PETRI -I K R E M E R T Aangrijpende V oix humame" door Denise Duval FILMJOURNAAL JCOOT Aöemda Haarlem evms Samenwerking tussen polder en gemeente bij verbetering wegen allernoodzakelijkst Grote brand in Amsterdam Koffie Installatie moderator en benoeming van ere-leden TAXI 130 Schade aan voor raden: 5 miljoen Inform atieboek j e voor bewoners ftee Jeugdige redder gehuldigd De zwarte ridder van Cornwall De sheriff met de petticoat Het zwaard van Zorro Misdaad zonder genade Overige films ATAX-TAXI ZATERDAG 16 FEBRUARI 1963 f AGINA 2 Polder vergadering Haarlemmermeer 'INTERIEUR Vervolg van pagina 1 ZAADHANDEL JAN ROQZEN ALLES VOOR UW TUIN Kamerleden brengen bezoek aan Haarlem Pharmaceutr; sch werkbezoek Wijkcomité Haarlem-oost Expositie „Winters Haarlem" in Frans Hals museum „St. Joannes de Deo" krijgt zusterhuis Torengebouw van 30 meter Zilveren jubileum Regent St. Jacobsgodshuis Limburgs Symfonie Orkest JAARVERGADERING DWT Schaken „Het Witte Paard Hier en daar tekening in strijd Extra verkeerslicht op de Viersprong AERDENHOUT KRIJGT OSCAR MENDLIKLAAN FoitohanideJ'areiiii op maandagochtend dlicht Biljarten le klas libre KNBB Haarlem Oritu'tferJ'iiig „Raaks en Docikrdbuurt" Roxy Frans Hals Lido Cinema Palace Films Toneel Diversen Cabaret Tentoonstel 1 i ngen SLEUTEL WEG? DE SLEUTELSPECIALIST" Apotheken en doktefS' diensten 1.2.3.4.5 H.H. Missen in Dekenaat Haarlem Burgerlijke Standi HOOFDDORP, 16 febr. In de toe komst wil het bestuur van de Haarlem mermeerpolder nauwer fraan samen werken met de gemeente Haarlemmer meer met betrekking tot de aanleg en verbetering van wegen in Haarlemmer meer. Dit deelde gistermorgen de dijk graaf van de Haarlemmermeerpolder, de heer B. K. Buurman, mee tijdens de begrotingsvergadering van de hoofd ingelanden. Verschillende wegen in de polder behoeven grondige verbetering. Het polderbestuur hoopt vooral op een ruime financiële bijdrage van de ge meente. Pas wanneer met de gemeen te subsidieregelingen zijn getroffen, kan het polderbestuur overgaan tot verbete ring van de zogenaamde niet-planwe- gen, waarvoor geen. althans zo goed als geen bijdrage wordt verleend uit het wegenfonds. Het gaat hier vooral om de niet-planwegenWestelijke Hoofd weg, ter hoogte van de Beetsiaan, een gedeelte van de Schipholweg, de Venne- perweg en de Bennebroekerweg. De kwaliteit van de deklagen van deze we gen is bijzonder sleeht. ,,De wegen-po litiek moeten wjj wijzigen ter wille van de gehele bevolking in de Haarlemmer meer. Wij zijn er van overtuigd, dat de gemeente hier mee accoord zal gaan," aldus de dijkgraaf. In het wegenranport over het voor gaande jaar werd de hoop uitgespro ken dat in het afgelopen jaar de lang verwachte financiële regeling voor de niet-planwegen tot stand zou komen. Deze verwachting is ook nu weer niet in vervulling gegaan. Tot de taak van de polder behoort de zorg voor een groot aantal wegen. Voor het onderhoud van de primaire (rijks)-wegen, de se cundaire en de tertiaire wegen ver krijgt het polderbestuur een uitkering uit het Rijkswegenfonds. Maar de zorg voor de niet-planwegen moet de polder uit eigen portemonnaie bekostigen. De I AcLvertentir Zijlweg Sé-56 Haarlem Tel 18014 Het pand dat vannacht door de brand is verwoest werd tegen 't eind van de vorige eeuw door de architect Berlage gebouwd voor een levensverzekerings maatschappij. Het gold in de architec tuur als een markant voorbeeld van de ontwikkeling, die Berlage door maakte voordat hij de, tegenovergele gen Beurs ontwierp. Aanvankelijk was C A aieen geves tigd in een deel van de benedenverdie ping. In de loop der jaren heeft het be drijf het gehele pand in gebruik geno men. Ei is. door het pand, een veelge bruikte passage, de Beurspassage, die grotendeels is ingestort. In de vorige eeuw stond op deze plaats het geboortehuis van de Amsterdamse novellist Justus van Maurik. Het pand van C. A. werd, ondanks protesten van de zijde van „rchitecten, zeven ja ren geleden grondig gemoderniseerd waarbij alle oude interieurs werden weg gebroken. C. A beschikt in het centrum nog over een bedrijf voor herenkleding, dat ook aan de Nieuwendijk is gelegen. De brandweer verwachtte dat met het na blussen nog geruime tijd zou heengaan. Het zeer drukke tramverkeer over het Damrak moest wegens gevaar van in storting geheel worden stilgelegd. Een bijzondere handicap voor het be- drijf, als nasleep van de brand is. dat de administratie is verloren gegaan. AMSTERDAM, 16 febr. „Het is zo schoon uitgebrand, dat we waarschijn lijk nooit achter de oorzaak zullen ko men" zei vanochtend Je commandant van de Brandweer, de heer P. A. Rie del. Ruim honderd man hebben aan de blussing deelgenomen, waarbij 30 stra len en drie waterkanonnen zijn gebruikt. Ook ditmaal beeft de commandant aan Zaandam verzocht een nevelspuit ter beschikking te stellen, die op de hoofd wacht aan de Nieuwe Achtergracht werd gestationeerd om assistentie te kunnen verlenen als er intussen brand meldingen zouden binnenkomen. Deskundigen van bouw- en woningtoe zicht hebben vanochtend onderzocht wat er met d_ gevel aan het Damrak en met een zwaar stenen, reeds gescheurd balcon aan de Nieuwendijk moet gebeuren. Commandant Riedel ver wacht, dat de nablussing zeker tot zon dag zal duren. Duizenden en duizenden Amsterdam mers kwamen naar het Damrak toen in de vroege morgenuren de tijding van de brand zich had verspreid. Van enige afstand, achter de afzettingen door de politie, zag het publiek hoe de brand weer op tactische wijze de nablussing verrichtte. Stralen gericht op de zij-de len van het pand moesten het gevaar van opleving en verbreiding nog steeds voorkomen. Zo nu en dan werden deze stralen gericht op kleinere haarden in het centrum waar vlammen oplaaiden. Vooral van het Beursplein kon men deze nablussing uitstekend volgen en daar kon men uitroepen van lof horen over het schitterende werk van de brandweer. Men begreep, dat het een bijzondere prestatie was dat de naast liggende panden voor verwoesting wa ren behoed. Waterschade was uiteraard niet te vermijden geweest. Als ile witte versiering aan een kerst boom hingen ijspegeltjes aan dakgoten en draden vóór de naastliggende pan den. Het Leger des Heils zorgde intussen voor enige warme consumptie die de brandweerlieden op dat uur reeds ruim zes uur in touw beslist nodig hadden. De wind uit noord-oostelijke richting droeg de rook in de richting van de Dam, waar vele politiemannen met de bijzondere verkeersmaatregelen handen vol werk hadden. Zoals elders gemeld werd b\j het begin van het blussings- werk het verkeer ook de trams en de bussen omgeleid. Een der directeuren van C. A. ver telde dat de schade alleen aan de voor raden In het afgebrande pand 4 tot 5 miljoen gulden bedraagt. lengte van dit wegennet bedraagt in de Haarlemmermeerpolder ruim honderd- envijftig kilometer. Verschillende ma len is al gepoogd financiële steun te verkrijgen, met name van de gemeente en de Cultuur Technische Dienst. In deze richting zijn reeds kleine resulta ten bereikt. De begroting voor het komende jaar werd door het college hoofdingelanden in principe aanvaard. Er zal pas kun nen worden aanbesteed, wanneer men met de gemeente een financiële over eenkomst heeft bereikt. De leden van h<college spraken er hun voldoening over uit, dat verschillende zaken door de dijkgraaf en de heemraden flink worden aangepakt en dat vooral de laatste twee jaar veel bereikt was. Toch waarschuwden sommigen de dijk graaf er voor niet te veel hooi op zijn vork te nemen. Een korte discussie ont stond er over de verhoging van de pol- derlasten van 48 gulden per ha tot 68 gulden. In het vorige jaar kwamen onder an dere de volgende weg-verbeteringen tot stand: de brug over de Ringvaart bij Sloten, een gedeelte van de Aalsmeer- derdyk, een gedeelte van de Lisserdijk, de Vijfhuizerweg tussen de Hoofdvaart en Vijfhuizen, een gedeelte van de Vyf- huizerdijk, een gedeelté van de Lisser dijk en twee bruggen in de Bennebroe kerweg. De verbetering van de Benne broekerweg tussen de Hoofdvaart en de Hillegommerdijk, de Zwanenburgerdijk tussen de Domineeslaan en de Venne- weg en de Lijnderdijk en de Nieuwe- kerkerweg is reeds opgedragen, maar kon wegens slechte weersomstandighe den nog niet worden uitgevoerd. Bijna een miljoen heeft het polder bestuur voor het komende jaar uitge trokken voor de verbetering van niet- planwegen: onder andere voor het op hogen en verbreden van de Lisser- en Hillegommerdijk en de Lijnderdijk, ver betering van de Bennebroekerweg ten westen van de Hoofdvaart en van de N. Meerdijk ter hoogte van het viaduct. Een woord van dank sprak de dijk graaf tenslotte tot de heemraad, de heer Th. van der Geest, die na 25 jaar zitting in het college afscheid nam. De heer Van der Geest, die 21 jaar geleden uit de hoofdingelanden gekozen werd tot heemraad, is on langs 70 jaar geworden. Verschillende malen is de heer Van der Geest op getreden als loco-dijkgraaf. (Advertentie) SPEKSTKAA1 6 l'ELEF '6661 HAARLEM, 16 febr. Dinsdag 19 februari zullen negen leden van de vaste commissie voor de Volksgezond heid uit de Tweede Kamer een bezoek brengen aan Haarlem. Het gezelschap maakt de reis op uitnodiging van de Werkgroep Voorlichting van de Neder landse Vereniging van Fabrikanten van Pharmaceutische Produkten „Nepro- pharm". Zij worden ontvangen in Haar lem door de voorzitter van de vereni ging, ir. J. P. H. Nieukerke. In Haarlem zullen de Kamerleden een bezoek brengen aan het bedrijf van Merck, Sharp Dohme Nederland N.V. in de Waarderpolder en het research laboratorium van de N.V. Koninklijke Pharmaceutische Fabrieken, v/h Bro- cades-Stheeman Pharmacia. Aan het eind van de middag staat een uitvoerig gesprek op het programma over de rol van de geneesmiddelenindustrie in het kader van de volksgezondheid. De ka merleden zullen worden vergezeld van jonkvrouwe mr. J. J. M. S. de Wijker- slooth de Weerdesteyn, assistente van de Griffier van de Tweede Kamer. HAARLEM, 16 febr. Het Wijk comité Haarlem-oost heeft onder de ruim 30.000 bewoners van Haarlem be oosten het Spaarne een gemakkelijk hanteerbaar informatie boekje ver spreid met gegevens omtrent het wyk- comité, de openbare diensten en de maatschappelijke en culturele instellin gen. Het boekje is huis aan huis be zorgd. Het is tot stand gekomen in sa menwerking met het gemeentebestuur. De gemeenteraad heeft in belangrijke mate bijgedragen in de bestrijding van de kosten. In een uitvoerig voorwoord merkt burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers op, dat het wijkcomité een dubbele taak heeft: het is een vraagbaak voor de bewoners van het stadsdeel beoosten het Spaarne en tegelijkertijd een pleit bezorger van de belangen van Haarlem oost bij het gemeentebestuur. In die zin ziet de burgemeester in de activiteiten van het wijkcomité een belangrijke daad van burgezin en inter-menselijke solidariteit. De voorzitter van het wijk comité, de heer H. J. Loppersum, her innert aan het uitvoerige urgentie-pro gram dat het wijkcomité enige jaren geleden heeft opgesteld en dat voor een deel reeds door de gemeente is uitge voerd. HAARLEM, 16 febr. Vrijdag 22 februari zal de heer D. J. A. Geluk, loco burgemeester van Haarlem, in het pren- ten-kabinet van het Frans Halsmuseum de expositie „Winters Haarlem" (teke ningen, schilderijen, aquarellen en foto's van 1650 tot 1950) openen. De expositie is geopend tot 24 maart, dagelijks van tien tot vijf uur en zondags van een tot vijf uur. Tot 3 maart is er in museum van Looy de tentoonstelling Lucebert in letter en lijn. Behalve schilderijen, gouaches om- Vat deze expositie vele foto's, brieven en andere gegevens over de literaire activi teit van de kunstenaar Lucebert. Het ge- exposeerde is afgestaan door het Letter kundig Museum in Den Haag. HAARLEM, 16 febr. Het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" wil op zijn terrei nen een ongeveer dertig meter hoog to rengebouw stichten voor de huisvesting van zijn personeel. Aangezien volgens de bestaande bepalingen in deze omge ving niet hoger gebouwd mag worden dan tot ongeveer twintig meter, stellen B en W van Haarlem de raad voor het ziekenhuis ontheffing te verlenen van deze bepalingen. Ook móet ontheffing worden verleend van de bestaande ach- tergevel-rooilijnbesluiten. HAARLEM, 16 febr. Gisteren her dacht de heer L. Knape het feit. dat hij 25 jaar geleden bij Conrad-Stork m dienst kwam. De heer Knape is werk zaam op de tekenkamer. Hij werd door ue directie ontvangen. Namens de on derneming overhandigde Ir. L. Hupkes hem het zilveren Conrad-Stork insigne en een geschenk onder couvert. Het be tuur van het iubileumfonds kwam het cadeau namens de collega's overhandi gen. HAARLEM, 16 febr. Het college van regenten van het St. Jacobsgodshuis is thans uitgebreid met de benoeming van drs. R. P. M. Hin uit Aerdenhout tot re gent. ST. LIDUINA Zaterdag 23 februari organiseert de afdeling Haarlem van de Nederlandse Katholieke Invaliden Bond „St. Liduina" een vastenavondviering. Om vijf uur is er een H. Mis, daarna een souper en om half acht begint de feest avond in het parochiehuis aan het Tey- lerplein. (Advertentie) DE OOSTHOEK Vrijdag 1 maart geeft de Overijsselse. Gelderse, Drentse Vereniging „De Oosthoek" een toneel voorstelling in de Kroonzaal van rest. Brinkmann. De toneelgroep „De Liester" zal een voorstelling geven van „Blijf zit ten waar je zit. ...1". HAARLEM, 16 febr. In de serie concerten van het Noordhollands Philharmonisch Orkest trad giste renavond het Limburgs Symphonie Orkest als gast op. Dirigent André Rieu had een kort programma samen gesteld, waarvan het accent na de pauze viel met de uitvoering van de „Tragédie lyrique" in één acte „La voix humaine" van de enige weken geleden overleden Franse componist Francis Poulenc. Deze eenacter, die in bijna alle op zichten afwijkt van de grote operatra ditie, was voor Haarlem niet geheel nieuw. Enkele jaren geleden heeft men het werk kunnen beluisteren op een avond van de Heemsteedse kunstkring in het Minerva-theater. Toen heeft het drama zo mogelijk op mij een nog gro tere indruk gemaakt dan gisteravond. Dat kwam waarschijnlijk omdat bij die gelegenheid de eenacter op het toneel ook gespeeld werd en het orkest, dat slechts een omlijning van de handeling geeft, achter de coulissen was opge steld. Maar laat ik mij haasten de aangrij pende uitbeelding (dus zonder echt te spelen) van gisteravond door de Fran se zangeres Denise Duval te roemen. Hert de schrijnende psychologie van dit drama heeft zij op aangrijpende wijze in haar stem weten te leggen, en op een onnavolgbare wijze op ae in span ning luisterende concertbezoekers weten over te brengen. Dat Denise Duval aan het slot de vereiste psychische en fy sieke kracht bijna niet meer op kon brengen, zal waarschijnlijk zijn oorzaak gevonden hebben in het feit dat de vele herinneringen aan de pas-gestorven Francis Poulenc haar in dit stuk, (dat de componist speciaal voor haar schreef) te machtig werden. Een groot se hulde viel haar na afloop ten deel. Het Limburgs Symfonie Orkest ver vulde met zorg de omlijnende begelei- ANDRÉ RIEU ding. De wisselende gemoedsgesteldhe den van de vrouw, de ritmische motie ven der telefoon, een zangrijk herinne ringsmotief en een spanningsvolle lief despassage, verkregen in de orkestrale uitbeelding het nodige reliëf. Bepaald teleurstellend was de uitvoe ring van Mozarts g moll symphonie voor de pauze. De uitvoering kwam niet verder dan een schoolse, tamme muziekdemonstratie, waaraan alle wrrmte en glans ontbrak. Wij hadden beslist van André Rieu en zijn mensen wat meer zuidelijk vuur in deze mu ziek verwacht. JAN LAARVELD HAARLEM, 16 februari Bij de jaar vergadering van de R.K. Zwemvereni ging De Watertrappers werd de onlangs benoemde kapelaan F. Verhoogt als nieu we geestelijk adviseur geïnstalleerd. Ver der werd mevr. H. Roozekrans-van Balen tot erelid en de heer J. Duits tot lid van verdienste benoemd. De heer R. M. van Driel volgde de heer Thoolen op als se cretaris. Voorzitter Kronenburg kon ruim vijftig belangstellende leden welkom heten. Bij de mededelingen werd de re cente goedkeuring van de bouwplannen voor het nieuwe zwembad met overdekt instructiebad aan de Planetenlaan gerele veerd, een zwembad dat voor een groot deel van Haarlem-Noord al jarenlang hard nodig is. Ook de toezegging van het gemeentebestuur van Haarlem dat het met ingang van 1963 de zwemverenigin gen tegemoet gaat komen in de hoge badhuren en daarvoor een suppletoire begroting aanvaardde werd met belang stelling vernomen. Het feit dat er nog steeds geen schot zit in de bouw van het instructiebad by het Sportfondsenbad werd betreurd, want de verenigingen en DWT zeer zeker kennen over bezette oefentijden. Het instructiebad zou een grote verlichting van dit probleem betekenen. Bij de behandeling van de jaarversla gen bleek dat er desondanks ruim drie honderd zwemdiploma's aan de eigen DWT-leden uitgereikt konden worden. Verder werd geconstateerd dat de zwem en waterpoloprestaties weer in stijgende lijn gingen na enkele jaren van terug gang, mede wellicht door het aantrekken van de heer W. Geurtsen als toptrainer. Achter HPC was DWT vaak de sterkste zwemploeg van Kring. Haarlem en in NKS-verband telt de grote wedstrijd- groep ook terdege mede. Van de oefenuren-commissie werd de heer J. Bartman voorzitter, met mej. T. Bakker als nieuwe secretaresse. De tech nische commissie bleef ongewijzigd met de heer F. Roozekrans als voorzitter en mej. T. Wassenberg als secretaresse. De commissie voor ontwikkeling en ontspan ning werd op voorstel van het bestuur ontbonden. Wel werd er uitvoerig gespro ken over een jeugdcommissie, bestaande uit jeugdige leden als verbinding tussen de jeugd en de leiding van DWT. Zeer binnenkort zal het bestuur tot benoeming van een dergelijke commissie overgaan. De aftredende bestuursleden vice-voor- zitter L. Roozekrans en penningmeester H. Mes werden herkozen, waarnaast de heer J. Bartman als voorzitter oefenuren commissie, en de heer R. M. van Driel HAARLEM, 16 febr. Door de uifr- slagen van de laatste weken is er hier en daar wel enige tekening in de strijd gekomen. Door 3 partijen tot winst te Brengen nestelde Huyboom zich weer op de le plaats met de fraaie cijfers van 14 punten uit 15 wedstrijden, ilü is te vens de enige speler, die nog ongesla gen is. Ook Pancras, die op snelle wijze won, kon weer een winstpunt laien aantekenen en is met v. Emme rik en Huyboom thans zeker van een plaats, die recht geeft op het spelen om het ciubkampioenschap. Nu v. d. Stoop Jr. eerst met v. d. Velde af rekende en daarna zijn grote concur rent Kan geen schijn van kans gaf, is och hy praktisch zeker van een oer b bovenste plaatsen. Hoogland won de zeer belangrijke party tegen Brohet en zal nu met Hopman (die er het beste voorsta.t) Ran en Bleekemolen moeten uitmaken wie van hen de 2 resterende plaatsen nog gaan innemen. Jammer genoeg is Lips, die ook 2 overwinnin gen boekte, te laat gestart. Anders had ook hy zeer zeker nog een aardig kluitje in de pap gehad. Huneker dacht in zijn partij meer stukwinst te behalen, dan er in werke lijkheid inzat en kreeg nu van zijn tegenstanders de kous op de kop. in groep 2 vallen de prestaties van Ban ken weer wat tegen. Eerst moest hij tegen Raap een remise afstaan en aan Cobelens moest hy zelfs de volle winst afstaan. Zowel Scholte, als v. d. Bosch voegden l'/a punt uit 2 partijen aan hun totaal toe. Baas kwam ook weer eens in actie en bezorgde zijn tegenstanders een 0 op de uitslagenlijst. Komen had met v. Schie, die zich zeer goed verde digde, meer moeite dan verwacht werd en zag nu zijn party in een iets betere stand afgebroken. De uitslagen waren: Huyboom-Oud- deken 1-0, Haverkort Jr.-Lips 0-1, v. d. Stoop Jr.-v. d. Velde 1-0, Hoogland-Bro- het 1-0, Huyboom-Hopman 1-0, Pan- cras-Raaphorst 1-0, Huneker-v. d. Berg 0-1, Bleekemolen-Lips 0-1, v. d. Stoop- 0-1, Bleekemolen-Lips 0-1, v. d. Stoop Jr.-Ran 1-0, Huybom-v. d. Velde 1-0, v. Schie-Scholte Vi-Vav. d. Bosch-Brasser 1-0, Raap-Banken H-ü, Puts-Baas 0-1, v. d. Bosch-Lunenburg As-V£, Buts- Scholte 0-1, Komen-v. Schie afgebr., Brasser-v. d. Stoop Sr. 0-1, Banken-Co- belens 0-1. Ladderwedstryd: Holtkamp- Bottelier 0-1. BLOEMEND AAL, 16 febr. Bloe mendaal vindt het nog niet nodig om op de Viersprong te Aerdenhout een kostbaar verkeerslichtinstallatie aan te brengen, als waarop de ANWB heeft aangedrongen. De bestaande verkeers regeling voldoet nog. Wel acht men het nodig om voor het verkeer uit Heemstede een extra verkeerslantaarn aan de noordkant van de Haring Buys te plaatsen, zodat dit verkeer niet op het allerlaatste ogenblik pas met het verkeerslicht op de Viersprong wordt geconfronteerd. Uiteraard zul len beide verkeerslantaarns gelyk ge schakeld moeten worden. B. en W. vra gen de raad voor dit doel een krediet van 690 beschikbaar te stellen. BLOEMEND AAL16 febr. Bloe mendaal gaat de nagedachtenis van de onlangs overleden zee- en portretschil der Oscar Mendlik eren door een laan naar hem te noemen. Aan de gemeen teraad wordt voorgesteld de Langelaan onder Aerdenhout (een noordelijke pa rallelweg van de Zandvoortselaan) voortaan Oscar Mendliklaan te noemen. Aan het gemeentebestuur van Zand- voort is in overweging gegeven het ge deelte van de laan op Zandvoortsge- bied ook Oscar Mendliklaan te gaan noemen. HAARLEM, 15 febr. De fotohan- tlelaren zullen voortaan ook op maan dagmorgen sluiten. Zy hebben B. en W van Haarlem verzocht oen verplich te maandagochtendsluiting voor hun branche vast te stellen. B. en W. heb ben daar geen bezwaar tegen en stel- 1 len de raad voor dienovereenkomstig te besluiten. als secretaris het bestuur completeer den. Hierna werd onder luid applaus van de vergadering mevrouw H. Roozekrans- van Balen tot erelid benoemd wegens haar langdurig twaalfjarig lidmaat schap van de oefenurencommissie, de kunstzwemcommissie en bestuur. De heer Duits die tussentijds als voorzitter van de oefenurencommissie en bestuurlid was afgetreden werd voor zijn vele werk tot lid van verdienste benoemd. De nieuwe adviseur, kapelaan F. Ver hoogt richtte zich hierna tot het voor hem nog wat onbekende gezelschap zwemmers. Hij hoopte in de voetsporen van zijn voorganger de tot bouwpas toor benoemde adviseur P. G. van Zijp te kunnen treden, die DWT ruim acht jaar als adviseur mocht hebben. De pres tatiebeker voor de heren werd aan Lex van Gaale toegedacht, bij de dames werd deze dit jaar niet uitgereikt. Aandacht werd gevraagd voor het op zondagmiddag 10 maart door DWT in het Sportfondsen- bad te organiseren zwemfeest voor haar jeugdleden tot 12 jaar en voor het tech nische programma van de komende maanden. HAARLEM, 16 febr. De nu 16-ja- rige Paul Nieuwendijk, Prinsessekade 47, te Haarlem, redde op zaterdagmid dag 15 december, dé toen 3-jarige Hei- ga Geesje Brunsting uit de Bos en Ho- venstraat 22 van de verdrinkingsdood. Paul verrichtte de redding net op tijd. Het kind was reeds bewusteloos, maar is hersteld. Voor zjjn moedig en doortastend op treden is Paul Nieuwendijk vanmorgen onderscheiden met de medaille en het loffelijk getuigschrift van het dr. W. E. Merensfonds. De korte plechtigheid van deze uitreiking geschiedde van morgen omstreeks tien uur op het Coornhert lyceum, waar Paul leerling is. Hoewel Paul als een goed zwem mer met diploma's bekend staat werd de daad van de jongen in bijzon der lovende woorden gememoreerd. De kleine Helga had met haar iets oudere zusje langs de waterkant van de Leidsevaart tussen de Vredenhof- straat en de Ein denhoutstraat gewan deld. Helga raakte plotseling te water. Paul kwam toelopen, ontdeed zich van zyn overkleren, sprong te water en haalde het ongeveer vief meter uit de kant liggende kind ui: de vaart. HAARLEM, 16 febr. De wedstrijden om het le klas libre, district Haarlem, K.N.B.B. zijn voortgezet onder leiding van de B.C. „Hof van Holland" en de spanning is niet verminderd. Er heeft zich gisteravond wederom een verandering ln de stand voor gedaan. Voorlopig heeft Sakkers met 6 pnt. de leiding maar hij wordt op de voet ge volgd door Dreyer en Hoek, die ieder 4 pnt. hebben. De uitslag van deze avond is: Voerman 128 25 13 5.12 0 Kooyman 200 25 43 8.00 2 Bloemendaal 143 30 23 4.76 0 Sakkers 200 30 28 6.66 2 Copinl 200 39 29 5.12 2 Kuppeveld 197 39 41 5.05 0 Hoek 200 24 42 8.33 2 Dreyer 98 24 22 4.08 0 Zaterdagmiddag en avond en zondagmid dag en avond zullen de wedstrijden worden voortgezet. HAARLEM, 16 febr. Ten vervolge op de reeds getroffen stedebouwkundige maatregelen voor de omgeving van Raaks en Doelen, stellen B en W voor te besluiten tot onteigening van de nodige panden in deze omgeving. Dit besluit is nodig om uitvoering te kunnen geven aan de vernieuwingsplannen in deze om geving. Uiteraard blijft de gemeente streevn naar een minnelijke schikking tot aankoop van de benodigde panden. (Advertentie) PIANO'S VLEUGELS HAARLEM - ZIJLWEG 57 - TEL. (02500) 11036 In „De zwarte ridder van Cornwall" komt u een heel sinistere, maar daar om niet minder fantastische figuur te gen: een tovenaar, die het heeft ge munt op de troon van Cornwall. Hij kan beschikken over ongetelde legioenen lugubere heksen en monsters maar is toch niet opgewassen tegen de slim heid en energie van een jonge boeren zoon, gespeeld door Kerwin Mathews, die aan de lopende band reuzen en vlie gende gedrochten doet sneven, wanneer zij hem te na komen. Een dwaas ver haal, waarom men eigenlijk alleen maar kan lachen, maar dat toch bij het truc werk enkele interessante effecten laat zien. Voor het overige: snel vergeten 14 jr. Vanaf woensdag draait in deze bios coop de geheimzinnige en spannende film „Het geheim van de X-15" 14 jr. Een vrolijke Western onder de titel „De sheriff met de petticoat" heeft Vincent Sherman gemaakt van een verhaal, waarin een knappe jonge we duwe (Debbie Reynolds) omstreeks 1910 naar een cowboystadje in het Wilde Westen trekt om daar een be staan op te bouwen. Ze vindt er werk als vrouwelijke knecht bij een boerin. In haar argeloze oprechtheid protes teert ze openlijk tegen de kwalijke praktijken van de plaatselijke sheriff, die met een bende schurken samen spant. Uit de daaruit zich ontwikkelen de spanningen en conflicten volgt het afzetten van de sheriff en haar verkie zing tot zijn opvolgster, de eerste vrou welijke sheriff van het Westen. In deze functie weet ze het plaatsje te zuiveren van de terroriserende bende, die na een vermakelijk slotgevecht het loodje legt. De zegevierende weduwe krijgt dan de bar-houder to; echtgenoot, want de romantiek speelt een aanzienlijke rol in de gang van zaken. Ze kan ten slotte haar beide kinderen en verdere familie, met eer. gelukkige toekomst in het verschiet, laten overkomen. Als pretentieloze ontspanning een ge schikte film voor de liefhebbers van de atmosfeer van het ruige Westen in een opgewekte en soms humoristische trant. Frans Hals, 14 jr. In de reeks Zorro-films die zich afspe len rond de Spaanse Robin Hood is „Het Zwaard van Zorro" een gezellig conventioneel knok- en degenfilmpje ge worden waarin Zorro de ene helde- daad na de andere uithaalt en tegelij kertijd de niet nader gemotiveerde suffige echtgenoten-rol speelt van een meisje dat hem meer als Zorro lief heeft dan als de melige wettige echt genoot. De onwaarschijnlijke geschie denis van de opvolging op een lege troon van een land dat Lusitania genoemd wordt, dient alleen maar om veel spare nende momenten aan elkaar te rijgen. Meer is het dan ook niet geworden, dit Italiaanse, in het Engels nage synchroniseerde produkt van Luigi Ga- puano. Lido, 14 jaar. „Misdaad zonder genade" in Cinema Palace is een aaneenschakeling van bekende politiefilm-ingrediënten, waar bij de vecht- en ondervragingsscènes wor den afgewisseld met vervolgingen en achtervolgingen per auto. Voor de op CINEMA PALACE: Misdaad zonder genade, 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Der Zarewitsch, a. 1. Do. 7 en 9.15 uur. De reis van onze kroonprinses naar het Verre Oosten, a. 1. 2, 3.10 en 4.20 uur. Zondag 10, 11.10 en 12.20 uur. FRANS HALS: De sheriff met de petticoat. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: Het zwaard van Zorro, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: God's geuzen, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (2e week) De langste dag, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. ROXY: Vrjj. t/m zo. De zwarte ridder van Cornwall, 14 jaar. Ma. t/m do. Het geheim van de X-15, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Vrij en za. 2.15, 7 en 9.15 uur: Een les in liefde, strikt volw. Zo. en ma. De glimlach van een zomer nacht, ontraden. Di. en wo .2.15, 7 en 9.15 uur: Het zevende zegel, 18 jaar. Do. 2.15, 7 en 9.15 uur: Wilde aardbeien, 18 jaar. MINERVA: Woensdag 2.30 uur. Zo. 2 en 4.15 uur: Kolder op zolder, a. 1. Zo. 7 en 9.15 uur: De Jantjes, a. 1. Ma. t/m do. 9.15 uur: Het meisje Anna Suh, 18 jaar. Zaterdag 16 februari. Stadsschouwburg, 8 uur: Haagsche Co- medie met „Venus bespied" van Christopher Fry. Regie: Paul Steenbergen. In de hoofd rollen: Ida Wasserman, Myra Ward, Anny de Lange. Zondag 17 februari. Stadsschouwburg, 8 uur: Haagsche Co- medie met „Eindsprint" van Peter Ustinow Regie: Bob de Lange. In de hoofdrollen: Leo de Hartogh, Bob de Lange, Anny de Lange. Maandag 18 februari. Stadsschouwburg, 8 uur: Haagsche Co- medie met „De zaak Howard" van Ronald Miller. Regie: Bob de Lange. In de hoofd rollen: Albert van Dalsum, Leo de Har togh en Joris Diels. Zaterdag 16 februari. Krelagehuis: Haarlemse Voorjaarsbeurs. Vanavond van 7 tot 11 uur. Zondag 17 februari. Concertgebouw, 10-15 uur: K.A.J. diocesa- n raadsvergadering. Huls met de Sleutels, 8 uur: Kon. Ned. Toonkunstenaars Ver. Lezing door de heer Anton de Beer over 31-toons muziek met muziekvoorbeelden. Krelagehuis: Haarlemse Voorjaarsbeurs. Van t tot 5 uur en 's avonds van 711 uur. Maandag 18 februari. Lorentzplein 31, 7.30 uur: Jeugd en Mu ziek. speelavond. Concertgebouw, 8 uur: Interseholalr Jeugdtournooi, modeshow.. Wijkgebouw Leidsestraat, 8 uur: Kath. Bond van Bejaarden, toneelavond door to neelvereniging „Margriet". Krelagehuis: Haarlemse Voorjaarsbeurs. Van 10 tot 5 uur en 's avonds van 711 uur. „Adam en Eva'% Raamsingel 5. Iedere avond 82 uur. Cabaret 911 uur. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 105 uur Zondags 1—5 uur Teylers Museum Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur Kunstcentrum De Ark. Tentoonstelling van schildertien van J Möhlenpage Ge opend van 9—5 uur en tijdens de concerten Tot 23 februari. Bloemenheuvel, Bloemendaal. Aquarellen, schilderijen, tekeningen en grafiek van Dick van Luyn. Dagelijks geopend van 105 uur. zondags van 25 uur T/m 24 febr. Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van figuratieve schilder- en beeldhouwkunst Geopend van 10 tot 5 uur. Zo van 15 uur T/m 24 februari ln 't Goede Uur, Nieuwe Kerkspleln: Ten toonstelling van tekeningen en aquarellen van Theodoor Heynes. Geopend dagelijks van 10 tot 6 uur en "an 8 tot 10 uur 's avonds. T/m 28 februari. scherpzinnigheden en onverwachte v®\j, dingen beluste liefhebber van het -j, ler-genre valt er dus niet veel te Sfim- ten. Voor de filmliefhebbers, die stens veertien j'aar moeten zijn. het allemaal wel mee. In Rembrandt is de D-Day-docuin^1. taire „De langste dag" geprolong0® n 14 jaar. Luxor heeft de verfilming n Jan de Hartogs roman „Gods ^eU „0r- geprolongeerd; 14 jaar. In Studio 5 den komende week verschillende n'er. van de Zweed Ingm-ar Bergman toond. Vandaag is daar nog te n „Een les in liefde"; str. volw. Mors en maandag draait de film „De ff' r lach van een zomernacht", die do" de KFC echter ontraden wordt. BRt dag en woensdag vertoont men er .>*1» zevende zegel"; 18 jaar, en donder0 r draait men „Wilde aardbeien"; Minerva brengt morgen- en woensa»* middag Stan Laurel en Oliver Sa1 in „Kolder op zolder"; a.l. Morg° avond draait men er de oude Ne°®, landse speelfilm „De Jantjes": %'t Maandag tot en met donderdag w daar „Het meisje Anna Suh" vertoon/ een oosters onderwereldprodukt; 1® (Advertentie) IV LANGE VEERSTKAAl 10 TEL. 1X493 Haarlem Apotheken: Apotheek Krijnen, Eks'rtJ straat 100, tel. 51959; Apotheek Loorn®X, en zoon, Barteljorisstraat 11, tel. l"1,' Hildebrand Apotheek. Kleine Houtweg tel. 10539; Bloemendaalse Apotheek, 0" mendaalseweg 85, telefoon 57903. Doktersdlenst: Indien geen hulp van arts belle men fa. Mathöt, telefoon B" (Niet voor tandheelkundige hulp). Tandarts: J. M. van Doorn, Leidsevaart telefoon 10443. Dierenarts: J. W. Baljet en G. W. Tieri0^ Kenaupark 13, telefoon 14524. Zlekenvervoer: G.G.D., telefoon l4' Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: 12823. b.g.g 008 boodschappendienst. Heemstede en Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: J. van Luin, Bronstee:**' 76, telefoon 34445. J. van Walsem, Bronsteeweg 32, tel. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: C. Eenhoorn, Bloemend»®1' seweg 17, telefoon 54003. Wijkverpleging: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, telefoon 52129. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: J. A. Hollander, Zijlweg 17, telefoon 11431. Wijkverpleging: Zie onder Bloemenda®1' Zandvoorl Apotheek: Zeestraat Apotheek, Zee» straat 71. telefoon 3073. Doktersdlenst: P. Flieringa, Brederod®' straat 1, telefoon 2181. (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht Kathedraal: 7. 8.15, 9.30 H„ 11.15 en 1Z'3° uur. Sint Antonius Nieuwe GroeiiHi8r,t 6.30, 7.30, 8.30 H„ 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H» 12 uur en 18 uur- Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans: Spaarne: 6, 9, 10.30 H. en 12 uur. Öe Goede Herder: Italiëpleln: 9.30 H. en 11 ur. St. Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.15 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 3- H., 10.30, 11.45 en 18 u. Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 7, 7.45, 9, l0' (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Krf£ straat: 7, 8, 9.15 H., 10.45 en 12 uur- H. Liduina, Rijksstraatweg: 7, 8, 9.3" 11.15, 12.30. O.L. Vrouw van VII Smarten: Rjl p. straatweg 7. 8, 9.15 H„ 10.45, 12 en fl HJH. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H" 11.45 uur. a BLOEMENDAAL: Allerh. DrieëeH^ 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H. en t» AERDENHOUT: 7.30, 9 H., en U u ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30. 93° en 11.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H„ 10.30 en xl'®% HEEMSTEDE: (H. Bavo): 7.30 eD 8' 9.40 H., 11 en 12.15 uur. t)l HEEMSTEDE (O.L. Vrouw Hemelv»9 6.45, 7.45, 8.40 H., 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. BENNEBROEK: (St. Joseph): 6.45. 8* i Advertentie) Bevallen van een dochter: k peljë L. C. Keur-Smit; 13 febr.: C- J-0Sefi Pooters; 14 febr.: J. H. M. Wd Essing; 13 febr.: C. M. van der Stoorvogel. Overleden: 13 febr.: R. H. B-jj ne, 44 j„ Gasthuisvest; 13 febr'l Holthuizen, 45 j„ Kamperlaan;„jllrtj J. v. Oijen, 68 j„ Godfried v. g2 straat; 13 febr.: M. Proost-Spru^-V^ Gasthuisvest; 14 febr.; J. W. Sw jj, Son, 82 j., Kamperlaan; 14 f r' Kroeze, 2 d„ Hazepaterslaan; ylrt A. Pattipilohy-Nikujuluw, J" denweg. ,m0 Ondertrouwd: 15 febr.: B. jj. '.5 en E. M. J. Wielart; 15 Boelhouwer en J. W. K'°-v[ pep febr.: S. N. Verstraten en M 15 febr.: W. Wijshake en H. w- BOu° 15 febr.: R. W. Willeke en H. p0^ wijn; 15 febr.: J. H. Koers \\re j Gehuwd: 15 febr.: H. J- v' febr--.,.,: en A. M. B. Schrander; 1» l5 feJL,, Vander en A. M. M. Ruurd r,; R. A. Vink en K. Bruijns; 1» G. van Zanten en E. C. Smi

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2