Vierde dag van Baarnse moordzaak: verbitterde vijanden getuigen Boude wijn H. blijft Henny van alles de schuld geven Henny houdt vol: Hak door Boudewijn gehanteerd tszo aezond gulden terug Tweede Duitse T.V.-net rekent eerste jaar op een flink deficit Fantastica WILLEM» Wij zijn de échte liberalen naar: naar: Zwaarwichtig en pretentieus I; van Rappard Donderdag Donderdag Vrijdag Vrijdag Waterpolocompetitie H.V.G.B. boekte twee overwinningen van Zwaardemaker Tien maanden geëist wegens verduistering van 19 mille „U itkomst"-f out lag bij N.T.S. Henny getuigt louter lichte geurigheid 29 ct Harriet Freeser in jury „Top of Flop „KEN-MERK", nieuwe actualiteitenrubriek van CVK, IKOR en RKK Vanavond Buitenland Buitenland DONDERDAG 28 MAART 1963 PAGINA 13 UTRECHT, 28 maart. Is dan vanmorgen, op de vierde dag van de behandeling van de Baarnse moordzaak, het uur der waarheid aangebroken? De zoals gebruikelijk stampvolle rechtszaal gonst van geruchten en voorspellingen. Voor het hekje staat bij de hervatting van de geschorste zaak tegen Henny W. een getuige. Een zeer belang- rijke getuige: Boudewijn H. NEEMT VAKER *WAARDEMAKER - v - 55 55 De heer Van Rappard is vóór een duidelijke scheiding van de geesten. Socialisten? Goed, maar dan zullen het ook échte socialisten zijn. Al is het maar omdat hij ze dan als „échte liberaal" kan bestrijden. (Van onze speciale verslaggever) Het is nog niet zo heel lang geleden dat getuige en verdachten gezworen kameraden waren. Nu staan zij tegen over elkaar: twee verbitterden, twee vijanden. Straks, na de verklaringen Van Boudewijn, worden de rollen omge draaid. Dan zal de lelie, zeer intelli gente Henny W. als getuige worden gehoord in de zaak tegen Boudewijn. Öra tien over hall tien (de president is zijn tas vergeten) wordt de zitting her- Vat. Het begin verloopt volgens de verwach ting: Boudewjjn legt de getuige-eed 1 en de president stelt zijn eerste vraag: ,,Wie heeft nu het eerst het plan opge vat om Theo Mastwijk uit de weg te ruimen?" Boudewijn antwoordt zonder aarzelen: „Henny W." President: „Weet u dat heel zeker, ge tuige?" Boudewijn: „Ja, ik weet het zeker, •delachtbare, het is mij bijgebleven." Mr. Gijsman wil verder weten, van Wie de plannen zijn uitgegaan om Theo te vergiftigen en later om hem de her sens in te slaan. Tot verwondering van alle aanwezi gen antwoordt Boudewijn: „Die plan nen zijn van mij uitgegaan." Hij voegt eraan toe, dat het echter nooit zijn be doeling is geweest om het vergiftigings plan geheel uit te voeren. „Ik heb al leen voor de aspirientjes in het bier gezorgd", laat hij erop volgen. Boude- wün maakt vandaag een wat frissere, minder gedeprimeerde indruk. Zijn antwoorden zijn minder vaag (wellicht door de omstandigheid, dat hh nu als getuige wordt gehoord). En hij blijft ook steeds correct tegenover de President. Het punt van de wurging en het slaan met het kapmes komt nu aan de orde. President: „Heeft u de leiding gehad bjj de wurging van Mastwijk, en heeft u de slagen gegeven met het hakmes?" Boudewijn: „Henny W. eiste, dat ik hem bij de wurging zou helpen. HU verlangde ook, dat ik met het kapmes zou slaan. Ook thans ontkent Boude wijn, Theo Mastwijk bi) de polsen te hebben gegrepen en hem daarna naar omlaag te hebben getrokken. Hij blijft verder bij zijn mening, dat hij niet heeft geslagen met het hakmes. „Ik ben na de mislukte wurgpoging van Henny uit de schuur gerend, naar de moestuin. Ik kon er niet tegen, edel achtbare." Op de vraag van mr. Gijsman, of HAARLEM, 27 maart HVGB heeft ln het Sportfondsenbad twee overwin ningen geboekt. Voor afdeling A van de jeugdcompetitie KNZB kreeg HVGB het Amsterdamse Meeuwen op bezoek, dat door HVGB naar de onderste plaats van de ranglijst werd verwezen. Voor de rust doelpuntte Kok en het Was in de tweede helft dat een spe lersmeerderheid door Schoberer werd uitgebuit, zodat HVGB de strijd met 2-0 won. Vervolgens kregen de reser ves van HVGB, voor de tweede klasse heren, Haarlem I tegenover zich. Doelman Kloeck was b(j Haarlem biet zo balvast, waarvan Ludding en Heysterkamp reeds een nuttig gebruik hadden gemaakt, eer Vermeer voor Haarlem scoorde. In de tweede periode Was het slechts een gaan en komen Voor het Haarlemdoel, waarin Heyster kamp, Hoekstra en Schouten de bal deponeerden. Toen werd de derde pe riode ingezet. Een strafworp, genomen door Vermeer, betekende 5-2, waarna Haarlem wat meer kwam opzetten en Vermeer nogmaals het HVGB doel doorboordde. Tenslotte kon de Haar lemspeler Hölsken op de kant toezien, hoe Heysterkamp er 6-3 van maakte. De eindstand werd 7-3 voor HVGB 2. (Advertentie) 11.65 hij bij zjjn terugkomst Henny W. met het lichaam heeft zien slepen, zegt Boudewjjn: „Het is mogelijk. Het staat mij niet meer bij." Wel ver klaart hij een sleepspoor te hebben gezien. De verklaringen van Boude wijn worden weer vager. Alles de slagen op het hoofd van Theo, het wegslepen van het lichaam, het in de put stoppen van het slacht offer en het uitstrooien van ongebluste kalk in de put alles is volgens getui ge Boudewjjn door Henny gedaan. Voor het overige klinkt de zo langzamerhand vertrouwde Boudewijn-slogan„Ik kan 't mij niet meer herinneren". De verklaringen van de getuige Bou dewjjn bljjken niet veel te verschillen van de verklaringen van de verdachte Boudewijn, eergisteren afgelegd. In gro te trekken krjjgt de rechtbank hetzelfde relaas van dinsdag voorgeschoteld. Na afloop van het langdurig getuigeverhoor door de rechtbank, krjjgt mr. Pauwels, verdediger van Henny W., de gelegen heid Boudewjjn enkele korte vragen te stellen. Henny W. is nog niet aan bod geko men. Hjj luistert scherp. (Advertentie) 100 voor uw oude radio of platenspeler, bij aankoop van een der nieuwste radio gramipofooncom- binaties. Stap eens bin nen, bewonder de vele fraaie modellen en vraag demonstratie. Geniet van de fantastische Hi-Fi- en stereoweergave Gemakkelijke betalings voorwaarden en een vol ledige garantieservice die uniek is! Dat geeft alléén TELE- RAMA Nieuwe Groenmarkt 2 fat, 15220 Gen. Cronjéstraat 18 - tal. 57900 HAARLEM, 28 maart Wegens ver duistering in dienstbetrekking van een geldbedrag van 19.305 eiste mr. J. Wiarda, officier van justitie bjj de Haarlemse rechtbank, vanmorgen te gen de 27-jarige waterklerk J. K. te IJmuiden een gevangenisstraf van tien maanden waarvan twee maanden voor waardelijk niet drie jaar proeftijd. 11 februari zou de man in zjjn functie van klerk bij de N.V. Verenigde Scheepsagenturen te IJmuiden een en veloppe met negentien mille overhan digen aan de kapitein van het schip „Ganimedes", dat de haven van IJmuiden binnenvoer. In plaats van het geld te overhandigen, zou hjj de enveloppe met inhoud onder de zitbank van zijn auto hebben verborgen en aan een toevallig passerende collega van de N.V. hebben verteld, dat hjj ten gevolge van de gladheid bij de sluizen was uitgegleden en de enveloppe in het water was gevallen. Terwijl de collega opnieuw geld ging halen, zou verdachte het geld in een extra enveloppe, die h(j bij zich droeg, hebben gestopt en de oorspronkelijke enveloppe in het water hebben ge gooid. Daarna had hjj het geld ver borgen in een kolenhok bjj het sluis wachtershuisje. Aangezien de sluis wachters het gedrag van de man wat vreemd hadden gevonden, waren zij achteraf gaan zoeken. Na twee uur vonden zi] in het kolenhok de negen tien mille. De klerk kon diezelfde dag nog worden aangehouden. Dj waterklerk had, zo vertelde hij, geen verklaring voor zijn daad. Hij zou de verduistering niet van tevoren heb ben beraamd. Het plan zou bij hem zjjn opgekomen, terwijl hij bü de slui zen op het schip stond te wachten. De officier was een andere mening toege daan. Mr. Van Cranenburgh bepleitte clementie. Over veertien dagen uitspraak. (Van onze radio- en televisieredactie) HILVERSUM, 28 maart De opna men van het spel „Uitkomst" van Her man Heyermans zijn niet, zoals wij gisteren berichtten, door Cinecentrum gemaakt, maar door de filmdienst van de N.T.S. Eerst bij de ontwikkeling, die ook niet bij Cinecentrum heeft plaatsgevonden, is gebleken dat door fouten, gemaakt bij het opnemen van de terecording, de film onbruikbaar was voor tv-uitzending. Zoals bekend zal „Uitkomst" nu life worden uitge zonden. Henny begint na de hervatting met een vraag aan de president, of de ge tuige-eed, die Boudewpn voor de pauze heeft afgelegd, ook na de pauze nog gel dig is. Er ontstaat hilariteit in de zaal. De president maant tot kalmte. Henny W.„Waarom hebben jullie Theo Mastwijk onderdak verleend. Uit vriendschap of uit angst? Boudewpn: „Wij hebben het gedaan om jouw persoonlijkheid. Henny W.: „Wat dacht je, Boudewijn, toen je klappen hoorde achter je?" Boudewpn: ,,Ik hoorde geen klappen, alleen maar doffe geluiden. Henny W.: „En die heb je als klappen herkend?" Boudewijn: „Ja". Henny W.: „Wanneer is er het eerst over het kapmes gesproken?" Boudewijn: „Na de vergiftigingspo ging". Boudewijn ondergaat tijdens de on dervraging door Henny W. een meta morfose. Het lijkt net of Heny hem odner hypose heeft. Boudewijn kijkt met iets van angst en ontzag in zijn blik naar zijn medeverdachte. Het is alsof af en toe een rilling over zijn rug kruipt. Soms ook knijpt Boudewijn de ogen toe, alsof hij iets heel raars van zich af moet zette. Hey W. vraagt verder: waar het kapmes lag?" „Wist je Boudewfl: „Het staat mij iet bij". Henny: „Wie heeft tenslotte met het hakmes geslagen?" Boudewpn: „Jij". Henny heeft nog een aantal vragen opgeschreven en verzoekt de presi dent even zijn aantekeningen te mo gen raadplegen. De vragen handelen over punten die de rechters en de aanwezigen i de zaal kennelijk wei nig zeggen, maar die voor beide hoofdverdachten blijkbaar van be lang zijn. Na een minuut of twee zegt Henny: „Dank u, president, ik heb geen vragen meer". De zaak tegen Boudewijn wordt nu géschorst en Henny verschijnt op nieuw voor het hek, ditmaal als ge tuige in de zaak tegen Boudewijn. In de zaal is het wat rumoeriger ge worden. Er wordt afgetikt en het nieuwe verhoor van Henny vangt aan. Maar het blijkt al gauw dat in het verhaal van deze kleine timmer manszoon weinig nieuwe gezichtspun ten naar voren komen. Hij herhaalt voor het merendeel zjjn verklaringen van de eerste dag. Hij blijft erbij, dat niet hij maar Boudewijn de slagen met het hakmes heeft toegediend. „Even zag ik Theo Mastwijk nog bewegen. Daarna lag het lichaam stil. Ik heb geen bloed gezien. Later hebben wij samen het lichaam naar de put gesleept", aldus Henny. (Zitting duurt voort). Ongecorrigeerd) BUSSUM, 28 maart In het NTS- journaal beleefde men gisteravond het aardige geval dat twee commentaren, behorende bij beelden van bezoeken van Stevenson en de president van Mexico, werden verwisseld. In „Brandpunt" citeerde Han Mul der, waarschijnlijk niet helemaal zonder bijbedoelingen, een stuk over „het recht om te weten" uit „The Economist", en wij begaven ons vervolgens o.a. in een reportage over straaljagerrumoer en -gevaar in de omgeving van Eind hoven. Daarna was het gauw bekeken deze avond. „Vloekjes bij de thee" is een rubriek waarvan de inhoud wel nélemaal gemarkeerd wordt door dat knusse „vloekjes", en in TV-dansant, dat ongetwijfeld wel instructieve kwali teiten zal hebben, doet de heer Gerard Heystee af en toe werkelijk al te jolig. De laatste uitzending van „De gren zen van het leven" ging, voor de hand liggend genoeg, over de dood. Het werd een kleine repetitie van beelden uit vorige programma's en wij geloven niet, dat er velen zullen zijn die het erg zullen betreuren dat de overdreven zwaarwichtige en dus nogal pretenti euze serie nu achter de rug is. Om kwart over tien was het letterlijk en figuurlijk allemaal al bekeken. H. Hn (Van onze correspondent in Bonn) MAINZ, 28 maart In 1967 zullen er in de Bondsrepubliek ongeveer twaalf miljoen t.v.-kijkers zijn. Deze prognose stelde de intendant van de nieuwe omroep „Zweites Deut- sches Fernsehen" (Z.d.F.) in Mainz, prof. Holzamer. De Z.d.F. begint maan dag met zijn uitzendingen over het tweede Westduitse T.V.-net. Prof. Holzamer sprak ter gelegenheid van de opening van een nieuwe Z.d.F.- studio in Stuttgart. Voor de komende zes jaren raamde prof. Holzamer de investeringen van de nieuwe omroep op 160 miljoen mark. De Z.d.F. krijgt 30 procent van de inkomsten uit de kijkgelden in de Bondsrepubliek, die per maand 7 mark bedragen (2 mark voor „Ton" en 5 mark voor „Bild"). Prof. Holzamer voorspelde overi gens ook, dat er pas in 1967 sprake Advertentie) 11 SIGAREN FABI EK EN VALKENSWAARD DE KLEINE PARTIJ «lp doet zij mee aan dat overtrokken sociale gedoe, aan, wat ik noem: sinter- Mr. L. R. J. ridder Mr. L. R. J. ridder van Rappard heb ik ontmoet op het stadhuis in Gorinchem, van welke plaats hij burgemeester is. Hij is krachtens zijn afkomst en bestemming een konsekwente, aristocratische liberaal en hij wenst dat niet onder stoelen of banken te steken. Hij is dus na de Tweede Wereldoorlog lange tijd, zij het met kennelijke tegenzin, lid van de j V.V.D. geweest. Vorig jaar liep de maat over en heeft hij met enkele geest- j verwanten de „Liberale Staatspartij", waarvan hij nu dus voorzitter is, op- gericht. „Wat wij willen", zegt hij, „is een gezonde politieke situatie. Tot nu toe werden wij, liberalen, op één hoop gegooid met de vrijzinnigen onder ons. Wij willen dus dat de zaken weer gesplitst worden: de vrijzinnigen-naar- links en aan de andere kant een échte liberale partij. Wij, de „Liberale Staatspartij" zijn dan ook bepaald géén malcontenten, wij vormen géén geluksgroep. Wij zijn de échte liberalen. Ons beginselprogram is gebaseerd op de ethos, een uit christelijke grondslagen voortspruitende ethiek als u wilt, maar in ieder geval niet op die van een sociale bewogenheid. Wij hebben er groot bezwaar tegen dat alles zich tegenwoordig oriënteert op een verfijning van de sociale verworvenheden en dat men andere aspecten verwaarloost. Wij zijn geen mensen, die eens iets proberen, wij komen met een constructieve wekroep op het liberale vlak. Wij gaan er van uit, dat in beginsel de mens voorv zich zelf moet zorgen. Kan-ie dat niet, dan moet natuurlijk de Staat helpen. Wij willen niét terug naar de lijdelijkheid van de Armenwet, wij zijn wél conservatief, maar niet in de zin van reactionair. Tegenwoordig wordt dat „conservatief" als een scheldwoord gebruikt. Ten onrechte. Conservatief zijn betekent: onderzoek alles en behoud het goede. De V.V.D. is niet alleen bang conservatief genoemd te worden, zij is er bang voor conservatief genoemd te worden door de P.v.d.A. Daarom mee aan dat overtrokken sociale gedoe, aan, wat ik noem: sinter- klazerij. Wij zijn gekant tegen een socialistisch regime, dat op het com munistische af is; tegen dat teren op de zak van een ander, dat tot gevolg heeft dat het harde werken helemaal geen klimaat meer heeft. De hele sfeer is bezig corrupt te worden, niet in de ordinaire zin van het woord, maar in de zin van: niet principieel meer zijn. Daar is geen rechtvaardig heid meer; de rechtvaardigheid heeft plaats gemaakt voor het cadeaustel sel. Wij willen de Oude Liberale Partij met een nieuw program. Zij zal als vanouds in ons parlementaire leven een scharnierfunctie kunnen innemen. Anders dan de V.V.D., die haar ideeën leent van de P.v.d.A. Sterker: zij is rooier geweest dan de rooien." De heer Van Rappard is kennelijk een grage prater; hij is ook een goede prater, die behagen schept in het snel formuleren van gedachten. Hij zou, dunkt ons afgezien van wat hij beweert een góéd Kamerlid wezen. Hij zegt: „Het psychologisch accent mankeert bij de V.V.D. te enen male. Daardoor is een kortsluiting ont staan tussen leiding en volgelingen. Het ging al fout toen zij zich een Volkspartij ging noemen; „wij zijn nooit een massa-partij gewéést." „Wij", dat is dus nu voor de heer Van Rappard de „Liberale Staatspartij". Naar hij zegt „een kleine partij van doelbewuste mensen met een eigen geluid, principieel gefundeerd, filosofisch-historisch gefundeerd voor mijn part, maar niet met de versleten denkbeelden uit de negentiende eeuw." Een kleine partij, vooral hier om omdat „de meeste mensen dingen niet doen, ofschoon ze het wél met je eens zijn." De heer Van Rappard en zijn volgelingen hébben dus iets tegen de V.V.D., en de „Liberale Staatspartij" is dus ook niet alleen opgericht met het oog op de komende verkiezingen. „Neem de vrije zaterdag," zegt hij. „Daar had de V.V.D. nooit aan meegedaan als ze in de oppositie was geweest. Alle bladen jankten met de kwestie-Bidault over een inbreuk op de vrijheid van meningsuiting. Ook tóén heeft de V.V.D. het te voor zichtig gezegd, ofschoon een duidelijk woord harerzijds op zijn plaats zou zijn geweest. Als het gaat om sociale verworvenheden wordt er weer direct gejankt. De koude-toeslag; het is toch onzin dat je bij een iets lan gere winter meteen maar fooien moet gaan geven." „Wij, de „Liberale Staatspartij", zegt hij, „zijn het produkt van een ontwikkeling, die zich al lang vóór doet. Wij krijgen tal van adhaesiebetuigingen van bewuste mensen. Geld hebben we niet, wel leven op ons goeie gezag en ons goeie geloof. Gedrukte appèls en manifestaties schieten we voor uit onze eigen zak. Ja, we ne-' men deel in alle kieskringen en we krijgen één of twee mensen in de Kamer, daar is geen twijfel aan. Men heeft mij instantelijk verzocht lijstaanvoerder te worden. Honderdduizenden zullen ons volgen als wij er een maal zijn, dat kun je niet anders verwachten. Dat zit er ongelooflijk in." Hij verklaart, dat hij een verstokte liberaal en een overtuigd kapitalist is. Hij kijkt naar buiten, naar het in de schemering ondergaande Gorinchemse Marktplein en 2egt: „Ze zullen ons straks wel proberen te isoleren Maar ik heb gevoel voor humor. Ik kan naast mijzelf gaan lopen; en soms kijk ik in de spiegel en lach mij nog rót ook." HERMAN HOFHUIZEN zal kunnen zijn van een evenwicht tussen de uitgaven en de inkomsten van de nieuwe omroep, die ook re clame-,.spots" zal gaan uitzenden, waarvoor overigens onder de adver teerders een nog niet al te grote be langstelling bestaat, in de eerste plaats omdat zij hun reclame-budget voor het jaar 1963 al hebben verge ven en in de tweede plaats omdat het tweede T.V.-net nog lang niet overal in Westduitsland kan worden ontvangen (laat staan „tot aan de Nederlandse kust!") en derhalve niet zo'n groot spreidingsgebied heeft als het eerste net der bestaande omroe pen. Van reclame-inkomsten heeft de Z.d.F. vooralsnog niet al te veel te verwachten. Op 20 tot 40 miljoen wordt op het ogenblik het deficit ge schat, dat de Z.d.F. over de reste rende negen maanden van dit jaar, na het begin van haar uitzendingen op 1 april zal lijden. De regeringen der deelstaten zullen dit tekort moeten dekken. Zij zjjn de financiële dragers van de nieuwe om roep, die door hen werd opgericht nadat in februari 1961 dr. Adenauers staats televisiemaatschappij' .Deutschland Fernsehen G.m.b.H." door het Consti tutionele Hof in Karlsruhe voor on grondwettig werd verklaard. De investeringen der Z.d.F. bedroe gen in 1962 rond 25 miljoen mark. Voor dit jaar zullen zij rond 53 miljoen mark en voor 1964 circa 64 miljoen mark belopen. Voor de jaren 1965-1967 hoort men cijfers van 130 miljoen mark noe men. Voor 1962 bedroegen de inkom sten van de Z.d.F. (hoewel zij nog niet uitzond) rond 65 miljoen mark, alles uit het aandeel in de kijkgelden. In 1963 rekent de Z.d.F. op een inkomen van rond 89 miljoen mark. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM. 28 maart. In de uit zending Top of Flop, welke de VARA vrijdag 5 april om half acht op het televisiescherm zal brengen, zal de jury bestaan uit de schrijfster Harriet Freeser, de auteur Alexander Pola, de mannequin Rita Looner en de jonge kunstschilder Arie Winkel. 79 (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 28 maart. Te be ginnen maandag zullen in een veer tiendaagse rubriek, getiteld „Ken merk", actualiteiten uit de (Kerken op het televisiescherm worden ge bracht. Dit programma staat onder verantwoordelijkheid van de drie tele visie-organen van de Kerken, te weten. Het Convent van Kerken (CVK), het Inter Kerkelijk Overleg inzake Radio aangelegenheden (IKOR) en het Rooms Katholiek Kerkgenootschap (R- KK). Naast dit „kerkelijk journaal" wordt door de drie organen reeds de rubriek „Logboek" verzorgt. In dit kerkelijk magazine zal men niet alleen aandacht besteden aan ge beurtenissen en initiatieven, die dui delijk een streven naar eenheid de monstreren, maar ook aan feiten, die binnen één van de samenwerkende kerken aan de orde zijn. Het spreekt vanzelf dat ook aan het internationaal kerkelijk nieuws ruime plaats zal wor den gegeven. Naast het nieuws uit de kerken, dat reeds in de huidige televisierubrieken wordt geboden, blijken er meer dan voldoende onderwerpen te zijn, die de kerken zelf onder het oog van de kij kers willen brengen. Men zal er dus bij voorkeur zaken in aansnijden, waarvan men verwacht, -dat ze ook buiten de eigen kring belangstelling zullen wekken. Wat de vorm betreft zal dit kerke lijk magazine het midden houden tus sen een journaal, dat alleen feitelijk nieuws brengt, en. een rubriek, waar in men naar de motieven achter het gebeuren zoekt. Men hoopt elke veer tien dagen een „kenmerkende" repre sentatie te bieden van wat de Kerken in ons land en daarbuiten, elk voor zich en gezamenlijk beweegt. HILVERSUM, 28 maart. Vooraf gaand aan Het journaal, dat de NTS dagelijks op het scherm brengt, zal de AVRO „Het journaal" belichten, zoals dat voor de bioscooptheaters wordt sa mengesteld. De samenstelling en pre sentatie hiervan berust bij Bob Berti- na. De maandelijke televisierubriek „Flits" wordt voorafgegaan door „Kij- kerspost", waarin antwoord wordt ge geven op brieven van kijkers. Walter van der Kamp regisseert „De glimlach van de Mona Lisa", een spel van Al- deus Huxley, waarin de hoofdrollen worden vertolkt door Myra Ward en Jan Retèl. In Meer dan muziek, wordt tenslotte aandacht besteed aan het re- ligieuse lied. (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Pianospel: lichte muz. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Ge sproken brief. 18.40 Zang en plaho. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Carrousel, een pro gramma dat alle kanten opgaat. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Radlophil- harmonisch ork. en sol.Klass. en mod. muz. 20.45 Lichte gram. 21.10 Het licht der wereld, hoorspel. 22.30 Nws. en meded mlsche begeleiding. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.20 Dans- orkest en zangscdlsten. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Popul. ork. ,nuz. Pianorecital: klass. muz. (14.35). 16.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Klass. en mod. kamer- muz. 17.00 Boekbespr. v. d. jeugd 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Ned. koperork.: lichte muz. ENGELAND, BBC Home Service, 330 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Discotaria. m.12.00 Schoolradio. 13.00 Voordr. 13.15 23.55-24.00 Nws. Brievenbeantw. 13.45 Meded. 13.55 weer bericht. 14.00 Nws. 14.10 Hoogtepunten HILVERSUM n, 298 m. NCRV: 18.16 uit de progr. van de afgelopen week. Sportrubriek. 18.30 Aceordeonork. 18.50 15.00 Schoolradio. 16.00 Gevar. muz. 16.50 Soc perspektlef, lezing. 19.00 Nws. en Klankb. 17.00 Ork. muz. weerber. 19.10 Koorzang met orgelbe geleiding (gr.). 19.30 Radlokrant. 19.50 ENGELAND, BBC Light Programme, Politieke lezing. 20.00 Lichte gram. 20.20 1500 en 247 m.: 12.00 Voordr. 12.15 The De jeugd op eigen wieken, hoorspel (12). Dales. dagboek. 12.31 Licht Duitse muz. 20.50 Samen uit - Samen thuis, gevar. 13.00 Pop. gram. 13.31 Gevar. progr. progr. 22.00 Kerkorgelconc. 22.30 Nws. 14-31 Licht progr. 14.45 V. d. kinderen. 22.-lil Avondoverdenking. 22.55 Boekbe- J® 00 V. d. vrouw. 16.00 Races. 16.15 spreking. 23.00 Platennws. 23.30 Literair V°rz. jprogr^ 16.31 Muz. bij het werk. klankbeeld. 23.55-24.00 Nws. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m.: 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In te South-East, reg. progr. 20.00 Gram. 20.30 Orkestmuz. 21.30 Discussie. 22.00 Cabaretliedjes. 22.30 We tenschappelijke vragenbeantw 17.15 The Dales, dagboek. 17.31 Uitsl. races. 17.32 Gram. v. d. jeugd NDR-WDR, 309 m.12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Symf. conc. 14.00 Gevar. muz. 16.00 Volksmuz. 17.00 Nws 17.35 Gevar. muz. 23.30 Sopraan en piano. 23.45 Pari. overz. 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02 Voordr. 0.15-0.45 Grammofoonmuzlek. ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m.18.00 On the Scene. 18.31 Gevar. progr. 19.33 Sportultsl. en uitslagen races. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en joum, 20.31 Hersengymn. 21.00 Amus progr. 21.30 Nws,, sportber. en act. 21.41 Samenzang. 22.00 Vragenbeantwoor- ding. 22.30 Lichte muziek. 23.31 Jazz- muz. 0.55-1.00 Nws. NDR-WDR, 309 m.: 19.00 Nws. 19.46 Dansmuz. 21.15 Amus. muz. 21.45 Nws. 23.15 Mod. en klass. muz. 24.00 Nws. 0.20 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en ge var. muziek. FRANKRIJK m, 280 en 235 m.18.00 Lichte muz. 18.59 Nws. 20.00 Mod. en klass. muz. 23.15 Kamermuz. 23.40 Ka- mermuz. 23.52-24.00 Nws. BRUSSEL, 324 m.18.00 Nws. 18.03 Koormuz. 18.18 Paardesportber. 18.20 V. d. soldaten. 18.50 Radlokron. 19.00 Nws. 19.30 Lezing. 19.40 Amus/ muz. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Symf. conc. 22.00 Nws. 22.15 Chansons. 23.00 Nws. 23.05 Operamuz. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL, 484 m.19.30 Nws. 20.00 Gram. 22.00 WereJdnws. 22.56 Nws. BRUSSEL, 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gevar. muz. 12.30 Weerber. 12.35 V. d. landbouwers. 12.46 Lichte muz 12.50 23.00 Nws. Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Muzik progr. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber 16.09 Barokmuz. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Duitse les. BRUSSEL, 484 m.12.30 Gevar. en act. 14.03 Belg. muziek. muz. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijd lied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (Om 7.35 Van de voorpagina) 8.00 Nws en soc. strijdl. 8.18 Lichte gram. 9.00 Ochtendgymn. v. d. vrouw. 9.10 Mod. gram. (9.35-9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Schoolradio: VARA: 10.20 V. d vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Fluit, fagot tn clavecimbel: mod. muz. 11.40 Elektrisch orgel: Lichte muziek. AVRO AVRO: 19.30 De actuele camera. NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Kljkerspost. 20.30 Flits, maandelijkse televlsiekron. 21.00 De glimlach van de Mona Lisa, TV-spel. 22.20 Meer dan muz.: progr. over liederen met een religieuze strekking NTS: 22.50-22.55 Journaal. DUITSE TELEVISIEPROGR. (Reg. progr.: NDR: 18.20 Progr. overz. 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier und Heute, journaal. 19.15 Verdediger van de gerechtigheid. NDR: 19.25 Spreek de waarheid). 20.00 Journaal. 20.20 Rep 21.05 Die Spieier, spel. 22.20 Laatste nws. 22.30 Fur 50 pfund sterling Belohnung, film TWEEDE PROGRAMMA Reg. progr. WDR: 19.30-20.00 Prisma van het Westen. 20.00 Joum. 20.20 Amus. progr. 20.50 Reisbelevenissen van een jonge man. 21.40 Echo, spel. 22.20 Lezing. FRANS BELG. „'ELEVISlEPROGR. 18.30 Ber. 18.33 Pom d Api. 19.00 Ge- 12.00 Licht instrumentaal kwintet met «chiedenls van de beschaving. 19.30 Dis- zangsolisten. 12.20 Regeringsuitzending. Uitzending voor de landbouw. 12.30 Me ded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Sport en recreatie. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Licht ens. en zangsol. 14.00 Fluit en piano: klass. muz. 14.25 De geschiedenis van een boek, lit progr. 14.50 Koorzang. 15.15 Dieren ln en rondom ons huis, progr. over huisdieren. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis: muzik. lezlng. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.50 Actualiteiten. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 engebei _n Der. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Paris et ses vedettes. 10.30 Klavecinibelrecltal klass. muz. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Mod. ork. muz. 11.60 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lioht luncheonc. (gr.) 12.30 Meded. tb.v. land- en tulnb. 12.33 Pianospel met rlt- cussie. 20.00 Joum. 20.30 De mens van de 20e eeuw, wedstrijdprogr. 21.30 Le Carroussel aux Images, nieuwe films. 32.00 Literair progr. 22.50 Joum. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 V. d. jeugd. 19.25 Penelope, ultz. V. d. vrouw. 19.55 Sport. 20.00 Nws. 20.20 Nog draait de kennismolen, gefilmde do cumentaire over kermisreizigers 20.55 Gitaarmuz. 2.110 Met de dood op de hielen, TV-pollüefeuilleton. 22.00 Poëzie ln 625 lijnen. 22.20 Nws. Nws. 7.10 Morgengebed. 7.16 Gram. strip v. d. jeugd en ber. 7.65 Overweging. DUITSE TELEVISIEPROGR. 10.00 Nws. 10.05 Joum. 10.25 Amus. progr. 11.35 Fiesta ln Mexico. 12.00-13.00 Act kron. 17.00 V. d. Jeugd. VLAAMS BELG. T.V .-PROGRAMMA'S 14.05-14.40 Schooltelevisie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 13