Piet Kruiver triest langs de zijlijn De opstellingen Frans publiek gewaarschuwd SPA Garnault(ï) beschermt veld met dekzeilen CONTACT Problemen rond presentatie van Annie Palmens Speeldoos Variatie in ergernis Luisteren naar: Kijken naar: Reims mist zijn doelman Colonna Calmat regeert na 3 figuren Schaatskalender Karstens blijft Meeuwisse voor BRONWATERS SPA Televisie doet de schouwburg geen kwaad" Vork in de steel „De wereld van Charles Trenet" AKKERTJES cmUU Woensdag '%ensdac? Donderdag Donderdag 230 zeilen hoofdpijnhoof dpho... helpen sneller en beter dan ooit Buitenland Buitenland WOENSDAG 6 FEBRUARI 1963 PAGINA 7 mJM - (Van onze sportredacteur) ^AHiJs, 6 febr. Trappelend an ongeduld hebben Feijenoords Pelers vandaag de laatste uren o°r de grote strijd doorgebracht. de Triomphe, Madeleine, ^Péra of Notre Dame, gewriemel an automobielen op de Place de Concorde of een vergezicht ver zonnig Parijs vanaf de Eif- eitoren. zjj hadden er plotseling fj^n oog meer voor. Gisteren en anmorgen, op weg naar het Pare es Princes voor een laatste trai- 'ngsbijeenkomst, sprak ook hen rondgang langs de vaste toe- stische pleisterplaatsen nog aan. erugkerend naar het luxueuze ^ntel aan de Champs Elysées, ge- nfronteerd met de wetenschap haj nu, over enkele uren slechts, moment van de beslissing nar zou zijn, had iedereen nog jn ar één wens: zo snel mogelijk hiM t strijdperk om alle span- Sen en emoties te ontladen in n duel op het scherp van de U'ede. Feijenoord was klaar voor cf eerste, de uit-wedstrijd tegen ^rankrijks voetbalkampioen j^eims in de kwartfinale van het °ernooi om de Europese beker, ^navond op de wat spaarzaam Verlichte grasmat van het Pare es Princes. Hotel „Rotterdam Naar een climax Feijenoord mag intussen zorgen hebben wegens de blessure van Krui ver, ook Reims kent zijn moeilijk heden. De Franse kampioensclub zal het vanavond moeten stellen zonder zijn befaamde en geroutineerde Cor- sicaanse doelman Dominique Colon na, die al enkele weken door heup- Sneeuw maakt strijd- om kunstrijtitel bijzonder zwaar Reims Siatka (4) 'Pa G) Robin (8) Barreau (1) Wendling (2) Rodzik (3) Kaelbel (5) Vincent (6) Akesbi (9) Piantoni (10) Sauvage (11) Bouwmeester (10) Van der Gijp (9) Bennaars (8) Klaassens (6) Kreijermaat (5) Veldhoen (4) Kraay (3) Kerkum (2) Pieters Graafland (1) (V. FEIJENOORD jicht wordt geplaagd. De Fransen die wij vroegen naar de betekenis voor Reims van dit gemis waren be paald pessimistisch. Fransen onzeker Batteux vergelijkt Kortebaan: eentonig sedert eeuwen een der meest gerenommeerde voor uw gezondheid en voor uw genoegen Met een liter SOURCE DE LR REINE 20 kopjes heerlijke koffie ,of+ 8 a 9 kopjes echte thee Punfgave grasmaf Ftn. DRY SUPERIOR PALE Overleg Stichting met N.T.B. en N.T.S. JAN BLOKKER TERUG Vanavond Luchtig keuken cabaret Radio-causerie over Himalaya-expeditie Europa cup l Geladen Feijenoord telt minuut voor minuut af vJ^'wschrikkeltfke uren, die laatste een als deze", zei Frans Feijenoords linksbinnen. W». j weken naar zo'n ontmoeting (tgjf^lfcetd. De laatste week is al je aan ton"* erop geconcentreerd. Je bent ge- Hp_Bn ®n bezeten van de wil om te vvln- "UiiV ®oort U? Winnen! Elke mi- h0 uitstel betekent dat de spanning *Un f!Tr>ter wordt". Een ander geelt op btln 'nan'er zijn impressies van de stem- bli,.®' ander de spelers. Hang Kraay te J'm'eld, die de middag tevoren al Stil "ste>oos was om twee uur achtereen een 'e zitten in een bioscoop en daarom piopAJ'andeling ging maken toen zijn ,,W|*,nakkers naar een tilm keken: al 2J* *nU betreft hadden we gisteravond rp^^speeld, ik ben klaar; helemaal ge- jj" om tot het uiterste te strijden". ^letv sle^ts hield zich wat afzijdig, Oord. ruivei'. óe langste man in Fejjen- iti aanval. Een onbenullig ongelukje oefenwedstrijd van zaterdag jl. in Toulon had voor hem grote gevolgen. Een spiertje in de enkelbanden scheur de. '1 „Op zo'n manier zo'n belangrijke wedstrijd te moeten missen. Ik, die in vier Europese bekerwedstrijden vier doelpunten heb gemaakt, zit er nu naast. Want de dokter mag dan zater dag. nadat Ik een injectie had gekre gen, hebben gezegd dat ik vanavond best zou kunnen spelen, ik neem dat risico niet. Voor mezelf en voor de anderen niet. Eén tikje tegen die en kel en het kan mis zijn. Dan zouden de anderen het met tien man moeten op knappen en iedereen zou naderhand hebben gezegd: „Man, als je nog wat pijn voelde, waarom heb je dat dan niet gezegd?" Triest is het. Tien da gen van huis en dat allemaal voor niets." (erp„ n?.°P de rug van Libregts gis- "Jnens de training. (Telefoto) Opmerkelijk was het met welk een enorm zelfvertrouwen Feijenoords spe lers de strjjd tegen Reims onder ogen zagen. Een zelfvertrouwen, dat vooral in de laatste week met de dag is ge groeid. Feijenoord had, zoals men weet, in het Zuidfranse Antibes een soort trai ningskamp opgeslagen om er de barre Nederlandse kou te ontvluchten en beter te kunnen oefenen. Opgetogen is men er van teruggekeerd. De stemming steeg er met de dag. voor een niet gering deel te danken aan het feit, dat men er logeerde m Hotel... „Rotterdam" met een Nederlandse eigenaar en een Ne derlandse keuken. En met de groeiende vreugde over het geslaagde uitstapje steeg in Antibes de animo voor de trainingsbijeenkomsten werd de concentratie feller en werden al dus de voorbereidingen spelenderwijs naar de gewenste climax geleld. Daar om ook wulven de Fetjenoorders nu de bewering va» de Franse kranten, dat het gemis aan wedstrijden wel eens hot grote nadeel van Feijenoord zou kunnen zijn in de wedstrijd van vanavond (Feijenoord speelde geen competitiewed strijd meer sinds 26 december jl. en Reims kwam elke week een keer in actie) met een luchtig gebaar weg. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit iiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiimii BOEDAPEST, 6 febr. De deelne mers aan de Europese kampioenschap pen kunstrijden, die gistermorgen zijn begonnen, hebben door de voortduren de sneeuwval de grootste moeite ge had de figuren af te werken. Na het derde verplichte figuur zijn de wed strijden dar. ook afgebroken. De Frans man Alain Calmat had toen de leiding, met 529,4 punten, vóór Schnelldorfer (W-Dld) 521,8 en Jonas (Oostenrijk) 490,3. De Nederlander Toledo staat achttiende met 401,5. Marika Kilius en Hans Jiirgen Baum- U hebben de leiding genomen in het paarrijden. Hun kür werd beloond met 105.0 punten en het plaatscijfer 11. Lud- milla Belousova en Oleg Protopopov uit Rusland nestelden zich op de twee de plaats, met 103,4 punten en het plaatscijfer 16. Roi koulijn (li) (7) in °aanrnerM*^in9 van de rechtsbuitenplaats kómen Bergholte en Hordijk Er werd op de bijvelden van het Pare des Princes gisteren nog even fel aan getrokken door de Feijenoorders. Voor op van links naar rechts: Kerkum, Pie ters Graafland, Kruiver, Bergholte en Romeijn. (Telefoto) „Als Colonna speelt, wint Reims; doet hij niet mee, dan wint Feijen oord", verklaarde de een na de an der. Die uitspraak lijkt ons wat over dreven, maar niet te ontkennen is, dat Colonna de laatste tijd juist in de Euro pese bekerwedstrijden van Reims een vorm bereikte, die sensationeel ge noemd mag worden. Barreau, Colon- na's plaatsvervanger, zal overigens niet van doelmanskwaliteiten ge speend zijn, want in de laatste drie competitiewedstrijden van Reims, toen hij onder de lat stond, slaagden de respectieve tegenstanders er niet één keer in een doelpunt te maken. Het is overigens wel duidelijk gewor den, dat de Fransen niet zo heel zeker zijn over het resultaat van de wedstrijd. Zelfs de prognose van een overwinning van Reims met slechts één doelpunt ver schil hoort men nauwelijks noemen. Dat komt allereerst, omdat Feijenoord erin geslaagd is twee clubs, die Inter nationaal een goede naam hebben, het Zwitserse Servette en het Hongaarse Vasas, uit te sohakeien. Daar komt dan bij, dat het spel van Feijenoord in de beslissingswedstrijd te Antwerpen te- fen Vasas indruk heeft gemaakt op de 'ransen, die toen op de tribunes zaten. Albert Batteux, de trainer van Reims, formuleert het aldus: „Toen ik Feijen oord tegen Vasas zag, hoopte ik in het eerste half uur vurig, dat Feijenoord zou winnen. Dan zouden wjj zeker in de hal ve finales komen. Later echter ben ik volledig van mening veranderd. Feijen oord is physiek sterker dan gemiddeld welk continentaal clubteam ook en het heeft In zijn voorhoede spelers als Bouw meester en Moulijn. die In technisch opzicht evenwaardig zijn aan andere grote Europese voetballers". AMSTERDAM, 6 febr. De schaats kalender van de K.N.S.B. vermeldt voor de komende dagen: 6 februari: Berkhout, Westerkogge tocht (20 en 25 km), Vinkeveen, kop- pelwedstrijd, Lutjebroek: Toertocht (25 km). 7 februari: Noordwijkbinnen: koppel- aehtervolgingswedstriid. Wilnis: afval- wedstrijd." 7 en 8 febr.: Merentochtcn (20 40 en 60 km.) start Leiden, Oude Wetering, Rijpwetering, Papenveer en Ter Aar. Espel, afvalwedstrijd. Bad hoevedorp, korte baan (heren)» 8 februari: Warmond, koppelwed strijd. Hoorn, koppelwedstrijd. 9 februari: Toertochten (Gouwzee 20 km.) start Monnikendam, Volendam en Marken. Wormer, lange baan (da mes). Ochten, koppelwedstrijd. Alber- .-gen, lange baan (dames). Alkmaar toertochten (45 km. start Alkmaar, Akersloot, Ronflschermer, Avenhoorn en Ursem). Kampen, wedstrijd (50 km.). Leiderdorp, koppelwedstrjjd. Hoeksewaard, wedstrijd- en toertocht (30, 45 en 60 km. Start Westmaas). Jaap Edenbaan, selectiewedstrijden lange baan (dames en heren). 10 februari: Zaandam, korte baan (dames). Albergen: Lange baan (da mes). Rhenen, tijdrit. (Van onze sportredacteur) PARIJS, 6 febr. Aan de voor avond van de wedstrijd Reims-Feijen- oord heeft di Franse Hoge Commis saris voor de Jeugd en de Sport een waarschuwing gericht aan het Fran se publiek, dat vanavond ln het Pare des Princes zal zijn. Dit naar aanlei ding van de „buitensporige uitingen van chauvinisme" bij de wedstrijd Reims-Austria (Wenen) op 14 novem ber J.I., in de vorige ronde van het toernooi om de Europese Voetbalbe ker. In een officieel communiqué zegt de Hoge Commissaris, Maurice Her zog, te hopen dat het Parijse voetbal publiek in staat zal zijn zijn sportivi teit en onpartijdigheid te tonen. „De sport moet ons leren boven onze suc cessen uit te stijgen en onze nederla gen te dragen". Hij waarschuwt de toeschouwers ervoor te waken dat voetbalwedstrijden niet ontaarden in openbare wanordelijkheden. (Van onze sportcorrespondenten) GRONINGEN, 6 febr. Gerben Karstens heeft gisteren in Heerenveen van zich doen spreken. Hij reed zich zowel op de 500 als 3000 meter naar een eerste plaats en klasseerde zich op de 1500 meter als tweede achter Cees Verkerk. Zijn grootste triomf was ech ter, dat hij ue juist uit Göteborg terug gekeerde Chris Meeuwisse in het eind klassement overtroefde. Meeuwisse moest op alle afstanden genoegen ne men met een derde plaats. Jantje Venekamp en Geert Regts be wezen op de kortebaan opnieuw hun klasse. Regts zegevierde in Kampen over Boele de Vries en Jantje gaf in Joure een stukje vuurwerk weg. Voor Jp Heitbrink en Kuipers was het een trieste dag. Zjj maakten hun reis naar Oosterlittens vergeefs, de wedstrijd werd afgelast. Er waren slechts elf rijders. Een schaatsploeg uit Wageningen won gisteren in Amersfoort een ste- denwedstrijd tussen teams uit Amers foort, Ruurlo, Rhenen, Arnhem, El- burg en Soest. (Advertentie) (Van onze sportredacteur) PARIJS, 6 febr. Orle passen binnen de poort van het Pare des Princes stond Jeau Garnault; de korte brede rug wat gebogen, het ronde hoofd uitdagend naar voren gestoken en met nog altijd olijk twinkelende ogen. „Un ami du Tour", klonk het plotseling en even later waren wij het middelpunt van een even uitbundige als ontroerende begroeting. Jean Garnault, sinds kort wat men zou kunnen noemen manager van het Pare des Princes, fleurde met de minuut op. „Un ami du Tour!" en tegelijkertijd kwamen vele herinneringen boven aan de Tour de France, aan de indrukwek kende karavaan van het wielerevene- ment die hij, Garnault, talloze jaren met een weergaloze perfectie over de Franse wegen heeft gevoerd. Zó inten sief had h;i zich ingezet voor de Tour de France, dat hij na die van 1961 na een zware hartaanval in een ziekenhuis belandde Garnault herstelde in zoverre, dat hij voortaan bijzonder voorzichtig door het leven zal moeten gaan. Nooit meer een Tour de France, maar rus tig wat ronddrentelen in het Pare des Princes en kijken of iedereen zijn plicht doet. Jean Garnault ican het organiseren echter niet laten, ivenmin als hij on gevoelig zou zijn geworden voor het oogsten van lof of bewondering. Al heel gauw nam hij oris dan ook bij de arm en samen stapten wij door de lange, diepe tunnel, de weg die wij bij de aankomst van de Tour de France zo vaak hadden afgelegd, voorzichtig schuivend langs haastig heen en weer rennende coureurs, mecaniciens en verzorgers, de weg naar het midden terrein, de grasmat waarop vandaag Reims en Feijenoord hun eerste Euro pese voetbalduel zullen leveren. „Et voild", zei Garnault toen we uit de tunnel stapten en hij glom van trots. Het hele speelveld was bedekt. Bijna 230 dekzeilen had hij zaterdag in allerijl laten optrommelen, toen het roeerbe- richt sneeuw voorspelde. Precies op tijd had hij het veld laten afdekken, want in de nacht van zaterdag op zondag is er zoveel sneeuw gevallen, dat men de witte laag op de dekzeilen rustig had kunnen rollen en daarop een competi tiewedstrijd laten spelen. Maandag ech ter had men alle sneeuw weggehaald. Daarna werden de dekzeilen een voor een opgelicht om de dunne laag stuif sneeuw. die toch nog op het gras was gekomen, met grote bezems weg te vegen. Het resultaat was verbluffend. Er lag, weer afgedekt door de zeilen, een punt gave grasmat, weliswaar met een har de onderlaag, maar met daarop toch een dun, stroet en zanderig laagje wol lig gras. Bovendien perfeci gerold en daardoor volkomen "gaal. Feijnoords spelers kwamen even later ook kijken. Ze waren best te spreken Op dit veld moest goed te spelen zijn En Jean Garnault lachte al zijn gouden tanden bloot. Eindelijk haal hij weer eens iets kunnen organiseren «J, (Van onze radio- en tv- redaktie). HILVERSUM, 6 febr. In de Phono- gramstudio zijn gisteren de platenop- namen gemaakt van het vorige week door de Nederlandse Jury uitverkoren liedje „De Speeldoos", waarmee Annie Palmen 24 maart in Londen op het Eurovisie Songfestival ons land zal ver tegenwoordigen. In welke vorm de Ne derlandse televisiekijkers dit liedje vrij dagavond in de Rud.v Carreilshow ge presenteerd zullen krijgen valt nog met geen mogelijkheid te bezien. Een presentatie met orkest is door de stakingsactie van de Nederlandse Toonkunstenaars Bond uitgesloten. De bandopname van de muziek, waarover BUSSUM, 6 febr. De NCRV-televisie bood de kijkers gisteravond weer een sterk wisselend programma, waarvan elk der verschillende onderdelen volgens het tijdschema niet meer dan hoogstens drie kwartier in beslag nam. Een der gelijke opzet heeft in elk geval het voor deel, dat men zich niet een halve of hele avond over hetzelfde hoeft te ergeren. Wat dit laatste betreft was er variatie genoeg. Want waarom kon in de actua liteitenrubriek „Memo" een voor de Ne derlandse protestanten zo belangrijke ac tie als die van „Brood voor het hart" ter verspreiding van christelijke lectuur in Afrika en Azië niet wat levendiger en indringender op het scherm worden ge bracht dan alleen met een dorre mon delinge uiteenzetting en een paar stroef verlopende interviews? En waarom komt er nog altijd geen einde aan „De reis van hun leven" van het Britse echtpaar Browning langs de Bijbelse plaatsen? De zeventiende afle vering van gisteravond was zo mogelijk nog dilettantischer dan de voorgaande. „De gendarme kent geen genade", een eenacter van de Fransman Geor ges Courteline onder de nauwelijks waar neembare regie van Henk Rigters, had met storing van de geluidsapparatuur te kampen, wat bij dit praatstuk dub bel funest was. Toen we na een hinderlijk lange pauze braaf opnieuw begonnen, viel het moeilijk in de figuren van Jan Blaaser, bijna onherkenbaar vermomd als de gendarme, en Gerard Hartkamp als de geverbaliseerde baron en Wim v.d. Brink als de rechter van instructie nog iets grappigs, laat staan iets van de gerenommeerde Franse esprit te ont dekken. De Weense pianist Rudi Buchbinder zorgde voor goede muziek (Schubert en Mozart), wat van de onder leiding van Louis de Meester en Tony Her mans tot stand gekomen tv-registratie niet bepaald kan worden gezegd. En dan was er tenslotte nog onder voorzitterschap van prof. Diepenhorst het gebruikelijke N.C.R.V.-forum, dat antwoord probeerde te geven op de vraag: „Wat verwacht ik van een kerk dienst?" Er werd, naar ds. C. Aalders, een der forumleden, terecht opmerkte, „zoals altijd aan de kern van de zaak voorbijgesproken", terwijl de beschikba re tijd juist om was, toen men tot die kern begon door te dringen. Hebben we die discussies goed begrepen, dan verwachten sommigen van de kerkdienst het geloof, hoewel die dienst daarvan een uiting is. In elk geval heeft dit fo rum opnieuw bewezen dat het moeilijk, zo niet onmogelijk is een dergelijk on derwerp in zulk een kort tijdsbestek op lde verhelderende wijze uit te diepen. 99 DEN HAAG, 6 lebr. De televisie oefent beslist geen ongunstige invloed uit op het bezoek aan toneelvoorstellin gen. Dit wordt vastgesteld in het ver slag van de Koninklijke Schouwburg over het jaar 1961. Deze opvatting wordt in het verslag gedemonstreerd met het behaalde percentage van de gemiddelde zaalbezetting bij de toneelvoorstellingen gedurende de jaren 1952 t.m. 1961. Deze percentages varieerden in genoemde periode van ongeveer 77 tot 78 procent, met als hoogste gemiddelde het bezoek in 1961, waarin het percentage ongeveer 80 was. In het verslag wordt opzette lijk een verslag gegeven over de laat ste tien jaar, aangezien de Nederlandse Televisie Stichting in 1962 haar tien jarig bestaan herdacht. Wanneer rekening wordt gehouden met het feit, dat het aantal televisie- toestelbezitters in de latere jaren ver geleken bij de beginjaren een onver wacht grote toename heeft te zien ge geven, dan mag hier worden geconsta teerd, zo wordt in het verslag gezegd, dat het medium televisie beslist geen concurrentie betekent voor het „leven de" toneel. „De veronderstelling lijkt gerechtvaardigd, dat mogelijk in de toekomst zou kunnen blijken, dat eerder het tegendeel het geval is". Advertentie) SHERRY PALOMA IMP. OUD HAARLEM DEN HAAG, 6 febr. Vier uur lang hebben dinsdagmiddag drie leden van de looncommissie van de Stichting van den Arbeid besprekingen gevoerd met onderhandelingscommissies van de NTB en de NTS. Men heeft over het conflict nog geen overeenstemming kun nen bereiken. De besprekingen zullen vrijdag worden voortgezet. HILVERSUM, 6 tebr. Na een korte onderbreking hervat Jan Blokker vrij dagavond zijn rubriek Filmvenster, waarin ditmaaj aandacht wordt ge schonken aan „De werkelijkheid als in spiratiebron van ie film". Hierbij zal onder meer ook de candid-camera tech niek worden besproken. Phonogram beschikt, zal niet ten be hoeve van deze avond worden afgestaan, te meer daar Phonogram zich niet in de actie van de NTB wil mengen. Inmiddels werkt de Nederlandse Song festival-equipe hard om „De Speeldoos" een passende vorm te geven. Regisseur - choreograaf Jason Lindsey, de Ameri kaan die zó voortreffelijk werk heeft gedaan in het programma van Wim Sonneveld, heeft met Annie Palmen het liedje ingestudeerd. Naast de tekst is ook de melodie van Pieter Goemans, terwijl Bert Paige de arrangementen voor het BBC-televisie orkest verzorgt. Het aanvankelijke plan om een dans groep onder leiding van Hans van Maa- nen ter illustratie mede te laten optre den is geschrapt, daar men algemeen van oordeel was dat dit te veel de aan dacht van de zangeres zou afleiden. Heel merkwaardig staat op de ach terzijde van het door Phonogram ge perste plaatje het eveneens door Annie Palmen gezongen liedje ,,Btj Jan", dat door Karei Prior met muziek van Johnny Holshuysen ter beoordeling aan de jury was toegezonden. De jury heeft dit lied je evenwel buiten de „wedstrijd" ge plaatst, daar bepaald was dat medewer kers aan de amusementsprogramma's van de televisie van deelname waren uitgesloten. HILVERSUM, 6 febr. Voor velen zal vanavond de voetbalwedstrijd Stade ReimsFeijenoord, die vanaf tien voor half negen in een directe reportage vanuit Parijs op het scherm komt, het belangrijkste programma-onderdeel zijn. De Amerikaanse hammondorganist Dou glas Duke treedt ditmaal op in A.V.R.O.'s Domino, dat om 10 uur begint. In het radioprogramma van de VARA kan men vanaf vijf voor half negen de voetbalwedstrijd beluisteren. Verslagge vers zijn ir. A. van Emmenes en Bob Spaak. De NCRV verzorgt om 10 voor half negen een uitzending vanuit het Amsterdamse Concertgebouw, waar on der leiding van dirigent Pierre Boulez werken worden uitgevoerd van Debussy, Mozarr en de jonge Nederlandse com ponist Peter Schot. Het tweede deel van dit concert wordt om vijf voor elf uit gezonden. 99 99 (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 6 febr. Het eerste programma dat de VARA speciaal voor de vrouw gaat brengen komt donder dag 14 februari van half drie tot kwart over drie op het scherm. „Vrouwelijk Heden", zoals de titel is, wordt samengesteld door Hedy d' Ancona. Ditmaal wordt aandacht be steed aan „De Schoonste aller tijden", een dichterlijke ontboezeming over het ideaalbeeld van de vrouw, „Vrouwen van Alcoholisten", etn documentaire ëewijd aan het werk van het Medisch onsultatiebureau voor Alcoholisten, en wat er allemaal aan te pas komt om zich beter te bewegen. „Vork in de steel" is tot slot het cabaret uit de keuken, waarin onder meer Conny Stuart de pollepel zwaait. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 6 febr. De VARA- t.v. zal dinsdag om tien voor half ne gen een door de N.T.S. van de Vlaam se televisie overgenomen programma, getiteld „De wereld van Charles Tre net" uitzenden. Het orkest van Fran cis Bay zorgt voor de muzikale bege leiding van door Trenet geschreven chansons, die onder meer gebracht wor den door Jacques Raymond en Frie da Linzi. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 6 febr. Op vier ach tereenvolgende woensdagavonden, te beginnen vanavond om tien minuten over negen, zal de NCRV aandacht schenken aan de Nederlandse Hima laya-expeditie in 1362. Vier deelnemers aan deze opzienbarende tocht, te we ten prof. dr. C. G. Egeler uit Hilver sum, de arts P. van Lookeren Cam pagne, de geoloog dr. J. W. A. Boden- Jhausen en dr. T. de Booy, zullen steeds een radiocauserie voor hun rekening (Advertentie) HILVERSUM 1, 402 m VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Radio- Volksuniversiteit: Sign.: profielen v. d. hedendaagse beeldende kunst - Levinus v. d. Bundt, door George Lampe. 19.00 V.d. kinderen. 19.10 VARA-Varla en lichte gram, 19.20 Nog altijd Soc., toespr. VPRO: 19.30 V.d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Liedjes. 20.25 Rep. voetbal- wedstr. Stade de ReimsFeijenoord v.d. kwartfinale v.h. toernooi om de Europ. voetbalbeker, te Parijs. 22.20 Lichte, gram. 22.30 Nws. 22.40 Kaf en koren, wekelijkse notities. 22.50 Klass. muz. voor kenners en liefhebbers. 23.56-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m - NCRV18.05 Mannenkoor. 18.30 Het spectrum, lez. 18.45 Amerikaanse volksliederen. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Meded. of gram. 19.15 Leger des Hellskwartler. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht orkest en sol. 20.20 Concertgebouworkest en sol. mod. muz. 21.10 Ned. Himalaya-expedi tie 1962, Lez. 21.30 Lichte gram. 21.55 Kanttekeningen. 22.10 Licht ens. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Concert gebouworkest (verv.)klass. muz. 23-30 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws Jl.). NCRV: 14.00 Prom.-orkest en sol. 14.35 Ik wil mijn kinderen terug, hoor spel (deel 4). (herh. v. maandag 4 febr.). 15.30 lachte gram. 16.00 BIJbeloverd. 16.20 Kamermuz met blokfluit. 16.40 Mod. gram. 17.00 V.d. jeugd. 17.30 Sehoolzang. 17.40 Beursber. 17.45 Instr bewerkingen van liederen en dansen uit heden en verleden. ENGELAND. BBC Home Service, 33Ü m: 18.00 V.d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South East, reg progr. 20.00 Pianospel. 20.30 Quiz. 21.00 BBC Symfonie orkest met koren en sol.klass. en mod. muz. I. d. pauze: 21.58-22.13 Lez. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Kamermuz. 23.45 Parlementsoverz. 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02 Voordracht 0.15-0.45 Cellorec. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m: 18.00 Gevar. muz. 18.31 Ge- var. progr. 19.33 Sportoverz. en uitsl. races. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nws. en Jour naal. 20.31 Liederen. 21.00 Quiz 21.30 Nws, sportber. en act. 21.41 Hoorspel. 22.40 Gevar. muz. 23.31 Lichte muz. 0.31 Amus. muz. 0.55-1.00 Nws. NDR-WDR. 309 m: 19.00 Nws. 19.30 Gevar. muz. 20.15 Hoorspel. 21.45 Nws. 22.15 Klass. kamermuz. 23.00 Dansmuz. 0.30 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m: 18.30 Klass, kamermuz 18.59 Nws. 22.30 Gram. 21.10 Gevar. muz. 23.52-24.00 Weerber. en nieuws. BRUSSEL, 324 m: 18.00 Nws. 18.03 In str. muz. 18.10 Lez. 18.30 V.d. sold. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nws. en weerber. 19.40 Liederen. 19.45 Kinderweelde. 20.00 Vlaanderen zendt zijn zonen uit. 20.15 licht- muz. 21.30 Praatje. 21.40 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Folklore. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nws. 23.05 Jazz- muz. 23.46-24.00 V.d. zeelleden BRUSSEL, 484 m: 19.30 Nws. 20.00 Mod. muz, en koorzang. 22.00 Wereld- nws. 22.15 Gevar. muz. 22.55 Nws ENGELAND, BBC Home Service. 330 m: 12.00 Schoolradio. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 e- zlng. 15.00 Schoolradio. 16.20 Kritieken. 17.05 Pop. gram. 17.45 Voordracht. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m: 12.00 Voordr. 12.15 Tne Dales, dagb. 12.31 Lichte orkestmuz 13.00 Pop. gram. 13.31 V.d. arb. 14.00 Gevar progr. 14.45 V.d. kinderen. 15.00 V.d. vr. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 The Dales, dagb. 17.31 Uitsl races. 17.32 Gram. v.d. jeugd NDR-WDR, 309 m: 12.00 Dans- en amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Pianospel. 16.00 Operettemuz. 16.30 Italiaanse ba- rokmuz. 17.00 Nws. 17.60 Operettemuz. FRANKRIJK m, 230 en 235 m: 12.00 Nws. 12.10 Operamuz. 16.15 Kamermuz. 16.45 Orgelrec. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerbei 12.35 Dans muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws., en weer ber. 13.15 Mod. Kamermuz 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 16.00 Nws 16.03 Beurs ber. 16.09 Franse les. 16.24 Lichte muz. 17.00 Nws. en weerber 17.15 V.d kin deren. 17.50 Koormuz BRUSSEL, 484 m: 12.30 Geval progr. en act. 15.13 Belg. muz. 16.08 Lichte muz 17.00 Nws HILVERSUM 1, 402 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Ochtendva- ria. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws 8.15 Progr. overz. Aansl. Uehte gram. 9.00 Gym v.d. vrouw 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenw, 10.00 Arbeidsvit. 10.50 V.d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Omroeporkest: mod, muz. 11.45 Boekbespr. 12.00 Licht Instr. ens. en zangsol. 12.30 Med. t.b.v. land- en tulnb 12.33 Dansorkest en zangsol 13.00 Nws. 13.15 Med., event, act. of g,am. 13.25 Beursber. 13.30 Johan Willem Friso-Ka- pel. 14.00 Alt en plano: Zigeunerliede ren en Negro Spirituals. 1.4.30 V.d. vr. 15.05 Weense melodieën 15.20 Voordr. 15.50 Pianorec.: klass en mod. muz. 16.20 Lichte gram. v.d. teugd. 17.00 V.d ieugd. HILVERSUM 11, 298 ja - KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Gram., strip v.d. Jeugd en event, act. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 V.d. hulsvr. 9.40 Schoolradio. NCRV10.00 NCRV-lied. 10.03 Klass. gram. 10.15 Mor- gend. 19.45 Vocaal ens. KRO: 11.00 V.d. zieken. 11.45 Geest liederen. 12.00 Mid dagklok-noodklok. 12.04 Operettemuz 12.25 V.d. boeren. 12.35 Med t.b.v. land en tulnb. 12.38 Draalen maar!!!: tlchte gram. 12.55 Kath. nws 13.00 Nws 13.15 Draaien maar!lichte gram. 13.40 Wls- sewassen..., licht progr. (herh. v. zondag AVRO: 19.30 Commentaar, critlsch bulletin. NTS: 20.00 Journ en weeroverz. AVRO: 20.20 Act. 20.30 De Verdedigers. TV-film. 22.00 Domino: Club des Vedettes NTS: 22.40-22.45 Journaal. DUITSE TELEVISIEPROGR.. (Reg. progr.: NDR: 18.20 Progr .overz. 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier- und Heute, Journ. 19.15 Het gebeurde aan de grens. NRD19.25 Shannon klSrt auf). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Europ. kamp. kunstschaatsen. 22.00 Nws. 22.10 Het ongewilde leven, rep DUITSE TV-progr 2e progr. Reg. progr.19.30 WDRPrisma v;.n Westen. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Proclamatie van Prins Carnaval te Keu len. FRANS-BELG TELEVISIEPROGR. 18.30 Ber. 18.33 Wedstr.-progr. 19.00 Engelse les. 19.30 V.d. vrouw 20.00 Jour naal. 20.30 Europ. kamp kur.strtlden. 21.00 La Mort dans l'ame, toneelstuk. 22.00 Hedendaagse problemen 22.5U Jour naal. VLAAMS-BELG. TEEV1SIEPKUGR. 18.00-18.35 Schooltelevisie. 19.00 Ripcord Het verlaten schip, TV-feullleton. 19.25 Ned. les. 20.00 Nws. 20.36 Progr over Jacqueline Kennedy. 21.25 Rep 22.10 Zangrec. 22.30 Nieuws. KRO: 14.30 In ogenschouw, Journ. van act. vrouwelijke zaken. NCRV: 14.45 V.d. vrouw 15.15 Pauze. 16.30-15.45 V.d. kleu ters. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00-18.10 Voor de kinderen. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR 14.15 Schooltelevisie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7