. Vanaf 10 december:ej« de trillingen", tentoonstelling 0 eiteit en electronica. tll Vleeshal. Tot 31 januari, b«Mgeo'lJv0' kerstvacanties: „Bestuurde toonstelling over electriciteit nica.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2