385 Haarlemse schoolkinderen vieren nationale boomfeestdag m mm m a& inruil Deken Hosman ere-kanunnik HET ZILVEREN KRUIS L 1 r Met Pasen bloeien de bollen Keukenhof donderdag open Aöeeda Haarlem Kabinet verleent geen concessie PETRI-. BIDAULT is nu in PORTUGAL Beplanting van 650 jonge bomen overal in de stad en in de Hout voordeel actie Goede prestaties op concert Toonkunst HET1 ZILVEREN KRUIS Vandalen aan de slag in scholen 10.000 ste bij „Haarlem op zicht REGERINGSVERKLARING OVER RECLAME-TELEVISIE Rode Kruis-helper beklaagt zich 1 OP WOENSDAG 3 APRIL mm Timmerman bij val gewond Stuur van fiets breekt plotseling ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Keiler Macdonald Waterstanden De beurs vandaag: ÜN *ff "1 DINSDAG 26 MAART 1963 PAGINA 3 n n<?£ ;en '1 P ha Nieuwe Groenmarkt 2 Gen. Cronjéstraat 18 Haarlem tel.15220-57900 Burgerlijke Stand Haarlem „Klaprooscollecte" weer hoger „Haarlem en Omstreken" Films Toneel Diversen Cabaret Tentoonstellingen STOFZUIGERS DEN HAAG, 26 maart Onder grote spanning, zowel bin nen de Kamer als daarbuiten op het Binnenhof, zijn vanmiddag de debatten over het vraagstuk van de reclame-televisie hervat. NTS en de NRU waren wederom met groot materiaal op het Binnenhof aanwezig, nu om een rechtstreek- Politieman zou zich hand tastelijk hebben gedragen sp uitzending van het gehele de bat op te nemen. De regering is nog vanmorgen druk bezig ge weest met het vaststellen van de definitieve tekst van een verkla ring, waarin zij de oplossing, zoals zij die meent te hebben gevonden, aan de Kamer heeft voorgelegd. De moeilijkheden hebben zich vooral in de loop van gisteren toe gespitst. Na het kabinetsberaad dat gisteravond tot bij half acht duurde, zijn bijna alle ministers en staatssecretarissen nog gerui me tijd bijeen geweest. Staats secretaris Roolvink werd zelfs om half tien door de minister-presi dent uit Amsterdam, waar hij op een verkiezingsvergadering van de A.R. sprak, met spoed naar Den Haag geroepen. Beurs van JNew York INTERIEUR ir-iM T j' s ,1 Mmrnmm nbli* 3 f die '1962 da" ne" ra£S58ëSS8S338W Pp woensdag 3 april zullen weer vele Haarlemse schoolkinderen tijdens de natio- Kale boomfeestdag Haarlem met de aanplant van honderden jonge bomen verrijken. Haarlem doet dit jaar voor de vierde maal aan de boomfeestdag mee. Deze foto dateert van vorig jaar. HAARLEM, 26 maart Woensdag 3 april wordt in zestig Nederlandse ge beenten de nationale boomfeestdag ge vierd. De gemeente Apeldoorn had in 1957 de primeur van de viering van de boomfeestdag. Jaarlijks groeit het aantal gemeenten, dat aan deze dag deelneemt. De gemeente Haarlem doet voor de vierde maal mee. 's Morgens om half elf zwermen 383 leerlingen van de twee hoogste klassen van elf lagere ■cholen in Haarlem uit om overal in de stad jonge bomen te l planten. Het Landeljjk Comité Boomfeestdagen werkt •bet de gemeentebesturen samen in Haarlem met de gemeentelijke Dienst (Advertentie) Wij plaatsen bij u een prachtig grootbeeld televi sie-toestel en nemen uw oude toestel mee. En zó betaalt u al gedeeltelijk de aanschaffingsprijs van het nieuwe toestel. Ja, uw oude TV is geld waard. De rest van het bedrag betaalt u met nog geen 10.- per week! Inclusief antenne en installatie. 2 jaar volledige garantie (ook op de beeld buis!) Een 24-uur service- dienst, die geen materiaal of arbeidsloon berekent. Dat geeft alléén TÏLE- RAMA BEVALLEN van een zoon: 22 mrt: A.. Stam-van 't Hof, W. C. Geutskens- Langenberg, C. G. Schrama-de Dood, gt. Joosten-Heiliegers. 23 mrt.: C. A. Zieltjens-Korsman, J. W. H. v. Dansik- Oudolf, Th. den Hartog-Toele, A. J. Speelman-van Merkenstein, P. v. Gen- deren-Duijs, M. Rozeneld-van Zegge len. 24 mrt.: B. Oosterveer-de Haas, A. J. Maerten-Veldmeijer, C. M. B. Uovaars-Geerlings, E. M. J. de Goede- van Zeeland, H. E. Schalkwijk-Goede- hians, O. I. van Geene-Weermetjer. 25 *hrt.: A. M. Honnebier-Botter. BEVALLEN van een dochter: 21 mrt: M. van der Metj-van Til. 22 mrt.: G. Schrama-de Dood. 23 mrt.: C. P. Van Meurs, Ch. van Wees-Kappe, C. U. W. M. van der Lee-v. d. Water, M. A Olislagers-Andriessen. 24 mrt.: A. Roovers-Schreinders, M. H. van Nispen- vlaar, H. C. M. de Groot-Meiland. -ONDERTROUWD: 22 mrt.: P. A. Beukenkamp en G. W. v. d. Borden, A. P. M. Hasert en D. J. M. Divendal. A mrt:L. Brakel en J. E. Vogelsang, v- J. A. Wiesenhaan en Y. de Bock, A. Krijger en P. C. Kooij, W. P. Knop eer en M. Stoute, W. G. J. Weber en M. K- Kujiper. -OVERLEDEN: 21 mrt.: G. J. Th. v. Roden, 82 j., Mrt. van Heemskerkstr., 5f-, C. Steenhoven-Haster; 66 j., Gast huisvest. 22 mrt.: J. Ch. Hagedoorn, 67 I-. Kopstraat, H. J. Smelt, 63 j., ychouwtjespleih, E. M. Heijne-Baks, 71 4'. Gasthuisvest, J. Q. K. Vogelaar, 66 D Hazepaterslaan. 23 mrt.: W. Blokker, 89 j., Waldeck Pyrmontstraat, H. Bo gaard, 93 j., Z-Houtlaan. A. Sabelis, 81 L> Goetzeestraat, E. Offenberg-Wolzak, If j-, Gasthuisvest. 24 mrt.: J. G. W. Holt, 51 j., Gasthuisvest. voor Hout en Plantsoenen om het bomen-planten tot een feestelijk geheel te maken, waar de kinderen de pret tigste herinneringen van overhouden en waar zij thuis en met vriendjes en vriendinnetjes over vertellen. De feest dag is de afsluiting van een voorlich- tingsweek op de school, waarin de kin deren door ambtenaren van het Staats bosbeheer op plezierige wijze wordt verteld over de betekenis van de bo men en bossen in ons land. Allerwegen zijn ook kleurwedstrijden georganiseerd. In Haarlem zullen 250 grotere straat bomen worden geplant. Het zijn linden, eiken, essen, iepen, populieren, lijster bessen, esdoorns, berken en wilgen. Zij komen te staan aan de Kamperlaan, de Buitenrustlaan, de Kruistochtstraat, de Emostraat, iri Schalkwijk aan de Europaweg en Frankrijklaan, het Prin sen Bolwerk bij de Prinsenbrug en in de Noorderhout. tn De Hout zuilen vier honderd jonge boompjes worden ge plant. Dit gebeurt ter hoogte van de Fonteinlaan en de Spanjaardslaan. Ook komt een aantal boompjes in de zoge naamde Kleine Hout. De deelnemende scholen zijn: de Mon tessorischool aan de Bakkerstraat, ,,Buitenrust"-school bij de Buitenrust- brug, Juliana van Stolbergschool in de Slachthuisstraat, Fuhropschool in Haar lem Noord, dr. Bavinkschool in de Am bachtstraat, Floraschool aan het Flora park, Christelijke school voor G.L.O. aan de Dreef, Dag Hammerskjöld- school, dr. J. Th. Visserschool en de mgr. Huibersschool in Schalkwijk en de dr. Huetsohool aan het Prinsen Bol werk. Een groot gedeelte van de te planten bomen is gekweekt in de Stads- kweektuin. De meeste grotere bomen werden door de gemeente aangekocht. De kinderen krijgen na1 afloop van het planten een herinneringsvaantje en een chocoladereep. Verschillende repen heb ben een afwijkend bedrukt omslag en geven recht op een extra prijsje, een boekenbon. BEVERWIJK, 26 maart De bis schop van Haarlem, mgr. dr. J. E. van Dodenwaard, heeft deken B. G. Hosman benoemd tot ere-kanunnik van het Haarlemse Kathedrale Kapittel. De bisschop kwam de deken gisteren persoonlijk mededeling doen van deze onderscheiding, verleend voor de dien sten aan kerk, bisdom en dekenaat bewezen. HAARLEM, 26 maart De muziek school van de Maatschappij tot bevor dering der toonkunst gaf gisteravond in de concertzaal een openbare uitvoering. Medewerking daaraan verleende het Toonkunst-orkest onder leiding van Ma- rinus Adam. Zoals meestal was er ook dit keer grote verscheidenheid in het programma. De cellist Max Poppink opende het programma met het cello concert van Leonardo Leo. Hij deed dit met grote zekerheid, zowel in de toon vorm ing als in de muzikale interpreta tie. Marinus Adam liet het orkest volg zaam begeleiden. Verder traden er deze avond drie zangeressen op. De alt Truus van Dongen zong met fraai ge- timbreerde stem de aria ,,Es ist vol bracht" uit de Johannes Passion van Bach. De jeugdige sopraan Anneke v. d. Holst zong onbevangen de moei lijke aria ..Floszt meïn Heiland", die meer bekend is als de echo-aria, uit het Weihnachtsoratorium van dezelfde componist. Later op de avond zong Ans Liljegren-Groenewoud op loffelijke wijze de bekende aria Amour! viens aider ma faiblesse" uit Samson et Dalila van Saint-Saëns. Bijzonder vermeldenswaard is de compositie „Pavane voor klein orkest" van Johan van Kempen, leerling aan de muziekschool van Marinus Adam. Het werk is degelijk geïnstrumenteerd, goed van vorm en met muzikale inven tie geschreven. Dat opent goede pers pectieven voor de toekomst. Rineke Cornelissens speelde lichtvoetig en sty- listisch bijzonder fraai het eerste deel uit Mozarts Krönungsconoert. Lodewijk de Weerd vertolkte de beide andere delen met dezelfde muzikale kwalitei ten. Verder een woord van hulde aan het Toonkunstorkest dat zijn begelei dende taak naar best vermogen vol bracht. Toonkunst kan met tevreden heid op deze avond terugzien. JAN LAARVELD HAARLEMMERMEER, 26 maart De onlangs in de Haarlemmermeer gehouden „Klaprooscollecte" ten bate van het werk van het Nederlands Oor- logsgraven Comité, heeft 1504,17 opge bracht. Dit is weer meer dan een jaar tevoren, toen 1442 werd ingezameld. De collecte-opbrengst werd als volgt in de verschillende dorper, en buurtschap pen bereikt: Aalsmeerderdijk ƒ95,41; Abbenes en De Kaag ƒ105; Badhoeve dorp 337,55; Hoofddorp 263,84; Nw. Vennep 186.65; Vijfhuizen ƒ214.09 en Zwanenburg-Halfweg 201.63. HAARLEM, 26m aart Maandag morgen vroeg, omstreeks half zeven, kwam een 23-jarige timmerman, die op de fiets van de Zijlbrug linksaf de Zijlvest wilde oprijden, plotseling te vallen toen het stuur van zijn fiets brak. De man liep een wond aan het linkeroog en vermoedelijk een hersenschudding op. Hij moest worden overgebracht naar het Grote Gasthuis. (Advertentie) in elk huis HET ZILVEREN KRUIS BETAALT HET ZIEKENHUIS Tienduizenden sloten reeds een voor hun gezin onmisbare ziektekosten verzekering af bij „Het Zilveren Kruis" want deze instelling: beoogt geen winst, biedt een goede risicodekking tegen een lage premie, wikkelt lopende zaken snel af, biedt veel interessante mogelij kheden. Inlichtingen verstrekt de afdeling Haarlem van het Zilveren Kruis, ondergebracht bij het A.Z. Jansstraat 27, Haarlem. Tel. 0 2500 -13318 -13878 Ook leden van dit ziekenfonds kunnen zich voor een hogere klasse opneming verzekeren. HAARLEM, 26 maart Tijdens het weekeinde is in het vroegere school gebouw van „Sancta Maria", aan de Dreef vernielingen aangericht aan de antieke lambrizeringen op de eerste etage. Zes gebeeldhouwde kopjes wer den van de wand gebroken. Vier daar van zijn maandag in de tuin terugge vonden. Ook in de Christelijke Mulo- sdhool daarnaast zijn tijdens het week einde waarschijnlijk jeugdige vandalen binnengedrongen en hebben daar deuren en schoolborden met krijt volgeschreven. I# HAARLEM, 26 maart De belang stelling voor de tentoonstelling „Haar lem op Zicht", welke nog tot en met zondag 31 maart te bezichtigen is, neemt iedere dag toe. Vanmiddag werd de tienduizendste bezoek(st)er ver wacht, (3ie ontvangen zou worden door de organisator van de expositie, de heer Dick Veldhorst. VOORHOUT, 26 maart Der tradi tie getrouw is vandaag het nationale toeristenseizoen geopend met een pers ontvangst door de burgemeesters der bollenstreekgemeenten, ditmaal in het intieme raadhuisje van Voorhout, waar burgemeester P. Smolders zichzelf een onverbeterlijke optimist noemde door te midden van kou en storm te beloven dat over korte tijd in deze omgeving de bolbloemen in volle bloei zullen (Advertentie) Mobilofoon service daR en nacht CINEMA PALACE: (4e week) West Side Story. 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. FRANS HALS: Some like it hot, str. volw., 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Als twee druppels water, volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Tanze mit mir in den Morgen, a.l, 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (7e week) De langste dag, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. ROXY, t/m do.: Overrompeling der vuur duivels, 14 jaar. 2,30. 7 en 9.15 uur. STUDIO: Lift naar de zon, str. volw. 2.15 en 9.15 uur. MINERVA, t/m wo. 8.15 uur: De Overval, 14 jaar. Wo.-midd. 2.30 uur: De jongens- ranch, alle leeftijden. Dinsdag 26 maart. Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „De viaducten van Seine en Oise" van Marquérite Duras. Regie: Ferd. Sterneberg. In de hoofdrollen Carla de Raet, Charmy Reynen. „Met vuur spelen" van Strindberg. Regie: Jurg Molenaar. In de hoofdrollen: Mia Goossen, Nienke Sik- kema en Annie Langenaken. Woensdag 27 maart. Concertgebouw, 8 uur: Amsterdams Volks toneel met „Rooie Sien" met Beppie Nooy. Dinsdag 26 maart. Concertgebouw. 7.30 uur: Commissie Huis* vrouwengymnastiek van de Ver. van Lera ren in Lich. Opvoeding, jubileumuitvoering. Woensdag 27 maart. Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit, Mr. A. A. J. Rijksen, „De Goudse gla zen". „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 8—2 uur. Cabaret 911 uur. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur. Zondags 15 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 25 uur. Kunstcentrum „De Ark" le etage: Expositie van schilderijen van mevrouw M. StevensVisser, t/m 25 maart. 2e etage: Expositie van bijbelse gravures van Jan Luyken. Geopend van 95 uur en tijdens de concerten op maandag-, woensdag- en vrijdagavond 68 uur. In 't Goede Uur, Nieuwe Kerkspleln. Expositie van Grafiek van Gérard Léonard van den Eerenbeenid Geopend dagelijks van 10 tot 6 uur en van 8 tot 10 uur. Tot en met 31 maart. Museum ,,'t Huls van Looy" 9 t.m. 31 mrt Expositie Interscholair Jeugdtoernooi. Teke ningen, foto's en handwerken. Geopend dag 9-1 uur en 2-5 uur Bovendien ma t.m. vr ook van 8-10 uur en zo. 2-5 uur. Vishal: Expositie „Haarlem op zicht". Dagelijks van KP-22 uur en zondags van 16 uur t.m. 31 maart. „Bloemenheuvel", Bloemendaaiseweg 158, Expositie kindertekeningen „Tekenen is een wereldtaal". Dagelijks 105 uur. Zo. 2—5 uur. T/m 31 maart. staan. Het groen van de bolbloemen is overigens nog nergens te bekennen. Veelal worden de prille planten nog door een besehermende rietlaag bedekt. Maar tegen Pasen verwacht de bol lenstreek toch een algemene bloei van narcissen, hyaeinthen en tulpen, en de verwachting is algemeen dat na deze bar re winter ontelbaar velen de lente in zijn meest concrete vorm met eigen ogen zullen willen gaan zien. Overmorgen opent minster Marijnen de natio- male bloemententoonstelling Keukenhof en tegen 27 april is het befaamde bloemvollencorsos vastgesteld. Maar dan moet de kou niet te lang meer duren, anders moet het corso worden uitgesteld. Zaterdag 4 mei is in ver band met de nationale dodenherdenking een weinig geschikte datum, zodat men dan het corso zal moeten uitstellen tot 11 mei. En dat betekent dat de bloe men in de koelhuizen bewaard zullen moeten worden. Het corso trekt dit jaar voor het eerst slechts één keer door de bollen streek: van Sassenheim, waar men om 1 uur vertrekt, naar Bennebroek, waar het om 5 uur verwacht wordt. Een sluitende verkeersregeling laat niet meer toe, dat het corso ook nog eens naar Sassenheim terugrijdt. Het voordeel is echter dat men nu in langzamer tempo kan rijden, zodat het publiek alles veel beter kan, zien. De nadruk is dit jaar gelegd op het hu moristische in de voorstellingen. In Lisse zullen de wagens zondag en maandag na het corso ter bezichtiging worden opgesteld in de veilinghallen van de HoBaHo. En voor het overige biedt het bol- lenseizoen weer de gebruikelijke eve nementen: de tulpenrallye van 22 tot 25 april naar Noordwijk, de bollen- bridgedrive op 21 april in Noordwijker- hout, de kindercoso's in Lisse op 20 april en in Hillegom en Warmond op Koninginnedag. En voorts natuurlijk de vele versieringen met bolbloemen en bloemmozaïeton als keurige entoura ge van de eigenlijke schoonheid van de streek: de bloeiende bollenvelden. Overigens is ook de bollenstreek druk doende het seizoen te verlengen. In dit verband is de ontsluiting van be lang van het Noordzeestrand benoor den Noordwijk, waar een steeds gro ter strandgedeelte in exploitatie wordt gebracht. (Advertentie) Zijlstraat 56 Telefoon 11828 IJMUIDEN: Dinsdag 26 maart. Hoog water: 4.15 en 16.35 uur. Laag water: 12.22 uur. Woensdag 27 maart. Hoog water: 4.59 en 17.18 uur. Laag water: 0.41 en 13.09 uur. (Van onze parlementaire redacteur) HAARLEM, 26 maart Vanmorgen heeft een Rode Kruis-helper zich op het politiebureau aan de Smedestraat be klaagd over het feit, dat hij door een hoofdagent onheus behandeld zou zijn en dat een politieman zich jegens hem in het bureau hadntasteHjk zou hebben gedragen. Het incident was begonnen in verband met de hulp aan een slachtoffer van een verkeersongeval. De getroffene was een dame, die door de Rode Kruis-hel- Êer op de Kruisbrug werd geholpen. >e dame werd op de grond gelegd en een zojuist gearriveerde politieman, die de hulp van de Rode Kruis-helper aan vaardde, ging weg om een deken te halen. Intussen was de hoofdagent erbij gekomen, die in de mening verkeerde dat er nog geen politiehulp was. Tussen hem en de burger ontstond een ver schil van mening, dat even later op het bureau afgehandeld zou worden. In het bureau zou het er aan weerskanten niet zo vriendelijk zijn toegegaan. De Rode Kruis-helper zou zelfs een duw gekregen hebben. Over die behandeling heeft hij zich nu beklaagd. De man werd in het Grote Gasthuis aan een nader onder zoek onderworpen. De hoofdcommissa ris van politie heeft nu een onderzoek naar het incident laten instellen. (Advertentie) De eerste verrassing vanmiddag was, dat de staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Scholten, het eerst namens de regering het woord nam. De staatssecretaris deelde daarbij als belangrijkste punt mee, dat dit kabi net „in tijdnood" geen nieuwe televisieconcessie zal verlenen. De kwestie wordt dus aan de nieuwe re gering, die na de verkiezingen van 15 mei zal optreden, overgegeven. Kamervoorzitter Van Thiel schorste daarop de vergadering voor bijna een uur om de fracties gelegenheid te ge ven nader beraad op discussie in derde termijn. Zijlweg 36-"*8 Haarlem Tel. 18014 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater Unilever U.S. Steel 22/3 45 30'/4 90% 73% 64 71% 14% 34% 59% 36 47% 38% 29% 56 63% 23% 42% 45% 25/3 44% 30% 91% 73% 64% 71% 14%b 34% 58% 36% 47 38% 29% 56% 63% 23% 42 45 MÜNCHEN, 26 maart (AFP, DPA, UPI) Georges Bidault, de leider van het ondergrondse verzet tegen pre sident De Gaulle, heeft gisteravond on verwacht de villa in het Beierse plaats je Steinebach, waar hij de afgelopen weken heeft vertoefd, verlaten. Het is nog niet goed duidelijk of hij dit op eigen initiatief heeft gedaan of dat h(| door de Beierse autoriteiten zonder meer op een vliegtuig is gezet. Van morgen maakte de Beierse regering bekend, dat de Franse ex-premier is vertrokken naar Portugal. Of hij daar welkom is en politiek asiel zal kunnen krijgen, moet worden afgewacht. Me dedelingen daarover uit Lissabon zijn nog niet vernomen. De Beierse minister van binnen landse zaken, Heinrich Junker, zei vanmorgen dat Bidault had gewei gerd politiek asiel te aanvaarden op de voorwaarden, die de deelstaatre gering in Münohen daarvoor stelt. Deze voorwaarden zijn: onthouding van elke politieke activiteit, strikte inachtneming van de wetten van het asiel verlenende land en geen con tacten met de pers en andere pu- bliciteitsorganen. Omdat Bidault weigerde deze voorwaarden te accep teren, zo liet minister Junker door schemeren, konden wij hem geen asiel verlenen. Dat aan Bidault asiel zonder meer is geweigerd, zei de minister echter niet. Alles tegen elkaar afwegende lijkt de conclusie gerechtvaardigd dat Bidault op het beslissende moment heeft be sloten de eer aan zichzelf te houden, voordat hij zou worden geconfronteerd met een weigering uit Münohen. Het staat vast dat Bidault inderdaad on der geen enkele voorwaarde bereid is zich, in ruil voor asiel, van politieke activiteiten te onthouden. „Ik zal mijn verzet tegen De Gaulle voortzetten", zo heeft hij in Steinebach gezegd, „al moest ik ervoor reizen naar het einde der aarde.'/ Minister Junker bevestigde vanmid dag dat hij inmiddels bevestiging heeft ontvangen dat Bidault in Portugal is aangekomen en niet is teruggestuurd. Hij wist niet of Portugal de definitieve bestemming van Bidault is. Hij achtte het aannemelijk dat de oud-premier uit eindelijk in een Zuidamerikaans land asiel zal vragen. Stemming: prijshoudend AMSTERDAM, 26 maart De intern, fondsen hebben de koersstijging van daag niet kunnen voortzetten. Winst nemingen veroorzaakten gisteren in Wallstreet een kleine reactie voor de Nederlandse aandelen en als gevolg hiervan brokkelden de koersen van de ze fondsen vandaag ook op onze beurs af. Philips en Unilever openden beie 90 cent lager, terwijl Kon. Petroleum een daling van f 1.10 te zien gaf. AKU ging 2 pnt. omlaag. De cultuursector was ook iets lager en de koersen van de scheepvaartaandelen, voor zover al verhandeld, waren eveneens iets zwak ker. De staatsfondsenmarkt was goed prijshoudend. Vorig opening Slot 26/3 4% Ned. 1960 102 4% Ned. 1961 100 4% Ned. 1963 100 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 98H Staffel 1947 93A B.N.G. Won. bouwl. 6 107>/4 Ned. Handel Mij. Cert. 358 Amsterdam Rubber 119 118 H.V.A. 143 A.K.U 441% 440 Berkel Patent 195 Calvé-Delft Cert. 750 Deli-Mij. 138.60 Fokker 405 Ford 915 v. Gelder 257 Hoogovens 522 Müller Co. 332 Ned. Kabel 428 153 150.50 Philips Gem. Bez. 154 Unilever 151.50 Wilton-Fijenoord 2981/2 Billiton 2e 430 Dordtsche Petr. gew 7771/2 168.40 116% Kon. Petroleum 50 169.60 Holl. Amerika Lijn 116% Java Ch. P.L. 150% K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij 1451/a 144% K.P.M. 150 Stoomv.Mij Nederl. 140 114% v. Nievelt 114% v. Ommeren 246 Rott. Lloyd 1341/a 1351/2 Ned. Scheepv. Unle Interunie 193.50 Robeco 216 Unitas 504.50 Ver. Bezit 127.50 Rentespaarbrieven '57 14*1% Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 I 122 88% 2% Amsterdam '56 II 91% 2% Amsterdam '56 in 91% 2% Amsterdam '59 97% 2% Rotterdam '57 89 Alb. Heyn Kl. obi. VX\V«.V».'»\-.5C^.VXC. If! A Een enorme mensenmenigte stond van morgen geduldig in de rij voor het Minervatheater, waar de voorverkoop begon van de nieuwe „One Man Show" van Toon Hermans. De mensen, van wie er velen reeds in alle vroegte wa ren gekomen, stonden ver in de opzij van het Minervatheater gelegen Haem- stedelaan. Toon Hermans heeft het af gelopen weekeinde doorgebracht voor het ondergaan van een lichte neus operatie. Na zijn drukke toernee door België geniet Toon Hermans een paar dagen van welverdiende rust.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3