nieuwjaarsreceptie in Gravenzaal Twee maanden volstrekte rust voor emeester ADJUDANT J. P. WESSEI NAM AFSCHEID Jeugdige bromfietsdieven krijgen zes maanden celstraf A. Beekman 101 jaar Aóenda voor Haarlem Noodhospitaal voor dieren in de Stadskweektuin PETRI-interieur HOLIDAYS Ijs soms 20 cm. dik SLEPER MAAKT VAARGEUL IN NOORDER BUITEN SPAARNE In Spaarndam worden alleen overdag schepen geschut Bij politie Bloemendaal Goede verbinding tussen Schiphol en rest provincie Vogelrampenfonds actief op vele punten Eis van vier jaar voor steken met knipmes V icon-expositie had veel succes Aanwinsten! Leeszaal Heemstede FANCY-FAIR VAN VERKENNERS Bijeer.tkomst Katholiek Vrouwengilde HAARLEMSE POLITIERECHTER Krantenhal „de Patriot" Kiosk Verwulft Beverwijker G. van Manen winnaar in scholieren schaaktoernooi Haarlem „Ik maak het nog best99 Films V.J Haarlemse rechtbank Zaak tegen twee Haarlemse auto handelaren uitgesteld Oefenavotnd St.-Be.rnar- diuis gaat met door Als Rijksweg klaar is ATAX-TAXI 1.2.3.4.5. Vrijetijds-prestaties van personeel Sch aatsw ed'strij den RKSV Foreholite DONDERDAG 3 JANUARI 1963 PAGINA 3 Heemsteedise poliitie roept getuige op burgerlijke Stand Haarlem H, Eist, I. C. van Ligten-Priester wc In Heemstede Parkeren Hebzucht „Ellendig bier?" CORSETTEN Toneel T entoonstellingen 50 NIEUWE AUTO'S GED OUDE GRACHT 70 Tel. 10454 Buitenrustbrug HAARLEM, 3 jan, Der traditie getrouw hield gisteravond in de Graven- Kaal van 't stadhuis Haarlems eerste bur. j ger 'n nieuwjaarsreceptie. Ditmaal echter moest burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers zelf verstek lateiv gaan, omdat hjj $op Nieuwjaarsdag een ongelukkige Val heeft gemaakt op het ijs. In zijn plaats recipierde nu de loco-burge meester, wethouder D. J. A. Geluk, ter wijl aan zijn zijde de wethouders Bak ker, Happé, Van der Veldt en Voskuilen hadden plaats genomen. Overigens bleken de laatste berich ten over de gezondheidstoestand van burgemeester Cremers weinig bemoe digend. Na zijn val op het ijs is een scheurtje in de schedel geconstateerd, evenals twaalf jaar geleden. De burge meester zal voorlopig minstens twee Ontwikkelingslectuur: Braumann, Raiffeisen; Charensol, Degas; van Haa- ren, Uit de mond der kleinen (r.k. afd) Kennan, Rusland en het Westen onder Lenin en Stalin; Mesdag, De huis vrouw; Sterberg, De machten yan mor gen; Winkler Prins, Boek van het jaar 1962; Zoals er gezegd is over de schep ping. Romans: de Balzac, Van dolle, dries te, dwaze dames; Downes, Gevulde dui ven (r.k. afd.); Martin, Viva villa!; Paton, Verhalen uit een verscheurd land (r.k. afd.); Philips, Dodelijk venijn; Sumner, Zeg eens eerlijk, Tammy; Du- ras, L'après-midi de Monsieur Andes- mas; Sartre, Les jeux sont faits. HEEMSTEDE, 3 jan. Donderdag 13 "december kwam een lichtkleurige personenauto of bestelauto in botsing met een wielrijder op de Zandvaart- brug (Heemsteedse Dreef). Een juist passerende dame verleende de wielrij der hulp. Zij is vermoedelijk getuige van het ongeval geweest en wordt daar om verzocht zich bij de Heemsteedse "Politie te vervoegen. Advertentie) tijlweg 36-58 - Haarlem - Tel. 18014 ,®EVALLEN van een zoon: 24 dec.: V" M. Korver-van Kessel. 28 dec.: A. SL Geurts-Gloerich A. J. v. d. Elst- «teeuwissen, G. W. v, d. Heuvel-See- »„er. 29 dec.: A. W. Meuser-Blankert, H. F. Berend- 30 C. Stuy-Engelmoer, ^n-Bulie, G. Hellmann-Zwitser. J. M. v. Kordelaar-Schneider, A. KOnker-de Boode. C. Kerkhoff-Stevens, V' v. d. Berg-Stam, W. Spitsbaard- M rJPtj. G. v. Seters-Heijdenrijk. A. 0Pereia-Hulshoff, G. P. wester- ian-v. d steyle 31 dec.: H. Broeke- Ana-V. d. Heiden, A. H. Taconis-Holst, tj"v. Berkel-Hogeslag, J. Ruijgh-v. d. L 1 ian-C. J. Bakker-de Haan, H. v„„v-Bil derbeek-Tangerman. 2 jan.: M. «eest 'Ziengs- W' Polfliet-Elst- M. van een dochter: 23 dec.: laar-jinï?uls-Boot. 28 dec.: B. I. Oppe- C c- Eliens-Koeleman, S. dós-Hoedemó 29„.dec-: T- M- Hoender- C M v rT 2' H- van 't Hof-Zwake, Geldman, A. £f^«®ful. A. Soholten- de Vries-Kriegar E Pfle,pend?^' 30 dec.: K. Stolvoort-Gelaudie. de Vries-Bevan, d' Ulksma, A. R. —v - M. van Roekel- Kleinsmith, N. Ver'hi 31 dec.; A. E. van BeS vd-,M^peP' T "NA" Dt»onon_Qir\Viv.4/.- T-T T SlSG^i H. van Dam- F. M. Prenen-Splinter, me-van Os, E. v. d. Meèr-Sim/1 i de Vries-van Dorsten. 1 jan.- t c tÜ' voort-Hoogland. W. G. van" TÓnéerem Rusman, D. van Hall-Kennedy, r ei Raadsen-Sohniedewind. 2 jan. a' c Sohulpzand-de Beer, J. M. Jansen-dé Groot. ONDERTRCtuWD: 31 dec.: J. L. M Schouten en C. A. v. d. Nouwland. 2 jan: C. W. Luk en C. T. Boersema, L. Etzi en M. Klooster, G. Slobbe en Froon, P. Stünman en B. den Ridder, H. Pel en L. Ketting A W van Diemen M L. C. Sweserpnen, W. Theil en A. Wassink. GEHUWD: 29 dec.: H. Gude en I Bonaris, F. Brink en H. A. van Leem jven. 31 dec.: G. H. Timmermans en G. S. van Veenendaal. 2 jan.j R. H. Note en M. L. Bakeland. maanden volstrekte rust moeten hou den. De ziekte van de burgemeester en de ellendige weersomstandigheden zijn er de oorzaak van geweest, dat de Nieuw jaarsreceptie minder druk bezocht leek dan andere jaren. Het kan echter ook zijn, dat het bezoek meer gespreid in de Gravenzaal verscheen, zodat het er in het algemeen minder druk leek. De stemming werd er echter niet door ge drukt. Integendeel, men onderhield zich op bijzonder gezellige manier'met elkaar en voortdurend klonk her en der luid gelach op. Oude bekenden ont moeten elkaar weer en vrienden en col lega's zochten elkaar op. Opmerkelijk was ditmaal het geringe aantal dames. Vermoedelijk zijn zij teruggeschrokken voor de barre koude en de toestand van de wegen. HEEMSTEDE, 3 jan. Ook in Heemstede werd in het raadhuis een nieuwjaarsreceptie gehouden. Ongeveer tweehonderd mensen hadden de kou ge trotseerd en kwamen de burgemeester mr. A. G. A. Ridder van Rappard, en diens echtgenote hun nieuwjaarswensen aanbieden. Het werd een geanimeerde samenkomst. HEEMSTEDE, 3 jan. De St. Pa- schalis Baylonverkennersgroep in Heemstede organiseert zaterdag 5 en zondag 6 januari in de jongensschool aan de Molenwerfslaan een fancy-fair. De opbrengst is bestemd om de uitzen ding te kunnen financieren van een der verkenners uit de groep, die aan de komende Wereldjamboree in Grieken land zal deelnemen. De fancy-fair wordt zaterdagmiddag om half drie geopend. Op zondag gaat de zaal om twaalf uur open. HEEMSTEDE, 3 jan. De afdeling Heemstede van het Katholiek Vrouwen gilde houdt vanavond een bijeenkomst in het parochiehuis Anno Santo. Pater Brink zal spreken over zijn missiewerk in de Stille Zuidzee. HAARLEM, 3 jan. De sleepboot- Üsbreker „Jacoba 2" van kapitein Cor Zuidam heeft woensdagavond de vaar geul door het Noorder Buiten Spaar- ne, die va/n oud op nieuw weer dicht- gevoren was maandag waren er de laatste schepen doorgekomen - opnieuw opengebroken voor twee tankschepen. Met fors geweld heeft de kleine, maar sterke sleper zich door het op sommige plaatsen twintig centimeter dikke ijs een weg gebaand naar Spaairndam. De „Jacoba 2", die van de scheeps werf van Zuidam aan de Scheepmakers- dijk moest komen om in het Noorder Buiten Spaarne te gaan breken voor de teertanker Othello 5", die aan de gas fabriek een lading teer ingenomen had, scheen een moeilijke reis naar Spaarn dam voor de boeg te krijgen, maar dat is nog best meegevallen, want kapitein Cor Zuidam stuurde zijn sleepboot zo hard door de ijsbarrières dat men het schip soms lopende nauwelijks kon bij houden. Krakend spleet het twintig cen timeter dikke ijs onder de halfronde ste ven van de 125 paardekrachten sterke .Jacoba 2" en wild kolkend kwamen de ijsschollen in het kielzog van de „bre ker" weer boven water. Alleen voorbij de Jan Gijzenvaart ging het breken wat moeizamer en liep de sleper zich soms vast. Er moest dan opnieuw een aan loopje worden genomen om door het ijs te kunnen breken. Ook de „Othello 5" kreeg het daar moeilijker en moest af en toe door de „Jacoba 2" worden geassisteerd om los te komen. Het was danook al bijna half negen om zes uur 's avonds was men uit de Spaarne- stad vertrokken voordat het konvooi aan de sluis in Spaarndam arriveerde. Daar lag de 500 ton metende olietanker „B.P. Holland 120" al op de sleepboot te wachten om naar de Industriehaven in Haarlem te worden gebracht. De terugreis met deze tanker verliep door de pas opengebroken vaargeul heel wat vlotter en omstreeks half tien kon een door de ijzige kou verkleumde kapitein Cor Zuidam zijn „breker" weer aan de werf afmeren. Het karwei was ge klaard. Vanaf de Catharijnebrug in Haarlem tot aan de sluis in Haarlem tot aan de sluis in Spaarndam is het Spaarne weer enigszins bevaarbaar. Het schutten van schepen door de sluis in Spaarndam levert met de ijsgang heel wat moeilijk heden op en het voltallige sluisperso- neel moet daarvoor worden ingezet. Het schutten wordt dan ook beperkt tot over dag. Door het Zuider Buiten Spaarne in de richting van de Ringvaart is al enkele dagen geen scheepvaart meer geweest. AERDENHOUT, 3 jan. De chef van het afdelingsbureau Aerdenhout van de Bloemendaallse politie, adjudant J. P. Wessel, heeft woensdagavond als be roepspolitieman de uniform voorgoed aan de kapstok gehangen. Als lid van de reservcpolitie zal hij de uniform ech ter nog wel eens dragen. Een politieman in hart en nieren, zoals hij is, kan na ruim 30 jaar politiedienst nu eenmaal niet zomaar verdwijnen. HAARLEM, 3 jan. De Haarlemse politierechter, mr. J. D. Vink, heeft woensdagmiddag een 19-jairige expedi tieknecht en een 23-jarige broodbezor ger, beiden uit Haarlem afkomstig, veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, nadat de offi cier van justitie tegen elk varn de ver dachten zes maanden onvoorwaardelij ke gevangenisstraf had geëist wegens een aantal diefstallen van bromfietsen, een damesrijwiel en een suède jasje. De expeditieknecht had op 7 okto- -nabi) het Centraal Station in Am sterdam een bromfiets gestolen, omdat hU wel eens wat anders wilde hebben dan die „vuliusbakjes", die elk ogen blik kapot waren en hem een bom dui ten kostten. Twee dagen later stal zijn vriend de broodbezorger van de Grote Markt in Haarlem een damesfiets, om dat hij deze nodig had om vlug zijn kranten te bezorgen. Twee weken la ter ging het tweetal op pad om ook voor de broodbezorger „een brommer tje te versieren Nabij het Kenne- merplein vonden zu er een, waarvan de expeditieknecht op forse wijze het stuurslot forceerde. Bij deze rijwielen bleef het niet. Eind oktober opereerde het tweetal in restaurant Brinkmann in Haarlem, waar uit de biljartzaal een suède heren jasje werd ontvreemd. De broodbezor ger zag er wat in en de expeditie knecht liet er geen gras over groeien. Wel gooide hjj zijn regenjas over het begeerde voorwerp heen en verdween, zodra hij daartoe de kans schoon zag met de beide jassen over zijn arm uit de zaak. In een ander café in de Din- nenstad werd het suède jasje later voor tien gulden doorverkocht. Een 30-jarige Amsterdamse ad™: caat werd tot een boete van 250 of 25 dagen hechtenisstraf veroor deeld omdat hij op 19 augustus een parkeerwachter, die bij de ingang van het Park De Kennemer Duinen zijn werk deed, hardhandig had ge slagen zodat deze ruggelings tegen een geparkeerde auto viel en aan een van zijn armen werd gewond. De advocaat was met zijn auto op een zomerse dag naar het duingebied ge reden, doch kon op het overvolle par keerterrein naar zijn zin geen bevre digende stalling vinden. Hierover ontstemd raakte hij in een minder plezierige woordenwisseling met de parkeerwachter, die na een reeks beledigende uitlatingen aan zijn adres de advocaat om de toegangsbe wijzen vroeg. Deze weigerde ze te to nen. Bij de derde navraag zou de par keerwachter de advocaat bjj de schou der hebben gepakt, waarna de advo caat drie maal een stompende bewe ging in de richting van de parkeer wachter zou hebben gemaakt, de laat ste maal met het fatale gevolg. Tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeel de de politierechter een 32-jarige werk ster uit Vogelenzang, die in de maan den november en december bü vier van haar werkgeefsters geldsbedragen of goederen had gestolen. De officier van Justitie had tegen de vrouw drie maanden geëist, temeer daar zjj reeds eenmaal eerder voor dergelijke feiten was veroordeeld. Ik doe het uit hebzucht", veront schuldigde de vrouw zich. „Telkens als ik iets moois zie, moet ik het hebben". Naast kleine geldsbedragen die vaak niet meer waren dan ongeveer twintig gulden, had de werkster bij haar „me- vrouws" voorwerpen als een koperen tafelbel, een nachtkastlampje, een rui tenwisser en een bloempothouder wegge nomen. De politierechter was daarom van mening, dat de vrouw, die aan de lopende band kleine diefstalletjes pleeg de in het geheel niet geschikt was voor werkster. Een 19-jarige visknecht uit IJmuiden had zich te verantwoorden over zijn onbesuisd gedrag in de nacht van 27 op 28 oktober, toen hij onder invloed van alcohol op het Frans Halsplein eerst de afsluitschotten van een fruit- kraam en later een gToot ruit van een viskraam vernielde. In totaal was de schade 47,-, hetgeen inmiddels door verdachte was betaald. „Had u veel bier gedronken, die avond", wilde de politierechter weten. „Ach, dat gaat wel; een stuk of der tig antwoordde de verdachte. „Ik vind dat wel een prestatie, alhoewel een weinig bewonderenswaardige", bracht !?r." naar voren. En hjj vervolg- Waarom verknoeit u al uw geld aan dat ellendige bier?". „Ellendige bier-herhaalde de verdachte. „Zo ellendig is 't nog niet...". De officier van justitie had daarover een andere mening. Hü zag het over matig drankgebruik niet als een ex cuus. ,,U hebt blindelings andermans eigendommen vernield", merkte hij op en eiste 100,- boete en veertien da gen voorwaardelijke gevangenisstraf. De politierechter stond op het standpunt, dat „waar geld voor drank is, ook geld is voor een boete". Hij veroordeelde de visknecht derhalve tot 50 boete en zoals was geëist bovendien nog „als ernstige waarschuwing" twee weken ge vangenisstraf, maar dan nog voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. (Advertentie) wenst clientèle een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR Hoe zijn werk is gewaardeerd, bleek niet alleen uit de vriendelijke woorden, die politiemensen spraken tijdens een woensdagmiddag gehouden corps-bijeen komst in de gymnastiekzaal van het hoofdbureau van politie te Overveen, maar ook uit de aanwezigheid van bijna honderd inwoners van Aerdenhout, die later op de middag de adjudant in het afdelingsbureau de hand kwamen druk ken. In Overveen sprak allereerst als hoofd van de politie burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller, die een geschenk onder enveloppe aanbood. Hij was ver gezeld door wethouder ir. W. v. d. Laan en gemeentesecretaris G. van Eek. Spreker stelde de vertrekkende adju dant ten voorbeeld aan de jongeren, om de plezierige Wijze, waarop de adjudant zorgde voor een goede sfeer en trouwe plichtsvervulling. De burgemeester merkte voorts op dat de adjudant het niet eens is met degenen, die de Bloe mendalers een moeilijke bevolking vin den en die van Aerdenhout in het bij zonder. De corps-chef van politie, hoofdinspec teur J. Voerman, gaf een overzicht van veel hoogtijdagen in het leven van ad judant Wessel, die sedert 1 december 1938 de politie Bloemendaal heeft ge diend. HQ bood als geschenk van het corps een tuinstoel aan en voegde er als persoonlijk geschenk een boek aan toe. Voorts las hij een telegram voor van de oud-burgemeester van Bloemen daal, jhr. mr. C. J. A. den Tex. De heer J. L. de Rave, sprekende als voor zitter van de politiesportclub Bloemen daal, bood een parapluie aan. Voorts ontving de scheidende politieman nog enige boekenbonnen. Later in de middag recipieerde het gezin Wessel in het afdelingsbureau aan de Viersprong in Aerdenhout, waar men ook kennis kon maken met adjudant A. Post, opvolger van de heer Wessel. Het Spaarne ligt daar vrijwel helemaal dichtgevroren. Aanvankelijk heeft men nog wel geprobeerd om vanaf Lisse met een sleepbootje, dat voorzien is van een ijsploeg, naar Haarlem te komen om het daar ingevroren motorschip „Adri" op te halen, maar het ijs in de Ringvaart bleek voor deze „breker" te dik. HAARLEM, 3 jan. In Haarlem is het jaarljjkse scholieren schaaktoer nooi gehouden. Het toernooi, waaraan door 57 jonge schakers werd deelgeno men werd geopend door Haarlems bur gemeester mr. O. P. F. M. Cremers. Verdeeld over een hoofdgroep van 32 spelers en twee bij-groepen hebben de jonge schakers elkaar in de Kerstva kantie de begeerde prijzen betwist. De leising was in handen van Bas Groot die geassisteerd werd door Ouke de Jong. De voorzitter van de Noordhol landse schaakbond, de heer J. Lan- kamp was op de laatste dag aanwe zig om de prijzen uit te reiken. Hij kon dit in de hoofdgroep doen aan de Be verwijker Gerben van Manen, die zijn rivalen wist voor te blijven en zijn naam op de fraaie wisselbeker zag ge graveerd. Han Everaars Uit Santpoort legde beslag op de tweede prijs. In de eerste bij-groep won de Haar lemse scholier Önno Meier de eerste prijs. In de tweede bij-groep kwam Wietze Nü'dam uit Haarlem als de sterk ste speler voor de dag. De winnaar van het hoofdtoernooi zal t.z.t. mogen deelnemen aan de per soonlijke Noordhollandse jeugdschaak- kampioenschappen. HAARLEM, 3 jan. „Ik maak het nog best. M'n gezondheid laat me nog niet in de steek", vertelde ons van morgen telefonisch de heer Andreas Beekman uit de Rijnegomlaan in Aer denhout, die vandaag 101 jaar gewor den 'is. „Wanneer het niet al te koud is, maak ik elke dag nog een wande ling. In deze barre kou kom ik er na tuurlijk niet uit". De heer Beekman heeft vorig jaar op grootse wijze zijn eeuwfeest gevierd. Zijn 100e verjaar dag viel samen met het 100-jarig be staan van de Rijkskweekschool in Haarlem, waar de heer Beekman ja renlang leraar is geweest. Op zijn 100e verjaardag kreeg hij het eerste exem plaar aangeboden van een door hem uit het Frans vertaald kinderboekje „De Robinson van twaalf jaar". De heer Beekman hoopt vandaag de schrijver Cor Bruyn bij zich aan huis te treffen. Cor Bruyn heeft het boekje n.l. wat opgewerkt en kan de 101-jarige ongetwijfeld vertellen hoe het boekje „loopt". Want daar weet de krasse heer Beekman nog weinig van. Zijn hobby, de sterrenkunde, heeft hjj in de loop van dit jaar opgegeven. Ze vergde te veel van hem. Vele jaren is hij lid geweest van de Weer- en Sterrenkun dige Vereniging. En enkele jaren ge leden nog gaf hij privé-lessen thuis in deze wetenschap. Wel leest hij nog iedere dag trouw de krant en luistert hij naar de radio. „Het is helemaal niet moeilijk om oud te worden. Als er niets tussenkomt, en mijn goede ge zondheid .blijft, haal ik het volgend jaar ook nog wel". Advertentie Modisch en medisch verantwoord CINEMA PALACE: (2e week) Sergeants 3, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De zoon van Captain Blood, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: (2e week) De ijzervreter, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: (3e week) Boccaccio '70. str. volw.. 2 en 8 uur. REMBRANDT: (2e week) De overval, a.l., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: Ma. t.m. do.: De Mongolen, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: (2e week) Eclips, volw. 2.15, 6.45 9.15 uur. MÜNERVA: t/m do. 8.15 uur: De Jantjes, alle leeftijden. Vrijdag 4 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „Naar het U lijkt" van Sha kespeare. Regie: Karl Guttmann. In de hoofdrollen: Sigrid Koetse en Julien Schoenaerts. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar- Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks 10—5 uur; zo. 1—5 uur. Teylers Museum. Schilderijen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige Instrumenten Dage lijks 11-5 uur Eerste zondag van de maand van 1-5 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken Van 10-12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—6 uur Vleeshal: Tot 31 januari „Bestuurde trillingen", tentoonstelling over electrici- teit en electronica. De Vishal, Grote Markt. Tentoonstelling van werken van leden van de Haariemse Vereniging van Beeldende Kunstenaars „De Groep", Tevens expositie van enige aan winsten van 1962 van het moderne Haar lemse kunstbezit. Dagelijks geopend 22 dec t.m. 13 jan. van 10—5 uur, zon- en feest dagen 15 uur. Museum Het Huls Van Looy, KI. Hout weg. Tentoonstelling van litho's en affi ches van Toulouse Lautrec. 21 dec. t.m. 15 jan. 12-12.30 uur en 1330—17 uur, zon- en iemse School van da 16e tm. 16e eeuw. feestdagen 2—5 uur. (Advertentie) beschikbaar voor verhuur ZONDER CHAUFFEUR Sterk verlaagde wintertarieven All risk veizekerd HAARLEM. 3 jan. De Haarlemse rechtbank heeft het onderzoek van de zaak tegen een 49-jarige en een 40-jarige autohandelaar uit Haarlem, die ver dacht worden van het importeren van een in Duitsland gestolen auto, niet volledig geacht. Dit is de tweede maal, dat de rechtbank er toe besloten heeft de zaak opnieuw te laten onderzoeken. Er zal onder meer nog contact worden opgenomen met enkele Duitsers, die voor een spotprijs auto's zouden heb ben verkocht. De zaak is voor onbe paalde tijd uitgesteld. HAARLEM. 3 jan. De oefenavond van de r.k. EHBO-vereniging Sint Ber- nardus gaat vanavond niet door. HAARLEM, 3 jan. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn van oor deel, dat in de behoefte aan snelle verbindingen tussen Schiphol en de voor naamste plaatsen in de provincie in voldoende mate zal zijn voorzien, zo dra de zuidelijke randweg van Amster dam, die op het ogenblik door het rijk wordt aangelegd, klaar is. Dat staat te lezen in de Memorie van Antwoord op het algemeen verslag van het We genfonds. Over het tracee van een nieuwe weg Heemstede-Aalsmeer-Uithoorn is thans overleg gaande met de provincie Utrecht en de gemeente Aalsmeer. Ook Zuid-Holland, de Rijkswaterstaat en en kele andere gemeenten uit Noord-Hol land zullen bü dit overleg worden be trokken. Zowel aan een tracee ten noor den als aan een tracee ten zuiden van Aalsmeer zün voor- en nadelen ver bonden, zo schrüven Gedeputeerde Sta ten. De belangen, welke bü deze kwes tie een rol spelen, zullen zorgvuldig te gen elkaar moeten worden afgewogen. G.S. verwachten, dat in de loop van dit jaar het overleg wordt afgesloten. Bü het uitwerken van de plannen voor de aanleg van een tweede rijbaan langs de Westelüke Randweg tussen de Zülweg en het viaduct ten noorden van Heemstede wordt er rekening mee ge houden, dat de langs de randweg ten fietspaden in zuidelüke richting worden doorgetrokken, te weten aan de oost zijde tot het kruispunt Vlaamseweg en aan de westzüde tot de aansluiting van de Parnassiakade tegenover de Puls laan. Ten zuiden van deze punten kun nen de fietsers gebruik maken van de bestaande parallelwegen. HAARLEM, 3 jan. Nu een felle kou het land teistert en overal tal van dieren en vogels in nood verkeren, heb ben allerlei instanties de handen ineen geslagen om te redden wat er te redden valt. In Haarlem werken de Stichting Vogelrampenfonds voor Haarlem en omstreken, de politie en de brandweer nauw samen. In de Orangerie van de Stadskweektuin aan de Kleverlaan is door het Vogelrampenfonds in nauwe samenwerking met de dienst voor De Hout en de Plantsoenen een noodhospi taal voor dieren ingericht. De dieren en vooral de vogels die men overal in en rond Haarlem ver kleumd en half-bevoren aantreft, wor den naar de Orangerie overgebracht. Daar heerst een temperatuur van en kele graden boven nul, zodat de slacht offers zich langzaam kunnen aanpas sen. Het personeel van Hout en Plant soenen en de mensen van het Vogel rampenfonds zorgen voor de verdere verzorging. Iedere dag trekt men er rond tien uur op uit om overal in stad en lande de hongerige dieren en vogels te gaan voederen, vogelvrienden uit de hele stad brengen daartoe voedsel büeen, dat in de Stadskweektuin wordt verzameld. Er bestaat vooral een dringende be hoefte aan gesneden brood. Men heeft geen mensen genoeg om het binnenge komen brood zelf te snijden, zodat men wel op de welwillendheid van het pu bliek is aangewezen. Voorts komen er vetkanen binnen en andere begerens waardig voedsel voor de dieren in nood. Het Vogelrampenfonds maakt er het publiek op opmerkzaam, dat het zoveel mogelijk ook in eigen omgeving de voe dering van dieren en vogels ter hand kan nemen. Daartoe is het nodig, dat eerst de sneeuw verwüderd wordt op de voederplaats, anders kunnen de die ren het voedsel niet vinden. Het verdient aanbeveling om de voederplaats regel matig schoon te maken. Gesneden brood, vetkanen en oliehoudende zaden (ape nootjes, liefst in de schil) zün het meest in trek. Wie ergens vogels of andere dieren in nood ziet verkeren, kan het beste onmiddellijk de Stadskweektuin opbel len (telefoonnummer 61350),) waar de hulpdienst geconcentreerd is. Ook de polrtie doet regelmatig meldingen. Zo werd gisteren gemeld, dat bü de Buitenrustbrug een zwaan zat vastge vroren. Dit is heel opmerkelük, want een zwaan weet zich meestal wel tijdig ■los te maken. Toen men erop uitging, ■bleek er inderdaad een zwaan met de HAARLEM, 3 jan. Vanmorgen heeft de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman tegen een 30-jarige grondwerker uit Eindhoven vier jaar gevangenisstraf wegens zwa re mishandeling geëist. Hü had op de avond van 21 oktober van het vorig jaar op het terrein van de suikerfa briek in Halfweg een 35-jarige chauf feur uit Zeeland met een knipmes in het oog gestoken, waardoor deze thans dat oog mist. De verdachte, die 20 glazen bier had gedronken, had ruzie gekregen met het slachtoffer in de kantine van de fabriek. Hü zou hem n.l. hebben verweten dat de chauffeur te veel overuren maakte. De chauffeur nam dat verwüt niet en zou daarop aan de verdachte hebben voorgesteld om het buiten met de vuist uit te vechten. Op een gegeven mo ment raakte de grondwerker tussen een deur bekneld. Omdat hü daardoor in een ongunstige situatie terecht was ge komen, greep hü naar zijn mes en stak de Chauffeur. De officier van justitie achtte opzet aanwezig en memoreerde, dat verdach te enkele jaren geleden ook al eens wegens zware mishandeling terecht had gestaan en was veroordeeld. De grond werkei stond in het algemeen bekend als een agressief man, die niet schroom de om geschillen met een mes te be slechten. Naar het oordeel van de raadsman, mr. A. W. Luikinga uit Haarlem, was er geen sprake van opzet. De grond werker zou in een vlaag van verstands- verbüstering hebben gehandeld. De rechtbank zal 17 januari uitspraak doen. HAARLEM, 3 jan. Wegens büzon- dere omstandigheden gaat de liederen- avond van Antoinette Blom vanavond in de tuinzaal van het gemeentelük concertgebouw niet door. borstharen vastgevroren te zitten in het Üs van het Zuider Buiten Spaarne. De brandweer werd te hulp geroepen en een brandweerman slaagde er via een ■ladder in de zwaan te bereiken en te bevrijden. Het dier werd overgebracht naar de Orangerie en voelt zich nu weer uitstekend. Onder de Buitenrustbrug een bü- zonder koud punt zün heel wat meer koeten en kuif eendjes het slachtoffer geworden van de felle kou. De brand weer Is er samen met het Vogelramp- fonds gisteren in geslaagd een aantal dieren van een wisse ondergang te red den. Een bestuurslid van het Vogelram penfonds is daartoe in een rubberboot van het fonds naar het wak gegaan. Vanaf de brug werd de boot met lpnen naar het wak getrokken. Nabü het wak heeft het Vogelrampenfonds een baal stro gedeponeerd, zodat de achterblü- vende vogels er enige beschutting en warmte kunnen vinden. De vogels zün gisteravond in de richting van het stro gejaagd. "Nabij het pontje over het Zufder Buiten Spaarne heeft men gisteren nog een zwaan weten te bevrijden en bü het Liewegje onder Haarlem- merliede werd een reiger gered. (Advertentie) Mebilefeon service dag en nacht NIEUW VENNEP, 2 jan. Toen de speciaal hiervoor in het leven geroe pen tentoonstellingscommissie enkele maanden geleden de eerste werkzaam heden begon voor de „Vicon Hobby- tentoonstelling", heeft niemand ver moed dat deze expositie van vrijetijds besteding een dergelijke omvang zou nemen als in het afgelopen weekeinde is gebleken. Tientallen personeelsleden vap Landbouwwerktuigen en machine fabriek „Vicon" zowel behorend tot het Nieuw Vennepse bedrijf als uit En geland hadden hun produkten inge zonden. Toen op de middag van 28 de cember de jury verscheen, was de fa- briekskantine niet meer te herkennen: van een zakelijke schaftruimte was het een tentoonstellingszaal geworden, die veel afwisseling bood. Er waren dan ook inzendingen op allerlei gebied: teken* en schilderwerk, fotocollecties, meubelen, hout- en me taalbewerking, een elektronisch orgel dat één der werknemers bouwde, plan ten en bloemen, een terrarium, post zegels en andere verzamelingen, radio- bouw, elektrische klokken, zelfgebouw de modellen van vliegtuigen en sche pen. De dames waren vertegenwoor digd met borduurwerk en andere hand werken. De kinderen toonden hun ver zamelingen. „We hadden een zware taak", zei de jury na afloop, „want al les is kwalitatief zeer hoog". Vrijdagavond opende de heer J. Vis sers, één der directeuren, de tentoon stelling. „Het is goed", aldus de heer Vissers, „om in deze tijd van techniek en specialisatie een liefhebberij te heb ben. Bovendien brengen de hobbies de personeelsleden vaak tot elkaar." Hij hoopte dan ook, dat de tentoonstellings commissie van deze hobbytentoonstel ling een jaarlijks terugkerende tradi tie zal maken waaraan door de mede werksters en medewerkers van het be drijf steun wordt gegeven. (/OORHOUT, 3 jan. De jeugdcom missie van de R.K.S.V. Foreholte hield voor haar jeugdleden schaatswedstrij den. De belangstelling bleef beneden de verwachting. De harde wind verge zeld van veel stuifsneeuw was hiervan wel de oorzaak. De uitslagen waren: Pupillen: 1. C. Borijk, 2. D. Vlagveld, 3. R. Vlasveld. Asspiranten: 1. Chr. Bierman, 2. Hans Kortekaas, 3. P. Vlasveld, 4. B. Koster. Junioren: 1. J. v.d. Ploeg, 2. Fr. Kor tekaas, 3. Fr. v.d Berg, 4. Fr. v.d. Ploeg

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3