MUZIEK, TONEEL, BALLET, EXPOSITIES Holland Festival 1963 nu ook op de televisie Manifestaties in kader van viering 150-jarig bestaan van Staat der Nederlanden HOUDT U VAM WAGMER? Zorgen maar ook vooruitgang bij Heineken's Brouwerij M HET WOLVEN JONG AI redo BIJ GEBREK AAN BEWIJS DAGPUZZLE Heij Nationale toneel avond: stuk van ermans M. S. Vaz Dias ter aarde besteld Belgen bezoeken psychiatrische inrichtingen Resultaten achter bij verwachtingen Toneel Muziek Anderhalf jaar voor worging geëist V olkswagenf abriek moet 2 dagen sluiten D. W. BRAND'S Gids voor Incourante Fondsen 1963 Senaat akkoord met wetsontwerp toezicht bejaardenoorden WOENSDAG 9 JANUARI 1963 PAGINA 4 Verkoudheidsbacillen protektie tegen infektie door LUKACS MAAR IN Hüfl SNELLE TAM ZI0N "PATRICK EnI biLLy R€EDf> \/ÊR. vOEG UJU ZULLEN O/E PLAAT ZO VLUG M065 LUK TERUGZENDEN ARN DIE &ESTE u)IL Li ff MS/.CHAUFFEUR /NAQR DE LUCHTHMEN EN? PEETJE VLUG! D£ V0L6ENDË DA&te {OEvOYORK. E>RA\10 PATRICK DAT/S ONZE PL ART ER STA Al EEN OPNAME ON DEK Her etiket, laten u)e ER naar iu/steren DAAL /IV DE KELDER AF DOOR DE TuJEEDE DEUR.. SLR DAARNA RECHTSAF ...GA VERVOLGENS ONDER oE ALK --■EN 6RAAF DAa/ DE MUUR OiTX. ERIC DË NOqRMAN 90. De woorden van de derde gevangene zijn kennelijk bedoeld, om hen gerust te stellen, maar ze bereiken het tegendeel. „Wordt Skapti's burcht aangevallen?" vraagt Eric nog voor alle zekerheid, terwijl hij zijn best doet zo onverschillig mogelijk te doen. „Wordt? Hehehehe! Het is misschien al gebeurd, als je het mij vraagt," fluistert de ander gniffelend terug. „Dus kop op, makker. Onze tijd komt nog." Het is alsof een ijskoude hand zich om Erics hart legt... want Erwin, zijn zoon, is immers in Skapti's burcht. En al is het geen pretje gevangene te zijn van Skapti, honderdmaal erger is het, in handen te vallen van het stel nekkensnijders, van wie deze gevangene er een is. Terwijl Eric zijn hersens afpijnigt, om een manier te vinden, zijn zoon te redden, wor stelt op datzelfde moment de kleine Egil ook met dat probleem. Hij is er in geslaagd, het wantrouwen van de piraten wég te praten en verheugt zich zelfs in de min of meer dubieuze vriendschap van de aanvoerder, die nu hij begrepen heeft, dat Egil de weg goed kent in de burcht duidelijk van plan is, daar zijn voordeel mee te doen. „Afgesproken dus," gromt de kerel met een grimas. „Jij zorgt er voor, dat wij de mooie kleine muntjes, die Skapti wel ergens verstopt zal hebben, in handen krijgen, en ik zeg je, dat er dan een aardig brokje van de buit in jouw handen terecht komt. Haha!" „Haha!" echo't Egil gehoorzaam en hij slaagt er zelfs in, te grijnzen. Maar zijn hersens werken snel. Erwin is in gevaar, méér dan wie ook. „Ik heb een boel goed te maken," denkt de johgen, „want het is allemaal mijn schuld geweest. Daarom zal ik prins Erwin moeten redden, want niemand an ders kan het doen. Maar hoe?" Ja, hoe kan één jongen het tegen zowel Skapti, als deze dievenbende opnemen Verschenen: Leidraad voor de vermogens- en inkom3±enbelasiing Koersen en dividenden van circa 2000 niei officieel genoteerde fondsen Prijs per exemplaar f 3, door HENRY CECIL Examens AMSTERDAM, 8 jan. Aan de vie ring van het honderd vijftig-ja rig be staan van de staat der Nederlanden in 1968 ral ook in het programma van het „Holland Festival' voor dit jaar aandacht worden geschonken. Het ligt namelijk in de bedoeling, dat, in het kader van de „Holland Festival ma nifestaties, een tentoonstelling over 150 jaren schilderkunst in Nederland zal worden ingericht. Ook staat een toneel avond op het programma, waarop een toneelstuk van Herman Heyermans voor het voetlicht zal worden gebracht. Een combinatie van Nederlandse toneel spelers- en -speelsters uit verschillen de toneelgroepen zal een werk van Heyermans ODveeren onder regie van Albert van Dalsum. Nog niet is be- der leiding van Jaroslav Krombholc en „Der Fliegende Hollaender" van Wag ner door de Nederlandse Opera onder leiding van Bernard Haitink. Aan de festival-concerten wordt me dewerking verleend door het Berlins' Philharmonisch Orkest onder leiding van Herbert von Karajan, door het Con certgebouw-orkest onder leiding van Eu- gen Jochum, Rafael Kubelik en van Pierre Monteux; door het Haags Resi dentieorkest onder leiding van Alberto Erede, Zubin Melha en van Eugene Ormandy; door het Radio Philharmo nisch Orkest onder leiding van Jean Fournet en door het Rotterdams Phil harmonisch Orkest onder leiding van Franz Paul Decker. Het Nederlands Kamerorkest onder leiding van Paul Sacher en „The Bath Festival Chamber Orchestra" zullen eveneens concerten verzorgen, het laat ste onder leiding van Yehudi Menuhin, die tevens als solist zal optreden. Voorts treden in de festival-maand op het en semble „Benedetto Marcello Strings", het blazers-ensemble van het Concert gebouw, het Danzi-quintet en het ensem ble „New York pro musica". Aan de Het Nederlands Kamerkoor onder lei ding van Felix de Nobel zal werden uitvoeren van Frank Martin. kend welk stuk hiervoor zal worden gekozen, ook is de plaats van opvoe ring nog niet bekend. Het voorlopig programma voor het komend festival, dat plaats zal hebben van 15 juni tot 15 juli, vermeldt reeds nu 4 opera-uitvoeringen, negen con certen, het optreden van kamerkoren en kamer-orkesten, twee liederen-recitals, een ballet-optreden, toneelvoorstellin gen, een internationaal orgel-concours, een filmfestival en tentoonstellingen. Het vorig jaar trok het „Holland Fes tival" een aantal van 90.000 bezoekers. De festival-concerten werden in 1962 buitengewoon slecht bezocht, zo is gis teren meegedeeld op een persbijeen komst. Het vreemdelingen-bezoek aan de festival-manifestaties was in Am sterdam groot; de belangstelling van vreemdelingen voor festival-avonden in Den Haag (Scheveningen) daarentegen was steeds bijzonder gering. Het bestuur zal er naar streven, dat de spreiding van de manifestaties, zoals dit reeds sobeurt via de radio, ook door de Ne- d -landse televisie zal geschieden. let voorlopig programma voor het „Holland Festival 1963" vermeldt de opvoering van de opera's: „Falstaff" vaA Verdi door de Hol'and Festival Ope ra onder leiding van Carlo Maria Giuli- ni, m.m.v. het Concertgebouw-orkest; „Monsieur de Pourceaugnac" van Frank Martin door de Nederlandse Ope ra. in samenwerking met het Grand- Theatre uit Geneve onder leiding van Paul Sacher en m.m.v. het Utrechts Stedelijk Orkest; de „Rusalka" van Dvorak door de Nederlandse Opera on- liederen-recitals zullen medewerken Te resa Berganza en Felix Lavilla en Peter Pears en Benjamin Britten. Het Ne derlands Nationaal Ballet onder leiding van Sonia Gaskell brengt een speciaal festival-programma. In het kader van het „Holland Festi val 1963" zal het koor van de Neder landse Bach-vereniging in Naarden op nieuw de „Hohe Messe" van Bach ten gehore brengen, evenals andere jaren onder leiding van Anthon van der Horst Muzikale medewerking hierbij wordt verleend door het Concertgebouw-orkest. Advertentie) zijn als de dood voor otanh «n J' Dit doosje betekent. Toneelvoorstellingen ontbreken even min op het voorlopig programma voor het festival. Contracten zijn afgesloten met de „Compagnie Roger Planchon uit Frankrijk, die „Georges Dandin" van Molière zal uitvoeren. Leden van „Het Burgtheater" uit Wenen zullen eveneens vóór het voetlicht treden. Voorts zal de pantomimegroep „The theatre on the balustrades" uit Praag een reeks voorstellingen verzorgen. Er zjjn ook besprekingen gaande over de medewerking van de toneelgroep „Stu dio". Het internationaal orgelconcours heeft plaats in Haarlem en in Alkmaar. De festival-tentoonstellingen worden gehou den in Amsterdam t Rijksmuseum of Gemeentemuseum), in Den Haag (Mau- ritshuis of gemeentemuseum) en m Rot terdam (Museum Boymans van Beunin- gen). In het gemeentemuseum in Den Haag zal een Kandinsky-expositie wor den ingericht. Nederlandse solisten, die aan diverse festival-manifestaties hun medewerking zullen verlenen zjjn o.a. Corr. Canne Meijer, Erna Spoorenberg, Guus Hoek man, Gré Brouwenstijn, Herman Kreb- bers en Theo Olof. De manifestaties heb ben met name plaats in Den Haag (Sche veningen), Amsterdam en in Rotterdam. Een definitief programma zal zo spoedig mogelijk het licht zien. OUDERKERK a.d. AMSTEL Op de Portugees-Isiaëlitische begraaf plaat- is hier gistermiddag onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van de op 81-jarlge leeftijd overleden pionier viui het Nederlandse pershi'- reauwezen, de heer M. S. Vaz Dias, ter aarde besteld. Onder de velen die hem naar zijn rustplaats begeleidden, Bevonden zich de ambassadeur van Israël, de heer H. A. Cidor, de directeur van het ANP mr. M. C. Godschalk, mr. P. J. Mijkse- naar namens het gemeentebestuur van Amsterdam, de heer Gerald Long na mens het Britse persbureau Reuter, be stuursleden van de Buitenlandse Pers vereniging in ons land en het Initiatief Comité Amsterdam, van welke beide organisaties de overledene bestuurslid is geweest. De overledene was ook se cretaris van het dagelijks bestuur der Portugees-Israëlitische gemeente in de hoofdstad. Daarom werd de tocht van het sterfhuis naar Ouderkerk bij de Blauwbrug in Amsterdam onderbroken, vanwaar opperrabbijn A. Schuster van de Nederlands-Israëlitische hoofdsyna goge en de leden van het dagelijks be stuur van de Portugees-Israëlitische ge meente de baar met het stoffelijk over schot naar de synagoge aan de Rapen burgerstraat droegen voor een herden kingsdienst. VENRAY, 9 jan. Circa dertig leden van de commissie voor volksge zondheid van het Belgische parlement hebben gisteren een bezoek gebracht aan de psychiatrische inrichtingen St. Anna en St. Servatius te Venray. De delegatie stond onder leiding van mr. J. L. Custers, de Belgische minister voor Volksgezondheid en het gezin. De minister was vergezeld van zijn kabinetschef, dr. Goossens. Ter begroe ting waren van Nederlandse zijde o.a. aanwezig dr. J. B. M. Veraart, inspec teur van de volksgezondheid in Noord- Brabant en Limburg, en Tweede Ka merleden J. J. Kramer en mr. J. Th. M. de Vreeze, alsmede de medische staf van St. Anna en St. Servatius. Het doel van het bezoek, dat vandaag is voortgeze in Hilversum en Den Haag, is een nadere oriëntatie en informatie omtrent de psychiatrische en geriatri sche zorg. De Belgische minister deelde mee. dat na Nederland ook Frankrijk met dit doel zal worden bezocht. „Over tien vijftien jaar hopen wij op een gelijk peil met onze nabuurlan den te staan". MAASTRICHT, 9 jan. Tegen een 39-jarige assurantiebezorger uit Heer len, die in de morgen van de tweede augustus van het vorige jaar een 39- jarige weduwe in haar flatwoning te genover het ziekenhuis Sint Annadal te Maastricht met een handdoek heeft ge wurgd, is gisteren anderhalf jaar ge vangenisstraf en terbeschikkingstelling van de regering geëist. Hem was dood slag subsidair zware mishandeling door wurging de dood tengevolge hebbende ten Taste gelegd. Op vefzoek van de of ficier van justitie, mr. Ph. M. Schen- kenberg van Mierop, behandelde de Maastrichtse rechtbank de zaak met gefloten deuren wegens de achtergron den van het trieste geval. De zenuw arts, diA. L. Kroft, verbonden aan de psychiatrische inrichting te Venray bracht rapport uit, waarin hy conclu deerde tot niet-toerekeningsvatbaarheid van de verdachte tijdens het plegen van zijn daad. De rechtbank wijst 22 ja nuari vonnis. HAMBURG, 9 jan. De volkswagon- maatsc.hippij heeft bekendgemaakt, dat de staking van de havenarbeiders In de Verenigde Staten de maatschappij <fe- dwongen heeft de volgende week haar fabriek twee dagen te sluiten. Volkswagens, die bestemd zijn voor export naar de Verenigde Staten, vul len de opslagruimte in alle Europese havens. Deze auto's kunnen door de seizoensvermindering van de autover kopen in de wereld niet naar andere landen worden gezonden, zo werd aan de mededeling toegevoegd AMSTERDAM, 9 jan. De resultaten i van Heineken's Bierbrouwerij Mij, hoe- wel op zich zelf niet onbevredigend, zijn achtergebleven bij de verwachtingen en lager dan die van het voorafgaande jaar Poliliek-economische verhoudingen in verschillende landen hebben nadelig ge werkt. terwijl daarnaast de weersom standigheden in Nederland voor het bier- verbruik uitermate ongunstig zijn ge weest, aldus schrüft de directie in het verslag voor liet boekjaar 196t-'62. De vraag is gewettigd of voor het brouwerij- bedrijf de huidige basis, d.w.z. hoge lasten en het prijsbeleid van de over heid, nog wel gezond is te noemen. Een verhoging van de prjjs van het bier zonder meer, zou hoe voor de hand lig gend ook, niet de uitputtende oplossing geven voor de rentabiliteitsproblemen, waarvoor de Nederlandse brouwindus- trie zich gesteld ziet. In eerste aanleg moet deze oplossing, volgons de direc tie, gevonden worden in een verlaging der lasten. Deze zal door zowel interne als externe maatregelen tot stand moe ten worden gebracht. Intern door nog verder doorgevoerde efficiency der be drijven, extern door medewerking van de overheid. Wat dit laatste betreft mag men immers begrip verwachten voor de positie van de Nederlandse brouwindus- trie In de zich ontwikkelende Europese Gemeenschap. De specifieke rechten op bier drukken In Nederland zoals al meer betoogd is aanzienlijk zwaarder dan in de omringende landen het geval is. Resumerend stelt de directie, dat er, ondanks de omstandigheden die haar met zorg vervullen, teruggezien kan worden op een jaar, waarin op verschil lende fronten toch goede vooruitgang is geboekt. Aan de positie op verschillende export markten zün het concern in het afgelo- Een boekjaar in de vorm van invoer- eperkende maatregelen wederom sla gen toegebracht. Een aantal locale brou werijen. waarbij men betrokken is als aandeelhouder en als technische direc tie, is in staat het aldus verloren debiet, 1Él "fl k gunstige en In sommige gevallen zelfs zeer langrl.. afgelopen jaar bij een omzetverminde- ring van de export van 10,5 pet. hebben voltrokken, worden geïllustreerd door de volgende enters. Heineken exporteert ongeveer éénderde van ziln totale pro- duktie. g' schillende exportmarkten blijven zich in gunstige zin ontwikkelen. De be- rijke verschuivingen die zich In het Exportgebied Amerika Afrika Europa Overige gebieden 1961/1962 1960/1961 41.0% 25.9 20.3 12.8 100.-% 34 2% 43.6 12.3 9 9., 100.-% De nieuw gegroepeerde geconso lideerde winst- en verliesrekening over het per eind september afgesloten boek jaar toont een opbrengst bier groot 125,05 min. (125,08), Andere opbreng sten uit het hrouwerijbedrijf (uit huizen, gronden, binnenlandse deelnemingen en leningen aan afnemers e.d.) leverden 3,98 min. (3,39) op. Overige inkomsten ad ƒ4,23 (5) min (deelnemingen, buiten landse belangen en technische diensten) brachten het totaal aan baten op 133,26 min. (133,48). Hiervan werd ƒ55,69 (50,95) min. bestemd voor grondstoffen, materialen en diensten; ƒ26,52 (25,15) min. voor accijns en omzetbelasting; 28,44 (22,12) min. voor personeelskos ten en 15,25 (14,1) min. voor afschrij vingen. Een dotatie aan het pensioen fonds werd dit jaar niet gedaan (v.j. 1 min.). Na interest nd 1,36 (1.45) min. en belastingen ad ƒ3,71 (4,46) blijft een winst van ƒ7,29 min. (8,25 min.). Hier van wordt '2,25 min. (4,05) ingehouden. Zoals bekend stelt Heineken's Bier brouwerij Mij. een onveranderd dividend van 12 pet. voor over het van 35 tot 42 min. vergrote kapitaal. Dit uit een (niet geconsolideerde) winst van 5,09 (4) min. Een stijging van de omzet in het bin nenland heeft de Vermindering van het exportvolume vrijwel geheel gecompen seerd. De totale omzet van ruim 1.500.000 hl. was 0,4 pet. lager dan die van het voorafgaande boekjaar. De uit breiding van het produktie-apparaat vond verder voortgang. Wanneer de onderhanden zijnde werken in 's-Her- togenbosch in l962-'63 zijn voltooid, dan zal ter plaatse een afgerond geheel zijn verkregen. Met de uitbreiding van de capaciteit in Amsterdam zijn nog enige jaren gemoeid. t PIB C0.ÏNMJG1N 30/9- M0C0 Advertentie D. W. BRAND, Keizersgracht 215, Amsterdam, Telefoon 6 41 64 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 9 januari De Eerste Kamei heelt het wetsontwerp dat het toezicht door de overheid op de be jaardenoorden regelt, zonder noofdebj- ke stemming aangenomen. Minister Klompé deelde gisteren tijdens het de bat mee (naar aanleiding van een op merking van prof. Querido (PvdA), dat op haar ministerie materiaal wordt verzameld om een overzicht te krij- Vertaald door E. D. KÜNZLI-BOISSEVAIN 49 „Om de waarheid te zeggen, bedoel je." „De recher was er zeer over ontstemd." Teletype T.N. Feuilleton blz. 138 vervolg. „Ja, dat spreekt vanzelf. Wel, wel," zei Elisa beth, „na al die jaren." Haars ondank., vond zy het een ironische speling van het noodlot, dat haar man, die by verschalende gelegenheden gevangen neming geriskeerd had voor ernstige misdaden, maar zelfs nooit van één daarvan beschuldigd was, nu in de gevangenis gestopt was, omdat hij een ge tuige had trachten over te halen om te vertellen wat er gebeurd was, in plaats van wat er niét gebeurd was. „Nou ja," zei ze na enige ogenblikken nadenken, „we hebben geen tüd te verliezen. We hebben een massa te doen. Probeer kalm te blijven. Zie dade lijk een auto voor me te krügen. Bel maar een verhuur-maatschappö op. Ik wil er een hebben met goede veren en een voorzichtige chauffeur. Ik heb geen zin om een ongeluk te krijgen. En ik moet iemand hebben, die mij de hele nacht wil rond rijden, als dat nodig mocht zijn." Een uur later was Elizabeth op weg naar de ge vangenis in Cunningham. Hoewel het al Iaat was, slaagde zy erin, toestemming te krijgen om haar man te zien. „Je bent toch een driedubbel-overgehaalde idioot," zei ze. „Dat weet ik dat weet ik, maar daar schieten we niets mee op. jy moet nu maar verdergaan, waar ik ben blyven steken." „Daarom ben ik hier." „Prachtig. Nou moet je eens horen, ik heb een idee. Het is wel een beetje riskant, maar we moe ten iets doen. Ik zou maar eerst even met je vader gaan overleggen of het geen kwaad kan." „Ik ga hem de zaak niet haarfyn uitleggen, als je dat Öenkt." „Neen, natuuriyk niet, maar probeer er achter te komen, of het niet al te veel kwaad kan. We willen niet, dat je in Holloway terecht komt. Stel je voor, dat we hem Holloway Low moesten noemen. Klinkt afschuweiyk. In elk geval zal je je vader moeten vertellen, dat ik hier zit. Misschien kan hy me vry krijgen. Ik heb hem tenslotte ook een keer vry gekregen." Sir Edwin Prout, de vader van Elizabeth, woonde in een geriefeiyk klein huisje ergens buiten. Ten gevolge van een kleine beroerte, die hem getroffen nad toen hy een kind gered had, dat bpna onder een auto kwam en van een ongelukkige samenloop van omstandigheden, was hp beschuldigd van moord, maar tenslotte vrijgesproken en volledig gerehabiliteerd, voornamelük dank zy de vinding rijkheid van meneer Low. Na zün vrijspraak had hy zpn ontslag genomen uit de Hoge Raad en was buiten gaan wonen, verzorgd door een huishoudster. Hy was volkomen onkundig van het misdadig ver leden van zyn schoonzoon en vond hem een amu sant en intelligent man en een uitstekende echtge noot voor Elizabeth. Hy verheugde zich altyd op hun bezoeken, maar was verbaasd toen Elizabeth plotseling en onaangekondigd voor hem stond. „Hé, Lizzie," zei hy, wat gezellig. Maar waar is Ambrose? En waarom heb je niet geschreven of getelegrafeerd dat je kwam?" „Ambrose zit in de gevangenis." „Onzin." „Neen, echt, vader. Het is allemaal een stomme vergissing, maar de rechter in Cunningham denkt dat hy heeft geprobeerd een getuige te beïnvloeden." „Maar als dat niet zo was, waarom heeft hij hem dan gevangen gezet?" „Omdat n(j dacht dat het wel zo was." „Maar dat is toch nonsens. Rechters sturen iemand niet zo maar naar de gevangenis." „Soms wel, vader heel, heel zelden natuuriyk. Maar iaten we ons geen zorgen maken over Am brose. Ik moet je een t>aar dingen vragen." „Maar ik maak me wel zorgen over hem. Ik ben ervan overtuigd, dat hy niet het type is om iets te doen dat niet door de beugel kan. Misschien is het allemaal een vergissing. Heb je een advocaat in de arm genomen? Hij moet een schriftelijke verklaring laten opstellen, waarin hy alles duidelijk uiteenzet je begrüpt wel wat ik bedoel: „Ik heb het niet gedaan, heus niet, maar als ik het wel gedaan heb (wat niét zo is) dat spüt het my vresehjk." „Vader," zei Elisabeth, die niet inging op zijn laatste opmerking, „is het belediging van de rech terlijke macht om met een getuige te praten?" „Dat hangt af van de omstandigheden. In de eerste plaats: weet je dat hy een getuige is? Als je dat niet weet, kan je natuuriyk met hem pra ten. Anders zou een getuige geen leven hebben tydens een proces. Zelfs als je weet dat hy een getuige is, kan je met hem praten." „Over de rechtszaak?" „Dat hangt er van af. Getuigen praten natuuriyk met dozünen mensen over het proces, waarbü zy betrokken zyn." „Wat mag je niét zeggen?" „Nou je mag niet trachten te beletten, dat het recht zijn loop heeft. Je moet byvoorbeeld niet pro beren, een getuige over te halen om iets te zeggen wat niet waai is, of om iets te vergeten en hem niet afhouden van zun wetteiyke plicht." „Maar als je alleen maar een praatje gaat ma ken met een getuige, dan steekt daar toch geen kwaad in?" „Neen, natuuriyk niet." „Zelfs niet wanneer iemand naar de gevangenis ge stuurd is, omdat hy getracht had diezelfde getuige te beïnvloeden?" „O, dus dat was het. Iemand anders heeft getracht hem te beïnvloeden en die arme Ambrose wordt er van verdacht. Wat spyt, me dat. Nou, laat me eens even koken „Zou het een belediging zyn om een getuige te gaan opzoeken, als iemand anders achter slot en grendel zat, omdat hy getracht had invloed op die zelfde man uit te oefenen, vader?" „Dat hangt ervan af, wat je tegen hem zeggen zou. Als je niet over de rechtszaak spreekt, kan het natuuriyk geen belediging zyn. En zelfs indien je dat wel deed, zou het nog niet altijd belediging hoeven te zyn. Maar het spreekt vanzelf, dat, indien er al iemand gevangen gezet is wegens belediging, het gevaariyk zou zjjn om de zaak met diezelfde getuige te gaan bespreken. Je bedoeling zou verkeerd kun nen worden uitgelegd en je woorden." Wordt vervolgd) gen in welke lacunes, in de totaliteit van de voorzieningen voor bejaarden, nog moet worden voorzien. De wet in zake het toezicht op de bejaardenoor den behandelt slechts één facet van de bejaardenzorg, zo gaf dr. Klompé toe. Zij ziet echter de mogelijkheid, dat deze regeling een stimulans kan zijn voor voorzieningen, die een bre der terrein bestrijken. DEN HAAG, 9 jan. Voor het examen volledig bevoegd onderwyzer aan de Bisschoppeiyke Kweekschool zyn geslaagd de heren: H. van Aiphen, H. Honsbeek, A. Engering, fh. Kok, W. Al, J. v.d. Langkruis, W. Stoove en W. Zandvliet, allen uit Den Haag en J Barendse, Poeldük; C. Juffermans, Lisse; H. v.d. Geest, Zoeterwoude; D. Linnartz, Voorburg: G. v. Schie, War mond en J. Grootscholten, Naaldwyk. Afgewezen één kandidaat. LETTERGREEPRAADSEL Horizontaal en vertikaal dezelfde woorden invullen. 1. plant; 2. sprookjesfiguur; 3. sterk» drank; 4. stoutmoedig; 5 paard met een bepaalde loop; 6. meisjesnaam Oplossing van 8 januari: Horizontaal: 1. split, Eire; 2. maiden trip; 3. ordenen, ge; 4. gamma, ozon; 5. S.A., neger; 6. hiaat, riem; 7. iets, talud! 8 et, Piaf: 9. vernis; 10. geciteerd; D' tsétsé. cao Vertikaal: 1. smog. hiel; 2 parasiet, gs; 3. lidmaat, vee; 4. idem aspect;8; tenant, iris; 6. N.E., tante; 7 etnograü®. 8. ir., zeil, sec; 9. rigoréus, Ra; 10. Epen» MD, ADO.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 4