Ook prof. F. Duynstee en mr. J. Ie Poole vóór gratie aan oorlogsmisdadigers DE STALEN EEUW In principe akkoord over honoraria T.V.-musici Recordproduktie chemische vezels in 1962 ICV en IVV over situatie in SPANJE Algemeen belan g van de Kerk H ASPIRIN'* LUISTEREN NAAR: KIJKEN NAAR: IP Conclusie Van Bemmelen-Pompe in Juristenblad onderschreven Stijging van 12 in West-Europa Toeslag werkloze landarbeiders GRIEP! Zaterdag Maandag Zondag Zaterdag Zondag Maandag <577? DEM KA U proeft de moutwijn Vanavond Zondag Marcel Thielemans mogelijk opvolger van Tony Schifferstein inTer LIEFDE EN BEGRIP OP HET CONCILIE Apostolaat van het aebed Boulevard Buitenland Buitenland ZATERDAG 16 FEBRUARI 1963 PAGINA KONINKLIJKE DEMKA STAALFABRIEKEN N.V. - UTRECHT TEL. 030-42824 Beleg modem - beleg in UNIE U bent goed uit in DUITSLAND daar staat BAYHZ achter Buitenland (Advertentie) DEN HAAG. 18 febr. Prof. mr. F. J. F. M. Duynstee, hoogleraar te Nijmegen, en mr. J. Ie Poole sluiten rich in een gezamenlijk artikel in het Nederlands juristenblad aan bU de conclusie van de hoogleraren in het strafrecht prof. mr. <J. M. van Bem- melen en prof. mr. W. P. J. Pompe, dat thans het tijdstip is aangebroken voor gratieverlening aan de nog in Ne derland gedetineerde Duitse oorlogs misdadigers. Zoals bekend gaat het hier om Aus der Fünten, Fischer, Ko- talla, en Lages. Prof. Duynstee en mr. Le Poole be hoorden tot degenen, die enige maan den na de bevrijding het initiatief heb ben genomen tot de oprichting van de stichung „Toezicht politieke delinquen ten" die zich ten doel stelde, degenen die in de oorlogsjaren de rechtsorde hier aanrandden, te helpen bij de terug keer tot normale verhoudingen. Prof. Duynstee is oud-voorzitter en mr. Le Poole oud-directeur van deze stichting, die „weliswaar om praktische redenen" haar bemoeiingen beperkt tot degenen, die op 10 mei 1940 de Nederlandse na tionaliteit bezaten. De schrijvers van het artikel voegden er echter aan toe, dat de nationaliteitskwestie nauwelijks een rol speelt „in die schokkende en verbijsterende gevallen, waarin het le ven van de mens, van de jonggeborene tot de grijsaard is opgeofferd aan de triomf van een waanzinnige ideologie". De schrijvers stellen, dat men dege nen, die leefden in de collectieve gees tesgesteldheid die ontstaan is, door dat in 1933 een criminele ideologie als staatsbeginsel werd aanvaard een collectief delict en met die ideologie waren doordrenkt, niet zon der meer op dezelfde manier per soonlijk verantwoordelijk kan stellen voor hetgeen zij misdeden, zoals wij ln de strafrechtspraak van oudsher gewend zijn te doen. en dient, zo zeggen zij, de vier Duitsers te beschouwen als individuele mensen en wij behoren jegens hen de norm te hanteren, die voor ieder geldt aan wie hier de zwaarste gevangenis straf wordt voltrokken: geen mens wordt levenslang uit de maatschappij verwijderd, tenzq overtuigend is ko men vast te staan, dat zijn agressie een voortdurend gevaar der gemeen schap blijft vormen. zou onze tijd kunnen heten. Want op stalen raderen draait de machinerie van onze civilisatie-stalen schepen, stalen motoren, kleppen, zuigers, treinen, rails, stalen machines voor de produktie van vrijwel alles wat wij dagelijks gebruiken. Maar ook het staal 'moet worden bewerkt. Dat gebeurt met staal - hoogwaardige staal- legeringen van bijzondere samenstelling, aangepast aan een bijzonder doel. Deze hoogwaardige staallegeringen vormen een van de specialiteiten van DEMKA. DEMKA, een begrip dat staat voor kwaliteit en betrouwbaarheid, steunend op 60 jaren kennis en ervaring in de staalfabricage, nimmer af latende zorg en nauwgezetheid, voortdurende kwaliteitscontrole en constant wetenschappelijk speurwerk naar nieuwe toepassingen en mogelijkheden. Het streven naar een snelle ontwikkeling van deze mogelijkheden komt o.a. tot uitdrukking In de onlangs tot stand gekomen samenwerking met The Carpenter Steel Company, een van de bekendste speciaalstaalfabrieken In de Verenigde Staten. DEMKA produceert speciaalstaal van de allerhoogste zuiverheid en kwali teit, zoals snelstaal, gereedschapsstaal, corrosie- en hittebestendig staal, gelegeerd en ongelegeerd constructiestaai - ook In de reeds bekende produkten als staalgietwerk en staal in gewalste, gesmede en getrokken uitvoering. CONTACT HILVERSUM, 16 febr. De onder handelingen tussen de Nederlandse Toonkunstenaars Bond (NTB) en de Nederlandse Televisie Stichting (NTS), welke gisteren hier werden gehouden, zijn tot volle tevredenheid van de bei de partijen verlopen. „Wjj zijn in prin cipe tot een zeer gunstig resultaat ge komen", vertelde na afloop van de ver gadering de heer H. Meijer, voorzitter van de NTB. „Wat beide partijen thans (Advertentie) PAKIJS, 6 febr. Het Jaar 1962 is volgens een mededeling van de in ternationale commissie voor rayon en synthetische vezels een zeer gunstig Jaar geweest voor de industrie voor textiel van kunst- en synthetische ve zels. Alle produktierecords, die in 1961 tot stand kwamen, zijn sterk overtrof fen. BRUSSEL, 16 febr. (KNP) In een verklaring van het gemeenschap pelijk actiecomité van het Internatio naal Christelijk Vakverbond en het In ternationaal Verbond van Vrije Vakver enigingen, dat op 12 en 13 dezer te Brussel bijeenkwam, wordt vastgesteld dat ondanks alle beweringen van de Spaanse regering over een geleidelijke vrijmaking van het huidige regime, met name ten aanzien van de vakbewe gingsrechten en de industriële betrek kingen, de feiten overduidelijk aanto nen dat het Franco-regime, zoals trou wens elk totalitair stelsel, niet vatbaar is voor een dergelijke democratische ontwikkeling. De verklaring zegt verder dat het stabiliseringsplan van de regering na drie jaar geen merkbare verbetering heeft gebracht in de sociale en econo mische toestand van de Spaanse arbei der en dat derhalve duizenden noodge dwongen werk zoeken in het buitenland. Ondanks het herhaalde aandringen bt) de huidige Spaanse regering door de internationale arbeidsorganisatie om de vakbewegingsrechten te eerbiedi gen, wordt tegen elke actie van de ar beiders ter verbetering van hun levens omstandigheden en het herstel van hun fundamentele rechten een politiek van represaille en onderdrukking gevoerd. Zolang het huidige regime blijft be staan, zullen het I.C.V. en het I.V.V.V. ziel. met alle kracht verzetten tegen de opneming of associatie van Spanje in de Europese Economische Gemeen schap. Daarentegen wordt in de ver klaring de hoop uitgesproken, dat een vry en democratisch Spanje in het groeiende Europa spoedig de plaats zal kunnen innemen waarop het recht heeft. DEN HAAG. 16 febr. Het bestuur van de bedrijfsvereniging voor het agrarisch bedrijf heeft besloten een koudetoeslag te verstrekken aan werk lozen. De toeslag bedraagt voor gehuw den en kostwinners 1,20 per dag met een maximum van 33 en 0,60 per dag met een maximum van 17,50 voor de alleenstaande, ongehuwde niet-kost- winners van achttien jaar en ouder. De toeslag wordt berekend naar een zesdaagse werkweek en over de dag, dat in de periode van 7 januari tot en met 9 februari werkloosheidsuitkering werd genoten. De uitbetaling van de toeslag geschiedt zo mogelijk komen de week. De Algemene Nederlandse bond van Gepensioneerden, de Centrale Raad ter behartiging van gemeenschappelijke pensioenbelangen en de Bond van ge pensioneerden bt) Spoor- tram- en an der vervoerpersoneel hebben in een schrijven aan de minister van Binnen landse Zakr- »en koudetoeslag voor de ambteijj'' lensioneerden bepleit. Indien act" dienenden een koudetoe slag wordt I f-gekend, wensen de bon den dit eveneens voor de gepensioneer den. Volgens de jongste ramingen van de commissie bereikte de wereldproduktie van chemische vezels in 1962 een om vang van 3,94 miljoen ton tegen 3.525.000 ton in 1961, een toeneming dus van 12 procent en precies het dubbele van de toeneming in 1961 ten opzichte van hef voorafgaande jaar. De produktietoeneming liep van land tot land sterk uiteen en varieerde van 2 procent in Japan tot 22 procent in de Verenigde Staten met een tussenper- centage van 12 procent voor West-Euro pa (O.E.S.O. en Finland). De totale produktie van synthetische garens en vezels in de Verenigde Sta ten, West Europa en Japan is in 1962 vergeleken met 1961 met 30 procent toe genomen en vergeleken met 1960 met meer dan 50 procent. In Europa was het groeipercentage in 1962 vergeleken met 1961 het sterkst, namelijk 36 pro cent tegen 29 procent in de Verenigde Staten en 20 procent in Japan. Daar tegen was het in 1961 Japan dat verge leken met het voorafgaande jaar de grootste toeneming voor Europa en de Verenigde Staten bereikte. Dank zij deze zeer sterke toeneming is het aandeel van de chemische ve zels in de wereldproduktie van de voor naamste textielvezels in 1962 op 25 pro cent gekomen bij een percentage van 65 procent voor katoen en van 10 procent voor wol. De percentages van 1952 wa ren resp. 15, 75 en 10 procent. te doen staat is, om de basis waarop wij tot elkaar zijn gekomen ter goed keuring voor te leggen aan voor wat de NTS betreft het bestuur en voor wat de NTB betreft het hoofdbestuur en de ledenvergadering". De besprekingen, die gehouden wer den in de VARA-studio, zijn, nadat men vorige week dinsdag en vrijdag reeds tot redelijke uitgangspunten was geko men, in een voor alle partijen plezie rige sfeer verlopen. Wat het uiteinde lijke tarief zal worden, waarvoor tele visiemusici zullen gaan spelen, is nog geheim. Eerst wanneer alle betrokke nen zijn ingelicht wil men hierover na dere mededeling doen. Destijds werd als voorwaarde een honorering van ten minste 75 gesteld. Dinsdagmiddag zal in een officiële vergadering van het hoofdbestuur in Hilversum het door de delegatie be reikte resultaat worden voorgelegd. Te vens zal dan worden besproken hoe het secretariaat zal worden geleid, van het moment dat de heer Ferares zijn ont slag nam tot op de dag dat het NTB- congres zal worden gehouden, dit is over ongeveer vijf weken. „Nu beide partijen de NTS en de NTB, in principe tot een vergelijk zijn gekomen, zijn we niet meer gebonden aan de door de Stichting van den Ar beid gestelde termijn van veertien da gen", aldus de heer Meijer. „Afgespro ken is om het hele probleem op een rustige manier af te werken. De musici zullen de bereikte hogere honorering ontvangen met terugwerkende kracht, dat is vanaf het moment dat de boy cotactie werd opgeheven". De heer Meijer vertelde tot slot door hetgeen thans is bereikt „zeer opgelucht" te zijn. HILVERSUM, 16 febr. In het AVRO-programma om half acht Lui paard op Schoot, waarin het echtpaar Denis ons ditmaal meeneemt naar het stroomgebied van de Zambesirivier. Om half negen het maandelijks programma „Sterren en Streken", dat ditmaal uit Den Bosch komt. De advocaten Pres ton en Preston tonen zich vanaf tien voor tien weer slagvaardige verdedi gers. In het radioprogramma van de KRO „Tierelantijnen", is tussen negen en tien uur Henriëtte Davids nog eens te beluisteren, omringd door een keur van artiesten. De VARA presenteert hoofd zakelijk lichte muziek van Nederlandse bodem. HILVERSUM, 16 febr. Zondagmid dag rechtstreekse televisiereporta ges van ruby uit Toulouse en Wielren nen uit Calais, om tien over half vier onderbroken voor beelden van het Car naval in Viareggio. Het televisiefeuille- ton Arthur en Eva brengt de NCRV om kwart voor negen op het scherm, gevolgd door een documentaire over de ontdekkingsreiziger Scott. Het tweede deel van het luisterspel „De onweerstaanbare nachtegaal" wordt om acht uur door de KRO over Hilversum II uitgezonden. De avontu ren van bankier Thomas Lieven wor den vanaf negen uur door de AVRO op de andere zender gebracht. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM. 16 febr. Trombo nist Marcel Thielemans heeft van de KRO het verzoek gekregen voor het seizoen 1963-1964 de produktie van een radio-amusementsprogramma op zater dagavonden op zich te nemen. Hoe dit programma precies gerealiseerd zal worden is afhankelijk van het overleg dat Marcel Thielemans en de KRO hierover zullen hebben. Daar Tony Schifferstein met ingang van het komende winterseizoen beslo ten heeft de produktie van Tierelan tijnen niet meer op zich te nemen, zou het kunnen gebeuren dat dit program ma, dat reeds vanaf 1957 onder deze ti tel via de radio wordt uitgezonden, gaat verdwijnen Trombonist Marcel Thielemans (50) maakt deel uit van The Ramblers, bij welk orkest hij eind augustus dertig jaar in dienst is. Ook speelt hij in het KRO- dansorkest van Klaas van Beeck. Voor dat de heer Thielemans de definitieve opdracht krijgt zal hij eerst een aan tal proefprogramma's maken. (Advertentie) ^üiüiiii! N.V. Internationale Beleggings Unie „Interlinie", Postbus 617, Den Haag eer, laat allen, die meewerken aan het Concilie, in onderlinge liefde en begrip, het algemeen belang van de Kerk zoeken". Al dus luidt de pauselijke maandintentie voor februari van net Apostolaat van het Gebed. Uit de geschiedenis van de Oecume nische Concilies blijkt hoeveel en hoe grote moeilijkheden Uidens de werk zaamheden kunnen optreden door men selijke fouten. Met een dosis levenser varing ziet men hoe moeilijk een mens zich losmaakt van zijr eigen inzichten en vooroordelen, hoe lastig het hem valt alleen die dingen te zoeken, die tot een bepaald doel dienstig zijn, en daarnaar verder zijn oordeel te richten. Advertentie) Vakantie-veelzijdigheid begint éven over de grens... Duitsland! Prachtige verbindingen brengen u in nog geen dagreis naar de mooiste, de stilste plekjesl Geen taalmoei lijkheden, (gulle gastvrijheid en een goede keuken Bezoekt u hotels, "Gasthöfe", pensions of campings? Reist u per trein of auto? Naar welke streek gaat uw belangstelling uit? Schrijf ons uw voorkeur of vraag de alge- mene Dultsland-gids. Inlichtingen bij uw reisbureau, automobielclub en het UITS REIS-INFORMATIEBUREAU Spui 24. Amsterdam-C. Tel.24.12.43 Ook het oordeel van de Concilievaders kan gemakkelijk beïnvloed worden door de verscheidenheid van, en de tegen stelling tussen de verschillende naties, diocesane en reguliere clerus, de gelo vigen van verschillende ritus, van uit eenlopende cultuur of leeftijd of tus sen de verdedigers van diverse stel lingen en opinies. Prot. E Schille- beeckx, theoloog van het Nederlands episcopaat op het Concilie, heeft in een recent artikel deze strijd der geesten op het huidige Vatikaans Concilie aldus ge tekend „Dat er een geestelijke scheidings lijn loopt door het college der Conci lievaders kan i.iet ontkend worden, maar het is niet gemakkelijk haar een naam te geven. Aan beide zij den van de Uin wordt met heilige ijver gewerkt voor het heil der Kerk. Kronkelend loopt deze liln door het (IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIflIIIIIIIHIHIIIIIIIIIIIIflIIIIIIIIIIIIIIII o .iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimii wereldepiscop at neen. Van nationa le blokken is praktisch geen sprake, al zijn weinig landelijke episcopaten zo eensgezind als het Nederlandse episcopaat. De .scheidingslijn loopt dwars door de meeste .andelijke epis copaten heen, mogen zij nu van trans- alpijnse origine zijn of van Aziati sche of Zuid-Amerikaanse, zelfs Ita lië, Spanje en Noord-Amerika zien de lijn ergens door hun gelederen lopen. AAn beide zweien "an de haast onna speuriijke scheidingslijn denkt en werkt men vanuit eenzelfde geloof: het katholieke, apostolische geloof". Waar verschillende menser zijn, ziln ook verschillende meningen Zo was het i.p het eerste Aposteiconeilie. zo is het ook nu Herhaaldelijk heeft Joannes XXIII •rop rpwezen dal hef doel van het Con cilie is: het herstel ei. de vernieuwing van de gehele >.erk ilxarnm dient er alles besproken le worden wat van be lang is voor de unnerselp Kerk. Het gaat dus met om net welzijn van een of andere kerkprovincie. In het Concilie komt de wereldkerk, de kerk van alle volkeren tezamen. De Neder landse Kerk b.v. is een klein onder deel, misschien een zeel belangrijk on derdeel; het feit dat de Nederlandse kardinaal, mgr. Alfrink, tot een van de tien voorzitters werd gekozen, dat de meeste Nederlandse bisschoppen in een of andere commissie een functie kregen, en vooral het contact, dat ge legd werd met de Nederlandse deelne mers in de wandelgangen, wijs' op een bijzondere inbreng van ons episcopaat. Nederland heeft, verdiend nf onver diend, onder de Concilievaders de naam gekregen voorhoede te zjjn W;j zijn er trots op en terecht. Wij steken onze progressieve houding ook niet onder stoelen of banken, en menen een büna profetische taak te hebben in het twee de Vatikaans Concilie. Maar van de an dere kant kan er bij ons eer soort Fa rizeïsme binnensluipen; „Heer, ik dank U, dat wij niet zijn, zoals die anderen daar; de mensen van de begrippen-we reld, van devotional iteit, die nog geen flauw benul hebben van onze liturgi sche vooruitgang, en die nauweliiks we ten wat Oecumene betekent". Wij voe len ons getuigen voor de waarheid; van daar onze bewogenneid om datgene, wat het licht verduistert Maar wil de ze waarachtig zijn, dat zij nooit door generaliseren en Dbkvernauwing de methode mogen volgen van de onwaar heid, die zij bestrijdt De waarheid mag niet gebruikt worden als een knuppel om anderen te treffen en pijn te doen. Anders zou het wel eens kunnen zijn, dat deze knuppel ais een boomerang terugkomt en juist 'atgene belemmert, dat wij zo graag als doorbraak wensen. „Alleen een serene waarheidsliefde van het thuisfront za, de doorbraak van het Concilie kunnen voltooien". En hiermee geeft prof. Seh'llébeeckx aan wat de Paus noefnt .onderlinge lief de en begrip' Deze onderlinge liefde en begrip wor den verwacht van de Kerkvaders, doch ook van het thuisfront Er is reeds vaak op gewezen, dat alle gelovigen op hun manier medewerkers zim aan het Con cilie Uiteindelijk is de maandintentie niets andfs dan de vertaling van Paulus' bede aan de Fiiippenzen: ..Moge Uw liefde steeds meer i.ener <t m helder inzicht en fijngevoeligheid om te kun nen onderscheiden waar het op aan komt". i BUSSUM, 16 febr. De actualitei ten-rubriek „Brandpunt" van de KRO wat, ditmaal helemaal gewijd aan het Nederlands-Duitse verdrag en zij gaf daarbij blijk van een gave kritische Instelling. Meteen daarop volgde een aflevering van „De fuik", die ons de tweede wereldoorlog dus nog eens op weer een andere manier in herinnering riep. „De koppige kelner" bestond ove rigens weer eens voor een overwegend deel uit „het verhoor", maar het ging ditmaal wel om een goed gecon strueerd en dus spannend verhaal. En Julien Schoenaerts bleek een waardig tegenspeler van Frits Butzelaar. In „Boulevard" was Johnny Kraay- kamp zeer wel op dreef. Hij bevestigde zich bekwaam in zijn faam als „man- netjes-maker". En men keek vooral met plezier naar zijn optreden als de argeloze man, die in de hall van het hotel een telefoonnummer aanvraagt. „Schatten op zolder" beleefde een tweede aflevering. De presentatie was dit keer in handen van Lies de Wind. En daarmee had het programma dat toch wat praatzuchtig uitviel wel gewonnen, menen wij. Tenslotte was er de voorlaatste uit zending van „Kinderen van ons volk", die de volwassenheid van de zwakzin nige tot onderwerp had. Een respec tabel werkstuk in een zeer respectabe le serie, waarop wij nog nader terug zullen komen. H. HN. (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. (Advertentie) 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb. V. d. middenstand. 13.20 Klass. en mod. 14.40 Praatje. 15.00 Wenken voor de tuin. kamermuz. 13.45 Wikken en wegen, lez- 15.30 Rep. 16.00 BBC Symf.-ork. en viool: 14.00 Moderne kamermuz. 14.30 SchrtP - - eens aan Wilma Wijs, hoorsp. 16.00 Zes- HILVERSUM I, 402 m. - VARA: 18.00 Nws en comm. 18.20 Licht lnstr. kwintet. 18.40 Lichte gram. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Christendom in ont moeting met wereldgodsdiensten, lezing. 19.45 Klass. gram. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Walsork. 20.35 De Ramblers Bandshow. 21.10 Lichte gram. 21.35 Soc. comm. 21.60 Gram. 22.00 Als de klok dertien slaat, serie korte hoorspelen: 1. De weg naarlspahan. 22.30 Nws. 22.40 Chansons 23.10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Klass. en moderne muz. In de pauze: 16.57-17.12 Lez. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Ntys. en joum. 19.45 Lich te muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd progr. 21.25 Liefdadigheldsoproep. 21.30 Hoorsp. 22.00 Klankb. 23.00 Nws. 23.10 Herdenklngsprogr. 23.50 Epiloog. 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02-0.45 Piano recital. ENGELAND. BBC Light progr. 1500 en 247 m12.30 Kerkd. 12.55 Progr.- overz. 13.00 Verz. progr. 14.30 Amus. muz. 15.00 Radioshow. 15.30 poorspel. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 18.0O de beste nieuwe gram. platen.18.00 Ge- Kunstkron 18.30 Licht instr. kwartet, var. progr. 19.00 Liedjes. 19.30 Gevar. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.22 progr. 20.30 Nws. 20.35 Ouderwetse dans- cciia tia.il v» miia uiwi o^/. tig minuten voor boven de zestig. 17 Oude liedjes. 17.15 Streekuitz.Gronin gen. 17.35 Elektr. orgelspel. 17.50 Milit. commentaar. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Dagopening. 7.Z® Oude gram. muz. 7.35 Sportultsl. v. zat. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijd» muz. (opn.). 8.30 Lichte gram. muz. 9 V. d. zieken. 9.35 Licnte gram. muz. 9.40 V d. vrouw. 10.10 Klass. gram. muz. Ï0.20 Theologische etherleergang- 16.00 Fllmkron. 17.00 De Top twenty en 11.05 Vocaal kwartet. 11.30 Lichte muz. Sportpraatje. 19.30 De Oelewappers, licht progr. 20.00 Popul. klass. gram. 20.50 Lichtbaken. lezing. 21.00 Tierelantijnen, gevar. progr. 22.00 Koorzang (gr.) 22.20 0.55-1.00 Nws. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nwe klass. gram. 23.55-24.00 Nieuws. muz. 21.30 Godsd. samenzang. 22.00 Ge var. muz. 23.00 Lichte muz. 0.30 Lichte muz. 0.50 Avondgebeden en gewijde muz. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 V. d. jeugd. 18.15 Gevar. muz. 18.40 Idem. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sport. 19.45 Pari. overz. 20.00 Licht progr. 20.30 Gevar. progr. 2i.30 Hoor spel. 23.00 Nws. 23.10 Boekbespreking. 23.45 Avondgebeden. 23.59 Weerbericht 24.00 Nws. 0.02-0.45 Kamermuziek ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m.: 18.00 Sportoverz. 19.00 Verz. progr.: orgelspel. 19.30 Gevar. muz. 20.00 Nws. en journ. 20.24 Voetbaluitsl. 20.31 Ork. conc. 21.30 Nws. en sport. 21.40 Twintig vragen. 22.10 Gevar. muz. 23.31 Lichte ork. muz. 0.15 Lichte gram. 0.55-1.00 Nws. NDR-WDR, 309 m.18.55 Klokgelui en koorzang. 19.00 Nws. 19.30 Koormuziek. 21.45 Nws. 22.10 Klass. muz. 22.35 Dans- muz. 24.00 Nws. 0.10 Jazzmuz 1.00 Dans muziek. 2.00 Weërber. en gevar. muz. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.21.09 Nws. 21.16 Hoorspel. 23.40 Gevar. muz. 23.52-24.00 Nws. BRUSSEL, 324 m.18.00 Nws. 18.03 Koorzang. 18.28 Paardesportber. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. en weerber. 19.40 Amus. muz. 20.00 Cabaretprogr. 21.00 Belg. muz. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.05 Amus. progr. 23.30 Amu sementsmuziek. 23.55-24.00 Nws BRUSSEL, 484 m.: 18.03 V. d. teenagers. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 21.00 Chansons. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nieuws. NDR-WDR 300 m: 12.00 Klass. en mod. muz. 13.00 Nws. 13.10 Solistenrec. 14.45 Oude muz. 15.30 Uit Franse opera's. 16.30 Amus. muz. 18.15 Klass muz. 19.00 Nws. 20.00 Der Graf von Luxemburg, ope rette. 21.35 Musette de Paris. 21.45 Nws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Dansmuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.15 Klass. muz. 1.00 Gevar, muziek. FRANKRIJK progr. III 280 en 235 m: 12.00 Nws. 12.10 Klass. en moderne muz. 17.45 Klass. muz. 21.30 Muz. van hedend. Franse componisten. 23.00 Gevar. muz. 23.52-24.00 Nieuws. BRUSSEL 484 m: 11.55 Gram. muz. 12.18 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.02 en 15.03 Idem. 17.00 Nws. 17.45 Klass. kamermuz. 19.30 Nws. 21.15 Amus. muz. 22.00 Wereldnws. 22.15 Chan sons. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nieuws. 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Fanfaremuz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. muz. 12.50 Progr.overz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Nws. 14.03 Opera- en Bel Canto- conc. 15.30 Sportprogr. 18.00 Nws 18.03 Pianorec. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nws. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Amus. progr 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.05 Amus. muz. 23.55-24.00 Nws. 12.00 Lichte gram. muz. 12.25 Voor boef en tuinder. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht ork. m. zangsolist. 12.53 Gram. muz.. event, act. 13.00 NW»- 13.15 Licht ens. 13.45 Oud Weense dan' sen (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Samen uit, samen thuis, gevar. progr. (Herh. van donderdag 7 febr J.I.). 15.40 Licht» gram. muz. 16.00 Bljbeloverd. 16.30 Ka? mermuz. uit heden en verleden. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Lichte gram. muz. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte gram muz. 17.50 Reg. ultz.Het kiesrecht ln Suriname, door dr. C. Nagte- gaal. HILVERSUM I. 402 m. VARA: 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, ge var. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. 10.00 Strijkork.oude muz. 10.30 Woor den van werkelijkheid, een serie uitzen dingen van gedichten van deze tijd. 10.45 Zondagochtend ln VARA-studio 5: gevar. progr. AVRO: 12.00 Pialenmatinee (plm. 12.30 mogelijke afgelastingen van wed strijden). 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13..17 Med. of gram. muz. 13.20 Knipperlicht: progr. voor alle weggebruikers. 14.00 Boekbespr 14.10 Oude Kamermuz. 15.00 Hou je aan je woord, lit. quiz. 16.00 Lichte muziek en zang. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 La tijns-Amerikaanse muz. 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws., sportultsl. en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Hervormde kerkd. [KOK: 19.00 Kinderdienst. 19.30 De Open Deur. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Licht ope ra- en operetteconc. 21.00 Het kan niet altijd kaviaar zijn, hoorspel (1). 21.40 Lichte ork. muz. 22.OU Planorecital: mod. en klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22 55 Med., sportultsl. 23.00 Met de Franse dag: nieuwe gram. platen. 23.25 Moderne tram. muz. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM U, 298 m. - KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. kamermuz. (gr.). 8.25 Inleiding hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV 3.30 Nws. en waterst. 9.45 Koorzang (gr.). CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Geref. kerkdienst (Vrijgemaakt). NCRV: 11.30 Vocaal dubbelkwartet. 12.00 Klass. gram. muz. KRO 12.15 Lichte gram. muz. 12.25 De springplankjonge arties- en. 12.50 Buitenl. comment. 13.00 Nws. •n med. 13.10 De stemvork: bel canto- trogr. 13.40 De kerk in Japan, lezing. 4.00 V. d. kinderen 14.30 Moderne ka mermuz. 15.05 Boekbesprek. 15.15 Thee .net babbelaars, verzoekprogr. voor de oejaarden. 15.55 De hand aan de ploeg, lez. 16.00 Sport. 16.30 Gewijde muziek. iKOR: 17.00 Ned. Herv. kerkd. 18.00 Het Geladen Scnlp. 18.30 De Kerk aan het werk: act. van het kerkelijk erf. 18.40 Luctor et Emergo, ktankb. NCRV19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samenzang geestelijke liederen. 19.30 De Openbaring aan Johannes, lez. KRO 19.45 Nws. 20 00 De onweerstaanbare nachtegaal, hoorsp. (deel 2) 20.45 Lichte gram. muz. 21.00 Klass. strijkkwartet (gr.) 21.30 Wisse- wassenlicht progr 21.50 Liedjes. 22.20????? 22.25 Boekbespreking 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Wereld ln wording, klankb 23.20 Retourtjes, een veertiendaagse terugblik op ons progr 23.55-24 00 Nieuws. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 Gelukwens en nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. muz. (Om 7.35 Van de voorpag., praat je) 8.00 Gelukwens, nws. en soc. strljdl. 8.18 Licht ens. met zangsolist. 8.45 Lich te gram. muz. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Klass. gram. muz. (9.35-9.40 Water standen). VPRO: 10.00 Zeggen of laten zeggen, overdenking, VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.20 Voordr. 11.40 Zangrec. 12.00 V. h. platteland. 12.05 Dansork. en zangsolisten. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Act. of gram. muz. 12.38 Licht instrumentaal ens. 13.00 Nws. 13.15 ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.00 Schoolradio. 13.00 Cricketwedstr. 13.10 Klass. en moderne muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. mu£: 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.30 Progr.v oor oudere luisteraars. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Voordr. 12.15 Dagboek. 12.31 lchte ork. muz. en sopraan. 13.00 Pop- gram. muz. 13.25 Voetbalrep. 13.31 Ge var. muzikaal progr. 14.31 Gevar. muz- 14.45 V. d. kinderen. 15.00 V. d. vrouW. 16.00 Dansmuz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 Dagboek. 17.31 Uitslagen races. 17.32 Gram. muz. v. d. jeugd. NDR-WDR 309 m: 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 OperamuZ- 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 NWS- 19.30 Klass. muziek. FRANKRIJK progr. lil 280 en 235 m: 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.25 Gram- muz. 14.30 Comedie., 16.00 Nieuwe gram- platen. 17.30 Gram. muz. BRUSSEL 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Landb. kroniek. 12.42 Pianorec. 12.50 Beursber. en progr. overz. 13.00 Nws. 13.15 Ka mermuz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio- 15.45 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.03 Beurs ber. 16.09 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Bariton en piano: klass. muz. 17.45 Fran se les. 484 m: 11.55 Gram. muz. 12.30 Gevar- muz. en act. 14.18 Operettemuz. 15.0® lchte gram. muz. 16.08 Klass. en mod- muz 17.00 Nws. 17.15 Muz. van Belg componisten. 16.36 WerelcLkampioensch. Z te Calais. IKOR: 17.00-18.13 AVRO: 19.30 Luipaard op schoot, TV- film. NTS: 20.0° Journ en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier 20.30 Sterren en streken, gevar progr. 21.50 De verdedi gers. TV-film. NTS. 22.45-22.50 Journaal. DUITS TELEVISIEPROGR. (Reg. progr.: WDR: 18.00 Die Woche Hier und Heute, Journ. NDR: 18.35 Pro gramma-overzicht. WDR: 18.40 Hier und Heute. Journ. NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR: 19.15 Marlo NDR. i9.25 Geheime opdraent voor John Drake.) 20.00 Jour naal en weeroverzlcht. 20 20 Amus progr. 21.30 Es began bel Bonaparte, Tv-fUm. 22.20 Duits-Noorse skikampioenschappen te Ruhpolding. 22.35 Laatste nws. 22.45 Het woord voor de zondag. 22.65 Erinnerst Du Dlch? comedie. DUITS TELEVISIEPROGR - 2e PROGR Reg progr. WDR 19.30 Prisma van het Westen 20.00 J turn en veeroverz. zicht 20.20 Voetbal aan de groene tafel, discussie 20 *0 Das Korn ist grtin. oeel- film FRANS-BELG TELE VISIE PROGR 18.30 Berichten 18 33 Mes trols fils, film. 19 00 Records De mens in de lucht. 19.30 Progr. over de fauna en de flora van de wereld. 20.00 Journ. 20.% Mon sieur Magoo et quelques autres.... teken film. 20.35 l'Escarpolette. gevar progr 21.00 'Homme de la olaine. film 22.40 Journaal. VLAAMS-BELG TELEVIS1EPROGR. 19.00 Folkloristisch progi 19.30 Echo, 20.00 Nws 20.25 Het Is JtJjd Dennis. rv-feuilieton 20.50 Canzonissima, finale van de reeks preselecties met het oog op de Grote Eurovlsieprljs van het lichte lied 1963 21.45 Qulzprogr 22.15 Hammond orgelrecital. 22.30 Nws. Toulouse. ClO CrOSS te ÏLttiaih. irvuiv doopsgezinde doopdienst. NTS^-\t Weekjournaal. 20.00 Sport in beeld. NC£v 20.30 De reis van hun leven, TV-fn1**: 20.45 Arthur en Eva, TV-feuilleton (de® 5). 21.20 De laatste reis van Scott, d°$' van de BBC. 22.05 Planotrio: Klass. 22.20 Dagsluiting. NTS: 22.30-22.35 Journ» DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 Evangel, kerkenbouw in het RÖJ* land, film. 11.30 Weekjourn 12.00 Intern» borreluurtje. 12.50 Overz. van de Pr5J gramma's van de lopende week. 13*J Reg. weekjourn. 14.30-15.00 V. d. Jeugn- 15.05 Omaru, een Afrikaanse Uefdesg®" schiedenis. 16.00-16.50 Dollars in Hu** und Füule, film. 16.55 Het Derde *Uj£' doc rep. 18 00 Rep. van de reporters* 18 30 Sportjournaal met om i9.50 Spo*!,. ber 20.00 Journaal en weeroverz. Eugen Onegin, opera. 22.40 Nws. 2Z.® Politieke uitzending. TWEEDE PROGR. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 VV zending van een sportwedstrijd van n weekend. 21.00 Die Probe, of: Die strafte Liebe. spel. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 15.00 Le Dimanche en Pantoufles. var progr 19.30 Remous film. ?u. Journ. 20.40 Le Chevalier de Mal®2e. Rouge, feuilleton. 21.uö Sans Rancuen 21.20 Film van Alfred Hitchcock. i>" Gevar. progr. 22.20 Journaal. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR- Mis 15.00 Landbou m de volleybal weds 11.00-11.40 Heilige kron. 15.30 Rep van de voueyoaj"---,^ Brabo-Puc en een rep. van de wer t kampioenschappen cycleuruss. 17.00 v de kleuters. 17.20-17.50 Panorama, week in beeld. 19.00 Rep van een car valsviering. 20.00 Nws 20.25 M, »eP- amus. progr. 21.10 Sportact 21.40 (VA 22.10 Doc. film over het Rode R 22.25 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.20 Verz. progr. 13.10 Kritieken NTS: 14.55 Eurovisie: Eerste deel rug bywedstrijd Frankrljk-Wales te Toulouse. 15.40 Carnaval te Viareggio 16.00 Tweede deel rugbywedstrijd Frankrljk-Wales te DUITSE TELEVISIEPROGR 17.0(1 Rep. 17.30 V. d. vrouw 18.16 Evang. kerkenbouw ln het

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 10