HET RAADSEL EGIL r De fluit met zes smurfen Konijn Knabbeltje Knap dacht slim te zijn Als wijzen en zotten dansen en... met sinaasappelen gooien Moord in de Moskee N.V SLAVENBURG'S BANK Twee jaar geëist voor mishandeling Bollenvelden in Frankrijk OODff Algemeen Fondsenbesi t ZATERDAG 23 FEBRUARI 1963 PAGINA 15 :RIC DE NOORMAN leuter verdronken SBC BEN ARGUSOGEN BEWAKEN UW FONDSEN Bonn ingenomen met stemming in Kamer Minister Veldkamp: „Van machtsmisbruik door vakbeweging is niets gebleken' tin mons If mi 'n scherP antwoord op de tong, maar hij wil de stem- niet bederven en dus praat hij snel over Ulfa's opmerking heen. fj0 ar na de maaltijd neemt hij de koopman even terzijde: „Wat bedoel- W* met te zeggen, dat niet iedere droom bedrog is?" Verbaasd kijkt jjj ta arn aan; „Daar bedoelde ik niets mee, Heer Koning," zegt hij, ge,S ^Üz°nders in ieder geval. Ik... eh... heb zelf wel eens een droom t)at een droom, die later uitkwam, om het zo maar eens te zeggen, de 1S a"es-" En haast verontschuldigend haalt de koopman de sehou- g a °P- De volgende dagen ziet of hoort Eric weinig van zijn vreemde het ^terïei zaken nemen hem in beslag en Ulfa is druk bezig met reisvaardig maken van zijn boot. Dat hij daarbij niemand aan boord 0v at> is zijn goed recht, maar het sterkt toch de Noorman in zijn buiging, dat „koopman Ulfa" in wezen een zeerover is. Het be vreemdt hem dan ook niet eens zo heel erg, als zijn vreemde gast wanneer hij eenmaal gereed is meteen vertrekken wil en zelfs niet wenst te wachten tot de volgende morgen. Evenwel met alle plicht plegingen doet Eric zijn „gast" uitgeleide en de schemering begint te vallen over de fjord, wanneer de kleine boot de haven verlaat. „Vaar wel, Heer Koning," klinkt de stem van Ulfa ijl, over het water, „mijn groeten aan de jonge Egil. Een goede dromer is niet slecht, hahaha." Wrevelig wendt de Noorman zich om; het lijkt er veel op, dat hij op de een of andere manier in de maling genomen wordt. En daar lijkt het niet alleen op, dat is zo ook, want in de nauwe ruimte onder de dekplanken voert koopman Ulfa een wanhopig aan zijn boeien rukkende Egil mee. TANGEN, 23 febr. In een vij- 1 vw- Rivierenhof is gistermiddag: 3t jJ^rige J. W. Wolda verdronken. is ;ais.je was daar aan het spelen v'ak 'n het voor vogels opengehouden ®®8l®den. Advertentie) Op een koude winteravond deed Knabbeltje Knap een ontdek king. De schuur van boer Bigge- mans stond open en in die schuur stonden wel zeven kisten met kool, knol en worteltjes. Als je nu weet dat Knabbeltje Knap een konijn tje was, zul je begrijpen dat dit ont dekking heel welkom en plezierig was. Op koude winteravonden liggen de kool, de knol en de worteltjes zomaar niet voor de grijp. Aha, dacht Knabbel tje Knap, daar moet ik van profiteren. Maar laat ik verstandig zpn en er geen praat over maken. Als de andere konijnen het horen, komen ze allemaal. Boer Biggemans zou wel eens naar buiten kunnen komen, met al die ko nijnepootjes bij zijn boerderij Nee, ik zeg niets. Knabbeltje Knap naaide een wagen tje, reed er vliegensvlug mee naar de schuur en laadde het boordevol met kool, knol en worteltjes. Toen ging het regelrecht naar het konijnehol terug. Ziezo, zei Knabbeltje Knap, ik kom deze winter niets meer te kort. Diep in zijn hol maakte hij een heerlijk voor- raadkastje. Links de knolletjes, rechts de koolblaadjes en ir het midden de worteltjes. De winter duurde dat jaar bijzonder lang. Er lag sneeuw op de velden en het werd met de dag moei lijker voor een konijn om aan eten te komen. Het valt niet mee, zeiden de konijn- Advertentie) Met de vinger dagelijks op de pols van de Beurs nemen de Beheerders van uw beleggingszorgen op zich. Zo kunnen zij, de deskundig gespreide collectieve aandelenportefeuille steeds aanpassen aan de omstandigheden. Participatiebewijzen van 1/1, 1/2 en 1/10 coupure. Vraag inlichtingen en brochure bij uw commissionair of bankier. BONN, 22 febr. (DPA) De rege ring van de Bondsrepubliek heeft met grote voldoening kennis genomen van de aanvaarding door de Tweede Ka mer van het algemeen verdrag, dat 8 april 1960 tussen Nederland en Duits land werd gesloten. In de Westduitse hoofdstad is men van oordeel, dat nu alle vraagstukken uit de oorlog en daar na zijn geregeld en dat zo een streep is gezet onder dit moeilijke verleden. Het verdrag biedt de mogelijkheid tot een nauwe Duits-Nederlandse samen werking, die tot versterking van het westelijke bondgenootschap en de ge meenschappelijke Europese politiek kan bijdragen, aldus het regeringscommen taar. (Van onze sociaal-econ. redactie) DEN HAAG, 23 febr. De minister van Sociale Zaken G. M. J. Veld kamp, heeft ii een reactie op de inlei ding, die door prof. Wemelsfelder gis teren in Utrecht is gehouden, gezegd dat van machtsmisbruik en uitbuiting door de vakbeweging niets is gebleken Voor het gehele bedrijfsleven en voor het algemeen belang is de vakbewe ging een belangrijke factor geweest bij het proces van economische expansie. De vakbeweging is dat nog, aldus dr. Veldkamp. Zij bevordert de emancipa tie der arbeiders in versneld tempo en levert een krachtige bijdrage tot de so ciale vrede. Dr. Veldkamp herinnerde aan een rede, die hij vorig jaar voor het N.V.V.- congres heeft gehouden. Hij zei daarin, dat de vakbeweging in de naoorlogse jaren blijk heeft gegeven over een gro te verantwoordelijkheid te beschikken. Dc minister van Financiën, prof. dr. J. Zijlstra, was door de wekelijkse ka binetsvergadering van gisteren niet in de gelegenheid geweest van de inleiding van prof. Wemelsfelder kenns te ne men. Hij kon ons dan ook geen reactie geven op de stelling, dat de monetaire autoriteiten niets zouden hebben gedaan om inflatoire ontwikkelingen tegen te gaan. (Van onze Utrechtse redactie) UTRECHT. 23 febr. De officier van justitie by de rechtbank alhier heeft gistermiddag twee jaar gevangen nisstraf met aftrek van voorarrest ge- eist tegen een 22-jarige service-bedien de uit Putten (Gld.) wegens zware mis handeling. Op de late avond van 24 julie van het vorig jaar was de verdachte naar het café van zijn 58-jarige stiefvader aan de Amhemseweg te Amersfoort gegaan, om deze te onderhouden over mishandeling van zijn zuster. Bij het verlaten van het café ontstond een woor denwisseling waarbij de verdachte zijn stiefvader met een ijzeren staaf een hevige klap op het hoofd toebracht. De getroffene verkeerde enige tijd in levensgevaar. De jongeman, die vol gens een psychiatrisch rapport als ver minderd toerekeningsvatbaar moet wor den beschouwd, voerde tot zijn veront schuldiging aan, dat hij meende dat zijn stiefvader hem te lijf wilde gaan. De officier van justitie echter achtte mishandeling met voorbedrachten ra de bewezen, te meer daar de verdachte zich tevoren van een gevaarlijk slag wapen had voorzien. De verdediger mr. F. B. Keulen bestreed dit en conclu deerde tot vrijspraak subsidiair een aan merkelijk lichtere straf. De rechtbank wijst 8 maart vonnis. aQor Vil bi J£an schudde narrig het hoofd. hvi vis n„u te 'iggen woelen, draaien en keren als het droge zeker? Nee, dank je feestelijk, Sont>of ziin speciale stoel dicht bij de open Su$ht in 0vouwde zich <3- -r met een verongelukt hem tersluiks gade. hij' Èn doodmoe uit, doodmoe en ziek, dacht i 1 zÜn koffie koud worden. Die drinkt rt dat eier,d. dat is niets voor hem. Ik wou - ^em helpen kon, maar hoe? Als dit 6 'rr 1 ik t 'O0Pt het scheef. bilhdeliti, een vers kopje koffie geven?" vroeg keek u o r°np naar aan. alsof wat ze zei, niet tot hem i?n moeilijk te beantwoorden vraag. Op u.'t i n Je gewoonlijk nog onevenwichtig. En *hi(j zien m' dent geneigd alles in zwart A6n in ?at een schoolmeisje van een jaar of "U' is J ls tot een moord?" vroeg hij opeens. fw cfn a—j ha'? ZièhDent geneigd anes in zwart en v -.0 's zif?:. z°nder tussennuances. Wat voor een jL' lh't?errle tiener, zoals ze ze tegenwoordig tl h» dat i.emaal niet. Ze is eerder ouderwets. Of r, sf wineen t°taal verkeerd woord. Ze is, zou 'k lovfm middeleeuws. Ze heeft een "teitsgevoeL Trouw, zie je, in de mid deleeuwse zin. Dieu en mon seigneur. Feodaal. Als je haar had horen praten over wat ze haar tante's afvalligheid noemde. Het afgrijzen. Die overgang tot de Islam was voor haar een abominatie. Een moderne tiener zou het alleen of interessant of een smakeloosheid vinden, maar voor haar was het de gruwelijkste ontrouw." „Is het dat dan niet?" „Neen. Niet in de zin, die dat kind eraan geeft, ma vie. Heieen de Pauw had niets waaraan ze trouw kon zijn of ontrouw aan worden. Ze leefde in een soort luchtledig. Volgens een heel andere code. In een heel ander klimaat. Och, weet, ik veel. Als een actrice in het ene stuk een non speelt en in een an der een prostituée zeg je toch ook niet, dat ze haar geloften geschonden heeft. Die vrouw, die Heieen de Pauw had geen werkelijk leven. Ze speelde het al leen maar. En als niet iedereen in haar omgeving wou meespelen in de rol, die zij hem of haar toe wees, was ze boos en voelde zich verongelijkt. Bah, die koffie is ijskoud." „Ik zal Edeltje waarschuwen warme te brengen, hoor," troostte Susanne. Nu en toen kwam die geschiedenis met die neef, die in haar ogen een held was en door tantelief a bout portant onterfd en op straat gezet werd." „En dat zou wel eens de vonk in het kruitvat kun nen zijn geweest, denk je? Hoe ben je op die ge dachte gekomen? Zijn er aanwijzingen in die rich ting?" „Alleen maar, dat ze diezelfde avond het gereed schapskistje heeft nodig gehad. Waarvoor? Die spij ker was geen toeval. Die is er opzettelijk ingesla gen." „Ik weet het werkelijk niet," zei Susanne wat onwillig. „Ik wii graag de mogelijkheid toegeven dat een meisje als zij in zulke omstandigheden blindelings van zich afslaan zou. In de heilige over tuiging, dat die vrouw niet waard was te leven. Maar de manier waarop... Neen, die lijkt me toch niet te passen in dit patroon." „Zo voel ik het ook. Steenslag meent, dat ieder een die spijker erin heeft kannen slaan. Ook in de moskee. Dat is in een handomdraai gedaan, be weert hij. En hij kan het weten, zijn vader was maatschoenmaker. Maar hoe dan ook, ik zou toch maar drommels graag weten, waarvoor ze dat kistje juist op die avond, vlak na die scène nodig had." „Waarom vraag je het haar zelf niet? Het type meisje, dat jij beschrijft, kan, dunkt mij, moeilpk een virtuoze leugenaarster zijn." „Het haarzelf vragen? Ik weet niet, dat ik lie ver deed." „Wat bedoel je daarmee?" vroeg Susanne be vreemd. „Ik ben veel te bang voor een bekentenis. Stel je voor, dat ik een bekentenis, pur et simple kreeg. Zonder iets om die te staven. Ma vie, ik moet er niet aan denken!" „Bedoel je daarmee, dat je bang bent voor een gefingeerde bekentenis? Maar waarom zou ze dat doen, als zij niet de schuldige is? Om een ander te beschermen?" „Neen, alleen om haar geweten te ontlasten. Voor zulke naturen bestaat er geen verschil tussen de wens iemand te doden en de daad. Behalve de beide mogelijkheden: schuldig en onschuldig, be staat er nog een derde. Namelijk, dat zij de bewuste spijker in die schoen heeft geslagen, maar een an der die heeft vergiftigd." „Maar dan zou ze medeplichtig zijn..." „Neen, dat hoeft volstrekt niet. Zij behoeft van dat plan haar tante te vergiftigen niet op de hoogte te zijn geweest.Ze kan de behoefte hebben gehad iets te doen. Een soort protest. Dat bovendien in haar ogen nog symbolische waarde kan hebben ge had, omdat ze mevrouw De Pauw de gang naar de moskee moeilijk en pijnlijk maakte. En als dat zo mocht zijn, loop ik grote ka..s een ongewenste be kentenis naar zijn arme hoofd te krijgen, omdat het kind zichzelf ziet als schuldig, wat ze toch zelfs technisch niet is." Susanne knikte. „Juist, zo van: Als ik die spijker er niet ad in geslagen, zou de moordenaar geen gelegenheid heb ben gehad. Dus ben ik de schuldige en moet mpn schuld bekennen, want uiteindelijk heb ik haar ver moord. Arm zieltje." Perquin stond langzaam op. (Wordt vervolgd) Rondedansen van de „Gilles" op de Grote Markt te Binche. Het stadje Binche in Eelgië (op 16 km. van Bergen en 21 km. van Charle roi) in Henegouwen, is beroemd door de „Gillesdansers", die In carnavals- tijd volgens eeuwenoude gewoonte op klompen dansen uitvoeren. 'Zij zijn daarbij in bijzondere klederdracht ge stoken. In de grote optocht zowel als in afzonderlijke groepen gedurende de carnavalsdagen (dit jaar op 18, 24 en 26 februari) door de stad rondtrekkend, geven de mannen van Binche het ge- hee. een bijzondere aantrekkelijkheid. De burgers van Binche beschouwen het als een eer, zich op vastenavond („vette dinsdag" 26 februari) in kost bare en kleurrijke gewaden te mogen steken. Maar laten we eerst eens ver tellen wat een „Gille" is. Het costuum van een Gille bestaat uit wit of grijs katoen, versierd met tientallen meters geplooid lint en is ge borduurd met Vlaamse leeuwen, zon, maan en sterren. Om het middel draagt hij een gordel met belletjes en dikwijls ook grote bellen, welke soms kilo's wegen. De hoofdtooi is een for tuin waard: die bestaat uit struisvogel veren, meestal uit acht van meer dan een meter lengte; rechtop staande, en geel, roze of blauw geschilderd. Omdat deze hoge veren-hoeden eigenlijk top zwaar zijn, worden ze met witte banden om de kaken en hals vastgebonden. Zoals reeds vermeld, dragen de Gilles klompen en aan de arm een mandje van teenhout, gevuld met sinaasappe len. Om de figuur van de danser er echt als een pop te laten uitzien, wordt hij opgevuld met stro, dat wil zeggen: de borst en de rug. Dat strovullen doen mannen die daar bijzonder verstand van hebben. Zij gaan meestal in de vroege morgen van het carnavalsfeest van huis tot huis en de ongeveer dui zend. Gilles van Binche worden dan met stro „opgevuld". Meen niet dat het mannen van een bepaalde stand of leeftijd zijn, iedereen wil gaarne een maal in het jaar „Gille" zijn. Klein en groot, mits in de speciale klederdracht gestoken en bekend met de eigenaardi ge klompendans, trekt al dansende in groepsverband van 's morgens tot 's avonds door de stad. Men moet daar toe wel een groot uithoudingsvermogen bezitten. Met muziek of roffel voorop voert men de danspassen uit; de melo die is echter bij alle groepen dezelfde. Volgens overlevering vindt deze cos- tumering haar oorsprong in Peru. Het zou in Binche voor het eerst gedragen zjjn in 1549, toen de Landvoogdes der Nederlanden, Maria van Hongarije, haar broer Karei V in haar paleis in Binche ontving. Grootse feesten werden te zijner ere gegeven en de Spaanse gasten verkleedden zich als Peruvianen ter herinnering aan de Spaanse over winningen in Zuid-Amerika. Later na men de burgers van Binche de dracht over. Wij hebben „Gilles-dansers" eens bezig gezien; het is werkelijk iets aparts! Je moet je voorstellen, dat ze in een rij of in een kring dansen, eigen lijk alleen maar een paar passen ma ken, hard stampend met de klompen op de grond. Kletterend met de klom pen geven ze de maat aan, dan, al lopende, dijt de kring uit en krimpt weer in, bü het geklingel van de bellen Een „Gille" van Binche in de traditio- en de blaasmuziek. De struisveren ne- nele klederdracht. (Let op de bellen om men de trillingen van de danspassen zijn middel en het speciale sinaasappe lenmandje). Aan de Zuidkust van de „Vendée", in Frankrijk, ligt het dorpje la Tranche- sur-Mer dat sedert enkele jaren het centrum is van een belangrijk bloem- bollengebied. De kuststrook wordt hier beschermd door duinen en sparrenwou den en de bodemstructuur komt over een met die in de Nederlandse bollen streek. In 1952 vestigden zich hier twee jonge Nederlanders, die bij wijze van proef tulpenbollen plantten en gladiolen. Hun proef slaagde volkomen en het jaar daarop plantten zij ook hyacinten en anemonen. Thans wonen in het ge bied rond 150 bollenkwekers, wier be drijven over de modernste hulpmiddelen beschikken. Dankzij de zuidelijke lig ging van de Vendée en het milde kli maat van deze streek bloeien de nar cissen reeds omstreeks 15 januari Begin april staan de tulpen in bloei Hun aantal overtreft verre dat van nar cissen en hyacinten. Meer dan vijf mil joen tulpebollen worden jaarlijks in dit hoekje van Frankrijk tot bloei gebracht. Overigens ondergaan vele bollen een speciale behandeling en worden overge bracht naar verwarmde kassen, waar zij omstreeks december voor een twee de maal bloemen dragen. In een kas van 640 m2 kweekt men 290 tulpenvariëteiten. Het gehele terein is herschapen in een park, waar tussen de dennen en steeneiken in het voor jaar tulpen, hyacinten, crocussen, nar cissen en amaryllissen bloeien.. over en op een gegeven moment blijven de dansers enige ogenblikken als pop pen stilstaan. Dan is er nog iets aparts; tijdens deze dansen gooien ze namelijk uit speciale mandjes sinaas appelen over de duizenden belangstel lenden uit eigen stad en verre om geving. Op de Grote Markt speelt zich een ware sinaasappelenveldslag af. Geen wonder dat overal de ramen met planken of kippengaas zijn dichtge maakt. Het carnaval van Binche is een van de vermaardste en oorspronkelijke carnavals van Europa. Het merkwaar dige is, dat tenslotte iedereen door de muziek en het dansritme wordt aange stoken. En 's avonds danst als het ware de gehele stad op de pas der „Gilles" in de gloed van het vuurwerk op de Grote Markt. tjes tegen elkaar. Elke dag krijgen w# een beetje minder op ons Dord. Het is te hopen, dat ,de zon maar gauw zal komen om de sneeuw te laten smelten. Alleen Knabbeltje Knap klaagde mat. Hij kon trouwens niet klagen, omdat hij maar stilletjes in zijn konijnehol bleef. Knabbeltje Knap durfde er niet uit te gaan. Stel je voor dat er iemand in zijn hol zou komen en mijn heerlijke spulletjes weg zou halen, dacht hp. En daarom bleef hij thuis en at knol voor zijn ontbijt, worteltjes voor het middageten en kool als avondboter ham. Maar de winter duurde en duur de maar voort en jp een dag moest Knabbeltje Knap naar buiten, of hi) wilde of niet. Grootvader Konijn was jarig. Hp woonde helemaal in het Bibberbos, ze ker drie kwartier lopen van het hol van Knabbeltje Knap. Tjongetjonge, dacht Knabbeltje. Dat wordt drie kwartier heen, drie kwartier terug en dan nog minstens een uurtje om op verjaarsvisite te blijven. Ik ben met dat al zeker -wee en een half uur van huis. Als er ondertussen maar geen dieven komen. Knabbeltje Knap kreeg een idee. Hij zag een grote steen lig gen en rolde die voor de ingang van zijn hol. Het was een heel werk, maar daardoor was het des te veiliger. Nie mand zou er op de gedachte komen, om eerst zo'n zware kei opzij te du wen en dan te gaan kijken of er soms in dat konijnehol wat te dieven viel. Knabbeltje Knap ging heel gerust op reis. Onder zijn pootje droeg hij een klein, mager worteltje, dat verpakt was in een dun blaadje van de kool. Op een verjaardag kon je toch niet met iege pootjes aankomen, vond Knabbeltje Knap. Zonder zich te haas ten ging hp op weg, want hij wist dat er met zijn wintervoorraad niets ge beuren zou. Maar er gebeurde wel wat anders. Een grote haas kwam aangewandeld en ging een ogenblikje zitten rusten op de kei, die voor Knabbeltje Knap zpn hoi lag. Héhé, ik zit hier goed, zei de haas. Maar omdat hp zo groot en zo zwaar was, drukte hp de steen steeds dieper in het zand. Toen hij ein delijk opstond en verder ging, zat de kei helemaal vastgeklemd in de in gang van het konijnehol. Knappertje Knap kon er bij zijn thuiskomst geen beweging meer in krijgen. Daar stond hij dan. Voor zijn eigen hol, met een lege maag. Hp dacht aan alle lekkere hapjes, die daar binnen lagen opge stapeld. Zpn maag begon te ramme len. Eerst zachtjes var, ,rrrr', maar later steeds harder, zodat de dieren, die voorbij kwamen het hoorden. Wat zit jij hier, arm konijn? zeiden ze. Heb jij zo'n verschrikkelijke honger dat je maag ervan knort vn rammelt. Hier, wij hebben ook wel r.iet veel, maar voor zo'n arme hongerlijder hebben we nog wel wat te missen. Ze gaven hem wat half-bevroren groen, een stukje aardappel en een brokje van een appel schil. „Waar woon je ergens?" vroegen ze toen. Hier, wees Knabbeltje. Maar er is een kei voor mijn deur. Die is heel zwaar. Ik kan er niet in. En ik ben zo koud. Zou ik nu vannacht bui ten moeten slapen? Welnee, zeiden de andere konijnen, de veldmuisjes, de haasjes en de eek hoorns. Wij helpen ie wel een pootje. Vele pootjes maken licht werk. Ze telden tot drie en met hun allen be gonnen ze tegelijk aan de steen te trekken. Krak, deed de steen en schoot omhoog. Ze tuimelden allemaal onder steboven van de schok. Maar de ingang van het konijnehol was vrij. Was Knabbeltje Knap toen even blij zeg! Maar hij was ook beschaamd. De dieren hadden hem van hun armoe al lemaal nog wat gegeven. En hij had alles alleen voor zichzelf willen hou den. Wat zouden ze zeggen, als ze zijn kool, zijn worteltjes en zijn knolletjes zagen? Mogen we ons even bij jou thuis komen warmen? vroeg een muisje met ijspegeltjes aan haar snor. Jaja, knikte Knabbeltje Knap en toen kwa men ze allemaal binnen. Knabbeltje wist zich geen raad. Hp ging gauw met zijn rug voor de voorraadkast staan. Maar een haasje zei al gauw: ik ruik wat, ik ruik kool! En een an der konijntje snuffelde: ik ruik ook wat, ik ruik worteltjes. En ik ruik knol! piepte een muisje. Allemaal keken ze naar Knabbeltje Knap, die opeens tra nen in zpn rode oogjes kreeg. Jongens, zei hjj half-huilend: ik ben een lelijke slokop geweest. Ik heb in de schuur van boer Biggemans een heleboel lek ker eten gevonden. Maar ik wou het alleen voor mezelf houden. Daarom had ik die kei voor mijn hol gelegd. Ik dacht slim te zpn. Maar het liep helemaal verkeerd af en nu ben ik er nog blij om ook. Ik zou kunnen lachen, ais ik me niet zo erg moest schamen. Kom jongens, ga allemaal zitten, ik ga uitdeling houden. Dat was nog eens een verrassing voor de arme, hongeri ge dieren. Ze kregen allemaal hun pootjes vol heerlijks mee naar huis. Toen Knabbeltje Knap eindelijk alleen in zijn hol achterbleef, was er van zijn voorraad niet veel meer over. Maar Knabbeltje Knap had inplaats daarvan een heleboel vriendjes gekregen. Dat was heel wat gezelliger, dan op je eentje je buikje rond te eten. En toen de winter eindelijk voorbij was, speelden ze verstoppertje om de grote kei, die nu naast het konijnehol lag. Knabbeltje Knap was er heel wat liever op geworden. En als boer Bigge mans op een winternacht nog eens zpn schuurdeur openlaat, dan zullen alle dieren uit de buurt daar zeker goed mee zijd. LEA SMULDERS Ook de kinderen magen, in fraaie kostuums gestoken, in de carnavalsoptocht Binche meelopen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 15