W. VAN I JF.MT Ridder van Sint Gregorius Crediet gevraagd voor nieuwe brug over Leidschevaart Aöeedai voor Haarlem ee omöevmj Spannende thriller door het Nieuw Rotterdams Toneel Europese markt in Concertgebouw werd een groot succes i Hogere koersen Overrompelende huldiging Mattheuspassie 8 en 9 april in Haarlem Ter vervanging van Centenbrug Cor Hoenderdok 250e voor D.S.S. Inbraak in school aan Dreef „Er is in de Europese krui denierswinkel veel te doen" Voorschotten voor be j aardencentrum in Heemstede Twee auto's in botsing Met motor geva'l'Leri op öircuiit io Zand voort Oud-onderofficieren vieren feest Brand in woning van arts 135 liter voor f 285.- Gemeenteraad Bennebroek Voorzieningen in Heemsteed se scholen Buit f 400 Straat in Heemstede krijgt naam van Von Brucken Fock Het sein staat op moord m De beurs vandaag: PAGINA 3 HAARLEM, 25 maart. De kring Van vrienden, die gistermiddag bijeen was ten huize van de heer W. van Liemt aan de Middenlaan, is door deken drs. Th. Zwartkruis ge karakteriseerd als „Katholiek Haarlem Op Zicht". Het was daar tenminste rijk vertegenwoordigd door vele prominente figuren uit het ka tholieke organisatie-leven. Wij heb ben althans tal van secretarissen, penningmeesters en andere bestuurs leden ontmoet van verenigingen, Waarvan de heer Van Liemt voor zitter is. En dat zijn er velé. De heer Van Liemt was er zelf niet. Wist niet een», dat al die mensen bij hem thuis waren. Hij was rustig naar H.F.C. gaan kijken. Lang is hij er niet ge bleven. Hij werd met een auto opge haald en „thuis bezorgd". Hij wist natuurlijk niet, wat hij zag, toen hjj daar in de huiskamer zijn familie- loden en zovele vrienden ontmd&tte. Er was een excuushij zou de andere dag zijn vijfenvijftigste verjaardag vieren. Misschien kwamen ze hem, op de vesper van zijn verjaardag, feli citeren. Maar alles werd hem duide lijk, toen Deken Zwartkruis na een lovende toespraak de heer Van Liemt mededeelde, dat hij benoemd was tot Ridder in de Orde van Sint Grego rius. Militair onder verdenking van diefstal aangehouden ROUWELS OELKASTEN ONEVGINNEWEG 6-16 MET GRATIS AANSLUITING OP UW LICHTNET Films Muziek Toneel Diversen Cabaret T entoonstellingen 't Is goed als KEYSER t doet r. y f Met Deken Th. Zwartkruis als toeschouwer speldt mevrouw Van Liemt haar man het pauselijk onderscheidingsteken op. Van Noort, voorzitter was van de parochiële Katholieke Actie. „Die man heeft zoveel initiatieven en onderneemt zo ontzettend veel", verzuchtte pastoor Van Noort eens, „dat ik hem met kan bijhouden. Daarom maak ik hem maar kerkmeester. Dan krijg ik het rusti- £er". De K.A. raakte de heer Van liemt kwijt, hij werd kerkmeester. Maar ze hebben toen het paard van Troje binnengehaald, aldus pastoor Drost. De activiteit van de heer Van Liemt scheen nog meer toegenomen te zijn. In zijn dank betrok pastoor Drost met nadruk mevrouw Van Liemt. „Ik bewonder de vrouw", zo zei hij, „die de moed heeft zo'n man te hebben. Maar dan moet het ook wel een boei ende man zijn". Namens de KVP-fractie in de Haar lemse gemeenteraad, van welke frac tie de heer Van Liemt voorzitter is, sprak drs. F. Vissers. Hij stelde nog eens, hoevelen zich aan de heer Van Liemt optrekken. Hij zit altijd weer achter z*jn mensen aan, niet omwille van eigen eer en glorie, maar in het belang van Haarlem. „Maar ja, je doet het graag, je organiseert graag, je praat graag en je hebt graag iets te vertelden". De heer Vissers vatte heel zijn visie op de heer Van Liemt samen met te zeggen: je bent een grote sleepboot. Nadat hij in het bij- De deken begon natuurlijk met de heer Van Liemt te feliciteren met zijn verjaardag. Hfö meende hier terecht yan een „Katholiek Haarlem Op Zicht" te mogen spreken, omdat het verleden, het heden en de toekomst van het katholieke organisatieleven in Haar lem het stempel van de heer Van Liemt dragen. Nadat drs. Zwartkruis de verschillende activiteiten van de heer Van Liemt in het verlden had belicht, wees hij op de inspirerende Positie die hij nu nog altijd inneemt. Hij noemde de heer Van Liemt zo maar een gift, die hij bij zjjn benoe ming tot deken had gekregen. In Van Liemt had hjj een man getroffen, van wre waar hij ook voorzitter was of is iets uitging. „Ik wist, aldus de deken, dat, als u een vergadering zou voorzitten, er iets zou gebeuren. Fun geert in vele gevallen een commissie als een doodlopend straatje, dat is niet het geval, als u er zitting in hebt. U komt altijd met. constructieve idee- ®n". De deken verklaarde voorts het bijzonder te waarderen dat de heer Van Liemt met grote openheid zich voor anderen inzet. Niet alleen in de katholieke, maar in heel de Haarlemse gemeenschap. U hebt een groot hart voor de Haarlemse zaak, aidus getuigde hp. En daarom zijn wij dankbaar dat wfl zo iemand hebben. Een volledige burger van Haarlem. De heer Van Liemt liet al die huldi gende woorden gelaten over zich heen gaan en was kennelijk verrast en ver heugd tegelijk, dat de deken zijn blijk van waardering en dankbaarheid be perkt liet tot een volumineuze kist sigaren. De deken zette echter zijn toespraak voort en verklaarde dat ook de bisschop met de grootste belang- ste||jng het werk van de heer Van Liemt volgt. Daarom was deze meteen bereid zijn medewerking te verlenen om van de heer Van Liemt een ridder lijke Gregoriaan te maken. Onder bij- Val van alle aanwezigen speldde daar na mevrouw Van Liemt haar man het onderscheidingsteken op. Mevrouw Van Liemt werd verrast met een fraai bloemstukje. hJamens het Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum voerde de heer H. W. M. van Os het woord. Hjj deed dat op badinerende toon, die soms in evangelische sferen terecht kwam. Het verheugde hem met name, dat de nu onderscheiden pater familias, die pre tendeerde thuis de touwtjes strak in handen te hebben, zonder veel pro blemen weggewerkt kon worden, ter wijl anderen bij hem thuis massaal huisvredebreuk pleegden. Bovendien vond hij het prettig, dat zijn vriend Van Liemt, die altijd veel, uitstekend on graag spreekt, nu eens gedwongen Werd tot luisteren. Zijn dank hield hij bmnen de gemeenschap van het ISCC door erop te wijzen dat dit instituut Sun opkomst er uitbloei voornamelijk te danken heeft aan de stuwende Kracht Van de heer Van Liemt. Pastoor H. Drost uit Heemstede, tot Wiens parochie de nieuwe ridder be hoort, situeerde met nadruk de heer Van Hemt in zijn parochie als de levens bron van alle activiteiten. Hij gaf een treffende karakteristiek van de heer Van Liemt, toen hij memoreerde, hoe heze onder zijn voorganger, pastoor ZANDVOORT, 25 maart Zondag middag kwam op het circuit van Zand poort een 21-jarige hulpbankwerker uit velsen met zijn motor te vallen. Hij fou met te grote snelheid door de bocht van de zogeheten Hunzerug zijn gereden, waardoor hij de macht over net stu HAARLEM, 25 maart De afdeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren hield zaterdagmiddag in de voorzaal van Brinkmann een receptie ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan. Tot de vele aanwezigen die het bestuur kwamen complimenteren, behoorden later in de middag de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, beschermheer van de afdeling en afge vaardigden van afdelingen uit verschil lende plaatsen in ons land. Uit Haarlem waren de kazernecommandant, luite nant kolonel W. A. Renkema en de he ren J. van Kampen en W. Verburgt, bestuursleden van de Expogé. Het Bondsbestuur werd vertegenwoordigd door de heer L. C. A. Hartman uit Havelte, oud-lid van de Haarlemse af deling. Voor de leden en donateurs zal zater dag 8 juni een bustocht gehouden wor den. HAARLEM, 25 maart Zaterdag avond brak er in de woning van een arts aan de Wilhelminastraat brand uit tussen het plafond van een kamer op de begane grond en de vloer op de eerste verdieping. De brand ontstond tengevolge van kortsluiting in de elec- trische installatie, die was aange bracht om de waterleiding tegen be vriezing te beschermen. Kort- na de kortsluting ontstond er een lek in de waterleidingbuis, zodat het vuur spoe dig geblust was. n de nacht van zaterdag op zondag moest de Haarlemse brandweer om streeks twee uur uitrukken naar de Bakenessergracht, waar in de laadbak van een vrachtwagen verschillende ba len papier aan het smeulen waren ge raakt. De brandweer bestreed het vuur met een hogedrukstraal. Er werd voor ongeveer 1500 schade aangericht. De brand is waarschijnlijk ontstaan, door dat voorbijgangers uit baldadigheid een brandende sigaret in de laadbak van de vrachtauto hebben geworpen. zonder nog mevrouw Van Liemt had gehuldigd zowel zij als haar man kregen een fles wijn verklaarde hij tenslotte, dat de heer Van Liemt deze huldiging zeker met prettige gevoelens onderging. Iedereen wil wel eens een schouderklopje. Ook ai wordt dat een ridderslag. Tenslotte sprak de heer P. Borg- houts een kort en krachtig woord. Hij deed dat uit naam van een „heleboel onbekende mensen", die heel veel aan de heer Van Liemt te danken hebben. Deze stak op zijn beurt z'n blijdschap niet onder stoe len of banken, al was het alleen maar omdat het de stoelen van zijn eigen huis betrof. Het had hem ten minste deugd gedaan, dat de plech tigheid in intieme kring in zijn eigen huis gebeurd was. Hij wees erop dat je nu eenmaal aan jezelf en aan anderen verplicht bent, de talenten die je gekregen hebt, te gebruiken. Dan kun je alleen maar blij zijn, dat je het hebt mogen doen. HAARLEM, 25 maart De jaarlijk se uitvoeringen van de Mattheuspassion door ae Christelijke Oratoriumvereni ging vinden plaats 8 en 9 april in de gemeentelijke concertzaal van Haarlem. Aan de uitvoering, die onder leiding staat van George Robert, werken mee Heieen Verkley (Sopraan), Annie Her mes (alt), Arjan Blanken (tenor, Evan gelist), Arie de Rijk (bas, Christuspar tij), Han ie Fevre (tenor), Herman Schey (bas), Otto Ottens (bas), het jongenskoor van de koorschool Sint Ba- vo, Piet Kee (orgel). Piet Lentz (viola da gamba) en het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest. HAARLEM, 25 maart Zaterdag avond is door de Haarlemse politie een 19-jarige militair uit Haarlem aan gehouden, die er van verdacht wordt, dat hij drie weken geleden een jas heeft weggenomen uit een restaurant aan de Grote Markt. Tegelijk met de jas zou h\j een damesvest hebben mee genomen. De jongeman kwam de jas zaterdagavond heimelijk terugbrengen, maar werd toen aangehouden. Advertentie K BENNEBROEK, 25 maart Burge meester en Wethouders van Benne broek vragen de raad een crediet van 267.000 voor de bouw van een brug over de Leidschevaart. Deze brug zal de Bekslaan in Vogelenzang verbinden met de Hyacinthlaan in Bennebroek, en ter vervanging dienen van de enige honderden meters verder gelegen Cen tenburg. Het smalle bruggetje is een obstakel voor het verkeer. De totale breedte van de brug, die gemaakt zal worden in voorgespannen beton, zal met inbegrip van de trottoirs 13.60 m. wor den. De rijbaan krijgt een breedte van 8 m. Op het trottoirgedeelte van de brug komt een leuning, die een hoogte krijgt van 0.95 m. De totale kosten zijn geraamd op 277.000, in welk bedrag is begrepen ongeveer 10.000 voor voorbereidende kosten. Voor laatstgenoemd bedrag werden reeds eerder credieten ver leend. De nieuwe brug kan worden be schouwd als een onderdeel van een be langrijke verkeersader tussen de kust en de westelijke bollenstreek met de Haarlemmermeer, Heemstede en Haar lem. De plaatselijke betekenis van deze brug is veel geringer, temeer daar het tegenover deze brug gelegen N.S.-sta- tion Vogelenzang-Bennebroek voor het reizigersverkeer niet meer wordt ge bruikt. B. en W. van Bennebroek hebben, we- HEEMSTEDE, 25 maart B. en W. van Heemstede hebben een onderzoek laten instellen naar de sanitaire voor zieningen in de verschillende gemeente lijke scholen. Gebleken is, dat sommige voorzieningen niet meer aan de huidige eisen voldoen. Er is een rapport opge steld. In de Voorwegschool moeten en kele grotere wastafels worden aange bracht, waarvan de kosten worden ge raamd op 970. Ook in de Dreefschooi moeten grotere wastafels komen, als ook een afzonderlijk toilet met wasge legenheid voor het personeel. De kosten van een en ander worden begroot op 3625. Vier wastafels zijn nodig in de Crayenesterschool en zes in de Bron- steeschool. De totale kosten worden ge raamd op 2355. De handdoeken op de kleuter- en an dere openbare scholen zullen worden vervangen door papieren handdoeken. Verder zullendoseerautomaten voor zeeppoeder worden aangebracht. De kosten van deze voorzieningen zijn ge raamd op 3940. CINEMA PALACE: (4e week) Weet Side Story. 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. FRANS HALS: Some like it hot, str. volw., 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: Als twee druppels water, volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXORTanze mit mir in den Morgen, a.l 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (7e week) De langste dag, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. ROXY, t/m do.Overrompeling der vuur duivels, 14 jaar. 2,30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Lift naar de zon, str. volw. 2.15 en 9.15 uur. MINERVA, tm wo. 8.15 uu: De Overval, 14 jaar. Wo.-midd. 2.30 uur: De jongens- ranch, alle leeftii den. Maandag 25 maart. Concertgebouw, 8 uur: Concert door Mij. tot Bevordering der Toonkunst. Dirigent: Marinus Adam. Maandag 25 maart. Stadsschouwburg, 8 uur: H.T.C. met „Bakersprook j e". Dinsdag 26 maart. Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „De viaducten van Seine en Oise" van Marquérite Duras. Regie: Ferd. Sterneberg. In de hoofdrollen Carla de Raet, Charmy Reynen. „Met vuur spelen" van Strindberg. Regie: Jurg Molenaar. In de hoofdrollen: Mia Goossen, Nienke Sik- kema en Annle Langenaken. «e-oti Dl lIIIWIliJ.il II, uur. jen hersenschudding is hij naar het k. Haasnoot «preekt over Gasthuis in Haarlem gebracht, plan wan de gemeente Haai* Maandag 25 maart. Rest. Brinkmann, 8 uur: Ver. Haerlem, het structuur- m Dinsdag 24 maart. Concertgebouw, 7.30 uur: Commissie Huis- vrouwengymnastiek van de Ver. van Lera ren in Lich. Opvoeding, jubileumuitvoering. „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 82 uur. Cabaret 011 uur. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m lfle eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur. Zondags 15 uur. Teylers Museum: Schilderhen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 25 uur. Kunstcentrum „De Ark" le etage: Expositie van schilderijen van mevrouw M. StevensVisser, t/m 25 maart. 2e etage: Expositie van bijbelse gravures van Jan Luyken. Geopend van 95 uur en tijdens de concerten op maandag-, woensdag- en vrijdagavond 68 uur In *t Goede Uur, Nieuwe Kerkspleln. Expositie van Grafiek van Gérard Léonard van den Eerenbeemd Geopend dagelijks van 10 tot 6 uur en van 8 tot 10 uur. Tot en met 31 maart. Museum ,,'t Huls van Looy" 8 tan. 31 mrt Expositie Interscholair Jeugdtoemool. Teke ningen, foto's en handwerken Geopend dag 9-1 uur en 2-5 uur Bovendien ma t.m. vr ook van 8-10 uur en zo. 2-5 uur. gens het regionale belang van de brug, bij de provincie Noordholland ge vraagd een ruime bijdrage in de kos ten te willen geven. Op dit verzoek is afwpzend beschikt. Voor de bouw van de brug verleende Bloemendaal reeds een eenmalige bijdrage van 6.000, om dat een klein gedeelte van de brug op het grondgebied van Vogelenzang (gem. Bloemendaal) komt te liggen. De beno digde vergunningen van het Hoogheem raadschap Rijnland en van Bloemendaal (wegens bijkomend werk op Bloemen- daals gebied) zjjn ontvangen. HAARLEM, 25 maart De sympa thieke aanvoerder en midvoor van DSS, Cor Hoenderdos, speelde gisteren voor zijn club de 250e officiële wedstrijd. Dat feit is niet onopgemerkt voorbij gegaan voor deze steunpilaar van DSS. Voor de wedstrijd tegen Waterloo, (een be langrijke ontmoeting in de eerste klas se H.V.B.) werd Cor Hoenderdos in het zonnetje gezet en bij monde van de heer Germes, voorzitter van de afdeling voetbal, hartelijk gehuldigd. Namens de vereniging werd hem een boekwerk aan geboden, alsmede een vaantje en van de spelers van het eerste kreeg de jubi laris een langspeelplaat. Mevrouw Hoenderdos werden bloemen den. aangebo- Het H.V.B. bestuur was bij deze hul diging vertegenwoordigd door de heer H. W. van Turhout, voorzitter, die ver gezeld was van de secretaris de heer Wim Roozen. Hij overhandigde de heer Hoenderdos namens de H.V.B. eveneens een boekwerk. De „ere" wedstrijd tegen Waterloo werd inmiddels voor Hoenderdos en voor DSS een teleurstelling want Water loo nam met een 4-0 zege de volle buit mee naar IJmuiden. HAARLEM, 25 maart In de nacht van zaterdag en zondag is er ingebro ken in een houten school aan de Dreef. Men is door een vesnter, waarvan het glas werd stukgeslagen, binnengekomen. Met sleutels, die binnen werden gevon den, heeft men verschillende kasten en laden doorzocht. Uit een geldkistje wordt een bedrag van vierhonderd gulden ver mist. Ook werd er een aantal sigaren, sigaretten enu it de omloop zijnde bui tenlandse bankbiljetten meegenomen. De politie vermoedt, dat het „jongens werk" geweest is. HEEMSTEDE, 25 maart B. en W. van Heemstede willen de nagedachte nis van de componist en schilder G. H. G. von Brucken Fock eren door een straat naar hem te noemen. De heer Von Brucken Fock heeft van 1920 tot zjjn dood in 1935 in Heemstede ge woond. Een aantal schilderijen van hem is thans gemeentelijk eigendom. B. en W. stellen de raad, die donder dag 28 maart 's middags om vier uur in openbare vergadering bijeenkomt, voor de straat in het verlengde van de Van Breelaan, die thans in aanleg is, naar Von Brucken Fock te noemen. Deze straat is gelegen in de compo- nistenbuurt. HAARLEM, 25 maart Het Nieuw Rotterdams Toneel heeft met de thril ler „Het sein staat op moord" mid den in de roos geschoten. Het Haar lemse publiek heeft zich dit weekein de nog wat schuchter getoond. Een volgende maal zal het ongetwijfeld drukker zijn in de schouwburg, want men kan er kostelijk griezelen bij deze voorstelling van een stuk dat vrijwel iedereen aan zijn trekken doet komen. Het is geschreven door Monte Doyle, een nazaat naar men zegt, van de beroemde Conan Doyle, de geeste lijke vader van Sherlock Holmes. Het is ongebruikelijk om in een to neelbespreking van een thriller veel over de inhoud te vertellen. Het gaat hier om een acteur die ervan verdacht wordt zijn vrouw vermoord te hebben in het bad. De man heeft verminderde toerekeningsvatbaarheid voorgewend, is daardoor aan de strop ontkomen, maar is ingesloten in een krankzinni gengesticht. De Engelse wet biedt nu de mogelijkheid om, wanneer een verpleegde uit zo'n inrichting ont snapt en hij weet zich 28 dagen lang on vindbaar te houden, verder buiten schot te blijven. De ontsnapte kan dan pas weer worden ingerekend na een nieuwe juridische procedure. De ingesloten acteur ontsnapt dus en hij duikt onder in het landhuisje van een jonge vrouw, wier man vertegen woordiger is, maar beschermt hem in zekere zin. Maar er gebeuren vreemde dingen. De acteur meent op een gege ven moment het lijk van de vertegen woordiger v die voor weken afwezig heette te zijn in het bad te zien lig gen. Er ontwikkelt zich een heel vreem de situatie en eerst kort voor het ein de komt de oplossing van alle raad sels. Achteraf bezien een volkomen plausibele oplossing. Doyle maakt gebruik van een dui delijke wetenschappelijke kennis om trent geesteszieken. Maar hij maakt een even intelligent gebruik van de moge lijkheden van het theater en daardoor is een bijzonder aantrekkelijke thriller ontstaan, die steunt op de dialoog en te gelijkertijd dankbaar gebruik maakt van verschillende bizarre effecten. Regisseur Richard Flink heeft dezelfde koele gloed, die de schrijver in het stuk heeft gelegd, in de voorstelling weten te leg gen. Hij heeft daarbij dankbaar gebruik gemaakt van de „doorzichtige" vond sten van de Engelse decorontwerper, Roy Cooke, die in Nederland door Chiei de Mey werden overgenomen. De hel dere, scherpzinnige vertaling was van de hand van Alfred Pleiter. De voorstelling wordt gedragen door het extraverte spel van Pim Dikkers l Advertentie I STOMEN VERVEN STOPPAGE LORENTZPLÈlN 25 SOfcN D A^IE I N 37 HAARLEM, 25 maart In het Con certgebouw heeft jong Haarlem zich zaterdagavond beziggehouden met het tweede gedeelte van de Europadagvie- ring. En het heeft daar beslist geen half werk van gemaakt. Onder auspi ciën van de Haarlemse Raad van de Jeugd werd in de loop van zaterdag de Grote Zaal ontruimd en vervolgens bestemd tot markthal, waarin aan de verschillende kraampjes langs de mu ren van alles te zien was over de lan den, aangesloten by de Raad van Euro pa. Ook de tuinzaal kreeg een derge lijk uiteriyk; de zaal boven werd film zaal, waarin doorlopend films, vertel lend van ai het moois in de Europese landen, te zien zouden zijn. En overal kwamen van binnen, en buitenland af fiches, kleurige platen, die een on weerstaanbare reislust opwekten. Een Europese manifestatie dus, die niet alleen de belangstelling had van een groot aantal jongens en meisjes, maar ook van Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, wethouder D. J. A. Geluk, een delegatie jeugdige inwoners van Osnabrück en een veer tigtal Italinanen, die in Haarlem wer ken. Vishal: Expositie „Haarlem op zicht". Tegen achten gaf de heer P. Vos- Dagelijks van 10—22 uur en zondags van kuilen, wethouder van Jeugdzaken, n 4 .*„4- wi «AM O nv»A„ (rv Anrwin '-1 1- Vi a( 1—6 uur t.m. 31 maart, „Bloemenheuvel", Bloemsndaalseweg 158, Expositie kindertekeningen Tekenen is een wereldtaal". Dagelijks 10-5 uur. Zo. 2-5 uur. T/m >1 maart. met een waarderend toespraakje het sein de Europamarkt te openen. Hij werd daarbij geassisteerd door de drumband van de C.J.M.V. die onder belangstelling van de eerste beaookers en de bedremmelde dames van de garderobe een dreunende mars sloeg in de hal van het Concertgebouw. Daarna werd aller aandacht gevestigd op de prestaties die in de zaal ver richt waren. Van de vertegenwoordig de landen gaf Noorwegen een beeld van de Noorse manier van weven en was Zweden present met de bekende houtsnijwerkjes. In de stand van En geland schonk men thee, waarbij cake gepresenteerd werd. Hooggehoede standwerkers hielden er in het Engels schallende Hyde Park-toespraken. De verzorgers van de Italiaanse stand wa ren op het goede idee gekomen een fonkelende kar met Italiaans ijs in hun afdeling te huisvesten. België was er met de veelzeggende slagzin „België is dichterby dan u denkt" en had on der dat motto een keur van reisfolders uitgestald. In het Franse „Chex le Slof" zaten pseudo-Franse jongens en meisjes in zwarte truien en in de af deling Griekenland boden twee Mace donische meisjes Griekse lekkere hap jes aan. Nederland was vertegenwoordigd met een flink van de tongriem gesne den standwerker in de persoon van de Belg A. Coppé, vice-voorzitter van de Kolen- en Staalgemeenschap te Luxemburg. Voorafgegaan door een geducht trommelende drumband en gevolgd door een schare Bloemenmeis jes werd hem tegen half tien een weg do< de bezoekers gebaand. De heer Ooppé Hom op een verhoginkje en De volksdansgroep „Zanidjêk" uit Am sterdam in actie tijdens de Europamarkt van zaterdagavond. Het volksdansen, waarvoor drie verschillende groepen ge tekend hadden, bleek bij het publiek veel belangstelling te hebben. begon, ingeleid door de heer Geluk, als een echte koopman zün Europese zaak aan te prijzen. Hy dankte daarbp de Haarlemse jeugd die van de Europa dag als geen enkele andere Euro pese stad een gebeurtenis maakte, die wel belangstelling moest kweken voor de Europese Eenheid. Zin voor compromis was volgens de heer Coppé de grondslag voor een werkelyke een heid. „Laat de jongeren van Europa toch aan de anderen denken, dan kan er immers geen groot Duitsland of Frankryk gekweekt worden. Er is in de Europese kruidenierswinkel voor jullie allemaal veel te doen", besloot de heer Coppe', die ais dank een luid applaus van zpn luisteraars en een narcis van een der bloemenmeisjes in ontvangst mocht nemen. Op het podium van de Grote Zaal kregen de artisten, die het feestge druis van een grote markt doorgaans completeren, gelegenheid het publiek te vermaken. Mevrouw Cobi Schreij- er zong, begeleid door haar luit, Euro pese volksliedjes. Bram Dunlop ver baasde zpn toeschouwers met een Rus sische dans; er was volop volksdansen te zien, terwijl ook het ballet niet ver- get enwerd. De groep Osnabrück kwam met een pantomime-spel. Tegen elf uur staakten de artisten op het podium hun activiteiten om plaats te maken voor de „Diamond Five" die onder leiding van Cees Slin ger voor de muziek zorgde bp het sluitingsbal, dat tot middernacht duur de. als de ontsnapte acteur en Lia Dorana als de onbestorven weduwe bjj wie hp onderduikt. Dikkers houdt bp de toe schouwer de twpfel gaande, die de schrijver van stonde af aan in zpn rol heeft gelegd. Soms meent men dat de man volkomen normaal is, soms ech ter is hij toch op zpn minst genomen „vreemd". Datzelfde geldt voor Lia Do rana, van wie de toeschouwer al even min volledig hoogte krpgt. Pas tegen het einde teker.t zp haar eigen karakter met enkele forse lijnen af, misschien zelfs iets te fors. Hoe het ook zp, beide spelers droegen de voorstelling. Adolf Rijkc is als de psychiater, die nogal wat speurderswerk opknapt, kweet zich redelyk van zpn taak, al moet worden geconstateerd, dat de schrpver het hem niet gemakkelpk heeft ge maakt. De dubbele functie van de rol ii nu eenmaal een moeilijke combinatie. Frans Kokshorn en Hans Polman wa- forse verplegers en John Lanting had als politie-inspecteur een ondank baar rolletje, waar hp dan ook niet goed raad mee wist. HEEMSTEDE, 25 maart B. en W. van Heemstede stellen de gemeen teraad voor voorschotten te verlenen op de rpksbydrage aan de Stichting Bouwcorporatie voor Bejaarden in Utrecht voor de bouw van een bejaar dencentrum op Kennemerduin in Heemstede. Met de bouw van dit cen trum is reeds vorig jaar een begin gemaakt. Verwacht wordt, dat pas in 1964 het bejaardencentrum in gebruik zal kunnen worden genomen. Het hoofdgebouw, dat uit vpf woon lagen bestaat, zal plaats bieden aan 138 personen. De bejaarden worden gehuisvest in een- en tweepersoons kamers. Er komen verder een recrea tiezaal, een ziekenzaal, kamers voor verpleegsters en administratie. De bouwkosten worden geraamd op 1.259.082; voor extra voorzieningen is een bedrag van 164.065 gereserveerd. Met het verkrpgen van de grond is ƒ207.495 gemoeid geweest. Bp het cen trum komen zeven dubbele bejaarden woningen. De stichting Kennemerduin, die het tehuis zal exploiteren, is des tijds in het leven geroepen door de gezamenlpke diaconieën van de Gere formeerde Kerken in Haarlem, Heem stede, Bloemendaal, Santpoort en Vel sen. HAARLEM, 25 maart Zaterdag middag tegen vijf uur botsten op het kruispunt Planetenlaan-Karel Doorman laan een bestelauto, bestuurd door een 19-jarige betonvlechter, en een perso nenauto, die werd bestuurd door een 41-jarige leraar. De personenauto, die richting Planetenplein reed, kreeg geen voorrang van de van links komende bestelauto. De betonvlechter heeft aan de politie verklaard de personenauto tengevolge van de laagstaande zon niet te hebben gezien. De leraar werd -J>ö de botsing uit de auto geslingerd en liep een hersenschudding op. Hp moest in het Diaconessenhuis worden opgeno men. De personenauto kwam in het plantsoen terecht en werd ernstig be schadigd. Zaterdagmiddag werd op de Kruis weg ter hoogte van het viaduct een 57-jarige bromfietser door een auto aangereden. De vrouw werd licht aan het been gewond en kon na behandeld te zijn in de Deo naar huis terugke ren. De bestuurder van de auto was na het ongeval doorgereden. Zaterdagavond omstreeks kwart voor elf gebeurde er op het kruispunt Oude WegThorbeckestraat een verkeers ongeval, waarbij twee auto's zwaar werden beschadigd. Een 25-jarige chauffeur had een 33-jarige chauffeur geen voorrang gegeven. De remmen van de wagen van de eerste chauffeur hadden geweigerd. AMSTERDAM, 25 maart De vrten- delpker stemming, welke vrijdag in Wall Street baan brak, heeft vandaag ook onze beurs een opgewekter aanzien gegeven. De internationale fondsen la gen goed in de markt. Met name was dit het geval met Unilever, welk fonds de laatste tpd nogal in trek is by de Amerikaanse beleggers. Het fonds opende vanmiddag ruim drie gulden boven het vorig slot. Kon. Petroleum is ruim anderhalve gulden op gelopen en Philips is met f 1,20 ge stegen. De koers van Unilever kwam zodoende weer dichter bij die van Phi lips. AKU opende onveranderd en in Hoog ovens werden begin beurs nog geen za ken gedaan. Van de cultures is HVA nog wat opgelopen. De scheepvaartmarkt was ook over wegend iets beter. Van Nievelt Goudriaan was ruim 1% pnt. in herstel. Staatsfondsen waren prijshoudend. 4*4 Ned. 1960 4*4 Ned. 1961 4*4 Ned. 1963 4 Ned. 1961 4 Ned. 1932 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij .Cert. Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert, Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Mtiller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Unilever Wilton-Fijenoord BUliton 2e Dordtsche Petr. gew. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.L. K.L.M. Kon. Ned Stoomb. Mij K.P.M. Stoomv. Mij Nederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2*4 Amsterdam '56 I 2*4 Amsterdam '56 II 2*4 Amsterdam '56 m 2*4 Amsterdam '59 2*4 Rotterdam '37 Alb. Heyn Kl. obl Vo ng ipening Slot 25/3 1'02& 99H 100 100 98% 98£ 93% 1071/ 119 143 143% 444 444 196 734 138.'. 405 -4» 908 260 526 332 475 152. f 154 148.4 51.50 425 769- 168 69.70 16% 150 53J 145 45% 153 140 111 13% 248' 135 136'; 37 141% 122 88% 91% 92 97% 89%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3