Nederlandsche Bank verlaagt disconto met pet. tot 3 2 pet. Conjuncturele spanningen zijn verminderd 4% HOUDT U VAN WAGNER? mijn uhisky Nebben! HET WOLVEN JONG m Alfredo DAGP0ZZEL m m m m m m UIT DE PERS /K Uil pie plbbt hebben l BIJ GEBREK AAN BEWIJS Directeur Haagse gemeentewerken behoudt salaris na ontslag CREDIET- EN EFFECTENBANK N.V. il RB M DINSDAG 8 JANUARI 1963 PAGINA Heide Maatschappij herdenkt dr. H J. Lovink Prinses Marijke terug van wintersport Moeder ontvoert kind uit kliniek Van fiets gevallen en overreden Ton m vier jaar In le 9 maanden 1962 4 meer buitenlandse hotelgasten KROMME NIEUWE GRACHT 6 - UTRECHT Op bank- boekjes over max. f 25.000 TELEFOON <030)-15 8 51 POSTGIRO 75651 Indrukken over een strijd der geesten: Vaticanum II Benoeming Onderscheiding door LUKACS WtfAAAAHHl EN LfiBT MIJ EENS 'EN HMDkN OM HOOb flfiN DfST BRRDI6E SIKJE VOELEN 1 Cun mekeer de hek dek uel eeNs^ CMH0O6 STEKEN .BLS HU ER. TENMINSTE NIET OE VOORKEUR MNüEEFJ OM y ONZE vervalsers TE ACHTER VoLOEM? IK Uil Die m bh ken HEBBEN! EN iK uI/L ROST EN ERIC DE NOORMAN 89. De overval is zo verraderlijk, dat Eric en Svein machteloos zijn vóór ze het weten. Bliksemsnel worden hun handen op de rug vast gesnoerd, en weinig zachtzinnig duwt men hen het duin op. Aan de andere zijde van de duintop staan in de duisternis nog twee mannen, van wie er een bemerkt Eric bij het naderbij komen de handen ook op de rug gebonden zijn. Het is een ongure, haveloze kerel en de manier, waarop hij hen toegrijnst maakt hem zo mogelijk nog minder aantrekkelijk. De troep, die hen overmeesterd heeft, bestaat uit zeven man, telt Eric niet zonder nijd. Had hij dat geweten, dan was er mis schien nog iets te beginnen geweest, temeer daar die kerels geen van allen goed bewapend zijn. Maar in de duisternis leken het er een hele boel. Zuchtend haait hij de schouders op en de derde gevangene grin nikt schor. „Van welk schip kom jij, makker," fluistert hij. De Noorman werpt hem een giftige blik toe en zwijgt. Zo omringd door de waak zame troep onbekende krijgers sjokken ze voort door het duin, terug in dezelfde richting, van waar zij gekomen zijn, bedenkt Eric bitter. „Wie denken jullie eigenlijk wel, dat je voor je hebt?" wendt hij zich opeens nijdig tot de bewaker naast hem. „Wat hebben wij gedaan?" De ander neemt hem even van terzijde op en haalt de schouders op. „Als je wat te vertellen hebt, kun je dat tegen Heer Skapti doen," snauwt hij dan. „Skapti?" herhalen Eric en Svein als één man ge schrokken. „Ja zeker, Heer Skapti," bijt de ander terug. „Kijk eens aan, onze onschuldige heren schrikken. Om niets zeker hè?" Ontsteld wisselen Eric en Svein een blik. „Geen zorgen, jongens," klinkt op dat moment de fluisterende stem van de derde gevangene. „Zover zal het niet komen, hehehehehe. Vóór die tijd hebben onze mannen al met vriend Skapti afgerekend." VIBRA- nr|j MATIC l 0 1 s (ff: Simofoonproef bedrijf in gebruik gesteld Kolengeld voor gepensi oneerden Souvenirfabrikanten weer verzoend door HENRY CECIL Kankerbestrijding AMSTERDAM, 8 jan. De Neder- landsche Bank heeft haar wisseldis conto met ingang van vandaag met een half procent verlaagd tot Sl/2 procent. De kredietverlening van de handelsbanken en landbouwkrediet- banken aan de particuliere sector, die in het eerste half jaar 1962 de daar voor vastgestelde normen heeft over schreden, is sinds augustus 1962 be- neden deze normen gebleven. Deze omstandigheid is gepaard gegaan met enige vermindering van conjunctu rele spanningen, welke de verwach ting wekt, dat de uitbreiding van de kredietverlening in de naaste toe komst ook zonder restrictieve maat regelen binnen de uit een monetair oogpunt aanvaardbare grenzen zal blijven. Om deze redenen, alsmede tenein de het discontotarief aan te passen aan het lagere niveau dat in het bui tenland in het algemeen geldt, heeft de Nederlandsche Bank besloten haar rentetarieven met ingang van 8 ja nuari 1963 over de gehele linie met 'ft pet te verlagen. Bovendien heeft de Nederlandsche Bank, na pverleg met de representa tieve organisaties van het bankwezen, de gedragslijn, krachtens welke de kre dietverlening aan bepaalde nonnen is gebonden, opgeschort. De rentetarieven van de Nederland sche Bank zijn met Ingang van 8 janua ri 1963 als volgt vastgesteld: wissel disconto 3'/« pet; promessendisconto 4 pet: rente voor voorschotten in reke ning-courant en beleningen voor parti culieren 5 pet en voor anderen 4 pet. Onder ..particulieren" zijn te ver staan alle natuurlijke en rechtsper sonen, behalve: de Staat der Nederlan den. de ingevolge de wet toezicht Kre dietwezen in het register der krediet instellingen ingeschreven handelsban ken, centrale kredietinstellingen, land- bouwkredietbanken en algemene spaar banken. zomede de leden van de ver enigingen. die aangesloten zijn bii de Nederlandse organisatie van het effec tenbedrijf en de leden van de vereni ging van valutamakelaars en disconto handelaren. In bank- en geldmarktkringen had ARNHEM, 7 jan. De voorzitter van de raad van bestuur van de Neder landse Heide Maatschappij, jhr. dr. C. Q. O. Quarles van Ufford, heeft van morgen in tegenwoordigheid van bestuur directorium en vele functionarissen van de Heide Maatschappij een krans ge legd aan de voet van het borstbeeld van wijlen dr. H. J. Lovink voor het hoofdkantoor der Heide Maatschappij aan het Sickeszplein te Arnhem. De maatschappij die 29 januari 'haar "5-iarig bestaan viert waarbij naar ver wacht wordt het Koninklijk paar aanwe- zjK zsl ziin, wilde door deze korte plech tigheid de nagedachtenis eren van een man die door het sterke vertrouwen dat hvi inboezemde naar het woord van jhr. Quarles de Heide Maatschappij ge maakt heeft. In 1899 stichtte Lovink het Staatsbos beheer, in 1901 werd hij directeur-gene raal van de landbouw, moest toen als directeur van de Heide Maatschappij ontslag nemen maar werd lid en later voorzitter van het dagelijks bestuur. In 1907 werd de heer Lovink directeur- generaal van de landbouw in 't toenma lige Nederlands-Indië, nadat hij in 1904 mr. Sickesz had opgevolgd als voorzitter van de Heide Maatschappij. Na een bijna 50-jarige staat van dienst verwierf hjj in 1938 de gouden medaille der maatschappij, de economische ho geschool te Rotterdam eerde hem met het doctoraat honoris causa. Dr. Lo vink heeft een zo sterke stempel op de Heide Maatschappij gedrukt dat zijn geest als voortrekker, doorzetter en in spirator tot op de huidige dag leven dig is gebleven, aldus jhr. Quarles van Ufford. De krans die aan zijn borst beeld werd gelegd was door het per soneel zelf vervaardigd. SCHIPHOL, 8 jan. Gehuld in een warme bruine bontjas heeft de Koningin gistermiddag in alle stilte haar jongste dochter van Schiphol afgehaald. Prin ses Marijke, die 27 december naar München vloog, keerde met haar twee vriendinnen en met mej. L J. Ingen Housz. voormalig verzorgster van de jongste twee prinsessen, van een win tersportvakantie terug in een lijnvlieg- tuig uit Zürioh. Op verzoek van de Koningin was aan de terugkomst van de prinses tevoren geen enkele rucht baarheid gegeven. BREDA, 8 jan. De recherche in Helmond heeft een twintigjarige onge huwde vrouw aangehouden, die ervan wordt verdacht met kerstmis haar zoontje uit de vrouwenkliniek „Moeder- heil" in Breda te hebben ontvoerd. Zjj is inmiddels naar Breda overgebracht om er voor de officier van justitie te worden geleid. WIERDEN, 7 jan. Nabij het Am bonezenkamp „De Vossebos" is van morgen de 23-jarige onderwijzeres me juffrouw A Spoelman, van haar fiets ge vallen en door een auto overreden. Zij was vrijwel op slag dood. Zij is ver moedelijk door de gladheid komen te vallen. Mej. Spoelman was van haar woonplaats Den Ham op weg naar haar school in Wierden. BOXTEL, 7 jan. In de afgelopen nacht is de 22-jarige mevr. J. van Deur zen uit Den Bosch in een ziekenhuis te Boxtel overleden na een aanrijding bij de „Halsche Barrière" van rijksweg 64 onder Boxtel. Een uit de richting Den Bosch komende personenauto raakte plotseling op het imker weggedeelte en kwam daardoor frontaal in botsing met een personenwagen die bestuurd werd door de heer Van Deurzen en waarin ook zijn vrouw zat. De bestuurders van beide wagens liepen geen letsel op. men een verlaging van het officiële disconto van de Nederlandsche Bank wel verwacht. Men had echter niet de indruk dat deze maatregel reeds zo vroeg in het nieuwe jaar zou worden genomen. Over het algemeen verwacht te men de verlaging niet voor de helft van deze maand. De vorige disconto-verandering vond plaats op 25 april 1962, toen de centrale bank besloot haar rentetarieven over de gehele linie met een half procent te verhogen, waardoor het disconto werd bepaald op 4 pet. Motivering was toen het nog steeds in omvang toenemende beroep van het bedrijfsleven op bank krediet en de daaruit voortvloeiende overschrijding van de door de centra le bank met het bankwezen overeen gekomen normen voor de toelaatbare kredietexpansie. De omstandigheden hebben zich sindsdien gewijzigd en een tarief van vier procent wordt niét meer nodig geacht, waardoor een verlaging tot 3'/ï pet kon volgen. Zoals bekend, had de bank op 20 december 1P62 ook haar kas- reservepercentage reeds verlaagd, het welk daarmee in 1962 is gehalveerd, want per 22 januari 1962 was het nog acht pet en vanaf 20 december is het vier pet. In kringen van de geldmarkt acht men de verlaging tevens in belangrijke mate een aanpassing tegenover het bui tenland. Immers in december verlaag de België zijn disconto tot 3pet en op 3 januari 1963 heeft The Bank of England haar disconto tot 4 pet ver laagd. In West-Duitsland ligt het dis conto op 3 pet, in Frankrijk op 3'/j pet en in de Verenigde Staten op 3 pet. O 's-GRAVENHAGE, 7 jan. Het Cen- traal Bureau voor de Statistiek deelt mede dat gedurende de eerste negen maanden van 1962 bijna 3,3 min over nachtingen van buitenlandse gasten in hotels werden geregistreerd. Ten op zichte van de overeenkomstige periode van 1961 betekent dit een toeneming van 112.000 overnachtingen of bijna 4 pet. Het grootste aantal bezoekers met 1.173.000 overnachtingen kwam uit Duitsland. Ten opzichte van de eerste negen maanden van 1961 betekent dit een toeneming van 32.000 overnachtin gen of bilna 3 pet. Het aantal overnachtingen van gasten uit Zwitserland en uit Denemarken nam vergeleken bij de overeenkom stige periode van 1961 toe met elk ruim 9 pet. Voor Frankrijk was de toeneming bijna 8 pet en voor het aantal over nachtingen van bezoekers uit de Ver enigde Staten van Amerika bijna 5 pet. Voor bezoekers uit Engeland en Schot land bedroeg de toeneming 1 pet. Een achteruitgang vertoonden de overnachtingen voor gasten uit België en Luxemburg (bijna 2 pet), Noorwe gen (3 pet) en Zweden (bijna 8 pet). Het aantal overnachtingen van geal lieerde militairen nam in de eerste 9 maanden van 1962 ten opzichte van 1^61 toe met 16 000 of bijna 15 pet. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 8 jan. De gemeente raad heeft gisteren met slechts twee stemmen tegen het voorstel van b. en w. aangenomen, de directeur van ge meentewerken, de heer <L Bolomey, eervol te ontslaan met behoud van salaris tot het bereiken van de 65- jarige leeftijd. Men kwam tot deze be slissing na er twee uur in het geheim en veel korter in het openbaar over te hebben beraadslaagd. Een ingediend amendement ook bij dit ontslag de normale wachtgeldregeling toe te pas sen, werd met veertig tegen vijf stem men verworpen. Zoals gemeld kon de heer Bolomey zich er niet mee verenigen dat er kortgeleden naast hem nog een eco nomisch directeur is benoemd bij ge meentewerken. De spanningen die reeds langer tussen de directeur en het college van b. en w. bestonden, spitsten zich daarna zo toe, dat b. en w. van mening waren dat vruchtbare samenwerking niet meer mogelijk was. De heer Bolomey bood aan heen te gaan, mits hij zijn vol ledig salaris kon behouden, een op lossing die de gemeente de resteren de vier jaar meer dan 100.000 zou gaan kosten. Het college ging hier mee akkoord, de beslissing was aan de raad. Na de geheime zitting werden de beraadslagingen over het ontslag in het openbaar voortgezet. Mr P. J. M. Aal- berse (KVP) betoogde dat er al jaren lang een gevoel van onbehagen is bij de raad wanneer gemeentewerken ter sprake komt. Hij typeerde een en an der met de vraag, wie nu eigenlijk de dienst uitmaakt bij gemeentewerken. De heer Aalberse zei dat zijn fractie er geen bezwaar tegen heeft dat de heer Bolomey zijn volle salaris be houdt. Hij noemde dit een behoorlijk eindvan een zaak, waaraan een einde moet komen. Tegenstanders van het voorstel het volle salaris door te be talen waren de heer L. v. d. Weide (Prot.-Chr.) en mr dr W. van Ommen Kloeke (VVD). De eerste vond het „goedgeefsheid' en de laatste sprak over een „premie voor gebleken on wil". Advertentie) Opneming in deze rubriek it nitt noodzakelijk een bewijs van instemming. In De Bazuin schrijft prof. E. Schillebeeckx O.P. zijn indrukken over het verloop van de eerste fase van het tweede Vaticaanse Concilie. Aan het slot van zijn beschouwing laat hij de vol gende waarschuwing horen: Als er iemand het concilie nog kan doen mislukken, zijn het voor mijn part de „existentiëlen" zelf, voorzoverre zij op het thuisfront doorslaan en nu zouden denken dat al hun wilde ideeën vrije baan hebben gekregen. Alleen een serene waarheidsliefde van het thuis front zal de gelukkige doorbraak van het concilie kunnen voltooien. Ver diend of onverdiend, Nederland heeft onder de concilievaders nu eenmaal de naam de voorhoede te zijn van hetgeen dit concilie aan verrassing bracht. Het Nederlandse thuisfront kan daarom het Nederlandse episcopaat in een delicate, ja onmogelijke positie drukken, door publicaties, eisen of wat dan ook, waar bij de waarheid niet aan prudentie wordt gepaard of waarjn men vooral wil zoeken naar de diepe roerselen in de machtsverhoudingen van kerkelijke instanties. Ik weet het, men zal zeggen; wij hebben toch ons christelijke geweten dat we niet een tijd lang het zwijgen kunnen opleggen! Ongetwijfeld is er dit geweten, en zijn verantwoordelijkheid Maar als de modernen spreken over het gesitueerd zijn van dit geweten, zouden zij dit ook moeten toepassen in dit geval, nu de Kerk „in staat van concilie" is: dit is een bijzondere situatie ook voor ons geweten. En als ons ge weten tegen bepaalde dingen in opstand wil komen, doet het dat niet om maar eens een kreetje te slaken, maar in bit tere christelijke ernst en dus om mee DEN HAAG, 8 jan. - Met ingang van 16 januari is tot burgemeestei van Dalf- sen benoemd de 'ree. K iVl E. Vol gers, Nederlands Hervormd er lid van de CHU. Sinds 1954 is hij burgemees ter van Wanneperveen. DEN HAAG, 8 jan. - Bij K.B. is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau mr. H. C. P de Bruijn te Amsterdam, directeur van Wamber- sie en Zoon CVOA. te werken aan de sanering van wat men ongezond acht. Maar indien nu we gens de situatie van de „Kerk in concilie" een wellicht opgepropte rust metterdaad de beste atmosfeer is opdat het wereld-episcopaat des te vrijer en doelmatiger zijn woord zou kunnen laten horen op het concilie, is deze rust dan concreet niet het vanzelfsprekende besluit van het christelijke geweten, en niet de (wellicht rechtmatige) aanklacht van op de daken? De heilige veront waardiging van het geweten kent ook haar situatie-oordelen en weet daarom te zwijgen als spreken concreet meer kwaad dan goed doet! Ons geloof blijft nog steeds het oude katholieke geloof. Geen ander. Maar een geloof dat lééft. A 3030 ©PIB COPENHAGEN VI BRA- MATIC MOCQ UTRECHT, 7 jan. Vanmiddag is de P.T.T. gestart met het gimofoon- iroefbi'drijf voor de Nederlandse te- efoonabonnees. In de Noord-Oostpolder beschikken veertig personen en onder nemingen op het ogenblik over een si- mofoon, een viereneenhaive kilo wegend kastje dat op een transistorradio lijkt. Men kan door de simofoon niet spre ken. De bezitter kan alleen op de hoog te worden gesteld dat een telefoonabon nee hem bepaalde inlichtingen (maxi maal zes stuks, die in code worden mee gedeeld) wil verschaffen. De P.T.T. zal enkele maanden experimenteren. Aan het eind van het jaar wordt voor ten HENGELO, 8 jan. De directie van Heemaf n.v. heeft de gepensioneerden van haar bedrijf een extra uitkering gedaan van vijftig gulden als compen satie voor de hoge kosten voor brand stof. hoogste 50000 telefoonabonnees de eer ste Nederlandse simofoondienst in ge bruik gesteld. De naam van deze nieu we dienst „Simote" is een samentrek king van de eerste letters van enige woorden uit de functiomschrijving: het Signaleren aan een MObiele gebruiker dat met hem per TElefoon contact wordt gezocht. UTRECHT, 8 jan. Bij de opening van de souvenirbeurs heeft de heer A. Bosman hier gistermorgen meege deeld, dat de moeilijkheden die in het afgelopen jaar in de vereniging van souvenirfabrikanten waren gerezen, zijn opgelost. De twee besturen die in de vereniging waren gevormd hebben onder auspi ciën van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs een schriftelijke stemming uitgeschreven voor de benoeming van een nieuw bestuur. Aan deze stemming nam 82 procent van de leden deel. Het nieuwe bestuur bestaat uit de heren A. van Asperen Jr., A. Bosman, B. Drost, A. Erkens, G. Oudenaarden en P. A. Verwer. Vertaald door E. D. KÜNZLI-BOISSEVAIN 48 „Kolonel Brain," vervolgde de rechter, nog steeds vriendelijk, „wilt u misschien ook gaan zitten, ter wijl u uw getuigenverklaring aflegt?" „Neen, dank u, mijnheer de president. Ik pro beer in de houding te staan." „Dus daarom lijkt u zo oncomfortabel. Dat is he lemaal niet nodig. Op de plaats rust, kolonel, of hoe noemt u dat?" „Dank u wel, mijnheer de president. U bent zeer vriendelijk. Ik vrees dat ik geen plaats heb om mijn voeten op de voorgeschreven afstand van el kaar te zetten, maar daar u ze toch niet kan zien, hoop ik „De voeten komen er niet op aan, kolonel. Ver telt u mij maar eens over die man, die gisteren bij u kwam. Wie was het?" „Een zekere meneer Low, mijnheer de president." „Meneer Low? Bedoelt u de getuige voor het open baar ministerie?" „Ik geloof het wel, mijnheer de president." „En wat zei die?" „Hij zei me, dat meneer Morland niet gezegd had: „Daar zal ik u gelegenheid voor geven", maar hij had natuurlijk ongelijk, mijnheer de president, en dat heb ik hem ook gezegd. Dat heeft meneer Mor land wèl gezegd." „Dat is voldoende, dank u wel, kolonel Brain. Laat meneer Low voorkomen." Meneer Low had reeds zijn getuigenverklaring af gelegd en was daarom in de rechtszaal. De vorige dag had hij tevergeefs een half uurtje met de ko lonel gepraat en getracht hem een hersenspoeling te geven, maar zonder succes. „Heeft u gehoord, wat kolonel Brain zei?" vroeg de rechter hem. „Ja, mijnheer de president." „Is het waar wat hij zei?" „Tja," gaf meneer Low toe, „ik heb getracht de kolonel over te halen, accuraat te zijn in zijn ge tuigenverklaring." „Beseft u wel, dat het beïnvloeden van een getuige een zeer ernstige zaak is?" „Ik neem aan van wel. mijnheer de president." „En toch heeft u dat gedaan?" Meneer Low antwoordde niet. Er was hier niets op te zeggen. „Welnu heeft u iets te uwer verdediging aan te voeren? Het is een ernstig geval van belediging van de rechterlijke macht en, tenzij u er een af doende verklaring voor kunt geven hetgeen mij uitgesloten lijkt ben ik voornemens dit als zo danig op te vatten en u naar de gevangenis te sturen." „Ja, mijnheer de president, ik trachtte hem er slechts toe te krijgen, zich tot de feiten te bepa len en niet een verwarde versie van de feiten te verkondigen, die hij op een of andere manier in het hoofd had gekregen." „U probeerde hem over te halen, zijn getuigen verklaring te veranderen." „Zijn getuigenverklaring was niet juist, mijnheer de president." „Dat zegt u en u trachtte hem over te halen, de ze te veranderen." „Dat ziet er wei naar uit, mijnheer de presi dent." „Nu goed dan. Men kan zich moeilijk een duidelijker geval van belediging van de rechter lijke macht voorstellen. U gaat naar de gevangenis" „Voor hoe lang, mijnheer de president?" „Totdat u uw zonde geboet hebt." „Hoe kan ik dat doen, mijnheer de president?" In de eerste plaats door in de gevangenis te zit ten." „Voor hoe lang, mijnheer de president?" „Daar zal ik te zijner tijd wel eens over nadenkne. tn de tweede plaats door een zodanige verontschul diging aan de rechtbank aan te bieden, dat ge- toond wordt, dat u uw fout begrijpt en deze nooit meer zult herhalen. Neen het heeft geen zin om nu uw excuses aan te bieden. Ik zal de verontschul digingen die u heeft aan te bieden, slechts aanvaar den nadat u lang genoeg in de gevangenis hebt ge zeten om te leren en mèt u een ieder die met dergelijke plannen mocht rondlopen dat getui gen niet mogen worden beinvloed. En nu stel ik voor, de zitting te verdagen. Ik krijg zo de indruk dat we allemaal genoeg verwerkt hebben voor van- Hoe onaangenaam zijn gevangenisstraf dan ook was voor meneer Low, zijn ongenoegen viel volko men in het niet bij de consternatie die hierdoor bij Jill veroorzaakt werd en in slechts weinig min dere mate bij Alec. Hoewel zij hem van tijd tot tijd gewantrouwd hadden, was hij altijd zo zeker van zichzelf geweest en zo vol vertrouwen, dat zij volledig op hem waren gaan steunen. Zolang hij nog maar achter de schermen de touwtjes in han den hield, zou alles wel in orde komen. En nu zat hij in het gevang. Jill werd bijna wanhopig. Elizabeth Low zat thuis te breien, toen Jill binnen kwam, geheel in tranen. „Hij hij zit in de gevangenis." zei ze tenslotte. Elizabeth deed haar best om Jill te troosten en besefte toen plotseling, dat er iets niet klopte. Alec kon alleen schuldig of onschuldig verklaard worden aan moord. Er bestond in dit geval geen enkele mo gelijkheid, dat hij schuldig verklaard zou worden aan doodslag. De rechter kon slechts de doodstraf uit spreken als hij schuldig verklaard werd en hem in vrijheid stellen, indien hij onschuldig verklaard werd. J.Ik begrijp het niet," zei Elizabeth, „ik had trou wens geen idee, dat de rechtszitting ai zo gauw zou zijn afgelopen." „Maar natuurlijk moet hij dan nog in de ge vangenis blijven. Je kan in een moordzaak niet op borgtocht worden vrijgelaten. Dat wist je toch al lang? Waar heb je dan zo'n verdriet over?" „Ik heb het niet over Alec," zei Jill. „Niet over Alec wie zit er dan ln de gevan genis?" „Jouw man." „Maar waarom dan?" „Belediging van de rechterlijke macht." „Wat heeft hij dan gedaan?" „Ki. heeft blijkbaar getracht kolonel Brain te be wegen zijn getuigenverklaring te veranderen." (Wordt vervolgd) MILAAN, 8 jan. lUPI) Prof. Har- ris Compton Crick, winnaar van de Nobelprijs voor geneeskunde 1962, heeft hier op een persconferentie gezegd, dat het tussen de twee en drie eeuwen zal duren alvorens kanker geheel zal zijn ui'geroeid. Hii voorzag geen spectacu laire vindingen op het gebied van de kankerbestrijding voor de komende vijf jaar. KRUISWOORDRAADSEL 2 3 4 c 7 8 9 10 co CO c— ao CT> 2 3 Horizontaal: 1. opening, Ierland; 2. eerste reis van schip: 3 regelen, pers. vnw.; 4. een Griekse letter, bepaald gas; 5 Franse vennootschapsvorm, een mens; 6. leemte, roeispaan; 7 hoeveelheid, glooiing; 8 Frans voegwoord, bekende ehansonnière; 9 glansstof; 10. aange haald; 11 vlieg die slaapziekte over brengt arbeidscontract. Vertikaal: 1 beruchte mist. deel van voet; 2 woekerdier. guineas tafk.); 3. iemand die tot een kerk behoort, bezit van boer; 4. dezelfde, uitzicht; 5 schild houder lisbloem; 6 windrichting <Eng>- zuster van moeder: 7 volkenbeschrli- ving; 8. acad graad vloerbedekking- wijnsoort: 9 streng, zonnegod: W- Dlaats in Limburg, 1500. Haagse voet balclub. Oplossing 7 januari: Horizontaal: 1 aga; 4 braak; 6 vet" lies: 8 ag: 9 go: 10 dee: 11 Leo: 12 er- 14 Ir; 15 minaret; 18 gapen. 19 pek Vertikaal: 1 arr.; 2. galm: aai: begerig; 5 kegelen; 6 vadem; 7. soot'- 13. tape; 16. nap; 17. rek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 4