OVERLEDEN SCHILDER BOOT Gérard van den Eerenbeemt exposeert tekeningen en etsen Haarlemse Interscholaire werd weer een succes EER AAN CONSTANT verlovingsringen HOLIDAYS DWR-dames namen revanche en kwamen aan de kop Atphenaar agenda DANS. VOORDRACHT EN TONEEL Scholieren pleiten als het ware voor handhaving van deze traditie Liederenavond van Antoinette Blom 23-jarig meisje verdacht van meineed Fietser ernstig gewond Alarminstallatie verjaagt dieven Lantaarn knapt af Geliefden geven elkaar het mooiste wat er is: ATAX-TAXI Bloemencorso maakt eenmaal de route Besluit rijkspolitie en Corsocomité VJ „meegenomen" W'ATERPOLOCOMPETITIE Na val overreden UIT WAK GERED Reparateur breekt enkel bij val Bediende stal bij vroegere werkgever UITSPRAAK HAARLEMSE RECHTBANK Vogelrampenfonds beëindigt voedsel voorziening OM WAAR TE NEMEN DONDERDAG 7 MAART 1963 PAGINA 3 Vélen maakten van de gelegen heid gebruik langs de dode te defileren. De begrafenis geschied de vanmiddag op Westerveld. Het was voor de eerste keer dat van uit het Frans Halsmuseum een dode ten grave werd gedragen. 'De directie van het Frans Hals museum heeft deze geste willen doen als een bijzondere eerbetui ging jegens de schilder Boot, die het grootste deel van zijn leven in Haarlem heeft doorgebracht, ge heel met de stad vergroeid was en vele Haarlemse schilders heeft opgeleid. Hiernaast een foto van het gipsen dodenmasker dat door P. van den Eynde van de over leden schilder is gemaakt. 1.2.3.4.5 Dansnummer Toneel en cabaret 50 NIEUWE AUTO'S GED OUDE GRACHT 70 Tel. 10454 HAARLEM, 7 maart Ook een politieman kan zijn fiets niet goed genoeg op slot zetten. Dat ervoer een Haarlemse politieagent op de avond van 29 dec. van het vorige jaar, toen hij beroepshalve pools hoogte moest nemen in een café. Zijn fiets had hij achteloos bij de ingang van het café ge zet. Toen hij na enkele minuten buiten kiuam was zijn vervoer middel in geen vélden of wegen te bekennen. Dezelfde nacht nog kon een 35-jarige plastic- lasser uit Haarlem van zijn bed worden gelicht, die in een dron ken bui de fiets had meege nomen en hem ergens luk raak tegen een huis enkele straten verder had neergezet. De man, die zich niets van de „diefstal" weet te herinneren, verscheen gisteren voor de Haarlemse politierechter. Hij moest zijn dronkemansdaad bekopen met veertien dagen gevangenisstraf. De officier had een maand tegen hem geëist. GRAMMOFOONPLATEN Burgerlijke Stand Haarlem Ulms Muziek Toneel diversen Cabaret eritaonstellingen Als een hommage aan de over laden schilder lag het stoffelijk °verschot van H. F. Boot van morgen opgebaard in de renais- sancezaal van het Frans Hals museum. Vanmorgen vroeg was Xet vanuit het Elisabeth Gasthuis ''mar het museum overgebracht. renaissancezaal was niet als °hapelle ardente ingericht omdat men alles zo sober mogelijk wilde houden. Terzijde van de catafalk lagen talloze bloemstukken, waar- ouder een van het Haarlemse Gemeentebestuur, van de Neder landse Federatie van Beeldende Kunstenaarsverenigingen, de kunstenaarsvereniging De Groep, eu „Kunst ZAj Ons Doel". (Advertentie) De ring, 'die staat, zowel in het klassieke als in het moderne genre. Voor elke vinger is er een ring bij adviseert U goed. HET HUIS MET HET CARILLON GROTE HOUTSTRAAT 49 HAARLEM /~3 edert ik het werk van Gérard van den Eerenbeemt niet mee1 heb ge- zien heeft er een opmerkel;ike ver schuiving plaats gevonden Van zijn Spaanse reis brach' hij twee jaar ge leden impressies mee die regelrechte relaties onderhielden met het landschap dat zijn ogen hadden waargenomen. Hy stelde deze in Haarlem ten toon bij ,,In 't Goede Uur", waai hii ook nu weer zijn tentoonstelling van tekenin gen en etsen heeft ingericht Met een ogen-beeld, een herschepping van een waarneming, hebben deze echter niets meer te maken; ze lijken geïnspireerd op de klank van muziek en op het ge voelen dat een gedicht verwekt. Ze zijn inderdaad geabstraheerd naar hoogstens nog het begrip achter of de essentie van het bestaande, niet meer visueel maar louter optisch. Het tastbaar waarneembare is daarbij ver ruimd naar het denkbare of ervaarba re. Dé impuls tot een tekening wordt niet meer geleverd door een waarne ming maar door de toestand tijdens welke de hand, niet door rede of herken ning gestuurd, zich beweegt over het papier. Dit is een beweging naar het zichtbaar maken zoals de componist hoorbaar maakt. Misschien is deze werkwijze onvolle dig: de tijd zal het leren. Maar de aldus vrijgemaakte component is wezenlijker voor de kunst dan de reproducerende afbeelding, die een herhaling is van het reeds tastbaor-aanwezige. Het is een oproepen van werkelijkheden zonder vooi'beeld. een bestaanbaar-maken van wat voordien niet bestond, grillig èn wetmatig als het leven zelf. In vergelijking met de werkwijze die steunt op een visuele waarneming vereist deze werkwijze de bcheer- sing en de zekerheid van een akrobaat die, rijdend op een fiets, HAARLEM, 7 maart Ieder jaar weer, als de tijd van de Haarlemse Interscholaire aanbreekt, fronsen de (grote) mensen, die bij de organisatie en de voorselectie betrokken zijn het voorhoofd. Dat is althans de laatste jaren het geval in de sectie dans, voordracht en toneel. De geringe medewerking van vele scholen was altijd een teer punt. Men is zelfs een paar maanden geleden officieel rond de tafel gaan zitten, met wethouder D. J. A. Geluk aan het hoofd. Toen is in alle ernst de vraag gesteld: kunnen we, wat dit onderdeel van de Interscholaire betreft, de zaak niet beter aan de kant zetten? Het ant woord hebben de jongelui dinsdag- en gisteravond gegeven: NEE. Ze zijn weer voor de dag gekomen met een programma, dat overrompelend was door zijn successen en mislukkingen. Dinsdagavond waren wij achter de coulissen in de Stadsschouwburg. Van de sfeer, die daar smeulde en soms laaiend kon losbranden, hebben wij gis teravond in 't „Voetlicht" enkele no tities gemaakt. Het was een feest apart, die spanning en overmoed, die stille berusting en deemoed. Grote monden werden dicht gesnoerd, als het moment aanbrak; kleine mondjes met trillende lipjes werden plotseling vastberaden. Die ervaring moet maar eens zwart op wit gezet worden, opdat nimmer nog de vraag gesteld wordt: zullen we door gaan of niet. Natuurlek, het ene jaar is beter dan het andere. Soms is het verschil in kwaliteit heel sterk Het programma van dit, zo bedenkelijke jaar was zelfs opvallend met zijn hoogte- en diepte punten. Maar dat is. geleven wjj, de charme van deze twee voorstellingen geweest. Neem bijvoorbeeld eens het nummer „De verstandige dieren", waarmee het Lorentzlyceum op de prop pen kwam. Op de keeper beschouwd, was het de grootste vergissing, die in de geschiedenis van de Interscholaire is gemaakt. De commissie had dat num mer resoluut moeten schrappen. Het heeft dat niet gedaan, en het zelfs tweemaal voor vertoning vrijgegeven. Maar ja, daar was een schoolorkest, dat terzijde er zo vrolijk en lustig op losspeelde, dat kritische bromberen geen schijn van kans kregen Een nieuwigheid van dit jaar is het geweest, dat de kandidaten voor de voordracht niet alleen zelf een gedicht konden kiezen, maar ook een keuze moesten maken uit een door de com missie verstrekte opgave. Dat is in ieder geval het peil ten goede geko men, maar de consequentie was, dat sommige gedichten twee of driemaal op de voorstellingen werden ten gehore ge bracht. Op zichzelf is dat interessant ter vergelijking. Meer ook niet. Wij ge loven niet, dat de toehoorders dat he lemaal geapprecieerd hebben. Drie scholieren kwamen aldus met „Van een dag van morgen" van Hans Andreus. Wij hebben de voorkeur gegeven aan de voordracht door Helmert Wouden berg (Coornhertlyceum)Hij kwam ove rigens nog stukken beter voor het voet licht met Uniform" van Paul van Ges- sel. Een hoogtepunt bij de voordrach ten was die van Huib Latenstein (Eer ste Christelijk Lyceum). Hij leverde een prachtig stukje werk af me' Bredero's „Van Dieuwertjes Vrijer". Zijn expres sieve voordracht was acteren tegelijk. Voorts noteerden we nog een zelf verzekerde, vriendelijke voordracht van ,.Er was eris" (Peter Jaspers) door Riene Duncan (Lorentzlyceum), de be heerste toon van Pieter Hoenderdos (Mendelcollege), die met Marnix Gü- sen's „Geschenk van mijn vader" kwam, en van Doesjka Meijsing (Sanc- ta Maria) de subtiele voordracht van Han Hoekstra's „De ceder". Karin Loeb (Coornhertlyceum) vertolkte op treffende wijze „Voor het verdronken meisje" van J. B. Charles. Met deze executanten moeten wij volstaan. Van de overigen noemen wij nog Francien Ittmann (Karei vein Manderlyceum), die met een gave voordracht kwam van Goethe's „Prometheus". Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht LISSE, 7 maart De rijkspolitie in de bollenstreek heeft gisteren, in over leg met het Corso-comité, besloten dit jaar, in afwijking van voorgaande ja ren, het corso eenmaal de route te laten afleggen. Volgens de rijkspolitie is de afzetting van de verkeerswegen gedurende een hele dag niet meer te handhaven. Daarvoor is het verkeer door de bollenstreek te druk. Om één uur vertrekt het corso uit Sassenheim; omstreeks half vijf wordt de stoet in Bennebroek verwacht, waarna de wa gens op eigen gelegenheid de terugweg ondernemen. uitgevoerd door acht leerlingen van het Coornhertlyceum. Daar kun je gewoon weg geen bezwaren tegen aanvoeren. Vooral als je alleen het oog gericht houdt op de in het rood gestoken 12- jarige Myrna van G'ilst. Wat die bliksem daar ten beste gaf, zouden haar groot ouders in hun jeugd nooit gepresteerd kunnen hebben. Tussen de bedrijver door zong op bei de avonden gisteravond veel beter dan dinsdag de Mendelier Jan Hum- feld, aan de piano begeleid door Paul Witteman, enkele liedjes van Jaap Fi scher. Hij oogstte er veel succes mee. Tot besluit het echte toneel, het zorgen kind bij uitstek. Van „De verstandige dieren" hebben wij al het nodige ge schreven. Verder stond voor dinsdag nog op het programma „Het uur der ver gelding" van Norman Holland, gespeeld door leerlingen van het Coornhertly ceum. Het werd een geloofwaardige voorstelling, waarin Margreet Sandtke de rol van koningin Elizabeth met autoriteit wist te spelen Gisteravond werd de balcon-scèn» uit Shakespeares ..Romeo en Julia" gespeeld. Aan de gehele voorstelling van dit stuk hebben wij reeds uitgebreid aandacht besteed bij de uitvoering in het Mendelcollege Romeo (Jaap Schlötjes) en Julia (Betty van Meurs) hadden ondanks dit frag mentarisch optreden de sfeer meteen te pakken. Voor een dolle en feestelijke afslui ting van de twee programma's zorgden leerlingen van de Rijkskweekschool. Zij hebben hun succes van vorig jaar ge prolongeerd. De cabaretnummers, waarvan zij zelf de teksten hadden ge schreven, waren actueel, spits en dui delijk. Het nummer van „De vrije vrou wen" was even-brutaal als knap. „De Twijfelaar" werd een dodelijke aan slag op de „gouden plaat" compleet met zingende zusjes; en het Mexicaan se nummer werd dankbaar gebruikt om zelfs de kolder nog te chargeren. Ook deze interscholaire is dus een feest geworden voor alle toeschouwers, onder wie burgemeesters uit omliggen de gemeenten. Wethouder Geluk had hen allen met enkele woorden welkom geheten. W.H. Het verschil in kwaliteit viel het meest op bij de dansnummers. Zoals ieder jaar. Favoriet was Bram Dunlop CTriniteitslyceum", die met zijn eigen „Fantasie" grote indruk maakte. Zijn houding en bewegingen zijn mannelijk, de forse trekken in zijn choreografie krijgen toch een speelse afwerking. Hij zoekt het weliswaar met nadruk in het spectaculaire, maar daar heeft hij nu nog alle recht toe. Bovendien, enig spectakei is op de Interscholaire altljc! welkom, als maar voorkomen wordt, dat de aandacht wordt afgeleid van bijvoorbeeld Arda Brokmann ('t Kopje) en Johan Meyer (St. Jeroen school). Dat duo zij 12, hij 14 jaar danste voortreffelijk een pas de deux. Zelden hebben wij zulk prachtig klein goed gezien, kleine natuurtalenten, waarvan men mag hopen, dat zij in goe de handen zullen blijven. Speciaal bij de dansnummers dien' de kritiek mild te zijn. Nergens ander springt de onvolwassenheid zo ster': naar voren. Dat bleek dan ook vooral bij andere nummers zoals „Ballet Blaine", waarvan d; uitvoerenden, voor het merendeel van de Th. M. Ketelaarschool stamden, onze bewondering oogstten Het Hongaarse dansje van Nora Schönlau (Coornhert lyceum) kwam er pittig uit, de door een kwartet uitgevoerde Israëlische volksdansen boeiden door hun exotisch karakter en de geschiedenis van de her der en het herderinnetje, een combina tie van voordracht en dans, was be paald ontwapenend. En tenslotte die kostelijke charleston, eerst één wiel afstoot, vervolgens het stuur wegwerpt en tenslotte nog slechts op zijn zadel door de ruimte zweeft. Het vergt een intensief contact met het materiaal en een grote ver trouwdheid met de beeldende werking. Bij de beschouwer roept hij geloof op aan het beeld dat ontstaat en dat hij minitieus doorwerkt als zocht hij naar een innerlijke gelijkenis. In het spontane gebaar en de doorwer king worden zijn tekeningen tastbare werkelijkheid, krijgen volume, ruimte en beweging; optische toestanden waarbij men niet naar vergelijking met het reeds bestaande zoekt. Zelfs weet hij te vermijden, dat men de behoefte krijgt de tekening te pas sen op mens, dier, ding of landschap. Vooral de etsen, in hun gave verzor ging van materiaal en in de doorwer king van het detail, zijn overtuigend voor de kunde en de overtuiging van de maker. De tentoonstelling duurt, zoals hier gebruikelijk, de kalendermaand uit. L.T. HAARLEM, 7 maart Het lieder recital van de zangeres Antoinette Blom, dat oorspronkelijk 6 januari zou plaats vinden, maar toen vanwege de weers omstandigheden werd uitgesteld, werd nu gisteravond gegeven in de Tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw. Antoinette Blom is een nieuwe ster aan het zo uiterst gevoelig firmament van de liedkunst, een genre dat zowel aan de executant als aan het audito rium hoge eisen stelt. Het lied, dat tot de oudste uitingen der muziek behoort en bij Schubert een hoogtepunt bereikt, blijkt in Nederland nog niet de belang stelling van het grote concertpubliek te hebben. Ook gisteravond was de belang stelling gering, en men vraagt zich wei- eens af of deze kunstvorm nog mogelijk heden heeft. Het programma, dat de concertgeef ster had samengesteld getuigde van in zicht ei. goede smaak. Het had een chro nologische opbouw en van Schubert had zij diens allerbekendste liederen ge kozen. Bü de beoordeling van een lied gaat het niet zozeer om het stemgeluid als wel om dé interpretatie en realisa tie van de tekst. Het waren met name de laatste elementen, die bij Antoinette Blom nogal eens ontbraken. Het fraaie stemgeluid bezit zij; doch in het zigeunerlied van Brahms moet er een geheel andere sfeer ademen dan bijvoorbeeld in „Fussreise" van de „li teraire liedercomponist" Hugo Wolf. Waarom blijft haar gelaat een ideaal expressie-medium zo strak en de dictie zo weinig zeggend? Daardoor ging er bijvoorbeeld veel verloren van het kostelijk „Lob des hohen Verstands" van G. Mahler. Wanneer Antoinette blom zich als ver tolkster van het kunstlied wil laten gelden zal zij meer in de huid van dich ter en componist moeten kruipen. De hegeleiding van de pianist, George van Renesse was de gehele avond te cor rect om bezield genoemd te mogen worden. ANDRé KAART (Advertentie) beschikbaar voor verhuur ZONDER CHAUFFEUR Sterk verlaagde wintertarieven All risk verzekerd Scène uit het kostelijke nummer „De Vrije Vrouwen", gebracht door leerlin gen van de Rijkskweekschool. HAARLEM, 7 maart Een 23-jarige hulp in de huishouding uit Haarlem werd gisteren tijdens de zitting van de Haar lemse politierechter op beschuldiging van meineed in verzekerde bewaring gesteld. Het meisje getuigde in een zaak tegen een 30-jarige magazijnbediende uit Haar lem, die ervan beschuldigd w erd een '27- jarige bankwerker in het gezicht te heb ben geslagen. Aanleiding hiertoe was ge weest, dat de magazijnbediende, de ex- verloofde van het 23-jarige meisje, de bankwerker met zijn ex-meisje in de stad bad gesignaleerd. De bunk er!: zou de vroegere vrienu van zijn meisje hebben getreiterd. De magazijnbediende zei voor de politierechter niets af te weten van mishandeling, „Misschien is hij tegen m'n vuisten opgelopen". Het meisje, dat op de avond van het voorval 16 december uitvoerig de toedracht aan de politie had verteld, trok gisteren voor het getuigenbankje 1 haar verklaringen in. Haar verkla ring gisteren kwam er op neer, dat ze niets van de nishandeling had gezien. Ze vertelde die avond maar iets te heb- I 'i gezegd, omdat haar vriend het ook deed. „Ik was erg nerveus", was haar commentaar. Het slachloffer van de be wuste avond had inmiddels ook met het meisje gebroken. HAARLEM, 7 maart DWR dames hebben zich in de eerste klasse aan de kop van de ranglijst geplaatst door revanche te nemen op Nereus. Aan vankelijk stonden de papieren van Ne reus hoog genoteerd en moest de DWR- verdediging alle zeilen bijzetten, het geen goed ging, totdat Marijke de Vries de bal de DWR-touwen injoeg. Een goed samenspelend DWR trok de Nereus-verdediging uit elkaar en Gerda Drogtrop zorgde voor de gelijkmaker. Na de rust trokken de DWR-aanval- sters te veel naar voren. Marijke de Vries maakte van een geschonken ge legenheid gebruik om de stand weder om in het voordeel van Nereus t* brengen. Toen verhuisde Joke Drogtrop (DWR) op de kant. Zp kon toezien, hoe Rie Thuis-van Veen de gelijkmaker scoorde. Toen was het voor Nereus nog slechts een wanhopig pogen, hun felle aanvallen werden gekeerd en Riska Wildschut scoorde voor DWR het win nende doelpunt. Met nog een wedstrijd te spelen begint DWR hoge ogen te gooien naai de kampioenstitel. Zij hebben uit 7 (Advertentie) KRUISWEG 47-49 HAARLEM ZANDVOORT, 7 maart In de Kost- verlorenstraat is gistermiddag om streeks één uur een 13-jarige scholier door onbekende oorzaak met zijn fiets gevallen en onmiddellijk daarop door een passerende vrachtauto aangereden. De jongen moest met ernstige hoofd wonden naar het Grote Gasthuis in Haarlem worden overgebracht. HAARLEM, 7 maart Gisteravond tegen negen uur trad in een der villa's aan de Zandvoorterweg de alarminstal latie in werking. Bij onderzoek bleek dat aan de achterzijde van het huis een ruit geforceerd was, waardoor de da ders hadden kunnen binnendringen. Ver zijn zij echter niet gekomen, want het geloei van de alarmistallatie op het dak deed hen hals-over-kop de wijk nemen. Er wordt niets vermist. HAARLEM, 7 maart De 8-jarige André Cobelens is dinsdagmiddag om streeks zes tlur door het zijs van de Delft gezakt. De jongen was reeds tweemaal onder water verdwenen toen hem, door de 47-jarige chocoladebewer ker P. de Haas uit Haarlem, de hel pende hand toegestoken werd. Deze heeft de jongen op de wal weten te trekken. wedstrijden 12 punten binnengehaald en Nereus 9 uit 6. CIOS ontving voor de eerste klasse heren HPC 1. Het was een vlotte strijd, waaruit de Heemstedenaren meer pro fijt wisten te trekken dan hun gast heren. De HPC-midvoor Wiers had er 9-1 van gemaakt, toen de ClOS-doelman een schot tot hoekworp verwerkte. Het was slechts uitstel, want de hoekworp, genomen door Verleur, kwam goed bij Prins, die meteen inschoot om kort daarna de HPC-voorsprong op 3-0 te brengen. Troye kreeg gelegenheid om tegen te scoren. CIOS kwam op 2-3 door een treffer van Ypenburg. Toen riep HPC hun een halt toe; Prins (2) en Wiers schoten HPC naar een 6-2 overwinning. HAARLEM, 7 maart Een onaan gename verrassing wachtte een 56-ja- rige lantaarnreparateur uit Haarlem, toen hjj gistermorgen omstreeks negen uur zijn laddertje tegen een der lan taarns op de Noorder Emmakade zet te en naar boven klom. De lantaarn paal brak onmiddellijk af en belandde mét de reparateur op het wegdek. Deze liep daarbij een gebroken linker enkel op. Per ambulance is hij naar het Gro te Gasthuis overgebracht. Bij onderzoek bleek, dat de lantaarnpaal aan de on derkant doorgeroest was. •HAARLEM, 7 maart Gisteren is door de Haarlemse recherche een 18- jarige magazijnbediende uit Haarlem aangehouden, die uit de winkellade van zijn vroegere werkgever 110 gestolen bleek te hebben. De werkgever, een 34-jarige koopman uit Haarlem, vatte verdenking tegen hem op, toen ande ren de jongen op de dag van de dief stal, 1 maart, in het magazijn hadden zien rondlopen. De jongen heeft bekend. Van de buit was slechts 45 over. HAARLEM, 7 maart Een 21-jarige zeeman uit Leiden is vanmorgen door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot een geldboete van 150 subsidiair 30 dagen hechtenis en 18 maanden ontzeg ging van rijbevoegdheid met aftrek. Hij was op 19 maart van het vorige jaar door een onvoorzichtige manoeuvre met t.ijn auto over de kop geslagen, waar door vier inzittenden en hijzelf zwaar gewond raakten. Er was drie maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van rijbevoegdheid tegen hem geëist. HAARLEM, 7 maart Door de In middels ingetreden dooi is het niet meer noodzakelijk de water- en buitenvogels van voedsel te voorzien. Het Vogelram penfonds voor Haarlem en omstreken gaat wat de voedselvoorziening betreft zijn activiteiten beëindigen. Het inzame len van brood en dergelijke op scholen, Haarlemse politieposten en particulie ren is dus niet meer nodig. BEVALLEN van een zoon: 5 maart: C. D. Kolkman-Kreuger; 6 mrt.K. Zoetelief-Kabel. BEVALLEN van een dochter: 5 mrt: S. van Ling-Sikkens; 6 mrt: A. C. M. Stoelman-de Boer. OVERLEDEN: 4 mrt: P. J. Luiten, 59 j., Gasthuisvest; J. Ch. v. Hattum, 67 j.. Gasthuisvest: F. Smit-van Nieu- wenhuizen, 66 j„ Gasthuisvest: 5 mrt: G. van de Vlag, 79 j„ Hazepaterslaan; E. van der Vooren-Jore, 63 j., Soen- daetraat; E. Koster-Koekkoek, 81 j„ Ha zepaterslaan. ONDERTROUWD: 6 maart: J. H. van Geldorp en H. M. van Huizen; M. C. de Graaf en M. E. Bottelier; L. H. Koeleveld en Y. J. van den Berg; T. van der Reep en A. J. Reick; E. Van der Poel en A. C. Drogtrop; H. Officier en M. Langeveld. GETROUWD: 6 mrt: R. Stuart en W. J. Schippers; J. H. Vos en H. Wijs; J. A.v.d. Horst en .G J. Vernout; A. Willems en A. H. A. v. Noesel; J. H. Huikeshoven en T. M. Nales. De St. Hubertus padvindersgroep houdt op zaterdag 30 maart 's avonds om 8 uur, een kienavond in het St. Franciscushuis aan de Eemstraat ia Haarlem-noord. De baten van de kien avond zijn bestemd voor de betere in richting van het nieuwe hoofdkwartier. DE FRUITWINKEL HAARLEM TELEFOON 11767, ZIJLSTRAAT 55 KWALITEITSADRES SURINAAMSE GRAPEFRUIT grote maat 35 ct. per stuk, 10 voor 3.20 2* EEN REUZE TOT MEXICAAN SE ALPENHONING (Miel Car- lota!) 1250 gram 3.75 3« MC. KIM FINE OLD DOURO PORT 4.95 p fles. 2 fles 9.50 fruitmanden en budeau-pakketten °v«r het hele land. (Advertentie) CINEMA PALACE: West Side Story, 14 jaar. Jfjlagelijks 2 en 8 uur. "ANS HALS. Invasie op Guam, 14 jaar. I.&7 en 9.15 uur. UJO: Follow that dream, alle leeftijden. Lnu'en 9.15 uur. ~XOR: Ontsnapt uit San Pablo, »f;.7 en 9.15 uur. ïli HANDT: (4e week) De langste dag, pilJaar. Dagelijks 2 en 8 uur. ia' t/m do.: Meisjes, misdadigers en jazz. jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. ,uDIO:Dagelijks 8 uur: Oordeel te Neuren berg, 14 jaar. Weekdagen 2.15 uur. Donderdag 7 maart. «,®ouoertgebouw. 8 uur: Orgelconcert door lb«M de Klerk. Vrijdag 8 maart. j}C5"certgebouw. 8.15 uur: Concert door Mn. O. o.l.v. Marinus Adam. Soliste: SeJl!3uc Haas. piano. Programma: Bach, (hoven. Berlioz en Franck. Donderdag 7 maart. •u^Mdioowburg. 8 uur: Nederlandse •jjnjedie met „Wat U maar wilt" van In if*8peare Regie: Han Bentz v. d. Berg. 2? hoofdrollen: Petra Laseur, Ton Lutz J*o van Dijk. fran Donderdag 7 maart. nTT Halsmuseum" door H. P. Baard, «ch.n ertgebouw- 815 uur: Geloof en Weten- Prêtrè"^6 Heer Bertina over „Léon Morin, *v'rm5am en Eva". Raamsingel 5. Iedere d 82 uur. Cabaret 9—11 uur. lern.a,ls Halsmuseum Werken uit de Haar- Bt1 It® School van de 16e t/m 19e eeuw DaJZv„ere collectie werken van Frans Hals «eujks van 105 uur Zondags —5 uur Museum. Schilderijen 19e en 20e en -lekeningcn Nederlandse Italiaanse Siei.y^ose school, 16e t/m 19e eeuw Fos- 'Pend' natuurkundlge instrumenten Ge ila °P werkdagen, behalve maandag, van van i I11' Eerste zondag van de maand 1—3 uur Ouol^oppeiijk Museum, Jansstraat 76 eeUwcI ?ieuze kunst, schilderijen middel en va beeldhouwwerken. Van 10-12.3(1 ^"n- -1'305 uur (behalve maandag) KUnswJ:fR,dagerl van 2—5 uur ïxPositii nm »De Ark". Ie etage: M. st van schilderijen van mevrouw FxPositt« lsser- t/m 25 maart 2e etage: tuyken <~van bijbelse gravures van Jan Ue con' -ïeopend van 95 uur en tijdens °P maandag- woensdag- en Tans on ti ®~8 uur FxPositic Halsmuseum. Prentenkabinet: tekening-" '"ters Haarlem", schilderijen, l95o, rtT/' aciuare]]en en foto's van 1650— ,n ,/m 23 maart). 5xPositi.Goe(ie Hur, Nieuwe Kerksplein: yan den Grafiek van Gérard Léonard 10 te. ,erenbeemd. Geopend dagelijks ai uur en van 'n uur. Tot maart.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3