Roepstem van het hooggebergte Edmond Hillary's voorbeeld inspireert velen ook bij ons Feijenoord Felix Rutten stijlvol herdacht in zijn geboortestad Sittard brood best brood vermaat nL_ HMMRlf Engels-Italiaans samenspel Culturele manifestatie van gehele Nederlandse taalgebied NIEUW -GUINE A-ambtenaren vinden geleideliik werk Optreden van De Gaulle niet verantwoord LEO MEYERS N.V. 11 mm Bloemprijs weer gulden gestegen Amerikaanse havenstaking beëindigd NIEUW! Ondernemende dames MORGEN, ZONDAG 2 UUR LEO HORN Dilettanten.... lm MRn w 3. I I Kerkum uitgeschakeld voor duel in Parijs wegens winterhielen? ZATERDAG 26 JANUARI 1963 PAGINA 1° DAT NEDERLANDERS ZICH GROTE opofferin- gen getroosten, om in verre landen liggende berg toppen te bestijgen, zoals prof. dr. Egeler, over wie we kort geleden het een en ander hebben kunnen lezen, doet als vanzelf onze gedachten uitgaan naar de vele ondernemende Alpinisten, die overal in de wereld proberen de een of andere steile spits te overmeesteren. Of die een schier onneembare bergwand bestijgen. Man voor man maken ze menig avontuur door, ginds op die enor me hoogten. En ofschoon ze menigmaal risico's nemen en soms ook wel aan ernstige verminkin gen blootstaan, er komen telkens weer anderen, om te trachten de victorie op de een of and?re De eerste ontmoeting was niet bepaald hartelijk. De Engelsen waren enigszins onthutst, dat ze concurrenten gekregen hadden, die naar hun mening eigenlijk niets anders zouden doen, dan hun voorbeeld na te volgen en te profiteren van het door hen vastgestelde initiatief. Zij hadden al enkele pogingen ondernomen en aldus vastgesteld, in welk gedeelte van de helling het niet geraden was, nog hoger te stijgen. De Italianen zouden hiervan bij hun voorbereidingen heel wat voordeel hebben. Maar na enig delibereren kwam men tot over eenstemming. Men zou elkander zoveel mogelijk helpen en inlichtin gen en gegevens uitwisselen. Maar elk der partijen zou toch trachten de eerste te zijn Voorlopig zal de drieduizend meter hoge en uiterst steile helling kalmerend op de ondernemingslust zowel van Engelsen als Italianen werken. Bovendien, er waait al sinds enkele weken een wind met een snelheid van honderddertig kilometer per uur! Het is er intens koud en de weersomstandigheden zijn over het algemeen slecht. Dat de twee expedities wellicht onverrichter- zake zullen moeten terugkeren, behoort niet tot de onmogelijkheden. jaren lang onoverwinnelijk geachte piek te beha len. Sir Edmund Hillary de bedwinger van de Mount Everest, Is voor hen het klassieke voor beeld. Momenteel is er een wedstrijd aan de gang tussen Engelsen en Italianen. En wel, om het eerst de centrale piek van de Paine te beklimmen, waarop nog nooit een mens de voet heeft gezet. De Paine, een bergmassief met vele spitsen, ligt in Chili. Zes weken achtereen zjjn de Engelsen nu al bezig van een langs een der hellingen gele gen kamp hun doel te bereiken. Tevergeefs. Ver leden week sloegen twee Italiaanse en twee Chi leense Alpinisten op dezelfde helling een tenten kamp op, met hetzelfde doel. geleid door de bekende internationale scheidsrechtër Feijenoord verschijnt volledig in dezelfde opstelling, dus als voor de wedstrijd om de Europa-Cup tegen de Franse kampioen Reims. LOKETTEN GEOPEND VANAF 12 UUR. Opstelling Feijenoord Eddy Pieters Graafland Kerkum Veldhoen Kreyermaat Kraay Klaassens Bennaars Cor v. d. Grijp Kruyver Bouwmeester Moulijn p m m i i M J|b vermaat KWALITEITSBAKKERUEN Dagelijks bestuur KVP: Sen grote Materialen- en Boedeiveiling" Machinale vernietiging van Archieven Inkoop Drukkerij-afval KANTOOR EN MAGAZIJNEN PAUL KRUGERKADE 47-49 - HAARLEM TELEFOON 63950 (2 lijnen) Kilk bi) naar „de geiser van nu voor het gas van morgen voor keuken, douche en vaste wastafo" En.indien een der twee partijen, er op belust, de eerste te zijn, weer en wind trotseren wil, zal een ongeluk niet uit gesloten geacht kunnen worden. Want een tegenslag als eenjawine of het op lopen van ernstige -erwondingen door een der expeditieleden behoort tot de dagelijkse mogelijkheden. En waarlijk niet alleen in het Chileense hooggebergte. In het begin van deze maand zjjn in de buurt van St. Moritz 45 Franse Alpinisten onder een lawine bedolven geraakt. Op twee na konden ze allemaal gered wor den. maar die twee waren dood, toen ze uit de sneeuw te voorschijn werden ge haaldDe groep daalde op ski's over een dicht besneeuwde berghelling, ruim drie duizend meter hoog, naar omlaag en werd door zes skileraren begeleid. Doordat enkelen, een mooi stuk sneeuw voor zich ziende, van de voorgeschreven route afweken, veroorzaakten ze de la wine. Ook hier werd weer eens aangetoond, dat in het hooggebergete kleine oorzaken grote gevolgen kunnen hebben. Het ging de -n nve-'~»n« n*-( nm het bestijgen van een moeilijke bergwand Hei om;n uk. dat nen trof, bewees echter hoezeer in een uitzonderlijke winter als de huidige de situatie in het bergland kan veranderen en wel totaal onverwacht Heel ervaren Alpinisten als de paters van het klooster op de Grote Sint Ber nard weten dit maar al te goed. Ze na men reeds de vorige maand het besluit er niet meer met hun honden op uit te gaan, aangezien de niet te voorziene ge varen te groot zouden zijn en het hulp verlenen aan ingesneeuwde mensen prak tisch onmogelijk Hoezeer ook na een lange en nauwge zette voorbereiding een expeditie in het hooggebergte bijna op een fiasco kan uit lopen, ondervonden de vier ondernemen de Engelse dames, die een top in de streek van Koeloespoeti-Lahoel in de Hi malaya beklommen, dit echter in de grootste haast moesten doen .omdat de weersomstandigheden allengs slechter werden. Hun onderneming was op zich zelf niet zo opzienbarend, al waren ze per auto via Turkije, Perzië en Afghanistan naar India gekomen, om van New Delhi uit de tocht te aanvaarden. Ze bestegen een bergtop, die nog geen naam had en tooiden die met de naam „Jaldi", welk woord in het Hindoestans „maak vlug voort" betekent. Nadat ze hun on derneming volbracht hadden, moesten ze de even woeste en even ver afgelegen Andes zijn heden ten dage wat men zou kunnen noemen in de mode. Evenais in dertijd een Visser in de Karakorum tot de pioniers van de Himalaya behoorde, kunnen we thans Nederlanders als pio niers in de Andes aanwijzen. Men weet het, prof. dr. Egeler en zijn getrouwen gaan er niet voor de eerste maal heen. Zij en hun collega's uit andere landen zet ten er een nieuwe „gouden tijdperk" in nu dat van de bergmassieven tussen de bocht van de Indusrivier en de knie van de Brahmapoetrarivier vrijwel ls af gesloten. In 1956 immers veroverde een Zwitserse expeditie de top van de Lhotse (8501 meter) daarmee de wildste der Hi- malayatoppen temmend. Deze bestij ging behoefde in ondernemingsgeest en uithoudingsvermogen der deelnemers niet onder te doen voor die van de schier legendarische Mount Everest (8888 meter), die in 1953 bedwongen werd. In 1954 volgde de K 2 (8611) en in 1955 de Makaloe. (8470) enz enz. De (V leuwzeelander Sir Edmund Hil lary. Hij was de eerste mens. die de beroemde Mount Everest in de Hima laya beklom. Zo uitgerust beginnen alpinisten een beklimming van het hooggebergte op zesduizend meter hoogte nog over een gletsjer trekken. Ze hadden inmiddels hun kooktoestel moeten achterlaten en I moesten een houten kist. waarin een ge deelte van hun uitrusting zat, in elkaar slaan, om met de spaanders een vuurtje j te stoken, teneinde wat thee te kunnen l zetten, om zich enigszins tegen de bittere koude te kunnen weren Deze dames zijn overigens niet de eni gen geweest, die in de Himalaya een stout stukje uithaalden. In 1956 ontdek ten een andere groep er een grote, tot dusver onbekende gletsjer op ongeveer 8000 meter hoogte. Ze noemden hem La- dies Glacier en onder deze naam zal hij in de westerse wereld bekend blijven, aangezien hun ontdekking officieel er kend werd. Ze maakten ook foto's van voetafdrukken in de sneeuw, volgens hun sherpa's ofwel Nepalese gidsen afkomstig van een yeti, de z.g. „verschrikkelijke sneeuwmens" We herinneren hier voorts nog aan de beklimming van de Nilgiri' in 1962 door de expeditie prof Egeler. Voor het overige ls de periode van het veroveren van bergpieken in de woes te Himalaya zo'n beetje voorbij. Die van Het waren Ernst Reiss, di in 1952 al aan een mislukte bestijging van de Mount Everest had deelgenomen, Fritz Leuchsinger en Dr. Leuthold, wie het gelukte, van een kamp op een hoogte van 7870 meter de laatste ruim vijfhonderd meter rotswand te beklimmen, welke ge heel in ijs gehuld was. Met houwelen moesten ze een trap in het ijs uithakken en op de top aangekomen, konden ze er zich alleen maar gedurende korte tijd handhaven, door een soort loopgraaf te maken. De intense scherpe en koude wind maakten een lang verblijf daarbo ven ten enenmale onmogelijk. Maar het was gelukt Niet alleen de Argentijnse, Chileense en Peruaanse Andes vormen het doel wit van hen, voor wie de Himalaya min of meer afgedaan heeft. In de staat Co lumbia in Zuid-Amerika verheft zich de Sierra Nevada di Santa Marta, waar van de toppen geheel met ijs bedekt zijn en tot een hoogte van 5775 meter stij gen. Dit is enkele duizenden meters min der dan de hoogste peiken van de Hima laya, maar ze bieden ongehoorde moei lijkheden. De piek Cristobal Colon stijgt b.v. op ongeveer vijfduizend meter hoog te uit een bevroren meer op. Hiertegen over staat een belangrijk voordeel en wel dat er in de maanden januari en fe bruari op een bijna wolkenloze hemel ge rekend kan worden. En dan te bedenken dat deze ijswereld in vogelvlucht niet eens zo ver van onze hete Antillen ligt. Om dit gebergte te bereiken, moeten Alpinisten eerst door dichte oerwouden trekken, die door miljoenen muskieten teisterd worden. Maar ook de Columbi- aanse Andes oefenen een onweerstaan bare aantrekkingskracht uit. (Advertentie) (Van onze Limburgse redacteur) SITTARD, 26 jan. Het initiatief van enkele Sittardenaren om hun vroe gere stadgenoot, de In Rome woonach tige literator dr. Felix Rutten, een hul de te bereiden bjj gelegenheid van diens recente tachtigste verjaardag heeft gisteravond geleid tot een groot se maar vooral stijlvolle herdenkings zitting in de stadsschouwburg alhier. Deze waarlijk culturele manifestatie was geen plaatselijke aangelegenheid (Advertentie) Een stoutmoedig alpinist beklimt de overhellende rotswand van een berg, behorend tot het massief van de Bren- ta in de Dolomieten. L f /~-T» De Franse gids en Alpinist Lionel Ter- ray, naar men zegt de „primus inter pa res", de eerste onder zijn gelijken, heeft de bestijging van de zuidwand van de Aconcagua (6960 meter) door een zestal zijner landgenoten formidabeler genoemd dan Hillary's overwinning op de Mount Everest. Deze zuidwand is 2500 meter hoog en zeer rotsachtig, terwijl op tal van punten dikke ijslagen liggen met ge vaarlijke randen. De Aconcagua (Stenen Schildwacht, zoals hij door de Indianen gedoopt werd) werd in 1897 voor het eerst beklommen. Daarna is dit kunststuk 'n tiental malen herhaald. Maar de beklim ming van de zuidwand bleef een waag stuk. Merkwaardig genoeg waren de Fransen in zekere zin dilettanten. Ze wo nen alle zes in Parijs en hadden zich slechts op de rotsachtige heuvels bij Fon- tainebleau kunnen oefenen. Mede hierom achtte Terray hun prestaties van grotere waarde dan indien ze aan professionals zoals hij gelukt zou zijn. Intussen mag hier wel even opgemekrt worden, dat het zestal bijna verongelukt is. aange zien het zozeer van de vorst te lijden had gehad, dat er noodsignalen moesten wor den uitgezonden. Argentijnse Alpinisten en militairen vormden een hulpexpeditie, brachten er vier spoedig in veiligheid, maar moesten nog enkele dagen zoeken naar twee andere deelnemers, die op de bergwand verdwaald waren geraakt De hulp had geen dag langer moeten uit blijven Aangaande Lionel Terray vermelden we hier nog, dat hij het vorige jaar april de verovering van de Jannoe in de Himalaya op zijn naam heeft gebracht Hij stond aan het hoofd van een expe ditie van 13 Franse Alpinisten, dertig sherpa's en 400 dragers. Het waren ten slotte zeven man, die het hoogste punt bereikten, 7710 meter, moeilijker te be reiken dan de Mount Everest! Het is ook Lionel Terray geweest, die het best omschreven heeft, wat de berg- bestijgers thans naar Zuid-Amerika en Afrika trekt. ,,Het grootste gedeelte der hoogste toppen in de Himalaya" zo ver klaarde hij bij zijn terugkomst aan de pers „is beklommen. We zijn er nu op uit werkelijk moeilijke berbeklimmingen te ondernemen, met toepassing van de nieuwste technische middelen, bergbe- klimmingen, die zullen doen denken aan de eerste zo uiterst moezame bestij gingen van de hoogste toppen der Alpen" Ja, zuid-Amerika lokt thans de alpinis ten uit tal van landen. Wat Afrika be treft, daar heeft een jonge Franse piloot een wel heel nieuwe techniek toegepast Kampioen in het parachute-springen, sprong hij boven de Kilimandsjaro af en slaagde er daarbij in, een prachtige foto van de hoogste top en de omgeving daar van te maken, maar tevens speciaal van de krater dezer merkwaardige sneeuw berg in het hart van Afrika, o.a. beroemd geworden door een boek van Ernest Hemingway. Inmiddels, ook onze eigen Alpen blij ven trekken, al was het slechts de Eiger- wand. zo moeilijk om te bestijgen. En de koorts van het bergen bestijgen heeft niet alleen vele volwassenen aangegrepen, maar zelfs schooljongens. Een groepje van een tiental, van tien tot vijftien jaar oud, probeerde in 1961 de Monte Rosa te bestijgen. Het moest halverwege terugke ren, omdat enkele deelnemertjes ziek werden. Later bleek, dat 't geen kwestie van gebrek aan uithoudingsvermogen of alpinistenkunst was geweest, maar een doodgewone maagstoornis door te veel snoepen. Ze namen revanche door een der pieken van de Montblanc te bestijgen de Colle de Lys (4277 meter). Na dit suc ces heeft zich een internationale groep van 100 vrouwen gevormd, met het doel een aantal éclatante klimpartijen op zijn rekening te stellen, o.a die van de Montblanc Laten we dit overzicht van doelwitten hoog in de lucht, maar toch met vaste grond onder de voeten al ls die meest al nogal glad besluiten met te ver melden, dat zowaar midden in Alaska het Jasper National Park met een opper vlakte van meer dan 6.000 vlerkante ki lometer. geheel uit bergen bestaande, tot 'n paradijs voor Alpinisten is ver klaard Er bevinden zich daar nog tal van nooit bestegen toppen. Zowel de Al pinistenclub van Canada als die der Ver enigde Staten hebben een aantal altijd met sneeuw bedekte pieken in hun klad boekje gezet OBSERVATOR. M A A R LEM DEN HAAG, 26 jan. Een honderd vijftigtal voor herplaatsing in aanmer king komende Niemv-GuTnea-ambtena- ren is er in geslaagd in Nederland een plaats in het arbeidsproces te ver krijgen. Dit aantal neeml dagelijks toe. Minister Toxopeus var Binnenlandse Zaken verwacht, da( inschakeling van gewezen Nieuw-Guinea ambtenaren eventueel nadat ze herschoold zijn in het arbeidsproces in ons land, zeker op ietwat langere termijn, bevredigend zal verlopen. Van de sinds augustus ongeveer 8500 uit Nieuw-Guinea gerepatrieerden, zijn ruim vierduizend personen ir contract pensions ondergebracht zo zegt de minister in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer betredende de begroting van het ministerie van Bin nenlandse Zaken (overdrawn Neder lands Nieuw-Guinea) De repatrianten- overheidsdienaren en zij, die ten laste van het rijk werden overgebracht, wer den, na op Schiphol te zi)n doorgelicht, voor zover ze niet in eigen huisvesting konden voorzien, opgevangen in een centrum te Wezep. Daar werden ze naar behoefte gekleed en zonodig van zakgeld voorzien. Er is overgegaan tot een „inventari satie' van de tei ïggekeerd.- ambtena ren, dit om te zien hoeveei er zijn aangekomen, wat hun kundigheden zijn en welke wensen en behoeften er be staan. De teruggekeerden zijn indivi dueel uitvoerig schriftelijk ingelicht over de hulp welke de overheid hun direct kan en wil bieden bij het vinden van een werkkring De koster van overdracht van het bestuur rver Neder lands Nieuw-Guine8 worden volgens een globale schatting van de uitgaven voor 1963, waarvoor de regering moge lijk geplaatst zou kunnen worden, ge raamd op honderd miljoen gulden. Hierin zijn verwerkt verplichtingen tot het bijdragen in het nadelige saldo van de begroting van Westelijk Nieuw- Guinea, de kosten var de United Na tions security forces en net United Nations staf personeel kosten die voortvloeien uit de Wet Bystandskorps Nieuw-Guinea en kosten die verband houden met de .iquidatie van het be stuur over dat gebied Ook de kosten, die de Vetenigde Natie.» vooi 1 oktober 1962 in verband met het akkoord over Nieuw-Guinea hebben gemaakt moeten uit het genoemde bedrag worden vol daan AMATEURTONEEL De r.k. Toneel- verenig.ng „Ludamus" zal op vrijdag 1 februari in de Stadsschouwburg een op voering geven van „Ping zei de klok" van Peter Coke. Kaarten zijn verkrijg baar bij mejuffrouw E. J. Lambert, Bra- kenburghstraat 40 en op 1 februari aan de zaal. PAUL KRUGERKADE 31 TEL: 30180 ROTTERDAM, 26 jan. Feijenoords aanvoerder, Gerard Kerkum, loopt het risico de wedstrijd tegen Reims op 6 februari a.s. te moeten missen wegens winterhielen. Als gevolg van deze voet- aandoening is Kerkum donderdag uit gevallen in de oefenwedstrijd tegen ADO. Men heeft het ongemak reeds op verschillende manieren trachten te be strijden, maar steeds zonder succes Gisteren zou met een injectie een nieu we poging worden aangewend Mocht ook die met baten, dan wordt de kans dat Kerkum enige tijd niet kan voet ballen zeer groot. maar veeleer een die het gehele Ne derlandse taalgebied aangaat. Vele au toriteiten en tal van bekende kunste naars uit Nederland en Vlaams België gaven acte de présence. De Nederlandse regering was verte genwoordigd door staatssecretaris drs. W. F. Gyzels, zelf Sittardenaar van geboorte. Namens de provinciale bestu ren, zowel van Nederla ids als Belgisch Limburg, was een uitgebreide delega tie aanwezig met aan het hoofd de :ommissaris van de koningin dr. F. Houben. Ten overstaan van deze uitge lezen schare belichtten de Nederlandse auteurs Paul Haimon en Godfried Bo- mans alsmede de voorzitter van de vereniging van Belgisch en Nederlands- Limburgse schrijvers, dr. J. Droog- mans uit Hasselt, de persoon en het zige schrijver. De musicus en compo- ïist Willem Andriessen en het Lim burgs saxofoonkwartet omlijstten de academische zitting met toepasselijke muziek. De Sittardse schooljeugd droeg dialectgedichten van de geëerde schrij ver voor. Namens de culturele raad Limburg voegde voorzitter George Goossens aan de vele decoraties van Felix Rutten. reeds eerder begiftigd o.a. met het of ficierschap in de orde van Oranje-Nas- sau. de erepenning van zijn geboorte stad Sittard alsmede van zijn huidige woonplaats Rome, de erepenning van de Limburgse culturele raad toe. ter wijl burgemeester H. Dassen bekend maakte dat weldra in de gevel van het ouderlijk huis van Felix Rutten aan de Markt een gevelsteen ontworpen door Charles Eyck zal worden aange bracht. De reden waarom de tachtig jarige schrijver niet aanwezig kon ztjn, gaf hij zelf zowel schriftelijk via een brief als mondeling door middel van een bandopname aan. ..Niet alleen", al dus Felix Rutten, ..stelt mijn hoge leeftijd en het gure winterweer mij niet in staat om in uw midden te zjjn, maar ook en veel meer nog de ondraaglijke emotie om na een af scheid van meer dan 35 jaar mijn Sittard weer te zien, temeer nu miin definitieve levenseinde zich reeds aan dient". Overschakelend op onvervalst Sittards vervolgde dr. Rutten: ..Ofschoon ik DEN HAAG, 26 jan. Het dagelijks bestuur van de Katholieke Volkspartij heeft een verklaring uitgegeven, waarin „het slagen van de onderhandelingen over de toetreding van Engeland tot de gemeenschappen dringender dan ooit" genoemd wordt. „Het optreden van pre sident De Gaulle was door de stand van de onderhandelingen niet verantwoord en heeft de publieke opinie terecht ge schokt." Hei bestuur is van mening dat „hier mede ernstig inbreuk is gemaakt op de solidariteit tussen de lidstaten van de Gemeenschap van Zes. Daarom zal alles in het werk moeten worden gesteld om de huidige ernstige crisis rondom de toetreding van Engeland op te lossen en voort te gaan op de weg naar een poli tiek en economisch verenigd Europa,' aldus de verklaring. m\jn geboortestad verlaten heb, ben toch geen afvallige. De magneetnaald van mijn trouw en eerlijk hart bleef blijft gericht op mijn geboortestad op mijn Limburg. Mijn heimwee na het oude Sittard probeer ik te vergete'1 door Sittardse liedjes te schrijve1}' Noem m(j gerust een vreemde vogen maar dan wel een vogel die zijn ne» blijft respecteren. Ik pretendeer me»" anders dan Sittard hoog te houden". De afwezige stal de harten van zij11 stadgenoten door kostelijke jeugdheld11' neringen op te halen en door tenslott® op te merken: „Elke Sittardenaar di® naar Rome komt 1» bij mij welkom- Vooral wanneer hij mijn lievelingsg®' rechten meebrengt: ein nonnevot (oüe'( bol) en ei boerebroed (zwartbrood) Van de stijlvolle herdenkingsbijeert" komst zo deelde de voorzitter van he» huldigingscomité prof. dr. J. Timmer» nog mede zal Felix Rutten een uitge breide reportage op de band ontvangen en stellig ook een uitvoerig verslag van zijn wel aanwezige enige broer, de 77- jarige heer Jules Rutten. voormal1» moutmeester van een Amsterdamse brouwerij. Van vandaag tot en met dinsdag j' in de Stadsschouwburg een expositie ingericht met betrekking tot de'Werken en de persoon van Felix Rutten. (Van onze soc.-econ.-red.) DEN HAAG, 26 jan. De bloent- prijs, die rond de jaarwisseling n»®* ongeveer twee gulden per 100 kg W»* gedaald, is inmiddels weer met een gulden gestegen. Zoals bekend is do°r de prijsdaling eind december begin ja' nuari de reeds voor 7 januari aan ge' kondigde verhoging van de broodpru» met een cent per brood van 800 Sra\l niet doorgegaan. De bakkers hew ben echte een vaste afspraak me* het ministerie van Economische Z»' kei-, dat by een nieuwe stijging van d? bloemprijs ook de prijs van het bro°° mee omhoog mag gaan. Men reken»' dat een bloempry «verhoging van ca- 1,70 per 10< kg een broodprysverho ging met een cent zou rechtvaardig®0- Met de laatste verhoging van d? bloemprijs is dat niveau dus nog m®1 bereikt. De bakkers hebben dan oo» nog geen stappen bö het minsterie o°' dernomen. Dit temeer niet, omdat n0» niet vaststaat, dat de bloemprijs bi°' nen afzienbare tijd verder zal stijge°i De prijsverhoging is o.a. veroorzaak doo, de vervoersmoeilijkheden in ver band met de vorst en door de haven stakingen in de V.S. (waardoor gee° Amerikaanse tarwe kon worden geïd}' porteerd). Hoe de andere factoren, d' de bloer iriis bepalen (w.o. de Eui'W pese heffingen op geïmporteerde tav we) zich zullen ontwikkelen, is op moment nog niet te voorspellen. O NEW YORK, 25 jan. (Renter) Amerikaanse Bond van Havenarbeid®1'' (ILA) heeft vrydag zyn 60.000 led®0 opdracht gegeven zaterdag weer het werk te gaan. De Amerikaan'® havenstaking, die op 23 december bC gon, is hiermee beëindigd. N.V. HOLLAND'S BLOEMBOLLENHUIS te LISSE zal op: woensdag 6 februari a.s. des v.m. te 10 uur precies in hare gebouwen te Lisse houden. Inbreng kan vanaf heden geschieden. De Direktie. Toonkamers: Spekstraat 1(1 telefoon 16479 f 169.5° met normale roestvrjj-stalen brander f 184,- met roestvrij-stalen aardgasbrander f 189.5° met universele roestvrjj-stalen brander LEO MEYERS N.V. HAARLEM KORTE VEERSTRAAT 3 - TEL. 15474 - W2" Verkoop uitsluitend via Uw installateur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 10