Bonn blijft bij negatieve houding „Westduitsers helpen VAR niet aan kernwapens" Adenauer zelf gaat zich voor de kwestie met Israël interesseren Gevaar op Bali nog lang niet geweken Faam-troef van de week Kabinet tot op laatste ogenblik in beraad over televisie-reclame V oortbestaan regering in het geding Eieren voor de minister M oeilijhheden tussen mijnen en Joegoslavië A. CURR eerste „eigen gouverneur van Suriname KABINETSZITTING OVER FRANSE STAKINGEN BIDAULT verlaat Steinebach Franse mijnwerkers: „Regering wil ons uithongeren PROCES IN KOBLENZ: Staatssecretaris ontkent medeplichtigheid moord op Joden in Minsk FAAM Donderdag nader overleg KLM Het weer- Voorbereiding regeringsverklaring Nijmegenaar dood na gevecht met dronken buurman De Paus bij zieke kardinaal Mieara dinsdag 26 maart 1963 86ste JAARCANC No. 31394 Geruchten over 2800 ontslagen vee lYlUKmo veforeifouvni/! [Suède dames- en herenjasjes Koude nacht DRALON- TWINSETS f 27.50 BONN, 26 maart (Rtr.) De Westduitse regeringswoordvoer der, Von Hase, heeft gisteren op zijn dagelijkse persconferentie desgevraagd meegedeeld dat er geen aanleiding is om te menen dat Duitse geleerden in Egypte werken aan de ontwikkeling van kernwapens. Tot deze conclusie was men gekomen na een bestu dering van gegevens over hun activiteit aldaar, zo zei Von Hase. De betrokken Duitse specialisten zouden zich alleen bezig houden met de vervaardiging van straal motoren en lichte raketten voor de landstrijdkrachten. NTS zendt vanavond samenvatting van Kamer-debat uit Boxmeer klaagt zijn (woning)-nood Werving arbeiders voorlopig gestaakt llH'll GAAT U VERHUIZEN? F. DAMIAANS EN ZN. 55 Niets te maken met vertrek van Sovjet-waarnemers" In Leiden Niet mr. Phaff. maar dr. J. van de Poel gemeentesecretaris Nummer 2 op voordracht kreeg de voorkeur BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 °|jkantoor Beverwijk Zeestraat 50: telet. 4790 bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Erectie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie; Drs. H. v. RUN enW.Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURA ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter- hoogte Omroepers 16 cents eer m m. hooate De administratie oehoudt lich ie' recht voor aovertenrién event-ee1 ronoer oogave van redener ie weiae'en ABONNEMENTSPRIJS 61 cents oei week f 2.65 jet maant. 9C oe <wi taai Voor klachten over de bezorging s avonds tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800 DEN PASAR (Ball), 26 maart (AFP) J"~ De kokende lava van de tot uit barsting gekomen Goenoeng Agoeng op Ban bedreigt thans het aan de zuide lijke helling van de berg gelegen plaats- Je Moentjan, dat tweeduizend inwoners •elt. Een woordvoerder van de Indone- sische regering, die dit meedeelde, zei °ok dat het wegvoeren van de inwoners J'an bedreigde plaatser en streken be lemmering ondervindt van het tekort aan autobussen en vrachtauto's. Het bestuur van Oost-Java, heeft twee hef- •chroefvliegtuigen voor wegvoeringsope- faties ter beschikking gesteld, maar die l(jn nog niet aangekomen. De Indonesische minister van maat schappelijke zaken, mevrouw Roesiah Bardjono, heeft gisteren twee dorpen in "et getroffen gebied bezocht. Zp stelde geneesmiddelen en kledingstukken ter beschikking van het grootste ziekenhuis 'h dat gebied. Mevrouw Sardjono keert hiorgen naar Djakarta terug om de In donesische regering op de hoogte te brengen van haar bevindingen. Een aantal Balinezen, die geen ge hoor wilden geven aan de opdracht om hit hun woningen te vertrekken, is om het leven gekomen. Talrijke (Hindoe)- ëelovigen blijven ook nu nog in de tem pels van hun dorpen bidden. Zjj geven hiermee gehoor aan de wens van hun dorpshoofden. Onder de vluchtelingen, die in Den pasar zijn aangekomen, bevindt zich de hadjah(vorst) van Karangasem, Anak Agoeng Ketoet. Hij was de regent van de door de uitbarsting van de Goe- hoeng Agoeng getroffen Balische pro vincie. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, 26 maart De ge delegeerd commissarissen van de KLM komen donderdag bijeen in wat wordt genoemd ,,een normale verga dering" ter bespreking van meer de tails van de toekon) stplannen die de nieuwe directie nu al geruime tijd Uitwerkt. Er zijn geruchten in om loop dat men van vroegere plannen tot inkrimping van lijnennet en -fre quentie zou willen afzien om de pro- duktiekosten door het ontslag van in totaal 2800 man onder wie twee honderd vliegers belangrijk te re duceren. De bezettingsgraad van de huidige KLM-vloot zou groot genoeg zijn om voldoende rentabiliteit te ga randeren. Ook zou de directie de plannen tot aankoop van Tridents, Caravelles of Boeings 727 (ca. tien stuks voor de middenlange afstan den) hebben laten vallen en er slechts drie toestellen van het type DC-8 willen bijkopen. Een bericht, hierover vandaag in een ochtendblad verschenen, wordt door de KLM „ge heel voor rekening van dat blad" ge laten. 'hiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitmimiiiiiiniiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiii Advertentie) BARTEUORISSIR HAARLEM TEL.',13439 L6IDSESTRAAT (BI) KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 2)3596 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanvankelijk opklaringen, zwakke wind en hier en daar mist. Later toenemende bewolking, kans op regen en matige tot vrij krachtige zuidelijke wind. Koude nacht; mor gen dezelfde temperaturen als van daag of iets hogere. WOENSDAG: Zon: 6.29-19.03. Maan: 7.52-21.51. (Advertentie) in 10 modetinten aïïem dtzt week r Anegang - Haarlem - tel. 10401 (DPA) Ook bondskanselier Ade nauer is zich persoonlijk met de Is- raëlisch-Westduitse controverse over de werkzaamheden van Duitse we tenschapsmensen in Egypte gaan be moeien. Hij vroeg vanuit zijn vakan tieverblijf aan het Comomeer om na dere inlichtingen. Het is in Bonn niet bekend, of premier Ben Goerion van Israël Adenauer persoonlijk over de kwestie heeft geschreven. In regeringskringen te Bonn werd er nogmaals op gewezen, dat de West duitse grondwet niet voorziet in een verbod voor Duitsers op werkzaamhe den in het buitenland. Het artikel, waarin een daad strafbaar wordt ge steld die het vreedzaam samenleven der volkeren verstoort of de voorbe reiding voor een aanvalsoorlog ten goe de komt, kan slechts dan worden toe gepast, wanneer deze overtredingen op Duits gebied worden gepleegd. (UPI) Von Hase zei op zijn pers conferentie dat hij momenteel niet in staat was commentaar te leveren op mogelijke regeringsmaatregelen om te voorkomen dat Duitse geleerden voor Egypte zouden werken. Israël heeft Bonn verzocht een wet aan te nemen krachtens welke het Duitsers zal wor den verboden zich met dergelijke acti viteiten in te laten. Von Hase had af gelopen vrijdag gezegd dat het onmo gelijk was een dergelijk verbod tot wet te verheffen omdat in de grondwet is bepaald dat iedereen volledige bewe gingsvrijheid zal hebben. Hij herhaal de de verklaring gisteren niet. Het Israëlische ministerie van bui tenlandse zaken had afgelopen vrijdag verklaard dat elf Duitsers zich bezig hielden met de ontwikkeling van Egyp tische raketten. Daar West-Duitsland heeft beloofd geen kern-, bacteriologische en chemi sche wapens te vervaardigen, is de regering te Bonn erop gebrand de Is raëlische bewering dat Duitse geleer den betrokken zouden zijn bij de ont wikkeling van bacteriologische wapens te weerleggen. VS. De Senaat heeft de benoe ming door president Kennedy van Franklin D. Roosevelt jr., zoon van wijlen president Roosevelt, tot onder minister van handel, goedgekeurd. (Rtr) (Van onze pari. redacteur) DEN HAAG, 26 maart Ook van morgen heeft het kabinet i nog overleg moeten plegen over de inhoud van de verklaring, die vanmiddag in de Twee de Kamer moest worden afgelegd over de TV-reclame. Het was duidelijk, dat men gisteravond in vrij grote moeilijk heden was terechtgekomen. Dit bleek reeds uit het feit, dat onmiddellijk na dat de ministerraad tegen half acht uit eenging, het gezelschap zich naar hotel Des Indes begaf, om gezamenlijk te di neren. Daar zijn alle aanwezige minis ters de ministers Luns en Zijlstra wa ren In het buitenland met alle staats secretarissen tot laat in de avond ge bleven. Staatssecretaris Roolvink, die op een verkiezingsvergadering van de A.R. in Amsterdam moest spreken, werd tegen half tien met spoed naar Den Haag ontboden. Op een vraag van een van de aan wezige journalisten aan minister Cals, welke minister de Kamer vanmiddag zou meedelen waartoe het kabinet had besloten, luidde het antwoord: „De mi- nister-president is de eerst aangewe zene". Ook daaruit bleek wel, dat het om belangrijke kwesties ging, waarme de het bestaan van het kabinet was gemoeid. De liberalen hebben hun standpunt tijdens het langdurig beraad met kracht verdedigd. Zn waren van me ning, dat er van aftreden van libe rale ministens afzonderlijk geen spra ke zou mogen zijn. Zij zouden alleen weggaan wanneer het gehele kabinet zou aftreden. De liberalen zijn het al tijd volmaakt eens geweest met het standpunt dat de regering in de T.V.- hi Ph nota heeft ingenomen en zij wilden -recies dat, wat de regering tot voor iet Kamerdebat voorstond. Zij voel den zich dus als de beste steunpila ren van het kab'net, beriepen zich ook daarop en wilden dus in elk ge val de Kamer trotseren. Premier De Quay wilde kennelijk juist voorkomen, dat door deze manmoedigheid vlak voor de verkiezingen een kabinets crisis zou ontstaan. Welk compromis hij dacht te kunnen aanbieden, na het dagenlang beraad met het kabi net. zou natuurlijk eerst blijken wan neer hij voor de Kamer zou treden. Minister Toxopeus, de liberale lijst trekker, heeft er het allersterkst op aangedrongen, dat het kabinet pal zou blijven staan in de strijd voor de com merciële televisie. Hij had ook nog met de moeilijkheid te maken, dat zijn heide liberale ambteenefen in het ka binet, de viee-mlnisi"' j sident en minister van Verkeer en Waterstaat drs. Korthals en de minister van De fensie ir. Visser, zich de laatste tijd sterk van hun partij hebben gedistan- cieerd. Beiden komen niet meer op de kandidatenlijst van de V.V.D. voor. Het was dus de vraag, of zij hun Lijsttrek ker nog wel zouden volgen in zijn tak- tiek: door alles heen het liberale standpunt verdedigen. In politieke kringen wordt de gehele ontwikkeling gezien als een voorspel op wat na de verkiezingen te verwachten is: een ka binet zonder liberalen. HILVERSUM, 26 maart De NTS zal vanavond om tien voor half negen in een extra uitzending een samenvat tend verslag geven van het voortgezette debat in de Tweede Kamer over de nota reclame-televisie. (Van een verslaggever) DEN HAAG, 26 maart Met stij gende bezorgdheid hebben ook de Box meerse winkeliers moeten toezien hoe in hun woonplaats het woningtekort steeds groter wordt. Ten opzichte van het landsgemiddelde nam Boxmeer de afgelopen jaren meer en meer een on gunstige positie in. Het bestuur van de plaatselijke winkeliersvereniging be sloot de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid op een originele manier van de Boxmeerse zorgen op de hoogte te stellen en gisteren klopte een afvaardiging van het bestuur bij het ministerie aan om twee manden met in totaal 513 eieren aan te dragen, eenzelfde hoeveelheid als het tekrrt aan woningen in Boxmeer. Secretaris J. de Winter lichtte het doel van dit geschenk aan de ietwat verbaasde maar niettemin toch geamu seerd toeluisterende mr. J. van Aartsen nader toe. Hij zei te veronderstellen, dat er op het ministerie een adminis tratieve fout was gemaakt door te me nen dat Boxmeer 6900 inwoners telde inplaats van 9.600, en hij maakte ge wag van de onhoudbare toestand die dreigt te ontstaan indien het woning tekort steeds groter blijft worden. Mi nister Van Aartsen zei alle waardering te hebben voor de humoristische wijze waarop deze in wezen trieste aangele genheid nog eens onder ztjn aandacht was gebracht, maar hij verklaarde ook, dat de eieren eigenlijk niet op het mi nisterie thuis horen. Gedeputeerde Sta ten immers verdelen het woningcon tingent voor de gemeenten en daarom had de gift beter in Den Bosch gede poneerd kunnen i worden. De Boxmeerse winkeliers konden de minister meedelen dat Den Bosch reeds in hun reisschema was opgenomen. In de Brabantse hoofdstad verblijdden zij later ook het GS-lid Van Liempde met een aantal eieren. (Van onze Limburgse redacteur) HEERLEN, 26 maart De werving van Joegoslavische arbeiders door de steenkolenmijnen in Limburg waarmee verleden iaar een begin werd gemaakt, is met ingang van heden stopgezet en voor onbepaalde tyd opgeschort. De ge zamenlijke steenkolenmijnen, die al ge ruime tijd kampen met een ernstig te kort aan ondergrondse mijnwerkers en die derhalve ervaren Joegoslavische mijnwerkers goed kunnen gebruiken, hebben dit besluit moeten nemen in verband met de gerezen moeilijkheden met de Joegoslavische autoriteiten over het aanstellen van een verbindingsman tussen de Limburgse werkgevers en de driehonderd Joegoslavische werknemers. Joegoslavië wil een tussenpersoon aan stellen voor de sociale begeleiding. De financiële consequenties, verbonden aan de inwilliging van deze wens, komen de vertegenwoordigers van de gezamenlij ke steenkolenmijnen in Limburg, die za terdag in Zagreb met Joegoslavische autoriteiten besprekingen hebben ge voerd, onaanvaardbaar hoog voor. Het gevolg hiervan is geweest dat de be sprekingen zijn afgebroken en de wer ving is opgeschort. NIJMEGEN, 26 maart. Hulpver lening aan zijn buren, die moeilijkhe den hadden met een dronken zoon, heeft een 55-jarige man zondag met de dood moeten bekopen. De man, die door zijn buren te hulp was geroepen, kreeg, nadat hij de duchtig tegenspurtelende dronkeman uit huis had gezet, een hartaanval, waaraan hij overleed. DEN HAAG, 26 maart Bij konink lij:, besluit van gisteren is de heer A. Currie benoemd tot gouverneur van Suriname. Vanmorgen om elf uur is hij op paleis Soestdyk door de koningin beëdigd. De heer Currie i8 de eerste Surinamer van geboorte, die definitief tot gouverneur van zijn land is be noemd. Sinds 19 maart rig jaar, na het aftreden van de heer J. van Til burg, heeft hü de functie waargeno men. Archibald Currie is 7 maart 1889 ge boren in het district Beneden-Cottica. Hij begon zijn loopbaan als landmeter. In 1947 ging hij over naar de bestuurs dienst; in dat jaar werd hij benoemd tot districtscommissaris. Later werd hij benoemd tot commissaris van politie te Paramaribo. In juli 1950 verliet hij de gouvernementsdienst met eervol ontslag en pensioen. Naast de uit oefening van zijn ambtelijke functies na.n de heer Currie levendig deel aan het politieke leven in zijn land. In 1949 werd hij benoemd tot lid van de Suri naamse Staten. Van 1950 tot eind 1954 was hij lid van de Surinaamse rege ring, eerst als minister van Finan ciën, later als minister van Economi sche en Sociale Zaken. In de tussentijd beheerde hij (ad interim) ook enige De keer A. Currie tijdens de eedafleg ging, toen hij vorig jaar tot waarne mend gouverneur van Suriname werd geïnstalleerd. andere portefeuilles, met name die van Landbouw, Veeteelt en Visserij en die van Volksgezondheid. Van eind 1954 tot nwcüo april 1955 was hij minister van Algemene Zaken en Binnenlandse Za ken. Hij trad tevens op als voorzitter van de regeringsraad. In 1946 werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en in 1955 tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De heer en mevrouw Currie zouden vanavond om zes uur van Schiphol via New York naar Paramaribo vertrek ken, Premier Pompidou (links), de minister van financiën, Giscard d'Estaing (rechts) en de minister van industrie Boka- novsky verlaten het Elysée na een kabinetsraad over de arbeidsvoorwaarden bij Frankrijke genationaliseerde bedrijven MÜNCHEN, 26 maart. (DPA) Ge orges Bidault, de leider van het onder grondse verzet tegen president De Gaulie, is onverwacht uit Steinebach in Beieren, waar hij enige tijd in het huis van een Nederlandse journalist ver bleef, vertrokken. Hij heeft niet gewacht op het besluit van het Beierse ministerie van Binnenlandse Zaken aangaande zijn verzoek om asiel. Bidaultn bestemming is niet bekend. Vandaag werd de Beierse beslissing over de voorwaarden voor een verder verblijf van Bidault in Beieren ver wacht. (Advertentie) Verlangt u goed vakwerk? Vraag ons eens vrijblijvend offerte Zijlvest 41 en Geertr. Carelsenstr. 54 Haarlem. Tel. 12456-14155-17616-52514 (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 26 maart. Voor de Fran se radio en televisie heeft de minister van informatie, Alain Peyrefitte, gis teravond tot uitdrukking gebracht hoe zeer de afwijzing door de mijnwerkers vakbonden van de jongste aan de hand van de conclusies van het wijze man nen comité gedane voorstellen de re gering heeft teleurgesteld. De minister gewaagde van de enorme inspanning welke deze voorstellen van de Franse staatsfinanciën vergen: met iedere één pet. loonsverhoging alleen voor het personeel van de steenkoolmijnen was een bedrag gemoeid van 30 mil joen nieuwe francs. Te verwijzen, zo als wel gedaan werd, naar de Franse goud- en dollarreserves van 4 miljard dollar, snijdt hierbij geen hout, aldus de minister. De reserves vertegen woordigen de tegenwaarde van het produkt van de Franse voor de export werkende ondernemingen en de rege ring heeft er niet de vrije beschikking over. Minister Peyrefitte gaf ook het over- 99- KOBLENZ, 26 maart (DPA) De Westduitse staatssecretaris van econo mische zaken, de 56-jarige Karl Fried- rich Vialon, is gisteren als getuige ge hoord in een proces tegen de voor malige SS- „Hauptsturmführer" Georg Heuser en elf andere SS'ers en SD'- ers, die beschuldigd worden van moord op tienduizenden Joden en gees teszieken in een kamp in Minsk. De naam van Vialon, die tijdens de oorlogsjaren in Riga financieel beheerder namens de „rijkscommis- VATICAANSTAD, 26 maart. (UPI) De Pauj heeft gistermiddag het Var ticaan verlaten, om in het extra-terri toriale paleis van de kanselarij in Ro me zijn sinds enige tijd zieke vicaris voor het bisdom Rome, Clemente kar dinaal Micara, bisschop van Velletri, te bezoeken. Dt Paus was vergezeld van zijn particulier secretaris mgr. Loris Ca- povilla. Zij verbleven een half uur aan de sponde van de 83-jarige kardinaal, alvorens naar het Vaticaan terug te keren. Kardinaal Micara is vice-deken van het Heilig College, en groot-kan- selitr van de Pauselijke universiteit van Lateranen. Voor ziin kardinaals creatie, in 1946, was hij onder meer apostolisch nuntius in Brussel. saris voor het Oostland" was, was fenoemd in een kortgeleden door de ovjet-Ünie met het oog op dit pro ces samengesteld „bruinboek" over deze moorden. Volgens dit bruinboek zou de dienst van Vialon zich over de vermogens der omgekomen Jo den hebben ontfermd. Tijdens zijn verhoor ontkende Vialon ten stelligste te hebben geweten hoe veel Joden er in Minsk zijn omgeko men. Hij herinnerde -ich wel tets te hebben horen „fluisteren", doch meen de dat sprake was geweest van enkele, op zichzelf staande uitwassen van SS- ers. Vialon gal toe dat handtekeningen onder bepaalde documenten, die in het bruinboek waren afgedrukt, de zijne waren. Hij voegde daar echter aan toe, dat als soms afdelingsleiders af wezig waren, hij ook wel voor andere afdelingen tekende. Overigens erkende hij van deze documenten fotokopieën van de ministeries van buitenlandse zaken en justitie te hebben gekregen, en door bemiddeling van de directeur van een regeringsinstantie in Koblenz, zekere Steinbrink, om inzage van de originele documenten te hebben ge vraagd. Deze Steinbrink was tijdens de oorlog ook in Riga geplaatst en zou volgens Vialon van alle zaken op de hoogte zijn geweest. Op een vraag of Vialon of zijl. mi nisterie wellicht iets te maken hadden met het plotselinge vertrek van Rus sische waarnemers bij dit proces, ant woordde deze ontkennend. (De visa der betrokken Russen werden vorige week door het ministerie van buiten landse zaker. in Bonn ingetrokken.) De verdediger van de hoofdbe- klaagde bestreed de beweringen van Vialon als zou hij van al het gebeur de onkundig zijn geweest, daaraan toevoegend dat hij Vialon van mede- Êlichtigheid en heling verdacht, ie behandeling van het proces zal 3 april worden voortgezet. zicht en de optelsom van alle thans door de regering ingewilligde verho gingen voor het mijnpersoneel waar bij hij tot een totaal van ruim 12 pet. kwam per 1 april 1964. Behalve, in étappes, de 8 pet. voor het inhalen van de achterstand waren hierbij in begrepen 2 x lv» pet. (per 1 april en per l oktober) uit hoofde van de „eco nomische expansie", terwijl de rege ring inmiddels nog had goedgevonden dat de in uitzicht gestelde premie voor één keer bij hervatting van het werk, groot 50 nieuwe francs, ingelijfd zou worden bij het vaste loon. Wat weer een nieuwe kleine concessie is sinds zondag. De regering vertrouwt er op dat de mijnwerkes vaderlandlievend ge noeg zouden zijn om het land niet in een economische chaos te storten. fn waarnemerskringen werd giste ren hier en daar het vermoeden geuit dat de stakende mijnwerkers bij een nader bekijken van de zondag gedane regeringsvoorstellen alsnog tot het in zicht zouden kunnen komen dat deze toch niet zo geheel en al ver werpelijk zijn. Tot dusverre echter blijft het er voor de mijnwerkers bij dat, daar het wijze mannen-comité de opgelopen achterstand becijferd heeft op 8 pet. hoewel zij zelf de achter stand blijven stellen op tenminste 11 pet. het niet meer dan elementaire rechtvaardigheid is dat tenminste die 8 pet hun ineens en onmiddellijk wordt toegekend. Eerst dan kan aan hervat ting van het werk worden gedacht. „Maar de regering speculeert erop dat zij ons en onze gezinnen klein kan krijgen door de honger". Inmiddels hebben de verenigde bon den van spoorwegpersoneel, met uit zondering van de bond van het kader, opnieuw consigne uitgevaardigd voor een staking van twee uur voor iedere ploeg telkens wanneer die volgens dienstrooster Op het werk moet ver schijnen. Dit is voor woensdag en het Franse spoorwegverkeer za! die dag dus gedurende 24 uur weer danig ont wricht zijn. Het wordt chronisch. Reden tot voldoening, temidden van zoveel sociale narigheid, hadden ech ter gisteren de 750.000 metaalbewer kers van het Parijse gebied. In hun paritaire commissie is naar het voor beeld van de Renault-fabrieken over eenstemming bereikt over de toeken ning van een vierde week betaalde vakantie. Enkele weken geleden was deze nieuwe sociale verovering reeds het deel geworden van enkele honderd duizenden werkers in de textielnijver heid. LEIDEN, 26 maart Na een beslo ten zitting van ongeveer een uur heeft de gemeenteraad tot gemeentesecreta ris benoemd dr. J. van der Poel, thans reeds administrateur ter gemeente secretarie van Leiden, loco-secretaris chef van het kabinet van de burgemees ter. Dr. Van de Poel stond als nummer 2 op de voordracht van B. en W. Eerste kandidaat was mr. A. Phaff, de gemeentesecretaris van Haarlem. Met 19 stemmen voor en 17 tegen viel de keus toch op dr. Van den Poel. Deze werd in 1922 te Groenloo geboren. On der meer heeft hü zitting gehad in de Leidse gemeenteraad, ais lid van de KVP-fractie. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1