Uw reserves deskundig "belegd: aandelen Vereenigd Bezit van 1894 Omzet Philips zal in 1963 6 a 9 pet kunnen stijgen Efficiencyhevor dering heeft voorrang Philips-flitsen HE iRAADSEL i Alfredo DE FLUIT MET ZES SMURFEN m LEMONHART Moord in de Moskee DAGPUZZEL J a H i Bescheiden groei van personeels bezetting Philips gereed voor kleureri'T.V 1 9 DONDERDAG 28 MAART 1963 PAGINA 15 EINDHOVEN, 28 maart De raad van bestuur van Philips' Gloeilampenfabrieken merkt in het jaarverslag over 1962 ten aanzien van de toekomst op: het iaat zich aanzien dat de belang rijkste factoren die in 1962 be palend zijn geweest voor de resul taten, ook in 1963 hun invloed Zullen doen gelden, Verwacht tvordt voor het thans lopende jaar een stijging van de omzet, die Procentueel echter lager zal zijn dan die van 1962 ten opzichte tan 1961 (12%). Rekening wordt gehouden met een geringe verdere daling vaj» het prijsniveau van de Produkten en een stijging van de hosten, met name onder invloed van de loonfactor. In aanmerking nemend een voortgaande vergro ting van de produktiviteit en de invloed van de voorrang die de efficiencyhevordering in het be- ieid heeft, wordt gerekend op een Zodanige compensatie van de eer der genoemde ongunstige invloe den dat de winst in 1963 hoger zal 2ijn dan in 1962, zij het in min dere mate dan de geschatte pro centuele stijging van de omzet, die voor het lopende jaar op 6 9 wordt geschat. Omzet Van de omzet in 1962 werd 11% gere aliseerd in Nederland tegen 12% in 1961 Resultaat Geen grote toepassing ERIC DE NOORMAN 43. Met verheugde kreten storten de krijgers zich door het kreupel hout, maar zó gemakkelijk laat hun prooi zich niet pakken. Nog na- suizebollend van de smak wentelt Egil zich lenig op zij, geeft de voorste van zijn belagers een gevoelige trap tegen de schenen, duwt nummer twee hardhandig een eind hout in de maagstreek en wipt daarna snel overeind om zijn onderbroken vlucht voort te zetten. Helaas, het geluk is niet met de jongeling dit keer. Zonder dat hij er erg in heeft, is een vierde krijger op het toneel verschenen en deze rent Egil regelrecht in de armen, waar hij zij het spartelend en vechtend als een razende blijft steken. „Hoho, weer eentje," roept een schorre stem vol triomf. „Heer Harg kan zijn biezen beter pakken, hij houdt niet veel van zijn mannetjes over. Kom snaak, je bent nog jong, des te erger voor jou, hè. Ja, een lang leven is niet iedereen beschoren, maar we zyn geen moordenaars, dus een wens mag je doen, dan..." Opeens zwijgt de kerel abrupt en brengt zijn haveloze gezicht dicht bij dat van zijn slachtoffer. „Hé, maar dat is, nee, kerels, komt eens kijken, haha. Het is Wuffa zelf, we hebben Wuffa in eigen persoon te pakken..." Egil ziet ondanks het donker het flonkeren van een lemmet en het klamme zweet breekt hem uit. „Nee, wacht een vergissing, ik... ik ben Wuffa niet. Genade! Ik kan alles uitleggen." „Mond houden, lafaard," gromt de krijger. „Dacht je, dat ik niet weet hoe jij er uit ziet? Haha! Vooruit! Bindt hem mannen. Geen genade voor een laffe bloedhond als hij is." „Ik ben het niet," schreeuwt Egil, terwijl hem ruw de handen op de rug gebonden worden. „Zwijg en kniel," grauwt de krijger met het zwaard. De Schelde heeft nog geen Russische order Onderhandelingen duren voort VPRO-documentaires over oRitwikkeüflg'S» larder Nieuw ballet bij Ned. Danstheater maak lapt//r (/c/ll/e espsp r o/s pa. x//r uveeg yvpjf=>/g us K/ooxr Msee peesGA/uuwe soms- Ea/a/ele b. °%rfxf^V k/apeaa <l. fff// EGzx/A/De/a Groentijd in Groningen onder de loep Dr. Schreuder spreekt over bejaarden door MARTIN MONS 1 „King" Oliver vanavond in Jazz-magazine Advertentie) l rtuyc/ teftuiisy UiiiiiiiiiiiiimiiiiiihiHIIIIIIIIIIHIIIHIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIII "■IIIIMIMIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIHIIIIIII'IIIII' De read van besti'-ir acht de in 1962 bereikt» resultaten hevred'eenfl tenen <te achtergrond van het algemene eco nomische beeld dat de wereld in het Afgelopen jaar te zien heeft gegeven, ®n van de specifieke ontwikkeling van He me «ut voor Philinsnrndulftep In Wgst-fluropa worden onder in goed ven de «terke •"eivanrtsstlilfin* ^'an de laatste jaren steeds meer duur zame «■phrirkseoederen in het nnrm-l- bestedingspatroon van de consument bnpeooir1 enHierdoor 's de f-MTÏV-kt *°Wel voor vele van de reeds lan- kcre tild gevoerde al» voor de nlenwe Produkten van Philips m-nzienliik ver- en z'in de rnn«*A^'ikliedp»i voor ffflciënte massaproduktie vergroot ten heeft hier te doen met een struc- t®nde jaren haar invloed op de aetivl- L' doen gevoelen- In 196g steeg jiet aapt»1 werknemers jhet ca. 3 pet tot 233 f)f)0. In verge- Uiking rpet de ontwikkeling van de Personeelsbezetting in de afgelopen ja- en is dit een bescheiden groei. Ook ?ezien het accres van omzet en pro- "üktie, is de toeneming betrekkelijk Sering te noemen. De technische evo- Jjtie en de toenemende kapitaalinten- ®'teit van de produktie brengen een Voortgaande verschuiving met zich jjberzijds van handarbeiders naar ho- £fir gekwalificeerd technisch personeel *1 anderzijds van direct bij de pro- Jjbktie betrokken naar overig perso- Deze verschuiving eist de spe- tl&le aandacht van de leiding, daar de bevordering van de efficiency b\j de laatstgenoemde, relatief steeds groter yOrdende categorie bijzondere proble men oplevert. De raad van bestuur jjbeft in het afgelopen Jsar zijn aan dacht in het algemeen sterk gericht op verhoging van de doelmatigheid van de organisatie. Aan lonen, salarissen en sociale lasten werd in 1962 betaald f 1.978 min. tegen f 1.745 min. in 1961. Op het gebied van research en ont wikkeling werd in 1962 het potentieel verder uitgebreid. Een krachtige werk zaamheid op dit terrein blijft men een wezenlilke voorwaarde achten voor de continuïteit van de onderneming. Men streeft naar een verdere ver ruiming van de markt voor het Phi- lips-aandeel. De besprekingen met en kele Westeuropese beurzen over no tering werden voortgezet en wat be treft de beurzen in Antwerpen en Brus sel in 1963 met succes afgesloten. De omzet is in 1962 belangrijk toe genomen nl. met 599 min tot f 5.535 min. of met 12 pet. De stijging heeft de in het vorig jaarverslag uitgespro ken verwachting overtroffen. De cij fers moeten uiteraard worden gezien tegen de achtergrond van de relatief geringe toeneming in het vórige jaar. Het verkoopprijsnjveau van onze pro dukten onderging ip 1962 wederom een lichte daling. De kwantitatieve toene ming van de omzet overtreft derhalve de genoemde 12 pet, Alle hoofdindustriegroepen ga en vooruitgang te zien: de germ; aven een vooruitgang te ziep: de geringste stijging bedroeg 8 pet, de grootste 21 pet. Voor een deel houdt de toeneming van de omzet verband met een zeker herstel in de produktie van de West europese televisie-apparatenindustrle nadat de te grote voorraden van appa raten tot een normaal peil waren te ruggebracht. Voor een ander deel is de stijging te danken aan het op de markt brengen van nieuwe produkten. De relatief sterkste stijgingen deden zich ook dit jaar voor in de sector van de bedrjjfsapparatuur, in het bijzonder in de hoofdindustriegrpep Teleeommu= nleatie en defensiesystemen alsmede, in de hoofdindustnegroep Röntgen- en me dische apparaten. Het aandeel van be drijfsapparatuur jn het totaal van de pmzet nam hierdoor wederpm Iets toe. Geografisch gezien werd 78 pet van de omzet gerealiseerd in Europa, 14 pet in de landen van het Westelijk halfrond en 10 pet in de rest van de wereld. Deze verdeling vertoonde een overeenkomstig beeld als in 1961. Het beleid blijft gericht op verbreding van de geografische basis van de omzet. De omzet in het gebied van de Euro pese Vrijhandels Associatie gaf een herstel te zien na de in het vorige jaar verslag gesignaleerde lichte daling. De nettowinst over 1962 bedroeg 343 (326) min. Dat ondank» de sterke uit breiding van de omzet de stijging van de nettowinst beperkt bleef tot 5 pet, vindt overwegend zijn oorzaak in de ontwikkeling van het bedrijfsresultaat. Dit laat weliswaar een toeneming zien van ;veneens 5 pet nl- tot 767 (731) min. maar in verhouding tot de cmzei ls sprake van een daling van 14,8 tot 18,9 pet. De op de markten algemeen optredende tendentie van druk op de verkoopprijzen, en daarnaast <le verho ging van het loonniveau en de voort gaande verbetering van de secundaire arbeidsvoorwaarden, hebben enk op de wihstmarge hun uitwerking niet ge mist. De op zichzelf bevredigende ver betering van de produktjvitpit was niet voldopnde om de genoemde ongunstige invloeden geheel op te vangen. De raad van hestuur heeft in de geschet ste ontwikkeling aanleiding ee vonden aan de bevordering van de efficiency een hoge prioriteil te verlenen. De in 1962 enigszin» gedaalde om loopsnelheid van het vermogen leidde naast de hierboven genoemde oorzaken tot teruggang in de procentuele ver houding tussen bedrijfsresultaat en to taal vermogen tot 11.5 pet tegen 12,8 pet in 1961. Het percentage dat de verhouding ""hiiuimiiMiiiiiitiiiiiMiiiiutiiiiuiiiiimiimiiiiiiiiiuuïmiiiiiiiiiiitiiiiiiiinmtmiiiiiiiiiiiiitiiimimiiiiiiiiHiiiiniiiiiuiiiiit van de nettowinst to( het eigen ver mogen aangeeft, daalde van 12,5 in 1961 tot 0,9 in I960 Dot Is een sterkere teruggang dan geldt voor het percen tage dat de verhouding tussen het be drijfsresultaat en het totale vermogen weergeeft, hetgeen samenhangt met de produktie in 1962 met 8 (11) pet, waar door het indexcijfer (1955 is 100) op 245 (227) kwam. Van de Nederlandse produktie wordt het grootste deel ge ëxporteerd. De rxport vanuit Neder land steeg evenals het vorig jaar mei 8 pet. i UI1I1IUIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIHI1IIIMMMIIMMMMIIIIIIIII tiliiiiiiiiiiiiiimililliiliiiiiiiiiiiliiiiillillilltllilliiiilliiiiiiiHlii Bij de hoofdindustriegroep Telecom municatie en defensiesystemen wordt gezegd, dat het volume van de opdrach ten uit het binnenland een daling ver toonde als gevolg van budgetaire maat regelen bij de Nederlandse P.T.T., die met name merkbaar zijn in de sector van de telefonie-apparatuur. alhoewel de zich nog steeds uitbreidende wachtlijst voor telefoonaansluitingen op een toe nemende behoefte aan deze apparatuur wijst. Een en ander houdt in dat Phi- tips ineens vee] minder opdrachten krijgt van de P.T.T. dan waarop ze zich had ingesteld. Men heeft een dergelüke gang van zaken een aantal jaren gelden al eens meer meegemaakt en toen, hetgeen met veel kosten en moeite gepaard ging, een fabriek die speciaal op tele- fotlie-apparatuurproduktie was ingesteld moeten stillegen en op een andere pro duktie moeten omschakelen. Men hoopt dat herhaling van een dergelijke gang van zaken thans voorkomen kan wor den en heeft derhalve overleg genieegd met de minister van Verkeer en Water staat, die via een supplefoire begroting voor de P.T.T. wijziging in de aldaar bestaande situatie tracht te bewerkstel ligen. Als men weet dat de telefoniesector de meest lonende is van het P.T.T.-be drijf doet het vreemd aan dat men juist in die seetor niet kan uitbreiden. Philips heeft vorderingen van beteke nis bereikt op bepaalde gebieden van het sedert Kamerllngh Onnes haast spe cifiek Nederlandse terrein van de zeer lage temperaturen. Men heeft het ver trouwen dat men de initiële voorsprong bij de vele praktische toepassingen van deze cryogerie technieken ook commer cieel zal kunnen real'seren. De verlichting met jodiumgloeilampen van het Olympisch Ijsstadion te Inns bruck waar in 1964 :1e Olympische win terspelen zullen worden gehouden, wordt door Philips uitgevoerd Aangezien voor vele artikelen van de groep apparaten ypor gebruik, in de, huis houding de verzadigingsgraad in de Westeuropese markt nog gering is, en de toeneming van de koopkracht in West-Europa, analoog aan de na-oorlog- se ontwikkeling in de Ver Staten ten dele zal worden aangewend voor de ver hoging van het comfort in de huishou ding, verwacht men bij Philips dat de omzet in deze sector verder zal toene men. EINDHOVEN, 29 maart. De ook in Europa groeiende belangstelling voor kleurentelevisie wordt door de nv Philips' gloeilampenfabrieken, blij kens het jaarverslag, nauwlettend ge volgd. Alvorens voor kleurentelevisie geschikte toestellen op de markt kun nen worden gebracht, zal het „Comité Consultatif International de Radio" tot een uitspraak moeten komen over het in de verschillende landen in te voe ren standaardsysteem kleurentelevisie waarbij één standaard voor de gehele wereld van uitzonderlijk belang I». Daarbij zal de overheid in de onder scheidene landen nog moeten beslui ten. de voor kleurentelevisie noodza kelijke zend- en studio-apparatuur te doen bouwen en Installeren. Philips is gereed, in de verschillende sectoren te juister tijd zijn bijdrage te leveren. Hierbij moet worden opgemerkt dat kleuren-TV veel duurder is dan de zwart-wit-TV. Er zal altijd een groot verschil in kosten blijven en bij Phi lips ziet men nooit aankomen dat kleu ren-TV even goedkoop wordt als zwart- wit-TV. Kleuren-TV zal altijd drie vier maal zo duur zijn. Ook de pro grammaverzorging voor kleuren-TV is veel duurder. In Amerika heeft men nu tien jaar ervaring met kleuren-TV maar slechts twee a drie procent van de TV-kijkers heeft een apparaat in kleuren. Bij Philips heeft men het ge voel dat de toepassing van kleuren-TV in Europa op grotere schaal nog wel wat jaren zal duren. Als het zo ver komt, zal Philips een der eersten zijn om met de produktie te beginnen. VLISSINGEN, 28 maart De heer G. N. van Ginkel, lid van De Schelde, directie, heeft medegedeeld, dat berich ten volgens welke de heer J. W, Hup- kes, president-directeur van De Schel de, bjj onderhandelingen in Moskou over de levering van schepen aan Rus land bevredigende resultaten zou heb ben bereikt, op dit' ogenblik geheel onjuist zün. De onderhandelingen du ren normaal voort en er is nog geen enkel resultaat geboekt, aldus de heer Van Ginkel. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 28 maart. - De VP- RO-televisie zal in samenwerking met de Duitse organisatie „Brot für die Weit" en de Dngelse organisatie „Bread for your neighbour" twee do cumentaires vervaardigen over het werk van deze stichtingen in de ont wikkelingslanden- Dit werk 1» In hoofd zaak gericht op het landbnuwgehied en omvat onder meer de technische voor lichting. Een cameraploeg bestaande uit VP- RO-regisseur Wim van der Velde en cameraman Pim Korver, aangevuld met een vertegenwoord'ger van de Duitse organisatie, dr. Bernard Ohse, zal aanstaande zondag naar het na bije Oosten vertrekken. Onder meer zullen opnamen worden gemaakt in Libanon, Geza, Jordanië, Iran, India, Pakistan en Nepal. Waarschijnlijk zul len de twee films in het najaar wor den uitgezonden. DEN HAAG, 28 maart Dinsdag wordt in de Koninklijke Schouwburg de eerste uitvoering gegeven van „De Vod denraper", het nieuwe ballet dat Job Sanders op muziek van Alban Berg (de lyrische suite voor strijkkwartet uit 1926) voor het Nederlands Danstheater heeft gemaakt. De montering werd ont worpen door Joseph Carl. Job Sanders heeft deze choreografie ontworpen in opdracht van het ministe rie van O. K. en W. en hij heeft zijn ballet een „Duivelse comedie in zes ta ferelen" genoemd, geïnspireerd op Ro meinen 11:33 („En zijn wegen zijn on doorgrondelijk"). U/AT &SKt NU MET VA// PLAN? EEA/GOEDE PAAD GEVE//.'PAPO- T£ gevoeg.'ACS /AGUOO-'E A/DG DO/T OPAJJAU K/EG V/AVDj DAA/ZPL /AC EEA/ //SOJS VOOJS UE SPEL EX/.. VAAV AVA/MACEP IMOPAT.' /AT BE// H/at/A/OP/G Maast ASCET i/ULL/E M/EEAX DX/rUE LA7E/X DOE/// EED WtEW? 14*OP EE//BEPOALD GlAMP- L/EDDE MA A/A A/Af... Ms. M ffOVEBS AAA DE SUUPTf GRONINGE.N 27 maart. Hiei zal de groentijd aan een kritisch onder zoek worden onderworpen. De senaat van het Groninger Studenten Corps heeft daarvoor een commissie in het leven geroepen. Zitting hierin hebben o.a. prof. mr. H- J Scheitema, prof. dr. P. J. Roscam Abbing, ds M. A. Krop. dr, J. A. R. van Bruggen en de arts J. J. van Goeh. Voorts bestaat de commissie uit senatoren en oud-sena toren, alsmede ouderejaars-corpsle den en oud-leden van het Groninger Studentencorps. f Advertentie) «e» 113—';11iiiji 11— t GOLDEN JAMAICA RUM J. J. HUCNIRS Ws. .OCTANT" semtPAH (Van onze radio- en t.v. redactie! HILVERSUM, 27 maart. In de rubriek „Onder vier ogen" zal de NC RV donderdag 4 april een gesprek tus sen Kees van Langeraad en dr. J. Th. R. Schreuder, hoofd van de geriatri sche afdeling van het Algemeen Zie kenhuis „Zonnestraal" in Hilversum, op het televisiescherm brengen. Dr. Sch ouder is specialist in de behande ling van ziekten bij bejaarden en zal in dit interview onder meer vertellen hoe deze ziekten zijn te voorkomen. Do uitzending begint om kwart over tien. De AVRO brengt in het radio-pro gramma om tien over negen het luis terspel „Het licht der wereld" van Heinz Flugel. Zuid-Amerikaanse mu ziek kan men beluisteren in de NCRV- uitzending „Samen uit, samen thuis", dat vanaf tien voor negen op de ande re zender wordt uitgezonden. 52 Luuk Verweert wou iets in het midden brengen, maar de stem liet hem geen gelegenheid. Zij ging door met het stellen van vragen. Uiterlijk? Kleding? Had ze helemaal niet gezegd, wat haar plannen voor die middag van haar verdwijning waren? Neen? We mllen de radio inschakelen, mUnheer Verweert. Maar, gelooft u mij, meestal is het verloren schaap al weer terecht voor we daar nog de kans toe krijgen. Reden tot ongerustheid? Mijn waarde heer, als u eens wist, hoe vaak zoiets gebeurt. En het komt alles in negen van de tien gevallen weer op zijn pootjes terecht." „Zie je nu wel, Luuk? Bij de politie denken ze ook dat er niets aan de hand is," betoogde Leo. Maar het was hem aan te zien, dat hp doodnerveus was Zijn hand krampte zich om het onderste deel van zijn gezicht, alsof hij bang was, dat dat uit elkaar zou vallen. Professor Aart de Pauw was bleek en had rood- omrande ogen. Die had hij altijd na een slapeloze nacht. „Ik weet het niet," zei hij onzeker. „Het Hikt me zo niets voor Welmoet. Ze hebben goed praten daar bij de politie, maar ze kennen Welmoet niet. Het kind zou nooit een hele nacht wegbleven zonder te waarschuwen. „Natuurlijk zou ze dat niet, oom Aart," beaamde Luuk. „Maar m'n hemel," barstte Leo uit, „wat denk ie dan, dat er met haar gebeurd zou kunnen zijn. We hebben hier toch geen kidnappers." „Ik weet het niet Hoe kan ik dat nu weten? Een of ander ongeluk. Die mist gisteravond..." „Je... je denkt toch niet, dat Welmoet..." Zijn stem klonkhaast onverstaanbaar achter de hand, die zijn mond verborg. „Hoe kan ik dat nou weten..." barstte Luuk uit. „vraag me nou toch in 's hemelsnaam geen dingen, waarvan ik net zo weinig weet als jij." Hoofdinspecteur Perquin hoorde het politiebericht na de nieuwsberichten van zeven uur. Ze waren juist aan tafel gegaan. Met een kracht term vloog hij overeind, was in twee stappen bp de telefoon, belde de garage. Susanne ging zonder een woord te zeggen naar de keuken en maakte op top snelheid samen met juffrouw Ede wat sandwiches klaar en vulde een thermosfles met gloeiend hete sterke, zwarte koffie. „Een bof, dat ik juist gezet had, mevrouw," zei Edeltje. Toen ze weer uit de keuken kwam, stond haar man op het punt te gaan. „Goeie hemel", zei hij ondankbaar, „wil je nu werkelijk, dat ik dat allemaal meeneem? Het is toch geen noordpool expeditie?" „Neen, maar je hebt niet gegeten en je weet niet hoe lang je werk hebt mijn lammetje." Och," zei Perquin bitter, „als ik een paar dagei zou moeten vasten, kreeg ik toch nog lang mijr verdiende loon niet. Ik had op mijn vingers kunner natellen dat dat kind gevaar liep. Ze wist teveel, ai is het mij dan ook nog niet helder wat dat was Het zal haarzelf trouwens ook niet helder geweesi zijn. Maar dat had het haar elk ogenblik kunnen wor den. De moordenaar heeft daarom maar liever ho< zekere voor het onzekere genomen. Een knappe ke rel ben ik hè? Ik moet er nodig altijd de monë over vol hebben, dat misdaden voorkomen meer waard is dan misdaden opsporen." Susanne bleef zwijgen. Ze kende deze stemmingen. Dan kwam bij hem alles op, wat hij zijn mislukkingen noemde. Rietje Lorrewa, de treurige geschiedenis op Huis Ter Weem,.. Beter maar niets te zeggen. Het hem met zichzelf te laten uitvechten, dacht ze moe. De deur viel achter hem dicht. Als een wervelwind viel hoofdinspecteur Perquin de afdeling Vermiste Personen binnen. Waarom had men hem niet gewaarschuwd, zodra men het bericht van Welmoet de Pauws vermissing doorkreeg? Waren ze dan helemaal van... verlaten? Moest hi) een feit, dat zo nauw betrekking had op een zaak, waarvan hij het onderzoek leidde, om ze ven uur over de radio horen? Wat voor een troep stomme idioten was dat hier? O, hadden ze er geen flauw idee van gehad, dat er verband bestond tus sen de moordzaak De Pauw en de verdwijning van dat arme kind? En dan waren ze notabene nog bele digd dat hij hen stomme idioten noemde! Espèces de chameau! Imbeciles! Als hij het voor het zeggen had, dan vlogen ze er ailemaal uit. Inspecteur Happel van de afdeling Vermiste Personen was eerst zo rood als een kreeft van verontwaardiging. Maar onder deze stortvloed van verwiiten verkleurde hü hoe langer hoe meer tot hli einde groenbleek zag. Neen hij had nog geen enkele aanwijzing binnen gekregen. Hoofdinspecteur Perquin moest niet ver geten, dat zijn onderzoek erg werd bernoeililkt door het feit, dat hij niet wist, waar het meisje die mid dag het laatst was geweest. „O, wist je dat niet? Dat had je anders kunnen weten, als je de moeite had genomen die verdwij ning dadelijk aan mij door te geven. Ze was hier, hoor je, hier op het bureau. Bij mij was ze. En ze is even voor zessen weggegaan." „Ja, als ik dat geweten had... Maar..." „Denk er om, elk telefoontje, dat mocht binnen komen, wordt dadelijk aan mi) doorgegeven. En leder, die zich in verband met deze zaak meldt, wordt dalijk aan mii doorgestuurd „Tot hoe laat? Ik bedoel, tot hoe laat is u nier?' „De hele nacht als dat nodig is. En de volgende dag ook. Ik blijf hier tot we weten, wat er van Wel moet de Pauw geworden is. Begrepen?" (Wordt vervolgd K RUIS WOÜKÜKA AÜSEL 13 4 0 b 8 U 10 Horizontaal: 1. koorknaap; 2. rent meester; 3. beroep; 4. voorwerp aan ruiterlaars, aardsoort; 5. dezelfde, plaats op Veluwe; 6. heilige, water stand, pers. vnw.; 7. zee (Eng onver wacht; 8. streek in België; 9. bezinksel; 10, Franse stad, theater in Milaan; '1. garagepoort, piste. Verticaal: 1. Amerikaanse rivier; 2. ongerijmdheid, gemalin vrn Aegir; 3. vt-pakkingsmateriaal, buurman; 4. vroom, bijbeldeel; 5. traag, goud (Fr.); 6. garnizoensplaats, meel van maniok- wortel; 7. uitjouwen, slede; 8. niet dezelfde, Amerikaanse goudmunt; 9. snoodaard, meisjesnaam; 10. armholte. OPLOSSING 27 MAART 1. nika - 2. kanaan - 3. antibi 4. bessensap - 5. sappeme»r 6 meerval. (Van onze radio, en t.v, redactie) HILVERSUM, 27 maart. Joseph „King" Oliver, een van de grootste fi guren uit hel begin van de jazzhisto- rie, overleed vijfentwintig jaar gele den, om precies te zijn in april 1938. Deze vermaarde bandleider en cornet- tist maakte in 1923 zijn eerste platen- opnamen met de Creole Jazzband. Deze opnamen zal men kunnen be luisteren in het Jazz-magazine, dat de VARA vanavond van 22.40 tot 23.15 uur uitzendt. Aan de hand van platen zal men tevens nagaan, welke invloeden King Oliver op de latere ontwikkeling va,, de jazz heeft gehad. Michiel de Rüyter zal een begeleidende tekst uit spreken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 15