ƒ3000,- gestolen uit woning door jeugdige Amsterdammer Dr. A. Camps O.F.M. over het christendom in Azië Clemente eis tegen P.T.T.-werkman voor diefstallen op grote schaal NIEUWJAARSREDE IN BLOEMENDAAL Tweeënhalf jaar voor steken met knipmes HAARLEMSE RECHTBANK GELOOF EN WETENSCHAP Ringsteken ijsclub „Christiania" ens diefstal lwee jongemannen aangehouden SeIZOENOPRUIMINC ^stuums 5 nu 16».— -0- PAGINA 3 VRIJDAG 18 JANUARI 1963 LAATSTE NIEUWS Uitvoerig heeft de burgemeester van Bloemendaaldr. D. H. Peereboom Voller, gisteren in zijn nieuwjaarsrede gesproken over de recreatie in Bloemendaal. Daarbij schonk hij ook aan dacht aan de Kennemerduinen, waarvan vooral de duinmeren in de zomermaanden bijzonder in trek zijn. Maar ook 's winters blijkt dit prachtige natuurreservaat een trekpleister te kunnen zijn. Op een van de meren is door het personeel van de Kenne- merduinen een ijsbaan uitgezet, waar regelmatig schaatswed strijden voor de schooljeugd worden gehouden. Elke avond wordt de baan opgespoten, waardoor het ijs van bijzondere kwaliteit is. ANEGANG 17 Burgerlijke Stand Haarlem Beurs van New York iill! Vele enkele stuks Sh' 'rts Pullovers en Vesten nu 10 KORTING VOOR HAARLEM, 18 jan. Anderhalf jaar met aftrek eiste de officier van justitie bü de Haarlemse rechtbank, mr. J. Bredius, tegen een 19-jarige lasser bankwerker uit Amsterdam, die op 10 november uit een woning aan de Papaverstraat in Haarlem uit een blik ken geldtrommel drieduizend gulden zou hebben gestolen. De jongeman was via een schutting en een regenpijp naar de dakgoot geklommen en vervolgens door een geopend opsteekraampje naar binnen gekomen. De bewoners een bejaard echtpaar waren niet huis. Van het geld had verdachte een auto gekocht, waarmee hij in Amsterdam goede sier had gemaakt. Bovendien is hij verschillende malen naar een vrien dinnetje in Doetinchem geweest; hij verbleef daar in een luxueus hotel. De officier memoreerde, dat de rapporten, die over de jongeman waren uitge bracht, niet bepaald gunstig waren. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Twaalf maanden gevangenis, waarvan zeven maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van voorarrest was de clemente eis van de officier tegen een 19-jarige geoefend werkman van de P.T.T., die in het tijd vak van september 1961 tot november van het vorige jaar op grote schaal diefstallen zou hebben gepleegd. In Haarlem nam hij drie bromfietsen weg, die hij later alle weer verkocht. Korte tijd later brak hij in in een patates frites-kraam, waar hij dertiig gulden buit maakte. In zijn functie als P.T.T.- werkman zou hij bijna zeventig gram mofoonplaten, een aantal draagbare ra dio's en verschillende horloges uit post zakken in het postkantoor aan de Bal juwslaan hebben gestolen. De jongeman was tot diefstallen gekomen uit geld nood. „Om mijn bekeuringen ermee ta kunnen betalen". De officier was tot zijn milde eis gekomen, omdat de ver dachte vlak voor zijn militaire dienst staat. Uitspraak over veertien dagen. Advertentie) DEMI v.a. 68.00 KOSTUUM v.a. 9.8.00 KOLBERTS v.a. 58.00 PANTALONS v.a. 19.78 PYJAMA'S v.a. 9.78 ONDERGOED v.a. 1.58 SOKKEN v.a. 1.98 DASSEN v.a. 1.98 PULLOVERS v.a. 17.48 SHAWLS v.a. 2.98 OVERHEMDEN v.a. 6.98 WOUDSEND, 18 jan. Pijnlijke verrassing: Vanmiddag even na een uur werd de toertocht op de zuidelijke route stopgezet. Tegen de middag was de wind gaan opsteken met als gevolg dat op het Heegermeer en de Fluessen de baan volkomen onberijd baar was geworden door stuifsneeuw. Het bestuur van de Friese Elfsteden- vereniging besloot dan ook de tocht voor de rijders, die deze meren nog niet hadden bereikt, in Woudsend te doen beëindigen om de kans op ver dwalen uit te schakelen. Uiteraard zullen de betrokkenen men schat een paar duizend van de toerrijders die laat zijn gestart niet voor het Elfstedenkruis in aanmerking komen. Advertentie eigen fabrikaat met dikke schapenwol winterkant TEL102S6 leggen met de geïnteresseerde leken- élite. Tijdens de discussie bleek dat ook de Islam zelf aan grote verdeeldheid leed, dikwijls met ingrijpende verschillen tussen de diverse sekten. Maar dat helpt de christelijke kerk nauwelijks bij de verbreiding van haar leer. Want b.v. de Islamiet blijft zijn godsdienst desnoods met geweld trouw, ook al omdat hij geen enkele kans meer krijgt in de maatschappij, wanneer hij tot een andere godsdienst overgaat. Geloofs afval komt dan ook in de Islamitische landen zelden voor. HAARLEMMERLIEDE, 18 jan. Morgenmiddag om twee uur worden op het Zuiderbuitenspaarne, nabij de molen de „Eenhoorn" wedstrijden ge houden in het ringsteken op de schaats voor kinderen van de leden van de Ijsclub „Christiania". Zondagmiddag om twee uur ringsteken op de schaats voor paren boven 16 jaar. Zondag 27 januari wordt de jaarlijkse feestavond gehouden in de H.K.B., Tempelier straat te Haarlem. Deze avond wordt opgeluisterd door het cabaretgezel schap Berry Kievits en Gerard Walden. Na afloop is er bal. HAARLEM, 18 jan. Voor een klein maar bijzonder geïnteresserd aanta' aangeslotenen van de vereniging „Geloof en Wetenschap" hield gister avond dr. Arnulf Camps OFM uit Weert een beschouwing over de situa tie waarin het christendom in Azië zich bevindt. Het christendom ziet zich in Azië ge plaatst tegenover drie machtige we reldgodsdiensten: het Boeddhisme, de Islam en het Hindoeïsme. Aanders dan in Latijns Amerika, waar de gelovige massa door een groot gebrek aan priesters geestelijke verzorging moet missen, of in Afrika waar de Kerk een snelle ontwikkeling meemaakt, is de moeilijkheid van de christelijke kerk in Azië, zich als minderheid te handhaven en zelfs langzaam terrein te winnen. Dat kan op twee manieren. Het is van het grootste belang dat katholieken en protestanten in Azië één front gaan vormen om niet in de massa ten onder te gaan, terwijl men daarnaast goede resultaten verwacht van een direct contact met de leden van de andere godsdiensten. Omdat het wantrouwen tegenover het christendom vrij groot is en gesprekken over godsdienst op de scholen die door christenen beheerd worden, niet toegestaan zijn, is de schriftelijke cursus hier een heel be langrijk hulpmiddel, waardoor men al op grote schaal contacten heeft kunnen HAARLEM, 17 jan. De Haarlemse Rechtbank heeft vanmorgen een 80-jar rige grondwerker uit Eindhoven wegens zware mishandeling veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar met aftrek. Hij had op de avond van 21 ok tober van het vorig jaar op het terrein van de suikerfabriek in Halfweg een 35-jarige chauffeur uit Zeeland met een knipmes een oog uitgestoken. De verdachte, diie twintig glazen bier had gedronken, had ruzie met het slachtoffer gekregen in de kantine van het bedrijf. Hij had de chauffeur ver weten, dat deze teveel overuren maakte. Bfl de ruzie raakte de grondwerker be kneld tussen een deur. Hij maakte zich daarover zo kwaad, dat hij zijn mes pakte en daarmee de chauffeur een oog uitstak. Veertien dagen geleden had de officier van justitie tegen hem vier jaar gevangenisstraf geëist. (Advertentie) HAARLEM, 18 jan. Gisteren zijn een 20-jarige hulpvakarbeider en een 23-jarige jongeman zonder beroep door de politie aangehouden. Zij waren 16 december van het vorig jaar de Prin ses Marijkeschool binnengedrongen en hadden daar hun slag geslagen. Bij één van de twee werd een projectie apparaat in koffer, een projectie-appa raat zonder koffer en een weegschaal teruggevonden. Bovendien bleek dat een branidbliusapparaat, dat zij eveneens uit de school meegenomen hadden, in het water van de Jan Gijzen vaart verdwe nen was. De hulpvakarbeider bekende al eens eerder in de school ingebroken te hebben in gezelschap van een 19-jardge vriend. Bij die gelegenheid namen zij een platenspeler en een lamp mee. Ook de vriend werd aan gehouden. Een 25-jarige eleotrioien kon eveneens door de politie worden gegrepen, na dat was gebleken dat hij bij een lam- penkappenzaak, waar hij werkzaam was, f00,- gestolen had. De man heeft inmiddels bekend. BEVALLEN van een zoon: C. C. M. Sahreuder-de Keulenaar, J. G. A. de Graaff-Bijvoet, C. Harland-Goedemans, M. W. IJlstra-de Regt, W. Kamer-van der Sluis. BEVALLEN van een dochter: A. Ot- ten-de Boer, I. J. F. Velting-wan der Meij, M. K1 inken be rg -SchmeizerJ. C. Fennis-Meijs, E. D. v. Waveren-Hooft, H. Stoker-Schram, J. C. Treffers-Semé. ONDERTROUWD: Th. P. Hubbers en C. Smit, H. P. J. van den Broek en G. P. Wempe, C. P. Kats en W. Piers. GEHUWDH. G. van Gennip en H. G. Lansing J. J. Timmers en C. M. F. Albrachit, H. Smit en M. A. J. van de Slot, W. J. Meerveld en H. Oostdjjck, J. J. v. Assama en M. J. Ullers. OVERLEDEN: C. J. M. van der Meer 59 j., A. H. Copini 84 j., B. S. de Waal 77 j., A. C. M. Hackfoort 27 j., M. L. Odenthal-Klinger 85 j., J. G. Prins-de Nieuwe 57 j., M. S. Thieman 84 j., (rectif. 14 jan.: W. G. J. Janse 64 j.). 16/1 17/1 Anaconda Copper 4314 43% Bethlehem Steel 30% 31 Chrysler Corp. 81 81% General Electric 78 78% Genera] Motors 59% 60% Kennecott Copper 69% 69% K.L.M. 14 13% Montgomery Ward 34l/4 35% Radio corp. 62 64% Rebulic Steel 36% 37% Royal Dutch 43% 44% Shell Onion Oil 35 04% Southern Pacific 29% 29% Southern Railway 59% 59% Stand. Oil Ny 59% 59% Tidewater 21% 21% Unilever 39% 40% U.S Steel 45% 45% Stemming: onregelmatig hor" (Advertentie) (Advertentie) f Voor Haarlem e.o.: Gebr. Beekman Automobielbedrijven Wagenweg 72 Tel. 02500-22087 Voor Bloemendaal e.o.: Gebr. Beekman Automobielbedrijven Bloemendaalseweg 52 Tel. 02500-63350 Voor Beverwijk e.o.: Automobielbedrijf G. J. C. Dorant Zeestraat 82 Tel. 02510-3355 1 jorisstraat 5 - Haarlem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3