Op het fundament van het oude verrees in Leiden een NIEUW LABORATORIUM VOOR ZOÖLOGIE i cUctr Schade in vorst nog Produktieverlies kost bouwsector dooi* niet te overzien per dag 13,5 miljoen gulden Ontoelaatbare situatie in een kinderpension B. en W. van Zandvoort trekken vergunning in N.-GUINEA HERINNERINGSKRUISEN OBECO In de binnenlanden van Australië f U belegging Stationsgebouw Schiphol: heden bouw van start Kruiend ijs drukt veerpont op dijk Ni WO in nieuwe kantoorruimten André v. d. Heuvel over zijn plannen BANKBOEKJES Vaccinatie van honden niet tijdig afgelopen Per auto over het ijs van Kampen naar Enkhuizen Kamervoorzitter herdacht de basis van uw DINSDAG 15 JANUARI 1963 pagina l Het nieuwe gebouw van het zoölogisch laboratorium. Landbank sticht n.v. voor beheer van winkelcentra Meisje door slippende auto aangereden Gemeentepersoneel in buitendienst krijgt in Utrecht gratificatie Premielening Utrecht f 50.000 op no. 1 van serie nummer 177 American Hotel weer 5 pet interim VAN LANSCHOT-ANNO 1737 - B A N K IE R S - A N N O 1839 -VERMEER Co. Maak meer rente van Uw geld Storten en opnemen ook per giro rente Folder op aanvraag verkrijgbaar GEMAKKELIJK OPEISBAAR - GEEN KOSTEN GROTE SOLIDITEIT CONVERTO Directie: H.B.B. NoordhioWands d amn,i euws DDD en ST. BAVO strijden om plaats in hoofdklasse Westerveld goed van start in jeugdstrijd Ambtenaar beroofd in Den Haag Uitlaatverbod later van kracht VLAANDEREN Wö. (Van onze correspondent) LEIDEN, 15 jan. Een modern ge bouw is hier naast de Sterrewacht ver rezen; in het water van de Witte Sin gel spiegelt zich het nieuwe laborato rium voor Zoölogie van de Rijksuni versiteit. Minister Cais heeft het ge bouw maandagmiddag geopend, per soonlijk, „omdat het het laatste gebouw te Leiden, is, dat ik nog in mijn ambts periode in gebruik zie nemen". De architecten Van Oerle Schrama •n Bosch hebben, nadat de restaura tieplannen van het oude gebouw aan de Kaiserstraat op niets waren uitge lopen, op het fundament van het oude een vier bouwlagen hoog gebouw ont worpen, dat gedragen wordt door een betonskelet en uitgevoerd is met een z.g. vliesgevel. De metalen wand, is als het ware als tentzeil tegen het ske let aangebracht. Voordelen zijn de gro tere ruimten, de geringere kosten. Enige jaren geleden is aan de Kai serstraat in het oude Leidse centrum reeds een „torenflat der wetenschap" verrezen, zeven verdiepingen hoog waarin onder meer in de vele aquaria het gedrag der vissen wordt bestu deerd. In de nieuwe vleugel zijn onder gebracht de afdelingen fysiologie, his tologie en oecologie, terwijl een op bouw, als vierde bouwlaag, het gene tisch laboratorium onderdak verleent. De plaatsvervangend directeur van de Rijksgebouwendienst, ir. J. Halm, heeft het gebouw overgedragen aan de president-curator van de Leidse uni versiteit, dr. E. H. Reerink, die het op zijn beurt overdroeg aan de direc teur van Zoölogie, prof. dr. D. J. Kue- nen. Merkwaardig genoeg moest laatst genoemde het laboratorium dadelijk nog eens overdragen, nu aan prof. dr. H. P. Wolvenkamp, die per 1 januari het directoraat van het laboratorium uitoefent. Minister Cals hield een geestige speech waarin hij zich in het bijzon der teweer stelde tegen een tamelijk kritisch uitgevallen afscheidscollege onlangs gehouden door prof. Siemens. De minister vindt, dat vrijheid voor student en docent zover gaat als ieders grens reikt. Wetenschappelijk onder zoek mag niet ten koste gaan van het onderwijs, maar ook omgekeerd geldt dit. Wat de vrijheid van de student be treft: mr. Cals wees onder meer op het feit, dat het studierendement in ons land een stuk lager ligt dan dat van de met het onze vergelijkbare landen. (Van onze luchtvaartredaoteur) AMSTERDAM, 15 jan. Vandaag werd officieel een begin gemaakt met de ontsluiting van het nieuwe centrale verkeersareaal. De lang verbeide bouw van Schiphols nieuw stationsgebouw- complex, dat straks de trots van de luchthaven zal zjjn, ging namelijk van start. „Straks" is volgens het bouwschema het voorjaar van 1966. En dat schema wil de luchthavendirectie uiteraard zoveel mogelijk volgen; na dat 20 december de rijksgoedkeuring voor de bouw was verkregen, werden dan ook nog dezelfde maand al het graven van de bouwput en de bema ling daarvan gegund. De eerstkomende jaren zullen de passagiers het op Schiphol dus nog met het oude stationsgebouw moeten doen. Het aantal passagiers is het afgelopen jaar opnieuw gestegen: vah 1.508.374 in 1961 met elf procent tot 1.675.000. Het luchtvrachtvervoer nam met ne gen procent toe tot 57.500.000 kilogram, het postvervoer (5.700.000 kg) gaf ten opzichte van 1961 een groei van tien procent te zien. Deze cijfers, ontleend aan het voorlopig jaaroverzicht over 1962 van de N.V. Luchthaven Schiphol, berusten wat betreft november en de cember op een schatting. Andere cij fers uit het voorlopig jaarverslag: 46.690 geregelde vluchten (een daling van twee procent), 6.080 chartervluch ten (met zestien procent gegroeid) en een toename van de luchtvaartmaat schappijen met geregelde diensten op Schiphol van 21 tot 23. Die verminde ring van het aantal geregelde vluchten Intussen is veroorzaakt door het min der frequent bevliegen door de KLM van een aantal niet of minder renda bele Europese lijnen. AMSTERDAM, 14 jan. De Land bank n.v. in Den Haag heeft, blijkens het bijvoegsel van de staatscourant, op gericht de n.v. Wibex. Van het maat schappelijk kapitaal van 1 min, ver deeld in 1.000 aandelen van 1.000, zijn 200 aandelen geplaatst, welke volgestort zullen worden in contanten. De nieuwe n.v beoogt o.m. het beheren van onroe rende goederen, in het bijzonder winkel eenheden en winkelcentra, en het be vorderen van de totstandkoming van dez laatste. Tot directeur is benoemd de heer P. J. Roscam Abbing in Voor burg. Commissarissen zijn de heren R. Zwoisman en A. A. Vervoort, beiden in Den Haag. Nader werd van de directie verno men dat de Wibex zelf niet bouwt, maar dat haar het verhuren en behe ren van bestaande winkelcentra is op gedragen. O.a. voert zij het beheer over een winkelcentrum in Rijswijk (In D» Bogaard), waarvan in september 1963 het eerste gedeelte in gebruik kan wor den genomen. De Wibex trekt op het ogenblik gegadigden daarvoor aan. Voorts zal zji het beheer van het Win kelcentrum Mariahoeve in Den Haag ter hand nemen. Met de gemeente Den H°ag is over de bouw van dit winkel- ceiu m tot dusver nog geen akkoord bereikt, aldus de directie. DEN HAAG, 14 jan. De zestien jarige E. J. M. Blonk, uit Den Haag, is vanochtend vlak bij haar huis aan de Nieuweweg door een auto geschept en ter plaatse overleden. De bestuurder wilde ondanks de gladheid 2 voor hem rijden de auto's passeren. Zijn wagen begon te slippen en greep het meisje dat uit de tegenovergestelde richting te voet naderde. ZIERIKZEE, 14 jan. De veerpont „Zijpe", die de dienst onderhoudt tussen Schouwen-Duiveland en Anna Jacobapolder is gisteravond door het kruiende ijs in het Zijpe op de dijk te Anna Jacoba-polder gedrukt. Dit ge beurde bij het uitvaren uit de haven. Daar de vloed juist afnam, begon het schip zo sterk over te hellen, dat de schroef boven water kwam. De te hulp geroepen sleepboot „Etna" kon dt veerboot niet los krijgen. Dit ge lukte eerst vanmorgen om half acht. D( dienst kon hierdoor vanmorgen niet worden uitgevoerd. De „Etna" nam de ongeveer vijftien passagiers van de veerboot gisteravond mee naar de vaste wal. Er zijn de laatste dagen weinig passagiers op de veerboten. Wie niet per se van het eiland af moet, blijft thuis, want het is helemaal niet zeker, dat men terug kan keren. De ijsgang kan ieder ogen blik iedere vaart onmogelijk maken. (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 14 jan. B. en W. heb ben besloten een gratificatie toe te ken nen aan het gemeentepersoneel dat on dier de huidige weersomstandigheden ten minste 221/- uur per week buitendienst verricht. Dit geldt evenwel alleen de ambtenaren op weeksalaris en de an dere lager bezoldigde ambtenaren. De ze gratificatie, die voor deze winter als een eenmalige uitkering moet wor den beschouwd, is vastgesteld op 35 netto. Een gratificatie van 17,50 netto, eveneens als eenmalige uitkering, kan worden uitbetaald aan dezelfde groe pen van ambtenaren voor zover zo ty- dei.. de overeenkomstige periode ge deeltelijk in de buitendienst werkzaam zijn Advertentie UTRECHT, 15 jan. BIJ de heden morgen gehouden trekking van de pre mielening Utrecht 1952 werden 40 series obligaties uitgeloot (aflossing van 125). In deze series vielen bovendien de vol gende prijzen, 50.000 viel op obligatie no. 1 van serie 177. Nummer 6 van serie 1393 werd uitgeloot met 25.000. De obligatie nummer 2 van serie 2433 werd met 5.000 uitgeloot en nummer 6 van serie 177 met 2500. Op de vol gende vijf stukken viel een prijs van 1.000' no. 7 van serie 189, no. 5 van 1364, no. 1 van 1475, no. 6 van 2602 en no. 3 van 4495. Tien obligaties worden afgelost met ƒ250, namelijk: van serie 189 no. 2 en 5, van 281 no. 1, van 1781 no. 10, van 1977 no. 6, van 2438 no 6 en 7, van 4101 nio. .9, van 4202 no 6 en van 4682 no. 7. AMSTERDAM, 15 jan. De directie van American Hotel heeft besloten een onveranderd interim-dividend van 5 pet uit te keren. Over geheel 1961 werd 22 pet dividend uitbetaald. DEN HAAG, 15 jan. Namens staatssecretaris Stijkel heeft mr. C. G. C. J. Vinkesteyn, directeur-generaal van het Verkeer, de nieuwe kantoren van de Ned. Int. Wegvervoers Organi satie (N.I.W.O.) aan de Haagse Ko ninginnegracht geopend. Het oude ge bouw aan de Van Stolkweg, dat bijna duizend ondernemers van grensover schrijdend vervoer met een gezamen lijke iaadcapaciteit van ruim 50.000 ton ten dienste stond, voldeed reeds lang niet meer aan de eisen. De heer E. van Donkelaar, voorzitter van de N.I.W.O.schetste de groei van de organisatie, die thans de vijfde behuizing in zeventien jaar heeft be trokken. In 1947 werd nog slechts 250.000 ton goederen voor een vracht bedrag van tien miljoen gulden over de grenzen vervoerd, in 1962 was dit vijf miljoen ton voor een totale vrachtprijs van 125 miljoen. De directeur van de N.I.W.O., de heer E. W. P. Verbeek, wees tijdens een persconferentie nogmaals op de vervoermoeilykheden op Frankrijk. Ne derlanders mogen vrij op de departe menten Nord, Ardennen en Pas de Ca lais rijden. Op dat gebied werden vo rig jaar ruim achtduizend ritten uitge voerd. Voor het gebied boven de lijn Le Havre-Parys-Dyon zijn 12.000 mach tigingen per jaar beschikbaar, terwijl de (verladers-) behoefte aanzienlek groter is. Ten zuiden van die lijn mo gen slechts 1500 ritten per jaar worden uitgevoerd, terwijl op het ogenblik reeds vraag is naar ongeveer driedui zend speciaal voor vervoer van chemi caliën. Verbetering van deze eenzijdige Franse regeling wordt dringend nodig geacht. ROTTERDAM, 14 jan. De acteur André van den Heuvel heeft het A.N.P. verzocht het volgende te publiceren: „Er zijn berichten in kranten ver schenen waarin mijn naam is ge noemd. Ik wens mij van de inhoud te distanciëren, aangezien deze niet van mij afkomstig is. Dit wil niet zeggen dat er niets gaande is. In het parti culiere vlak wordt wel degelijk gedacht en gewerkt aan plannen om in de to neelsfeer van het zuiden iets te creë ren, dat nieuw is voor het Nederlands toneel. Bij deze plannen ben ik zeer nauw betrokken. Dat is de reden waar om ik een contract van vier maanden had bij het Nieuw Rotterdams Toneel, hetgeen het mij mogelijk maakte mij vrijer te bewegen. Inmenging van bui tenaf door vroegtijdige publikaties kan storend werken op de gang van zaken. Ik betreur het ten zeerste dat door de directie van het Nieuw Rotterdams To neel onnodig de reden bekend is ge maakt van mijn contract van vier maanden. Dit soort hulp van het N.R.T. werkt averechts. Door de moeizame en lange voorbereidingen, die dergelijke zaken nu eenmaal eisen, is het mij op dit ogenblik nog niet mogelijk de pers meer gegevens te verstrekken. Als het plan persklaar is binnen niet al te lange tfld zal ik graag volledige opening ;van zaken geven." Aldus de mededelingen over de heer Van den Heuvel. (Advertentie) 4 Amsterdam, Herengracht 199-201, Telefoon (020) 248486, Postgiro: 3656, Gemeentegiro A 13656 's-Hertogenbosch, H.Steemveg 27-31,tel. 22321,giro 1117570 Eindhoven, Keizersgracht 17, tel. 27442, giro 1130570 Tilburg, Stationstraat 17, tel. 30300, giro 1140570 Indonesië. De Indonesische lucht macht voert patrouillevluchten uit langs de grens van Kalimantan (Indo nesisch Borneo), omdat berichten zijn ontvangen over vluchten van onbeken de vliegtuigen boven dat gebied. (UPI) Beleggingsfonds van converteerbare obligaties De zekerheid van een obligatie. De winstkans van een aandeel Keizersgracht 706 Amsterdam (Van onze dammedewerker) AMSTERDAM. 15 jan. In de af gebroken party uit de wedstrijd Zaan- dam-St. Bavo heeft de Zaandammer Rintjema zijn sportieve plicht gedaan door na een langdurig eindspel War merdam van St. Bavo te kloppen. Door dit resultaat zün St. Bavo uitt Heemste- de en DDD uit Eikmaar beide gelijk geëindigd en zal via een beslissings wedstrijd moeten warden uitgemaakt, welke van de twee clubs uit de hoofd klasse zal degraderen. Deze wedstrijd wordt in de komende week gespeeld. Ook de strijd om het persoonlijk kampioenschap in de eerste klas van Noordholland heeft eindelijk zijn beslag gekregen. Na het toernooi eindigden Van Westerioo, Broerse en Holkamp gelijk, en na barrage behaalden Broer- se van Van Westerioo weer evenveel punten. Na een nieuwe herkamp heeft de 21-jarige GS-er Herman van Wes terioo nu eindelijk beslag gelegd op deze titel. Er is ook een begin gemaakt met de wedstrijden om het jeugdkampioen schap van de provincie. Hieraan ne men deel Ton Sy'brands (13 jaar), Dick Beekman (16) en Rob Palmer (15) uit Amsterdam, Th. Smit (17) uit Alk maar, Govert Westerveld (15) uit Pur- merend, Paul van Splunter (18) uit Zaandam, Cor van Duyvenbode (17) en Klaas Pippel (15) uit IJmuiden en P. Bakelaar (18) uit De Koog op Texel. De laatste speler kwam nog niet aan start, maar de anderen hebben deels als twee partijen gespeeld. Westerveld zorgde voor een verrassing, toen hij in een verloren stand tegen Sij'brands nog juist een finesse zag, die de rollen deed keren. Voorts won hii van Splunter. Overige uitslagen: Palmer-Smit 0-2, Beekman-van Splunter 2-0, Palmer- van Duyvenbode 1-1. Het toernooi wordt de komende zaterdagen in Am- Sterdam voortgezet. geleden de rd i ZANDVOORT, 15 jan. De vergun ning van mevr. A. J. S.-M. om het kin dertehuis „Sonnevanck" aan de Post- straat in Zandvoort te beheren, is door B. en W. ingetrokken per 1 februari van dit jaar. Enige maanden geleden hebben de politie klachten bereikt over de behandeling van de in dit pension ondergebrachte kinderen. Tegen de 49- jarige directrice van het tehuis en te gen een by haar inwonende 44-jarige Amsterdammer werd toen proces-ver baal opgemaakt. Beiden werden ervan verdacht de kinderen zodanige tucht maatregelen te hebben opgelegd, dat van mishandeling kon worden gespro ken. De officier van justitie te Haarlem moet nog beslissen of in deze zaak tot een strafvervolging kan worden over gegaan. B. en W. van Zandvoort hebben de vergunning van de directrice tot het houden van een kinderpénsion in Zand voort ingetrokken, onafhankelijk van een eventuele beslissing van de officier van justitie te Haarlem of van een eventuele uitspraak van de rechtbank te Haarlem. De directrice kreeg haar vergunning per 1 september 1960. Daar aan waren een aantal voorwaarden ver bonden en het is B. en W. gebleken, dat de directrice zich daar niet voldoen de aan gehouden heeft. Sinds enige maanden klacht tegen het tehuis wer5 ingediend, heeft de Zandvoortse recherche overal in den lande kinderen die voorheen in het pension verbleven hebben, gehoord. Ook hun ouders zyn ondervraagd, ter wijl tevens oud-leidsters van het kinder tehuis zijn ondervraagd. De rechercheurs zijn tot de conclusie gekomen, dat de in de voorwaarden voor de vergunning opgelegde meldings- en registratieplicht onvoldoende werd onderhouden. Kinderen van vreemde nationaliteit werden in het tehuis vaak ondergebracht zonder de vereiste ver gunning. De directrice blijkt henhaalde- ljj'k niet gevraagd te hebben naar de ge zondheidsverklaring van nieuwe leid sters die zij wilde aanstellen. Met het oog op de gezondheidstoestand van de kinderen moesten de leidsters in het bezit zyn van een dergelijke verkla ring. Bovendien was een aantal der leidsters dermate jong, dat betwijfeld moet worden of zij wel voldoende er varing hadden. Gebleken is aldus een uitvoerig communiqué van de Zand voortse gemeentepolitie dat vrij veel meisjes gedurende enige tijd als leid ster in het tehuis zijn opgetreden. Voor het merendeel waren deze meisjes niet in het bezit van het in de voorwaar den vereiste diploma kinderverzorging. Ondanks dit alles bleken deze meisjes veelal met een verantwoordelijke taak ten opzichte van de pensionkinderen be last te zijn. Gebleken is ook, dat er by herhaling te weinig leidsters waren voor het grote aantal kinderen, dat vooral 's zomers gedurende enige tijd werd opgenomen. B;j herhaling is gebleken, dat er te wei nig leidsters waren belast met de ver zorging zoals die omschreven was in de vergunning. Er waren meer kinderen ge durende het zomerseizoen, dan in ver- bama met de verzorging verantwoord was. Ook is de politie gebleken, dat de in wonende Amsterdammer in strijd met de gestelde voorwaarden, geregeld 's avonds en 's nachts op de slaapzalen van de kinderen kwam, waar op die tijd slechts het personeel van het tehuis mocht komen. Hij paste dan ontoelaat bare tuchtmaatregelen toe en bezigde tegenover de kinderen een liederlijke taal. De directrice aldus het politie- communiqué liet dat toe. DEN HAAG, 15 jan. Duizenden bouwvabmensen zjjn „uitgevroren". De directe schade voor de nationale eco nomie door produktieverlies kan wor den becyferd op 13,5 miljoen gulden per dag. Exacte gegevens zyn nog wei nig of in het geheel niet beschikbaar om met enige zekerheid de omvang van de nadelen vast te stellen. Men kan hoogstens zeggen, dat dit seizoen de vorstperiode tot nu toe geen extreme vormen heeft aangenomen. De maand december volgt wel heel nauwkeurig de statistieken voor de bouwsector. Die maand werd er dertien dagen gewerkt. Dit aantal komt overeen met het ge middelde, dat voor december wordt aangegeven. Deze statistiek wyst voor januari elf werkdagen aan. Een kwakkelwinter of een strenge winter hoeft geen verschil te maken in het aantal dagen, dat er in de bouwsec tor niet kan worden gewerkt. Een aan eengesloten lange vorstperiode met een vrij abrupt invallende dooi kan de bouw wereld minder schade toebrengen dan een aantal kortere perioden, waarin het minder vriest en waarin bet aantal dagen, dat het vriest, zelfs minder is dan wanneer ononderbroken koning Thialf regeert. Hoe het deze winter de bouwwereld is vergaan of zal vergaan, is nog op geen stukken na te bekijken. De decla raties van de bouwondernemingen ko men niet allemaal tegelijk bij het so ciaal Fonds voor de Bouwnijverheid binnen. Daar kunnen weken en nog eens weken overheen gaan. Eerst als op ba sis hiervan gegevens beschikbaar zyn gekomen, kan een aanwijzing worden verkregen over de juiste omvang van de directe schade aan de bouwwereld door vorstverlet. Nu kan men alleen nog maar ramen. Als in ons land per jaar voor rond vier miljard gulden wordt gebouwd, als bij tamelijk aanhoudende vorst tachtig pro cent van de bouwvakkers niet aan de slag kan, en als verder gesteld wordt, dat per maand twintig dagen wordt ge bouwd, dan zijn de normen aangehou den, die bq de stichting Sociaal Fonds voor de Bouwnyverheid, het Econo misch Instituut voor de Bouwnijverheid en de Raad van Bestuur van het Bouw- bedryf ook wel worden gehanteerd. Het zijn de normen, die in statistieken zyn verwerkt. Berekend is, dat in de bouwnijver heid ongeveer twintig procent van de 240 werkdagen per jaar verloren gaan door verlet. Dat betekent niet, dat dan alle bouwvakken niet kunnen werken. Verlet is er bijvoorbeeld ook, als het 's morgens te donker is om te werken of wanneer aanhoudende re- DEN HAAG, 14 jan. Een 50-jarige ambtenaar is vrijdagnacht op de Den- neweg hier door drie of vier hem onbe- kerde mannen neergeslagen en beroofd van zyn portemonnaie met, 36. De mannen doemden ineens uit het donker op en trachtten hem een portiek in te sleuren. Het slachtoffer bood tegenstand en kreeg toen een klap op het hoofd met een loden pijp. De berovers lieten het slachtoffer half versuft liggen. Na weer wat bijgekomen te zyn strompelde hy naa. een vriend in de buurt die hem me zijn auto naar het ziekenhuis bracht. Daar werden enkele hoofdwon den behandeld. In de Van Braam Houckgeestkazeme te Doorn heeft de commandant, overste J. Avan Reyn, gisteren Nieuw-Guinea-herinneringskruisen uitgereikt aan personeelsleden van de Koninklijke Marine, die in het afgelopen jaar in Nieuw- Guinea hebben gediend. In de andere kazernes in het land, alsmede op enige vliegbaset, vonden gisteren soortgelijke plechtigheden plaats. Ook in de komende dagen zullen nog verscheidene militairen het herinneringskruis ontvangen, dat bi) K.B. van 29 september 1962 werd ingesteld. DEN HAAG, 14 jan. Omdat het inenten van honden niet op de vast gestelde data kan worden voltooid heeft de minister van Landbouw de data, waarop het verbod van kracht wordt, zich met een niet ingeënte hond op straat te bevinden, verschoven Dit geldt niet voor Nieuwer Amstel, waar het verbod 15 januari van kracht wordt. De andere data zyn: voor Amsterdam 22 januari, voor de rest van Noord-Hol land en Utrecht 1 maart en voor d overige provincies 15 maart. Van deze data af dienen de honden van drie maanden en ouder op straat van de entpenning te zyn voorzien en dient de begeleider het entbewys bij zich te dragen en de hond aan de Ihn te houden. Ook mogen niet-ingeënte honden zich dan niet meer on-aangelynd b% het erf bevinden. Een en ander :t uit de publikatie in de staatscou rant van heden, waarby de hondsdol heidsbeschikking een aantal wijzigingen heeft ondergaan. Honden die wegens ziekte of ande re veterinaire redenen niet tijdens de campagnes konden worden ingeënt, mogen nog drie weken na de genoem de verbodsdata over straat gaan, mits de begeleider een dierenartsverkla ring by zich draagt. Hierdoor wordt voorkomen dat bijv. honden die na hun ziekte particulier zyn ingeënt niet buiten zouden mogen komen zo lang de inenting niet tenminste der tig dagen tevoren heeft plaats gehad. Voor buitenlandse bezoekers wordt het by invoer van de hond over te leggen certificaat geiykgesteld met het offici ële Nederlandse inentingsbewys. Dit geldt voor alle niet-Nederlanders. dus ook voor Belgen en Luxemburgers, die tot dusver zonder certificaat een hond in ons land konden invoeren. Tenslotte heeft de minister van Landbouw aan de ïyst van voor de entcampagne toe gelaten vaccins nog twee fabrikaten toe gevoegd. HOLLUM, 14 jan. Twee broers, de heren Van der Sluis uit Kampen, heb ben vanmorgen, ieder in zijn auto, een tocht over het Wsselmeer gemaakt van Kampen over Urk naar Enkhuizen. Over de rit van de Roggebet-sluis, waar zy op het IJsselmeer gingen naar Urk, deden zy twintig minuten. Dit is se dert 1929 de eerste keer. dat deze tocht kon worden gemaakt. gen werken op de bouwplaats gelyk maakt. Bq vorst is boven p niet elke bouwvakker uitgevroreh'^ zqn er, die in de afbouw vol werk hebben en dat kunnen richten. De loodgieters biyven voor het grootste deel doorwerken als het vr zq het dat het arbeidsterrein vei'P',e(, wordt van de nieuwbouw naar de plaatsen en reparaties in de huize' gebouwen. Voor de verwarming^f teurs geldt hetzelfde. De schilders z, ben meer met verlet te kampen. schildersbedryven, die speciaal het buitenwerk zijn uitgerust, en karwei binnenshuis aannemen. .J hen betekent vorst voljedig still6» van het werk. (Van onze parlementaire redacts' DEN HAAG, 14 januari De eerste die dr. Kortenhorst ff morgen, zq het niet officieel, beroet heeft, is staatssecretaris drs. Sen zer geweest. Hy herinnerde eraan hq onder het voorzitterschap vt overledene voor het eerst in direct m tact met de volksvertegenwoord1» was getreden. Drs. Sohmelzer sprn'y een persconferentie zijn grote bew dering uit voor de figuur van dr. tenhorst, mede vanwege de vaSjLji, dendheid waarmede deze de P°' igf' zaak en de democratie in ons V heeft gediend. De wijze waarop de -V leden Kamer-president zich voor V zaak heeft ingezet, is van niet te op schatten betekenis geweest, aldus Sohmelzer. «f Van beide gebouwen van de Sta .f Generaal op het Binnenhof hingen morgen de vlaggen halfstok. i Er is besloten dat alleen morg®»y' de herdenking des middags om eehrf in de Tweede Kamer, de behandy van de agenda zal worden opgesc%> Woensdagmiddag wordt de behaiwF van d>e agenda hervat. J Woensdagavond is er geen versv ring om Kamerleden die dat WeV de gelegenheid te geven deel te n6 aan het Rozenkransgebed in de Paschaliskerk. Op de dag vab jf begrafenis donderdag, zal de vei'^V ring zowel 's middags als 's sv gewoon doorgaan. PARAMARIBO, 15 jan. avond is de overleden voorzitter JJ de Tweede Kamer, dr. L. G. horst, in de Staten van Suriname 'fi dacht. De statenvoorzitter. J. S. prees de overledene om zyn grote i paciterten. De heer Kraag wees fit' het begin van zyn rede op, dat jf Kortenhorst ook voorzitter was va Nederlandse Staten Generaal en al» f danig ook optrad als voorzitter val Ryksparlement. <jf" „Dr. Kortenhorst heeft veel vooG' riname gedaan. Hy was een stille doener met een groot intellect ei/. foed ontwikkeld rechtsgevoel. riK oor hy zich steeds door alle paripj gedragen wist. Suriname heeft „vj vriend verloren", aldus de Surin®»rfJ statenvoorzitter. Daarna werden e'y minuten stilte ter nagedachtenis dr. Kortefthorst in acht genomen, x", Namens de Surinaamse regering v; wnd. premier A. J. Morpurgo zioPjjf bij de woorden van de statenvoor^y i (Advertentie) .„flfiR RL5 0N£f«j|5. r GR5THEER WflT GEBEURDE Mrrrnnw? HBBr/a DAT ZOU NIET M0EILUKZUN BEIDE ZOONS Z'JN AL JAREN UIT ENGE NU Z'JN VADER EENMAAL DOOD WAS, ZOU MALCOLM NAAR ENGELAND KUNNEN GAAN ALS COLIN MET COLIN? HEEi-U ZWARTE SCHRAP Z j weggetoverd LAND WEG. JA, EN DAAR DE ERFENIS OP EISEN DIE VRAAG HOOP IK MORGEN TE BEANT WOORDEN... WEL TE RUSTEN,SCHAT I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2