Ijsvelden leveren groot gevaar op voor bruggenstuwensluizen en dijken Nieuwe Merwede en de Waal mogen ook niet vastraken er week1 EENZAAM IN DE BARRE KOU Sneeuwruimen een haast hopeloze taak Onvrijwillige snipperdag in geheel Waterland President-directeur KLM Van der Beugel neemt ontslag Rapport kritiseert hoogste KLM-leiding Vorst in Europa eist reeds meer dan 800 levens éW'MORRIS'Krfomyouêm/! mmm Het weer EINDE NOG NIET IN ZICHT Drie Amerikaanse militairen gedood in Zuid-Vietnam ZES DODEN DOOR GASVERSTIKKING DONDERDAG 3 JANUARI 1963 86sfe JAARGANG No. 31323 ROTTERDAM, 3 jan. Zeven zware sleepboten varen sinds van morgen als ijsbrekers door het Hollands Diep. Men probeert dit Water alsook de Nieuwe Merwede en de Waal vrij te maken van op stoppend drijfijs. Bij Werkendam^ het gevaarlijke punt bij de Bies- bccch, vriezen de schotsen, die door de Waal uit Duitsland wor den aangevoerd, bij een tempera tuur van tien graden onder nul snel aanelkaar. Ook de komende dagen zal men steeds rond ebtijd trachten het ijs te breken, dat zich anders met een snelheid van 15 tot 25 kilometer per etmaal zou uitbreiden, met groot gevaar voor bruggen, stuwen, sluizen en dijken. Wanneer de Waal tot Lobith kan worden opengehouden, zoals men hoopt, zal het geweld van even tueel kruiend ijs in IJssel, Bene den Merwede en Lek bij dooi be trekkelijk gering zijn. Lukt het Tliet dan kunnen gevaarlijke dam men dwars door de rivier ont staan, die later slechts moeizaam met springstoffen uit de weg wor den geruimd. deze luxe radio/grammo fooncombinatie in teak of donker-noten uitvoering. 24 maanden volledige ga- 'antie op het hele appa- raat. Dit kan alleen met ®en toestel dat technisch y°lrhaakt is! 2 luidspre kers - 4 golfbereiken w.o. •"M hoge en lage toon regeling - aansluitmoge- •Jjkheid voor bandrecor der en extra luidspreker, volautomatische platen- ^.'sselaar, klaar voor Hi- stereoweergave - bfcta?- der|. Zonder aan- weehnÜl,„slechts f 5.- per Alléén bij WéÉÊË. HBd leiosestraat ieu koningsplein) Amsterdam tel. 223596 FALCON TWEEDJASSEN <amg«Ég*" Ute mm De dijk naar Marken is geheel ondergesneeuwd, waardoor het vroegere eiland opnieuw is geïsoleerd. De bewoners nemen nu ouder gewoonte de weg over het ijs van de Gouwzee. Een killer beeld dan deze eenzame figuurtjes in de barre kou is nauwelijks denkbaar. Rijden in file Wederom moet gevreesd worden, dat de bezorging van ons blad vandaag moeilijkhe den zal ondervinden door de ontwrichting van het verkeer. Wij roepen daarom weer de clementie in van onze lezers die ongetwijfeld begrip zullen hebben voor de moeilijkhe den. Onze bezorgers zullen overigens hun uiterste best doen om alle abonné's te be reiken. DE DIRECTIE. Jacht gesloten Aanhoudend winterweer (Van onze luchtvaartredacteur) DEN HAAG, 3 jan. Drs. E. H. van der Beugel heeft zijn ont slag aangeboden als president directeur van de KLM. De raad van commissarissen heeft van daag zijn ontslagaanvrage bespro ken, nadat onder leiding van de president-commissaris, dr. ir. F. den Hollander reeds gisteravond het voorbereidend beraad was begonnen. Drs. van der Beugel is nog geen drie jaar bij de KLM werkzaam geweest. LONDEN, 3 jan. (UPI) De vorst in Europa, die nu al elf dagen duurt en waarvan het einde nog niet in zicht is, heeft tot dus ver meer dan achthonderd men senlevens geëist. Volgens een tel ling van United Press Internatio nal heeft de winter met zijn sneeuw, ijs en stormen minstens 846 mensen bij verkeers- en vlieg tuigongelukken en door^ uitput ting om het leven doen komen. Frankrijk staat vooraan met een dodental van 303. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Jkantoor Beverwijk Zeestraat 50: telet. 4790 'Jkantoor en Red Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Erectie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents Der millimeter hoogte. Omroepers 16 cents eer m m. hoogte. De administratie Behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maano, f 7.90 per jcwartaal. Voor klachten over de bezorging 's avond* tussen 5.30 en 7 uur, tel. 21544. til Jtl 1 O Zeven zware sleepboten in actie tegen drijf ijs op Hollands Diep De breekpoging wordt onder leiding van de directie Benedenrivieren van Rijkswaterstaat uitgevoerd door de i>Chr. Brunings", die een speciale boeg leeft voor ijsbreken en de kleinere «Jan Blanken", beide van Rijkswater staat. Verder nemen vijf gehuurde sleepboten, waaronder de „Turkije" en de „Ijsvogel" aan de operatie deel. Als het drijfijs dat dreigt aaneen te vriezen tussen de „Kop van 't land" •n de Biesbosch tegenover Dubbeldam Sn Gorcum. op tijd wordt kapot geva- *en kunnen de schotsen zonder veel (Advertentie) TElï- RAMfl Nieuwe Groenmarkt 2tel. 15220 Gen. Cronjéstraat 18 - tel. 57900 Oostenrijk Twee Tsjechisch» o», gens, die dezer dagen op eln iu^ht" kussen de rivier de March ztfn overge- «token, hebben in Oostenrijk politiek 7- V V Asiel gevraagd. Beide jongeris «eventien jaar oud. (Reuter) zijn schade aan te richten naar zee weg stromen. Dertien uur zal iedere „breek- tora" duren. Men begint telkens vlak voor ebtijd om zo lang mogelijk van snelle afvoer van gebroken ijs te kun nen profiteren. IJsbreken op de IJssel heeft vol gens deskundigen geen zin. omdat het IJsselmeer toch dichtvriest en dan geen ijs kan opnemen. De IJssel zit al op verscheidene plaatsen vast. Ter hoogte van het pontveer Wijhe- Heerde is een voetpad over de bevro ren rivier afgebakend, zodat men te voet de overkant kan bereiken. Wel zouden ijsbrekers vandaag pro beren de vaarroute van het veer Dintel- sas naar Ooltgensplaat. over het Vol kerak, open te breken en open te hou den, opdat tenminste enkele diensten per dag kunnen worden gevaren. De overige in Zuid-Holland en Zeeland be staande veerdiensten zijn voor een deel gestremd: de overige varen op zeer on geregelde tijden. De dienst Middelhar- nis-Hellevoetsluis houdt het nog vol, dat wil zeggen eenmaal per dag naar Hel- levoetsluis en tweemaal naar Middel- harnis. Van Krimpen aan de Lek naar Kinderdijk worden nog auto's overgezet van 's morgens zeven uur tot 's avonds zes, maar bij Schoonhoven is de veer boot vervangen door een sleepboot, die alleen voetgangers en fietsers over brengt. Sleepboten worden ook gebruikt om passagiers te vervoeren van Terschel ling en Vlieland naar Harlingen. De bootdienst Texel-Den Helder voer van daag wel. maar op ongeregelde tijden. Voor de scheepvaart is het een moei lijke tijd. De kanalen zijn niet of nage noeg niet te bevaren, zelfs in het Noordzeekanaal komt drijfijs voor. Met moeite wordt het Eemskanaal openge houden om de bevoorrading van de stad Groningen met olie mogelijk te maken. Nu transport vanuit Pernis met binnen- tankers via het IJsselmeer onmogelijk is. wordt de olie voor Groningen via zi-eta.nkers naar Delfzijl gebracht. Daar volgt overslag op kleinere schepen, die via het Eemskanaal naar de plaats van bestemming varen. Veel last ondervindt de scheepvaart op de grote rivieren van het drijfijs. Een groot aantal aken heeft de strijd opgegeven. De vludhthaven en de Lingehaven te Gorcum liggen geheel vol. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiHiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM, TEL '34^?:. ■■■III v.; Tv X T (Van onze verslaggevers) DEN HAAG. 3 jan. De Uit het zui. den ons land binnenkomend© sneeuw buien dreigen al het wem, dat giste ren door Rijkswaterstaat gemeentelij ke reinigingen ®n B.B.-patrouilles js verricht om verscheidene van de bui tenwereld afgesloten dorpen en los staande woningen weer bereiKnaar te maken, opnieuw ongedaan te maken. Alhoewel op de meeste secundaire we gen het rijden nog ernstig,,."" d be moeilijkt was men er toch flinK »n ge slaagd die situatie in de noordelijke, oostelijke en westelijke provincies aan zienlijk te verbeteren. Zuiderwoude bil Broek in Waterland wist zichzelf te be vrijden. AJle mannelijke inwoners van dit Noordhollandse dorpje, die de schop konden hanteren, werkten van de vroe" ge ochtend tot in de middag om de toegangswegen naar hun woonplaats be gaanbaar te maken. Ook in de Wienn- germeer zijn de vier dorpen bereik baar, zij het moeilijk, doch daarente gen deden zich gisteravond nieuwe moeilijkheden voor op de Afsluitdijk, de Zuiderzeeweg naar Amsterdam - Noord en de weg Westerbork-Zweelox door herhaalde sneeüwverstuivingen. Marken is nagenoeg geïsoleerd; evenals die van Volendam en de plaatsen in het Noordhollandse Waterland genoten de bewoners van het eiland gisteren een onvrijwillige snipperdag. Markenaren baanden gisteren een gad over de bevroren Gouwzee. De oeren brachten over dit pad de melk naar Monnikendam, maar de stevige wind maakte de teï ugtocht bijna on mogelijk. Men kan eigenlijk alleen nog maar over het Ijs lopen met klompen met spijkertjes eronder. Amsterdam-Noord is vanuit het cen trum alleen nog maar te bereiken via de IJ-ponten. De donaupont bij de Hem- brug is uitgevallen en de brug bij Söhel- lingwoude onbegaanbaar. In de Gelder se gemeente Brummen is de buurtschap Cortenoever weer voor de buitenwe reld toegankelijk, maar het dichtbij ge legen Tonden ligt nog volkomen geïso leerd. Op de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden is de toestand verdeeld. Gaas- terland en de zuidoost-hoek van Fries land zijn praktisch afgesloten en de verbinding met de Waddeneilanden wordt onderhouden met Beaver-vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht. Deze toestellen worden ook gebruikt om ge- isoleerde dorpen in zuid-Friesland te helpen. Voortdurend blijft men werken om de 2 van Amsterdam naar Utrecht ,aar te maken en te houden. Het grote knelpunt ligt tussen de hoofdstad en Loenersloot, waar de weg telkens opnieuw onderstuift. Ook elders in het land is het een voortdurend opletten, dat zich geen nieuwe ..duinvorming" voordoet. Overal wordt dag en nacht gepatrouilleerd. Sommige weggedeelten zon heel goed maar dan ineens slecht, waardoor reeds verscheidene ongeluk ken zijn gebeurd^ doordat auto's te snel reden. De KNAC adviseert de automo bilisten met klem op de snelwegen geen gebruik te'maken van de inhaalstroken voorzover daar sneeuw ligt. Men kan beter met vijftig kilometer snelheid rij den in de file op de rechterstrook dan te slippen in de sneeuw op de linker- strook. Wat files betreft, gisteren kroop het verkeer op de rijksweg Rotterdam-Den Haag en ook op de weg Den Haag-Am sterdam in een lang lint voort. Ernsti ge opstoppingen waren er verder tus sen Wustwezel en Antweroen De plaat selijk" gladde wegen in de proviiv'es Noord Brabant en Limburg waren oor zaak van slippartijen; voorzover men voorzichtig reed kwam men met aan zienlijke vertragingen op de plaats van bestemming. De Kon. Ned. Zoutindus- trie in Hengelo en in Delfzijl werkt op het ogenblik op volle kracht om te kun nen voldoen aan de grote vraag naar wegenzout. Per uur wordt in Hengelo gemiddeld zestig tot honderd ton afge leverd. dat met vrachtwagens en spoor wagens naar alle delen van het land wordt gereden. Wegens de weersomstandigheden heeft het ministerie van Landbouw de jacht op wild met ingang van morgen geslo ten. De jacht was nog alleen open voor waterwild, maar juist de vogels ver keren in grote nood. De Kon. Ned. Jagersvereniging komt nu de watervo gels te hulp door op plaatsen, waar de dieren zich het meest ophouden, voer te strooien. Behalve in het deltagebied worden ook in de Wieringermeer veel omgekomen vogels aangetroffen. UTRECHT. 3 jan. Gisteravond heeft een in het station Uitgeest bin nenlopende trein een onderploegbaas van de dienst weg en werken van de Nederlandse Spoorwegen aangereden. De man is in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis in Zaandam over gebracht en vanmorgen overleden. Een half uur later reed een trein, die het station in Oss binnenliep, de onderploegbaas H. van Meteren uit Tiel van achteren aan toen hjj bezig was met het ontdi )ien van een wissel. De 41-jarige man was op slag dood. Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking met in het noorden van het land nu en dan wat sneeuw en overwegend matige vorst, in het zuiden van het land af en toe wat sneeuw of ijzel en lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. Krachtige tot matige wind uit oos telijke richtingen. VRIJDAG: Zon: 8.48-16.42. Maan: 13.19-1.59. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 3 jan. Een actieve de pressie boven west-Frankrijk komt nog iets dichter bjj ons land en doet een aanval op de koude lucht. In het zui den van België was de temperatuur vanmorgen al boven het vriespunt ge stegen. Vergezeld van ijzel wordt de kou iets naar het noorden teruggedreven, in de zuidelijke helft van ons land is lich te dooi mogelijk. De kou zal zich wel licht niet uit geheel Nederland laten ver drijven, zodat wp tegen het weekeinde in het grensgebied komen te liggen, waar bij 's nachts de kans op lichte tot ma tige vorst nog voortduurt. Den Helder Ypenburg V iissingen Helde De Bilt Twente Eindhoven max min neersi \Veei temp temp afge. gisteren IA uui geh. bew. —8 —10 0 sneeuw —8 —9 motsneeuw --5 2 driftsneeuw 10 —10 0 driftsneeuw 8 9 0.3 geh. bew. —10 —11 0 geh. bew. 6 —7 0 Zijn ontslagaanvrage zou in onmiddel lijk verband staan tot het rapport dal een bekend Amerikaans efficiency- bureau met ervaring op het gebied van de luchtvaart over de organisatie van de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij heeft uitgebracht. Over dit rapport zijn nog geen mededelingen verstrekt; hel zou echter ernstige kritiek uitoefenen op het beleid of eerder: het ontbre ken daarvan van de hoogste KLM- leiding gedurende de laatste, zo moei lijke jaren. Vanmorgen, toen op dat punt overi gens nog geen definitieve beslissing was genomen, stond al vrijwel vast dat na het vertrek van drs. Van der Beugel de plaatsvervangend president directeur, ir. F. Besanpon, tijdelijk met het voorzitterschap van de direc tie zou worden belast. Ir. Frits Be- sanpon, 21 november 1908 te Den Helder geboren, is al bijna 27 jaar aan de KLM verbonden. Drs. Ernst Hans van der Beugel, die over enkele weken 45 jaar wordt, stu deerde economie aan de Amsterdamse gemeentelijke universiteit. Na de oorlog is hij onder meer directeur geweest van het bureau Rijnvaart van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, secretaris van de REA (Raad voor Economische Aangelegenheden uit de ministerraad) en directeur-generaal van economische en militaire aangelegenheden en finan- cieel-economisch adviseur van het mi nisterie van Buil-nlandse ^Zaken. 8 januari 1957 werd hij benoemd tot In ENGELAND zijn de weersom standigheden het slechtst. Vorst en mist verhinderden gisteren het redden van tientallen door sneeuw geïsoleer de Britten. De reddingshelicopters kon den dikwijls niet opstijgen. De weer kundigen voorspellen voor de Britse eilanden nog meer zware sneeuwval, veel wind en vooral stuifsneeuw. Het is de koudste Engelse winter sinds 87 jaar. Helicopters van de Royal Air Force slaagden er gisteren wel in enkele ma len in voedselpakketten boven gei—deer de dorpen neer te werpen, waar men sinds zaterdag van de buitenwereld was afgesloten Enkele mensen in nood werden uit hun achtertuinen opgepikt. Voorts werd gemeld dat honderden die ren de hongerdood nabij zijn. De huis vrouwen kunnen verwachtei. dat de prijzen voor verse groenten en andere verse voedingsmiddelen zullen stijgen. De meeste wegen in Engeland zijn momenteel slechts een spoor in de sneeuw. In FRANKRIJK maakte de vorst gisteren plaats voor regen, toen het kwik in Parijs steeg tot één graad boven nul en in Cannes tot zeven graden. Bij verkeers- en vliegtuigon gelukken kwamen in dit land onge veer 179 mensen om het leven. Nog 124 anderen kwamen om door uit putting of verstikking. Een nieuwe koudegolf drong DUITS LAND binnen, waar minstens 106 men sen het leven lieten als gevolg van het slechte weer. In het noorden Hamburg, Bremen en Hannover daalde het kwik tot 14 graden onder nul. In Berlijn vroor het 11 graden. Het zuiden des lands bereidt zich voor op nóg meer sneeuw. In OOSTENRIJK waar de Donau op verscheidene plaatsen is dichtgevro ren, voor het eerst in 90 jaar, heerst behalve de vorst ook de mist. In dit land vielen 14 doden. In Scandinavië staat ZWEDEN bo venaan met 76 doden. In NOORWE GEN beleefde men de koudste decem bermaand sinds 1925. De temperatuur in Oslo was vier graden onder nul. HELSINKI had een temperatuur van vijf graden onder nul. MOSKOU meldde gisteren prachtig winterweer met 10 graden vorst en een dikke sneeuwlaag. Op het Iberisch schiereiland brach ten nieuwe regens nog meer gevaar voor overstromingen in ZUID-SPANJE waar reeds achtduizend mensen dak loos zijn. Een Duitse gevangene, die op Nieuw jaarsdag erin geslaagd was uit zijn ge vangenis in Helmstedt te ontsnappen, kwam in de avonduren in Brunswijk op een politiepost vragen of hij alstublieft naar de gevangenis terug mocht. „Het is te koud buiten," zei hij. In de wacht kamer van het station van Brunswijk zaten reeds vier van zijn kameraden rond de kachel te wachten tot de politie hen naar hun cel zou terugbrengen. Zij hadden alle vijf de tralies van hun cel len tijdens een Oudejaarsvuurwerk ver broken, maar de felle kou vonden zij erger dan het gebrek aan vrijheid. SAIGON, 3 jan. (Reuter, UPI) A, ':t Amerikaanse hefschroefvliegtui- gen, die in de provincie Dinh Toeong in Zuid-Vietnam, op ongeveer 65 kilo meter ten zuidwesten van Saigon, bezig waren met het aanbrengen van Zridvietnamese infanterie, zijn gisteren hevig door met automatische wapens vurende communistische guerillastrjj- ders beschoten. Alle acht helikopters werden getroffen, maar drie toestellen waren in staat op eigen kracht naar hun basis In Tan Hiep terug te keren. Een Amerikaanse militaire woord voerder heeft meegedeeld, dat een kapitein van het Amerikaanse leger dodelijk werd getroffen Twee andere Amerikaanse militairen werden even eens gedood. Vjjf beschadigde hef- schroefvliegtuigen moesten worden achtergelaten. De bemanningen wisten zich echter, onder dekking vanuit de lucht en door Zuidvietnamese infante rie, in veiligheid e stellen. Op de plaats, waar dit alles ge schiedde, werd urenlang hevig gevoch ten. DRS. E. H. VAN DER BEUGEL staatssecretaris van Buitenlandse Za ken: vier maanden later leidde hij de regeringsdelegatie die in moeizame on derhandelingen over een nieuw lucht vaartverdrag met de Verenigde Staten vergunning voor een KLM-lijn op Hous ton en voor een rechtstreekse verbin ding van de KLM van Curasao naar New York verkreeg. Hij bleef als staats secretaris in functie tot 11 december 1958, toen alle socialistische minister» en staatssecretarissen ontslag namen. In mei 1959 begon hij zjjn „voorberei dingstijd" bij de KLM Per 1 januari 1960 werd hij plaatsvei .angend presi dent-directeur van de luchtvaartmaat schappij. Vorig jaar mei, bii het ver trek van de heer I. A. Aler, voigde drs. Van der Beugel hem op en verdween het „plaatsvervangend" ui* zjjn titel. De heer Van der Beugel heeft zijn ontslag ingediend met de motivering „in het belang van het bedrijf' en ge waagt zelf niet van eventuele conse quenties die hij uit het rapport van het efficiency-bureau MacKinsey zou heb ben getrokken. Ook van KLM-zjjdewordt dit verband ontkend. De maatschappij is overigens niet van zins, de bevindin gen en adviezen van dit bureau open baar te maken. Het onderzoek is een interne aangelegenheid, zo wordt ge zegd, en de resultaten ervan moeten dienovereenkomstig binnen de KLM blijven, al was het alleen maar om nieuwsgierige blikken van de concurren tie te weren. Toch zal de KLM een aan tal belangrijke punten uit het rapport onmogelijk geheel in het duister kunnen laten, wanneer zij althans de reorgani satie-adviezen Van het rapport zal op volgen. En dat reo-ganisatie dwingen de noodzaak is, zien zeer velen in de KLM thans zelf ook wel in. Al enige tijd deden geruchten over drs. Van der Beugels ontslagaanvra ge de ronde. Niet alleen omdat reeds een aantal andere hoge KLM-functio- narissen het bedrijf had verlaten dr. E. van Konijnenburg is er een van: sinds drie dagen is hi1 niet lan ger als onderdirecteur bij de KLM in dienst maar vooral ook omdat in de directie het besef zou doordrin gen, dat de op vitale punten bestaan de meningsverschillen onmogelijk uit de weg kunnen worden geruimd, wanneer de KLM-leiding in haar hui dige vorm blijft bestaan. Dat een aantal dergenen die ontslag hebben genomen dit bovendien en wel licht op de eerste plaats heeft gedaan om het zinkend schip te verlaten", is zeker, al wordt dat niet in evenzo veel woorden gezegd. Maar een be langrijke KLM-functionaris. die binnen kort de maatschappij verlaat, bekende ons toch wel eerlijk, voor een verdere loopbaan bjj de KLM geen enkel pers pectief meer te zien. Het heeft de KLM de afgelopen Ja ren ontbroken aan een krachtige lei ding, die de onderneming uit haar enor me moeilijkheden zou kunnen helpen, dat is nu wel duidelijk. Dat wil niet zeggen dat de directie geen uiterst kun dige mannen zou tellen maar wel dat er van voldoende samenwerking en coördinatie, van een gerichte samen bundeling van krachten geen sprake i» geweest. Een wrang grapje gaat daarover on der het KLM-personeel van mond tot mond. Drs. Van der Beugel ziet bij het verlaten van het hoofdkantoor aan de Haagse Plesmanweg voor de in gang een aantal KLM-ers bezig een kuil te graven. Wanneer hij 's middags te rugkeert graven zij nog steeds nu al op twaalf meter diepte. Waartoe al die inspanning? „Wij zoeken", ver tellen de op hun spaden leunende KLM- ers hun president-directeur, „de lei ding". KEULEN, 3 jan. (DPA) Zes men sen (grootouders, ouders en twee doch ters) zijn in hun woning in Keulen vermoedelijk reeds voor Kerstmis door asverstikking om het leven gekomen, luren hebben gisteren de politie ge alarmeerd omdat zij een sterke gas- lucht roken. De politie trof de overle denen in bed aan. Het huis is niet op het gas aangesloten, zodat wordt ver moed dat bij werkzaamheden een gas buis beschadigd is, waarna het ga» het huis is binnengedrongen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1