Schilderijendiefstal uit de Aerdenhoutse villa morgen voor Haarlemse rechtbank Juiste toedracht nooit duidelijk geworden 1st Aristo Onderzoek is te summier Mislukking oester- proef niet bewezen Provinciaal bestuur Zeeland in adres aan ministers Kwekers kopen dertien min. DODENHERDENKING DIT JAAR TOCH OP 4 MEI? KOEKOEK, je moet aan de WET gehoorzamen zaai-oesters Loonsverhogingen bij Van Gelder W etenschappelijk onderwijs Ondanks sabbathviering H. Koekoek EINDELIJK LICHT IN GERUCHTMAKENDE ZAAK? Dodelijke ongevallen Aristo gordijnen: aan vensters speels licht Kamer aanvaardt wetswijziging Bezwaar tegen wets ontwerp over status verplegend personeel WOENSDAG 27 MAART 1963 PAGINA 9 Vele vragen HAARLEM, 27 maart Toen butler N. J. M. Hoekstra op 28 juli van het vorige jaar de Jon genskamer van de villa „Koe koeksduin" aan de Vogelenzangse- Weg in Aerdenhout binnenkwam om het ontbijt gereed te zetten voor de zoon des huizes, bemerkte hij tot zijn verrassing, dat onbe kenden die nacht het vertrek overhoop hadden gehaald. Kasten waren opengebroken en de ruiten Van de terrasdeuren waren met stenen vernield. De verbindings deur met de werkkamer-biblio theek stond open. Eén blik was voldoende: vier schilderijen, waar onder een uit 1630 daterend zelf portret van Rembrandt waren verdwenen. Onmiddellijk waar schuwde de butler de Bloemen- daalse politie die kort daarop ver scheen. Donderdag 28 maart zullen drie mannen uit Aken zich voor de Haarlemse rechtbank moeten ver antwoorden wegens diefstal van deze schilderijen en enige andere voorwerpen, wegens inbraak en verbreking. Tussen beide data ligt een periode van internatio nale politie-activiteit en van an dere gebeurtenissen, waaruit de juiste toedracht van deze gerucht makende zaak nooit geheel duide lijk is geworden. De kans, dat tijdens de terechtzitting de sluier geheel of gedeeltelijk zal worden opgelicht, lijkt niet groot. Werkwijze Politiehond Cas A gegarandeerde gordijnstoffen Franse schrijver Jean Bruce verongelukt dit laatste het geval was en er zijn aanwijzingen die in deze richting gaan wie is dan zijn opdrachtgever geweest? (Van onze verslaggever) Wel ligt daar het feit, dat de in brekers gepakt zijn. Sigmar Grafe, Horst Fritz Nelde en Herbert Stöhr uit Aken, konden dank zij de oplettend heid van een Zwitserse Landjager op 4 augustus in alle vroegte in Interlaken worden gearresteerd. Zij zijn naar Neder land overgebracht. Voorts is het een feit dat de kostbare schilderijen terug zijn. Op 9 augustus kreeg de Akense Kriminalpolizei ze vrijwel onbescha digd in handen. Maar er zijn toch as pecten aan deze zaak, die het rechts- §evoel allerminst bevredigen. De in- rekers hadden de schilderijen doorge geven aan helers, maar de helers zon nooit gegrepen Het is nu wel een uitgemaakte zaak, dat de drie inbrekers na geruime tijd in de Aerdenhoutse villa te hebben doorgebracht 28 juli in alle vroegte naar Vaals zijn gereden, waar zij hun buit langs de weg naar Aken hebben Verborgen. Wat zij daarna precies heb ben gedaan is niet helemaal duidelijk geworden, maar in de nacht van 30 op 31 juli zijn ze met een potentiële heler naar Nederland terug gekomen om de buit op te halen. Daarna heb ben ze gedrieën de wijk genomen in zuidelijke richting. In de nacht van 2 op 3 augustus hebben ze geprobeerd in te breken in een landhuis even bui ten Freudenstadt in Zuid-Duitsland. Hun auto werd herkend en ze konden zich maar ternauwernood uit de voeten maken. Het was duidelijk, dat ze zou den proberen de Zwitserse grens over te komen. De volgende nacht al wer den ze in Interlaken gegrepen. Belangrijk is in deze affaire de mo dus operandi geweest, de werkwijze van de inbrekers. Zij verschaften zich toegang door een steen door een ruit te gooien. Toen de Bloemendaaise po litie dit bericht verspreidde, herinner de de politie in Heerlen zich dat in de ha >h van 8 op 9 juli van het vorig jaar inbrekers zich op soortgelijke wij- Ze toegang hadden verschaft tot een juwelierszaak in Heerlen, waar 58 met briljanten bezette ringen werden ge stolen. De Heerlense recherche kreeg hog diezelfde week van haar Akense collega's de mededeling, dat twee der gestolen ringen in een Akens speelhuis te koop waren aangeboden door een Zekere S. Grafe, een beruchte figuur uit de Akense onderwereld. Daarmee was het contact gelegd. Men controleerde de gangen van Gra fe. Hij bleek semen met de „intellec tueel" Herbert Stöhr ook al een be kende figuur u: de onderwereld van Aken en de „nieuweling", de verte genwoordiger Horst Fritz Nelde op stap u zijn geweest. Men gebruikte daarbij de auto van Nelde. De Akense Kriminalpolizei, waarvan inspecteur Wirtz zich helemaal op dit drietal had Vastgebeten, kreeg daarop van een tip gever te horen, dat het speelhuis ^aar de gestolen ringen ter betaling wa zen aangeboden, ook in verband gebracht lYv^ ic« in H A nr^nj-irp't Een van de schilderijen die werden gestolen was een zelfportret van Rembrandt. gestolen schilderijen. Zelfs had men in Aker- de indruk, dat de schilderijen daar verborgen zouden kunnen zijn. Toen eenmaal uit Zwitserland het bericht kwam, dat het .Akense drietal in Interlaken gearresteerd was, reis den zowel vertegenwoordigers van de Bloemendaaise als van de Heerlense recherche daarheen. De „nieuweling" Nelde, die alleen maar als chauffeur was opgetreden en op de uitkijk had gestaan, sloeg het eerst door, maar hij wis„ weinig. Hij was als nieuweling kennelijk niet helemaal in vertrouwen genomen. Toen ook Grafe bekende door het opmerkelijk optreden van de politiehond Cas van de Bergense op perwachtmeester Carsten, hoorde men meer. De Akense politie beschikte over voldoende goede inlichtingen om ver- t" te werken. De tipgevers hebben vooral een be langrijke rol gespeeld bij het terug bezorgen van de schilderijen. In een grote grensstad als Aken, met een goed georganiseerde onderwereld, be staat er altijd een levendig informeel contact tussen politie ëh onderwe reld. De uiteindelijke heler van de gestolen Schilderijen begreep wel, dat hij vroeg of laat tegen de lamp zou lopen en probeerde dus zo voordelig mogelijk van de schilderijen af te ko men. Het aanknopingspunt was de 25.000 beloning die namens de her verzekeraars door het Centraal Ex pertise Bureau waren, uitgeloofd. De heler begreep ook wel, dat de politie alles op alles zou zetten om tenmin ste de Rembrandt onbeschadigd weer in handen te krijgen. Wat er zich precies heeft afgespeeld zal wel nooit helemaal uit de doeken gedaan worden, maar zeker is dat zo wel over de uitgeloofde beloning als over een eventueel vrijgeleide voor de heler onderhandelingen zijn gevoerd tussen de Akense politie en vertegen woordigers van de heler. In het beslis sende stadium is er zelfs rechtstreeks onderhandeld tussen de advocaten van de onderwereld en het hoofd van het Akense parket. Dit heeft ertoe geleid, dat op donderdag 9 augustus de gesto len schilderijen weer opdoken in een bij het gerechtsgebouw geparkeerde auto. In kringen van de Akense onderwe reld werd destijds volgehouden, dat het Centraal Expertise Bureau een los prijs van «O.OflO Mark betaald heeft en dat het Akense parket zou hebben toe gezegd, dat de heler niet vervolgd zou worden. Zeker is, dat nooit bekend is gemaakt aan wie de uitgeloofde belo ning is uitgekeerd e-, dat er nooit een heler gegrepen is. Het is ook niet waar schijnlijk, dat dit tijdons de Haarlemse terechtzitting uit de doeken zal worden gedaan, want men kan zich formeel eperken tot de diefstal met inbraak te Aerdenhout. Toch is de kwestie van het al of niet terug „gekocht" zijn van de gestolen schilderijen het meest onbevredigende voor het rechtsgevoel. Zou inderdaad blijken, dat kostbare kunstvoorwerpen teruggekocht worden en zelfs met medewerking van de justitie, dan is feitelilk het hek van de dam. An derzijds begrijpt men de moeilijke po sitie van de Akense Kriminalpolizei. die wist dat heel Europa uitkeek naar de onbeschadigde terugkeer van een onvervangbaar kunstvoorwerp van ho ge waarde. Een ander punt is de vraag of de schilderijendiefstal een toevalstreffer is geweest voor de drie Akense inbrekers, of dat zij in opdracht hebben gehandeld. Sigmar Grafe staat bekend als een ju- welendief. Heeft hij destijds in de Haar lemse strafgevangenis van de mogelijk heden van de Aerdenhoutse villa ge hooid? Of heeft hij in Aken opdracht gekregen bewust het zelfportret van Rembrandt weg te halen, waarbij hij dan voor zichzelf een rijke buit aan .juwelen kreeg voorgespiegeld'' Indien is Koekoeksduin in Aerdenhout, het buiten van jhr. Loudonwaaruit kostbare schilderijen door de drie Duitsers werden gestolen. Waarom immers doorzocht men slechts de twee kamers van de villa en niet het hele huis, terwijl men er toch tamelijk lang bleef? Waarom wer den de schilderijen op Nederlands frondgebied verborgen, terwijl ze op at moment nog gemakkelijk over de grens naar Aken gebracht hadden kunnen worden? Het is niet te ver wachten, dat de drie verdachten tijdens de terechtzitting op dit punt nadere inlichtingen zullen verstrekken. Zolang zjj een eventuele opdrachtgever dek- kei., kunnen zij er zeker van zijn dat hun „nagelaten betrekkingen" in Aken goed verzorgd worden, zoals het geval blijkt te zijn. Wanneer de Haarlemse rechtbank zich inderdaad gaat beperken tot de diefstal met inbraak in Aerdenhout, is het een vrij eenvoudige zaak zonder veel opzienbarende details. De ver dachten hebben reeds bekend en de gestolen waar is terecht. Wanneer men echter deze hele affaire tot de grond toe wil gaan uitzoeken, zal de recht bank de handen vol hebben, aangezien er velen zijn die vastbesloten zijn te zwijgen. DEN HAAG, 27 maart In afwach ting van de officiële goedkeuring heeft de directie van de koninklijke papierfabrieken Van Gelder Zonen nv te Amsterdam, met het fiat van het College van Rijksbemiddelaars, beslo ten met terugwerkende kracht tot 1 november 1962 een loonsverhoging van veertien cent per uur in te voeren. Hierbij zijn twee cent als compensatie voor de verhoging van de AOW-premle Inbegrepen. De verhoging van de basisuurlonen met veertien cent betekent een ver hoging van het bruto-weekinkomen van volwaardige mannelijke werknemers met ongeveer acht gulden voor de drie ploegendienst, zeven-en-halve gulden voor de tweeploegendienst en zes-en- halve gulden voor de dagdienst. De basisionen voor volwaardige vrouwe lijke werknemers zijn extra verhoogd in het kader van de geleidelijke over gang r.aar gelijke beloning voor man nen en vrouwen. De verhoging van de uurlonen komt neer op een loonsverhoging van onge veer 5'/s tot tr BUDEL, 27 maart Op de Stations weg in het kerkdorp Schoot, gemeente Budel, is gistermiddag het vijfjarig dochtertje van de familie Roos uit dit dorp door een vrachtauto geraakt en gedood. RAAMSDONK, 27 maart Gis termorgen is de 23-jarige E. Nieuwen- huizen met een trekker over de kop geslagen en om het leven gekomen. (Advertentie) Speels en vriendelijk. Briljant! Een zonnige weelde, in cretonne of weefstof. Kleur-, licht- en wasecht. En duurzaam. Let eens op een dessin als „Alsgade" een gordijn dat het oog streelt en het hart verwarmt. Aristo gordijnen zijn verrukkelijk! Vraag uw woninginrichter WYERS afdeling Deeorstoffen (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 27 maart De Twee de Kamer heeft gisteren het wetsont werp tot wijziging van de wet op het wetenschappelijk onderwijs aanvaard, waardoor de mogelijkheid is gescha pen met ingang van het komende stu diejaar aan de economische hogescho len van Rotterdam en Tilburg een juridische faculteit te verbinden. Bij de beantwoording van de Kamerleden zei minister Cals van de zijde van de Kamer nog nooit zo'n bijzondere be langstelling te hebben meegemaakt. Uniek vond hij het, dat niet minder dan vijftig procent van de aanwezige Kamerleden naar aanleiding van het door hem ingediende wetsontwerp het woord had gevraagd. Er waren ken nelijk als gevolg van het inspannen de debat over de commerciële tele visie- slechts twaalf Kamerleden aan wezig. De bewindsman zei het niet eens te zijn met de opvatting, dat door het aan vaarden van het ontwerp en de invoe ring van een juridische faculteit op de economische hogescholen een verder gaande vervanging tussen universiteit en hogeschool zou ontstaan. De bezwaren van de zijde van de Kamer aangevoerd deelde hij niet. Hij acht het een ver keerde opvatting dat het onderscheid tussen beide onderwijsinstellingen zo groot mogelijk moet zijn. Minister Cals deelde nog mee, dat zeer binnenkort een wetsontwerp zal worden ingediend, waarbij de toelatings rechten tot de universiteit nader wor den geregeld. Omdat het aangekondig de ontwerp geen politiek controversiële materie behelst, meent de bewindsman, dat dit ontwerp waarschijnlijk nog wel gedurende de huidige parlementaire pe riode zal kunnen worden behandeld. PARIJS, 27 maart. (Reuter) De 42-jarige Franse schrijver van span nende verhalen, Jean Bruce, is in Pon- toise, ten noorden van Parijs, bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Hij botste met zijn auto tegen een vrachtwagen. Spanje. Uit betrouwbare bron in de hoofdstad is vernomen dat krijgs raden in Madrid dinsdag zes commu nist genoemde Spanjaarden en vier enderen tot gevangenisstraffen van vijf ot achttien jaar hebben veroordeeld. (Rtr) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 27 maart In een adres aan de ministers van landbouw en visserij en van verkeer en water staat heeft het provinciaal bestuur van Zeeland zijn grote verontrusting en te leurstelling uitgesproken over de nega tieve houding van de regering ten op zichte van het voortbestaan van de oestercultuur. Een afschrift van het adres is gezonden aan alle overige le den van het kabinet en aan de leden van de volksvertegenwoordiging. Het provinciaal bestuur van Zeeland doet een nieuwe poging de oestercuituur, waarvan het voortbestaan aan een zij den draad hangt, voor ons land te be houden. Reeds in februari heeft het bestuur zich in een adres tot de regerinp ge wend. maar tot zijn grote teleurstelling is daarop nimmer geantwoord. Die te leurstelling is nog vergroot door het feit, dat het bestuur officieel nog niet op de hoogte is van de inhoud van de brief over het Grevelingenplan en de oesterproef in het Veersche Gat, die de ministers Marijnen en Korthals vo rige week aan de Tweede Kamer heb ben gestuurd. In het adres wordt onder meer ge zegd, dat de bewindslieden behalve een verstrekking van meerdere ge gevens over de zoutbepaling geen nieuwe argumenten aanvoeren. Het provinciaal bestuur acht de proef in het Veersche Gat van groot belang, omdat daarbij zal worden na gegaan gedurende welke tijd geen vers zeewater behoeft te worden aange voerd zonder schade aan de oesters te veroorzaken. Het is van mening dat de regering zoals de zaken er thans voor staan vooruitloopt op de resultaten van de proef. Voorts acht men het niet (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 27 maart De natio nale herdenking, eigenlijk op 4 mei maar dit jaar verschoven naar 3 mei, zal wellicht toch nog op 4 mei worden gehouden. De verschuiving was door het Comité Nationale Herdenking aan de regering voorgesteld omdat dit jaar de vierde mei op zaterdag valt. Het comité had voor de kerkdiensten te Amsterdam (met daaraan\olgend een gang naar het nationale monument) een tweetal rabbijnen uitgenodigd. Zjj zou den echter aan die uitnodiging geen ge volg kunnen geven in verband met de viering van de sabbath. Het comité is toen op de gedachte gekomen dat zoals de dodenherdenking een dag wordt vervroegd, wanneer de 4e mei op zon- DE KLEINE PARTIJ Onbekendheid is de grootste vijand van de kleine partijen," zegt de heer H. Koekoek, voorzitter van de „Boerenpartij", die in 1958 is opgericht en die is voortgekomen uit de in 1946 in het leven geroepen „Landelijke Vereniging voor Bedrijfs Vrijheid in de Landbouw". Hij is er op die grond dan ook kennelijk wel mee ingenomen dat ik tegenover hem zit en hij was ook helemaal niet zo in de war van de overigens onverkwikkelijke gebeur tenissen, die zich mede door zijn toedoen enige tijd geleden in het Drentse Hollandsche Veld hebben afgespeeld. „De eerste dag zijn wij er met 1000 boeren heengegaan, de tweede met 5000 en daarna waren het er 10.000. Men had geen goed woord voor ons over en wat er over ons geschreven werd was allemaal verkeerd, maar mijn naam kwam in de krant en de naam van de partij. Wij zorgen er altijd voor dat wij in de krant komen. Ja, ik ben ook voor de televisie geweest en dat is nogal onaangenaam gegaan. Maar die interviewers zijn dan ook een paar P.v.d.A.-ventjes geweest. Wat zegt u, het ging om de AVRO Maar u weet toch wel dat die P.v.d.A.-mannetjes overal in zitten, ook in andere partijen?" De heer Koekoek heeft kennelijk iets tegen „links". Misschien ziet hij in „links" wel de demon. De „Boerenpartij" heeft 'n program van 15 punten. Het laatste daarvan luidt: „Vervanging van oud-minister Mansholt in de E.È.G.- commissie door een rechts georiënteerde figuur." Dat liegt er niet om. Maai oud-minister Mansholt is dan ook „een waardeloze tiguur", die heeft bevor derd dat steeds meer boeren naar de industrie worden overgeheveld; dat i- zijn belang, want „eenmaal in de industrie geplaatst stemmen -Zij met het oog op de sociale voorzieningen wel P.v.d.A." De strijd van de „Vrije Boeren" dat is een naam die de „Boerenpartij' gekregen heeft gaat om meer vrijheid, tegen overbodige ambtenarij, tegen de geleide economie, en tegen controleurs. Vooral dus tegen het „Landbouw schap, dat een dwangorganisatie is, die een geweldige pressie uitoefent." Of. om het partij-programma te citeren, „een van de „namaak-fascistische schappen". Een „enorme strijd tegen het dirigisme" dus. „Gisteren", zei de heer Koekoek, „hebben wij nog vergaderd in het Hollandsche Veld. Iedereen was er, de tim merman, de hoofdonderwijzer en zelfs de kapper. Alleen de hoofdonderwijzer was tegen ons. Die hadden ze dan ook gestuurd van de C.H.U, Hij heeft ons toegesproken en geprobeerd iets met ons in de Christelijke richting te doen. In de trant van: wereldse dingen zijn immers maar onbelangrijk. Hij kreeg van niemand uit de zaal bijval. Sommigen zeiden: „Jij hebt een goed salaris, wij hebben niks. Hij heeft zijn naam verspeeld." De „Christelijke richting" is de heer Koekoek overigens bepaald niet vreemd. Hij stamt zelf uit de C.H.U. Tot 1956 was hij secretaris van de plaatselijke afdeling in Ede, maar ontdekte tóen dat die partij „ook helemaal door het socialisme vergiftigd was". De heer Koekoek heeft enige kleine moeilijkheden met de „Christelijke richting" in zijn woonplaats gehad. De dominee was op bezoek gekomen en had gezegd: „Koekoek, je moet toch aan de wet gehoorzamen." De heer Koekoek zegt: „Ik heb het hem toen uitgelegd en hij moest mij gelijk geven. Het Landbouwschap is de wet niet, ik ben geen revolutionair, heb ik geantwoord. En verder: stel er komt een domineeschap, u moet er gedwongen bij en wordt een verplichte contributie geheven. Daar was de dominee tegen. Nou, daar ben ik ook tegen en ik ga voor geen dwang opzij, al kom ik er mee in de gevangenis." En ze moeten toen bij de Nederlands Hervormde Kerk in Ede gedacht hebben: „dat is een vasthoudend per soon, die is principieel, dat is er een voor het kerkbestuur." Op het ogenblik is de heer Koekoek kerkvoogd. De heer Koekoek zet zijn strijd tegen het Landbouwschap dus voort. Ze hebben enige tijd geleden voor strai al wat land van hem verkocht en „al komen ze een koe yan mij verkopen," zegt hij, „dan weten ze, dat zij mij daarmee een plezier doen. Want allicht komen er 1000 mensen kijken en dan komen wij in de krant." De „Boerenpartij" neemt aan de verkiezingen deel in alle 18 kieskringen. „Als ik mijn normale verstand gebruik," zegt de heet Koekoek, „halen wij wel twee, drie zetels." HERMAN HOFHUIZEN dag valt er eveneens reden tot een verschuiving is, wanneer de Joodse be volkingsgroep er niet aan zou kunnen deelnemen. De regering is op dit advies van het comité ingegaan, maar daartegen zijn nu bezwaren gerezen, die in de Eerste Kamer werden vertolkt door de heer Van Hall (PvdA). Hij zei dat het hoofd bestanddeel van de herdenking toch is de twee minuten stilte, die in het gehele land rond 8 uur 's avonds in acht wor den genomen en de „stille tochten": die op tal van plaatsen worden gehou den. De Joodse bevolkingsgroep kan hieraan echter op -zaterdag, noch op VLISSINGEN, 27 maart Alle som bere vooruitzichten in de oestercultuur ten spijt hebben zeven oesterkwekers in l'erseke een flinke hoeveelheid oester- broed aangekocht in Noorwegen. Het be treft hier ongeveer dertien miljoen zaai- oesters die over twee jaar tot consump tie-oesters zullen zijn opgegroeid. De Noorse oesters zullen worden uit gezaaid op de percelen. Tegen de win ter zullen de jonge oesters in verwarm de putten worden opgeslagen teneinde te voorkomen dat zij zullen sterven bij een eventuele strenge winter. De kwe kers houden ook nog het oog gericht op Frankrijk om daar jonge oesters te kopen. Franse zaai-oesters worden ech ter op het ogenblik zo goed als niet aan geboden. Bovendien heeft de Franse re gering de uitvoer van zaai-oesters, klei ner aan vijf centimeter verboden. liiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiii jutet, dat de brief van de ministers is gebaseerd op de zoutbepaling op één plaats. Men had verwacht dat een groot aantal monsterplaatsen zou zijn gekozen om lokale, storende invloeden te elimineren. Verder wordt opge merkt, dat over het verloop van het zoutgehalte met de diepte met geen woord wordt gerept. Ook hebben de ministers de technische onmogelijkheid van de proeven niet aan getoond. De proef in het Veersche Gat zou volgens de provincie over essentiële technische aspecte uitsluitsel kunnen ge ven. Daarna pas zou op gTond van meerdere gegevens moeten worden be slist of het Grevelingenbekken moet worden ingericht. Dat de oestercultuur levensvatbaar is blijkt volgens de provincie uit de grote particuliere oesterkwekerij bij Ouddorp, waar ook thans nog prima oesters worden gekweekt. De provin cie gelooft, gelet op de resultaten in het laboratorium te Wemeldinge, in een belangrijk hogere produktie dan de drie miljoen per jaar, die de regering bij een voortbestaan van de oestercui tuur voor mogelijk houdt. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 27 maart De be handeling van het wetsontwerp tot regeling van de status van ziekenver- vÜerine duuriT^ A'ft SabbattV a a 5 zeven vrij- e eld, omdat de minister van Sociale a tD i. c j n®fen uur zaterdag JuUen en Voksgezondheid bezwaar had „Z0U nop «en een bij de behandeling van het een dag moeten worden verschoven r itwerp in de Tweede Kamer door de In bepaalde jaren, wanneer 4 mei o; l -er Van Gelder (CHU) ingediend zondag valt, zou dat echter betekc mendement. De heer Van Gelder wil- nen, dat de dodenherdenking reeds op de met dit amendement bereiken, dat 1 mei zou moeten plaats vinden, aldu.< <-en register van de ziekenverzorgers de Amsterdamse burgemeester. Maar 11 ziekenverzorgsters zon worden aan- 1 mei is de dag van de arbeid, en de gehouden, dag daarvoor, 30 april, koninginne-t dag. Nadat de tekst van het amendement De heer Van Hall Dleitte er danrom iv'-'lgeleken is met de tekst van het ST.SLSS 8SÏÏZ nfeer, daar Tan Joodse ^ödenimme 1 isriafTe'er T bezwaar tegen deze dag is gemaakt, ook 01twerp van Minister TdTTiTTn Ti r»sdaS weer in behandeling. Het wets- als hii OD zaterdae valf A^eT. teer rio 0ltwerp van minister Veldkamp be- SLl i.j ?e valtAlleen voor de j00gt een regeling te geven voor de SSS^°7»f,SS3E,to-™,U« tWM Mkcnv™gst«r, ziekenverzorger en rabbiirien 7Ün uitponndïó-dnvpcuvcixuigsLer, en voor de voor- Mju, nTxt j (vaarden waaronder hulpkrachten hun rtp Tt hiT a v? y antwoord- werkzaamheden in de verpleging zul- nró bezwaren reeds te Jen moeten verrichten. Naar aanleiding ore waren gekomen. Het kabinet heef! <an opmerkingen zei minister Veld- nfitA^Nabnna?10"» aan het Co" lnlP dat de vrijheid van werken als J Herdenking gevraagd t ekenverzorger of ziekenverzorgster ,zo sP°ed,g mogelijk een j oor aanneming van het ontwerp niet oemenswaard in gedrang zou komen. beslissing worden genomen. 'iiii'iii'iuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiimiiiiiiMinimnimmiiiiiiiimiiiiiiiHiiiiiiüimmiiiiiiiiiuiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiii

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 9