Coupons I mi n Vrouw schept sfeer 'n Man schept genoegen Tachtigjarig Artis-aquarium grootste en fraaiste viscollectie ter wereld Aöemda Haarlem *>0°/o korting Bakkers Snackbar Ook de giftigste soort is en gevaarlijkste aanwezig Publiek geeft te veel snoep in de kinderboerderij Jubilarissen bij Van Gelder Wielrenners gaan voetballen Ijsbaan Adrichem gesloten Voor de aanstaande FEESTDAGEN Rood China - Vrede aan alle grenzen Misschien morgen weer open VRIJDAG 28 DECEMBER 19Ó2 PAGINA 8 ZATERDAG EN MAANDAG overgebleven van onze Franse en Engelse stoffen c>orxa-ajag-eA>ej'xd. 1 presenteren wij onze goed verzorgde Huzarensalades Russische eieren Zalmsalades Hors d'Oeuvres Haringsalades Salades Americain HALVE GEBRADEN KIP1.95 BITTERBALLEN (met roomboter bereid) BITTERGARNITUREN 7.50 CASSATA IJSTAART (5 pers.) 4.00 CASSATA IJSTAART (10 pers.) 8.00 RIJKSSTRAATWEG 238 Telefoon 53260 - Haarlem-N. Ruime parkeergelegenheid. in huis. Ze maakt feest in december. Voor een vriendelijk afscheid van het oude, voor een opgewekt welkom aan het nieuwe jaar. Feest... met lekkere hapjes en... met bier. Goed schuimend, sprankelend bier. Voor manlief en de gasten. En voor haarzelf! Toast mee, mevrouw, op 1963! in de behaaglijkheid van huis en haard. Genieten van een hapje en een lekker glas Heineken. Heerlijk, helder Heine ken. Lekkerder - door het eeuwenoude gistgeheim. Zuiverder - door de strenge brouwmethode. Altijd vers - door de snelle omzet. Heineken... het nobelste bier van de grootste brouwer! PILSENER, MÜNCHENER, OUD BRUIN, EXTRA STOUT De giftigste vis op aarde Operatie Onbestuurde auto ramt winkelruit NET IN DE SCHROEF Biljart-kampioenschap Yoorwedstrijden 3e klas kader Films Muziek Toneel Diversen Cabaret Ten too ns te 11 i n gen Arbeider gevalden- Burgerlijke Stand Haarlem houtstp. 150 haoi*lenr> Dagelijks geopend van 10 uur tot 1 uur 's nachts. Op bestelling ook thuisbezorgd I ï.-v mensen halen Heineken in huis Heineken AMSTERDAM, 12 dec. Onlangs was het tachtig jaar geleden dat het Artis-aquarium werd geopend. Met het oog echter op het 125-jarig bestaan van de dierentuin op 1 mei van het volgende jaar, heeft men dit heugelijke feit zonder feestelijkheden voorbij la ten gaan. Dit neemt echter niet weg, dat het aquarium thans een prachtige sortering bezit. De kleine zaal het zogenaamde tropisarium herbergt een schat aan levende sieraden, die een lust is voor het oog. Vooral wat de koraalvissen betreft, mag de Artis-collectie thans wel een van de grootste en fraaiste ter wereld worden genoemd. Er zijn vissoorten bü die men zelden of nooit in ge vangenschap ziet, zoals de merkwaar dige egelvis, die zich in tijden van gevaar „opblaast" met water. Het is een wonderlijk wezen, dat ogen heeft als van een gazelle en mosselen ver zwelgt, alsof zijn bek een notekraker is. Er is een prachtige, gehoornde lip- vis. waarvan slechts een enkele per jaar in West-Europa wordt geïmpor teerd. Men heeft er een troepje zeer zonderlinge kaakvissen, die een hol letje in de bodem hebben gegraven en er vaak als een schildwacht voor op wacht staan om bij de geringste schrik achteruit hun verblijfplaats in te zwemmen. Hun manier van voort bewegen lijkt wel iets op die van een helicopter. Het tropisarium herbergt verschillende soorten koffervissen, bij zonder bizar uitziende sinjeurs. Er le ven verse poetsvisjes, die bek en kieuwen van vaak zeer vraatzuchtige vissen van parasieten en ander klein gedierte ontdoen zonder gevaar te lo pen in de muil van de rover te ver dwijnen. En sinds kort is er ook een aantal zogenaamde symbiose-anemo- nen, welke dieren op zeer goede voet leven met de fraaie, oranjekleurige driebandkoraalvisjes. Bü gevaar ver dwenen de visjes vrüwel geheel in de anemonen zonder daarvan nadelige ge volgen te ondervinden. Een andere vis soort zou dat niet moeten doen. En zelfs leggen de driebandjes hun eieren in de directe omgeving van de ane monen, hetgeen thans in het Artis- aquarium is te zien. Bovendien bevindt zich er momen teel de giftigste vissoort ter wereld. Het is een zeer gevaarlijk dier, waar van het gif. dat wordt afgescheiden door zeer scherpe rugstekels, verge lijkbaar is met dat van de beruchte cobra. Men heeft hem steenvis genoemd en deze benaming Is niet ten onrechte ge geven. want hij heeft het uiterlük van een steen met grote vinnen en een vreemdsoortig gevormd lichaam. Bo vendien is het dier min of meer met wieren begroeid en heeft het de ge woonte zich gedeeltelik in te graven, waardoor het beslist niet meer als vis is te herkennen. Omdat de steenvis zich vooral in de kustgebieden hü leeft in de Stille en Indische Oceaa.i ophoudt, levert hü voor de bevol king aldaar een gevaar op. Men kan bü het baden gemakkelüK op hem trappen zonder hem te hebben gezien. Het thans ongeveer vüftien centimeter lange dier moet nog heel wat groeien voor het de lengte van een volwassen steenvis heeft bereikt. Hü zal dan na melijk omstreeks tweemaal zo groot zijn Ook heeft Artis beslag weten te leg gen op een duivelsvis, een familielid van de steenvis, waarvan het uiterlük zo mogelük nog meer luguber is. Deze vis is evenwel minder gevaarlük, of schoon wel giftig. Een Bruinrugsaki een bijzonder grap pig Zuidamerikaans aapje in Artis heeft kortgeleden een zware darmope ratie ondergaan. Het diertje sukkelde reeds enige tijd met een aandoening, die alleen langs operatieve weg kon wor den verholpen. Nadat het aapje was gewassen en on der narcose gebracht, kon de dieren arts van Artis, de heer G. M. Smits, de gepasseerde zomermaanden een zeer geraffineerd spelletje heeft eigenge maakt, dat hem een onnoemelüke hoe veelheid snoepgoed heeft opgeleverd. In het buitenverblüf van de kraagberen bevindt zich namelük een losstaande drinkbak. Nu is deze niet steeds gevuld met water en in de tüd dat hij leeg is, wordt hü gebruikt als... bedelbak. Zo dra er zich iemand voor de kooi be vindt, wordt de bak achteloos onder de tralies door buiten het verblüf gescho ven. Echter niet zover, dat hü er uit kan vallen. Gooit men er wat in, dan wordt de schaal teruggetrokken en het snoepje opgepeuzeld. Duurt het wat lang voor de beer succes heeft, dan trekt het dier met een van zijn klau wen de bak een keer of wat heen en weer. Meestal hoeft dat echter niet, want zün verzoek is zo duidelük, dat *^r doorlopend lekkernüen vallen binnen te halen. Met dat al ziet deze kraag- beer er büzonder welgedaan uit. Zün handelwü'ze heeft hem enorme papwan- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiniiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiniiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiHiiiiiiiitiiiiiiiiiiiniHiiiiiiiitmiiimiiiimiiiiiinmiiiiiiiniHiiiiiiiiiiiiimiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiii tot de ingreep overgaan. Gelukkig deden zich daarbü geen complicaties voor en kon de buikwond ongeveer tien cen timeter groot ruim een uur na het begin van de behandeling worden ge hecht. De lange duur van de operatie was te wüten aan de geringe grootte van het diertje, 't was voor de opera teur wat men noemt priegelwerk. Toen kwam men eigenlük aan het riskantste deel van de ingreep. Omdat apen in het algemeen zeer onderzoekend van aard zün, moet men in dergelüke ge vallen maar afwachten, hoe zü op een wond als deze zullen reageren. Het dier tje stüf in verband rollen, heeft dóór gaans weinig zin. Meestal kost het een aap minder tüd om het los te peuteren, dan het aanbrengen ervan heeft gevergd. Vandaar dat dokter Smits beslpot een dun laagje, speciaal voo, soortgelijke ge legenheden gefabriceerd plastic over wond en hechtingen te spuiten, in de hoop, dat het aapje dit ongemoeid zou laten. Inderdaad is het er de eerste dagen afgebleven en pas na anderhalve week, juist op de dag, dat dokter Smits de hechtingen wilde verwüderen, is de saki blükbaar intensief op onder zoek uitgegaan. Kennelijk zeer voor zichtig heeft hü de hechtsels uit de wond gepeuterd. Toen de dokter arri veerde, behoefde hü slechts te zien of het diertje bü zün „arbeid" niet te wild te werk was gegaan. En dat viel gelukkig mee. Ofschoon het voeren van de dieren in Artis door het publiek de taatste ja ren dank zü verschillende acties aan merkelijk is verminderd, zqn er toch nog enkele plaatsen, waar in de zeer drukke zomermaanden veel, vaak veel te veel aan de dieren wordt gegeven. Zoals büvoorbeeld op de kinderboer- derü en in het apen- en berenhuis. Voor al op deze afdelingen moeten de op passers een oogje in het zeil houden. Omdat het aanbieden van een snoepje echter voor de bezoekers zeer attrac tief is en een zeker contact legt tus sen mens en dier, is het uitermate moeilijk een algeheel voederverbod in te stellen, zolang er zich althans geen excessen voordoen. Bü een dergelijke maatregel zouden trouwens enkele dieren hun levensge woonten geheel moeten veranderen. Zo als een van de kraagberen, die zich in gen en een buitengewone speknek op geleverd, zodat men in Artis overweegt hem gedurende de wintermaanden een beetje te laten afslanken. Een derge lüke dikte kan moeilük gezond worden genoemd. VELSEN-NOORD, 28 dec. De he ren H. P. de Nijs uit Beverwijk en D. Visser uit Velsen-noord waren giste ren 40 jaar in dienst van de Papierfa briek Van Gelder Zonen N.V. Zij wer den gistermorgen door de directie van het bedrijf ontv angen en gehuldigd voor hun trouwe diensten. De 58-jarige heer Do Nüs is contro leurweger bü de expeditie-afdeling. Zo als wü reeds gisteren berichtten, heeft loco-burgemeester W. Vessies, van Be- verwük, de bronzen medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau aan hem uitgereikt. De eveneens 58-jarige heer D. Visser kreeg vorige week uit handen van bur gemeester J. C. Bührmann van Velsen de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Hü is voorman in de mechanische werk plaats. HAARLEM, 27 dec. Een achteruit rijdende auto zonder bestuurder ramde gisteravond omstreeks kwart over elf een winkelruit in de Anegang. De eigenaar van de auto, een 19-jarige monteur uit Heemstede, was kort daar voor uit zijn auto gestapt om een vriend, die betrokken was bij een vechtpartijtje, te ontzetten. Te laat realiseerde de monteur zich, dat zijn auto aan het rijden ging. BEVERWIJK, 27 dec. Andijvie 85- 115, prei 56-84, waspeen 12-33, spruiten 86-138, groene kool 35, boerekool 18-44, selderij knollen 35-48. HAARLEM, 38 dec. Op Nieuw jaarsdag gaan de wielrenners van het Haarlemse „De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark" te Haarlem-Noord weer voetballen met hun collega's van „Olympia" uit Amsterdam. Bekende coureurs als Piet Steenvoorden, Eddy Riethoff en Gerrit Krabbenbos kan men daarbij in het Haarlemse elftal aan de slag zien. De opstelling van „De Kampioen" luidt: doel: Piet Steenvoorden; achter: Bram Schenk en Norman Koelemeijl mdiden: Gerrit Krabbenbos, Andries See- len en Rob Sweers; voor: Huub Uttien, Eddy Riethoff, Ted Blom, Bert v.d. Pol en Rein Portegies. Reserve is Leo Riethoff. Voor de strüd tussen de veteranen van beide clubs is het elftal van de Haar lemse club als volgt geformeerd: doel: A. Riethoff sr.; achter: J. van Slooten en B. Schenk sr.; midden: P. Peters, H. Aanholt en Blom sr.; voor: W. v. d. Aar, J. Beugeling, Joh. Hoogland, Joh. van Zwieten en A. Straver. Re serves zün Van der Ploeg en Bakker. Na afloop van het voetbalfestün kun nen gastheren en gasten zich in het clublokaal „Kennemerland" weer te goed doen aan een snertmaaltüd. Mocht het voetballen niet door kunnen gaan, dan gaat men in „Kennemerland" kla verjassen. IJMU1DEN, 28 dec. Tqdens de vis- serü heeft vannacht de kotter Barra cuda SCH 14 ter hoogte van Noordwük het net in de schroef gekregen. De uit 1913 daterende kotter, die tot voor een half jaar de Arnemuiden 15 heette, is thans eigendom van de Gebr. Molen kamp te Scheveningen. Het scheepje werd onmanoeuvreerbaar. De sleepboot Titan van Wpsmuller heeft in de loop van de morgen de SCH 14 in IJmuiden binnengebracht. TOKIO, 28 dec. (UPI) Communis tisch China kent thans voor het eerst sinds lange jaren vrede aan zijn noord- west- en zuidgrenzen. Het persbureau „Nieuw China" meldde, dat Peking met Pakistan in principe tot overeen stemming is gekomen met betrek king tot de wederzijdse grens, hqj juichte het nieuwe grensverdrag met Buiten-Mongolië toe en berichtte, dat opnieuw Chinese troepen uit het Indi sche grensgebied zijn teruggetrokken. De grensovereenkomst met Buiten- Mongolië werd door „Nieuw China" ge prezen als een bewijs tegenover de buitenwereld, dat het „zeer wel moge lijk is (met Peking) tot een redelijke oplossing te komen door middel van kameraadschappelijke onderhandelin gen". Tevens was dit een voorbeeld, zo zei „Nieuw China" waarschijnlijk aan het adres van Moskou, hoe ge schillen binnen het communistische kamp zonder misbaar voor de buiten wereld dienen te worden opgelost. Op Indië werd een beroep gedaan in te stemmen met onderhandelingen over het grensgeschil. „China en Pa kistan hebben zojuist na vriendschap pelijk overleg tussen de twee regerin gen in principe overeenstemming be reikt over de afbakening van de ge meenschappelijke grens", aldus „Nw.- China". „Met betrekking tot de Chi nees-Indische grens is de Chinese re gering ook altijd voorstandster geweest van een streven naar een redelijke overeenkomst door middel van vreed zame onderhandelingen". Verder werd in andere nieuwsuitzendingen gemeld, dat de Chinese troepen zich op Kerst mis hadden teruggetrokken uit Jikoe- tong, Gakoengla, Tatang en van de brug over de Paga. Er werd echter geen melding gemaakt van een terug tocht der troepen uit de westelijke grensgebieden, zoals door Indië geëist HAARLEM, 27 dec. Onder auspiciën van de biljartvereniging „De Hout poort", Grote Houtstraat 183, worden de voorwedstrijden derde klas kader ge speeld voor het kampioenschap van Nederland op woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 januari. De deelnemers zijn C. Broertjes. „Haarlem-Noord"; G. G. Roen. „Excelsior"; G. v. d. Hoek. „Hout poort"; N. Kiekens, „Excelsior"; J. No bels jr., „Hof van Holland"; H. v. d. Voort, „Flora" (Noordwük). G. v. d. Hoek, Haarlem; W. v. d. Erp, Heesch; H. Foeken, Egmond aan Zee; J. Hendriks, Oss; G. Hos, Assendelft; H. Linders, Nijmegen; Chr. Tiessens, Den Haag en J. Vijgenboom uit Roosendaal hebben zich uit de voorwedstrijden Extra Libre geplaatst voor het kam pioenschap van Nederland, moyenne 2-20. Dit kampioenschap wordt ver speeld van 24 tot en met 27 januari in hotel Brandjes in Uitgeest. BEVERWIJK, 28 dec. Schaatslief hebbers in Beverwijk vonden gister avond de üsbaan „Adrichem" gesloten, 's Middags was er wel gereden, toen de temperatuur rond het vriespunt lag. De zachte baan was daardoor volko men stukgereden. Veel jongeren zijn gisteravond naar Bloemendaal getrok ken om op de üsbaan aan de Klever laan te rüden. Vanavond en vannacht wil men pro beren de baan weer in orde te bren gen, zodat het a.s weekend naar men hoopt weer volop gereden kan wor den. Ook de üsbaan aan de Zeeweg in Castricum was gisteravond gesloten wegens de slechte toestand van het Üs. Ook daar hoopt men de baan weer spoedig in orde te hebben. CINEMA PALACE: (2e week) Sergeants 3, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Oudejaarsavond vervalt tweede voorstelling. FRANS HALS: De zoon van Captain Blood, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Oudejaarsdag gesloten. LIDO: (2e week) De ijzervreter, a.l. 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Oude jaarsavond vervalt tweede voorstelling. LUXOR: (3e week) Boccaccio '70, str. volw 2 en 8 uur. Oude jaarsavond aanvang 7 u. REMBRANDT: (2e week) De overval, a.l., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Oudejaarsavond ver valt tweede voorstelling. ROXY: vr. t.m. zo.: De terugkeer van Lem- my Caution, 18 jaar. Ma. t.m. do.: De Mongolen, 14 j., 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Oudejaarsavond ver valt tweede voorstelling. STUDIO: (2e week) Eclips, volw. 2.15, 6.45. 9.15 uur; zo. 1.45, 4.1-5, 6.45 en 9.15 uur. MINERVA: za. en zo. 7 en 9.15 uur: Paniek in Rome, 18 j.; zo. 2 en 4.15 uur: Pijn en gijn in de kazerne, a.l. Di. 7 en 9.15 uur, wo. en do. 8.15 uur: De Jantjes, a.l. Di. 2 en 4.15 uur: Spanky en zijn vriendjes, a.l. Oudejaarsdag gesloten. Donderdag 3 januari Concertgebouw, tulnzaal, 8 uur: Zangreci tal Antoinette Blom, alt. Zaterdag 29 december Stadsschouwburg 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Moordkans" van Philip Mack- kie. Regie: Walter Kous. In de hoofdrollen: Ann Hasekamp en Ina van der Molen. Zondag 30 december Stadsschouwburg 8 uur: Toneelgroep Centrum met .Moordkans" van Philip Mack- kie. Regie: Walter Kous. In de hoofdrollen: Ann Hasekamp en Ina van der Molen. Dinsdag 1 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Centrum met „De Collectie" en ,,'n Beetje Pijn" van Harold Pinter. Regie: Walter Kous. In de hoofdrollen: Guus Hermus en Gerard Hartkamp. Aansluitend: „Winter in De Hout", nieuwjaarsfantasie van Harry Prenen. Woensdag 2 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Centrum met „De Collectie" en „'n Beetje Pijn" van Harold Pinter. Regie: Walter Kous. In de hoofdrollen: Guus Hermus en Gerard Hartkamp. Aansluitend: „Winter in De Hout", nieuwjaarsfantasie van Harry Prenen. Vrijdag 4 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „Naar het U lijkt" van Sha kespeare. Regie: Karl Guttmann. In de hoofdrollenSigrid Koetse en Julien Schoenaerts. Vrijdag 28 december Concertgebouw, 2 uur: Kindervoorstelling „Kien Dop". Woensdag 2 januari Rembrandttheater, 10.30 uur: Pipo de Clown-voorstelling „Het geheim van het blauwe eiland". Donderdag 3 januari Rembrandttheater, 10.30 uur: Pipo de Clown-voorstelling „Het geheim van het blauwe eiland". „Adam en Eva". Raamsingel 5 Iedere avond 82 uur. 1 t/m 4 jan. gesloten. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse School van de 16e t.m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks 105 uur; zo 15 uur Teylers Museum. Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten Dage lijks 11-5 uur Eerste zondag van de maanö van 1-5 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deJeeuwse beeldhouwwerken Van 10-12.30 en van 1.30-^-5 uur i behalve maandag» Zon en feestdagen 25 uur Kunstcentrum „De Ark' Nieuw Heilig land 1-3 Expositie Jan Hoogervorst en Wam van Dam t.m 28 december Vleeshal. Tot 31 januari behalve in de kerstvacanties: „Bestuurde trillingen", ten toonstelling over electriciteit en electro- nica De Waag, Damstraat. Uitwisseiingsten- tuonstelling Goudse Kunstcentrum „Burg vliet", in verenigingsgebouw van net ge nootschap „Kunst zij ons doel" t.m 28 december. De Vishal, Grote Markt. Tentoonstelling van werken van leden van de Haarlemse Vereniging van Beeldende Kunstenaars „De Groep". Tevens expositie van enige aan winsten van 1962 van het moderne Haar lemse kunstbezit Dagelijks geopend 22 dec t.m. 13 jan. van 105 uur, zon- en feest dagen 1-5 uur. Nieuwjaarsdag gesloten Museum Het Huis Van Looy. KI. Hout weg. Tentoonstelling van litho's en affi ches van Toulouse Lautrec 21 dec t.m 15 jan. 12-12.30 uur en 13.3017 uur, zon- en feestdagen 2-5 u. Nieuwjaarsdag gesloten IJMUIDEN, 28 dec. Gisteren gleed de 44-jarige H. H. uit IJmuiden, die als püpfitter werkzaam is in de instru- mentmakerü van Hoogovens, uit, toen hü van de instrumentmakerü naar de kantine liep. Hü viel en moest met beenklachten in het Rode Kruis-zieken- huis te Beverwijk worden opgenomen. BEVALLEN van een zoon; 20 dec.: J. Wullems-Wullems. 21 dec.: J. M. Weü- Maas: E. Visser-Vorstenberg; A. A. Sehneider-Kolenbrander; A. C. Visser- Spreeuw, 22 dec.: H. M. M. Götte-de i Graaf; G. IJ. M. Lodder-Smeets: P. C. M. Berendsen-Vogelaar. 23 dec.: E. van den Berge-Merkus; G. H. M. Janssen- Andrée Wiltens. 24 dec.: C. P. H. M. Brakeboer-Cremers; H. J. Wildschut- Hendriks; W. U. Vrüenhoek-Eykeln; A. van Luiing-Huigen; A. M. Proek-Café. 25 dec:: J. A. Smink-Vlug; Th. A. Koster-Stienstra; S. Philippo-de Man; J. C. Lodewüks-Mosseveld; C. A. Jon ker-Koek; Th. W. C. Ratsma-Geurts; M. Prenen-Steltenpool; M. M. Wonder- Comes. 26 dec.: A. F. den Ridder-van Leeuwen; W. Jore-van Lubeek; V. H. Melger-Kruis; E. Dam-Siersma; E. Bak- ker-Boekelaar. 27 dec.: A. C. de Vries- van Duivenbode. Van een dochter: 21 dec.: C. A. Pol- Stoute; G. M. de Groot-Rovers; J. B. Koopmans-Kreeft; E. M. Boon-Leeuwis; J. Katerberg-van Veen. 22 dec.: C. M. van de Haterd-van den Hoek; M. Th. Schwartz-Berger; A. C. Overmeer-Fhi- lippo. 23 dec.: H. P. Konz-Mol; G. M. Stavinga-Philipoo; W. E, Houweling- Heünerman; A. J. van Assema-Ver- donkschot. 24 dec.: H. T. Bleekemolen- van Sermondt; J. Betjes-de Mes; A. M. G. van Baekel-Kuüper; C. H. Schor nagel-Gouweleeuw; M. Thorborg-van Kesteren. 25 dec.; M. C. A. van Dpk- de Lange; M. M. Metten-Admiraal; D. S. N. Janssen-The; C. J. Cobelens» Keller; M. T. M. G. Hulsebosch-Püpers. 26 dec.: A. A. M. R. Frank-Handgraafi W. Th. Brakel-van de Wouw. 27 dec.: A. C. Boots-Pannekeet; C. A. van der Hulst-Smit; I. van Raaphorst-Wilhelmus. OVERLEDEN: 13 dec.: J. C. Linde man, Stuyvesantstraat. 19 dec.J. van Ham-van Groningen. Hazepaterslaan- 20 dec.: J. Jansen-van Schooten, Am sterdamsevaart; M. Biinkhof-de Graaff. Nachtegaalstraat. 21 dec.: C. Visser-van Deursen, Marsstraat: G. Bijnagte-Jagt. Gijsbreöht van Aemstelstraat; C. H. M- van der Helm-Steffens, Jansstraat: Cliteur-Bakker, Jansstraat; J. M. Drie man-van Dungen, Soutmanstraat; W. M- J. van Bergen-Kes, Gasthuisvest; A. van Pelt-Luca, Kampervest; W. J. Eldering. Kaperlaan; W. G. van Vliet, Kamper laan; H. P. Buckens, Kamperlaan: P'1' Belles, Spaarndamseweg; J. F. Span jaard, Sehotersingei. 22 dec.: J. F. d« Nüs, Kamperlaan: K. Bü. Leidsevaart," C. Groenewegen, Goltziusstraat. 23 dec.: A. Wassenburg-Stuitje, Kampersingejj M. B. H. Steeman-Kooüman, Z. Spaarne; E. M. Janssen-van der Aar. Raamsingel; M. G. Sehreuders-Ket. D®" nemarkenstraat; G. Oomen, CrayeneS- terlaan; C. M. Bais, Einsteinstraat; Pors, Hazepaterslaan; C. E. van Veen. Frans Halsplein; J. A. van Deenen. Riouwstraat. 24 dec.: A. M. van AeJ Straten-van Koperen, Pol; G. de Graaf" Meü'boom, van 't Hoffstraat. 25 dec-' A. Leuverman-Visser. Borneostraat: p Lodder, Schoterweg. 26 dec.: J. J. Bonfrer, Pres. Steünstraat; J. van der Poel, Merovingenstraat. ONDERTROUWD: 24 dec.: J. W. de Haan en J. Doeven. 27 dec.: F. J. *^1 Repko en C. M. de Vries; J. H. Vos H. Wps; A. Verburg en W. H. J. J. Hof. J. A. Small en S. H. Feii. GEHUWD: 22 dec.: R! C. L. SjardO» en M. A. N. de Souza Paz. 23 dec.: G. J. Hogeveen en L. M. Arnoldus; p L. Chérubin en G. J. v. d. Velde: F. Wempe en P. M. v. d. Aar; H. Verga* en M. J. v. Egmond: H. A. Neeskens A. E. H. Lensen; N. G. Huij'bens en p J. M. Sehrüver; C. H. Visser en H. Janssen; A. F. M. Tel en C. E. M. ferink; Tj. Brandenburg en H. Bos: Th. Groot en A. M. Duinhoven; J- J; „n Dijk en E. Boks; H. J. A. v. d. Kor* V. J. E. de Wit; R. Grande en F- -vj. Frlsehe; J. G. v. d. Klauw en H. J. de Mol; A. J. Hinfelaar en M. J- ters; A. Frau en R. G. Rüpstra; J- -*1 waart en E. Schreuder.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 8