OP EIGEN VERZOEK - GEEN ARRESTATIE - AUTO-BIOGRAFIE OAS-leider vraagt Bonn om politiek asiel Uitwijzing baar Latijns- Amerika fe*burg Onderzoek gas leidingen in Culemborg Interview met Bidault niet op scherm Mr. Van Doorn: „Regering zette ons pistool op de borst KRO voor „niet gering dreigement'' gezwicht Bastien-Thiry met de kogel terechtgesteld VOLDAAN OVER STAATSGREEP lib I^Hcon Het weer- Na vergiftigingen Advocaten willen bedrijf aanspreken Telegram kwam onverwacht Storing alleen maar pech GROEP 73' ONTSTELD EN ONTSTEMD Franse verklaring Bezoek De Gaulle moet atmosfeer zuiveren ttentie iCtie Preventieve censuur Ook grensgeschil Moskou-Peking Bureau smedestraat 5 - haarlem MORRIS'V^,^ fiuif! Onbestendig het weer in Europa feSSSL De Gaulle verleende hem geen gratie SUEDE JASJES 139.-169^-189.- ffiSTSKwmfcM.ismswra ^AANDAC 11 MAART 1963 86sfe JAARGANG No. 31380 MüNCHEN, 11 maart (DPA) be sinds begin 1962 in balling- chap levende voormalige Franse Premier en tegenstander van pre sent De Gaulle, Georges Bidault, erblijft thans in het Beierse dorp teinebach am Wörthsee. De poli- le ontdekte gisterochtend zijn ®rblijfplaats. Volgens de burge meester van Steinebach logeert Jdault bij een journalist, Heinz Nouhuys, die daar een huis neeft gehuurd. TWEEDJASSEN to?»1',tot zwaar bewolkt met af en tyjL ®nige regen. Matige tot krachtige Zuid aanvankelijk tussen oost en fuklater veranderlijk, mogelijk met Ser lnden- 'n het algemeen iets la- re tniddagtemperaturen. y De vraag of de KRO het door de regering gewraakte interview met Bidault in de rubriek Brandpunt zaterdagavond zou uitzenden werd door de voorzitter van de KRO, mr. H. W. van Doorn, met nee beantwoord. (Links op deze fotomontage). De heer H. J. Neuman sprak echter wel zijn commentaar uit, waarmee het interview sou worden omlijst. HILVERSUM, 11 maart. De K.R.O. heeft zaterdagavond op het allerlaatste moment besloten de voorgenomen uitzending van het in Engeland opgenomen inter view met Bidault niet op het scherm te brengen. In plaats daar van verscheen aan het begin van de rubriek „Brandpunt" de voor zitter van de K.R.O., mr. H. W. van Doorn, die uit naam van deze omroep een krachtig protest liet horen tegen het ingrijpen van de overheid met betrekking tot de uitzending. Tijdens een bijeen komst met journalisten heeft mr. Van Doorn later in een toelich ting verklaard, dat de K.R.O. met het besluit de uitzending niet te laten doorgaan, de minst vér gaande beslissing heeft genomen. „Wij begrijpen maar al te goed dat ons door de handelwijze van de regering het pistool op de borst was gezet en achtten het derhalve raadzamer te kiezen voor de thans toegepaste methode, waardoor het mogelijk is geweest een nog bredere toelichting te geven dan de pers en het N.T.S.-journaal reeds hebben gedaan", aldus mr. Van Doorn. Politiek document Vragen in Kamer? voor dames en heren exclusieve collectie in het betere genre, extra laag geprijsd ®lefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 bonnementen 208OO Postgiro 143480 gj-, an'°or Beverwijk Zeestraat 50: telet 479C antoor en Red Umuiden-Leeuweriklaan 3G Telefoon 5790 recti©: W c. H. Leijdeckers en Mr. W A. M van der Kallen. °°'dredactie: Drs H. v. RUN en W Severin. Di EUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter hoogte Omroepers 16 cents oer m m.-hoogte- De administratie Dehoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maanc., t 7.90 oei kwartaal. Voor klachten over de bezorging 's avonds tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. Beierse politie bewaakt Bidault be Beierse minister van binnenland de 5aken "Tunker verklaarde later op te. °aK dat Bidault niet was gearres- *eoï.» zoa's de Franse radio ten on zent- had beweerd in een extra-uit- IhiL. Bidault is, aldus de Beierse Wa,ster, vrij om te gaan of staan Vgrtn h'i wil, doch had zich bereid bii,\/aart' vrijwillig in Steinebach te poiiffï" Bidault had een verzoek om lier a asiel ingediend bij bondskanse- Wist Adenauer. maar minister Junker Bij "iet of dit reeds was ontvangen. dai,ulei> dat de aanwijzingen, dat Bi- Van z'ch in West-Duitsland ophield, ken *en Franse krant waren ontvan- En„ i™en dacht, dat hij nog steeds in "Seland verbleef. .Volgens een woordvoerder van de Aestduitse regering heeft Bonn in de J^estie-Bidault nog niet officieel lelling genomen. Men wil de zaak eerst grondig onderzoeken. j, Bidault, die leider is van de illegale vfatise nationale raad van verzet, een bezetting van de OAS, werd door de tie aangetroffen in gezelschap van iï5?e adjudanten en van de journalist, ij.J, had van 6 februari tot 3 maart w het plaatsje Hopfen bij Füssen ge- tia°nd, waar hij daar onder valse tvaphh in een hotel vertoefde. Het huis, Verkv1-1 Franse oud-premier thans Sjjhhjft, wordt door politie bewaakt. as het bekendworden beweegt zich hj" stroom nieuwsgierigen naar het «id» ,e' Volgens minister Junker staat de onder „politiebescherming" tot Z6 bondsregering nadere instructies hiivl hravond gaf de journalist Nou- i,Êp aan DPA het volgende relaas. vert groep Beierse politiemannen hiiin gde zondagochtend toegang tot Wil huis. Zij hadden geen bevel tot in 1 ?king bij zich, doch verklaarden ^ri»aracht van het Openbaar Minis- 3our„ ln München te handelen". De tieh» list vertelde voorts, dat de poli- Zii„earnbten ex-premier Bidault in erei huis aantroffen, alsmede diens se- t'aud ls' he Franse journalist Paul Ri- Q- Ook de vrijdag in verband met """■lllllilliiiiiiiiiiHllllllllllllllllllllllllllInTntllllllllllllllli »- Advertentie 1Ei»BARTEUORISSTR HAARLEM TEL 13439 Bestraat (bij koningsplein) Amsterdam tel. 223596 Verwachting tot dinsdagavond, (opgemaakt te 11.15 uur), DINSDAG: 7.04-18.37; maan: 20.55-8.15 Stau, OXJ; Weer VüL«eldet max. min temp. temp glstereD geh. bew. zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. half bew. zwaar bew. 1. sneeuw 1. sneeuw mist geh. bew. licht bew. zwaar bew. mist regen geh. bew. regen zwaar bew. onbewolkt zw. bewolkt regen licht bew. licht bew. zw. bewolkt 15 motregen 13 zw. bewolkt 17 1 2 4 1 4 2 4 —5 —5 0 4 1 3 3 5 9 3 4 3 —0 4 —2 1 5 10 13 aeersi afgei 24 uur 1 0.2 2 2 4 0.4 11 0.1 0.1 2 0.4 0.4 5 5 1 0 0.3 7 0 3 3 0 0 0 2 0 GEORGES BIDAULT zijn OAS-contacten ontslagen hoofdre dacteur van het Westduitse weekblad „Revue", Oscar Stammler, bevond zich in het gezelschap. „Bidault hield zich sedert enkele dagen in mijn huis ter beschikking van de Westduitse autori teiten", aldus Nouhuys, „doch blijk baar waren de autoriteiten in München hiervan niet op de hoogte". De jour nalist zei verder, dat Bidault voor een verhoor was meegegaan naar het po litiebureau, doch dat hij later op de avond was teruggekeerd. Er waren ter bescherming van de oud-premier en kele politiemannen in het huis geble ven. Bidault had in Steinebach zijn au tobiografie, waarvan hij de rechten aan Stammler had verkocht, willen voltooien, zo zei hij. Tijdens een inderhaast bijeengeroe pen persconferentie verklaarde minis ter Junker, eveneens gisteravond, dat de politiebewaking rondom het huis waar Bidault verblijft op verzoek van de Franse oud-premier zelf was inge steld. Er is geen sprake van oen ar restatiebevel. De Beierse minister sloot echter de mogelijkheid niet uit dat een dergelijk bevel alsnog zou wor den gegeven. Voor zover bekend heeft Bidault zich niet aan inbreuk op de wetten van de bondsrepubliek schuldig gemaakt. Hij was in het bezit van een paspoort, zo zei minister Junker. (Rtr) Het Westduitse ministerie van binnenlandse zaken had voor het bezoek van generaal De Gaulle aan West-Duitsland, vorig jaar september, een lijst van ongewenste OAS-leiders opgesteld. Daarop kwam ook de naam Bidault voor. Volgens een woordvoer der van het ministerie is de lijst nog steeds van kracht. De correspondent van Reuter, die gisteravond een tele- UTRECHT, 11 maart De Utrecht se advocaten rar. Ed Spanjaard en mr. G. F. T. Hesselink onderzoeken of de gasleverancier van Culemborg, de N.V. „De Liefde" kan worden aangespro ken wegens dood door schuld van twee inwoners. De slachtoffers zijn de 31-jari- ge A. S. Smits en zijn 42-jarige zwager C. N. de Vaal. Beiden kwamen door gasvergiftiging om het leven. Zondagochtend 24 februari werd de heer De Vaal dood aangetroffen in het huis van zijn schoonouders, het echt paar Smits. Deze familie bewoont een huis in een straat, „Achter de Vis markt" geheten, in een van de oudste buurten van Culemborg. De zoon van het echtpaar, die in ernstige toestand werd aangetroffen, werd naai een zie kenhuis gebracht en overleed daar een week later. In beide gevallen consta teerde men als doodsoorzaak gasvergif tiging. Ook hij de heer en mevrouw Smits, die in een andere kamer hadden geslapen werden vergiftigingsverschijn selen geconstateerd. Het echtpaar Smits was de vier de februari ook ai in een ziekenhuis opgenomen. De beide bejaarde mensen waren toen bedwelmd geraakt. De be handelende geneesheer stelde als diag nose kolendampvergiftiging. Zij konden weer naar huis terugkeren in de week die voorafging aan het noodlottig week einde, waarin hun zoon en schoonzoon door het gas werden vergiftigd. Mr. Spanjaard deelde mee dat het echtpaar Smits en enkele buurgenoten reeds vorig jaar augustus klachten bij het gemeentebestuur hebben inge diend over gaslucht in de huizen Ach ter de Vismarkt. Volgens mr. Span jaard heeft een onderzoek dat deze week is ingesteld, aangetoond dat er in Culemborg vele hij spreekt van enkele tientallen gaslekken zijn ge vonden. De directie van het gasbedrijf meent dat het lek, dat de vergiftiging van de heren Smits en De Vaal heeft veroor zaakt, ontstaan is door de langdurige vorst. De Utrechtse officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo stelt een onder zoek in naar het gebeurde. foongesprek aanvroeg met het huis waar Bidault verblijft, kreeg de voor malige hoofdredacteur van het week blad „Revue" aan het toestel. Deze vertelde hem dat hij en zijn collega Graf Nouhuys Bidault vorige week zondag van een hotel in Hopfen naar Steinebach hadden gebracht. Volgens Stammler was Bidault in gezelschap van twee mannen. Een van hen was de Franse journalist Ribaud. De naam van de tweede man wilde hij echter niet noemen. Waarnemers in Parijs verklaarden het onwaarschijnlijk te achten, dat de Franse regering om uitlevering van Bidault zal verzoeken. Zij zeiden, dat de autoriteiten niet bijster gesteld zijn op nog een politiek monsterproces. Het lijkt waarschijnlijker, dat Frankrijk de procedure zal volgen zoals die werd toegepast bij de „activisten" in Span je en Bonn zal voorstellen Bidault naar een Latijnsamerikaans land uit te wijzen. iiiiiiniiiiliiliiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiliiili lllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllMlllllllllllllllb (Van onze radio- en tv.-redactie) De voorzitter van de K.R.O. zei zeer verbaasd te zijn geweest toen hij vrij dagavond het telegram van - staats secretaris van O., K. en W. ontving, waarin deze liet weten dat de rege ring overwegend bezwaar tegen de uitzending had. Mr. Van Doorn noem de de inhoud van het telegram een „niet gering dreigement". Verbaasd was hij vooral omdat dezelfde staats secretaris hem donderdagmiddag had verzekerd, dat de regering het wel op prijs zou stellen, indien de K.R.O. het plan tot uitzenden van het interview zou laten varen, maar dat zij niet het voornemen had enige pressie uit te oefenen, noch dat de regering een veto zou voorstaan. Mr. Van Doorn zei van oordeel te zijn dat indien de uitzending zou zijn doorgegaan in de samenhang die de K.R.O. haar had toebedacht, deze een zeer juiste voorlichting van het Neder landse kijkerspubliek zou zijn geweest. Om elk misverstand te voorkomen had de K.R.O. er namelijk een geheel eigen commentaar aan toegevoegd, waarin dui delijk zou zijn geworden dat de K.R.O. het tegendeel van s; mpathie voor de heer Bidault heeft. In dit commentaar, dat nu niettemin in de uitzending van „Brandpunt" door de heer Neuman is uitgesproken, werd ondermeer gezegd, dat het uitgangspunt van de K.R.O. voornamelijk is het feit dat dit vraaggesprek naar zijn mening een politiek televisiedocument is. Met de uitzending van het vraaggesprek zou i de televisie, naar het oordeel van de heer Neuman, een rechtstreekse indruk hebben kunnen geven van de verdwa zing, die zich van deze verbitterde, oude ambitieuze ex-politicus heeft meester gemaakt. Dat de K.R.O. aan deze figuur aandacht heeft willen besteden, is vol gens de heer Neuman te meer verklaar baar, daar Bidault vele jaren heeft ge golden als een van de -■ooraanstaande christen-democraten. Mr. Van Doorn noemde het zeer be denkelijk, dat de beide staatssecretaris sen, mr. Scholten van O., K. en W. en mr. Van Houten van Buitenlandse Zaken, kennelijk geen behoefte hadden gevoeld de documentaire, voordat zij een be slissing namen, te gaan zien, of kennis te nemen van hetgeen de K.R.O. als commentaar vooraf had willen toevoe gen. „Alleen het simpele feit van de uit zending, heeft de doorslag gegeven", al dus mr. Van Doorn. (Jit het gesprek dat de voorzitter van de K.R.O. zaterdagmorgen met de regeringscommissaris voor het om- roepwezen, de heer M. van Veen, heeft gehad, was hem duidelijk ge worden dat in geval de K.R.O. de be doelde uitzending toch op het scherm zou zetten, deze onmiddellijk na het publiek worden van de eerste beelden zou worden weggedraaid. Uit vrees, dat de K.R.O. dan geen gelegenheid zou krijgen zijn kijkers in te lichten over hetgeen zich rond de betreffen de film had afgespeeld, heeft de K.R.O. zaterdagavond om half zeven besloten, van de gehele uitzending af te zien. Nu bestond dus wel de gelegenheid tot het geven van commentaar, alsook tot het verkondigen van de mening die de KRO over de gedragslijn van de beide staatssecretarissen heeft. Mr. Van Doorn betwist niet het recht van de regering als hoedster van het al gemeen belang in bepaalde gevallen in te grijpen. „De regering heeft daartoe soms zelfs de plicht", aldus de heer Van Doorn, „maar in het onderhavige geval gebeurt dit op een onbegrijpelijke en naar mijn mening niet passende wijze" Tijdens zijn persconferentie liet mr Van Doorn zich ontvallen, dat naar zijn mening het Nederlandse volk de gang van zaken niet zal aanvaarden. Of deze kwestie aanhangig zal worden gemaakt in de Tweede Kamer kon de K.R.O.- voorzitter nog met geen mogelijkheid zeggen. Wel zou hij het bijzonder nut tig vinden, wanneer wetenschapsmensen, in casu zij die bekend zijn met het staatsrecht, alsook de Nederlandse pers zich op de gang van zaken zouden bezin nen. Voordat de K.R.O. het besluit nam de film niet op het scherm te brengen is er overleg geweest tussen de het Van Doorn en de juridische raadsman, mr. Witteman, alsook tussen het K.R.O.-be stuur en de N.T.S. Op vragen om commentaar op dit alles heeft de Rijksvoorlichtingsdienst gis teren meegedeeld, dat de regering be reid zou zijn dit commentaar te geven zodra zij over de tekst van het gespro kene zou beschikken. In de loop van van daag zou een communiqué worden ver strekt. WILMINGTON, 11 .maart. (UPI) Amerikaanse radio-luisteraars die een grammofoonplatenprogramma volgden dat de hele nacht duurde hoorden zon dagmorgen een half uur lang niets an ders dan het krassen van een saffier op een plaat. Sommigen van hen werden het beu en belden de politie. Toen een onder zoek werd ingesteld bleek dat de disc- jockey in een diepe slaap verzonken was naast zijn microfoon. iiiiiiiiiiniiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiimimiiiiiiiiiiiii (Van onze radio, en TV-redactie) HILVERSUM, 11 maart De storing die zich zaterdagavond voordeed onmid dellijk nadat de heer Neuman zijn com mentaar bij de „niet uitgezonden Bi- dault-film" had afgerond, zal vele kij kers de wenkbrauwen hebben doen fronsen. Ongetwijfeld zullen er zeer velen zijn geweest, die meenden dat deze „black-out" een spottende reactie kon zijn op het „wegdraaien van het beeld", waarover in het regeringstele gram mededelingen werden gedaan. Van de zijde van de KRO gaf men zaterdagavond de verklaring, dat dit geenszins een rancune betrof. „We heb ben gewoon pech gehad, doordat we vlak voor de uitzending plotseling de oorspronkelijke volgorde van het pro gramma moesten omwerken", zo ver telde het hoofd van de KRO-televisie- dienst de heer J. Castelijns. De kijkers hebben namelijk enkele ogenblikken op het scherm beelden ge zien van de reportage „Leven in Leuven" waarbij het geluid niet geheel syn chroon liep. Om dit te verhelpen moest de film weer op de montagetafel, het geen ongeveer tien minuten in beslag zou nemen- Omdat evenwel het door België gerelayeerde programma „Tijd voor Teddy", juist door een aan „de tijd opgehangen" liedje op tijd, dus om negen uur, moest beginnen, heeft men besloten de Brandpunt-uitzending van deze zaterdagavond te laten vervallen. In plaats hiervan is een balletfilmpje gedraaid. >99 99' (Van onze radio- en TV-redactie) HILVERSUM, 11 maart De z.g. creatieve televisiemedewerkers zjjn he vig ontsteld en ontstemd over de gang van zaken rondom het gefilmde inter view met Bidault. Hun beroepsvereni ging, de „Groep 73", spreekt in een communiqué van „inbreuk op de vrij heid van voorlichting via de televisie". Het bestuur van deze beroepsvereni ging, waarbij vrijwel alle creatieve te levisiemedewerkers zijn aangesloten, meent, „dat uit dit regeringsingrijpen een verontrustende miskenning blijkt van het verantwoordelijkheidsbesef der pro grammamakers in het algemeen en in het bijzonder van degenen die in de Nederlandse televisie de televisiejour- nalistiek beoefenen". iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiii PARIJS, 11 maart (UPI) Franse regeringswoordvoerders hebben zater dag verklaard dat zij het aanstaande bezoek van president De Gaulle aan Nederland zien als een „zuivering" van de gespannen verhoudingen tussen Frankrijk en Nederland, die is ontstaan na het Franse veto over de Engelse toetreding tot de Euromarkt. Volgens de woordvoerders is de Ne derlandse bereidwilligheid, nauwere banden tussen de Afrikaanse landen er: de E.E.G. goed te keuren, een bewijs van de „gezuiverde atmosfeer" tussen de beide landen. PARIJS, 11 maart (Reuter, UPI) Een Frans vuurpeloton heeft vanmor gen om tien minuten over half zeven Jean Marie Bastien-Thiry (35), de lei der van de aanslag op generaal De Gaulle bij Le Petit Clamart in augustus 1962, terechtgesteld. Zijn stoffelijk over schot werd onmiddellijk daarna begra ven op het kleine kerkhof van Thiais waar enkele andere OAS-ers, die verle den jaar werden terechtgesteld, even eens begraven liggen. De executie had plaats in het fort d'Ivry, even buiten Parijs. Ex-luitenant-kolonel Bastien-Thiry werd ongeveer een week geleden tei dood veroordeeld door een speciale militaire rechtbank te Parijs, die werd ingesteld door de Franse regering. Het aantekenen van hoger beroep te gen de uitspraken van deze recht bank, die inmiddels is opgeheven en vervangen door het Hof van Staats veiligheid, was niet mogelijk. De eni ge mogelijkheid voor Bastien-Thiry was geweest, dat generaal De Gaulle zelf hem gratie had verleend, het geen de president dus kennelijk heeft geweigerd. Vanmorgen werd officieel medege deeld, dat de beide andere mannen, die wegens de aanslag op De Gaulle bij Le Petit Clamart ter dood werden ver oordeeld, de ex-luitenant Alain de Bou- grenet de la Tocnaye en Jacques Pré- vost, wél gratie hebben gekregen. Het fort d'Ivry werd vanmorgen enke le uren voor de terechtstelling reeds zwaar bewaakt. De terechtstelling werd bijgewoond door de openbare aanklager, generaal Charles Gerthoffer, en andere leden van de magistratuur, door Bastien- Thiry's advocaten en door een priester. De belangrijkste advocaat van het pro ces, maitre Tixier-Vignancour, die al het mogelijke heeft gedaan om Bastien- Thiry te redden, was na de terecht stelling zeer geroerd. De tranen stonden in zijn ogen en hij was niet in staat te spreken met de verslaggevers, die reeds vanmorgen vroeg bij fort d'Ivry aan kwamen, maar die de executie niet mochten bijwonen. Bastien-Thiry was gehuwd en vader van twee kinderen. (Advertentie) Di» wmIc Het interview van de B.B.C. met Bidault is tenslotte niet door de K.R.O. uitgezonden. De regering had aangekondigd de zender te zullen uitdraaien en had bovendien met „maatregelen als bedoeld in artikel 20 van het Teievisiebesluit" gedreigd. De K.R.O. heeft het er maar niet op gewaagd: de kijkers zouden, als hij had doorgezet, toch niet langer dan twee minuten naar de uitzending hebben kunnen kijken, meende hij. Een ironisch toeval wilde, dat een technische storing de uitzending van „Brandpunt ongeveer dezelfde tijd stilzette, als de regering het zou hebben gedaan. Achteraf had de K.R.O. misschien toch liever een regeringsingrijpen gehad dan die tech nische storing. Wel heeft de K.R.O. met waardig heid geprotesteerd tegen de houding der regering. Hij liet horen, wat de commentator, de heer Neuman, als inleiding op het filmpje had willen zeggen. Zoals wij hadden voorspeld zou de vertoning van het filmpje met dit commentaar nooit als propaganda voor Bidault kunnen worden be schouwd. Intussen betekent de gang van zaken de invoering van preventieve censuur in de televisie. De regering dreigt, de omroepvereniging geeft -- in hoofdzaak althans toe. De om roepvereniging had beter gedaan met door te zetten. Maar deze fout is gering in vergelijking met de fout van de regering, die zeker niet vooraf had mogen ingrijpen. Maar ook niet achteraf. Juridisch moet o.i. haar beroep op „gevaar voor de veiligheid van de staat er, de open bare orde in onderling verband niet ernstig genomen worden. Deze ter men moeten geïnterpreteerd worden met inachtneming van de voornaam ste Nederlandse rechtsbeginselen, inclusief de vrijheid van menings uiting en van informatie. Als deze worden geschonden, worden de open bare orde en de veiligheid van de staat reeds van minder (algemeen) belang. LONDEN, 11 maart. (UPI) Er zijn aanwijzingen dat communistisch China pogingen zal ondernemen zijn grenzen met de Sovjet-Unie te doen wijzigen om grote gebieden die het aan tsaristisch Rusland moest afstaan, te rug te krijgen. Britse waarnemers lei den dit af uit een artikel in de „Volks courant" van Peking waarin cryptisch wordt gerefereerd aan „ongelijkwaar dige verdragen die China zijn opge drongen door imperialistische en kolo nialistische mogendheden". Onder de ze mogendheden, die worden beschul digd van het plegen van „ongebreidel de agressie" tegen China in de vorige eeuw, rekent het blad ook Tsaristisch Rusland. Duizenden studenten hebben in Caïro gedemonstreerd om uiting te geven aan hun voldoening over de nieuwe staatsgreep in Syrië. Op de foto zien we een overzicht van een klein deel van de demonstrerenden op het Gomhouria plein. Telefoto

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1