Samenwerking met Haarlem inzake recreatieplannen voor Mooie Nel SIBERIË IN SIBERIE Veertigjarige HSC „De Bataaf een van de topclubs in de Nederlandse wielersport Aöeeda en Haarlem e vu tm Teams van AHOY succesvol Smash 4 is niet te redden Mr. v. Thiel eerste op voordracht Voor u, mevrouw. een stuk Castella A Schoonheidszeep V GRATIS In de binnenlanden van Australië m n Alphenaar Bouw brandweerkazerne aanbesteed en krediet restauratie Stompe Toren Zaterdag receptiediner en cabaret avond in Marcanti te Amsterdam Rijschoolhouders vragen minister financiële steun NIEUWJAARSREDE HAARLËMMERLIËDË Eén pont bij Hembrug uit de vaart V Verontreinigd water Keiler Macdonald Bij verkeersongeval een dode en een ernstig gewonde JONGEN SCHIET ONDER HET IJS Politii'e Haarlem wint schoatswisselbeker Moeder-overste naar Indonesië voor visitatie Koomigin Wi'lhelmina- pleiim in Amsterdam TAFELTENNISCOMPETITIE ATAX-TAXI 1.2.3.4.5. Kamervoorzitterschap bij aankoop van 3 stukken Parochiehuis Warmond kreeg lichtinstallatie EXPORTCIJFERS SIERGEWASSEN Vrije degen voor bakkers in Aalsmeer In Vijfhuizen Schaatswedstrijden voor de jeugd Kleuter stak weg onvoorzichtig over DONDERDAG 24 JANUARI 1963 PAGINA 2 I I 1 Wegens kolenschaarste Twintig minuten om van oever tot oever te komen 8AKDREC0RDERS PLATENSPELERS EN BANDEN Films Muziek Toneel Diversen Cabaret Tentoonstellingen Zijlstraat 56 Telefoon 11828 Slechts 2 dagen KOELKASTACTIE °P weE Twee drenkelingen gered Burgerlijke Stand Haarlem Anjertoernooi Eens K'JKEN BAANiWEDSTRIJDEN IN DtE ZILK Burgerlijke Stand Sassenheim Burgerlijke Stand Uithoof1* I HALFWEG, 24 jan. Waar de bur gemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, F. W. M. baron van Hö- vell tot Westerflier in zUn gisteravond uitgesproken nieuwjaars-rede vooral de nadruk op legde was de samenwerking met de versehillende aangrenzende ge meenten waaronder Haarlem. Er dien- do volgens burgemeester Van Hövell nauwe samenwerking tussen belde ge meenten te bestaan, vooral waar het gaat om onderwerpen, die de gemeenten Haarlem en Haarlemmerliede en Spaarnwoude gemeenschappelijk raken. Als een van deze onderwerpen noemde burgemeester Van Hövell de vaststel ling van een gemeenschappelijk recrea tieplan voor de Mooie Nel en omgeving. Ontsluiting van dit gebied als recreatie gebied zal voor zeer velen, in het bij zonder voor de stedelingen uit Haar lem en Amsterdam, een bijzonder wel kome dagrecreatie kunnen opleveren. Inzake de bespreking van gemeenschap pelijke problemen door beide gemeen ten wees de burgemeester er op. dat er 30 januari een bespreking zal plaats vinden tussen negen inwoners van Spaamdam-west en Spaamdam-oost en het college van B. en W. van Haarlem merliede en Spaarnwoude. De bespre king zal gaan over de toekomst van Spaarndem. Het is zeer waarschijnlijk, dat bjj deze bespreking ook leden van het college van B. en W. van Haar lem aanwezig zullen zijn. De samenwerking met de gemeente Haarlemmermeer noemde burgemees ter Van Hövell uitstekend. De contac ten met de gemeente Amsterdam zijn het afgelopen jaar erg spaarzaam ge weest. Een wat intensiever contact achtte de burgemeester zeer belang rijk. De contacten tussen de gemeen ten in Zuid-Kennemerland werden het afgelopen jaar met voortvarendheid voortgezet. ,,Met voldoening constateer ik, dat deze contacten reeds tot verschil lende concrete voorstellen en besluiten hebben geleid. In dit verband noem ik de onderling getroffen gemeenschappe lijke regeling tot het stichten van een 8treekwoonwagenkamp in Haarlemmer meer". Wat de woningbouw in het afgelopen jaar betreft memoreerde de burgemees ter, dat men er alle belemmerende om standigheden ten spijt toch in geslaagd was met de bouw van 28 flatwoningen te beginnen. Zo vlug mogelijk zullen ook in Spaamdam-oost een aantal wo ningen worden gebouwd. In de parti culiere sector kwamen tien woningen gereed. Het aantal in aanbouw zijnde woningen bedraagt 30. namelijk 28 wo ningwetwoningen en 2 woningen in de ZAANDAM, 24 jan. Hoewel wacht tijden van één uur en langer momen teel geen zeldzaamheid zijn b(j de Hem- brugponten, heeft Rijkswaterstaat zich genoodzaakt gezien één pont uit de vaart te nemen wegens voortdurende kolen- schaarste en omdat voorlopig geen nieu we aanvoer van kolen voor de ponten te verwachten is. Ook de Donaupont weike woensdag het dok verlaten heeft voor de periodieke opknapbeurt zal NIET in de vaart ko men omdat men beducht Is voor de schroeven welke het gewéld van de schotsen niet zouden kunnen doorstaan. Daarom raadt Rijkswaterstaat alle autobezitters aan, indien ze haast heb ben, gebruik te maken van de Velser- tunnel of van de Schellingwoudebrug. Eén pont heeft thans twintig minuten werk om van oever tot oever te komen vanwege het vele drijfijs op het Noord zeekanaal. (Advertentie) KRUISWEG 47-49 - HAARLEM particuliere sector. Behalve de tien ge noemde vrije woningen kwam tevens een dertigtal andere objecten gereed, waaronder een pulpmagazijn, een pulp- drogerij en een grasdrogerij. Er wer den twee bouwvallige woningen afge broken. De bouw van de brandweerga rage is onlangs aanbesteed. De raad trok daar gisteren een krediet voor uit van 140.000. Aan het onderhoud van de wegen in de gemeente zal veel aandacht worden besteed. De Beatrixstraat, Polanenkade, Burg. Simonstraat, Kerkweg en de Irenestraat ter hoogte van de negen nieuwe woningen werden het afgelopen jaar herstraat, terwijl de Kanaalweg van een nieuwe betonklinkering wera voorzien. Ook de Groeneweg werd ver beterd. Deze weg blijft eenter zorgen baren door het vele zware verkeer. De plaatsing van verkeerslichten op de kruising Oranje Nassaustraat-Rijksweg is gereedgekomen. Aanbeveling ver dient het om de voetgangerslichten ver der uit te breiden en te verbeteren. Hieromtrent wordt nog overleg met Rijkswaterstaat gepleegd. Overigens vol doet de verkeerslichteninstallatie uitste kend en is het anatal verkeersongevallen sindsdien aanmerkelijk teruggelopen. Veel aandacht zal er in het komende jaar ook besteed worden aan de ver fraaiing van de plantsoenen. Een woord van dank bracht de bur gemeester aan het personeel van ge meentewerken en het gasbedrijf, dat de laatste weken in verband met de koude bergen werk heeft verzet. Ten slotte merkte de burgemeester op, dat men waarschijnlijk nog dit jaar met de bouw van het politiebureau zal be ginnen. Onder meer verklaarde de raad zich hierna akkoord met het voorstel een krediet van 13.700 beschikbaar te stel len voor de restauratie van de toren van de Nederlands Hervormde Kerk in Spaarnwoude. De kerk staat beter be kend als de „Stompe Toren". Elders in dit blad komen wij daar uitvoerig op terug. Siberie is de naam van een gehucht bij Hoogeveen. Er staan vijftien boerderijen, waar nog geen honderd mensen wonen. Siberië doet vooral in deze tijd zijn naam alle eer aan. HALFWEG, 24 jan. Het veertig jarig bestaan van de Halfwegse Sport Club „De Bataaf", dat vijfmaal een nationale clubtitel wist te veroveren en tal van kampioenen, onder wie Leen Bnis, Jan de Reus, Henk Ooms, Frans Braat, Dick Enthoven, Henk Nijdam, Gerard Wesseling en Henk Buis, heeft voortgebracht, zal voor de wielermensen in Halfweg en de Haarlemmermeer niet ongemerkt voorbijgaan. Achter de schermen is door de jubileumcommissie hard aan de voorbereidingen van de feestvie ring gewerkt en die zullen zaterdag 26 januari met een receptie, diner en cabaretavond in „Marcanti" te Am sterdam bekroond worden. Sinds „De Bataaf" op 26 maart 1923 door de heren J. Buis, Cor Bakker, P. Koene, A. van Nieuwkoop, H. Gree- ve en P. M. Korf werd opgericht, heeft de oranje-zwarte club door de prach tige successen van zijn renners menig maal in de volle belangstelling gestaan. In het begin gaven vooral Leen Buis, die in 1927 beslag legde op het natio nale wegkampioenschap voor amateu-s, Cor Bakker en Willem Ooms de toon aan. Met Akkie Sites, Piet Koene en H. Walters bezorgden de drie favo rieten „De Bataaf" in 1927 voor de eerste maal het clubkampioenschap van Nederland. Een prachtig succes voor de nauwelijks vier jaar oude club. Het bleef sindsdien steedsbeter gaan en in het begin van de dertiger jaren was de oranje-zwarte club in de strijd om de landstitel vrijwel niet te klop pen. Driemaal in successie 1930, 1931 en 1932) ging de nationale clubtitel dan ook naar Halfweg. Bovendien werd Jan de Reus in 1931 nationaal wegkam- pioen van de amateurs. Na deze succesvolle jaren moesten de oranje-zwarte rijders weliswaar met een meer bescheiden rel genoegen ne men, maar in 1937 wisten G. Wilderom, B. Schild, C. Vis en R. Boterman op nieuw het clubkampioenschap van CINEMA PALACE: Ik bemin, jU bemint, volw. 2, 7 en 9.15 uur THANS HALS: Ik beken. 18 Jaar. 2. 7 en 9.15 uur LIDO: Tlare Tahiti. 18 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur LUXOK: Ontsnapping onder spervuur. 14 Jr. 2, 7 en 9 15 uur. alle leeftijden REMBRANDT: De Overval, 2. 7 en 9.15 uur. ROXV, t/m do.: Fatale begeerte, 14 Jaar. 2.30. 7 en 9.15 uur. STUDIO: Jungle Cat. a.l 2.15. 7 en 9.15 uur MINERVA, t/m do.: 8 15 uur: The apart ment. «trikt volw. Vrijdag 25 januari. Concertgebouw. 8.15 uur: N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Solisten. Jan Hesmerg, viool en £duard Biele, cello. Programma: Corelli, Benda, Vivaldi en Katchaturian. Vrijdag 25 Januari. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Koningin Elisabeth" van Max well Anderson. Regie: David GUIs. In de hoofdrollenLoudi Nljhoff, Shireen Strooker en Llesbetr Struppert. Donderdag 24 Januari Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksunlversl- telt, A. van Biemen over „Welvaart en welvaartsdenken". Aula A. H. Gerhardschool. 7.50 uur: Gram- mofoonplatenconcert van de Haarlemse Dis- coclub. Programma: o.a. Brahms 3e sym fonie: Rachmaninof 2e planoconcert. Rest. Brinkmann. 8.15 uur: Kon. Ned. Natuurk. Ver Haarlem, de heer H. Fredriks spreekt over het plantenleven In de Dolo mieten. „Adam en Eva". Raamslngel 5. Geopend van 82 jur. Cabaret van 911.15 uur. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse School van de 18e t.m. 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks 105 uur. zo. 15 uur. Teylers Museum. Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Dage lijks 11-5 uur. Eerste zondag van de maand van 1-5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen mid deleeuwse beeldhouwwerken. Van 10-12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen 25 uur. Vleeshal, t/m 7 februari: „Bestuurde tril lingen". Tentoonstelling over electriciteit en electronics. „Het Huis vUn l.ooy". Kleine Houtweg. Groepstentoon. .ellmg van leden van ..Kunst Zij Ons Doel". Ge„|. ad van 105 uur. Zondag 25 uur Bovendien vrijdag 810 uur 's avonds. Tot en met 10 februari. Noord-Holland, dat al drie keer eerder gewonnen was, voor „De Bataaf" te veroveren. Henk Ooms werd in datzelf de jaar sprintkampioen van Nederland en herhaalde dat in 1938. Het heeft daarna, ook al vanwege de oorlogsja ren, heel lang geduurd voordat men in Halfweg weer een nationaal kampioen kon bejubelen. Daarvoor zorgde Frans Braat in 1954 met een triomf in het baankampioer.schap over 50 km. Twee jaar later legde Braat opnieuw beslag op deze titel en werd hU ook kampioen op het nummer achtervolging. Bovendien reden Krijn Post, viermaal In successie (1952, 1953, 1954 en 1955) wegkamploen van Noord-Holland, Wim Snijders, Jan Buis en Mik Snijder met heel Veel succes in „klassiekers" en straatkoersen. Door de vele triomfen van deze renners werd de belangstel ling voor de wielersport In Halfweg en de Haarlemmermeer aangewakkerd. Stimulans Tal van jongeren schaften zich een racfiets aan en werden lid van „De Bataaf". Veelbelovende coureurs als een Ab Sluis, Dick Enthoven (wegkam- pioen 1959), Gerard Wesseling (weg- kampioen 1961) en Henny Schouten bevonden zich daaronder en zü gaven met „good old" Mik Snijder, Henk Nij dam, Jurrie Dokter, Bert Boom en Henk Buis de HIafwegse club opnieuw uit zicht op een toppositie onder de vader landse wielerclubs. Vooral I960 was een succesvol jaar en op het ver trouwde parcours rond Wijk bü Duur stede veroverden Snijder. Enthoven, Wesseling, Nijdam, Fransen en Dokter voor de vijfde keer het clubkampioen- schap van Nederland voor „De Ba taaf". Henk Nijdam werd dat jaar tevens kampioen van Nederland' in de ach tervolging en het jaar daarop zelfs we reldkampioen. In het voorbije seizoen werd Nijdam als beroepsrenner zowel nationaal als wereldkampioen achter volging. Henk Buis bracht met een overwinning in het totale kampioen schap voor amateurstayers het totaal aantal nationale titels op twaalf. Het achtste lustrum van „De Ba taaf" wordt zaterdag, twee maan den voor de oprichtingsdatum, ge vierd met een receptie (van half twee tot vier uur), diner (half vijf) en een cabaretavond (acht uur) in „Marcanti" te Amsterdam. AALSMEER, 24 jan. Het proef station voor de bloementeelt te Aals meer deelt mee, dat men gedurende deze vorst-periode geen sloot- en ka naalwater als giet- en sproeiwater moet gebruiken. De doorstroming van het slootwater wordt thans belemmerd door ijsvor- ming. Ook de controle en monsterna- me wordt hierdoor bemoeilijkt. Zowel het totaal-zoutgehalte als ook het keu kenzoutgehalte in de onderzochte mon sters is hoger dan noimaal. Niet alleen plaatselijk, maar ook met de dag kan het zoutgehalte verschillen dan wel het water verontreinigd zijn Het proefstation raadt aan, indien ge bruik van ander water onuitvoerbaar is, het slootwater eerst te laten onder zoeken. (Advertentie) RIJSBERGEN, 23 jan. Vannacht is onder de gemeente Rijsbergen op de rijksweg tengevolge van een auto- en een heer A. naar Breda, raakte even buiten de gemeente van de weg en kwam tegen een boom terecht. Na de botsing wilde hü zijn auto op de weg duwen. Op dat moment nader de uit de richting Breda een auto, waarin het Belgische echtpaar De Bruin uit Antwerpen. Met een enorme klap vloog de Belgische auto op de wagen van de heer Magielsen. Me vrouw De Bruin werd hierbij op slag gedood en de heer Magielsen moest met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis In Breda worden vervoerd. DRIEBERGEN Vanmorgen is al hier een uit de richting Utrecht komen de vrachtwagencombinatie, geladen met twintig ton cellulose, geslipt en in zijn geheel dwars door de opgehoopte sneeuwmassa in de middenberm om geslagen. Bij deze manoeuvre raakte de aanhanger van de combinatie een uit do richting Arnhem komende lege Duitse tankauto, die eveneens door de middenberm vloog en aan de overzijde van het talud terechtkwam. De chauf feur van de Duitse auto werd gewond. Hij is overgebracht naar een zieken huis in Zeist. HAARLEM, 24 jan. Gistermiddag omstreeks vier uur is de 7-jarige Frans van Blanken door het ijs van de He rensingel gezakt. Hij schoot onder het ijs, zodat de 18-jarige Jan Raar, die hem te hulp kwam, in het wak moest springen. De drenkeling kon worden gered, terwij] ook de moedige redder uit het wak, geholpen werd. De dren keling, die veel water had binnenge kregen ,is naar het Grote Gasthuis voor nader onderzoek overgebracht. Het wak is met strobalen gemarkeerd. Op de hoek Korte Spaarne-Burgwal zakte gistermiddag om 1 uur een 4- jarig meisje door het ijs. Een onbe kend gebleven voorbijganger wist haar uit het wak te halen. Na een onder zoek in het Grote Gasthuis kon zij naar huis terugkeren. Ook hier werd het gat in het ijs met strobalen af gezet. SPAARNDAM, 24 jan. Op de Os- baan Nova Zembla zijn gisteren schaats wedstrijden gehouden over 160 meter door de politiecorpsen Haarlem, Heem- stede, Zandvoort en Velsen. Gestreden werd om de wisselbeker, die in het bezit was van Velsen. De Velsenaren eindig den nu op de tweede plaats en moesten de beker afstaan aan Haarlem. Derde werd Heemstede en Zandvoort sloot de rij. DEN HAAG, 23 jan. De Nederland se bond voor autorijschoolhouders heeft zich tot de ministers van Economische Zaken gewend met een verzoek om een uitkering ineens voor de door de weers omstandigheden gedupeerde autorij schoolhouders. In een brief aan de minister brengt het bestuur van de bond onder de aan dacht van de minister, dat door de zeer slechte weersomstandigheden en dientengevolge de uitermate slechte toestand van de rijwegen in geheel Ne derland, thans sprake is van een nood toestand op financieel economisch ge bied, bij die autorijschool-ondernemin gen, die hun inkomsten geheel of voor het grootste deel uit dit bedrijf verwer ven. NIJMEGEN, 23 jan. De Indonesi sche autoriteiten hebben aan de alge meen overste van de Zusters onder de Bogen toestemming verleend voor een visitatiebezoek aan de huizen van de congregatie in Indonesië. Moeder Chry- saria en haar secretaresse moeder Hermine zijn gisteren per vliegtuig van Schiphol vertrokken. Zij zullen onge veer drie maanden in Indonesië ver blijven. AMSTERDAM, 24 jan. Op voorstel van B. en W. heeft de Amsterdamse raad besloten het Westlandplein in Amsterdamwest te herdopen in Ko ningin Wilheiminaplein. Het ligt in de bedoeling er in de toekomst een monu ment voor wijlen koningin Wilhelmina op te richten. (Van onze tafeltennis-medewerker) AMSTERDAM, 23 jan. Het winter weer heeft ook op tafeltennis zyn in vloed. Diverse reizen voor wedstrijden in de hoofd- en overgangsklasse werden niet gemaakt. Ahoy heeft in wat er over bleef van het programma flink succes gehad. Het eerste team wist in de Hoofdklasse opnieuw gelijk te spelen en de reserves boekten een kostelijke overwinning op Dito. Smash 4 echter verloor opnieuw en is hierdoor nauwe lijks meer te redden. De dichtst bij- zijnde ploeg heeft nu ms punten meer... TwentyOneUp—-Ahoy nende strijd. Raven s was een span startte uitstekend met een overwinning op Aukje Wynia, waarna TwentyOneUp duidelijk liet blijken, dat het de punten broodnodig heeft. Baumgarten versloeg v. d. Ven en Nelly Visscher klopte Schermacher. Een voortreffelijk Ahoy-dubbel maakte er daarna 2-2 van, maar opnieuw liep TwentyOneUp uit. Baumgarten boekte namelijk tegen Raven zijn tweede over winning. Hierna echter boekte Scherma cher snel winst tegen Aukje Wynia en zorgde v. d. Ven zelfs voor een kleine voorsprong door Nelly Visscher haar eerste en naar later bleek enige punt te ontfutselen. Baumgarten scoorde daarna zijn derde winstpunt tegen Schermacher, waardoor het 4-4 werd en zelfs maakten de Rotterdammers 5-4 door een zege van Nelly Visscher op Raven. Een bijzonder spijtig resultaat, want beide games werden op game- point gescoord: 23-21 en 21-19. v. d. Ven kreeg daarna de moeilijke taak ten minste de halve winst te redden en hij deed dit voortreffelijk door Aukje Wynia haar derde nederlaag toe te brengen: 21-10 en 21-14. Aldus werd het 5-5. SVE 10-18, Belcrum 10-15, Never Des pair 11-15, Wibo 2 11-14, TCR 12-14, Ned- lloyd 2 11-11, Docos 11-6, TwentyOneUp 11-6, Ahoy 12-6, DDC 2 11-5. Ahoy 2 liep in Hoorn hard van stapel tegen Dito. Achter elkaar werden drie partijen in winst omgezet en toen de tegenstanders er daarna in slaagden het dubbel te winnen werd het door winst van Bemer tegen Reus toch weer 1-4. De spanning keerde volop terug door nederlagen van Mohr en Kamer, maar Kamer maakte de toekomst weer wat rooskleuriger door er tegen Reus 3-5 van te maken. Nog één keer zette Dito de tanden op elkaar, wat leidde tot de stand 4-5 na een zege van Eg tegen Bemer. Ahoy maakte daarna vlot winst toen Mohr Bakker bepaald geen kans gaf: 21-12 en 21-11. Een verdiende over winning, waardoor de Hilversumse re serves wel .veilig staan. Bemer, Mohr en Kamer zorgden ieder voor twee pun ten in deze spannende wedstrijd. Met Smash 3 was het helaas weer mis tegen Eendracht 3. Een falende Joop Jansen verloor al zijn partijen en dat was toch wel opvallend. In het vijfde team, waarin hij in de eerste helft van de com petitie speelde, deed hij het immers voortreffelijk... Nu was het kennelijk een gebrek aan voldoende energie voor de laatste punten. Van Berkel verloor bij de derde game met 21-19 en van Drenth in de zelfde situatie met 21-18. Voorts verspeelden Nieuwenhuizen en Jansen wel wat onnodig het dubbelspel. In de 3e game leidden zij met 11-4 en 17-10, om toch nog met 21-19 te verlie zen. Neep speelde een goede wedstrijd en heeft zijn oude vorm wel weer beet. In deze wedstrijd scoorde hjj tweemaal, even vaak als Nieuwenhuizen, die zich ook wel weer aardig hersteld heeft. De wedstryd van Smash 2 tegen Buna was nauwelijks meer dan een formaliteit. Kenter won al zijn partijen in twee (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht GEHUWD: 23 Jan.: A. W. F. T. v. Diemen en L. C. Sweserijnen, P. J. Kemper en G. J. PJatel, P. Konings en M. de Ruiter, H. W. d. Witte en M. Plantinga, C. W. Luk en C. Th. M. Boersema, H. Kloezen en E. G. Koo ien, H. Sondorp en M. Lap. BEVALLEN van een zoon: 22 jan.: H. Verhagen-ter Steege, 23 jan.: H. J. Kooöman-Gottlieb. Van een donhter: 21 jan.: W. C. Peek- van der Linde. 22 jan.: C. A. Krind- van Thutjne. J. H. Buskermolen-de Boer, J. A. B rouwe r-Flipsen, 23 jan.: E. Dekker-Buschman. ONDERTROUWD23 jan.A. F. Cor- nelissens en M. M. C. Vialle, R. R. Le Noble en A. G. Kuyper, H. G. van Herwfnen en C. C. Verdoom, D. A. Koning en J. M. A. Mekenkamp, J. J. J. van Geldrop en G. J. M. van Bakel. OVERLEDEN: 20 jan.: G. Bakker- Kramer, 62 jr., Hazepaterslaan, J. H. Lebret, 66 jr., Hazepaterslaan, 21 jan.: Th. van Eimeren, 6 dagen, Gasthuis- vest, 22. W. E. Smit, 75 jr.. Gasthuis- vest. games: Rutte moest twee en Nieuwen huizen éénmaal een game afstaan, maar verder lieten ook deze spelers de tegen standers niet komen. Aldus werd het een royale zege met 10-0 voor de Am sterdammers. Xerxes 11-22, CTH 11-18, RTC 10-13, TwentyOneUp 2 11-13, Jaffa 10-11, St.H- TSB 11-9, Maccabi 10-7, AVGA 2 10-7, Eendracht 3 11-7, Smash 4 11-1, Smash 2 11-22, Wilhelmus 10-16, Dito 11-13, Ahoy 2 11-13, Scylla 3 10-10, AMVJ 3 11-10, Victory '55 2 10-8, Zeist 11-7, Tref fers 10-6, Buna 10-1. MR. F. J. F. M. VAN THIEL .eerste. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 23 jan. Mr. F. J. F. M. van Thiel is vanmiddag met een absolute meerderheid van honderd stem men op 104 aanwezige kamerleden aan gewezen als eerste op de voordracht aan de Koningin voor het voorzitter schap van de T-veede Kamer. Deze voordracht is Inmiddels aan de Konin gin overhandigd om terzake een defi nitieve beslissing te nemen. (Advertentie) WARMOND, 24 jan. Van het An jerfonds Zuid-Holland werd bericht ont vangen dat deze Instelling aan de Stichting Parochiehuis een maxi male subsidie toekent van 450 voor de aanschaffing van verlichtingsbeno digdheden voor culturele doeleinden. Door deze subsidie is het thans mo gelijk de verlichting in de grote zaal geheel up to date te maken, zodat het nog aan te brengen ultneembare po dium apart verlicht zal kunnen worden in elke gewenste kleur. De zaal ls dan uitermate geschikt voor het geven van kleine voorstellin gen, demonstraties, voordrachten, etc. Het spreekt vanzelf dat het Stichtings bestuur het Anjerfonds zeer dankbaar is voor deze bijdrage en de komende Anjercollecte In ons dorp warm aanbe veelt. AALSMEER, 24 jan. Door het Produktschap van Siergewassen zijn de exportcijfers bekend gemaakt van het afgelopen jaar betreffende snijbloemen, bioemkwekerijplanten, bloembollen en boomkwekerijprodukten. Aan snijbloemen werd in het afgelo pen jaar voor 82.268.961 geëxporteerd tegen 64.760.669 in 1961. Aan bioem kwekerijplanten 16.296.832 (13.664.213) Voor 274.262.258 werd er in 1962 aan bloembollen geëxporteerd tegen 247.869.261 in 1961. Het bedrag aan boomkwekerijprodukten bedroeg in het afgelopen jaar 46.673.790 41.910.233). Bij alle produkten valt een stijging te constateren. Ook ln het afgelopen jaar was West/Duitsland weer het voor naamste land van export. AALSMEER, 24 jan. Van 15 juli tot en met 12 augustus zullen de Aals- meerse bakkers dit jaar vakantie heb ben. Teneinde niet de gehele plaatselij ke broodbezorging te doen stilstaan, heeft men de bedrijven verdeeld in twee groepen, die op verschillende data verlof zullen nemen. Woensdag 20 maart zullen alle bak kerijen in Aalsmeer gesloten zijn, om dat op die dag „schoormaakdag" wordt fehouden. Bovendien zal op dertien an- ere woensdagen eveneens de gehele Aalsmeerse broodvoorziening stilstaan, omdat op die data een vrije dag wordt gegeven aan het personeel. De eerste van deze serie dagen is vastgesteld op 6 februari. AALSMEER, 24 jan. Zaterdag 2 februari a.s. zal in gebouw „Bloemen- lust" weer het jaarlijkse zaalhandbal- toernooi om de Anjerbeker plaatsvin den. De organisatie is in handen van de turnvereniging „Aalsmeer". Behalve Aalsmeer, zullen ook Sittardia uit Sit- tard en twee Duitse ploegen deelne men. OP 30 KM OFSTmO VdK HBT HUIS HU STOPTE HIER EN TILDE IET5 ZWRRR3 VRN DE AUTOK'JK, ZUM VOETSPOREN WORDEN JA, ZELFS IK KAN ZIEN DAT HU IETS ZWAARS DROES. MISSCHIEN COLIN'5 LICHAAM...? DIEPER. VIJFHUIZEN, 24 jan. De Vijfhui zen^ e schaatsliefhebbers vinden welis waar dat we momenteel een „echt ouwerwetse winter" meemaken, maar de sneeuw had er niet bij moeten ko men, omdat deze een spaak ln het beoefenen van de schaatssport heeft gestoken. Legio zijn de verhalen over lange schaatstochten, die men vroeger na een dergelijke vorstperiode kon ma ken: over de Ringvaart of over het ijs van de tochten en vaarten in de polder tussen de verlaten winterse akkers. Nu is dit alles niet mogelijk. De feil* wind, die in de vlakke Haarlemmer meer vrij spel had, heeft de sneeuw van heinde en ver opgejaagd. De meest® sloten en ook veel tochten zhn tot de bovenrand volgestoven. Van schaatspret is daar geen sprake meer. Men heeft in Vijfhuizen echter een ijs baan „geschapen" op het ijs van de Ringvaart langs de Vijfhuizerdijk tegen over het dorp. Hier vonden dinsdagmid dag schaatswedstrijden plaats voor de leerlingen van de drie plaatselijke lagere scholen, waarbij het eromging met het hoogste gemiddelde de eer van de school te verdedigen. Het weer was uitstekend. Het waaide niet en hoewel het flink vroor, was het in het zonnetje ideaal. Tal van belangstellenden, waaronder veel ouders, zijn dan ook getuige ge weest van de sportieve strijd op de glad de ijzers. Vol spanning wachtten de jeug dige deelnemers en deelneemsters èn het publiek op de uitslag. De rooms- katholieke school bleek het er het best te hebben afgebracht; deze werd eerste. Tweede werd de openbare school en de christelijke school eindigde op de derde plaats. DE ZILK, 24 jan. Op de grote baan bjj boerderij Wassenaar in De Zilk zullen zaterdag grote koppelwed strijden worden georganiseerd, waar voor grote deelname wordt verwacht. De inschrijvingen kunnen vanaf heden mondeling en telefonisch geschieden bi) de heer J. Nedersticht, Zilkerduinweg. Voor deze wedstrijden, waarvan ook voor de radio gewag is gemaakt, wor den aanzienlijke geldprijzen beschikbaar gesteld, waaronder als hoofdprijs 75.» en als tweede en derde prijs respectie velijk 50,- en 25.- Aanmeldingen kun nen ook aan de baan geschieden. HOOFDDORP, 24 jan. middag is een vierjarig jongetje uto gelo Dinsdag- ....getje ui* Badhoevedorp tegen een auto gelopen, toen hij de Nieuwe Meerdijk onvoor zichtig overstak. HU werd door een arts verbonden en later naar huis bracht. De auto werd bentuurd door een 32-jarige timmerman uit Badhoe vedorp. GEOBREN: z. v. P. G. Westerlakeh en H. van Keulen, d. v. D. Sjouw e" H. C. Bruin, d. v. G. M. H. Hooger- vorst en M. J. Pesschier. z. v. Th. A" .J Nieuwenhuüsen en V. H. van Ker» hoff. ONDERTROUWD: Th. J. Sprenger» en H. W. M. Wolvers, H. M. Kops en S. A. E. Spierings. GETROUWD: J. G. N. van GijlsWÖ* en M. J. van der Meij, M. .T. W. Herr ner en T. C. Spiegeler. P. W. C. Lang?^ veld en S. Ch. Langeveld, G. C. r" Langelaan en W. A. M. van der Klus OVERLEDEN: S. Weima, 74 J«ar' GEBOREN: d. v. J. Nieuwendü* J. Fontün; z. v. H. MaasdHk en van Winsen; z. v. H van Maarseve en A. Weerdenburg. ONDERTROUWD: M Woelders en Verbeek; B. Grosmann en H. Hoffm J. Biemond en G. Koppenol.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2