Verschuivingen in toneelwereld DE STALEH EEUW DRAADLOOS CONTACT Duitse schooljeugd is VERZOT op TV Algemene premie-spaarwet Y w Luisteren naar: KIJKEN NAAR: Ten koste van spel, slaap, lezen en hobbies tl commentaar mm Coen Flink en Lo van Hensbergen verlaten ook Rotterdam DEM KA MS Algemeen Fondsenbexit IJ m m Nieuwe stap op weg naar wijd gespreide bezitsvorming Lijm hout met CETAFLEX W Ceta-Bever Musichall Sheila Southern niet voor TV De Winterhulp De boycotactie van de N.T.S. Landmacht koopt mitrailleurs NV S LAVENBURG'S BANK Zaterdag Maandag Zondag Zaterdag Zondag Maandag 15 UREN PER WEEK KASTJE KIJKEN KATWIJK HEEFT WEER GAS ZATERDAG 26 JANUARI 1963 fAGINA 6 PR - KONINKLIJKE DEMKA STAALFABRIEKEN N.V. - UTRECHT TEL. 030-42824 ZET ZODEN AAN DE DIJK! M „ViricMana" in Italië verboden in Prof. Heymans ver baasd over Nederlandse reactie Am-er kaanise beurs voor Mar i air re Monniken-dam ROTTERDAM, 26 jan. Behalve An- dré v. d. Heuvel die naar Centrum toegaat, Bernard Droog, Hans Tiemy- er en Tine de Vries die naar Arnhem terugkeren en Pim Dikkers die naar de Haagt Coen Flink en Lo van Hensbergen het ïsehe Comedie gaat, zullen ook Nieuw Rotterdams Toneel het komen de seizoen verlaten. Coen Flink is nog met enkele gezelschappen in onderhan deling en Lo van Hensbergen vertrekt naar de Ned. Comedie. Daarmee is het aantal belangrijke mutaties bij de Rotterdamse groep volledig. Het heengaan van Ko van Dijk bij de Ned. Comedie en het feit dat de directies van de toneelgezelschappen dit jaar geen regels hebben gesteld voor een bepaalde mutatie termijn, ▼oor een bepaalde mutatie-termijn, voorafgaande jaren gebruikelijk was, wanneer het ..toneeljachtseizoen" geo pend was, hebben tot deze ongewoon vroege mutaties geleid. Een en ander heeft uiteraard ook in vloed op de samenstelling van het ver dere repertoire voor dit seizoen, om dat een deel van de acteurs het ko mend seizoen niet meer beschikbaar zal zijn. Zo is de Faust bij het Nieuw Rotterdams Toneel voor het seizoen '63-'64 bestemd. Johan Schmitz zal hier in de titelrol spelen. Ook het stik van Dimitri Frenkel Frank ,,Bolomba" zal pas in het volgend seizoen worden op gevoerd De musical ,,Kiss me Kate" zal nu definitief op 1 januari 1964 wor den uitgevoerd onder regie van de Zwitser Leonard Steckel die deze ook in de titelrol spelen. Ook het stuk van geregisseerd. Lia Dorana speelt er de hoofdrol in. Op 21 februari wordt over de T.V. het spel „Uitkomst" van Heij- ermans uitgezonden dat deze week is opgenomen en dat geheel door het NRT wordt verzorgd. Eind februari volgt dan het Franse blijspel „Les enfants de coeur" van Frangois Campaux on der regie van Pim Dikkers en op 8 i.p.v. 16 maart volgt onder de eerste regie van Rob dt Vries bij N.R.T. „Zeit der Schuldlosen" van Siegfried Lenz. 19 april komt dan nog „De Revisor" van Gogol onder regie van Peter Sjarof. Tydens een gisteren gehouden pers conferentie heeft Rob de Vries nog com mentaar gegeven op het heengaan van verschillende belangrijke auteurs bij Nieuw Rotterdams Toneel. Hij noemde het verschijnsel van de vroegtijdige mu tatie-aankondigingen in het algemeen „verbijsterend." „Iedereen belt ieder een en er wordt dag en nacht gewerkt zowel aan het eigen werk voor het to neel als in de vele besprekingen met acteurs en actrices. Bovendien komt er voor N.R.T. nog de moeilijkheid bij dat dit jonge, uit twee groepen samen gestelde gezelschap nog te kort bestaat vier maanden om ieder die daar voor capaciteiten bezit in de gelegen heid te stellen ook een aan functie en kwaliteiten aangepaste rol te geven. Toch is dit voor enkele acteurs de aan leiding geweest om naar andere ge zelschappen uit te kijken. „Wij kon den hen niet bewijzen dat ze in het Nieuw Rotterdams Toneel hun functie waard waren". In de loop van volgen de week zal bekend worden welke nieu we acteurs en actrices de directie van N.R.T. voor het volgende seizoen heeft kunnen engageren. „Dit jaar zijn vóór maart alle gezelschappen opnieuw ge formeerd". aldus een ander commen taar van Rob de Vries op de verwar de situatie die momenteel in de vader landse toneelwereld ontstaan is. (Advertentie) zou onze tijd kunnen heten. Want op stalen raderen draait de machinerie van onze civilisatie - stalen schepen, stalen motoren, kleppen, zuigers, treinen, rails, stalen machines voor de produktie van vrijwel alles wat wij dagelijks gebruiken. Maar ook het staal moet worden bewerkt. Dat gebeurt met staal - hoogwaardige staal- legeringen van bijzondere samenstelling, aangepast aan een bijzonder doel. Deze hoogwaardige staallegeringen vormen een van de specialiteiten van DEMKA. DEMKA, een begrip dat staat voor kwaliteit en betrouwbaarheid, steunend op 60 jaren kennis en ervaring in de staalfabricage, nimmer af latende zorg en nauwgezetheid, voortdurende kwaliteitscontrole en constant wetenschappelijk speurwerk naar nieuwe toepassingen en mogelijkheden. Het streven naar een snelle ontwikkeling van deze mogelijkheden komt o.a. tot uitdrukking in de onlangs tot stand gekomen samenwerking met The Carpenter Steel Company, een van de bekendste speciaalstaalfabrieken in de Verenigde Staten. DEMKA produceert speciaalstaal van de allerhoogste zuiverheid ën kwali teit, zoals snelstaal, gereedschapsstaal, corrosie- en hittebestendig staal, gelegeerd en ongelegeerd constructiestaai - ook. in de reeds bekende produkten als staalgietwerk en staal in gewalste, gesmede en getrokken uitvoering. (Van onze correspondent in Bonn) HAMBURG, Westduitse schoolkin deren zitten dagelijks twee uur en een kwartier voor het t.v.-scherm. Dit heb ben twee geleerden van de Hamburgse universiteit, prof. Stückrath en de psy choloog Schottmayer vastgesteld. Zy hielden een enquête onder 18.000 school gaande kinderen in Hamburg en omge ving. Hun enquête was de grootste op dit gebied, die ooit in Westduitsland werd gehouden. De beide geleerden deden de ontdek king dat van de 18.000 schoolgaande kinderen, die een enquête-formulier invulden er maar twee een kruisje zetten in de rubriek: „Ik heb nog nooit naar de t.v. gekeken". Gemiddeld zit de schoolgaande jeugd per week 15 uren voor het t.v.-scherm, wanneer hun ouders zulk een apparaat bezitten. Kin deren, wier ouders geen t.v.-toestel heb ben, brengen het per week by ande ren toch ook nog op 5 uren t.v.-kij ken. De tijd, die de schoolgaande jeugd voor het t.v.-scherm doorbrengt, is af hankelijk van de aard der scholen, die Advertentie Pm Met een participatiebewijs profiteert u van de resultaten van meer dan 200 uitgelezen nederlandse en amerikaanse ondernemingen. Deskundige selectie beperkt uw beleggingsrisico en vergroot uw winstkansen. Geen beleggingszorgen voor u. Vraag inlichtingen en brochure bij commissionairs en bankiers zij bezoeken. Z.g. „Hilfsschülen" I leer lingen van scholen voor achterlijke kin deren zitten per week 18 uren voor het t.v.-scherm. Kinderen van de lagere school 15 uren, van u.l.o.- en m.u.l.o.- scholen 14 en van h.b.s.-en en gymna sia 11 uren per week (zij hebben al andere interessen en hebben bovendien teveel huiswerk). Meisjes kijken minder naar t.v. dan jongens. De hardnekkigste t.v.-staarders onder de schoolgaande jeugd zijn de jongens van 13 en 14 jaren. Volgens prof. Stückrath betekenen de ze cijfers, dat fle schoolgaande jeugd on geveer de helft van haar vrije tijd voor het t.v.-scherm doorbrengt. Dit gaat ten koste van het spelen buiten of binnen, het gesprek met ouders (die in maar al te vele gevallen beiden werken, zo dat een gesprek niet eens mogelijk is!), het lezen, de hobbies- en de slaap. Volgens psycholoog Schottmayer lij den ook de ouders onder de t.v.-rage Wanneer het al zo is, dat de kinderen het contact met de ouders verliezen omdat de t.v. hen zo in beslag neemt, is de omgekeerde werking al even sterk: ouders hebben door de t.v. ook geen tyd meer voor de kinderen. Vader heeft geen tijd of zin meer om met zoonlief spoortje te spelen, moeder niet om met de dochter poppenkleertjes te naaien. Zy' ergeren zich over alles, wat hen van de t.v. afhoudt. Ook als „dat" de kin deren zijn. Als men het aantal schooluren per week op gemiddeld 25 stelt, betekenen de gemiddeld 15 uren t.v.-kijken, dat „het alziende oog" de jeugd zeer sterk beïnvloedt. Helaas is het aantal ouders in de fninderheid, dat zijn kinderen op t.v.-rantsoen stelt („Zolang mag je kij ken") of voor hen de programma's uit kiezen. In dat geval kan de t.v. een gunstige, opvoedende werking hebben, vooral wanneer deze programma's ook nog met de kinderen worden besproken. MILAAN, 26 jan. (UPI) De Ita liaanse politie heeft gisteravond in een bioscoop de film „Viridiana" van Luis Bunuel in beslaggenomen. (Van een medewerker) 'oor de 5e maal in enkele jaren tjjd heeft ons volk een wetsvoor stel bereikt dat beoogt een zo breed mogelijk gespre'de bezitsvorming direct of indirect te bevorderen. Drie ervan hebben reeds een kortere of lan gere praktijk en twee zijn er thans bij het parlement in studie. Het is prettig te mogen vaststellen, dat alle vijf de hand tekening dragen van de tot de KVP behorende staatssecretaris drs. Schmel- zer Dit laatste is overigens alleen maar een interessante bijkomstigheid. Hoofd zaak is, dat in een bijzonder belangrijk actiepunt uit het werkprogram van met name de katholieke sociale en politieke organisaties schot begint te komen. Het is goed om zich. op momenten als dit en met de landelijke verkiezingen in het zicht, te herinneren dat het katholieke voorlieden waren, die sinds een grote reeks van jaren de persoonlijke bezits vorming als onmisbaar middel tot vol tooiing van de ontproietarisering en de democratisering stelden. En daarbij mag men rustig verder teruggaan dan tot het bekende boekje van de profes soren Romme en Van den Brink. Wie Quadragesimo Anno en vooral de daarop verschenen commentaren nog eens herleest, weet, dat de bevorde ring van de bezitsvorming ook ten behoeve van de voorheen totaal bezit loze de laatste veertig jaar niet meer uit het sociale streven van de katho lieken en protestants-christelijken sa- te denken. Evenzo is het goed te be denken, dat er zich asnvankeliik in an dere kampen vrijwel geen medestan ders maar slechts verklaarde tegenstan ders van dit streven bevonden. Met name de sociai'sten moesten van dit ideaal niets hebben Wanneer we ons nu nog eens herinneren, d-u ook de socialisten in het parlement hebben mee gewerkt aan het tot stand komen van de reeds in werking getreden wetten op dit gebied, en voorts dat de voorzitter van de katholieke vakcentrale onlangs heeft meegedeeld dat socialisten, katho- oieken en protestantse christelijker, sa men zullen gaan werken aan een be paalde vorm van bezitsvorming, dan we ten we dat er heel wat is veranderd. We behoeven daar niet verwaand onder te worden, maar het mag ons toch met een zekere trots vervullen, dat we wel degelijk constructief hebben ingewerkt op het maatschappelijk denken van an deren Deze gedachte schenkt ook zelf vertrouwen voor de toekomst. aar dan nu een enkel woord op de door staatssecretaris Schmel- zer gezette nieuwe stap op deze weg. Ingediend is een ontwerp „Algemene premiespaarwet" Hoofdlijn van deze wet is, dat elke Nederlandse ingezetene, tussen 25 en 60 jaar, als deze wet van kracht wordt, in de gele genheid wordt gesteld, op zijn spaargeld 20 pet. premie te ontvangen. Hij of zjj moet daartoe gedurende vier achtereenvolgende jaren tenminste 25 en ten hoogste 250 op een aparte bankrekening storten. Aan het eind van die termijn wordt door de spaarinstel- ling, boven de gewone bankrente nog eens 20 pet. premie uitgekeerd. Er zijn ook twee andere vormen van besparing mogelijk, n.l. een verplichte aflossing van een bij een erkende instel ling gesloten hypotheek op een huis, of de contractueel verplichte premiebeta ling bij een levensverzekeringsmaat schappij. Ook bij deze twee vormen van sparer, komt maximaa' 250 per jaar voor premiëring in aanmerking. Voor allen geldt, dat de spaarder een belast baar inkomen van minder dan f 12.000 moet hebben. Om met een eenvoudig voorbeeld te werken: Het gunstigste resultaat zal kunner. worden bereikt door een echt paar dat kans ziet, twee maal 250 per jaar pl.m. 60 a f 70 miljoen aan krijgt aan het einde van de 4-jarige spparperiode boven de gewone spaar bankrente 400 extra uitgekeerd. De staatssecretaris berekent dat het Rijk, wanneer de wet eenmaal goed draait, per jaar pl.m. 60 f 70 miljoen aan premies zal uitkeren Het zou interessant zijn het waarom van deze wet uitvoerig uiteen te zetten. We willen volstaan met een citaat uit de Memorie van Toelichting, waarin de indieners van het voorstel zich verant woorden: „Persoonlijk duurzaam bezit ziet de regering als een van de belangrijkste mogelijkheden voor het individu tot het bereiken van een grotere onafhankelijk heid en van ruimere ontplooiingskansen en als een van de middelen waardoor de mens zijn verantwoordelijkheids gevoel met betrekking tot zichzelf, zijn gezin, zijn medemens tot gelding kan brengen." e willen hier één, naar onze me ning belangrijke, opmerking aan toevoegen. Deze verantwoording stelt niet ter onrechte het individu centraal. Maar als gevolg daar van laat het de bezitsvorming zijn tot een strikt persoonlijke kwestie, welke weinig te maken schijnt te hebben met de gemeenschap, tenzij de kans om zich als individu betei in die gemeen schap te kunnen handhaven. Daardoor komt ook dit wetsvoorstel niet verder dan een bezitsvorming door middel van persoonlijke besparingen. Op zich vinden we dat prachtig, voor al wanneer de rest van de sociale po litiek (loon en collectieve maatregelen tegen grote levensrisico's) het sparen by het individu in toenemende mate mogelijk maakt. Maar de diepere drang naar bezitsvorming kent andere gronden. Heel bewust leeft het streven om met name de werknemende deel nemers aan het produktieproces een po sitie te bezorgen, gelijkwaardig aan die van de kapitaalverschaffende deelne mers aan datzelfde produktieproces. We zijn er diep van overtuigd, dat dit niet in eens, zelfs niet op korte ter mijn kan worden bereikt. Deze ontwik keling vereist een mentale omgroei zo wel by de werknemers als bii de kapi taalverschaffers, welke veel tijd zal vorderen, maar we moeten er naar toe, willen we de maatschappelijke ontwik keling niet afremmen. Daarom noemen we het voorliggende wetsontwerp een nieuwe stap, omdat het weer een bijdrage kan zijn in de ontwikkeling van een gezonde bezit- tersmentaliteit, welke voor de verdere voortgang van de bedoelde maatschap pelijke ontwikkeling onmisbaar is. Advertentie) BUSSUM, 26 jan. „Musichall" had ditmaal in overwegende mate het ka rakter van een variétéprogramma. Er was in dit kader het optreden van Rudy Cardenas, een formidabele Spaan se jongleur, en dat van de Puszta-groep, springende Hongaarse acrobaten, die, menen wij, in hun genre voortreffelijk moeten worden genoemd. Men hoorde en zag verder Eve Boswell, wier ver diensten bekend mogen worden veron dersteld, en Ronnie Bierman, een nieuw gezicht in het vaste team, zong een aardig liedje. Ry'k de Gooyer en Aart Brouwer zochten het ook ditmaal in een parodistische sketch: de experi mentele schilder, die in zijn atelier wordt geïnterviewd en die dus maar weer eens bekent dat hij „maar wat an rotzooit". Humor van het te bekende, goedkope recept, die overigens het toch al wijd verbreide populaire misverstand dat het met de moderne kunst allemaal maar onzin is, wel weer danig in de hand gewerkt zal hebben. De eerste aflevering van een drietal documentaires van de BBC over de In dianen in de Braziliaanse oerwouden was zeker een boeiende en in ieder geval, naar het ons wil voorkomen, van een verbluffende authenticiteit. H. Hn (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 25 jan. Het Engelse zangeresje Sheila Southern (Eton is haar eigen naam) zal niet voor de Ne derlandse televisie kunnen optreden door de staking van de musici. Sheila was uitgenodigd voor het NCRV-t.v.-pro- gramma „Muziek voor U" van Pi Scheffer. Het zangeresje had echter ook een uitnodiging van AVRO's Jan Koopman gekregen, zodat zy nu toch naar Hil versum is gekomen. In de Avro-studio zyn gisteren twaalf liedjes van haar opgenomen, die men zal kunnen be luisteren in de radio-programma's „Mu ziek is troef" (29 januari), „Kleurrijke klanken" (10 'ebruari) en 3 maart in het programma van het kwartet Ri- nus van Galen. (Advertentie) •••••••••••••••••••a*** wij geven ADVIES 020-24.64.95 J U geeft ORDERS 020-24.93.21 •P. OUDHOF CO - EFFECTEN^ J dam 2a - amsterdam beursbericht op aanvraag (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL. 26 jan. In een vraagge sprek met een verslaggever van De Standaard heeft prof. dr. Cornells Hey mans uiting gegeven aan zyn verba zing over de herrie, die in de Neder landse pers is ontstaan in verband met een televisieuitzending waaraan hij meerwerkte. Zoals bekend werd het programma „Ten huize van..." van de Vlaamse televisie dinsdagavond recht streeks overgenomen door de KRO. Prof. Heymans sprak tydens die uit zending terloops over het voorzitter schap der medische afdeling van Win terhulp, dat hij gedurende de tweede wereldoorlog in België heeft waargeno men en liet zich vol lof uit over de activiteiten van genoemde organisatie. Klaarblijkelijk wist de professor niet welke ongunstige herinneringen het woord Winterhulp in Nederland op roept, Vandaar zyn verbazing over de talrijke protesten der laatste dagen en over de brieven „met verzoek om uit leg" die hij sedert de uitzending ont ving. Aan de verslaggever van De Stan daard verklaarde prof. Heymans: „Het is gewoon onzin. Men weet blijkbaar niet wat Winterhulp in ons land onder de oorlog is geweest. Deze organisatie was totaal onafhankelijk. Het was een na tionaal hulpcomité, waarmee de Duit sers niets te maken hadden. Alle or ganisaties, die hulp verleenden aan de bevolking, waren erbij betrokken. By ons hebben de bisschoppen Winterhulp helemaal niet verboden. Integendeel, kardinaal Van Roey en alle bisschop pen zetelden in het beschermcomité. Ook koning Leopold steunde het werk ten volle." Voorts beklemtoonde prot. Heymans o.m. nog dat hij nooit in contact is ge weest met de Nederlandse Winterhulp. „Ik kon echt niet vermoeden dat in Nederland de organisatie zo'n slechte naam had". DEN HAAG, 26 jan. Na een ver gelijkend examen aan de Martna Gra ham school in New York heeft onze landgenote Marianne Monnikendam, dochtei van de componist Marius Mon nikendam, een beurs verworven om haar hogere dansstudie, welke ze twee jaar geleden met een rijksstipendium aldaar is begonnen, voort te zetten. Deze toekenning is mede een gevolg van haar succesvol eerste optreden in het nieuwe kunstcentrum van New York, het „Lincoln Centre op 5 janu- HILVERSUM, 26 jan. De besturen van de Nederlandse katholieke bond van musici en artisten, de Bond van christelijke kunstenaars in Nederland en de Nederlandse Toonkunstenaars- bond hebben kennis genomen van po gingen van het Orkestenverbond, aan gesloten bjj de Nederlandse federatie van beroepsverenigingen van kunste naars, om hangende het huidige con flict als onderhandelingspartij bij de N.T.S. erkend te worden. De drie bon den zijn evenwel niet bereid om sa men met het Orkestenverbond onder handelingen te voeren. Dit is volkomen conform de opvar- tin^, die de drie vakorganisaties ten opzichte van het categorale Orkesten verbond hebben. De katholieke en christelijke bonden wensen echter uit drukkelijk te verklaren, dat deze ver klaring niet inhoudt, dat zij akkoord zouden gaan met de boycotactie van de N.T.S. door de Nederlandse Toon- kuristenaarsbond. ofschoon een aantal door deze bond gestelde eisen wel door hen wordt onderschreven. DEN HAAG, 26 jan. In november van dit jaar zullen de parata onder delen van de Koninklijke Landmacht de beschikking krijgen over een nieuw wapen, de M.A.G. (mitrailleuse a gaz). De M.A.G. is een mitrailleur, die ver vaardigd wordt bij de Belgische F.N.- fabrieken in Herstal nabij Luik. De landmacht zal ruim zevenduizend exemplaren, compleet met onderhouds middelen, gereedschappen en reserve- delen voor enkele jaren, kopen. Met deze transactie is een bedrag van ongeveer zestien miljoen gulden ge moeid. De M.A.G. dient ter vervanging van de thans nog bij het eerste legerkorps in gebruik zynde .30 mitrailleur en de bren. Het is een vol-automatisch wapen met een kaliber van 7,62 mm, dat in staat is 700 tot 750 schoten per minuut af te geven. Het wapen draagt tot 1800 meter, het is luchtgekoeld en heeft een verwisselbare loop. de bren zal de M.A.G. ook de .30 e trailleurs gaan vervangen, die zich vinden op de Centurion-tanks en °P-». AMX-tanks. De M.A.G. zal voorts monteerd worden op het gepants®' personeelswielvoertuig, da? D.A.F. leveren, de YP 408. De M.A.G., die ongeveer 10,5 weegt, acht men bij de techni^ dienst van de K.L. waar het waLji beproefd is zeer handzaam. Er *et mee gevuurd worden vanaf de aan_% wapen bevestigde uitklapbare twef poot, maar ook vanaf een onge^f^ tien kg wegend affuit. Verder kan b* er ook vanuit de heup mee vuren. KATWIJK, 25 jan. Van vaniR# gen elf uur af hebben de inwoners v Katwijk weer de gehele dag gas. beiders van de Leidse gasfabriek 11 ben van maandag af gewerk? aan e, buisleiding van ongeveer twee kilo1" ter lengte. Advertentie) HILVERSUM, I 402 m. VARA: 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 De Metro politan. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Nieuwe vaart, lezing. 19.45 Klass. gram. muz. 19.55 Deze week, zing VARA: 20.00 Nws. 20.05 Oude en nieuwe dansen. 20.40 Specialiteiten-Thea ter: gevar. radio-show. 21.35 Soc, com. 21.50 Pianospel met ritm. begel. (gr.). 22.00 De schuilplaats v. d. zwarte bril, hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Zo maar een zaterdag in januari, cabaretprogr. 23.20 Maakt er een bende van, een Driestuiversachtige radiostrip. 23.45 Lich te gram. muz. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Corte Metten, licht progr. 18.50 Praatje voor politieke voet gangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 De Oelewappers, gevar. progr. 20.00 Pop. klass. (gr.). 20.50 Lichtbaken, lezing. 21.00 Tierelan tijnen, gevar. prgr. 22.00 Lichte gram. muz. 22.20 Boekbespreking 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in 23.00 Nou- veauté's (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 V.d. jeugd. 18.55 Weerbericht. 19.00 Nws. 19.15 Sportprogr. 19.45 Parle- mentsoverz. 20.00 Lichte ork muz. 20.30 Gevar. muz. 21.30 Hoorspel. 23.00 Nws. 23.10 Boekbespreking. 23.45 Avondgebe den 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0 02-0 45 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m.: 18.00 Sportoverz. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Gevar. muz. 20.00 Nws en journ. 20.24 Voetbaluitslagen. 20.31 Llch te ork. muz. 21.30 Nws. en sportberich ten. 21.40 Twintig vragen 22.10 Dans muziek. 23.31 Dansmuz. 0.15 Gevar. muz. 0 55-1.0Ö Nieuws. NDR-WDR, 309 m.18.55 Klokgelui en koorzang. 19.00 Nws. 19.30 Klass. muz 20.00 Amus. progr. 21.45 Nws. 22.10 Klas sieke muz. 22.25 Dansmuz. 24.00 Nws 0.05 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2.00 Weer bericht en gevar. ïuz. FRANKRIJK 3 280 en 235 m.19 00 Klass. concertmuz. 20.00 Hoorspel. 21.09 Nws. 23.40 Gram, muz. 23.52-24.00 Nws. BRUSSEL 324 m.: i8.00 Nws. 18.03 Orgelspel. 18.28 Paardesportber. 18.30 V d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz' 20.00 Operettemuz 21.00 Muz van Belg componisten. 22.00 Nws. 22.15 Lichte mu ziek. 23.00 Nws. 23.05 Lichte muz. 23 30 Amus. muz. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 484 m.18.03 V.d teen- jjSCj'S- 18.38 Vmui muz. 19.30 Nws. o?'22 R°orsPel. 20.30 Lichte gevar. muz. 21.00 Chansons. 22.00 Wereldnws. 22 15 Jazzmuz. 22.55 Nws 23.00 Lichte muz. 23.5o Nieuws. sewassen..., licht progr. 21.50 Kinaerko ren en een licht instrum. ens. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws 22.40 Avond gebed. 22.50 Volksmuz. m. comm. 23.20 Spiegel van de hedendaagse muz. 23.55- 24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.20 Verz. progr. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Praatje. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Klankb. 16.00 BBC Syml. ork. en solist: klass. en mod. muz. In de pau ze: 17.03-17.18 Lezing. 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. en journ. 19.45 Lichte ork. muz. 20.30 Brief uit Ame rika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Liefda- righ. oproep. 21.30 Hoorspel .22.00 Klank beeld. 23.00 Nws. 23.10 Pop. muz. uit Turkije. 23.50 Epiloog. 23.59 Weerber. 24.00 Nieuws. 0.02-0.45 Pianorec.klass. muziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.: 12.30 Kerkdnst. 12.55 Progr.- overz. 13.00 Verz. progr. 14.30 Gevar. progr. 15.00 Radio-show. 15.30 Hoorspel. 16.00 Fiimkron. 17.00 De top twenty en de beste nwe gram.platen. 18.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. 20.35 Ouderwetse dans muz. 21.30 Godsd. samenzang. 22.00 Gram 23.00 Gevar. muz. 0.30 Lichte muz. 0.50 Avondgebeden en gewijde muz. 0.55-1.00 Nieuws. NDR, WDR, 309 m.12.00 Operette muziek. 13.00 Nws. 13.10 Amus. muz. 14.30 Volksmuziek. 15.00 Operette- en dansmuz. 16.30 Dansmuz. 18.15 Klass. muziek. 18.45 Liederen. 19.00 Nws. 20.00 Operettemuz. 21.45 Nws. 22.15 Hoorspel. 22.50 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.15 Jazz muziek. 1.00 Nws. en gevar. muziek. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.: 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc.klass. en mod. muziek. 13.40 Hoorspel. 15.50 Lichte muz. 17.45 Klass. muz. 19.28 Nws. 19.30 Gram. 21.30 Ork, conc.klass. en mod. muziek. 23.00 Gram. 23.52-24.00 Nieuws BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Gevar. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. muziek. 12.50 Progr.-overz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Nws. 14.03 Opera- en Bel Cantoconc. 15.30 Sportprogr 18.00 Nws. 18.03 Pianorec. 18.30 Godsd, uitz. 19.00 Nws. 19.30 Balletmuz 20.00 Amus. progr. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.30 Cabaretprogr. 23.00 Nws. 23.05 Amus. muziek 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 484 m.: 11.55 Amus. muz. 12.18 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muziek. 14.02-15.03 en 16.02 Idem. 17.00 Nws 17.45 Klass. muz. 19.30 Nws. 20.00 Lichte muz. 21.15 Amus. muz 21.25 Muz. uitz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nieuws. HILVERSUM L. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.15 Progr.-overz. Aansluitend amus. muz. 9.00 Gym. v. oudere luiste raars. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding- 10.00 Arb. vitaminen. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 Even bijpraten, progr. v. d. vrouw 12.00 Dansork. m. zangsol. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 V- ons platteland. 12.40 Lichte ork. muz. m. zangsol. 13.00 Nws, 13.15 Meded., event, actueel of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Metropole-ork.lichte muz. 14.00 Zangrec. 14.30 Lichte ork. muz. 14.50 Een palmenparadijs dichtbij huis, lezing- 15.05 Klass. gram. 16.30 Operette- en filmmelodieën. 17.00 Progr. van en v. d. padvinders. 17.15 Licht instrum. kwintet. 17.30 Amus. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber. 7.10 Dagopening- 7.25 Lichte gram. 7.35 Sportuitsl. van zaterdag. 7.45 Radiokrant, b.00 Nws. 8.1» Gewijde muz. 8.30 Lichte gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw- 10.10 Oude muz. 10.-20 Rondom het Woord, theol. etherleergang 11.05 Klass. liederen. 11.30 Lichte muz. 12.00 Lichte gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Licht ork 12.53 Gram, event, act. 13.00 bjws. 13.15 Licht ens. 13.45 Lichte gram. 14.0» Schoolradio. 14.35 Samen uit, samen thuis, gevar. progr. 15.45 Licht piano spel. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Koperens- Mod muz. 16.50 Kamermuz. 17.00 V. d kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Lich* te gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte gram. 17.50 Regeringsuitz.De nwe West- Indische gids. door W. S. M. Klooster- ENGELAND, BBC Home Service, 330 m 12.00 Schoolradio. 13.00 Cricketwed- strijd 13.10 Ork conc.: mod. muziek- 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gram- m comm. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 17.30 Progr, v. oudere luisteraars- ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.: 12.00 Voordr 12.15 The Dales, dagb 12.31 Lichte ork. muz. en zangsol- 13.00 Populaire gram. 13.20 Voetbal. 13.»-1 gevar muz 14.31 Pop. muz 14.45 V. o- kleuters 15'.00 V. d. vrouw, 16.00 Dans muziek. 16.31 Muz. b. h. werl 17.1» The Dales, dagb. 17.31 Uitsl. races. 17.3z Gram. v. d. Jeugd. NDR, WDR, 309 m.12.00 Lichte muZ- 13.00 Nws. 13.15 Klass. en mod. muziek- 16.00 Filmmuz. 16.20 Dansmuz. 17.0" Nws. 17.45 Gevar. muziek. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. 16.0" Nwe gram.platen. 17.30 Gram. BRUSSEL, 324 m.: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber 12.35 Land- bouwkron. 12.42 Pianospel. 12.50 Beurs ber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14-0" Nws 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muz- 16.00 Nws. 16.03 Beursber 16.09 V. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Zangrec 17.4» Franse les. BRUSSEL. 484 m.: 11.45 Amus. muz- 12.30 Gevar. progr. en act. 14.18 Operet temuziek. 15.03 Lichte muz 16.08 Klass- kamermuz. 17.00 Nws. 17 15 Muz. van Belgische componisten. HILVERSUM 1, 402 m. - VARA: 8.00 Nws. en soc. strijdl. 8.18 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. VPRO: 10.00 Zondagshalfuur, progr. v. d. kind. IKOR: 10.30 Lutherse kerkdnst. 11.30 Vraag en ant.w. VPRO: 11.45 Flitsen, nws. van-eigen erf AVRO: 12 00 Kleurrijke klanken lichte muz. en zang. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Op de plaat... rust!, strijdkr. progr. 14.00 Boekbespr. 14.15 Concertgeb. ork. en sol.klass. en mod. muziek. In de pauze15.15-15.40 Interv. m. Hugo Claus. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprek ken m. luisteraars: dossier watersnood. 17.15 Stad en land: Driemaal Heide- mij VARA: 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn 18.30 Sa- lonork. m. zangsol. 19.00 Bij nader in zien, journalistenforum. 19.40 Vrij entree cabaretprogr. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Meded. Radio-Bridge-Drlve. 20.10 Zing met ons mee. 20.35 Voordr. 20.50 Licht instrum. ens. 21.05 Wat denk jij nou?, hoorspel. 21.40 Musica Folclorica de Es- pana (II), muz. lezing. 22.05 Had u toen maar geleefd Griekse Goden en bur gers, licht progr. 22.30 Nws. 22.40 Meded. Radio-Bridge Drive. 22.45 Act. 22.65 Me dedelingen en sportuitsl. 2e klas voetbal. 23.00 Rijkdom der welluidendheid: klass. en mod. muziek. 23.25 Lichte ork. muz. 23.55-24.00 Nieuws. HILVRSUM li, 298 m. - NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Orgelconc. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Klass. lied. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Oude muz. 9.55 In! Hoog mis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Fragm. uit klassiek en romantisch repertoire 12.05 Klein beraad, vragen soms ook ant woorden. 12.15 Licht ork. m. sol. 12.50 Buitenl. comm. 13.00 Nws. en meded. 13.10 Jubileumactie SUS 1(1, bekendma king' prijswinnaars. 14.00 V. d. kind. 14.30 Mod. koorlied., m. comm. en voor dracht van gedichten. 14.55 Boekbespr. 15.05 Klein koor: Geestelijke liederen. 15.25 Muz aspecten, muz lezing 15.55 De hand aan de ploeg, lezing. 16.00 Spori 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Blij) zitten waar Je zit: radio drive-in voor Jonge mensen. 17.15 Zingt het voorbedachte lied. 17.45 Mensen, lezing. 18.00 Het Ge laden Schip, cult, eritieken. 18.30 De kerk aan het werk, kerk. act. 18.40 Luc- tor et emergo, klankb. over de ontwikke ling v. h kerk. leven in Zeeland sinds de watersnoodramp in 1953 NCRV19.00 Nws. u. d. kerken. 19.05 Vocaal ens. 19.30 De Openbaring aan Johannes, le zing KRO 19.45 Nieuws. 20.00 Een dood griezelige grap, taoorsp. 20.35 Lichte gram. 21.00 Klass strijkkwart. 21.30 Wis- NCRV19.30 Lassie, de Schotse her dershond, tv-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. NCRV20.20 Memo, kant tekeningen bij feiten en gebeurtenissen van de dag. 20.30 Muziek voor u. 21.00 Land(ing) in Alaska, speelfilm. 21.45 Met eigen ogen, rep. over Pakistan. 22.10 Anton Holfath, TV-feuilleton (deel 3). 22.45 Morgen is het zondag. NTS: 22.55- 23.00 Journaal. DUITSE TELEV1SIEPROGR. (Reg. progr.: WDR: 18.00 Die Woche— Hier und Heute, weekjournaal. NDR: 18.35 Pogr.-overz. WDR: 18.40 Hier und Heute, journ. NDR: 18.45 Die Nordschau, WDR: 19.15 Hauptgewinn: 6. NDR: 19.25 Sprong uit de wolken) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Amus progr. 21.50 Die Sackgasse, detective-film. 22.15 Nws. 22.25 Het woord v.d. zondag. 22.35 Zwem- reportage. DUITSE TELEVISIEPROGR. 2e programma Reg. progr.: 19.30-20.00 WDR: Prisma van het Westen. 20.00 Journ. en weer- overzicht. 20.20 Wij spreken v.d. zone. 20 35 Von Stadt zu Stadt. speelfilm.21.55 Uitreiking van de Orde wider den tie- rischen Ernst. FRANS-BELG. T.V.-PROGR. 18.30 Ber. 18.33 Mes trois fils, film 19.00 La Belgique en Hlstoires. 19.30 La Vie qui bat, doe. progr. 20.00 Journ. 20.30 Tekenfilm. 20.35 Wedstrijdprogram ma. 21.15 Carrefour des Enfants Per dus. film 23.05 Journaal. VLAAMS-BELG T.V.-PROGR. 19.00 Kathol, uitz. 19.30 Echo. .00 Nws 20.25 Het is altijd Dennis, tv-feuille- ton 20.50 Amus. progr. 21.35 De dood in net dorp, tv-speelfilm. 22.25 Nws. 22.35-23.15 Rep. zwemwedstrijden. spoorwegstakingen van 19U3 2o.4t uied' jes. 20.55 De wereld van vandaag, P°'' overz. NTS: 21.05 Bloemen voor president, TV-spel. VARA: 22.05 Oudef' avond, problemen en probleempjes J? het gezinsleven. NTS: 22.35-22.40 Journ- DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 Het leven en werk van Don BO° co, rep. 11.30 Weekjourn. 12.00 Interna" borreluurtje. 12.50 Overname v. d. pros" van de lopende week. 13.10 Reg. ween journaal. 14.30 V. d. Jeugd. 15.00 NW ontwikkelingsmethode voor volwassen» 15.45 Die Traume von Schale und Ker toneelstuk. 18.00 Rep. v. d reporters d. Windrose. 18.30 Sportjourn. 19.50 Sp°U. berichten. 20.00 Journ. 20.15 Die Son tagsrichter, rechtszitting 2145 Der Jm zornige junge Mann, spel. 22.40 Nw DUITSE TELEVISIEPROGR. TWEEDE PROGR. rt. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.16 SP?' wedstr 21.00 Die volle Wahrheit. dete tivespel. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR- 11.00-11.40 Protest, kerkdnst. 14.45 visie: rep. v. h. Bloemencorso te Remo. 15.30 Eurovisie: internat. zWfid- wedstr. te Bremen 16.30 Eurovisie, fe, wedstr. om de gróte Drijs van Meg® 17.15 V. d. kleuters. 17.35 Panoram^ 18.05 Weekoverz. 19.00 Filmprogn -j. d. jeugd. 20.00 Journ. 20.25 Wedstr.sp«e 21.40 Sportact. 22.10 Selektie van a01 films. 22.40 Journaal. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR- r. 11.00-11.45 Hoogmis. 15.00-18.00 GeV»t progr. 16.00-16.30 Eurovisie: lnteJggO- Indoor zwemwedstr. te Bremen. 17.15 Eurovisie: Sktwedstr te ^ej£ona' Daarna: Gevar. muz. jeugdprogr., G»1 s, dese kroniek en sportuitsl. 19.30 politiefilm. 20.00 Journ 20.40 Le Cn® r{. lier de Maison Rouge feuIlL 21.05 ®P. g. kroniek. 21.50 TV-film. 22.15 Jazz»"21 22.45 Journaal. NTS: 14.45-15.25 Eurovisie: Bloemen corso te San Remo. 15.30-16.30 Eurovisie: Internat, zwemcomp. te Bremen. CVK 17.00-18.00 Geref. kerkdnst NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport in beeld VARA: 20.30 Dagen van strijd, doc. over de DUITSE TELEVISIEPROGR- 17.00 V. d. vrouw. 17.25 De bj15, fl®1 het landschap-schilderen. 17 45-1°- rgp leven en werken van Don R°s FRANS-BELG. rELEVISIEPR°G 14.15 Schooltelevisie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 6