Saldo alleen oorl blij Frans Halsexpositie voor beeldende kunst Voortuinen premie-huizen ijven gemeente-bezit Zestien meisjes in training voor scheidsrechter Eerste inentingsavond gekerm en vreugdekreten Dit jaar nieuwe beeld houwwerken in Haarlem Hulde voor sneeuwruimers van de Reinigingsdienst thuisdammerstoernooi A/phenaar HAARLEMSE GEMEENTERAAD Nieuwe nota ver warming Schalk wijk Weer vragen van raadslid A. Ton Byzantijnse mis in twee Haar lemse kerken VOETBAL Raadslid A. Ton vraagt bouwnota Help elkaar waar mogelijl Tien jaar R.K. Bejaardenbond in Haarlem ST. BAV0 HEEMSTEDE s;1"1' »<tvoc„,-«„ 'üt ieetndigd het faillissement van- J a AT AX-T AXI IN APRIL TREKKEN ZIJ TE VELDE Voortuinen Motie V er war m)i rug Sch alkiwij k Fail! issemem ten s4ven%oVdr0^onrnXTO1eV^A'-6Van Kunstsaldo PAGINA i Zondag 13 januari f.2.3.4.5. GRAMMOFOONPLATEN Keiler Macdonald Zijlstraat 56 Telefoon 11828 voor Aristona Vijf Haarlemse hondenklinieken Velen té principieel of té „menslievend Nieuwjaarsrede loco-burgemeester Geluk HAARLEM, 10 jan. Gistermiddag heeft wethouder D. J. A. G e 1 u k als loco-burgemeester in de Haarlemse gemeenteraad zijn nieuwjaarsrede uitgesproken. Het spreekt vanzelf, dat hij herinnerde aan het ongeval van de eigenlijke voorzitter van de raad, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, die dientengevolge de eerstkomende twee maanden de raadsvergaderingen niet kan leiden. De heer Geluk wenste de burgemeester van harte een spoedig herstel en stelde de raad voor deze goede wensen telegrafisch aan de voorzitter over te maken. In haar antwoord op de nieuwjaarsrede sloot mevrouw mr. E. A. J. Scheltema zich als nestor van de raad van harte bij dit voorstel aan, waaraan zij toevoegde dat de raad nog op andere wijze <pijn medeleven zal tonen, evenals hij dat twaalf jaar geleden heeft gedaan, toen de burgemeester eveneens een val op het ijs heeft gemaakt. Evenementen V erkeersongevallen Bouwactiviteit REGROBTINiGSAVOND INi ZANiDVOORT 9 zag daar geen practische mogelijkheid toe. Overigens kon hij verwijzen naar de heer ROOD (KVP) die al had opge merkt, dat dit reservefonds toch voor geen ander doel mag worden gebruikt dan voor het verbeteren van woningen. Voordat de raad de discussie begon over de bestemming van de 230.000,- batig saldo van de Frans Halstentoon- stelling, deelde de VOORZITTER mee, dat B en W hun voorstel wilden wijzi gen. Voor 105.000,- zou het schilderij van Isack van Ostade aangekocht moe ten worden, maar het resterende be drag zou niet alleen ter beschikking moeten blijven voor het aankopen van moderne kunstwerken, maar ook voor het bevorderen van de moderne kunst op andere wijze. HAARLEM, 10 .jan. Aan het begin de gistermiddag gehouden raads vergadering kon de voorzitter, loco-bur gemeester D. J. A. GELUK mevrouw herkhoff-Pet gelukwensen met haar voor spoedig herstel van een verkeersonge val. Hij voegde eraan toe, dat B en W ®e mogelijkheid bestuderen van een ver zekering tegen ongevallen voor raads leden in de uitoefening van hun taak. jnevrouw Kerkhoff toonde zich dank baar voor de vele blijken van belang stelling die tijdens haar ziekte van de pad heeft mogen ontvangen. De raad Jjseft gistermiddag lange tijd nodig ge- JJad om te beslissen wat er nu gedaan »ou moeten worden met het batig saldo ;'an de Frans Halstentoonstelling. Ten slotte ging men met de voorstellen van en W te dien aanzien accoord. De voorzitter kon de heet TON (PvdA) Jhededelen, dat B en W een nieuwe no te zullen samenstellen over de verwar- Jhingsperikelen in Schalkwijk. De heer 'on had daar schriftelijke vragen over Kesteld, maar voelde zich over het ant woord van B en W allerminst voldaan, «ij heeft prompt een nieuwe serie vra- 8en aan het College gesteld, waarover hien elders in ons blad meer kan le- *en. De mededelingen van B en W over ue lange duur van de weg, die verzoeken van hoofden van scholen om aankopen °f verbeteringen moeten bewandelen, in vergelijking met soortgelijke verzoeken yan hoofden van büzondere scholen (Waarvoor een wettelijk maximum van drie maanden is gesteld), werden door de heer DE BRUYN (PvdA) slechts met haoeite aanvaard. Hij begreep ook wel, dat de gemeentelijke diensten overbelast 2ijn door de grote hoeveelheid werk die 2ij moeten verzetten, en door het huidig Personeelsgebrek, maar hij bleef het feit zelf betreuren. Evenals trouwens de neer PROPER (CPN). De onderwijscom missie heeft nu een serie voorstellen fot bekorting van de bedoelde termijn opgesteld en de VOORZITTER zegde toe dat het College daaraan alle aandacht *al besteden. Mevrouw Scheltema (VVD) had er be twaar tegen, dat er 12.700,- werd ge vraagd om nabij de Meisjes-HBS aan de Tempelierstraat een zolder in te rich ten- als woning voor de hulp-ammanuen- sis van de school. Zü vroeg zich af of de man daar nu per se bij de school bioet wonen. De VOORZITTER merkte op, dat er als gevolg van de uitbrei ding van de school twee woningen aan de woningvoorraad onttrokken worden, zodat B en W het juist achtten er min stens één woning voor terug te leveren, hu dit mogelijk bleek. Overigens zal nog Worden nagegaan of de woning verhuurd «an worden zonder dat de kostbare in richtingsuitgaven worden gespendeerd. Het voorstel van B en W om de wo ningbouwverenigingen niet langer meer te verplichten om 3'/! pet van de jaar- huur in het reservefonds voor woning verbetering te storten, viel bij de raad 'n goede aarde. De gemeente neemt nu deze kosten zelf voor zijn rekening. Me vrouw KROON (PSP) wilde nog een stapje verder gaan en vroeg of de vroe ger gestorte bedragen niet ter beschik king van de woningbouwverenigingen ge steld kunnen worden ter verbetering van het woningbezit. Wethouder SCHIPPER Het voorstel tot grondverkoop voor de bouw van premiewoningen in Schalk wijk leidde tot een merkwaardige dis cussie. Niemand was tegen deze grond- verkoop. Het ging er echter om of de grond voor de voortuintjes van de te bouwen woningen nu gemeente-eigen dom moest blijven, zodat Hout en Plant soenen deze grond als gemeenschappe lijke voortuinen kan aanleggen en onder houden, of dat de grond aan de eige naars van de woningen verkocht moest worden, zodat de eigenaars zelf hun tuin tjes zouden kunnen aanleggen en ver zorgen. Mevrouw SCHELTEMA (VVD) toonde zich onbekommerd voorstander van de laatste idee, ook al in verband met de vele juridische complicaties die het eerste plan met zich meebracht. De heren TON (PvdA), ROOD (KVP) en PROPER (CPN) gingen met haar mee. De scheidingslijn liep echter dwars door de fracteis heen. De heren PIE- door de fracties heen. De heren PIE- en mevrouw KROON (PSP) steunden de wethouder in diens opvatting, dat onvol doende verzorgde voortuinen een doorn in het oog zouden zijn voor de hele om géving. Als men Hout en Plantsoenen ervoor liet zorgen, zou die moeilijkheid voorkomen zijn. Dat de dienst er geen personeel genoeg voor had, hinderde niets, aldus wethouder HAPPé, want men kon altijd particuliere hoveniers in schakelen. Mevrouw Scheltema (VVD) en de he ren BROSTWSKI (Prot. Christ), Rood (KVP), Sepers (Prot. Christ) en Pro per (CPN) dienden een motie in om de grond voor de voortuinen desnoods op nader te stellen voorwaarden aan de eigenaars te verkopen. De motie werd echter met 26 tegen 11 stemmen verworpen, waarna de raad het oor spronkelijke voorstel tot grondverkoop zonder hoofdelijke stemming aanvaard de. HAARLEM, 10 jan. In een nieuwe kerie schriftelijke vragen komt het Zaadslid A. Ton (P.v.d.A.) terug op de kwestie van de centrale verwar- biing in Schalkwijk. Het antwoord van het College op zijn eerste serie vragen, Voldoet hem geenszins. Met name ge looft hij, dat B. en W. voorbij gaan kan het feit, dat er voortdurend ern stig klachten zijn over het in gebreke olijven van deze centrale verwarming. De heer Ton komt tot de conclusie, dat de bevindingen van B. en W. in «onrechte tegenspraak zijn met de er varingen van tal van bewoners. Hij vraagt B. en W. te willen nagaan hoe de centrale verwarmingsinstallatie bij ??mmige bewoners apert in gebreke Pojkt te blijven, terwijl hij bij anderen volle tevredenheid werkt. Hij bepleit voorts andermaal, dat de bewoners in feen enkel opzicht in hun klaagrecht worden beknot. HEEMSTEDE, io jan. Evenals wOrig jaar organiseert de damclub St. avo te Heemstede ook dit jaar weer h?b groot toernooi voor thuisda turners tif? a's hoofdprijs de fraaie, kostbare bNvvren vaas. welke naast de andere DMZen als wisselpnjs fungeert. Aan dit t, «looi kunnen alle damliefhebbers innemen. die geen lid van een dam- kfi? zijn en toch hun krachten eens '"n meten met anderen die. even- ffj]e*ij, gespeend zijn van wedstrijdrou h0.®gelijkertijd wordt het toernooi ge- fleT«en om het kampioenschap van tlhv^stede in diverse klassen voor »wsPelers. Deelname aan het thuisdam- U^toernooi is geheel gratis; van de gr. ^PPler wordt een geringe bijdrage Sagd. Inlichtingen en inschrijvin- «ikof?n het adres: B. H. M. Stevens, htart aan 36 Heemstede, vó<jr 15 ja- De atrondisse- s io.„. "aarlem heeft op januari 1963 in staat van ^«AARLEM. 9 jan lirwaSrechtbank te ahli g 8 januari iat) «Uhssement verklaard Vechter-Commissaris-mr T X^mVlde^ 3(jnen. Curator mr H c K jvr M Wolff, restauranthouder, te Haariem gUgesproken 24 mei 1960, curator mr u' L Lambers, advocaat en procureur Haarlem. Tegen de aankoop van het werk van Van Ostade had niemand feitelijk be zwaar., De fracties van de PvdA, de KVP en de Protestants Christelijken gin gen ook met de verdere voorstellen van het College graag accoord. Maar me vrouw SCHELTEMA (VVD) achtte het onjuist dat het batig saldo anders werd besteed dan voor de uitbreiding van het oude kunstbezit van de gemeente. De heer BOVENKERK (PSP) ging zelfs nog verder. Hij wilde een algemeen culturele bestemming en dus niet speciaal voor de bevordering van de beeldende kunst. Met name bepleitte hij de mogelijkheid om met het saldo Haarlem een eigen to-| neelgezelschap te geven. Wethouder GELUK wees erop, dat het| oude kunstbezit bijzonder kostbaar is Als er zich eens een mogelijkheid voor doet om iets aan te kopen, zal men toch al een beroep op andere instan-| ties moeten doen. En voor de suggestie van de heer Bovenkerk achtte hy het saldo ook te gering. B en W willen met dit extraatje iets bijzonders doen, iets dat men anders niet zou hebben gedaan. Daarom hebben zjj ook voor gesteld om de bestemming te verruimen. Men zou nu uit deze pot bij voorbeeld steun kunnen geven aan de plan nen tot stichting van een Vrije Acade mie of het plan tot oprichting van een ieenmuseum. Uiteindelijk ging de Raad mieof het plan tot oprichting van een uit- de VVD-fractie tegen de moderne kunst als bestemming voor dit saldo stemde. HAARLEM, 8 jan. In verband met de Internationale Bidweek, die vol gende week begint, zullen in een twee tal kerken in Haarlem op zondag 13 januari een hoogmis worden gecele breerd in de Slavisoh-Byzantijnse ritus. In de kathedraal St.-Bavo aan de Leidsevaart zal de plechtigheid 's mor gens om 10 uur beginnen. Mgr. J. Pa ridon, vicaris-generaal uit de Oekraïne, zal de mis celebreren; hjj zal daarbij worden geassisteerd door pater drs. Van Montfoort. Het Utrechts Byzantijns Koor verzorgt de gezangen. De K.R.O. zal van de plechtigheid een opname maken. In de St.-Josephkerk aan de Jans straat zal de mis om 9 uur aanvangen. Celebrant is pater Methodius Hout kamp, concelebrant drs. J. Sanders, dia ken prof. dr. C. Bouman. Het koor van de Russische kerk uit Den Haag zorgt voor de gezangen. (Advertentie) MobHoloon service dag en nacM Advertentie) KRUISWEG 47-49 HAARLEM HAARLEM, 10 jan. Het raadslid A. Ton (PvdA) heeft B en W van Haar lem schriftelijke vragen gesteld over het achterblijven van de bouwactiviteit in Haarlem. Hij constateert, dat zowel in de Bouwnota als in een artikel van de voorzitter van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf op de langzamerhand ver schrikkelijk wordende achterstand van Haarlem op dit gebied wordt gewezen. De heer Ton verzoekt B en W. de juistheid van de in deze publicaties ge produceerde gegevens te willen onder zoeken en daarop een uitvoerig com mentaar te willen leveren. Indien deze gegevens juist blijken, verzoekt hj] B en B in Den Haag zo mogelijk op ministerieel niveau stappen te onder nemen om verbetering in deze toestand te brengen. HAARLEM, 10 jan. In de Haar lemse voetbalwereld hebben tal van clubs zoals ook elders het geval is niet alleen te kampen met een tekort aan terreinen, maar bovendien dreigen wedstrijden geen doorgang te kunnen vinden, wegens een ernstig tekort aan scheidsrechters. Daar een herhaalde oproep om nieuwe functionarissen voor het scheidsrechterskorps zonder resul taat bleef, is het bestuur van de Haar lemse afdeling tenslotte andere wegen gaan bewandelen. Men deed een beroep op het „zwakke geslacht" en warem pel het lukte. Een zestiental dames meldde zich aan, zodat Haarlem als tweede afdeling van de KNVB in het district Noord Holland werden al eerder dames-scheidsrechters ingescha keld de bakens naar een „nieuwe koers" heeft verzet. In het Bondsbureau aan de Jansweg is de cursus voor dames-scheidsrech ters gisteravond van start gegaan. Het was er een gezellige drukte en de HVB- voorzitter H. van Turnhout vertelde ons dat hjj nog nooit zoveel dames in het Bondsgebouw bij elkaar had gezien. De aspirant-scheidsrechters, afkomstig uit Haarlem, Heemstede, Zandvoort en zelfs uit Heemskerk, waren een en al enthousiasme. De jongste onder hen was de 16-jarige Ank van Daalen. Zjj ver telde al het een en ander van de spelre gels af te weten. Maar hoe kan het anders wanneer je vader zelf scheids rechter is. Een warme propaganda voor dames-scheidsrechters blijkt de vereni ging Onze Gezellen te hebben gemaakt. Liefst vijf ,,OG-meisjes" gaven acte de présence. Dat waren Marjan Eerdmans, Truus van Hazebroek, Jeanne Koster alle drie leerlingen van de Heemsteedse Kweekschool „De La Salie Atie Loer akker en Loes Spijker. Dit vijftal kwam niet onbeslagen ten ijs. „Wij hebben al lemaal al enkele trainingswedstrijden bij Onze Gezellen gefloten", klonk het bijna gelijktijdig. Aan de goede afloop van de cursus mogen wij, dunkt ons, niet twijfelen. Voorzitter G. de Korte van de Haar lemse scheidsrechtersvereniging, die als cursusleider optreedt, doet het werk al bijna dertig jaar, waarin hü zo'n dui zend fluitisten examineerde. Hij heeft dus al heel lang met dit bijltje gehakt, evenals oud-voorzitter C. Westerbeek, die als toeziend functionaris de cursus avonden zal bijwonen. De opleiding wordt over acht avonden verdeeld. Als leerstof krijgen de cursis ten twee boekjes te verwerken: „de re gels van het voetbalspel" en „handlei ding voor scheidsrechters". „Wanneer de dames deze boekjes uit hun hoofd kennen, bestaan er voor hen geen scheidsrechtersproblemen meer", ver telde ons cursusleider De Korte. Wij nemen het zonder meer aan. Spelsitua ties worden aanschouwelijk voorgesteld op een groot bord, waarop de lijnen van het voetbalveld staan afgebeeld. I Advertentie) om te helpen waar nood mocht blijken: bij bejaarden of anderen die als ge volg van de slechte weersomstandighe- den moeilijk de straat op kunnen en bij de vogels en andere dieren die door het weer in moeilijkheden zijn geraakt. Aan het begin van zijn nieuwjaarsre de memoreerde de loco-burgemeester het koninklijk bezoek op 9 mei van het vorig jaar ter gelegenheid van het zil veren huwelijksfeest van het koninklijk paar, en de dood van koningin Wilhel- mina. De loco-burgemeester heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt om in het openbaar namens de Haarlemse burge rij te getuigen van zijn grote dank je gens de mensen van de Reinigings dienst, die in de afgelopen weken ge zorgd hebben dat de sneeuw- en ijs- overlast voor het verkeer tot een mini mum beperkt is gebleven. Zij hebben dat gedaan bü nacht en ontij, onder de meest barre weersomstandigheden en ook gedurende de feestdagen, toen iedereen in huiselijke kring kon verke ren. De wethouder betuigde ook zijn jjamc jegens de politie en andere over heidsfunctionarissen, die in deze dagen op hun post zijn gebleven. Hierop aansluitend, deed de heer Ge- een dringend beroep op jong en oud Uitvoerig stond de heer Geluk stil bij belangrijke evenementen die in het af gelopen jaar in Haarlem hebben plaats gevonden: de Frans Halstentoonstelling en de opening van het Holland Festival; de onthulling van het Hildebrandmonu- ment en de belangrijke groei van de Stadsbibliotheek. Hfj deelde mee. dat begin van dit jaar nog verschillende beelden geplaatst zullen worden, die in opdracht van het gemeentebestuur zijn Als loco-burgemeester van Haarlem hield wethouder D. J. A. Geluk gister middag in de Haarlemse raad een nieuw jaarsrede. Burgemeester Cremers zal als gevolg van een val op het ijs onge veer twee maanden de raadsvergade ringen niet kunnen leiden. vervaardigd. De opening van de Westelijke Rand weg heeft enige verlichting van het verkeer in de binnenstad ten gevolge gehad. Een verdere vermindering wordt verwacht van het tot stand komen van de rijksweg beoosten Haarlem. Het aantal verkeersongevallen steeg van 3909 in 1961 tot 4150 in 1962, waarbij 13 met: dodelijke afloop. De heer Geluk deed een dringend beroep op de weggebruikers om in het ver keer rekening te houden met kinde ren en bejaarden, die het meest moeite hebben om zich aan het mo derne verdeer aan te passen. In de Koudenhornkazerne zuilen binnenkort instructielokalen en een verkeerstuin worden aangelegd ten behoeve van het verkeersonderwijs. Van het Pim Muliersportpark kunnen komend seizoen de sintSfbaan en de tennisbanen in gebruik worden geno men. Samen met de sportvelden van het Van der Aartsportpark en in Schalkwijk betekent dit een belangrijke uitbreiding van de recreatiemogelijkheden. Hetzelf de geldt voor de uitbreiding van de Noorderhout, die dit voorjaar voor het publiek opengesteld kan worden. Voor de bouw van de accommodatie bij het honkbalstadium in het Pim Muliersport park werd de rijksgoedkeuring verkre gen. Ook de verdere accommodatie zou spoedig tot stand gebracht moeten kun nen worden. De spanningen op de bouwmarkt heb ben een vertraging veroorzaakt in vrij wel alle sectoren van de bouw in Haar lem. B. en W. zullen daaraan het ko mende jaar veel aandacht moeten be steden. De toenemende goede verstandhou ding tussen gemeentelijke overheid en burgerij is gebleken uit de stichting van de Raad voor Maatschappelijk Werk die op 5 november kon worden geïnstal leerd. Van gemeentewege wordt de bouw nagestreefd van een nood-ver pleegtehuis voor chronische zieken en bejaarden. HAARLEM, 10 jan. Tn de in avond uren anders zo vredige binnenplaats van de Haarlemse Stadsdoelen gaat het er deze week 's avonds rumoerig toe. Een van de bijgebouwen van dit antiek stuk je Haarlem is ingericht als tijdelijke honden-kliniek: er hangt de scherp-zoe- te lucht van desinfecterende middelen en naast een blinkende sterilisatie trommel staat een vierkante, kleine kist met injectiespuiten en tientallen gla zen buisjes met bruin gekleurd serum. Aan een hoge. houten „operatietafel" verricht een in het wit geklede dieren arts zijn op het laatst wat eentonig Nog twee avonden en een middag zui len de poedels, keeshonden, herders en een blijkens gisterenavond groot aan tal onaanzienlijke straathondjes met de staart tussen de benen in slepende gang de Stadsdoelen binnengaan. Ook menige baas of bazin staat het huilen dan nader dan het lachen. Maar bij het zien ,van, onrustige, elkaar wantrou wend bekijkende legertje Haarlemse hon den in de wachtkamer kan er soms nog wei eens een verzuurde glimlach af. In de kliniek, waar een zelfverzekerde dierenarts en een staf van veertien men sen, onder wie de leden van het Rode Kruis, rustig aan het werk zijn. verdwijnt de angst al meer. Het ritueel op de vier kanten, houten tafel verloopt in een oog wenk. h-n waar soms nachten niet om 's geslapen bljjkt dan ineens zo iets geworden korte handeling: de prik in vanzelfsprekend, dat men nieuwsgierig het behaalde hondenachterbeen en de glimlachend de handen van de dieren- krachtige druk op de injectiespuit. Een arts volgt, assistent, een dierenarts-in-spé, helpt hem zonodig. Daar tussendoor angstig geblaf, gekerm en tenslotte een luide vreugdekreet, wanneer het gebeurd is en met een overwinnaarsblik langs nog in een lange rij wachtende, bevende collega's kan worden geparadeerd. He dichtslaan van de buitendeur en de kou de winterlucht buiten op de binnenplaat verlossen de gevaccineerde vlervoeti van het laatste restje angst. Gisterenavond was het de eerste Haa' lemse inentingsavond tegen hondsdo heid. Op verschillende plaatsen in d stad zijn er klinieken ingericht, was de Haarlemmer zijn dier tegen het lui tele bedrag van twee gulden kan doe vrijwaren voor de zo gevreesde rabies Hoewel pér avond in twee uur tijds ruin honderdenvijftig honden in alle soorte. en rassen onder de naald komen e de dierenarts dus aan dit aantal ai zij. handen volheeft, zijn er toch tientalle. Haarlemmers, die op het laatste nippei tje terugdeinzen. Ook al hebben zij dt ze dagen een ingevuld aanmeldingsfoi muiier naar het stadhuis verzonden e. werden zjj op een bepaald tijdsstip me hun dier in een van de klinieken vei wacht. De verschillende redenen voor hun al wezigheid laten zich gemakkelijk rader, de felle koude en de vooral in de bii nenstad soms nog gladde wegen he geen vooral voor bejaarden een onovei komelijke moeilijkheid moet zijn e dan bestaat er ongetwijfeld uit een sooi „menslievendheid" een onverant woorde weliswaar voortvloeiend! „principiële houding" ten aanzien vai alles wat vaccinatie is. Mocht men nie door buren of kennissen vóór zaterdag middag, de laatste inentingsmogelijkheu van dit als principe aangemerkte over dreven gevoel van medelijden-met-het dier zijn afgeholpen, dan maakt men he zichzelf en zijn hond voor de toekoms erg moeilijk na 15 februari namelijl- is de straat voor elke hond taboe, dit niet teminste dertig dagen tevoren te gen hondsdolheid werd ingeënt. Vooral voor de zo problematische „bui tenspelregel", brengt het bord ophelde ring in vele moeilijke zaken. Wanneer over 'n paar maanden de lente weer haar intrede doet, zal ook op de voetbalvelden in Haarlem en omgeving een „nieuw geluid" zijn te horen. Want het is de bedoeling dat de dames-scheidsrechters half april ten veldezullen trekken. Zjj zullen belast worden met het leiden vao de wedstrijden der pupillen (tien tot twaalf jaar) en de jongste aspiranten, waarvan de leeftijd tot veertien jaar loopt. De cursisten kregen aan het begin van de avond nog een bemoe digend woordje toegevoegd van voor zitter Van Turnhout, die hun alle suc ces toewenste en de hoop uitsprak dat zij als gediplomeerd wedstrtjdleidster „ambassadrices van de Haarlemse Voetbal Bond" zullen mogen zijn. HAARLEM, 10 jan. De Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneer den, afdeling Haarlem, bestaat tien jaar. Dat zou voor elke willekeurige vereniging een weinig noemenswaar dig feit zjjn. Behalve voor een bejaar denbond. Want heeft de tijd in de kleine ruimte van de oude dag niet veel meer waarde en betekenis dan tijdens het ganse leven dat aan de dagen van be jaard- en gepensioneerd-zijn vooraf ging? Het is voor de leden van de Ka tholieke Bond van Bejaarden en Ge pensioneerden \bel degelijk een gebeur tenis, die gevierd moet worden. Op za terdag 12 januari wordt de feestelijke herdenking ingezet met een gezongen H. Mis voor alle leden in de Paters kerk aan de Nieuwe Groenmarkt. De nieuwe geestelijk adviseur zal een toespraak houden. Op zondag 13 januari worden de le den in de grote zaal van het concert gebouw verwacht. Zij zullen dan wor den onthaald op de cabaret-revue „Vrolijkheid viert hoogtijwaaraan een groot aantal artiesten zal medewer ken. Die middag zal tevens bekend ge maakt worden hoeveel nieuwe leden de ledenwerfactie een feestgeschenk van de leden tot resultaat heeft ge had. ZANDVOORT, 8 jan. Maandag 14 januari vindt ten raadhuize van 2S.nd- voort weer een begroetingsavond plaats van nieuwe inwoners van de badplaats. De burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, zal een inleidend woord spreken en enkele aspecten van Zandvoort belichten. De heer C. Kuijper jr. zal pianomuziek .ten gehore brengen. Daarna volgt een ruime pauze, waarin gelegenheid bestaat om onderling met burgemeester en wethouders ken nis te maken. Tenslotte zal de heer W van der Mije enkele films oyer het oude Zandvoort vertonen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3