12 commentaar bij Haarlem Zicht „Zullen we het nog beleven? In ieder geval hebben ze nog 137 jaar de tijd Tienduizendste gisteren op expositie begroet „jJöor WËêÈËÈmmËÊ^ÈÊËÊm^mm Levenslust en bloemen in de Heemsteedse Lindenlaan J, M. Gerding 80 jaar Haarlemse politie wenst nog geen mededelingen te doen Agenda Haarlem „We krijgen toch wel op tijd bericht TAXI 13000 Plan om tentoonstelling onder te brengen op zolder van Vleeshal C. van den Bergh overleden De beurs vandaag: WOENSDAG 27 MAART 1963 PAGINA 3 „Hoe lang zal het allemaal nog duren?" is de meest gestelde vraag onder de bezoekers van de tentoonstelling „Haarlem op zicht" in de Vishal. gullen we het nog beleven?" vragen de ouderen zich ai. ,Jn ieder geval hebben ze nog 137 jaar de tijd", stelt een der bezoekers zijn naaste mede-bezoekers gerust. ,Maar als ze hier bij de Buiten- rustenbrug eenmaal begonnen zijn en als ze dan flink doorsto ten, dan zul je zien dat die weg er daar binnen vijf jaar ligt" meent een ander. En hij weet er, blijkens zijn vrijwillig gegeven verklaringen en aanwijzingen heel wat van af. Er zijn in „Haarlem op zicht" veel ama- teurgidsen en men redeneert, keuvelt en verschilt van mening met elkaar op een on-Haarlemse manier over de kansen van het Structuurplan. Dezer dagen heb ben wij tussen de bezoekers van de tentoonstelling gelopen, ons gemengd in discussies en geluis terd naar wat terloops over het plan opgemerkt werd. S" Wm&S- w w - burgerlijke Stand Haarlem Oneerdijke vertegien- woordligeir aangehouden/ Rode Kruis-helper in conflict met politie Films Toneel Diversen Cabaret Ten toon stellingen Albert van Dalsum in ziekenhuis mh Beurs van I\ew York !.lltMIMHimilllllllllHIIHHHU«imi Hlllilllllllllllllllllllllllllllll WNmJ IIHtll: y IIIIMIMIIIIIIIItlHIHMIIItllllllllllllllllNIIIIIIIIKIIIIIIIMI J lllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll londom de grote maquette komen de meeste opmerkingen los. Hier staan de bezoekers soms meer dan een kwartier. Zij zoeken eerst hun eigen woning, dan die van hun familiele den, trachten vervolgens de voor naamste wegen en gebouwen te her kennen om zich vervolgens te ver diepen in de sanering van de ver schillende wijken en de projectie van in- of uitvalswegen. Groot is de schrik van diegenen, die hun woning in het sameringsplan zien opgenomen. ,,We woonden juist zo keurig", merkte een verwonderde oude dame op. ,,We krijgen toch wel op tijd bericht, wan neer we erbij zijn?" ,,Ze zullen heel wat moeite hebben de gezinnen eruit te krijgen", voorzag een ander, die ook in de desbetreffende wijk De Kamp woonde. ..Die wonen daar al van moeder op dochter en ze zijn gehecht aan hun buurt". Het plan het Rozenprieel onder handen te nemen heeft blijkbaar ieders goekeuring. „Vieze boel, moet nodig weg". Ook de tweede maquette van het ■toekomstige stadscentrum Schalkwijk heeft veel bekijks. Vele jonge ge zinnen krijgen in die streek hun wo ning en er wordt diepgaand met an dere bezoekers en de gids over de mogelijkheden in die wijk gediscus sieerd. „Blijkbaar meer parkeerplaats dan woonruimte", is over het alge meen het commentaar. „Komt er mooi uit te zien met die grote tegels op die winkelgalerij", spreekt de be zoeker waarderend. ,,Als dat allemaal gebouwd is, is de woningnood voor Haarlem opgeheven", legt een ernstig man aan zijn vrouw uit. Öe twee maquettes vormen samen met de filmzaal voor de vertoning van dia's de belangrijkste rustpunten van de tentoonstelling. Maar ook de foto's passeert men pas als men zeker weet wat er op de plaat te zien is en de situatie herkend is. Nadat de directie begonnen is de bezoeker een verkla rende lijst bij de ingang mee te ge ven heeft men daar aanzienlijk min der moeite mee dan in het begin. Bij de foto's blijkt pas goed hoe een ras echte chauvinist de geboren Haarlem mer is. Men wijst elkaar met welge vallen de bekende plekjes in de oude stadsgedeelten. Vooral de jongeren hebben waardering voor de avondlijke foto van de Waag en de St. Bavo: „Meesterlijk". Voor de plaat van de slaapzaal in het oudemannenhuis heerst voortdurende verontwaardi ging. „Volkomen uit de tijd", „net een noodhospitaal op een slagveld". „Vóór tien uur lossen en laden" is de oplossing van vele bezoekers om aan het gedwongen stuntrijden in de Gierstraat een einde te maken. Voor het saneringsplan Begijnhof is het meestal stil. De bezoekers kijken niet begrijpend naar de rijen huizen van voor en na de behandeling en wagen zich niet aan publieke opmerkingen. Aan het slot van de tentoonstelling staat Suzette Noiret tussen de bloemen. Voor vele bezoekers blijkt zij reeds in de kennissenkring te zijn opgeno men want men verlaat de Vishal in de meeste gevallen met een verrast: „Kijk daar heb je haar ook!" w "Wov Mevrouw Van Doorn, de 10.000ste, kijkt belangstellend toe, terwijl de heer Veld horst bij de maquette het structuurplan toelicht. BEVALLEN van een zoon: 25 mrt.: Blacquière-van Deursen, E. H. E. Bamkema-Augspurg, H. M. E. Voor- «Uijzen-Brouwer, H. B. M. van de Wak- her-Bongenaar. 26 mrt: E. L. v. Asch- Vries, E. J. Helmus-Wijnhout, R. fitter-van Nimwegen, J. Sengalrayan- Metten, A. M. van Houten-de Vries, W. Gitmar-van de Wall. T Bevallen van een dochter: 18 mrt: if- M. Grapendaal-Nederstigt. 24 mrt: van Dorp-Otter, C. Winterink-de Vries. 25 mrt.: C. J. Bouw-Wilken, J. rteijer-van Baardewijk. 26 mrt.: H. W. van Reisen-Vreeburg. ONDERTROUWD: 26 mrt.: M. Maas n A. van Hartesveldt. GEHUWD: 26 mrt.: G. Schenk en 4' J. A. Pieterse, G. Selles en M. J. J. F. D. van Leeuwen en G. M. warmerdam, I. Hiller en J. Engeman. OVERLEDEN: 24 mrt.: N. Vreeken, Sr J-, Westerhoutpark, H. W. F. Prang, 15 Schoterweg, G. Maarse-Maarse, Jj J-, Hazepaterslaan. 25 mrt.: D. Hen- 71 j., Mrt. v. Heemskerkstraat. HAARLEM, 27 maart Mevrouw Van Doorn, wonende aan de Jacob van Lenneplaan 13, is bij „Haarlem Op Zicht" de tienduizendste geworden. Ar geloos stapte zij gistermiddag om streeks kwart over twee de Vishal bin nen om de tentoonstelling te gaan zien. Zij werd, toen zij haar kaartje had gekocht, opgevangen door de orga nisator van de expositie, de heer Dick Veldhorst, die haar een kreet van schrik ontlokte, toen hij haar meedeelde, dat ze de ^tienduizendste was, die een be zoek aan de tentoonstelling bracht. De heer Veldhorst hield een kort toespraak je, waarin hij zijn vreugde over dat belangrijke moment uitte. Hij hoopte niettemin, dat zijn stille hoop na melijk vijftienduizend bezoekers ver vuld zou worden. En dat na mevrouw Van Doorn zeker nog vijfduizend men sen tot en met zondag 31 maart kun nen zü er nog terecht een bezoek zullen brengen aan de expositie. Hij liet het natuurlijk niet bij woorden. Me vrouw Van Doorn kreeg het fraaie boekwerk „Het stadhuis van Haarlem" ten geschenke. Zondag is het dus officieel afgelopen met „Haarlem Op Zicht". De heer Veldhorst zou het echter betreuren, wanneer de tentoonstelling zonder meer zou worden afgebroken. Hij heeft het plan geopperd, de expositie opnieuw op te bouwen op de eerste zolder van de Vleeshal. Daar is ruimte voldoende, bo vendien blijft er ruimschoots gelegen heid een afgescheiden gedeelte van de zolder te benutten als projectiezaaltje. Het structuurplan komt op 22 mei in de Haarlemse gemeenteraad in behande ling. De raadsleden zouden dus nog op hun gemak de tentoonstelling kunnen bekijken om zich nader te informeren omtrent het plan. Het zou van de heer Veldhorst niet de bedoeling zijn, in de Vleeshal een openbare expositie te blij ven houden. Slechts op aanvraag, voor groepen bijvoorbeeld, zou de tentoon stelling te bezichtigen zijn. Overigens schijnt hij te betwijfelen, dat zijn plan werkelijkheid wordt. Op het ogenblik wordt er ernstig aan ge dacht de Vleeshal, en in ieder geval bedoelde zolder, te benutten voor de moderne kunst. Concrete voorstellen daaromtrent zijn er (nog) niet, maar die zijn binnenkort te verwachten. In dat geval zou de heer Veldhorst hoog stens kunnen rekenen op de bovenste zolder van de Vleeshal, waarop ech ter zijn plan niet te realiseren is. HAARLEM, 27 maart De Haar lemse recherche heeft een 50-jarige Haarlemse vertegenwoordiger aange houden, die in de loop van vorig jaar ten nadele van een Zaans bedrijf waar hij werkzaam was, een bedrag van 700 verduisterd zou hebben en voorts door het uitschrijven van valse orders voc - een bedrag van bijna 1000 ten onrechte aan provisie zou hebben ge ïncasseerd. Het onderzoek tegen de man wordt voortgezet. (Advertentie) Met gespannen aandacht bekijken de bezoek(st)ers de foto's, die duidelijk de bedoelingen van het Haarlemse struc tuurplan illustreren. (Advertentie) deze luxe radio/grammo fooncombinatie in teak of donker-noten uitvoering. 24 maanden volledige ga rantie op het hele appa raat. Dit kan alleen met een toestel dat technisch volmaakt is! 2 luidspre kers - 4 golfbereiken w.o. FM - hoge en lage toon regeling - aansluitmoge- lijkheid voor bandrecor der en extra luidspreker. Volautomatische platen- wisselaar, klaar voor Hi- Fi- en stereoweergave - 4 snelheden. Zonder aan betaling, slechts f5.- per week. Alléén bij TELï- RAMA Nieuwe Groenmarkt 2 tel. 15220 Gen. Cronjéstraat 18 - tel. 57900 In de woning van het echtpaar J. C. BehageM. Wagemans aan de Heemsteedse Lindenlaan nummer 3, is het duidelijk te merken dat er een groot feest op til is. Prachtige bloem stukken versieren de huiskamer en wanneer 's avond het licht wordt ont stoken, brandt ook een kroon met lampjes die het getal „vijftig" in een veelkleurige gloed zetten. De reden van dit feestvertoon? Op 2 april zijn de heer en mevrouw Behage vijftig jaar getrouwd, een gebeurtenis die het gouden echtpaar in alle opge wektheid gaat vieren. De bruid op enkele dagen na 76 jaar oud en haar 77-jarige brui degom, leerden elkaar kennen bij een zomerse zondagmiddag wandeling in het Haarlemse Frederikspark. Het was om zo te zeggen liefde op het eerst gezicht. „En wat zijn de jaren toch snel voorbij gegaan", zegt me vrouw Behage, die altijd blij en opge wekt door het leven is gegaan. „Wij hebben het dikwijls heel moeilijk ge had, maar mijn opgeruimde natuur hielp ons er steeds weer bovenop". Al tweeenveertig jaar lang woont het echtpaar Behage aan de Linden laan. De heer Behage is in Heemste de een heel bekende figuur. De har monie St. Michaël kent hem als een van haar oprichters. Ook hielp hij vijf enveertig jaar geleden mee aan de oprichting van de woningbouwvereni ging St. Joseph, waarvan hij van het begin af nog steeds de functie van secretaris bekleedt. Met welke orga nisatie heeft de heer Behage eigenlijk niet te maken gehad? Een kwart eeuw voorzitter van „St. Deus De- dit", bestuurslid van de Volksbond lid van het Nationale Crisis-comité en ga zo maar door. Hp staat nu nog midden in het ver enigingsleven, want ook de door hem mede opgerichte afdeling van de ka tholieke Bejaardenbond, laat hij als secretaris niet los. De heer Behage houdt onze krant nauwgezet op de hoogte van alle activiteiten, die zich in de Bejaardenbond afspelen. Zijn leven lang is hp bloemist geweest. De bloemisterij is zijn grote hobby gebleven. In de tuin achter het huis staat een broeikas. Hier brengt Beha ge heel veel uren van de dag door. „Heemstede is wel veranderd", zegt hij. In mijn jongensjaren woonden hier nog maar zo'n kleine 2000 men sen. Ik vond het toen toch wel gezel liger, ofschoon de „oude tijd" ook niet alles was". Het huwelijk van het gouden paar werd gezegend met negen kinderen, waarvan er nog zes in leven zijn. Die komen dinsdag 2 april, samen met de veertien kleinkinderen allemaal op het bruiloftsfeest, een feest dat 's morgens om kwart voor negen kerkelijk wordt gevierd met een plech tige H. Mis uit dankbaarheid in de parochiekerk van St. Bavo. En wie het bruidspaar geluk wil wensen, is 's middags van 'drie uur tot half vijf van harte welkom in huize „Anno Santo". Een bekende, overigens uit Am sterdam geboortige Haarlemmer heeft vorige week, op de eerste dag van de lente zijn tachtigste ver jaardag gevierd. Wij troffen hem een paar dagen geleden weer rustig on kantoor aan. Gebogen over de cpfers van de boekhouding. Geschre ven cijfers, ofschoon zijn naam reeds meer dan vijftig jaar verbonden is aan het getypte schrift. Ingewijden zal het duidelijk zijn, dat wij doelen op de heer J. M. Gerding, de man, die de ontwikkeling van de schrijf machines in Nederland zo goed als van het begin heeft meegemaakt. In Amerika verscheen de eerste schrijf machine rond 1863, de productie startte omstreeks 1880. rond de eeuw wisseling kreeg ze haar kansen in Nederland. De heer Gerding is een bedacht zaam man. Maar als hij in ziin her inneringen terugduikt, komen de ver halen los. Hij zelf vindt ze niet zo belangrijk. De jongere generatie luis- iiiiiiiiiiiiiiiiimiimiimiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiii tert er niettemin met plezier naar. Zijn verhalen bijvoorbeeld over Zuid- Afrika. Daarheen trok hij zo'n zestig jaar geleden, nadat hp drie jaar ambtenaar bij het Hollands Spoor was geweest. Met een vriend ging hij daar aan de slag. Bp de Boeren. Na een paar jaar was hjj terug. „Ze hebben me bedonderd", luidde zijn commentaar. Hij was er echter de man niet naar om stil te zitten. Een zwager was schrijfmachine-importeur. Ger ding ging er mee vanuit Haarlem de boer op. Zijn rayon liep tot ver in Noord- en Zuid-Holland. En na tuurlijk Haarlem zelf. Dat was in 1912. In die jaren was de schrijfmachine een zuiver zakelijke aangelegenheid, die bovendien nog als luxe werd be schouwd. De heer Gerding was niet alleen verkoper, reiziger en propa gandist, hij moest ook zijn admini stratie bijhouden en zijn kopers type- les geven. „Ik moest toen gewoon lijk tot 4 uur 's nachts werken", vertelt hij, „je maakte zogezegd tien dagen in een week". Het was overigens een heel karwei om die machines aan de man te brengen. De mensen begrijpen er niets van. En waarom zou je trouwens zo'n ding nodig hebben? De heer Gerding her innert zich nog goed een bezoek aan hotel „Sint Jan". De zoon van de eigenaar had hij reeds zover, dat deze een machine zou kopen. De dochter van de hotelier bemoei de zich er toen mee en zei tegen haar broer: „Waarom is dat nodig? Zoveel geld. Voor één cent koop je een pen, voor drie cent een flesje inkt". De koop is toen niet doorge gaan. Gerding razend op die touw. Hp glimlacht er nu bp, als hp ver telt: ik ben er later mee getrouwd. Zo zijn er tientallen verhalen. Bijvoor beeld van die kweker in de Bollen streek. De man was op het land, toen Gerding kwam aanzetten met zpn machine. De kweker wilde er meer van weten. Hp riep een van zijn ar beiders. Buk jp eens even, zei hij. En op de rug van die man gaf Ger ding zpn demonstratie. Merkwaardi ge tijden. Ik heb vaak met een vee wagen meegereisd, vertelt de nu tachtigjarige. Ik had soms de angst in mijn hart, dat een veulen op mijn machine ?ou gaan staan. De mensen waren aanvankelijk moeilijk te bepra ten. Ze vertrouwden het niet altijd. Dat de getypte regels zo prachtig op een rechte lijn stonden, vonden ze een kunst van mijzelf. Dat zouden zp nooit kunnen leren. De tpden zijn veranderd. De heer Gerding heeft zijn zaak zien uitbloei en tot een grote handel in kantoor machines, met een filiaal in Leiden. De chef aldaar, de heer H. J. van Nimwegen, is al bijna vijftig jaar in dienst van de zaak. De heer Ger ding denkt er nog niet aan zich terug te trekken. Zijn zaak is zijn hobby geworden. Als je niks doet, ga je dood. verzekert hij. En daarom werkt hij door. Cijferend en rekenend. HAARLEM, 27 maart De politie wenst, hangende een nader onderzoek, op het ogenblik nog geen mededelingen te verstrekken over de moeilijkheden, die zich gisteren zouden hebben voor gedaan tussen een Rode Kruis-helper en een hoofdagent van politie. Gisteren hebben wij in een gedeelte van onze editie over deze moeilijkheden reeds be richt. Aanleiding zou geweest zijn, dat de hoofdagent van oordeel was, dat de Rode Kruis-helper zich niet juist ge droeg bp een ongeval, dat zich gister ochtend omstreeks acht uur op de Kruis- brug afspeelde. Een 41-jariige wielrijdster, die twee andere fietsers wilde inhalen op het moment dat een autobus passeerde, kwam met haar fiets in aanraking met de bus en viel. Zij klaagde over rug- CINEMA PALACE: (4e week) West Side Story. 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. FRANS HALS: Some like it hot, str. volw. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Als twee druppels water, volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Tanze mit mir in den Morgen, a.l 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (7e week) De langste dag, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. ROXY, t/m do.: Overrompeling der vuur duivels, 14 jaar. 2,30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Lift naar de zon, str. volw. 2.15 en 9.15 uur. MINERVA, wo. 8.15: De Overval, 14 jaar. Wo.-midd. 2.30 uur: De jongens-ranch, alle leeftijden. Woensdag 27 maapk Concertgebouw, 8 uur: Amsterdams Volks toneel met „Rooie met Beppie Nooy. Donderdag 28 maart. Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Studio met „Een geboren leuugenaar" van Keith Waterhouse en Willes Hall. Regie: Peter Oosthoek. In de hoofdrollen: Henk van Ulsen en Nell Koppen. Woensdag 27 maart. Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit, Mr. A. A. J. Rijksen, „De Goudse gla zen". Donderdag 28 maart. Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit, Filmprogramma „Nicht mehr fliehen", en „Uitzicht op de hemel". „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 82 uur. Cabaret 9—11 uur. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur. Zondags 1—5 uur. Teylers Museum: Schilderijen I9e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 25 uur. In 't Goede Uur, Nieuwe Kerkspleln: Expositie van Grafiek van Gérard Léonard van den Eerenbeen.d Geopend dagelijks van 10 tot 6 uur en van 8 tot 10 uur. Tot en met 31 maart. Museum ,,'t Huls van Looy" 9 t.m. 31 mrt Expositie Interscholair Jeugdtoemooi. Teke ningen, foto's en handwerken. Geopend dag 9-1 uur en 2-5 uur. Bovendien ma t.m. vr ook van 8-10 uur en zo. 2-5 uur. Vishal: Expositie „Haarlem op zicht". Dagelijks van 1022 uur en zondags van 16 uur t.m. 31 maart. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Expositie kindertekeningen „Tekenen ls een wereldtaal". Dagelijks 105 uur. Zo. 25 uur. T/m 31 maart. pijn. Een agent, die ter plaatse aan wezig was, heeft dit ongeval aan het bureau gemeld, toen hij op verzoek van de eveneens aanwezige Rode Kruis-ihel- per in een nabijgelegen winkel een de ken ging halen, intussen hield de Rode Kruis-helper zich met de gewonde vrouw bezig. Een toevallig passerende hoofdagent, die meende dat er geen politie aanwezig was, vond dat de Rode Kruis-helper niet de juiste behandeling toepaste. Daarover schijnt verschil van mening te zijn ontstaan. De Rode Kruis- helper wenste zich daarover te beklagen en de hoofdagent zou de man daarop naar het bureau aan de Smedestraat verwezen hebben. Later meldde de Rode Kruis-helper zich inderdaad aan het bureau Smede straat en hem werd toen verzocht even in de agentenwacht te willen wachten. Wat er toen precies gebeurd is, wordt momenteel op last van de hoofdcommis saris nauwkeurig onderzocht. Volgens de Rode Kruis-helper zou hij een duw hebben gekregen. In gezelschap van een inspecteur van politie is de man daar op naar de GGD gereden om zich te la ten onderzoeken. Daar achtte men het beter, dat hij in het Grote Gasthuis en kele röntgenfoto's liet maken. Hij is la ter naar huis teruggekeerd, maar loopt thans in de ziektewet. HAARLEM, 27 maart Gisteren is in de leeftijd van 81 jaar in zijn woning aan de Helmlaan in Haarlem de heer C. Th. J. van den Bergh overleden. Tot 1951 oefende hij een accountants praktijk uit aan de Mauritsstraat. Ook was hij medefirmant van Loyens en Volkmaars in Amsterdam. De heer Van den Bergh is twintig jaar lang kerkmeester geweest van de kathe drale basiliek Sint Bavo. Verder is hij president-commissaris geweest van Os car Smits Bank, regent van het Sint Jacobs Godshuis en bestuurslid van het bejaardencentrum Delftweide. De heer Van den Bergh zal zaterdag op het kerkhof aan het Soendaplein wor den begraven. Vooraf wordt m de pa rochiekerk van de H. Antonius in Bent veld een requiemmis opgedragen. DEN HAAG, 27 maart De heer Albert van Dalsum is opgenomen in het ziekenhuis „Joannes de Deo" in Haarlem, waar hij binnenkort een lichte operatie zal ondergaan. De stemming voor de intern, fondsen was verdeeld. Kon. Petroleum en Unile ver lagen vast in de markt, als uitvloei sel van de hogere koersen welke giste ren voor deze fondsen in Wall Street zijn betaald. Philips noteerde echter la ger en Ook AKU gaf een verdere koers- afbrokkeling te zien. In de cultuurhoek werd HVA 3 pnt. onder de vorige koer» afgedaan. De scheepvaartmarkt was on geveer prijshoudend. 4)4 Ned. 1960 4)4 Ned. 1961 4)4 Ned. 1963 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Unilever Wilton-Fijenoord BiUiton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. PL. K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij K.P.M. Stoomv. Mij Nederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie In terunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2)4 Amsterdam '56 I 2)4 Amsterdam '56 II 2)4 Amsterdam '56 in 2)4 Amsterdam '59 2)4 Rotterdam '57 Alb. Heyn Kl. obi Vong Slot 102 100 A 98)4 04 107)4 362 143 440) 193 755 138.3, 412 920 258 520% 333 474 153 151.10 281 428% 77094 168.70 116)4 149% 144% 137 138 113% 241 131 134% 193.50 500 127.50 141% 122 88% 92% 97% 97% 89 129% luemng 27/8 100 100A 93A 140% 437 152.10 151.90 170.1# US 145 114% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.LJM. Montgomery Ward Radio corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater Unilever U.S. Steel 25/3 26/3 44% 44)4 30% 30% 91% 92% 73)4 733,4 64% 64% 71)4 72 14 %b 14% 34)4 34)4 58% 59% 36)4 36% 47 47% 38)4 38% 29)4 29% 56% 56% 63)4 63% 23)4 23% 42 42% 45 45)4 Stemming: prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3