IN BESLOTENHEID VAN PAKHUIS Reuzen-draaiorgel -amateurbouwers door drie gerestaureerd Melodisch en volumineus Wellicht hij festiviteiten in de in te schakelen? SOLEX Voor jaar sbeurs niet alleen voor HAAR, ook voor HEM INTERSCHOLAIR JEUGDTOERNOOI Bonte stoet van executanten op tweede muziekavond Agenda en Haarlem Alphenaar Jazzuitvoering gaat waarschijnlijk niet door Beeldje van BOOT Logies-lnlichfingen- dienst in Zandvoort HOLIDAYS Forumavond over structuurplan Als nieuw HARDEBELT Speciale wagen J. S. Zuelen 40 jaar bij de gemeente Brandweer moest er weer op uit VAN 14 T.M. 22 FEBRUARI Dinsdag 12 februari Zondag in Heemstede RCH-Sparta DONDERDAG 7 FEBRUARI 1963 OPRUIMING GRAMMOFOON PLATEN HAARLEM, 7 febr. Enkele baanden geleden kwam in de be slotenheid van een smal pakhuis ^an de Lange Wijngaardstraat de estauratie gereed van een reu en-draaiorgel, dat in Nederland n tot ver over de grens zijn weer- ?ona'et lcent- Het orgel, dat in J09 door de bekende Parijse draaiorgelfabriek „Marenghi" ge- ouwd werd het reuzen-orgel 0raagt tevens de maan .Marenghi' weegt in totaal drie ton en neeft een lengte van bijna tien meter; de hoogte bedraagt vijf en e breedte ongeveer tweeëneen- U*iVe meter. Nadat het orgel in -L958 in handen was overgegaan de Haarlemse Kring van jmaaiorgelvrienden, zijn drie ama teur-draaiorgelbouwers, te weten Haarlemmers Th. van Zut- Phen en H. v. d. Heuven en de Hagenaar H. Bank met de restau ratie er van begonnen. Drie jaar zijn zij elke woensdagavond het orgel bezig geweest. Op jteskundige wijze brachten zij het zijn oude staat terug. Thans Vertoont het orgel vrijwel geen Jttankement meer en zijn muziek ls zowel melodisch als volumineus overweldigend. Gistermorgen boeft de K.R.O.-omroep een vier tel nummers van het orgel op de band opgenomen, welke over en kele weken in de rubriek „draai- 0rgel-klanken zal worden uitge.- Zonden. Ook de platenmaatschap- P'l Bovema heeft belangstelling °or het instrument. O T O tende zj-, er de vogels is nog altijd bijzonder groot. Van verschïl- y^neen te Wo1r<^t vee^ gedaan om de vogels te redden. Ook de stem} a m heeft daadwerkelijk willen meewerken en heeft Zij zijn vs'p''' beschikbaar gesteld voor het inzamelen van geld. V^aurn',er^zet °V in het oogvallende plaatsen in bedrijven en hlein zijn Sw ^>ussen z^n groot, maar het is te wensen, dat zij te Semes, ,ant ^et °gelrampenfonds, dat mat dit gebaar van de nte van harte instemt, heeft nog veel geld nodig. Zwier 50 NIEUWE AUTO'S GED. OUDE GRACHT 70 Tel. 10454 Ook voor manuien Goed handwerk Films Vluziek Toneel J i ver sen Ten toonstellingen OR. ,E. BRONGËRiStMA LID EERSTE KAMlER Inentin/g tegen polio Burgerlijke Stand Haarlem KRUISWEG 47-49 HAARLEM ""H'IIINIIIIIIIIIIIIIIIHIIIHIHIIIIHIIIIIIIMIHIIIIIIilIlllflIIIHIII "^xiiHiiiiiiHiiiiiiiMiHimiiimiiiimiiMiiitiniiiiiimiiinnii Het «en iUps en downs achter de rug. Na k korte Parijse tijd werd het aange- Jj^dt door een kermisexploitant d6 ?sniel (Limburg). Jarenlang mi<C?' voor pittige muziek in een ker- reeridanstent. In 1939 moest het orgel DlMot bondig gerestaureerd worden, Brontt det wegens zijn ontstellende en tijdens vervoer veel van weer io„ T,',nd te lijden had. De „tweede i ugd was slechts van korte duur. e oorlog brak uit. En dan trekken er pen draaiorgels door het land. De *°ods, waarin het orgel provisorisch werd ondergebracht, bood slechts een jhager onderkomen. Daarvan getuigde de deplorabele toestand van het mu- jpkinstrument na de bevrijding. Be- dalve kogelgaten en dergelijke hadden ?°k ratten en muizen hun vernielende Werk gedaan. Spoedig was men het er over eens, ?dt het kolossale orgel maar uit de ouiatie moest worden genomen: door gehavende toestand en zijn ouder min was het beslist niet exploitabel br>o r' D°eUoos kwam de eens zo im- hnw "te Marenghi" opnieuw in een *pi j keet te staan. Bijna vier jaar Vap kwam de Haarlemse Kring trio Draaiorgelvrienden achter het este bestaan van het instrument. orgel heeft een „levensloop" met uit zorg- Lang behoefde er met de eigenaar, die tevergeefs al naar allerlei moge lijkheden voor het orgel gezocht had, niet te worden onderhandeld. Binnen de kortst mogelijke tijd werd het ge vaarte, half gedemonteerd, het pak huis aan de Lange Wijngaardstraat binnengesleept. Het orgel ziet er na de deskundige restauratie bijna weer als nieuw uit. Alles is grondig uiteengenomen en tientallen nieuwe onderdelen werden er in aangebracht. Zo werd ruim elfhon derd meter plastic-lijn tussen de hon derden kleine en grote pijpen gemon teerd. En alles met de hand en met de uiterste precisie. Het resultaat is verbluffend. De drie restaurateurs staan er eigenlijk zelf van te kijken. De muzikale mogelijkheden, die het or gel met zijn meer dan duizend pijpen, een klavierbezit van ver over de hon derd toetsen en zijn uitgebreide drum- Advertentie) f 375.— „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 stel kan opbrengen, worden door geen ander draaiorgel geëvenaard. Daarom vinden de drie bouwers het zo spijtig, dat het orgel er al maanden op wacht om uit zijn isolement aa.n de Lange Wijngaardstraat te worden verlost. In de enge pakhuisruimte komt het instru ment, dat bijna tot de balken zolde ring reikt, niet tot zijn recht. En, men wil er ook anderen de gehele Haar lemse burgerij van laten genieten. Men heeft al veel voor gehad met het orgel. Maar vastomlijnd zijn de •plannen nooit geweest. Misschien komt het doordat niet-ingewijden op het eer ste gezicht niet de waarde en betekenis van het orgel inzien. Het zou bijvoor beeld helemaal niet buiten het boekje van het Haarlemse gemeentebestuur gaan, vinden de drie amateur-draaior gelbouwers, wanneer het besloot het orgel als het Haarlemse Stadsdraaior- gel te adopteren en daardoor veilig te stellen. De heren van Zutphen en v.d. Heuvel hebben al menige keer bij het gemeentebestuur suggesties in deze richting gedaan. Haarlem is niet voor niets de orgelstad bij uitstek, zeggen ze. Misschien zou het orgel in de toe komst ook concerten kunnen geven in het Concertgebouw. Het heeft in de bedoeling gelegen het orgel volgende week op de Voor- jaarsbeurs in het Krelagehuis te laten spelen. Maar de mogelijkheid tot ver voer ontbreekt nog. Daartoe is een speciaal geconstrueerde wagen nodig waarop het reuzenorgel, zonder kans op beschadiging, in zijn geheel naar de plaats van bestemming kan worden getransporteerd. Afgezien van het feit dat de aanschaf van een dergelijke overkapte wagen handen vol geld kost, is ook de constructie en de bouw, gezien de enorme grootte van het or gel, geen peuleschil. Hoe dan ook, men is druk doende het geld voor de wa gen bi; elkaar te krijgen. De heer v.d. Heuvej bijvoorbeeld trekt met enkele draaiorgelvrienden al geruime tijd el ke zaterdag naar Zaltbommel, dat zij de gehele dag met een draaiorgel-van gewone-afmetingen doorkruisen. Hun oog is op Zaltbommel gevallen, omdat in deze plaats tot voor kort het draai orgel onbekend was. Met hun muziek- m aker ij doen de heer v.d. Heuvel en zijn vrienden dus geen enkele beroeps- draaiorgelman concurrentie aan. Ook de „concerten" in het pakhuis voor belangstellenden elke eerste zater dag van de maand 's middags van twee tot vijf uur brengen geld in het laatje. Over enkele maanden hoopt men het nodige bedrag bij elkaar te hebben en een begin te maken met de bouw van de wagen, zodat voor de zomer al het draaiorgel uit de benauwende pakhuis ruimte kan worden bevrijd. De drie restaurateurs zijn er stellig van over tuigd, dat het gemeentebestuur er in de toekomst mee accoord gaat het reu zenorgel bij feestelijke gebeurtenissen in de stad in te schakelen. En dat de gezellige en ongewoon krachtige mu ziek van het orgel er bij het publiek in zal gaan, daaraan twijfelen zij even min. Enige maanden geleden is in een pak huis aan de Lange Wijngaardstraat de restauratie gereed gekomen van een reuzen-draaiorgel. Het orgel heeft een lengtevan tien meter, de hoogte be draagt vijf meter, terwijl de breedte ongeveer tweeëneenhalve meter is. Het orgel moet wekelijks tot in de puntjes worden onderhouden. Op de foto ziet men twee van de drie amateur-draai orgelbouwers, die het instrument in zijn oude glorie herstelden. Het zijn de heer Th. van Zutphen (knielend) en de heer H. v. d. Heuvel uit Haarlem. HAARLEM, 7 febr. Vanmorgen is de heer J. S. Zuelen in zijn woning aan de Wickevoort Crommelinstraat harte lijk gehuldigd, omdat hij vandaag pre cies veertig jaar in dienst van de ge meente is. De heer Zuelen, die thans als administratief ambtenaar bij de politie-administratie werkzaam is, werd allereerst toegesproken door de I hoofdcommissaris van politie, de heer A. L. de Boer. Deze legde in prijzende j zin vooral de nadruk op het vriendelijk karakter van de jubilaris. Hij over handigde hem de gebruikelijke envelop met inhoud. Namens het personeel van de administratie van het hoofdbureau sprak de heer P. Sandijck lovende woorden aan het adres van de heer Zuelen, welke hij vergezeld deed gaan van een prachtig en kostbaar boekwerk over Oostenrijk. De heer Zuelen kwam op zeventien jarige leeftijd in dienst van de gemeen- I te. Zijn eerste werkkring was de ge- meente-ontvanger. In 1953 werd hjj te werk gesteld bij de dienst Bouw- en Woningtoezicht. Vijf jaar later kon men hem vinden bij de GGD en sinds 1 ja- nuari 1960 is de heer Zuelen werkzaam op de politie-administratie. HAARLEM, 7 febr. De Haarlemse brandweer is gisteren ongeveer drieën half uur bezig geweest met een onder zoek naar rookontwikkeling in een huis I aan de Julianalaan. Vast kwam te staan, dat d!e kachel in het huis naast de betrokken woning niet in orde was. De brandweer heeft een stookverbod opgelegd. Gisteravond om kwart voor acht werd de brandweer gewaarschuwd door I bewoners van een huis aan de Bake nessergraeht, die hun olie-kachel niet meer baas konden. Met een handom draai heeft de brandweer de moeilijk heden uit de wereld geholpen. Een flinke lekkage in een winkel op de hoek van die Grote Houtstraat en het Verwulft alarmeerde eveneens de brandweer. Op de eerste verdie-ping was een waterleiding gesprongen. Ook hier werden de moeilijkheden opgelost. Om half tien vanmorgen brak een I klein 'brandje uit in een schoorsteen van een woning aan de Dijkstraat. Met een zogenaamde ramoneur heeft de brand-1 weer het vuur bedwongen. Dit beeldje van de oude schilder H. F. Boot werd gemaakt door Wim Jonker. Het staat geëxpo seerd op een ten toonstelling in De Ark in het Nieuw Heiligland. Mor gen wordt Boot 86 jaar. Men was van plan hem ter gele genheid daarvan een receptie aan te bie den in De Ark. Zo als gemeld is de gezondheidstoestand van de oude schilder enige dagen gele den echter plotse ling zorgelijk ge worden. Hij moest naar het Elisabeth's gasthuis worden vervoerd, waar hij nog verblijft. Naar wij vanmorgen ver namen is zijn toe stand redelijk. Of schoon de receptie morgen in De Ark niet doorgaat zal daar wel van 2 tot 6 uur in de middag gelegenheid zijn een felicitatieregister te tekenen. Het is te hopen dat de vitale heer Boot zijn in zinking te boven komt, zoals hij ook enige jaren geleden van een ernstige storing in zijn ge zondheidstoestand mocht herstellen, waarna hij gewoon doorging met het penseel te hanteren, even meesterlijk als tevoren. jimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiifliiiiiiiiiiiiiiiit HAARLEM, 7 febr. In 1959 is het jaarlijks interscholair jeugdtoernooi uitgebreid met een demonstratie van jazzmuziek door leerlingen behorende tot de bij het Haarlems Interscholair Comité aangesloten scholen. De jonge jazzbeoefenaars en hun ge- HAARLEM. 7 febr. De huisvrou wen uit Kennemerlaiid kunnen wanneer volgende week donderdag (le Haarlem se Vrouw in het Krelagehuis wordt ge opend een week lang iiun hart opha len aan nieuwe en ook oude snufjes op het terrein van huishouding, die sinds enkele jaren aan een duidelijke automatisering onderhevig is. Voor de hiusvrouw lijkt dat allemaal prettig. hoor kon in de afgelopen vier jaren Zij houdt meer tijd over om wat anders geer. gebrek aan enthousiasme worden verweten. Dit jaar echter is het aan- te doen. En de organisatoren van de Voorjaarsbeurs denken dan vooral aan tal aanmeldingen voor deelneming der- het grillen van braadkuikens, het ont- mate gering dat het ernaar uitziet dat de uitvoering op 25 februari a.s. geen doorgang zal kunnen vinden. Diit zal ongetwijfeld voor de velen die werpen en maken van een eigen gar derobe en ander handwerk. De Voorjaarsibeurs 1963 wordt don- reeds blijk hebben gegeven het jazz- derdaig 14 februari geopend door de concert te willen bijwonen, een teleur- loco-burgemeester yan Haarlem, de stelling betekenen. ZANDVOORT, 7 febr. De direc teur van „Touring Zandvoort" heeft aan de hotel- en pensionhouders en de kamerverhuurders, die bij deze VW organisatie zijn aangesloten, een circu laire gericht waarin gevraagd wordt of zij willen deelnemen aan een eventueel op te richten logies-inliohtingendienst. (L.I.D.). In vele toeristencentra functioneert deze door de A.N.V.V. ingestelde dienst, die beoogt het reserveren van bedden door de aangesloten VW's. Daardoor wordt service geboden aan de gasten terwijl de praktijken van de zogenaamde „runners" worden tegen gegaan. In de circulaire wordt uiteengezet hoe de L.I.D. werkt en welke voor waarden aan de deelnemers worden gesteld. Wegens de daarmede gepaard gaan de extrabureaukosten is bepaald dat zich tenminste vijftig deelnemers moe ten aanmelden alvorens men deze nieuwe taak ter hand kan nemen. De verplichte bijdrage bedraagt voor ho tels 25, voor pensions 15 en voor kamerverhuurders 5. HAARLEM, 7 febr. Ook de twee de muziekdemonstratie van het Inter scholair jeugdtoernooi bracht gister avond een bonte stoet van jeugdige executanten op het podium van het Gemeentelijk Concertgebouw. Er wa ren opnieuw een groot aantal pianis ten, onder wie enkele met in het oog springende prestaties: Zamirah Sieval (Coornhertlyeeum) die op ver bluffende wijze een prelude van Rach maninoff realiseerde en Ignatien Hen- neman (meisjes h.b.s.) die met stijl begrip „Menuet Antique" van Ravel voordroeg. Veel succes oogstte de jeugdige Karin Hoes (H.B.S. voor meisjes) met de preludes van Orthel en ook de quatre main van Erik en Han van Huis (Marnix van St. Alde- gondelyceum) klonk plezierig. Dat kan ook gezegd warden van de „Danse" van Jur. Andriessen door Wil van Doornewaard (St. Luciaschool). Wat de blaaslustlgen betreft: hier kon men genieten van fraai fluitspel door Renée Hesmerg (HBS voor meisjes), alsmede van een kwinkelerend fluitduo van Berbiguier door Eduard Blanken (Sted. Gym.) en Auke de Boer (Coorn hertlyceum). Een opmerkelijke presta tie leverde het duo Vera Bets, viool (Kennemerlyceum) en Zamiran Sieval piano met een energiek gespeelde „Ap- passionata" van Jos. Suk. De celliste Ethel Kleiberg (HBS voor meisjes) speelde een sonoor klinkende sonate van Romberg. Evenals vorige week donderdag waren er twee organisten, te weten Gemma Coebergh (Sancta Maria) die met een rap gespeelde Finale uit de Sonata da Chiosa van H. Andriessen haar orga- nistisch talent bewees en Leen Njjdam (Marnix van St. Aldegondelyceum)die op beheerste wijze een koraalvoorspel van Bach wist aan te pakken. Het orkest van het Coornhertlyeeum streek en blies met zwier Brahms Hon gaarse dans. Het zangeresje Betsy Tel (St. Antoniusschool) die op bedeesde wijze het vermaarde „Wiegelied" van Brahms ten gehore bracht, vormde een goede afwisseling tussen de verschillen de koren, die gisteravond met een groot aantal deelnemers waren vertegenwoor digd. De keuze van „Aestiva Amoris" van B. Hijmans was een schot in de roos. Dit kostelijke werkje uit de contempo raine schoolkoorliteratuur werd door het gecombineerde koor en orkest van de TBS voor meisjes en het Karei van Manderlyceum met veel élan vertolkt. Devoot klink de Missa in honorem (Advertentie) beschikbaar v®or verhuur ZONDER CHAUFFEUR Sterk verlaagde wintertarieven All risk verzekerd „Sancti Caroli" van Jan Laarveld, wel ke met de componist aan het orgel door leerlingen van de St. Theresiasehool voor mulo werd gezongen. Verdienstelijk was het optreden van de koren van de Louise de Colignyschool en de Prinses Ireneschool. Het koor van de r.-k. kweekschool „De la Salie" be sloot deze muzikale demonstratie met een geestig geïnterpreteerd Amerikaans volkslied in een bewerking van Hans Keuning. Het interscholair Jeugdtoernooi be hoort, voor wat de muziek betreft, weer tot het verleden. Wanneer men de ba lans van deze beide avonden opmaakt, kan men slechts verheugd zijn over de wjjze, waarop de jongeren ook weer dit jaar hebben gespeeld en gezongen. ANDRé KAART Acloerleti. .ei heer D. J. A. Geluk, die in zijn toe spraakje onder meer aandacht zou schenken aan de intergemeentelijke sa menwerking in Zuid-Keinnemerland. Dat mag belangrijk lijken, maar belang rijker lijkt het woordje dat mevr. M. van Ra pp a r d-Kob u slid van die Haar lemse gemeenteraad, zal spreken over de taak van de Haarlemse Voorjaars beurs. Er is niet uitsluitend aan de dames gedacht. Behalve dat voor de heren en kele typisch „mannelijke" stands zijn ingericht (radio, televisie, tuingereed schap... en vaatafwasmaehines) is op de beurs een kleine expositie ingericht, welke betrekking heeft op het Haarlem se strctuurplan. De kaarten, marquet- tes en tekeningen hebben een plaatsje gekregen in de bestuurskamer van het Krelagehuis, waar ambtenaren voor- en toelichting geven. De titel van deze ten toonstelling is „Haarlem in de 21ste eeuw". Een gemengde belangstelling mag men verwachten bij de modeshows, waarvoor vijf mannequins (ook voor teenagerkleding en voor ,,de grote ma ten") zijn geëngageerd. De shows, die gratis toegankelijk zijn, worden gehou den 's morgens om elf uur, 's middags om kwart over twee en half vier en 's avonds om acht uur en kwart over negen. Evenals vorig jaar is ook dit jaar de Haarlemse verkeerspolitie present.. Zij wil op boeiende wijze voorlichting ge ven over modern verkeer en verkeers veiligheid. Spelender wijs en daarom worden daar veel heren verwacht wordt de verkeerskennis getest, terwijl op een zogenaamde ,,droog"-brommer de reactiesnelheid wordt gemeten van wie zich daarvoor beschikbaar wil stel len. Een pièce de resistance zal ongetwij feld de stand vormen van de stichting „Goed Handwerk". Vorig jaar heeft deze inzending op de Haarlemse Voor jaarsbeurs bij het publiek een goed onthaal gevonden. Het Nederlands Openludht Museum te Arnhem zal een expositie verzorgen uit verschillende tijdperken. Verder worden inzendingen verwacht van particulieren en van Tesselsdhade „Arbeid Adelt". Demon straties op het gebied van knopen en borduren zullen het geheel verlevendi gen. CINEMA PALACE: 2, 7 en 9.15 uur. Ciske de Rat, 14 jaar. FRANS HALS: Bittere rijst, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: La Tricheuse, ontraden. LUXOR: chans, ontraden. REMBRANDT: De Overval, alle leeftijden 2, 7 en 9.15 uur. ROXY t/m do.: Jonge zondaars, ontraden. STUDIO: Babies groeien nooit aan een boom, ontraden. Donderdag 7 februari. Concertgebouw, 8 uur: Vrouwenkoor .Cantemus" o.l.v. Frits Mondriaan. Solisten Ans Bouter, piano en Jan Hesmerg, viool. Programma: Vivaldi, Frid, Pijper. Donderdag 7 februari. Stadsschouwburg. 8 uur: Thalia met „The white girl with the black blood". Regie: Paul Haanstra. Donderdag 7 februari. Frans Halsmuseum, 8 uur: De Kennemer- duinen. Eerste lezing van cursus Volksuni versiteit. Docent: dr. ir. E. C. M. Roder- kerk. Brinkmann, 8 uur: Lezing over „Het kas teel Dever te Lisse en zijn bewoners" door de heer A. M. Hulkenburg voor de Ver eniging Haerlem. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur. Zondags 15 uur. Teylers Museum. Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge spend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur. Vleeshal, t/m 7 februari: „Bestuurde tril lingen", Tentoonstelling over electrieiteit en electronica. ,Het Huls van Looy". Kleine Houtweg. Groepstentoonstelling van leden van „Kunst Zij Ons DoeJ" Geopend van 105 uur. Zondag 25 uur. Bovendien vrijdag 810 uur 's avonds Tot en met 10 februari. Kunstcentrum De Ark. Tentoonstelling van schilderijen van J. Möhlenpage. Ge opend van 95 uur en tijdens de concerten Tot 23 februari. Bloemenheuvel, Bloemendaal. Aquarellen, schilderijen, tekeningen en grafiek van Dick van Luyn. Dagelijks geopend van 105 uur. zondags van 25 uur. T/ro 24 febr. Wat is er meer? Een theetuin, het ensemble van Jan van Ake. dat voor opgewekte muziekjes zorgt, een brei machine voor naadloze kousen en een filmpaviljoen, waar onder meer een documentaire over Holland zal worden vertoond. Wie er allemal van wil genieten kan op werkdagen in het Krelagehuis van tien tot vijf uur en van zeven tot elf uur 's avonds terecht. Op de ope ningsdag (14 februari) en zondag 17 februari is de beurs geopend van een tot vijf uur en 's avonds van zeven tot elf uur. HAARLEM, 7 febr. Dinsdag 12 februari zal er een forum worden ge houden over het Haarlemse structuur plan. In het forum, dat 's avonds in een van de zalen van Brinkmann wordt gehouden, hebben zitting wethouder W. F. Happé, drs. P. Mourik, economisch adviseur van de gemeente, P. Visser, deskundige op het gebied van het goe derenvervoer, W. van Willige, direc teur van de Stichting Haarlems Bloei, W. Holt, lid van de verkeerscommissie en waarschijnlijk de heer J. Bartman, public relations-officer van de NZHVM. Voorzitter van het forum, dat voor iedereen toegankelijk is, is Ioe.o-burge- meester D. J. A. Geluk. Gisteravond heeft de heer Happé voor een groot aantal Haarlemse mid denstanders een uiteenzetting gegeven van het structuurplan. De bijeenkomst was georganiseerd door de Haarlemse ondernemerscentrale. De heer Happé toonde zich bijzonder verheugd over de grote opkomst van de ondernemers, die op een bijzondere wijze bij het structuurplan zijn geïnteresseerd. Nog eens heeft de heer Happé dui delijk gemaakt, dat de ontwerpers van het plan prijs stellen op opbouwende kritiek. Deze kritiek zal men kunnen ventileren tijdens de forumavond, wordt verwacht. S CSCS CS CSC S waarvoor een grote belangstelling wordt verwacht. HAARLEM, 6 febr. Zondagmiddag zal op het R.C.H.-terrein in Heemstede worden gespeeld de wedstrijd R.C.H. Sparta, De wedstrijd begint om twee uur. Zondag 17 februari wordt, even eens op het R.C.H.-terrein, gespeeld R.C.H.Ajax onder leiding van de scheidsrechter Leo Hom. DEN HAAG, 7 febr. Dr. E. Bron- gersma uit Heemstede, die wetenschap pelijk ambtenaar is aan de universiteit te Utrecht, heeft zijn benoeming tot lid van de Eerste, Kamer aanvaard en is als zodanig beëdigd. Hij neemt de zetel m van mr. A. de Roos. die lid is ge worden van de Raad van State. De heer Broragersma maakt deel uit van de fractie van de PvdA. HAARLEM, 7 febr. De kinderen die, om welke reden dan ook, tot dus ver geen derde of vierde polio-injectie ontvingen, kunnen alsnog worden inge ënt op woensdag 13 februari 1963 in het gebouw van de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst, Nieuwe Gracht 124, des morgens tus sen 9 en 12 pur. Het bekende oranje inentingsboekje dient te worden medegebracht. BEVALLEN van een zoon: M. H. J. de Bie-Smit, C. M. Bak-Suiker, M. A. van d'e Weerd-van Manen; van een dochter: A. M. de Man-de Graaf, M. Pathuis-Groen, A. Oppelaar- van de Weerd, A. C. M. Windt-van der Pauw Kraan, C. J. van de Beek-Bak ker, M. M. Balm-Dirks. GEHUWD: J. J. J. v. Geldorp en G. J. M. v. Biakel, A. W. J. Comeïissen en W. H. Schadkman. ONDERTROUWD: H. J. M. Backers en E. H. Groenendijk, J. Rosohar en S. de Vries, F. Visser en K. Lemstra, E. J. van der Plas en J. C'h. M. van der Woert, J. Osek en H. Coule, M. A. Car- vana en J. E. M. van der Steen. OVERLEDEN: H. Schoon 72 j., G. Oh. Senn van Basel Wagemans 78 j., M. P. Neele-Potappel 73 j., C. M. Ohris- tiaans-Jansen 80 j., S. de Puij-Kroes 90 j., M. H. J. Kloos-Pompe 66 j.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3