Over twintig weken bestaat de en dat wij zij geheel Nederland laten weten Van Brik tot Starfighter Tunnel 28", aangrijpende film over vluchtweg onder Berlijnse muur z Frankrijk niet uitstoten gulden terug HET HUIS VAN BERNARDA ALBA Jacqueline Francois Luisteren naar: naar: best brood N.T.B. orood Bejaarde vrouw gedood bij val Britse musici solidair met Katwijkse visser wordt vermist met pruillip Donderdag Donderdag Vrijdag Vrijdag cocos- 6500 gulden gestolen Gestolen brandkast opgedregd Minister Luns: Vanavond Buitenland Buitenland DONDERDAG 7 FEBRUARI 1963 PAGINA 9 Den HAAG, 7 febr. Neder- jand zal wéten dat zijn militaire 'bchtvaart over twintig weken ,.Dftig jaar bestaat. De konink- vke luchtmacht, voortgekomen Uit de 1 juli 1913 opgerichte lucht- Witafdeling van de landmacht, Wreidf al een uitgebreid feest programma voor dat het publiek raks op grote schaal in de reugde moet laten delen. In de panden juni en juli zullen op de •Ufieste luchtmachtonderdelen oor dat publiek „open dagen" gorden gehouden, speciale de monstraties zullen een indruk Seven van taak en werkwijze van re luchtmacht en er komt èen Azende luchtmachttentoonstel- ««g. „L.V.A." Revolvers aan boord Taken in de NAVO IP: -:P<. Het Wapen" in oorlog 3U kwauteitsbakkeruen KRENTEN BOLLEN MACRONEN SLAGROOM TAART GEMBER- BROODJES van 80 voor 76 ct. Gedenkboek NATALIE WOOD IN Dl SCOT ARIA DEN HAAG, 7 febr. „Frank rijk is een niet weg te denken element in Europa; Nederland zal er nooit op aandringen Frankrijk uit te stoten". Dit zei gisteravond minister mr. J. M. A. H. Luns, die tezamen met zijn ambtgenoot van Economische Zaken, drs. J. W. de Pous, in een televisie-vraag gesprek de Europese conceptie van president De Gaulle kriti seerde. SONGFESTIVAL UIT SAN REM O Luchtmacht 50 jaar (Van onze lurhtvaartredacteur) h open da)ten gaan vergezeld van 'étirf marson door de bij hel betref- den ""Oerdeel gelegen plaats, optre- t>eekVan ^aPneln Harry van Diepen- shn lu 'tmachtkapel, brandweer-, e "^exercitie- en vliegdemonstraties Ve Vele andere activiteiten. Data en ïftl?ere gegevens worden nog bekend- bo» zoals ook het geval is met lues» nK tot de openstelling van de ^«ntaohttentoonstelling. Vast staat al fciin •('at de exP°s"ie te bezichtigen zal Breda, Nijmegen, Zeist, Den bn„' Appingedam en op de vlieg vis Deelen b« Arnhem. lu^als elk jaar zal ook nu de chef- g-ntn'achtsta£ de eerste juli 's mor telen een krans leggen bij het gedenk- basi Voor de gevallenen op de vlieg- Venri- Soesterberg. Dit jaar zullen bo- ftlen en de nabestaanden van omgeko- va 8 Personeel van dc militaire lucht- bio m de gelegenheid worden gesteld 2H Jl'en b(j het monument te leggen; de sti ?en z'cb hiervoor aanmelden bij Placht -ng Erefonds Koninklijke Lucht- duin 'n het Jessurunkamp te Soest- bask 's Middags volgt op dezelfde qd 'jl een grote grond- en luchtparade. onrtn jZedag is Gr 'JP eIk luchtmacht- tiia Se ,een gemeenschappelijke maal- twl' Officieren en vaandrigs gaan de «nu 8 iuli °P Soesterberg samen met ','kele honderden oud- en reserveoffi- v}?r6n van de luchtmacht aan tafel een „monsterbanket". De luchtmacht is als zelfstandig on- derdeel van de Ned. strijdkrach- naast marine en landmacht, nog 3aar tien jaar oud. Zjj is ontstaan ^'t de een halve eeuw geleden op Soi ge li, Jterberg opgerichte landmacht- ochtvaartafdeling, die na de tweede J'^reldoorlog werd versterkt met per soneel van de militaire luchtvaart van voormalige Koninklijk Nederlands rudlsche Leger. tjjrt 5 luchtvaar taf deling (LVA) was des- heirt efn n°g maar zeer bescheiden een- fcnci,bestaande uit welgeteld vijf man, bit., lef de commandant, de genieka- vUob H- Walaardt Sacré. Hij had drie hw s tot zÜn beschikking, luitenants gennu in de luchtmacht al even le- W Syrische namen; F. A. van Heyst, J- Versteegh en L. F. A. Coblijn. ge. n militair onderdeel zonder een ser- Cvi't-majoor-administrateur; bij de ^as dat J- w- Janssen. En dan «en Fnacht, sinds 1958 „koninklijk", met *tsj> boven vier commando's zetelende *ri Jbonderden straaljagers (waaronder eindelijk de Starfighter zijn in sert heeft gedaan), gestationeerd op •rir, vhegbases en tienduizenden man- vrouwen die anno 1963 een uit- luchtmachtorganisatie vor- *aal C. J. Snijders, de teenmali- van de generale staf en de ï?8b»ii opperbevelhebber van land- en chtin komt de eer toe tot de op- S van de luchtafdeling de stoot te hebben gegeven. Hl) zette ook spoed achter de aankoop van vliegtuigen in het buitenland, al was dal In verband met het uitbreken van de eerste wereldoor log geen gemakkelijke zaak en moest Soesterberg het de eerste jaren doen met enkele simpele Farmans een paar privévliegtuigjes en een aantal geïnter neerde toestelletjes van de oorlogvoe rende naties. De Amsterdamse Trom- oenburgfabriek kwam tenslotte de gouden „Spljker"-jaren waren inmiddels aangebroken met een beperkt aan tal lesvliegtuigen en de Fokker-uitver- tiiiuiiiiiiiiMiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiMiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiii iiMiiiiitiiniinmiiiniiitiiiiiiiiiiiiiMiniiiiiiiUMiiiiitilulliiiiiiiiiii koop na de mobilisatie leverde de LVA sestig C-l verkenners en twintig D-7 jachtvliegtuigen op. Toen eenmaal het inzicht was geboren, dat het vliegtuig niet alleen een verkennlngs- maar ook een gevechtstaak kon vervullen, beteken de dat het op gang komen van de boord- bewapening (die uit niet meer dan revolvers en kara bijnen bestond overigens aanvankelijk De Super Starfighter, de jongste aan winst van de koninklijke luchtmacht. De eerste van de honderdtwintig voor Ne derland bestemde exemplaren zijn reeds afgeleverd. binden Een ongelijke strijd, dat stond tevoren voor velen al vast. Niet alleen was dat aantal veel en veel te gering, maar bovendien was het meeste ma terieel ongeschikt vojr zijn hoofdtaak: de luchtverdediging en de beheersing van het luchtruim. Toch bonden de Ne derlandse jachtvliegers die strijd aan. Ook de verkenners en bommenwerpers gaven zich, evenals het grondpersoneel, tot het uiterste dat voor velen de dood betekende. Maar in die vijf dagen van de tiende tot en mei de veertiende mei verloor de aanvaller bover. Neder land driehonderd vliegtuigen. Voor alle moed en zelfopoffering ontving het Wa pen der Militaire Luchtvaart de Mili taire Willemsorde. De strijd ging verder, nu gevoerd van Engeland uit. Het uitgeweken Ne derlandse personeel van het 322 („Dutch") Spitfire Squadron en het 320 Squadron van de Royal Air For ce èn alle Nederlanders in tal van andere RAF-eenheden, bijna duizend man in totaal, hebben roem vergaard met hun aandeel in de bevrijding van Europa en daarmee die van hun va derland. Ten koste van de levens van ca. 260 man vliegend personeel. De gedachte aan een collectieve verdediging werd na de jongste we reldoorlog onder meer werkelijkheid In de NAVO. De nieuwe Nederland se luchtmacht zou de luchtverdedi ging boven het eigen grondgebied moe ten verzorgen als bijdrage aan de Westeuropese defensie en bovendien een aandeel moeten hebben in die an- re oorlogs-, de taktisch-offensieve taak. Een opzet die is gehandhaafd zodat v -.-.v '.>S-:w,-.%\A.v.v-:. (Van onze radio- en t.v.. redactie) HILVERSUM, 7 febr. De zeer be langwekkende documentaire welke de Westdultse cameraman Peter Dehmel in samenwerking met het Amerikaanse televisiestation NBC heeft gemaakt over de bouw van een vluchtgang onder de Berlijnse muur, zal dinsdag 12 febru ari van tien uur tot half twaalf door de NTS op het scherm worden gebracht. De ongeveer 140 meter lange tun nel van West naar Oost-Berlijn werd ontworpen door twee in West-Beriijn studerende Italianen. Bi1 het graven werden zijn terzijde gestaan door een twintigtal studenten. Vier maanden lang heeft men zo dag en nacht ge werkt. (Advertentie) De LVA groeide. Sr kwamen strate gische (taktische) en artillerie-waar nemingsafdelingen, een afdeling oplei ding, een radio- en fotodienst, een bewapeningsafdeling, een vliegmedi* sche dienst en een meteorologische dienst. Een groei die al spoedig door bezuinigingen werd afgeremd. Niet overal werd het belang van een zo modern mogelijk uitgeruste militaire luchtvaart ingezien heftige strijd en zware teleurstellingen waren er dik wijls het gevolg van, al was er de vreugde om grote prestaties als de Indlë-vluchten van Van Weerden Poel man en Koppen en, in het Pooljaar 1932-'33 de befaamde meteorologische hoogtevluchten op IJsland, waarin de H eerste luitenant-vlieger (nu generaal- majoor) J. H. van Giessen een onveiv getelijke hoofdrol speelde. Maar zelfs de herbewapening van Duitsland be tekende niet onmiddellijk dat vernieu wing en uitbreiding van het materieel nu eens eindelijk grondig werden aan gepakt. Een belangrijke datum: 1 novem ber 1938. De LVA wordt verheven tot het Wapen der Militaire Luchtvaart en er komt een luchtvaartbrigade met drie regimenten. De militaire luchtvaart was, zij het nog binnen de landmacht, een afzonderlijk wapen geworden. Eindelijk. En tot vreugde van het personeel. Bij de Duitse aanval op Nederland waren er 124 gevechtsvliegtuigen om de strijd tegen de Luftwaffe aan te vermaat w A A. ra UEM PAUlKKUOesKADm TEL: S0I80 Iedere woensdag: 5 grote verse van 60 voor 50 et. Iedere donderdag: 5 smeuïge van 65 voor 60 ct. Voor het gezellige weekend: VERMAAT'S héérlijke, échte van 150 voor 145 ct. en 5 prachtige Deze eenmotorige dubbeldekker („Sop- witch lVz Strutter") is een van de toestel letjes waarmee de luchtvaartafdeling van de landmacht destijds werken moest. de Nederlandse luchtmacht nog steeds een tweeledige taak heeft. ,Voor de verdediging van steden, ha venwerken, industriegebieden en soortge lijke objecten tegen vijandelijke bom menwerpers beschikt het commando luchtverdediging over Hawker Hunters en North American F-86K straaljagers, die de Gloster Meteors hebben vervan gen. Voor de offensieve taak, opgedra gen aan het commando taktische lucht strijdkrachten zijn er squadrons met de F-84F Thunderstreak en de RF-84F Thunderflash. Bovendien zijn dus nu de eerste Lockheed F104G Starfighters afgeleverd van de 120, die voor de Ne derlandse luchtverdediging en de tak tische luchtstrijdkrachten zullen worden ingezet. Tenslotte zijn er de gelelde projectielen. In oktober 1961 kwamen in West-Duitsland de eerste stellingen gereed van een Nederlandse groep Ni- ke-missiles. Er komt nog een tweede terwijl de oprichting van de drie met Hawks uitgeruste groepen nu ook geen jaren meer op zien zal laten wachten. Het luchtmachtplan voor de zesti ger jaren voorziet, over het totaal ge nomen en in grote lijnen bezien, in twee luchtverdedigingssquadrons (Starfighters), twee groepen Nike en drie groepen Hawk-projectielen, vier squadrons jachtbommenwerpers (twee met de F104G en twee met de F-84F), een verkenningssquadjron (RF104G), een transportsquadron (Friendship, Troopship en Beaver), drie squadrons lichte vliegtuigen (Piper Super Cubs en Hiller-helikopters) en een aantal alouettes voor reddingsacties. De historie der Nederlandse militaire luchtvaart zou een boeiend boek kunnen vullen. Hoe boeiend moeten we nog af wachten. Maar het boek komt er, over enkele maanden. De sectie krijgsge schiedenis van de luchtmachtstaf is al geruime tjjd bezig met het vastleggen van die halve eeuw. Het sectiehoofd, de luitenant-kolonel jhr. mr. R. W. C. O. A. Wittert van Hoogland heeft de eindredactie van wat in elk geval een lijvig en met honderden foto's in kleu ren en zwart-wit verlucht boekwerk gaat worden. AMSTERDAM, 6 febr. (ANP) De 72-jarige mevrouw M. Been-Blanken is bij een val van de trap in haar huis in de Vechtstraat om het leven geko men. Zij is waarschijnlijk gevallen door dat zij onwel werd. en met het hoofd tegen een railing gekomen. HEERLEN, 7 febr. De recherche heeft hier een 37-jarige koopman aan gehouden, die verdacht wordt van he ling van een grote partij bontmantels, stola's en colliers, afkomstig van dief stal. Deze en nog andere goederen ter waarde van DM 50.000 werden in deoember van verleden jaar gestolen in het Duitse plaatsje Remscheid. Een groot gedeelte van de alhier en In Rot terdam verkochte goederen kon wor den achterhaald. Ook heeft de Duitse recherche de daders van de bontdlef- stal inmiddels aangehouden. OVERDA GRATIS HILVERSUM, 7 febr. De Britse Musicians Union heeft de N.T.B. mee gedeeld, dat de Engelse muslei: het Ray EUington-kvvartet, de saxofonist Tubby Hayes en de zangeres Kay Ca vendish niet zullen optreden in het AVRO-televisieprogramma op 16 febru ari. De Britse musici hebben zich vol ledig solidair verklaard met de actie van de Nederlandse toonkunstenaars- bond. In antwoord op het telegram, dat de N.T.B. van Rudy Carrel heeft ontvan gen, heeft het dagelijks bestuur het vol gende geseind: „Nederlandse musici danken u voor uw sympathieke hou- ding hadden niet anders van u ver wacht Zien met belangstelling uw show tegemoet Gaan niet in op on juistheden in uw telegram". In antwoord op een vraag deelde men van de zjjde van de N.T.B. mede dat de tekst van dit telegram cynisch is bedoeld. (Van onze radio- en t.v.- redactie) HILVERSUM, 7 febr. In de ru briek Discotaria, die de AVRO van avond tussen tien over elf en vijf voor twaalf uitzendt, zal Jan Koopman een vraaggesprek hebben met de bekende Amerikaanse actrice Natalie Wood. Het programma is opgehangen aan de on langs in Nederland in roulatie gebrach te film „Gypsy", waarin deze actrice, die vooral befaamd is om haar cre atie in de „Westside Story", een rol heeft. DEN HAAG, 6 febr. Teddy en Henk Schol ten, het bekende artiesten- echtpaar, hebben gistermorgen een aan rijding gehad met hun auto. Op de hoek van de Zuiderparklaan en de Escamp- laan kwam hun auto in botsing met een andere wagen nadat, volgens de C"tie, Henk Scholten geen voorrang verleend. Niemand werd gewond. De beide auto's zijn beschadigd. IJMUIDEN, 7 febr. Sinds vorige week vrijdag zoekt men naar de 44-ja- rige visserman T. M. van der Mey, die sindsdien spoorloos is. HU was vorige week donderdagavond in gezelschap van enige Urker vissers in IJmuiden, maar nadien is hjj niet meer gezien. Op het vermoeden, dat hij in de Vissershaven is gevallen en verdronken, is daar dins dag gedregd, maar dit leverde geen resultaat op. VELSEN, 7 febr. Vannacht om drie uur ontdekte een inwoner van Vel- sen, dat uit een tas, die in zijn auto had gestaan, 6500,- was verdwenen. Het geld was van zijn werkgever, een scheepsbevrachtingskantoor, waarvoor hij tot laat in de nacht diverse schepen in Amsterdam had bezocht. Toen hij thuiskwam en zijn tas nakeek, bleek het geld er niet meer !n te zitten. Op ver moeden van deze diefstal heeft de po litie inmiddels een inwoner van Velsen aangehouden. AMSTERDAM, 6 febr. Uit het Wes terdok is een brandkast opgedregd, die aan de achterzijde geforceerd was. De brandkast bleek gestolen te zijn uit een zaak aan de Bickersgracht. Vannacht hoorde een boven een foto- handel aan de Prinsengracht wonen de leerling-fotograaf tegen het raam tikken. Hij keek uit het raam en zag een man staan, die in de zaak naar binnen keek. De fotograaf ging naar beneden en hoorde glasgerinkel. De winkelruit bleek te zijn gebroken, ver moedelijk doordat een inbreker naar buiten was gesprongen. Toen men ongeveer een maand bezig was, kwam de NBC toevalligerwijze in contact met de gravers, die toestem ming tot verfilming van hun werk ver leenden. Daarbij was uiteraard de grootste voorzichtigheid geboden. Ca meraman Peter Dehmel stelde zich vrij willig voor dit gevaarlijke maar uiterst boeiende werk beschikbaar. De eersten die op 15 september van het vorig jaar veilig het westen bereik ten, waren een jonge vrouw met haar kind. Nog 57 anderen in de leeftijd van zes maanden tot 70 jaar volgden. Tot hen behoorden de 29 Oost-Beriijners die op 22 september tegelijk door de tun nel naar de vrijheid kropen. En ook hiervan heeft men filmbeelden kunnen opnemen. Verslaggever in deze dra matische documentaire is Piers Ander son. Het Nederlandse commentaar wordt gesproken door Arie Kleywegt. Mr. G. B. J. Hiltermann stelde de twee bewindslieden in AVRO'» televisie rubriek „Commentaar" vragen over de ritieke en economische toestand, die ootstaan na de mislukking van de besprekingen te Brussel over toetre ding van Groot-Brittannië tot de Euro pese Economische Gemeenschap. Minister De Pous zei in antwoord op aan hem gestelde vragen, dat hij aanneemt, dat de verdere uitbouw van de Europese Economische Gemeen schap tot stilstand zal komen maar men mag niet verwachten, dat nu meteen de welvaart zal afnemen. Als taken van de Nederlandse regering op korte termijn ziet minister De Pous in de eerste plaats te werken voor economische samenwerking in Atlan tisch verband en. wat de E.E.G. be treft, te blijven streven naar toetreding van Groot-Brittannië. Het doel van de Nederlandse re gering is niet de werkzaamheden in de EEG nu maar stop te zetten, maar de uitbouw zal feitelijk tot stilstand komen. Hij noemde als voorbeelden, dat het thans mogelijk zou zijn met één slag alle binnentarieven af te bre ken. maar Nederland zou onder deze omstandigheden daaraan niet kunnen meewerken, tenzij tegelijkertijd ook de buitentarieven drastisch zouden wor den verlaagd, want anders zou de kloof met Engeland of de andere lan den gaan verbreden. Het is duidelijk, dat Frankrijk daaraan met zijn nieuwe conceptie niet kan meewerken. Minister De Pous noemde verder de landbouw en de buitenlandse inves teringen als voorbeelden. Frans protec tionisme zal leiden tot uitsluiting van Amerikaanse en Britse investeringen. Ook stimulansen voor de afzet van be paalde produkten zullen ontbreken, bij voorbeeld voor bepaalde Nederlandse landbouwprodukten. Maar ook de Fran se landbouw zal door het niet toetreden van Engeland een belangrijk afzetge bied missen. (Advertentie) 100 voor uw oude radio of platenspeler, bij aankoop van een der nieuwste radio grammofooncom binaties. Stap eens bin nen, bewonder de vele fraaie modellen en vraag demonstratie. Geniet van de fantastische Hi-Fi- en stereoweergave Gemakkelijke betalings voorwaarden en een vol- ledige garantieservice die uniek is! Dat geeft alléén TELE- RAMA Nieuwe Groenmarkt 2 Gen.CronjéstraatlS Haarlem tel. 15220-57900 (Van onze radio en tv-redacti«) HILVERSUM, 7 febr. De N.T.S. zal maandag om kwart over tien op namen uitzenden van het dertiende Italiaanse Songfestival, dat zaterdag in het Casino van San Remo wordt ge houden. Willem Duy» verzorgt het commentaar. CONTACT De AVRO-t.v. zenndt vanavond „Het huis van Bernarda Alba'* uit, een toneelspel, (lat de grote Spaanse (lich ter Frederico Garcia Lorca kort voor zlin vroegtijdige dood geschreven heeft. Het behoort tot Lorca's beste stukken met „De Bloedbruiloft" en „Ter- ma", (11e, ook toen ze in Nederland werden gespeeld grote indruk hebben gemaakt. Garcia Lorca was een van de grote dramatische schrijvers van onze tijd. Vooral in de hierboven genoemde wer ken gaf hij blijk van een uitzonderlijk beeldend vermogen. De samenleving, die hij in „Het huls van Bemarda Al- ba" kritiseert door er een geladen te kening van te geven, lijkt verwant aan die van zijn geboortestreek, Andalusië, meer in het bijzonder de streek van Granada. Overeenkomstig de gevestig de gebruiken overheerst Bernarda Alba. in het begin van het spel juist wedu we geworden, haar gezin, dat uit vijf dochters en haar personeel bestaat: een volkomen matriarchale samenleving. ZU leeft evenwel op de breuk der tijden: de opperheerschappij ontglipt haar, zo is de suggestie van het slot van het spel. Met meesterlijke beheersing geschre ven is het met spanningen geladen. De suggestieve, sterke dialogen roepen si tuaties en karakters overtuigend op. Er gloeien felle hartstochten in, die van het begin af aan tot botsingen leiden. In sterke, donkere lijnen worden de span ningen getekend, die het stuk laden met een tragiek, die nog niet tot volle ont plooiing gekomen is als het stuk met de zelfmoord van de jongste dochter be sluit. HILVERSUM, 7 febr. In het AVRO-programma vanavond om half 8 de maandelijkse kroniek Flits, om half negen een kijkje achter de scher men van het toneel getiteld „Toi, tol, tol". Het televisiespel werd geschre ven door Federico Garcia Lorca. In „Het huis van Bemarda Alba" verzet de jongste van de vijf dochters zich tegen de tyrannieke moeder, die hen alle contact met de buitenwereld heeft verboden. „De Leeuw van Vlaanderen" is het boek van de Vlaamse romanschrijver Hendrik Conscience, dat door de AVRO in een bewerking van dr. H. P. Schrö- Jacqueline Frangois, de Franse vedette, was woensdagavond op het t.v.-scherm te zien. BUSSUM. 7 febr. De reportage van de voetbalwedstrijd Reims-Feijen- oord in Parijs, die de Franse televisie ons gisteren voorschotelde, was van niet al te beste kwaliteit. De camera's konden het bij tijd en -vijle niet hele maal bijhouden. Ook de beeldsc.herpte was niet florissant. Maar natuurlijk vergoedden de spanning waarin het sportgebeuren gedompeld was en de rechtstreekse actualiteit veel, zo niet alles. Vooraf had mr. Hiiterman ln „Com mentaar" een Interview met zowel mi nister Luns als minister De Pous. Zulks natuurlijk naar aanleiding van de EEG. Twee interessante vraagge sprekken, naar het ons wil voorkomen. In „Domino" trad na de voetbalwed strijd Jacqueline Francois op. Zij zong verschillende oude en nieuwe liedjes. Afgaande op de laatste zou men ove rigens wel haast denken dat men het nu met het Franse chanson wel gehad heeft. Een liedje over Berlijn, dat zo „ziek" en zo „verdeeld" is en dat be gint met de regel „Berlijn, ik heb je zoveel kalmer gekend", kan ook in het Frans niet. Zelfs niet als Jacqueline er een pruillip bijtrekt. Hi Hn. der en onder regie van Bert Dijkstra voor de microfoon wordt gebracht. De NCRV brengt over de andere zender „Samen uit en samen thuis". (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. HILVERSUM I, «08 m. - AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Pianospel: lichte muz. 18.80 Sportpraatje. 18.35 Ge sproken brlet. 18.40 Amerlk songs. 19.00 V. d. kind, 19.05 Caroussel, progr, dat alle kanten opgaat. 20.00 Nws. 20.05 Radlo-Kamerork. en sol.: klass. en mod. muziek. 21.00 Do leeuw van Vlaanderen, hoorspel. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Nwe gram. platen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 18.05 Lichte gram. 18.15 Sportruhr. 18.30 Musette-ens. 18.50 Soc perspectief, le zing. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing: A.R. 20.00 Wij poetsen de plaat. 20.20 De jeugd op eigen wieken, hoorspel. 20.50 Samen uit, sa men thuis, gevar. progr. 22.00 Kerkorgel- conc 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23.00 Platennws 23.30 Vers in het gehoor, lit. progr. 23.55-24.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East, reg. progr. 20.00 Gevar. progr 20.30 BBC Schots ork. 21.30 Discussie. 22.00 Caba retliedjes. 22.30 Wetensch. overz. 23.00 Nws. en journ. 23.30 Gevar. muziek. 23.45 Pari. overz. 23.59 Weerber. 24.00 Nieuws. 0.02 Voordr. 0.15 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.: 18.00 Gevar. progr 18.31 Gevar. progr. 19.33 Sportoverz. en uitsl. races. 19.45 Hoorspel 20.00 Nws. en Jour naal. 20.31 Hersengym. 21.00 Radioshow. 21.30 Nws., sportber. en act. 21.41 Sa menzang. 22.00 Vragenbeantw. 22.30 Ge varieerde muz. 23.31 Jazzmuz. 0.55-1.00 Nieuws. NDR, WDR, 309 m.19.00 Nws. 19.35 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.15 Mod. muziek. 24.00 Nws. 0.20 Jazz muziek. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK Hl, 280 en 235 m.: 18.00 Lichte muz. 18.59 Nws. 20.00 Moderne en klass. muziek. 23.10 Gevar. muz. 23.52-24.00 Weerber. en nws. BRUSSEL, 324 m.18,00 Nws. 18.03 Koormuz. 18.18 Paardesportber. 18.20 V. d. soldaten. 18.60 Radiokron. 19.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 220 m.12.00 Schoolrad. 13.00 Lezing of voordr. 13.15 Brievenbeantw. 13.45 Me dedelingen. 13.55 Weerber 14.00 Nws. 14.10 Hoogtepunten u. d. progr. v. d. afgelopen week. 15.00 Schoolrad. 16.00 Gevar. muziek. 16.30 Klankb. 17.00 BBC Northern Orchestra. ENGELAND, BBC Ugnt Progr., 1500 en 247 m.: 12.00 Voordr. 12.15 The Da- les, dagb. 12.31 Lichte ork. muz. 13.00 Pop gram. 13.31 Gevar. progr 14.31 Gram. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Orgelspel en tenor: verz. Èrogr. 16.31 Muz. b. h. werk. 17.15 The iales, dagboek. 17.31 Uitsl. races 17.32 Gram. v. d. Jeugd. NDR, WDR, 309 m.12.00 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16.00 Klass. kamermuz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar, muz. FRANKRIJK Hl. 280 en 235 m.: 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc.klass. en mod. muziek. 14.10 Kamermuz. BRUSSEL, 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. muziek. 12.50 Beursber. 13 00 Nws. en weerber. 13.16 Gevar. progr. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.08 Spaanse en Zuldamerk. muziek. 17.00 Nws. en weer bericht. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Duit se les. BRUSSEL, 484 m.: 12.80 Gevar. progr. en act. 14.03 Belgische muz. 15.03 Lichte muziek. 16.03 Operafragm. 17.00 Nws. 17.15 Act. en weerber. 19.40 Operettemuz. 20.00 Sym- fonleconc.mod. en klass. rauz. 21.45 Klass, en mod. Kamermuz. 22.00 Nws.- overz. en ber, 22.16 Liedjes. 23.0t Nws. 28.05-23.45 Opera- en Belcantoconcert. BRUSSEL. 484 m.: 19.80 Nws 20.00 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. 32.58 Nws. HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ocntendgym. 7.20 Soc. strijdl. f.23 Lichte ochtendklanken. (7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdl. 8.18 Lichte gram 9.00 Gym. v. L vrouw. 910 Mod. gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Klass. en mod. kamer muziek. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte ork. muz. 12.20 Regeringsuitz. V. d. landb. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12.33 Sport en recreatie, afge wisseld m. gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Pianospel en zang. 14.00 Vlooi en gitaar: klass. en mod. muziek. 14.25 Li terair progr. 14.45 Kerkorgelconc. 15.00 Wat ons bezig houdt: radio-forum. 15.40 icht tnstrum. ens en zangsol VARA: 16.00 Licht lustrum, ens. en zangsol. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Tijd voor teen agers. 17.50 Actualiteiten. HILVERSUM H, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.25 Klass. gram 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 V. a. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Fluit en plano. 11.15 In 't zilver, progr. v oudere luis teraars. 12.00 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Meisjeskoor en licht instrum. kwintet. 12.53 Gram. event, act. 13.00 Nws. 13.15 Per plaat door Zweden. 13.45 Lichte gram. 14.05 Schoolradio. AVRO: 19.30 Maandelijkse TV-kroniek. NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Act. 20.80 Toi, tol, tol, doc. over het toneel. 21.00 Het huis van Bernarda Alba, to neelstuk. 22.20 Meer dan niuz! ol Meer dan muziek?: Is leder geestelijk lied be langrijk voor uw geloofsleven, vragen beantw. NTS: 22.50-22.55 Journaal. DUITSE TELEViSlEPKOGR. (Reg. progr.: NDR: 18.20 Progr. over zicht. 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier und Heute, Journ. 19.15 Slagzinnen van de eeuw. NDR: 19.25 Schoolblijven voor volwassenen). 20.00 Journ. ei. weer- overz 30.20 Balans ln bewegende delen. 20.35 Jahren danach: Reunion Day, spel. 21.85 Teken des tljds: Da ontevreden vrouwen. 22.26 Nws. 22.35 Europ. kam pioenschappen IcunstriJden. DUITSE TELEV1S1EPROGR. TWEEDE PROGR. Regionaal progr.: 19.30-20.00 WDR: Prisma van het Westen. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Wervelstorm Carla, doe. 20.50 Vasten is geen carnaval 22.20 Met andere ogen, lezing. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 14.16 Schooltelevisie. 18.30 Ber. 18.33 V. d. kind. 19.00 Progr. over Grieken- tand. 19.30 De soc. gedachte. 20.00 Jour naal. 20.30 Wedstr progr. 21.30 Nwe tilms. 22.00 Literair progr. 22.50 Journ. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 V. d. teenagers. 19.30 Penelope, progr. v. d. vrouw. 20.00 Nws. 20.25 Politiek debat. 20.55 M'eine Stadt sucht einen Mörder. film. 22.30 Nieuws. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00-18.00 V. d. Jeugd. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 14.05-14.40 Schooltelevisie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 9