Aandelen Vereenigd Bezit van 1894s goede belegging in aandelen Recordcijfers voor de Zweedse scheepsbouwindustrie in 1962 ,v Baarnse moord 18 maart voor rechtbank ASPRO HET WOLVEN Alfredo DE FLUIT MET ZES SMURFEN 4 DAGPUZZEL a m m m BIJ GEBREK AAN BEWIJS Vertrouwen in 1963 gezond De K.L.M.-debacle EXAMENS i 1 B i B D I Si ©ONDERDAG 24 JANUARI 1963 PAGINA 4 Onderscheiding Franse Wijn Schenk Uzelf en Uw vrienden eens een fles FRANSE wijn. U brengt daarmee iets van de Zuidelijke 2on en de Franse sfeer in huis. Er is geen reden voor paniek, zegt drs. Korthals. Goed. Laten we daar van uitgaan. Maar er is toch zeker ook geen reden voor vreugde over hel feit, dat wij naar de richtlijnen van een Amerikaans rapport de schouders mogen zetten onder een zaak die reeds veel te lang een plaatsje had in het folkloristische rijtje waaronder ook Je bloembollen, de molens en de Alk- maarse kaasmarkt een plaatsje inne men. Spaarzaam echtpaar spreidt het geld Gehele huis was zijn spaarpot De Gruyter schenkt f 500.000 aan het pensioenfonds G. W. Kampschöer Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: ERIC DE NOORMAN 103. Moeizaam steekt een verfomfaaide krijger zijn hoofd door de opening en snuift verlicht de frisse buitenlucht op. Verder dan die éne diepe snuif komt hij echter niet, want dan sluit zich een monsterlijk grote knuist stevig om zijn mond. Voor hij weet wat hem overkomt, slaat een tweede knuist hem snel en vakkundig buiten kennis en de blijde eigenaar van die knuisten niemand anders dan Svein Lang tand trekt zijn bewusteloze slachtoffer als een stropop naar buiten. Nummer twee die van deze gang van zaken geen kennis heeft vergaat het al niet veel beter, en zo belanden de piraten, de een na de ander als zoutzakken tussen de bosjes, waar ze na hun bijkomen tot hun nijd bemerken dat ze stevig gebonden zijn. „Het is op, geloof Ik," fluistert Svein, nadat hij geruime tijd begerig bij de uitgang op de loer gelegen heeft, zonder dat zich nieuwe slachtoffers aandienen. „Dat is zogezegd jammer." Grommend voegt hij zich bij Eric en Erwin, die juist bezig zijn, de laatsten te binden. „Mijn idee, Noorman," grijnst de lange Sakser met een tevreden blik op de vangst. „Een mens moet zogezegd eens een keertje wat anders doen, zei mijn grootvader, toen hij stierf." Terwijl Skapti schuchter bewaakt door de gids verbijsterd toe kijkt, begeeft Eric zich snel naar de ingang van de vluchttunnel. Hij luistert scherp. „Het blijft stil daar," mompelt hij, „dan waag ik het er op. We kunnen Egil toch niet aan zijn lot overlaten." Extra woningbouw- contigent voor Zuid-Holland Giftige tabletten in Alphen verloren wateekK BABE LOCHTH/EB'. K/EZ.. BBA MD, SIRE. EB IS 8BAMDIM C/tV KAMER.'! aoo/c door HENRY CECIL Vertaald door E. D. KÜNZU-BOISSEVA1N zü'n?" Kclendiampve r gift i gin GOES. 24 jan. De 21-jarige rnrff schappelyk werkster H. Simonif g gisteren door kolendampvergifW» omgekomen. Mej. Simonis, afkom» f( uit Rotterdam, woonde nog maar 14 in Goes; als verwarming gebruikten op haar zit-slaapkamer in de Gogbstraat een kolenhaard. jD A dvertentie DEN HAAG. 24 jan. Bij K.B. is be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau E. A. Galesloot, directeur van het openbaar slachthuis en de keurings dienst voor vee en vlees te Amers foort. I Advertentie) (Van een medewerker in Stockholm) Ondanks de crisis op de internationale vrachtenmarkt en de steeds scherper wordende concurrentie van Amerika, Canada en Japan, heeft de Zweedse icheepsbouwindiistrle tUdens het afge lopen jaar meer tonnage lewatergela- ten en afgeleverd dan ooit tevoren. Ook de tonnage, waarvoor' in 1962 de kiel werd gelegd, bereikte een recoi-dniveaii ildus blijkt uit hef jaaroverzicht van 1 de Zweedse Vereniging van Scheeps- Copyrijht Stichting Wijnpropagand* De verliezen bij de K.L.M. waren niet te voorzien en aan de misère in onze nationale lucbtvèartmaatschap- pij draagt het gehele volk - wij allenl - schuld. Minister Korthals heeft dat onlangs in de Tweede Kamer gezegd en onze volksvertegenwoordigers heb ben dat netjes geslikt. Zo gaat dat meestal in een democratie met gedane zaken die toch geen keer meer kunnen nemen. Er rollen hoogstens een paar kopper op de meest eervolle wijze in het zand. Voor de rest schijnt niemand er veel behoefte aan te hebben de schuldigen aan te wijzen. Toen wij een paar jaar geleden tot een beste dingsbeperking moesten overgaan hadden wij dat ook „allemaal" ge daan. Toch zijn er in Nederland maar een handjevol mensen die het verschil tussen micro en macro van dichtbij kennen terwijl de belastingbetaler die zich verzei zou hebben tegen de aankooppolitiek van de K.L.M. zich tot voor kort enorm belachelijk zou hebben gemaakt. Maar waarom zijn we dan allemaal schuldig aan deze debftcle? Dat is niet waar. Het is domweg nonsens. Er bestaat een aantal mensen dat pre cies geweten heeft hoeveel onze vlie gerij duurdei was dan in de K.L.M.- advertenties beweerd werd. Er moet dus ook een aantal mensen geweest zijn dat bij benadering en reeds ge ruime tijd kon weten, dat de trotse bijnaam „flying Jutchman één letter teveel telde. En als we nu toch zoveel praten over medezeggenschap en na tionalisering. laten wi dan die natio nalisering niet beginnen met het uit smeren van schuld en boete over de massa, die de K.L.M. nog steeds ver eenzelvigt met Plesman en Melbourne. «ouwindustrieën. Deze uitstekende resultaten zün o.a. te danken aan een in hoge mate gera tionaliseerde produktie. goede samen werking tussen de betrokken partners én een vooruitziende planning Er wer den in totaal 74 schepen met een in houd van 857.000 brutoton of 1.307.000 ton d.w. tewatergelaten. terwijl 80 sche pen met een Inhoud van 866.000 bruto ton of 1.307.800 ton d.w. werden afge leverd. Tengevolge van de depressie op de vrachtenmarkt was het aantal nieu we orders evenwel onbevredigend. Er werden een dertigtal contracten afge sloten voor kleinene vaartuigen met een totale inhoud van 150.000 brutoton of 250.000 ton d.w. Desondanks is de order-portefeuille van de Zweedse scheepswerven nog steeds- groter dan die van welk ander scheepsbouwend land dan ook. Om streeks de jaarwisseling omvatte de or- (Van een verslaggever) UTRECHT, 24 jan. De verdachten in de geruchtmakende Baarnse moord zaak, de student Boudevvijn H., zijn broer Ewout en hun vriend Henny W. zullen, naar de Utrechtse Rechtbank voorlopig heeft besloten, zo mogelijk op maandag 18 maart en eventueel volgen de dagen terecht staan. De beide eer ste verdachten zal moord op de 14-ja- rige Soester-scholier Theo Mastwijk worden tenlaste gelegd. De derde jeug dige verdachte zal terechtstaan wegens medeplichtigheid. Uit het vooronderzoek is gebleken dat hij geen actief aandeel heeft gehad in de moord-affaire. De behandeling van deze zaak zal, naar men voorziet, drie of meer zittingsda gen vergen. Als officier van justitie zal optreden mr. G. H. C. van Dijken, de substituut van de Utrechtse officier van justitie mr. H. Ovcrbeek. Boudewjjn H. zal worden verdedigd door de Amsterdamse advocaat mr. Joh K. M. Mathuisen, zün broer donr de Baarnse advocaat mr. H. C. Dietz, en Henny W. door mr. Francois Pau wels. Zoals bekend werd de Soester scho lier omstreeks augustus 1960 vermoord. Eerst in de herst van het daaropvol gende jaar werd zün stoffelijk overschot gevonden in een put, gelegen bij een schuur in de tuin van een Baarnse villa. Kort daarop werden de drie jon gens. die in maart terecht zullen staan gearresteerd. In de nacht van 6 op 7 nov. 1961 wist Boudewijn H. uit het Baarnse politiebureau te ontsnappen, waar hij verhoord was door de Utrecht se officier van lustltie. Hij werd ge arresteerd in zijn ouderlijke woning, waar hij na zijn ontsnapping was on dergedoken. (Van onze correspondent) ALKMAAR, 24 jan. Onlangs werd een bejaard echtpaar uit Latigedijk, dat bewusteloos tengevolge van kolendamp vergiftiging in zijn woning werd aange troffen, opgenomen in een r.k. zieken huis te Alkmaar. Een buurvrouw zou op het huis passen en voor de planten zorgen. By het verplaatsen hiervan kwam zij tot de ontdekking dat er geld onder lag. Ook onder andere voorwer pen vond zü geld. Op de hoogte gesteld, kwam tie politie eens kijken met het resultaat, cfat er tweeduizend gulden te voorschijn kwam. De buurvrouw ging op ziekenbezoek bij de oudjes en vernam dat er nog meer spaarduitjes in de wening te vinden wa ren. Voor de zekerheid moesten die ook maar in veiligheid gebracht worden. Weer ging buurvrouw met de politie op zoek naar de spaarduiten, die zelfs on der het vloerkleed verborgen bleken. Het resultaat van de speurtocht was een bedrag van vierduizend gulden, die het zuinig levende echtpaar op deze vreem de manier bewaarde. (Van onze correspondent) DEN BOSCH, 23 jan. Op een be stuursvergadering van de Stichting Pen sioenfonds De Gruyter die ter gelegen heid van het vijf en twintigjarig be staan van dit fonds werd gehouden heeft de heer L. de Gruyter namens de directie vat P. de Gruyter en Zn N.V. aan de voorzitter van het fonds, drs. H. Verhulst een cheque van f 500.000 aangeboden ter versterking van het fonds. Door deze bijdrage wil de directie he' fonds in de gelegen heid stellen om de pensioenen op te trekken tot het huidige loon- of sala rispeil. In totaal is door de directie in de afgelopen tien jaren reeds een bedrag van 3>/« miljoen gulden voor dit doe! beschikbaar gesteld Tijdens de vergadering gaf de heer Verhulst een korte schets van de his torie van het fonds, daf op 1 januari 1938 met 757 deelnemers werd opge richt Thans zijn er 1.600 deelnemers en 200 pensioentrekkenden. Het vermo gen van het fonds bedraagt momen teel 13 miljoen gulden Het jaarlijkse inkomen bedraagt f 600 000 aan pre mies en 400.000 aan opbrengst van beleggingen. Sinds de pensioenverzeke ring vijftien jaar geleden In eigen be heer is genomen, heeft het fonds een winst geboekt van 1.058.000. derportefeuille in totaal 140 vaartuigen met een gezamenlijke inhoud van 2 miljoen brutoton of 3 miljoen ton d.w. Het aandeel van de Zweedse werven in de wereldproduktie van scheepstonnage kan voor 1962 worden vastgesteld op ongeveer 10 pet. terwfl) het Zweedse aandeel in de orderportefeuille van de internationale scheepsbouwindustrie het Oostblok uitgezonderd ongeveer 12 pet bedraagt. Als echter alleen die bestellingen wor den gerekend, waaraan nog niet is be gonnen, is het Zweedse aandeel veel groter, namelijk 20 pet. De gefactu reerde waarde van de door Zweden af geleverde vaartuigen bedraagt ca. 1,3 miljard kronen. Er is in 1962 een ta melijk groot gedeelte van de produktie geëxporteerd, namelijk 41 vaartuigen met een Inhoud van 826.407 brutoton of 963.320 ton d.w. De totale export van de Zweedse scheepswerven omvat met inbegrip van reparatiewerkzaamheden aan bui tenlandse schepen een waarde van bijna een miljard kronen oftewel 7 pet. van de totale Zweedse export. De deelname aan de internationale concurrentiestrijd wordt voor de Zweedse scheepswerven extra moeilijk, doordat men hier zeer hoge lonen moet uitbetalen, die onge veer 100 pet. hoger liggen dan die op b.v. de Japanse werven. Bovendien worden de Zweedse wer ven in geen enkel olzioht gesubsidieerd door de overheid, zals in vele andere landen wel het geval is met de scheeps bouwlndustrie. De Zweedse winstmar ges moeten in verband hiermede tot het uiterste worden gedrukt. Over het algemeen ziet de Zweedse scheensbouwindustrie de komende maanden van het nieuwe jaar met verfrouwpn tegemoet. De betrekkelijk omvangrijke orderportefeuille garan deert een bevredigende werkgelegen heid. maar er zullen aanzienlijke ver beteringen moeten worden aange bracht ten opzichte van exportgaran ties. Men hoopt tijdens het komende jaar nieuwe afzetgebieden te vinden in o.a. die landen, tie tot nu toe nog geen koopvaardijvloot van betekenis hebben gehad, maar inmiddels aan de opbouw daarvan zijn begonnen. Gelijktijdig zal men trachten de huidige posities op de exportmarkt zo goed mogelijk te hand haven, aldus het jaaroverzicht van de Zweedse Vereniging van Scheepsbouw- industrieën. (Van onze correspondent) WASSENAAR. 24 jan. - In de leef tijd van 71 jaar is hier gisteren plot seling overleden de heer G. W. Kamp- schöer, oud-voorzitter en ere-voorzitter van de Katholieke Land- en Tuinbouw- bond en oud-burgemeester ven Monster. De heer Kampschöer, te Lent 'dj Nij megen geboren, werd in 1929 tot al gemeen voorzitter van de destlids 4500 tellende LTB in het bisdom Haarlem benoemd. Toen hij in 1958 zijn taak neerlegde, was het ledental van de hond tot 13 000 gestegen De heer Ksmn- schöer was voorts ruim tien jaar voor zitter van de Katholieke Nederlandse Boeren en Tuindershond, terwijl hjj ve le Jaren zitting had in de raad van toezicht van de Centrale Coöperatieve Boerenleenbank te Eindhoven, evenals in de raad van toezicht van de centrale coöperatieve der LTB. Tot aan zijn dood was hü voorzitter van de gewestelijke raac van het Landbouwschap in de pro vincie Zuid-Holland, alsmede commis saris van de Boeren- en Tuinderslevens verzekering. Voorts maakte hü van 1929 tot 1937 deel uit van de katholieke frac tie in de Tweede Kamer. Gedurende ruin. 25 jaar heeft hij X)k zijn krachten beschikbaar gesteld voor de KRO, waarvan hij tot 1962 vlce-voorzitter was. De heer Kampschöer was officier in de Orde van Oranje-Nassau en com mandeur in de Orde van Gregorlus de Grote. i Advertentie i Griep (COPIB uniHUf MOCO DEN HAAG, 24 jan. Bij het gister middag voortgezette begrotingsdebat van de Previn.'ale Staten van Zuid- Holland heeft de gedeputeerde belast met woningbouwzaken, de heer D. van der Kwaak, meegedeeld, dat van de tweeduizend woningen per jaar, die de Exploitatie Maatschappij Schevenlngen de komende drip jaar zal bomven boven het lar.deljjke contingent, er dui zend gebouwd worden in Zuid-Holland. In totaal krijgt deze provincie in de komende drie jaar tweeduizend wonin gen extra, boven het provinciaal con tingent. Besloten is van deze duizend wonin gen er vUfhonderd extra toe te wijzen aan Den Haag en de overige aan Dor drecht (wellicht 125), Delft en enkele andere gemeenten. Ook in de jaren 1964 en 1965 zal het provinciaal bestuur trachten deze verdeling aan te houden. De woningen zullen in de vrije sector gebouwd worden, hetgeen betekent, dat zij niet gesubsidieerd worden. In elk geval moet systeembouw of een andere arbeidsbesparende bouwmethode wor den toegepast. Gedacht is aan het bouwen van een belangrijk percentage huurwoningen en verder aan woningen voor de kleine middenstand en koop woningen. Zuid-Holland kreeg voor 1963 toege wezen 17 800 woningen, nadat de mi nister reeds geput had uit de landelijke reserve. Met het extra contingent, te bouwen door de E.M.S heeft Zuid- Holland dus een toewijzing van 18.600 woningen. Van het E.M.S.-contingent zullen ver der vijfhonderd woningen worden toe gewezen aan Noord-Brabant en vijfhon derd aan Zeeland. DEN HAAG, 24 jan. In Alphen aan de Rijn heeft gisteren tussen 12.00 en 16.00 uur een medicijnbezorger een kartonnen doosje met zestig reserpine- tabletten verloren. De tabletten zijn lichtblauw van kleur en smaken zoet, maar zijn zeer giftig. Bij vinden van het doosje met inhoud wordt verzocht hiervan kennis te geven aan de politie. UTRECHT, 22 Jan. Kand. wiskun de en natuurwetensch.A: de heren R. H. Dietvorst (cum laude) (Tilburg), A. Bloemsma (Tiel), J. de Bree (Roozen- daal), A. T. Langsveld (Eindhoven). M. A. Leus ink (Haaksbergen), A. K. van der Tuin (Hilversum), E: de heer M. J. van Essen (Utrecht), F: de heer G. EEK/POOSJE LAT£C.\ Q,iVATHEB /M OESMULO K/U OA /MEEK/ DUTJE OOEU! VEBDBAA/D. DAT LUBT tVAT/S D/E GBOEK/Ü EBK/ST/Gl Ni van den Bosch (Maarssen), K: mej. I. W. van Ingen (Rotterdam) en mej. Ch. D. Vertregt (Bloemendaal). de heer T. K. J. van den Berg (Utrecht). L: de heer Th. J. Hakkesteegt (Sehagen). Doet biologie: de heer J. O, van He mel (Hilversum); doet. wiskunde: de heren H. Keers (cum laude) (Utrecht), J. van Mier (Tilburg): doet. natuur kunde: de heer J. Meiier (Kampen); doet, sterrekunde: de neer E. P. J. van den Heuvel (Cum laude) (Utrecht); doet. scheikunde: de heren A. J. G. Bartels (Vierlingsbeek), A. J. Bastiaan- se (Aalst-Waalre). J. P. C. Holst (Den Haag). W. H. G. L. Linssen (Venlo), G. B. Vegt (Utrecht) en K. M. van der Waarde (Amerfoort); doet. farmacie: de heren J. A. M. in 't Groen (cum laude) (Dongen). J. M. H. A. Mar tens (cum laude) (Utrecht). W. A. van Seters (Voorburg). M.O.-biologie: de heer P. A. Voogt (Utrecht). AMSTERDAM, 22 Jan. - (G.U.) Kand. Engels: mevr. J. C. Ekkei van Harte (Amsterdam); doet. Engels: mej. I. H. R. Pissowotskv (Amsterdam) en de heer B. v. d. Horst (Hoorn); kand. rechten: met M. G. F. v. d. Ven en de heren W. E. J. Stut, W. E. Kulsdom, A. Komen, K. Philips en A. W. J. Bui tenweg. DEN HAAG, 22 Jan. Belasting- wetenschappen; D. A. J. Hoogenkamp (directe belastingen) ei. R. C. Tuk (in voerrechten en accijnzen), beiden sur numerair in tijdelijke dienst voor onbe paalde tijd aan de Rijksbelastingacade mie te Rotterdam. LEIDEN, 24 jan. Rijksuniversi teit te Leiden: Doet. geneesk P. van Bredf Vriesman, 'Cerneuzen. B. de Haas Leiden; en A. Rottier. Bilthoven. Semi-arts: R. Biegeren, G. de Pagter, Den Haag. Arts: R. Besancon, Leiden en J. Wol- terbeek, Den Haag. Kand. gesch.: J. Creutzberg, Overveen en P. Hadders, Den Haag. 62 „We zullen zien," zei meneer Low. „Als dit goed afloopt, is het de moeite waard geweest." „En als dat niet gebeurt „Dan zit ik met Morland In hetzelfde schuitje." „Hoe bedoel je dat?" „Nou, hü heeft toch met de beste bedoelingen een man naar de andere wereld geholpen en dat zal ik dan ook gedaan hebben." „Jawel maar jij wordt niet opgehangen en hü misschien wel. Dat kan Je toch nauwelijks hetzelfde schuitje noemen." „Ja, dat Is wel zo. Maar met piekeren maken we de zaak niet beter. Laten we een kopje koffie gaan drinken en het beste hopen. Er staat ons niets anders te doen." Intussen was in de kamer van de jury het laatste stukje bewijs meneer Greene in de oren getoeterd. „Net op tyd," zei de voorman. „Ik zal de deur waarder bellen." HOOFDSTUK XVI. Het oordeel van u allen. „Maar wacht u eens even," zei meneer Greene. „Is dat alles?" „Ja voor zover wij het ons kunnen herinneren." „Maar ik begrüp niet," zei meneer Greene. „Ik dacht, dat deze man beschuldigd werd van moord. Ik heb nog helemaal geen bewijs gehoord, dat hij het gedaan heeft. Misschien is mfj iets ontgaan." „Nou, als dat het geval is," zei de voorman, ..was het niet onze schuld. We hebben ons schor geschreeuwd." ,,U heeft mij nog niet verteld, wat de verdediger gezegd heeft.'r „Die heeft ons gevraagd om verdachte nu al vry te spreken." zei de man, die het interessant vond. „Maar ik wil nog wel iets meer horen." „Wat te doen?" „Verdachte vrij te spreken!" schreeuwde de man die het interessant vond. „Uitstekend," zei meneer Greene. „Ik stem toe." „Maar ik niet." „Wat zegt u?" „Ik niet! „Waarom niet? Zelfs ik weet, dat je voldoende bewijs moet hebben. En als ze dat niet hebben, dan is de zaak toch zeker bekeken. Of vindt u dat ze wel voldoende bewys hebben?" „Neen, dat kan ik niet zeggen," zei de man, die het interrassant vond, „maar ik zou graag horen, wat verdachte te vertellen heeft. Ik heb nog nooit een verdachte gehoord." „Maar het is toch zeker zo," zei juffrouw Flower, „dat als zü niet voldoende bewys hebben en je ge zworen hebt om de zaak te beoordelen naar het be wijs, je eenvoudig het Onschuldig moet uitspreken?" „Ik dacht, dat u het Schuldig wilde uitspreken." „Ja, maar dat was voor ik er goed over had nage dacht. Nu ik geluisterd heb naar alles wat meneer Greene verteld is, vind ik eigenlijk, dat er niet vol doende bewijs is. In Moord op de Meent was er vee) meer bewys. Ze vonden bloedsporen op hem en zo." „Daar heb ik niets van gehoord, zei meneer Greene. „Wie zei dat er bloedsporen op hem gevonden „Niemand. Dat was in een boek." Óp dat ogenblik kwam de deurwaarder binnen. „Bent u klaar?" vroeg hy. Enkele minuten later was de jury terug ln de rechtszaal. Iedereen wachtte gespannen of de voorman iets zeggen zou. Zelfs de rechter keek even in zijn richting, maar toen de voorman bleef zitten en niets op het hart scheen te hebben, wendde hü het hoofd in de richting van de verdediger en de officier en zei: „Nu, meneer Duffield, u kunt verdergaan." Zeer teleurgesteld dat hü er nog niet in geslaagd was, de jury te overtuigen, dat zü Morland moes ten vryspreken, was Duffield desondanks vastbeslo ten om een laatste poging aan te wenden om zyn toespraak te rekken tot de zitting verdaagd werd. Hij nam zich ook voor, door geen woord te laten blyken, wat zün verdediging zou ihhouden. Indien hij dit wel zou doen en de jury zou dan trachten Mor land vry te spreken, zou de rechter misschien tus senbeide komen en hen vragen om eerst te ho ren, of hetgeen Duffield gezegd had, bewezen werd door de getuigenverklaringen. Maar, vooropgesteld dat hü zich tevredenstelde met zinspelingen op het bewijs van het openbaar ministerie, zou de rechter niets van dien aard kunnen zeggen. Het was een formidabele taak om twee uur lang tegen de jury te praten over een onderwerp, dat hü al vrij gron dig had doorgenomen. „Maar er is niets aan te doen," zei hij bü zichzelf, „als ik hen verveel, of zelfs als de rechter er schoon genoeg van krygt en mü onderbreekt. Ik moet doorgaan tot de zitting verdaagd wordt, om hen gelegenheid te geven er een nachtje over te slapen. Dat is onze enige kans." Hen liet zijn blik gaan langs de twee rijen jury leden en trachtte er iemand uit te halen, die kenne lijk tegen hem was, of iemand, die zün voorspraak zou zijn In de jurykamer. Het is niets ongewoons voor de verdediger om een jurylid, dat er intelli gent en oplettend uitziet en dat misschien het res pect van de anderen heeft, uit te zoeken om zyn rede tegen af te steken. Maar natuurlük maakt de verdediger wel eens een fout in zün keuze. Dat kan zelfs de meest ervaren raadsman overkomen. En zo verging het Duffield in dit geval. Na zorgvul dig elk lid van de jury te hebben bekeken voor hü zün toespraak begon, besloot hü meneer Greene te kiezen. Meneer Greene werd er zich al spoedig van bewust, dat de raadsman hem speciaal toe sprak en dee dzün best om iets te horen en lippen te lezen, maar met weinig succes. Zij pogingen de den hem echter ectra oplettend schijnen en Duf field was ervan overtuigd, dat hy een goede keuze gedaan had. Het zou hem met afgryzen vervuld hebben, indien hü ooit gehoord had, dat meneer Greene slechts hier en daar een enkel woord opving. Nadat hü een half uur gesproken had, begon de rech ter onrustig te worden. Na drie kwartier onder brak hü. „Vergeeft u my, meneer Duffield, maar is dit werkelük nodig? Later komt u nog eens aan het woord, weet u." „Ik hoop dat dat niet nodig zal zijn, münheer de president. „Dat kan ik me voorstellen, maar als u denkt, dat die kans kleiner wordt, wanneer u telkens en telkens weer hetzelfde vertelt, kan ik alleen maar zeggen, dat ik het niet met u eens ben. De jury is heu heus niet dom." KRUISWOORDRAADSEL •i s 4 e 7 a 9 10 Horizontaal: 1 Van Duinkerken; J w gverlichting, dubbele klinker; Spaanse rivier, bloeiwijze; 4. alt lijst' 5. hemelgeest; 6. voorwereldlijk tned' senras; 7. tropische palm, loopgraaf, voedster, een kloosterlinge; 9. Binned' gasthu's (afk.), deel van motor; Jr kledingstuk, uitroep; 11. weergalm' schc- rvaartonderneming (afk.). Vertikaal: 1. wachtkamer; 2. solidair 3. gebrekkig praten. Technische HoVE looi; 4. aanstoot geven, omroep; jv Chinese afstandsmaat, geestrijk. dranj™ grof; 6. oorkonde, afloop; 7. kardinaa1® titel. vaartuig; 8. gelegenheid om ,g praten; 9. lopen, tot de verhalen® po izie behorend; 10. haringachtige vl jes, inhoudsmaat. OPLOSSING 23 jc: 1. reno - 2. notabel - 3. bellona nadelig - 5. ligstoelen - 6. lende. (Van onze correspondent) 's Morgens werd het slachtofl®r 0f» bewusteloze toestand in bed nnnge joam- fen. Bü aankomst in het St. - ziekenhuis bleek zü te zyn over]e dei»' •zit DEN HAAG, 24 jan De voor ter van het centraal stembureau de verkiezing van de leden ge^ Eerste Kamer heeft de heer J W- vef rekamp te Hoogeveen benoemd v,»- klaard tot lid van de Senaat in J» cature ontstaan door het overlijden (Wordt vervolgd) de heer Vixseboxse.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 4