Drie weken wegens diefstal uit pharmaceutisch bedrijf Complex Mariënweide in 1964 in gebruik HVS klopt WA in spannend duel in vijf sets RUZIE LEIDDE TOT VERKOOP VAN „DUIN EN KRUIDBERG" Een i Heemsteedse oliebron... Teeuwen Aóenda Haarlem PETRI -INTERIEUR Ongeanimeerde markt HOLIDAYS Noordzeekanaalgebied krijgt een streekplan Pater Theo Bonarius terug naar de missie ■few; - Alphenaar Twee ongevallen op ijsbaan Huisvrouw aan gehouden wegens diefstal Nieuwe flop bij het Nieuwe Theater Auto rijdt tegen lichtmast HPC zet Nereus onder druk (5-1) Padvinders gaan voedsel ophalen voor vogels BRIEYEN van lezers eviöi HAARLEMSE POLITIERECHTER Ijsbaan Kleverlaan De beurs vandaag: Goederen uit winkels ontvreemd ZEBRAPAD IN ROZENSTRAAT Jonge ondernemers in weekeinde bijeen Slot ver antwoordin g Stille Armen Heemstede SPORTRAAD BLOEMENDAAL BIJEEN VOLLEYBAL IN HAARLEM Morgen begrafenis slachtoffers brand Nieuw-Vennep W aterpolocompetitie mm PAIVI huisbrandolie ln Heemstede DONDERDAG 10 JANUARI 1963 PAGINA 2 Tentoonstelling „De Sine I vlieger" - - Beurs van New York 50 NIEUWE AUTO'S GED OUDE GRACHT 70 Tel. 10454 Velsens burgemeester: Waterstanden Ié - Outillageplan BANDRECORDERS PLATENSPELERS EN BANDEN „KLEIN PERNIS" Sneeuwvrij maken Films Muziek Eon eel Diversen Eer toonstellingen Burgerlijke Stand Haarlem HAARLEM, 10 jan. Een gevange nisstraf van drie maanden eiste de of ficier van justitie, mr. Lagerwaard, gistermiddag tegen een 27-jarige voor man-controleur uit Wormer, een 41-ja- rige inpakker uit Zaandam en een 53- jarige drogist, eveneens uit Zaandam. Zij stonden terecht voor de Haarlemse politierechter: de controleur en de in pakker wegens diefstal van suiker, an tivries en a.p.c.-tabletten uit een phar maceutisch bedrijf in Zaandam, waar rij werkzaam waren en de drogist we gens heling van deze goederen. In juni 1961 pleegden de controleur en de in pakker «le eerste diefstal. Oktober vo rig jaar liepen zij tegen de lamp. De controleur zei de initiatiefnemer van de diefstallen geweest te zijn. Via een tus senpersoon verkochten zü de goederen aan de drogist, die aanvankelijk niet geweten zou hebben, dat het zaakje fout was en toen het hem wel duidelijk was geworden er „maar mee door ge gaan was." Zo kocht de drogist voor vijfentwintig gulden 45 kilo suiker van de twee mannen. De politierechter, mr. Vink, veroordeelde de mannen elk tot drie weken gevangenis. Een 51-jarige rijschoolhouder uit Wor- merveer werd conform veroordeeld tot een geldboete van 75 gulden, omdat hj een scooterrijder, die hem op de weg getreiterd zou hebben, in het gezicht had gestompt en tegen de grond had geslagen. „Mooie reclame voor uw zaak," merkte de officier op, die zich er over verbaasde, dat een rijschoolhou der zich zo op de weg kan laten gaan. De twee mannen zouden ruzie hebben gekregen over „inhalen". Op een ge geven moment had de rijschoolhouder de scooterrijder tot stoppen gedwongen. De rijschoolhouder vertelde, dat hij zich tegen de scooterrijder had moeten ver weren. HAARLEM, 10 jan. Op de ijsbaan aan de Kleverlaan zijn gisteren twee ongelukken gebeurd. Om kwart over drie 's middags viel een 22-jarige jon gen. Hij bleek zijn rechter enkel ge broken te hebben. Hij werd in het zie kenhuis St. Joannes de Deo opgeno men. 's Avonds omstreeks negen uur kwam een 15-jarig meisje te vallen. Zij brak haar rechterbeen en moest in de Mariastichting worden opgenomen. HAARLEM, 10 jan. De ijsbaan aan de Kleverlaan is morgenmiddag in verband met school wedstrijden voor het publiek gesloten. Ook maandag overdag zal de ijsbaan gesloten zijn. HAARLEM, 10 jan. Op de post- duivententoonstelling, die zaterdag 5 en zondag 6 januari door „De Snel- vlieger" werd gehouden, werden door de onderstaande ledea de navolgende eerste prijzen behaald: W. Petri 8, J. J. Petri, A. B. Zegwaart en H. Zeg- waart elk 4, R. Heiloo, P. Kok en P. StoKThan elk 3, W. Gardien, B. Hil- brink, J. Schipper en A. Smeets elk 2, E. des Bouvrie, H. v. Dalen, A. Leurs, D. Móo'rhoff, J. Staphorst, T. Ter Ree horst en J. Vrugt elk 1. De schoonste oude doffer was van R. Heiloo. oude duif H. Zegwaart, jonge doffer P. Stokman, ionge duif B. Hilbrink. Schoonste van net geheel R. Heiloo. Hokkeuring (4 aangewezen vogels) '1 en 2 R. Heiloo en W. Petri, 3 en 4 P. Stokman en H. Zegwaart, 5. A. Smeets. AMSTERDAM, 10 jan. De beurs maakte vandaag een ongeanimeerde in druk. Nu Wall Street giseren wat lager kwam, was ook de aardigheid aan onze markt er vrijwel geheel af. Het buitenland toonde weinig belang stelling en van lokale zijde was de kooplust eveneens gering. Aandelen. Kon. Petroleum openden f 2 lager, maar voor Philips en Unilever bedroeg het nadelig verschil slechts on geveer f 0.80. AKU was nauwelijks prijs houdend, maar Hoogovens, die aan de recente stijging niet hebben meegedaan, hebben nog 5 pnt. moeten prijsgeven. De scheepvaartmarkt was een puntje lager. De koersen van de staatsfondsen brokkelden nog een kleinigheid af. Vorig opening Slot 10/1 4% Ned. 1960 102% 99% 4% Ned. 1961 4 Ned. 1961 99% 98% 4 Ned. 1962 98% Staffel 1947 91H B.N,G. Won. bouwl. 6 106% Ned. Handel Mij. Cert. 380 Amsterdam Rubber 106% H.V.A. 128% A.K.U. 428 427% Berkel Patent 195 Calvé-Delft Cert. 719 Deli-Mij. 146.50 Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. 568% 558% 334 Ned. Kabel 490 Philips Gem. Bez. 150.20 149.10 Unilever 145.30 144.70 Wilton-Fey enoord 295 Billiton 2e 484ex Dordtsche Petr. gew 733y2 Kon. Petroleum 50 161.70 159.70 Holl. Amerika Lijn II81/4 117% Java Ch. P L. 130 K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij. 138V2 1383/4 K.P.M. 142 Stoomv. Mlj. Nederl. 134|i v. Nievelt 108 108 v. Ommeren 244 Rott. Lloyd 135V2 Ned. Scheepv. Unie 130 129% Interunie 192 Robeco 214 Unitas Ver. Bezit 127 Rentespaarbrieven '57 137 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 I 85/4 2% Amsterdam '56 II R93« 2% Amsterdam '56 HJ 893,4 2% Amsterdam '59 99^ 2% Rotterdam '57 91 Alb. Heyn Kl. obi 121% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp .General Electric Genera) Motors Kennecott Copper K.L.M Mo: Jontgomery Ward Radio corp RebuUc Stee) Royal Dutch Shell Union Ou Southern Pacific Southern Railway Stand Uil NJ Tidewater Unilever U.S SteeJ 8/1 43 31','4 78% 77a 60% 70% 14% 34% 60% 38% 45% 3B% 30 59 3 59% 21% 40% 47% 9/1 4334 31 78% 78 59% 70% 14% 34% 60% 37% 44% 30% 29% 59% 59% 21% 40% 46% Een boete van dertig gulden werd een 33-jarige huisvrouw uit Zaandijk opgelegd, die met een stok een 10-jarig dochtertje van de buren had geslagen, omdat het kind haar getreiterd zou hebben. Toen het meisje door haar moeder in het gelijk werd gesteld was het geduld van de huisvrouw uitgeput. Zij was toen gaan uitkijken naar een moment, dat het meisje alleen was en had haar toen geslagen. „Hebt u dat slaan nu afgeleerd?", vroeg mr. Vink. „Aan dat kind zal ik m'n handen niet meer vuil maken," was het antwoord. HAARLEM, 10 jan. De Haarlem se politie heeft een 55-jarige huisvrouw aangehouden, die gisteren in een mo demagazijn op heterdaad betrapt werd op diefstal van een zakje met vier stukken zeep met een totale waarde van 7,50. Toen de tas van de vrouw onderzocht werd, trof men daarin twee boeken, een kindertruitje, een schenk- kurk en een pop. De waarde van deze artikelen, die ontvreemd waren in een warenuis bedroeg samen 27,75. Er werd ook een onderzoek ingesteld in het huis van de vrouw. Daar werden nog gevonden een portemonnaie, twee brilmonturen, een kopje en een elec- trisch scheerapparaat. Ook deze arti kelen waren weggenomen. Het onder zoek wordt nog voortgezet. HAARLEM, 10 jan. B. en W. van Haarlem hebben besloten een zebra te lten aanleggen in de Rozenstraat, van af de hoek Kruisweg-Rozenstraat naar „Heek". Naar het oordeel van het col lege is het aantal voetgangers, dat daar dagelijks oversteekt, zeer groot, terwijl ook het rijverkeer er zeer in tensief is. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSTEDE, 10 jan. De dioce sane K.J.M. (Katholieke Jongeren uit de Middengroepen) begint voor alle jonge middenstanders in het bisdom Haarlem, ongeacht tot welke branche zij behoren, een uitgebreide reeks van activiteiten met een weekeind (26 en 27 januari) op huize „Teylingerbosch" te Vogelenzang. Tijdens dit weekeind zal mr. R. J. Nelissen algemeen secre taris van de Nederlandse katholieke middenstandsbond, spreken over „De middenstand in de E.E.G.". Ook is er een forum. HAARLEM, 10 jan. Het toneelge zelschap dat onder de naam „Theater" in Arnhem gevestigd is als opvolger van de groep van Rob de Vries, is er tot nu toe in geslaagd nog geen enkel redelijk geslaagd stuk op de planken te brengen. Ik wil een uitzondering maken voor „Verlos ons van den bo ze" van Jan Staal. Gisteravond speelde het voor enkele toeschouwers „We zul len wel zien" van de jeugdige Frans man Roland Du'blllard. Het is eerlijk gezegd een belachelijke vertoning ge worden. Twee jongemannen van twaalf am bachten en dertien ongelukken drijven een winkeltje in Parijs. De tante van een hunner loopt als buurvrouw in en uit. Het gezelschap wordt verrijkt met een meisje uit de provincie. Meer dan deze situatie wordt niet geschetst. Een verhaal is er niet. De karakters ont wikkelen zich niet. Men praat een mo dem aandoende, vage en onsamenhan gende taal. Af en toe vooral in het tweede bedrijf krijgt men de in druk, dat de schrijver een diepere zie op het oog heeft. Voor het overige kan mer wel lachen om de ongerijmdheid der ongerijmdheden, die soms kolder zander-meer, soms ook wel humoris tisch is. Ben Groenier heeft het stuk gere gisseerd. Dat wil zeggen: hij heeft min of meer een evenwichtige mise- en-scène opgesteld. De Arnhemse ar chitect Hans Hey ontwierp het roman- tisch-Parijse winkeltjesdecor en Ton Kuyl verzorgde de goed-klinkende ver taling. Men mag de spelers, die zo weinig respons in de zaal ontmoetten, nauwe lijks euvel duiden, dat zij niet op dreef kwamen. Ton Lensink hield zijn rol tenminste nog buiten de werkelijkheid, waardoor hij relief kon geven aan wat de schrijver misschien bedoelde te zeg gen. Enny Mols-De Leeuwe maakte van de tante een vreemd gema nierd vrouwtje en Plet Kamerman zet te de andere jongeman te zwaar, te gewichtig op. Ingeborg Elzevier ten slotte als het provinciaaltje, bleef zo erbarmelijk onder de maat, dat we het liefst deze hele voorstelling zo gauw mogelijk vergeten. J. W. -v. d. V. Mej. N.S. 2,50, J.P.v.H. ƒ5, N.N. (H'st.) ƒ100, mej. H. ƒ25, N.N. 10, N.N. 10, X.IJ.Z. ƒ100, H.Z. 5, J.B. 2,50, R.S. 30, F.H.H. 10, dr. C.F.K. f10, R.K. ƒ5, prof. mr. M.K.K. ƒ10, H. J. L. ƒ5, fam. v. T. ƒ10, H. E. d. V. 25, H.C.W. 100, H.J.A. 10, J.H.H. ƒ10, G.D.L.-P f2,50, JV. ƒ4, H.S.F. ƒ5, M.S.-J. 10, H.G.F. ƒ5, De Ring ƒ10, D.B. ƒ25, F.V. ƒ20, B.J.E.-H. f 5, A. en D.V. 5,06, mevr. B.d.C.F. 10, C.d.G.-G. 2,50, P.M. v.d.G. 25, Fam. K. 25, mr. dr. H.L.S. 5, Jong Ap. B. 10, C.G.B. ƒ10, A v. T. ƒ3, N.N. ƒ5, M.L.B. ƒ2,50, drs. J.C. ƒ5, G.H. ƒ5, mej. H.J. ƒ2,50, ir. J.K. ƒ10, A.C.d.S.D. 7,50, M.L.v.W.-S. ƒ10, J. V. Jr. ƒ20, C. H. W. ƒ2,0, N. S.-v.d. W. 5, G. F. 10, L. H. D. K. 5, V. R.- V. 25, E.C.v.S.-M. ƒ10, J.V. ƒ2,50, A.W.V. 50, wed. 'A.P.v.R.-K. 10, wed. mr. H. J. H. ƒ10, J. J. R. ƒ5; is totaal 869,56, zodat nu is ontvangen 4663,86 (Advertentie) beschikbaar voor verhuur ZONDER CHAUFFEUR Sterk verlaagde wintertarieven All risk verzekerd (Advertentie) HAARLEM, 10 jan. Met uitzonde ring in de vierde set, toen Van Beers met een serie van 7 services de basis voor een ruime Haarlemse setzege leg de, hebben de hoofdklasse-teams van HVS en het Amersfoortse WA elkaar weinig toegegeven. Zowel aanvallend als verdedigend viel er vrijwel geen krachtsverschil te bespeuren en een gelijk spel zou de verhouding dan ook ongetwijfeld het best hebben weerge geven. In de hoofdklasse-competitie wordt echter „best of five" gespeeld en de beslissende vijfde se<t werd door de thuisclub gewonnen. Overigens zal deze ontmoeting ndet lang in de herinnering blijven; het spel was van matig gehalte en de wedstrijd was het meest aantrek kelijk door het spannende score verloop (15-10, 10-15, 11-15, 15-4 en 15-10). Ook het gehalte van de overgangsklasse- ontmoeting tussen Die Raeckse en het Zaanse Sportief was bepaald niet groots. De gasten toonden duidelijk over de beste ploeg te beschikken. De Haarlemmers, met Van Beekum en De Nobel als sterkste spelers, gaven aan vankelijk goed partij en wisten de tweede set zelfs te winnen. Daarna zakte de tegenstand echter zienderogen af, zodat Sportief nog een ruime zege boekte UO-15, 15-8, 2-15 en 5-15). In de eerste klasse maakten zowel de dames van Gios als die van Set Up een slechte beurt. De vastgestelde ont moeting tussen deze ploegen leverde geen uitslag op, omdat beide teams incompleet verschenen. Het leidende PWN werd in de tweede klasse voor de eerste maal geklopt. SetUp, met Maer- ten als uitblinker, had slechts drie sets nodig om de positie van de waterlei dingmannen aan het hoofd van de ranglijst wat te ondermijnen (15-8, 15-13 en 15-12). Dt uitslagen: Dames: HBC 4OSS 2 3-0, De Blinkert 3JBS 3-1, Velox 2 3-0, De Blinkert 3JBS 3-1, Velox 2 Die Raeckse 4 3-0, HVS 2Alliance '22 4 3-0. PSVH—HVS 2-2, Onze Gezellen 2 JBè 2 3-1; Heren: HVS—WA 3-2, Die RaeckseSportief 1-3, Energie PSVH 0-3, De Blinkert 2—CIOS 2 1-3, Set Up—PWN 3-0, ie Raeckse 3—FES 1-3, PWN 2—'HBC 2 1-3, Die Raeckse 4 —HVS 3 1-3, Alliance '22 2—HVS 4 1-3, Set Up 2Alliance '22 4 2-2, FES 2 HSVC 2 1-3, Alliance '22 3—Energie 2 1-3. VELSEN, 10 jan. In zijn gister avond gehouden nieuwjaarsrede heeft de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann, het terrein van de inter gemeentelijke contacten thans beslist overzichtelijker genoemd dan een jaar geleden. Met betrekking tot de planolo gie voor het Noordzeekanaalgebied deel de hij mede, dat de minister van ver keer en waterstaat inmiddels op grond van unanieme adviezen bepaald heeft, dat er geen kanaal parallel aan het Noordzeekanaal zal komen. De Commis sie Prinsen heeft het college van Gede puteerde Staten geadviseerd een streek plan voor het gehele kanaalgebied te ontwerpen. De gedeputeerde voor de planologie, mr. Westermann, heeft reeds publiekelijk geuit, dat hij voor stander van een dusdanig plan is. De Commissie Prinsen heeft voorts geadviseerd, vooruitlopende op de nieuwe wet op de ruimtelijke ordening, dat de leden van de commissie (Am sterdam, Velsen en Zaandam) vooraf desiderata zouden kenbaar maken, straks uit te breiden met de overige gemeenten in het kanaalgebied. Het stemt tot voldoening, aldus burgemees ter Bührmann, dat met het maken van een streekplan voor het kanaal de weg van de gewone rechtsgang wordt be wandeld. Het overleg tussen Amsterdam, Vel sen en Zaandam is geopend. In hoeverre het Haarlemse initiatief om te komen tot een samenspraak met alle gemeen ten nabij het kanaal, valt te rijmen met het standpunt van de Commissie Prinsen, dient volgens Velsen's burge meester te worden afgewacht. Ter ver klaring voegde hij hieraan toe, dat Haarlem geen deel uitmaakt van deze commissie. ,De samenspreking tussen de acht Zuid- Kennemerlandse gemeenten vindt ge staag en bevredigend voortgang. Op 25 januari zal het gemeentebestuur van Velsen als gastheer optreden. In het kader van dit periodiek overleg is een ambtelijk economisch rapport Haarlem- Velsen samengesteld. De stichting Rtjnmond-Noordzee- kanaal, waarin de gemeenten Amster dam, Haarlem, Velsen en Zaandam sa menwerken om in de ruimste zin van het woord bekendheid te geven aan de belangen van het gehele gebied langs mee verbonden huidige en toekomstige mbelangen van het gehele gebied langs het Noordzeekanaal, heeft de aanloop periode achter de rug en gaat nu naar buiten optreden. Besloten is dat alle gemeenten, dus ook die,welke geen deel uitmaken van de stichting, en die maar even belang bij de gang van zaken zouden kunnen hebben door communi que's rechtstreeks op de hoogte zullen worden gehouden. De kans, dat er bij IJmuiden buiten havens komen, lijkt toe te nemen. Bur gemeester Bührmann zei hierover: De ambtelijke rapporten van Velsen zijn gereed. De vereniging „IJmuider Ha ven" heeft haar zienswijze kenbaar ge maakt. De directie van Hoogovens is geïnformeerd. De raadscommissie voor economische zaken is voorlopig inge licht. De besprekingen met Amsterdam komen dezer dagen op gang. De opzet Is, dat na bespreking van de financiële en economische aspecten van de tech nische mogelijkheden, rijkswaterstaat wordt benaderd. IJMUIDEN: 'lienuef 01 S«p»puoa Hoog water: 3.51 en 16.07 uur. Laag water: 11.55 uur. Vrijdag 11 januari. Hoog water: 4.37 en 16.49 uur. Laag water: 0.15 en 12.37 uur. BLOEMENDAAL, 10 jan. De vol tallige Bloemendaaise sportraad verga derde dinsdagavond in de raadzaal te Overveen. De heren mr. H. W. Vlie gen, W. J. Aberson en Oh. Laane woon den, als leden van de sportcommissie uit de raad, als gasten deze vergade ring bij. De belangrijkste punten van bespreking waren de meer dan erge toestand op het sportcomplex Bleek en Berg in Bloemendaal, de ontwikkeling van het nieuwe complex Mariënwei de in Aerdenhout en voorts werd de onhoudbare toestand waarin de RKW Vogelenzang verkeert, besproken. De outillage en kleedruimten van de voetbalvereniging BVC en de hockey- vereniging HBS werden beneden elk peil geacht. Bloemendaal, aldus merkte een van de sprekers op, moet zich scha men voor de bezoekende clubs zo'n slechte accommodatie te hebben. De bedoeling is dat het clubhuis van de hockey vereniging HBS in de nabije toe komst zal worden vergroot en het aan tal hockeyvelden met twee zal worden HAARLEM, 10 jan. Na een va kantie van acht maanden is vanmorgen van Schiphol naar zijn Missiepost op de Filippijnen, standplaats „Bam Bang", vertrokken pater Theo Bonarius. Pater Bonarius behoort tot de Congre gatie van het Onbevlekte Hart van Ma- duinaparochie, vooral van de jeugd, langstelling ondervonden in de St.-Li- ria. (Moederhuis in Nijmegen). Hij heeft in deze maanden veel be- Dat blijkt wel uit het feit dat men de pater niet met lege handen naar zijn Missie heeft willen laten weggaan. Een groep jongens en meisjes van de LiJoKo (Liduina Jongeren Kontact) hebben op originele wijze in tien dagen tüds kou en sneeuw trotserend, zes kilo chocolade geldstukken, guldens en rijks daalders, bü de parochianen aan de man gebracht. Dat heeft tot resultaat gehad dat twee afgevaardigden van die 90 Lijokanen, n.l. Erik van Gorkum en Coble Stoop, maandagavond uit naam van de parochianen maar liefst 800 de pater, bij zijn ouders thuis, konden overhandigen. Een mooi succes waar mede pater Bonarius iedereen die hier aan heeft meegewerkt, erg veel dank verschuldigd is. Vooral voor wat de groep Dienstverlening van de LiJoKo voor hem en de Missie in het algemeen hebben gedaan en in de toekomst hope lijk zullen blijven doen. NIEUW VENNEP, 10 jan. De vier kinderen van het gezin Holl, die in de nacht van maandag op dinsdag om het leven kwamen, toen hun ouderlijk huis aan de Hoofdweg door brand werd vernield, zullen morgenmiddag op de Algemene Begraafplaats ter aarde wor den besteld. Aan de begrafenis gaat een dienst vooraf in de Nederlands Her vormde Kerk in Nieuw Vennep. Intus sen hebben enkele inwoners van Nieuw Vennep een geldinzamelingsactie geor ganiseerd. Giften kunnen worden afge- even aan de Boerenleenbank in Nieuw 'ennep, terwijl ze ook kunnen worden overgemaakt op gironummer 120416 ten name van de Boerenleenbank. ZANDVOORT, 10 jan. Vannacht is op de kruising van de Boulevard Bar- naart en de Parallelweg in Zandvoort een inwoner uit Aerdenhout met zijn auto iegen een lichtmast opgereden. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt als gevolg van het gladde wegdek. De I bestuurder liep geen verwondingen op. Zijn vrouw werd licht gewond. De auto werd zwaar beschadigd. Stemming: nauw prtjshoudend HAARLEM, 9 jan. Nereus uit Zaan dijk was voor de eerste klasse water- polocompetitie de gast van HPC. On danks zwaar spel had Nereus weinig tegen de Heemstedenaren in te bren gen; zü bouwden regelmatig goede aan vallen op en stelden de zege op 5-1. Na opzwemmen stelde Entrop, Boudie de Jong in de gelegenheid het eerste Heemsteedse doelpunt te schoren. In «1e tweede periode ging een doorslag van Wiers in de roos, waarna Prins er voor zorgde, dat (1e derde periode voor de Heemstedenaren inging met i een 3-0 voorsprong. Toen zwommen «le HPC aanvallers de Ncreusverdediging uit el kaar en benutte de Jong z'n kans om er 4-0 van te maken. In de vierde perio de kwam Prins nogmaals op schot en nog net voor het klinken van het eind signaal werd door Van Meerendonk de eer voor Nereus gered. (5-1). Voor de eerste klasse dames wedstrijd Haarlem 1-DWT 2 verschenen de gast vrouwen incompleet, maar zij bleven toch de meerderen van hun tegenstand sters. Voor de rust kwam Haarlem op 2-0, door inschieten van Dineke Beelen en Nicolette Loven. Na de rust maakte Stefani Bernink van de DWT-speelsters meerderheid gebruik om zich geheel viijiiggend in de aanvalslinie op te stel len en de DWT-achter.-.tand te verklei nen. Nicolette Loven had echter voor Haarlem waet een antwoord klaar en het was tenslotte bij een scrimage voor het Haarlem doel, dat Gerda Strik de bal inschoot. Bij de stand 3-2 bleef het. v^mtmÊÊ r - VELSEN, 10 jan. j.n zijn gister avond uitgesproken Nieuwjaarsrede heeft burgemeester mr. J. C. Bührmann gezegd het jaat 1962 niet te willen af sluiten zonder, overigens voor de laat ste maal, aandacht te schenken aan de veelbesproken verkoop van het hotel „Duin en Kruidberg" door de eigenaar, de heer J. Th. Cremer te New York, aan de Nederlandse Hande'. Maatschappij. Een verkoop, die tot gevolg had, dat „Duin en Kruidberg" thans als restau rant en als hotel is gesloten. De pu blieke afkeuring van de verkoop dooi de gemeenteraad op 25 januari 1962 was mede gebaseerd op het oordeel van de Kamer van Koophandel en het be drijfsleven in Kennemerland Kleine oorzaken kunnen grote gevol gen hebben, aldus de burgemeester. Hoewel aanvankelijk als motief voor de verkoop heeft gegolden, dat bepaalde buitenlanders ook tot het hotel werden toegelaten, is achteraf gebleken dat het hotel als gevolg van eer banale ruzie tussen eigenaar en nachter van de hand is gedaan! Burgemeester Bührmann noemde net overigens onverklaarbaar, dat de Han delmaatschappij, zonder daarin de Ka mer van Koophandel, het gemeentebe stuur of de Hoogovens waarmee zij zo nauw gelieerd is, te kennen, tot de koop heeft besloten en daardoor het bedrijfs leven in die mate frustreert, dat de transactie in Kennemerland en daar buiten grote ergernis heeft verwekt. De burgemeester besloot deze filippica met op te merken, dat voor de bedrijver van het kwaad had moeten gelden het spreekwoord: Bezint, eer gij begint. Het vervallen van „Duin en Kruid berg vooral als restaurant, bracht problemen met zich. Onderzocht wordt thans of de bijgebouwen van „Beecke- steyn" een oplossing zouden kunnen bieden. Vast staat dat het bedrijfsleven grote interesse toont. vermeerderd. Ook de kleedruimte voor BVC zal dan vergroot kunnen wor den. Het gemeentebestuur acht de ontplooi ing van het complex Mariënweide in zicht. Er zal daar ruimte komen voor de paardensport, voor tennissen (gedacht wordt aan een tien-tot twaalftal tennis banen) en voor de beoefening van hockey en voetbal. Voor wat de hockey velden betreft zal een exploitatieplan worden opgesteld. Daarna zal worden nagegaan welke van de gegadigde ver enigingen op Mariënweide wil spelen. Verwacht wordt dat dit complex in 1964 in gebruik genomen kan worden. Een en ander is nog afhankelijk van het nog te maken bouwplan voor enkele ge bouwtjes en men wacht voorts op het ver krijgen van de rijksgoedkeuring daar voor. Financieel schijnt deze uitbreiding wel mogelijk te zijn. De aanleg van een acht- tot tiental tennisbanen aan de Zeeweg is nu in een vergevorderd stadium van voor bereiding. In een tenndsvakblad zijn in middels gegadigden opgeroepen voor de exploitatie hiervan. De katholieke voetbalvereniging Vo gelenzang heeft destijds aan de woning bouw een veld aan de Deken Zondag laan verloren. De vier senioren- en ver schillende junioren^ en aspiranten-elf tallen beschikken nu slechts over één veld. De vereniging heeft van de KNVB reeds een waarschuwing ontvangen dat het aantal ingeschreven elftallen ver minderd moet worden als er niet spoe dig een uitbreiding van het aantal vel den komt. Deze uitbreiding is erg moei- lnk omdat de gemeente geen grond in Vogelenzang heeft. De naast het hui dige voetbalveld liggende grond kan wel worden aangekocht, maar tegen de prjjs van bollengrond. Dit acht men vooralsnog onaanvaardbaar. Er Is daarom gedacht om de RKW Vogelenzang te helpen door de elftal len gedeeltelijk te laten spelen op de voetbalvelden in het sportcomplex Ma riënweide. Deze velden zijn er reeds en worden thans ook bespeeld door de voet balvereniging THB. Voorts werd opgemerkt dat er voor jonge kinderen geen mogelijkheid meer bestaat zwemmen te leren. Het Stoopsbad in Overveen en baden in andere gemeenten zijn overbelast. Overdag zwemmen daar de school kinderen en 's avonds de verenigin gen. Kinderen kunnen alleen nog zwemmen leren als zü 's morgens vroeg het zwembad bezoeken. De sug gestie werd gedaan of het niet moge lijk is een gecombineerde oplossing te vinden voor een nieuw zwembad op het terrein van het CIOS in Over veen. Het CIOS zou namelük plannen hebben voor een eigen zwembad. Dit zou dan tevens kunnen worden ge bruikt voor de Bloemendaaise nlet- schooljeugd. De sportraad komt in maart opnieuw bijeen. (Advertentie) KRUISWEG 47-49 - HAARLEM Steeds feller spuit onz® oliebron om aan de grote vraag te kunnen voldoen. Ook vlotte bezorging. Tel. 35283 (na 6 uur 35276.) KOLEN -OLIE Raadhuisstraat 23, Heemstede HEEMSTEDE, 10 jan. In verband met de grote nood onder de vogels, dj® door de hevige winterkoude op vel® plaatsen met de ondergang worden bedreigd, zullen de Heemsteedse pad' vinderstroepen zaterdag langs de hu>' zen gaan om voedsel voor de vogel® in te zamelen. De padvinders doen een beroep op de Heemsteedse bevolking om zaterdag gesneden brood en ander voor vogels geschikt voeder klaar te leggen. Het voedsel zal door de vereW' ging „Natura" in samenwerking me' het leger en de gemeentelüke diensten onder de vogels worden gedistribueerd- I Naar aanleiding van het ingezonden stuk van het bestuur van de afdelin» Haarlem van de Nederlandse Vereng ging Bescherming Voetgangers zou i» gaarne willen opmerken, dat het is aart te bevelen, dat bü het sneeuwvrü ma ken van de trottoirs de sneeuw zodanig wordt verwüderd, dat deze niet op d® rüweg terecht komt. Hierdoor word' het aan de leveranciers met rüdend materieel zeer moeilük gemaakt hun artikelen aan huis te bezorgen. Het is voor de voetgangers immer® voldoende, als op de trottpirs een goed begaanbaar voetpad wordt gemaakt. De sneeuw moet op de rand van da stoep worden geplaatst. Ook is het be langrijk een rand langs het trottoir en de afvoerputten sneeuwvrü te houden .waardoor wordt vermeden, dat er on doorwaadbare plassen ontstaan. Het komt uiteindelijk weer aan d« voetganger ten goede. H. Co- CI-TEMA PALACE: Lemmy houdt van dames. 14 jaar 2. 7 en 9.15 uur FRANS HALS: De veroveraars van rinthe. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uiur. LIDO: Vrouwen ln de nacht, str volw 2, 7 en 9.15 uur LUXOR: Boccaccio '70, strikt volw. Dagelijks 2 en 8 uur. REMBRANDT De Overval, alle leeftHden. 2, 7 en 9.15 uur. ROXV, t/m do.: Macabre, 18 jaar 2.30 7 en 9.15 uur STUDIO: U posto. a.l. 2.15, 7 en 9.15 uur Donderdag 10 januari. Concertgebouw, 8 uur: Orgelconcert door Piet Kee vrijdag 11 Januari. Concertgebouw. 8.15 uur: Concert in de Meesterserie. Hans Henkeman». plano. Donderdag 10 Januari. Stadsschouwburg. 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met ,,De leugenaar" van Carlo Goldonl. Regie: Richard Flink. In de hoofdrollen: Wtnnifred Bosboom, Mar- tlne Crefcoeur. Richard Flink en Coen Flink Vrijdag 11 januari. Stadsschouwburg. uur: De Nieuwe Co- medie met „Don Quichotte op de bruiloft van Kamacho" van Pieter Langendijk. Regie Berend Boudewijn. In de hoofdrollen: Jan Korevaar en Edmond Classen. Donderdag 10 januari. Stadhuis. 7.? uur: Vergadering Kamer van Koophandel. „Adam en Eva", Raamsingel 5. Geopend vanaf 9 januari met nieuw programma van 8 tot 2 uur. Frans Halsmuseum Werken uit de Haai lemse School van de 16e t.m J9e eeu-v Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks 10--5 uur; zo 1-6 uur l'eyiers Museum Scftilderuen iye en 20e o-euw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse schooi i6e t/m 19e eeuw Fos sielen natuurkundige instrumenten Dage lijks 11-5 uur Eerste zondag van de maand van 1-5 uur Bisschoppelijk Museum Jansutraat I b oude religieuze Kunst sen 11 dertien mid le.eeuwse neelor»t»uwwei ken Van 10-12 3< en van 1.3U--5 uur (behalve maandagi Zon en feestdagen 2--6 uur De Vishai. Grote Markt Tentoonstelling van werken van leden van de Haarlemse Vereniging van Beeldende Kunstenaars ..De Groep" Tevens expositie van enige aan winsten van 1962 van het moderne Haar lemse kunstbezit Dagelijks geopend 22 dec- (Advertentie) TH'weo 5£-58 - - T">' 1"fl14 t.m. 13 Jan van 10—5 uur zon- en feeat* dagen 1—5 uur Museum Het Huis Van Looy, fcU. Hout* weg Tentoonstelling van litho's en affi ches van Toulouse Lautrec 21 dec t.m ijf jan 12-12.30 uur en 13.30—17 uur zon- en t'eestdagen 5 uur Vleeshal, t/m 7 februari: „Bestuurde tril lingen", Tentoonstelling over electriciteit eö electronica. BEVALLEN van een zoon: 7 jan. F. M. Schoen-van den Nouwland, M. B. I. Nothdurft-Terlouw, I. M. M. Schoone» beek-Beeker, T. Wouters-Timmerman. BEVALLEN van een zoon: 0 jan. C. C. M. Meihuizen Jansen, 7 jan. M> Weü Nicolai, 8 jan. H. M Verkerke - Fernhout, L. Koning - Blümers, G. J. Tolmeüer Stuurman, G. A. Toore- nent Sabel, M. H. C. Verbruggen Humme, A. van der Eüken Koper« 9 jan. C. Töning Koster J. C. A. van Elteren Schouten, A M. Balrn van Bruggen. Van een dochter: 6 jan. M. J. M- van Lierop-Rikkers, L. van Ham-Sjar' dün, 7 jan. C. M. Adrichem-Willemse, P. Hoogervorst-Heües, C. J. M. de MooÜ' Zonneveld, A. H. Simonetti-de Lange, F. M. van Hoorn-Visser, A. M. Kleve- ring-Both, E. Hoogland-ven der Drift. A. A. Goüers-Cop, 8 jan. J. M. C. van Gool-UUers. Van een dochter: 8 jan. E. M. Bron® Helsloot, J. van den Boogaard Schriek, C. G. Hulsebosch Düt, jan. T A. H. Grent Damen. ONDERTROUWD: 8 jan. P. Verdon» en M. A. van der Velde, J. A. Leur® en R. J. Cassee, A. A. van den Ber» en E. Post, H. Derlagen en J. A. Blan ket, J. J. M. Peperkamp en M. J. van der Peet, E. Hamming en M. C. Bak ker, H. W. de Witte en M. Planting*- ONDERTROUWD 9 jan. M N. Assen- delft en J. M. Jansen, E. Hoffman eï» A. E. Grossert, P. J. Kemper en G. J' Platei, D. Groen en J Beets G. Groen en M. Y. de Jager, M G. ten Bosch en N. A. de Vries GEHUWD: 27 dec. Th. S. Wempe e® H. C. Elferink, 8 jan. A. A. van I-Iet14 en W. B. G. Vermeulen. GEHUWD: 9 jan. H. P. Walters J. A. R. Lommers, N. M H. Dqnhoor? en M. A. W. Groeneveld, A. F. X. Remmelder en G. Hendrikse, J. G. Sllj boom en E. Ditty, J. Runhaar en s' J. Steffers. OVERLEDEN: 5 jan. G. L. G. Rjf mer, 89 jr. Mrt. v. Heemskerkstr., ts' Eveleens, 85 jr, Gasthuisvest, 6 jan. u' van Heusden, 59 jr, Mrt. v. Heen1® kerkstr. M. J. Roessen, 16 jr, Duve' voordestraat, A. H. Jaspers-Roüakke'7 67 jr, Kamperlaan, F. A. MinderhoU f Gazan, 60 jr., Gasthuisvest C. van a Waals, 91 jr, Westerhoutstraat, 7 D. Kj Taconis, 69 jr, Mrt. v. Heemske' str. H. M. Hoogers, 59 jr, Mrt. v Heemskerkstr. J. P. M. Bovenkant de Smalen. 25 jr. Hazepatersln. 1pji OVERLEDEN, 6 jan. J. van Bee>eg Langeveld. 90 jr., Kampei laan. jan. W Koster, 45 jr, Gasthuisvest.. C. H Stroombergen, 3 jr Kamperla® t, G. de Jong van Damme, 56 jr. G® huisvest., M. J. J. Bonsei Me®^, sen, 85 jr, Laurierstraat., S. J. C. bou Semee, 83 jr, Gr. Houtstr® e*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2