Zes weken gevangenisstraf voor stelende jongeman Verkeer in Haarlem eiste weer enkele slachtoffers m f I Derde nederlaagrit van „De Kampioen" met Kennemerland Wethouder J. F. van Lierop neemt afscheid van de raad ££arai».^wi|S3r.3 vassusrssn Agenda voor Haarlem BRIXON^^H VOOR MODERNE MANNEN^H WELF SCHOENEN JAC. VAN MARIS DE YOGI'S VAN INDIA HAARLEM WIL GYMNASTIEK LOKALEN IN SERIE BOUWEN Minister heeft nog geen beslissing genomen WANDTAPIJTEN IN HAARLEM GERESTAUREERD A'damse Cantorij met Johannes Passie Rust(stoel) na 44 jaren onaf gebroken raadslidmaatschap Merendeels hoger HAARLEMSE POLITIERECHTER Kinderboerderij en gaan open Inbraakje in schilderswerkplaats BRANDJES IN HET REINALDAPARK Lezing dbor mevrouw Bversdf jk Smulders In Bloemendaal Biljartwedstrijden cadre 38-2 Samen met andere Kennemer gemeenten ATAX-TAXI Jaarvergadering Bato In kerk van Parkwijk van Aerdenhout WIELERSPORT UIT HAARLEM E.O. WISSELPRIJS VOOR LEDEN REDDINGS BRIGADE IN HEEMSTEDE KOOP LIEVER ZE ZIJN V erkeer somle g ging in Heemstede Vogelrampenfonds te Haarlem zendt tele gram aan minister De beurs vandaag: Scheveningen in herstel DONDERDAG 28 MAART 1963 PAGINA 3 Brixon kostuums 134.-/225.- Gen. Crenjéstraat 40-44 Burgerlijke Stand Heemskerk Burgerlijke Stand Haarlem 1.2.3.4.5 HAARBOUCLéLOPERS JABOLOPERS, Films Toneel Diversen (ia bar et Tentoonstellingen Beurs van New York HAARLEM, 28 maart Drie maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest eiste de Haarlemse officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, tegen een 19-jarige lood gieter uit Haarlem, die in de nacht van 8 op 9 februari van dit jaar samen met een vriend had ingebroken in een drijfriemenfabriek op het Haarlemse industrieterrein. Zij waren de fabriek binnengekomen door enkele vensters te vernielen. Zij haalden ballpoints, hand schoenen, een meetlat en sigaren weg. Na hun bezoek aan de fabriek braken de jongelui in een veilinghal aan het Spaarne, waar zij nog een party siga ren weghaalden. De loodgieter vertelde, dat hij en zijn vriend al maandenlang geen werk had den gehad, maar daarentegen wel elke avond in een café bier hadden zitten drinken. Daardoor hadden zij een hoge rekening bij de caféhouder staan, die er op stond, dat het geld hem snel zou worden betaald. ,,Er zat toen niets anders meer op, dat wij gingen inbre ken". zei de loodgieter, die ondanks zijn jeugdige leeftijd al een fikse ver oordeling op zijn strafblad had staan. De jongeman liep tevens in een voor waardelijke invrijheidsstelling. ,.Het verblijf in de jeugdgevangenis in Zut- phen heeft niet de minste uitwerking op u gehad", merkte de officier op. De politierechter, mr. J. Vink, veroor deelde de loodgieter conform. Een 22-jarige groentehandelaar uit Heemstede werd veroordeeld tot een geldboete van vijftig gulden en een maand voorwaardelijk, omdat hij in december 's avonds in een aangescho ten bui een motor, die hij ergens in de Haarlemse binnenstad had zien staan, zonder enige aanleiding in het water van de Nieuwe Gracht had gegooid. De man kon met geen mogelijkheid ver klaren waarom hij dat gedaan had. HAARLEM, 28 maart De kinder boerderijen in de Haarlemse Noorder hout en het Heemsteeds wandelbos Groe- nendaal, zullen zaterdag 30 maart, 's- Riorgens om tien uur weer open gaan. Beide kinderboerderijen zijn voortaan weer op zaterdag en zondag 's mor gens van tien tot twaalf uur en 's mid dags van half twee tot vijf uur voor het publiek geopend. HAARLEM, 28 maart Tussen za terdagochtend 10 uur en maandagavond half zeven is er ingebroken in een schil derswerkplaats aan de Schotervlieland- straat. Men is via een kapotte ruit bin nengedrongen. Er worden drie bussen glansverf vermist ter waarde van onge veer 90. (Advertentie) 77 GEBOREN: J. van Kruistuin-Vergo- net, z.: A. M. Rumping-Castricum, z.; J. A. Schuiveling-Wiltenburg, z.; C. C. M. Kater-Hoek, z.; A. Kamerman-Wil- mink, z.; M. L. G. J. W. Janssen-Deljs, d.; S. M. Adreas-Brandes, z.; G. Wes- ter-Strik, z.; W. Heinstra-Binnema, z.; W. van de Wint-Wesseling, z.; C. M. Streep-Mijnhout, d.; M. Seekles-Ver- duijn, z.; R. de Ruiter-Kuiper, d.; J. Gorter-van der Veen, d.; A. M. Bruine- berg-Warmenhoven, z.; J. P. Elzinga- Boon, z.; H. Ribbers-Piest, z.; M. A. Pekel-Groentjes, z.; M. H. Heeremans- Schoorl., d. GETROUWD: W. M. Leuthoeff en G. J. Blokker; A. P. Boeree en S. M. de Lugt. OVERLEDEN: H. Valkeneer, 27 jr. Vr. BEVALLEN van een zoon: 26 maart: A. Tigchelaar-Moed, E. D. J. Mantel- Bos, A. Vjjfhuizen-de Kooker, A. C. M. Schermer-Smale, M. J. Breedijk- Diependaal, J. C. M. Glorie-IJpelaan; 27 maart: D. van Duin-Bakker, E. H. "L de Wid-Herben. Van een dochter: 25 maart: J. L. de Nie-van Diggelen: 26 maart: S. Schol- fens-Anema, A. V. Bemelman-Coenen, A. J. de Jong-Dreijer, G. Bus-Willem- sel 27 maart: W V. Buijtenhuis-Holl- hian. ONDERTROUWD: 27 maart: C. H. Aisema en J. M. van Meurs, I. B. ^zakacs en E. Ponfoort. OVERLEDEN: 24 maart: J. C. Bo- J|rmans-Sparreboom, 71 jr., Mrt. v. «eemskerkstraat; 26 maart: G. Vlug, 9° jr., Mrt. v. Heemskerkstraat, F. «ofenk, 54 jr., Mrt. v. Heemskerk- laajjat' Daalhuizen> 74 jr., Kamper- Ook de officier vond het gedrag van de groentehandelaar onbegrijpelijk. De motor werd voor ruim driehonderd gulden beschadigd. Tot zes weken werd een 25-jarige loswerkman uit Haarlem veroordeeld. Hij had in oktober van het vorige jaar op de hoek van de Brouwersvaart een leren jasje gestolen. ,,Dat is niet waar. Ik vond het jasje op straat liggen". Het jasje bleek daar even te zijn neer gelegd door een chauffeur, die met een arbeider stond te praten op een bouwterrein langs de Brouwersvaart. „Het is dom van me geweest, dat ik met het jasje niet naar de politie ben gegaan. Maar het was zo'n oud jasje...", klonk het uit de mond van de losarbeider. Na enkele dagen had de man het jasje voor een behoorlijk prijsje aan de man weten te brengen. De man was al herhaaldelijk veroor deeld en zit thans in preventieve hech tenis wegens oplichting. De officier van justitie had twee maanden gevan genisstraf geëist. Advertentie) Zitten zeer gemakkelijk door hun ingebouwde steun NIEUWE COLLECTIE Telefoon 15051 Barrevoetestraat 19 bij de Botermarkt HAARLEM, 28 maart Voor de twee de maal achtereen blijkt er een brand je gestookt te zijn op de vuilnisbelt aan de Prins Bernhardlaan, waar het Burgemeester Reinaldapark moet ko men. Dinsdag- en woensdagmiddag moest depolitie'ingrijpen. De politie zoekt nog naar de (vermoedelijk jeug dige) brandstichters. Ethiopië. Keizer Haile Selassie is in Addis Abeba teruggekeerd na een particulier bezoek aan Zwitserland, dat zes dagen heeft geduurd en waar bij zijn zoon, kroonprins Asfa Wossen, hem heeft vergezeld. (UPI) Op het Kennemerplein tussen Prin sen Bolwerk en Staten Bolwerk heeft gisteravond na acht uur een aanrijding plaats gevonden, waarbij de duopassa- giere van een bromfiets een achter wiel van een aanhangwagen over zich heen kreeg. Zij is met enkele rib- fracturen in de Mariastichting opgeno men. De echtgenoot van de vrouw, de bestuurder van de brommer, passeer de een voor hem rijdende wielrjjdster op het moment dat aan zijn linkerzijde een zware vrachtwagen passeerde. De brommer had geen erg in de aanhang wagen. HU week enigszins naar links uit en werd door de aanhangwagen ge raakt, waardoor zijn bromfiets tegen de grond werd geworpen. De man zelf werd niet ernstig ge wond. In de Mariastichting is hvj on derzocht en hij kon daarna naar huis terugkeren. De vrachtauto-acheuffeur een 43-jarige kolenhandelaar en expe diteur uit St.. Oedenrode, merkte aan vankelijk niets van het ongeval en reed door. Door omstanders werd hij op de aanrijding opmerkzaam gemaakt. De wielrjjdster, die door de brommer werd ingehaald, viel eveneens, maar liep slechts enkele schaafwonden op. Omstreeks half vier is gistermiddag op het Prinsen Bolwerk een achtjarig jongetje aangereden. Het kind stak tus sen twee geparkeerd staande auto's plotseling de rijweg over en werd aan gereden door een bestelauto, die be stuurd werd door een 37-jarige chauf feur uit Rotterdam. Het jongetje werd ongeveer vijf meter meegesleurd en moest met een hersenschudding en en kele hoofdwonden in het ziekenhuis St. Joannes de Deo worden opgenomen. Op de Raamvest reden gistermiddag omstreeks kwart voor vier een 11- en een 12-jarig meisje op de fiets. Ver moedelijk hebben ze gestoeid, want op een gegeven moment viel het 12-jarig meisje. Met een lichte hersenschudding werd zij naar het Grote Gasthuis ge bracht, vanwaar ze later naar huis kon worden gebracht. Om 7 uur gisteravond ontstond er een botsing tussen een bromfiets en een per sonenauto op de hoek van de Hertzog straat en de Ben Viljoenstraat. De brom fietser, een 18-jarige scholier uit Haar lem, verleende geen voorrang aan de personenauto, die bestuurd werd door een 32-jarige drogist uit Haarlem. De brommer raakte de linkerachterkant va de auto en de scholier viel. Met een hoofdwond en een zware hersenschud- HAARLEM, 28 maart In de Bilder- dljkzaal van restaurant Brinkmann heeft de bekende reizigster-tekenaar ster mevrouw mr. Lily Eversdjjk Smul ders voor een groot aantal belangstel lenden, meest leden van de Stichting Yoga Nederland afdeling Haarlem, een lezing met lichtbeelden gehouden over India en in het bijzonder over de Yo gi's, de monniken van de religieuze fi losofie Yoga. Zij rekende allereerst af met de Euro pese opvatting, dat Yoga niets anders zou zijn dan een vreemd soort gym nastiek. Yoga is een Hindoe-filosofie, die stamt van de oude Veda's, en die daarmee ongeveer 7000 jaar oud is. Yoga is de leer van het evenwicht, de onthechting en de kalme geest. Yo ga leert, dat de derde van de drie kos mische krachten, de kracht van het evenwicht, het midden, te verkiezen is boven de kracht die de mens terughoudt en traag maakt en de kracht, die de mens door een grote activiteit voort durend aan de aarde bindt. De schep ping is één en ondeelbaar, zegt de Yoga-leer, er bestaan geen verschil len of uitersten. Die zijn door de mens zelf in het leven geroepen, doordat hij zich van zijn naasten distancieerde en zich „ik" noemde. De Yoga-leer spoort degenen die haar volgen aan, ernaar te streven volkomen in anderen op te gaan en anderen te worden. Mevrouw Eversdtjks Smulders, die op haar reizen door India met een groot aantal Yoga-monniken kennis maakte, liet door haar getekende por tretten zien van enkelen van de boei endste figuren onder hen: o.a. een oude Yogi, die algemeen als een „heilige" werd beschouwd, iemand die volgens de Yoga-leer een dergelijke graad van volmaaktheid bereikt had, dat hij dicht bij het ideaal „god" stond; een Yogi, die 136 jaar oud was; enkele vrouwe lijke Yogi's, de z.g. Yogini's. Zij al len waren Swami's, volgelingen van de Yoga-leer, die de gelofte hadden afge legd. Zolang de volgelingen de gelofte nog niet hebben afgelegd worden zij Sadoe's genoemd. Zij vestigen zich op geen plaats langer dan drie dagen en leiden om zich beter op de leer te kunnen concentreren over het algemeen een afgezonderd en ascetisch leven, verscholen in de bossen of de grotten van het Himalayagebergte. HAARLEM, 27 maart De uitsla gen van de gisteren in café-rest. „Vree burg" te Bloemendaal gespeelde wed strijden cadre 38-2 om de Haarlem- Noord-Beker luiden: Pieterse-Dickmann 400-81, Overdljk- Agema 109-350, KarmanBroertjes 300- 237., Dickmann—v.d. Kuyl 350-112, BroertjesPieterse 174-400, Overdljk Doves 232350. ding is hij naar het ziekenhuis St. Jo annes de Deo overgebracht. De beide voertuigen werden licht beschadigd. De politie vraagt eventuele ooggetuigen zich met de Verkeerspolitie in de Lange Wijngaardstraat in verbinding te stel len. Op het Hoetplein, ongeveer ter hoog te van de Lido-bioscoop, is gisteravond rond kwart voor twaalf een 63-jarige dame, die met haar fiets aan de hand op de rijbaan stond, aangereden door een 26-jarige fabrikesarbieder die met zijn auto over het Houtplein kwam aan rijden. De dame is met een bloeduit storting in het linkerbeen naar het Gro te Gasthuis overgebracht. HAARLEM, 27 maart Naar uit een mededeling van de wethouder van on derwijs, de heer D. J. A. Geluk, blijkt, worden opnieuw alle pogingen in het werk gesteld om te komen tot de zo noodzakelijke bouw van gymnastieklo kalen in Haarlem en omgeving. Zoals bericht wordt nu in 's Gravenhage in overweging genomen een serie van tien gymnastieklokalen te bouwen volgens een door de Vereniging van Nederland se Gemeenten ontwikkeld systeem. Uit de mededeling van de wethouder wordt duidelijk, dat de gemeente Haarlem, waarvan enkele ambtenaren aan de voorbereiding van de plannen voor de eerste twee series van gymnastiekloka len in een commissie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten hebben meegewerkt, reeds een jaar geleden po gingen in het werk heeft gesteld ook van deze seriebouw te profiteren. De minister van Volkshuisvesting en We deropbouw heeft beslist; dat die eerste twee series zouden gebouwd worden in gedeelten van het land, waar niet de hoogste spanning op de bouwmarkt heerst. 1 De heer Geluk heeft echter, nu de re sultaten met de bouw van de eerste za len gunstig zijn, onmiddellijk pogingen in het werk gesteld, om ook in Haar lem en omgaving tot de bouw van een serie gymnastieklokalen te komen. Daarbij bleek, dat het ministerie in be ginsel bereid is de bouw van volgende series te bevorderen, met uitsluiting echter van Kennemerland en Zeeuws Vlaanderen, aangezien de spanning op I Advertentie) Mobilofoon service dap en nacht HAARLEM, 28 maart Onder lei ding van de heer A. J. Fortgens hield de gymnastiekvereniging „Bato" haar jaarlijkse ledenvergadering. Tijdens zijn openingswoord herdacht de voorzitter het onlangs overleden ere-lid, de heer C. A. Martin. Uit de verschillende jaar verslagen bleek, dat de vereniging een gezonde basis heeft. Zowel voor de af deling gymnastiek als voor de drum band is het afgelopen jaar succesrijk geweest. Nadat verschillende technische punten waren afgehandeld, werden de jubilaressen gehuldigd, namelijk de da mes Carja v.d. Valk en Marijke Kloos. die beiden twaalf en een half jaar lid zijn van Bato. Tot en met zondag zullen in het Frans Halsmuseum de wandtapijten „Het Offer" (zie onze foto) en „Slag hij Haeck bij Veere" worden geëxposeerd, die in de Haarlemse Werkplaats tot herstel van Antieke Textiel zijn gerestaureerd. Het laatste wandtapijt stamt uit 1603 en is in twee delen geweven. Het maakt deel uit van een serie van zes wandtapijten, die eigendom zijn van de provincie Zeeland. De restauratie van het werk, waarvan de zijde geheel versleten was, heeft geduurd van 1959 tot eind 1962. „Het Offer" is 4.10 meter hoog en 4.90 meter breed en behoort tot een reeks van zes mythologische voorstellingen uit de geschiedenis van Aeneas en Dido, zoals die door Vergilius verteld is. Deze wandtapijten zijn in Antwerpen geweven in het begin van de zeventiende eeuw in de weverijen van Michiel Wauters. Zij zijn gemaakt naar ontwerpen van de Italiaanse schilder Giovanni Francesco Romanelli, wiens naam ook op „Het Offer" vermeld staat. Deze reeks mythologische voorstellingen hing in 1678 in het huis Palsterkamp in Nijmegen, Waar toen werd onderhandeld over de vrede tussen de Republiek der Zeven Provinciën en Frankrijk. Zij zijn sindsdien in het bezit gekomen van de gemeente Nijmegen. „Het Offer" is gerestaureerd tussen 1955 en januari 1963 De restauratie van de hele serie heeft meer dan 10 jaren geduurd. de bouwmarkt in die omgeving zo groot is. Intussen worden nog pogingen aange wend om hier te komen tot de bouw van gymnastieklokalen door inschakeling van het aannemersbedrijf, dat de tien lokalen in Limburg bouwt en dat be reid zou zijn met zijn gehele staf van personeel in Haarlem en omgeving te komen bouwen. Overleg met andere ge meenten in Kennemerland heeft tot re sultaat gehad, dat men gezamenlijk een serie zalen zou kunnen bouwen, indien het ministerie zijn medewerking kan ge ven. De minister heeft echter nog geen beslissing genomen. HAARLEM, 28 maart De Am sterdamse Cantorij zal zondag 31 maart onder leiding van Louis Mol in de kerk van de „Pastoor van Ars" aan het Beatrixplein een uitvoering geven van de Johannes Passie van Heinrich Schütz. De medewerkende so listen zijn de tenor Wiebe Drayer (evangelist), de bas Frans Schouten (Christus) en de tenor Marius Kem- ler (Pilatus). De begeleiding wordt verzorgd door een symphonie-orkest. Na de passage over Christus' dood zal pastoor B. Voets een korte meditatie houden. De passie begint 's avonds om half acht. De toegang is voor iedereen vrij. Bp de uitgang der kerk wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Ook in de parochiekerk van Aerden hout wordt deze Passie door hetzelfde gezelschap ten gehore gebracht en wel op dezelfde dag, 's middags om vier uur. De uitvoering geschiedt in het kader van de oecumenische bewe ging. aanwinsten r.k. leeszaal Aanwinsten voor de boekenweek. In ternationale letterkunde: Arban: Dos- tojevski par lui meme. Asnetu Yana- cuna: Gedichten. (Antilliaanse cahiers). Beal: D. H. Lawrence. Benoot: Gabriël Marcel. A. Bibliographical guide tot Swedisch literature. Birrel: Geschie denis van de Engelse literatuur. Butor: Mobile. Camoëns: Saudades en andere verzen. Dendooven: Paul Claudel. Dut ton: Whiteman. Fraser: Ezna Pound. Gray: Brecht. Greene: Afrikaans dag boek. Gustafson: August Strindberg 1849-1912. Jefferson: Henry James. Ji menez: Nieuw voorjaar; een keuze uit de liefdespoëzie. Kermode: Wallace Ste vens. Kolmar: Das lyrische Werk. Mac- donald: Parodies. Van Marken, Polet: Het warme noorden; bloemlezing uit de moderne Zweedse poëzie. Poëzie: Ge dichten van Guido Gezelle, Nicolas Pi- na, Tony Pina enz. (Antilliaanse ca hiers). MMay Rousseau par lui-même. Richter: Almanach der Gruppe 47. Van Tieghen: Beaumarchais par lui meme. Vanderschaeghe: Stefan Anders. Wize- iius: Swedisch literature, 1959-1960. AdVprtevtiPt Wij leggen U een uitgelezen collectie lopers voor, in alle prijzen en kwaliteiten. BAGDAD De zuiver wollen mach. Smyrna lopers, hoge pool, exclusieve dessins, 57 breed 22.60 - 70 breed 27.55 DESSOLIDE Prima loper voor trap en gang, zeer smaak volle uitvoering 50 br. 18.50, 70 br. 24.50. Prima haargaren. Uitgevoerd in de moderne kleurstellingen 50 br. 11.75, 70 br. 16.50. de nieuwe collectie, 50 br. 3.90, 70 br. 5.3' A AT 11 - HAARLEM - TEL HAARLEM, 28 maart Op het par cours in het „Van der Aart-sportpark" in Haarlem-Noord houdt „de Kampioen" zondag de derde rit van het nederlaag- toernooi met de rennersclub „Kenne merland" uit Beverwijk als tegenstan der. In de twee eerder gehouden ritten met „De Bataaf" (Halfweg) en „Le Champion" (Amsterdam) is de Haar lemse club ongeslagen gebleven. Voor de rit van zondag worden van „De Kampoen" onder meer Gerrit Krabbenbos, Bram Schenk, Ted Blom, Marcel Rutte, Aad Straver, Rinu<-, Ste vens, Eddy Riethoff en Tom de Klerk aan de start verwacht, terwijl van „Ken nemerland" onder andere Jan van Rijn, Jan Serpenti, Dook Dullemans, Gerard Bobeldijk, Sjaak de Goede, Jan van Eg- mond en Peter Slotemaker tot de deel nemers zullen behoren. Er kan dus weer een spannende strijd verwacht worden Op het Boenderparcours laat de Lis- ser Ren- en Toervereniging „De Bollen streek" zaterdagmiddag het clubkam pioenschap lange afstand verrijden. Fa vorieten onder de A- en B-klassers. die 87 kilometer moeten rijden (14 ronden), zijn titelhouder Piet v.d. Reep, Cok Stroombergen, Siem v.d. Ham, Leo v.d. Berg. Hans en Siem van Lierop, Har ry Willemse, Wim Aarts, Ko Oele etc. De start is om half vier. De C-klas- sers starten één minuut later voor een race over 37 kilometer (6 ronden). De wintercompetitie van de Haarlem se Raceclub .Excelsior", die uit vijf ritten bestond, is bij de A-klassers ge wonnen door Buus Schouten. De eindstand luidt: 1. B. Schouten 21 Pnt.; 2. K. Kossen 15 pnt.3. P. de de heer J. F. van Lierop, die voor de laatste maal deel had uitgemaakt van de gemeenteraad van Bennebroek. Als oudste in jaren en als oudste in dienst jaren, lid van de raad van 1919 tot 1963, onafgebroken gedurende 44 jaar dienstbaar in het belang van Benne broek en gedurende 36 jaar als wet houder en 27 jaar als loco-burgemees ter, was de heer Van Lierop in de loop der jaren reeds meerdere malen toe gesproken en gedankt voor de door hem bewezen diensten. Dat was voor de eerste maal, toen h(] de huidige voorzitter als nieuwe burgemeester had geïnstalleerd en de ambtsketen had ongehangen. Vier jaar HEEMSTEDE, 27 maart Het in stellen van een wisselprjjs voor het li< dat in 'n jaar tijds het grootst aanta! I meters zwemt, was een van de belang rijkste mededelingen, die voorzitter E. P. Bakker deed op de ledenvergade ring van de Heemsteedse Reddingsbri gade, gehouden in gebouw Anno Sanc- (o. Het initiatief voor het instellen van deze prjjs is uitbegaan van het be stuurslid, de heer Th. Knynenburg. Meegeteld worden afstanden van pres tatietochten zowel als de baantjes, die tijdens de oefenavonden op woensdag in het Sportfondsenbad worden ge zwommen. Het bestuur nam afscheid van mevr. B. Kuiper-Redeker vele jaren ver dienstelijk bestuurslid, onder meer als secretaresse die om persoonlijke re denen haar functie neerlegde. In haar plaats werd als nieuw bestuurslid ge kozen mej. A. van den Bos. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek een konstant blijven van het aantal le den, dat bijna 80 bedraagt. Als jeugd- instructeur-instructrice werden be noemd de heer J. Krogt en mej. C. van den Bos, die zullen optreden als assistent(e) van hoofdinstructeur D. J. M. Laanbroek. Ten aanzien van het gereed komen van de nieuwe zwemvijvers deelde de voorzitter mee, dat de zwemvijvers in het allergunstigste geval in 1964 in ge bruik genomen kunnen worden. De ver gadering machtigde het bestuur op de op 20 april te houden bondsvergadering van de Koninklijke Nederlandse bond tot het redden van drenkelingen het voorstel van de Zandvoortse reddings brigade te ondersteunen. Dit voorstel betreft het verplicht stellen van een abonnement op het maandorgaan „de Brigade". Een geringe contributiever hoging zal daarvan het gevolg zijn. Het komende zomerseizoen zullen le den van de He. R. B. deelnemen aan de stranddienst van de Zandvoortse red dingsbrigade. Na het afwerken van het huishoudelijk deel van de vergadering toonde de bondsprojiagandist, de heer Joh. M. Schmidt, enige films over het reddingswerk. (Advertentie) CINEMA PALACE: (4e week) West Side Story. 14 jaar Dagelijks 2 en 8 uur. FRANS HALSSome like it hot, str. volw 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Ais twee druppels water, volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: fanze mit mlr in den Morgen, a 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (7e week) De langste dag 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. ROXY, t/m do.: Overrompeling der vuur duivels, 14 jaar 2,30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Lift naar de zon, str. volw. 2.15 en 9.15 uur. Donderdag 28 maart. Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Studio met „Een geboren leuugenaar" van Keith Waterhouse en Willes Hall Regie Peter Oosthoek. In de hoofdrollen: Henk van Ulsen en Nell Koppen. Vrijdag 29 maart. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „Maribel" van Miguel Mihuira. Regie: Luc Lutz. In de hoofdrollen: Sara Heyblom, Nell Knoop en Piet Römer. Donderdag 28 maart. Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit, Filmprogramma „Nicht mehr fliehen'". en „Uitzicht op de hemel". „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 82 uur. Cabaret 911 uur. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 105 uur. ZonJa0s 15 uur Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige Instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur In 't Goede l)ur, Nieuwe Kerkspleln Expositie van Grafiek van Gérard Léonard van den Eerenbeen,d Geopend dageltiks van 10 tot 6 uur en van 8 tot 10 uur. Tot en met 31 maart. Museum ,,'t Huls van Looy" 9 t.m. 31 mrt Expositie Interscholair Jeugdtoemool. Teke ningen, foto's en handwerken. Geopend dag 9-1 uur en 2-5 uur Bovendien ma t.m vr ook van 8-10 uur en zo. 2-5 uur. Vishal: Expositie „Haarlem op zicht" Dagelijks van 1022 uur en zondags van 16 uur t.m. 31 maart. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Expositie kindertekeningen „Tekenen is een wereldtaal". Dagelijks 105 uur. Zo. 25 uur. T/m 31 maart. in e raad tOt crelmro van Bennebroek benoemd. Deze dag is voor de heer Van Lierop een historische dag. Zijn ambtsperiode verdelend in drie gedeelten van 1919 tot 1940, van 1940 tot 1945 en van 1945 tot 1963, zou hij de jaren 1940-1945 dub bel willen rekenen. Toen nam hp de volle verantwoording voor zijn rekening en bleef ongebroken. De belangen van de ingezetenen bleef hij behartigen en durfde de bezetter weerstaan. Daar voor werd hij dan ook koninklijk en kerkelijk onderscheiden. Ofschoon hij nog geen afscheid neemt van een aantal instellingen en organisaties, als kerk meester, bestuurder van het Witte Kruis en lid van het bestuur van de Raiffeisenbank, heeft het gemeentebe stuur van Bennebroek gedacht dat er meer ogenblikken van rust zullen ko men voor de heer Van Lierop en daar om bood hij hem als geschenk en bewijs van waardering een prachtige ruststoel aan. De heer Van Lierop dankte voor dit geschenk en wenste Bennebroek een voortdurende groei en bloei toe. Daarna werci het afscheid van de heer Van Lierop in de „Geleerde Man" feestelijk afgesloten. HEEMSTEDE, 28 maart Per 1 april zal men in Heemstede beginnen aan de werkzaamheden op het kruis punt Herenweg-LANCKHORSTLAAN? Zandvoortselaan o.m. in verband met de aanleg van verkeerslichten, die daar over enkele maanden in werking zullen komen. De werkzaamheden zul len waarschijnlijk acht a negen maan den in beslag nemen. In verband daarmee zal het verkeer in de omgeving van het kruispunt in andere banen worden geleid. Het ver keer Oost-West zal de volgende route- krtjgen: Heemstedse Dreef, Pieter Aertszlaan, Adriaan Pauwlaan, Laan van Rozenburg. Het verkeer West-Oost zal geregeld worden via Zandvoorter Allee, Laan van Rozenburg, Adriaan Pauwlaan en Pieter Aerszlaan. Het verkeer Noord-Zuid en Zuid-Noord zal gebruik kénnen blijven maken van de Herenweg. Automobilisten zullen ech ter rekening moeten houden met een inhaalverbod op deze weg van de Koe- diefslaan tot aan de Afriaan Pauwlaan. Het plaatselijk verkeer zal van de Zandvoortselaan en de Lanckhorstlaan gebruik kunnen blijven maken. Beide lanen zullen echter niet tot aan het kruispunt bereden kunnen worden, zo dat de weggebruiker vóórdat hij het kruispunt nadert links- of rechtsaf zal moeten slaan. Natuurlijk zullen de bor den, die langs de weg geplaatst zullen worden in verband met de wegomleg- ging, de weggebruikers zoveel moge lijk de juiste weg helpen vinden. Ook de verkeersregelaar op het kruispunt Herenweg Lanckhorstlaan krijgt een andere standplaats en zal de komende weken het verkeer op het kruispunt Herenweg, Adriaan Pauwlaan en Laan van Rozenburg regelen. Jong 14 pnt.; 4. H. van Steyn 4 pnt.; 5. T. Martens 2 pnt. Leen Kreuger was in deze wintercom petitie onbetwist de beste B-klasser. De eindstand in deze categorie is: 1. L. Kreuger 25 pnt.; 2. K. Bijdemast 14 pnt.; 3. G. Bruin 13 pnt.; 4. D. Schouten 11 pnt.; 5. H. Philips 9 pnt.; 6. G. Keyzer 2 pnt.; 7. J. van Berkel 1 pnt. Eindstand C-kiasse: 1. J. Molenaar 22 pnt.; 2. R. Philips 10 pnt.; 3. R. van Berkel 5 pnt. Eindstad jeugdklas- se: 1. J. Westerveld 13 pnt.; 2. C. Kie kens 9 pnt.; 3. J. van Schoor 6 pnt.; 4. J. Brouwer 4 pnt.; 5. De Boo 3 pnt.; 6. G. de Munck, 2 pnt. HAARLEM, 27 maart Het bestuur van de Stichting Vogelrampenfonds Haarlem en Omstreken heeft in een te legram aan de minister van landbouw en visserij, mr. V. Marynen, met klem geprotesteerd tegen de per 1 april voor genomen afschieting van kraaien en kraaiachtigen en verzocht, indien het nodig is dat de kraaienstand wordt te ruggebracht, dit te doen door het ver nietigen van de eieren. AMSTERDAM, 28 maart. Na de sensationele koersdaling van gisteren (265 punten) was de lucht boven Sche- veningen ter beurze vandaag een heel stuk opgeklaard. Er werd in open hoek gehandeld, waarbij in het eerste deel van de beurstijd koersen van 755-765 voor de oude aandelen tot stand kwa men. Vergeleken bij de koers van gis teren ad 650 betekent dit dus een her stel van 110 punten. Elders op de markt was de stemming aan de vaste kant. Vooral Unilever deed lips in koers voorbijgestreefd. Aandelen het weer goed. Dit fonds is thans Phi- Kon. Petroleum stelden met een goed leur, want de koers bleef bijna een prijshoudende stemming enigszins te- gulden onder het Amerikaanse niveau van gisteren. AKU maakte met een stijging van 5 pnt. het verlies van giste ren weer goed. De handel was over het algemeen stil. De scheepvaartafdeling was licht verdeeld, en ook de cultures trokken niet geheel één lijn. De staats- fondsenmarkt was stil en ongeveer prijs houdend. 4i/2 Ned. 1960 41/4 Ned. 1961 41/4 Ned. 1963 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.V.A A.K.U Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Unilever Wilton-Fijenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijr Java Ch. PL. K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij K.P.M. Stoomv. Mij Nederl v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unle Interunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 I 2',2 Amsterdam '56 II 2'/2 Amsterdam '56 ID 2',2 Amsterdam '59 2% Rotterdam '57 Alb. Heyn Kl. obi vong Slot 102 100/» 98H 98rt 107A 360 11834 141 436 191%' 762 138.20 4131/2 915 258 516 331 474 152 152 278% 420% 775 170.10 116 148 54.50 144% 136 13914 114% 240% 131 133% 194 212ex 507 127.50 141% 122 87% 90% 90% 973,4 88 129% jpenu 28/3 931/4 118% 14034 440 153.20 153.80 170.20 115% 144% 133% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater Unilever U.S Str 26/3 44% 30% 92% 73% 64% 72 14% 34"/2 59% 36% 47% 38% 29% 56% 63% 23% 42% 45% 27/3 45% 30% 92% 73% 65 73 15 34% 60% 37% 47% 38% 30% 57 63% 22% 42% 46% Summing: goed prijsh

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3