In de Goede Week een Encycliek Toch nog bloemen op Keukenhof Nieuw schema over OPENBARING aanzienlijk korter BRIL 44 KEUKENHOF geopend met hoorngeschal Van winter naar lente Vierde tyfus- sterfgeval Zware daders roof in In Haarlemse gevangenis op idee gekomen eisen tegen schilderijen- Aerdenhout EISEN IN DE BAARNSE MOORDZAAK Oefening Nota Bene": tachtig kilometer sjouwen in de nacht Stafofficieren hernieuwen kennis van Vliegtuigen schepen en vrachtauto's soldatenleven in actie H H N DE PERMANENTE MEUBELSHOW f f FAAM -<£e CONCILIE-COÖRDINATIE Het weer- Krokussen nog nauwelijks in bloei Innsbruck gelast internationale skiwedstrijden af Bijstandswet komt 2 april in Kamer Ook zusje van overleden kind ernstig ziek J. HEINING tó' MORRIS "êeforeijou êmj! Enkele buien op alle brillen BANKSTELLEN Van duivenboden Verwaarlozing Tilburg m cljmisfers Vonnissen 11 april 6 0 0 service STUURMAJj COHEN VRIJDAG 29 MAART 1963 VATICAANSTAD, 29 maart (KNP) De Paus zou voor nemens zijn nog vóór Pasen een encycliek uit te geven. Volgens het persbureau AFP zou de be tekenis van deze encycliek die Van Mater et Magistra nog over treffen. UPI meldt, dat deze encycliek in de Goede Week kan worden Verwacht. Zegslieden ten Vaticane menen dat de Paus hierin waar schijnlijk opnieuw een vredes oproep zal doen. FALCON CAMELJASSEN 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 50 KORTING 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 Demonstratie Landaard dessin. £4 a.w ft ft eel grote stalenboeken thuis BAKKER'S BEHANG Geheimzinnigheid Nasi (Zie vervolg op pagina S) BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 B|jltantoor Beverwijk Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Wrectie: W. C. H. Leijdeckers en Mr, W A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severin. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter hoogte. Omroepers 16 cents oer m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder oogave van redenen te weiqeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, t 2.65 per maant. 1 '9C oe> «wartaal Voor klachten over de bezorging 's avonds tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. (Advertentie) Carage Schulpweg 4-6 Aerdenhout Telef. 42830 (DOLSE -'-tV V ■- - (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 29 maart De Conciliaire Coördinatie-commissie zette te Rome in de woning van de kardinaal-staatsse cretaris ten Vaticane haar werkzaam heden voort. Zy nfaakte haar bespre kingen af over de schemata, die de bestuurstaak der bisschoppen in de dio cesen tot onderwerp hebben, de orden en religieuzen, de Oosterse kerken en tenslotte de Goddelijke Openbaring. Van het schema over het bisschop pelijk bestuur werd het godsdienston derricht aan de gelovigen behandeld, de werkwijze, de te gebruiken boeken en verder alles wat organisatorisch bij het catechistische onderwerp ter sprake komt. Het schema over het religieuze leven, bij welks bespreking iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiniiiiiiiiiiiiiimii (Advertentie) BARtËuOrIsSTR™ HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige wind, aanvankelijk tussen zuid en west, later veranderlijk. Ongeveer dezelfde temperaturen. ZATERDAG: Zon: 6.22-19.08. Maan: 9.28-0.35. (Advertentie) Alleen bij voor iedereen Let op: de zaak met 2 etalages JANSSTRAAT 44 (Advertentie) SPAARNE 11 (tegenover Damstraat) Telefoon 13608 exposeert de gehele keurcollectie ARTIFORT EN LEOLUX Complete Interieurverzorging Ged. Oude Gracht 108-110 Tel. 16657 - 17165 Kruisstraat 22 Tel, 17209 de commissiepresident kardinaal Valeri en pater J. Rousseau OMI, de secretaris, aanwezig waren, ging over het religieuze leven in gemeen schappen met de geloften, gemeen schappen zonder geloften en tenslotte in de hedendaagse seculiere institu ten. De ontwerp-constitutie over de Oosterse kerk zet de bijzondere kwes ties der afzonderlijke Oosterse geüni eerde kerken uiteen, hun leiding, de sacramenten en de betrekkingen met de orthodoxe kerken. De voorzitter dezer commissie, de kardinaal-staatssecretaris, is tevens de president van de Coördinatie-commissie en was als het ware in dubbele functie ter vergadering aanwezig. Van de Oos terse kerkeneommissie woonden voorts de besprekingen bij de secretaris, de Basilianer pater Athanasius Welykyj en pater C. Pojol SJ. Verder besprak de Coördinatie-com missie de ontwerp-constitutie over de Goddelijke Openbaring, het nieuwe sche ma, dat als opvolger van het ontwerp „de bronnen der Openbaring" opgesteld werd door een gemengde commissie uit de theologische commissie en die voor de eenheid der christenen. Kardinaal Ot- taviani, de voorzitter der theologische commissie, en haar secretaris pater S. Tromp SJ waren ter vergadering aan wezig. Omdat de president van de een heidscommissie, kardinaal Bea, en de secretaris mgr. Willebrands momenteel in de Verenigde Staten vertoeven, ver tegenwoordigde mgr. G. Arrighi de een heidscommissie. Het nieuwe schema, dat aanmerke lijk korter is dan het vorige, omvat een inleiding en vijf hoofdstukken wel ke respectievelijk gaan over de open baring van Gods Woord, de inspiratie en uitleg, het Oude Testament, het Nieuwe Testament, en de Heilige Schrift in de Kerk. De Concilie-berichtendienst tekent ter verduidelijking bp zulke massa's van op één dag verzet werk aan, dat het niet de taak van de Coördinatie commissie is om de leerstellige in houd van al deze ontwerpen te be oordelen, maar om na te gaan of de verschillende Concilie-commissies zich hebben gehouden aan de alge mene richtlijnen, die de Coördinatie commissie in januari uitvaardigde. Men herinnert zich, dat deze richt lijnen voortgekomen zijn uit de duide lijk naar voren tredende visie en be doeling van de Paus en de Concilieva ders, aie het He Vaticanum in de eerste plaats als een pastoraal en oecume nisch Concilie wilden. Het aantal in verschillende voorafgaande jaren uitge brachte ontwerpen door de toenmalige voorbereidende studiecommissies, bleek niet alleen te wijdlopig maar ook te veel uiteenlopend. Zo werd aan het ein de van de eerste Conciliezitting prak tisch door de Paus besloten om de zeventig voorliggende ontwerpen van constituties en decreten door inkorting en logisch-theologische samenvoeging terug te brengen tot twintig. Men kan dit een materiële maatregel noemen. Een inhoudelijke tendentie was om een hechtere eenheid te brengen ir de kring der voorstellen door een bewuste af stemming op het eigenlijke doel van het Concilie, het pastorale dus en in een aspect daarvan het oecumenische. Een derde aanwijzing tenslotte, maar een waarmee de Coördinatie-commissie volgens de Concilie-informatiedienst zich niet „in bevelsverhouding" mee zou bemoeien, is de duidelijk op het Concilie gebleken richting naar een gro tere openheid in het theologisch den ken, een sterkere critïsche en tegelijk dynamische instelling, die even orthodox als de andere stromingen het aanvaardt, dat sommige denkvormen en instellin gen verouderd kunnen zijn en dat ver worvenheden van het hedendaagse zoe ken mee moeten kunnen dingen naar een plaats in het blijvende erfgoed der Kerk. De enige bloemen, althans in de openlucht, op de Keukenhof waren gisteren inderhaast langs de paden opgesteld als entourage voor de officiële opening van dit toekomstige bloemenparadijs. Van de bloembollen waren namelijk nog slechts de topjes boven de grond. De opening werd verricht door de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, links met daarnaast zijn dochter, voorts een slippendraagster van Jacoba van Beieren, de gravin zelf, mevrouw Marijnen en de voorzitter van de Keukenhof, mr. Th. H. J. M. de Graaf, burge meester van Lisse. (Van een verslaggever) LISSE, 29 maart Met het blazen op een antieke jachthoorn heeft minis ter Marljneir gistermiddag de veertien de Keukenhoftentoonstelling geopend. Tegelijk met het hoorngeschal maakte een met sneeuwman opgetuigd winter- tafereel dat in het theehuis stond opge steld plaats voor een kleine bloemen tuin van krokussen, hyacinten en tul pen, met in het midden Jacoba van Bei eren. Zy benoemde minister Marijnen tot ridder van haar hof en speldde hem de gouden eretekenen van de Keuken hof op. Voor zpn echtgenote had Jacoba van Beieren een boeket eerste lenteboden uit haar, tengevolge van de afgelopen koude, nog weinig fleurige tuin mee gebracht. GENèVE, 29 maart (DPA) In het ziekenhuis van de Zwitserse plaats Brieg is de 33-jarige Amandus Zen- zuenen, die in Zermatt in een hotel gewerkt heeft, overleden. Hn is de der de tyfuspatiënt die in Zwitserland is overleden. In totaal zUn nu vier men sen aan de ziekte bezweken. In Enge land stierf kort geleden een tekenaar bij de marine die ook in Zermatt is geweest. INNSBRUCK (UPI) Gemeente lijke gezagdragers van de Oosten rijkse wintersportplaats Innsbruck hebben de internationale skiwedstrij den die het aanstaande weekeind zouden plaatsvinden, afgelast, om een verdere verspreiding van de ty- fus-epidemie in Europa tegen te gaan. Ongeveer 130 bekende skieërs uit 12 landen zouden aan de wedstrijden deel nemen. De organisatoren van de wedstrijden schatten de schade die zij door de af gelasting zullen onvervinden op onge veer 100.000 Oostenrijkse Schilling. Veel van de skieërs waren al in Innsbruck aangekomen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 29 maart De Alge mene Bijstandswet, die t.z.t. de ver ouderde Armenwet zal vervangen komt dinsdag 2 april in behandeling in de Tweede Kamer. Voorafgaande aan het openingswoord van minister Marijnen sprak de voor zitter van het bestuur van Keukenhof, mr. Th. H. J. M. de Graaf. Hü me moreerde hoe de barre winter de bol- lenkwekers en tuinarchitecten parten gespeeld heeft. „De krokussen staan nu nog nau welijks in bloei. Maar als de lente door zet schiet alles met vaart de grond uit. En in nog grotere vaart zullen dan weer velen, uit binnen- en buiten land, de vermaarde bloemententoon stelling komen zien. Ook de eerste we ken van de tentoonstelling zullen vol gens de heer De Graaf de bezoekers de poorten stellig niet teleurgesteld achter zich laten: in de kassen van de Keukenhof staat een keur van bloemen in bloei. Minister Marijnen rekende het zich tot een grote eer dat hij na dertien illustere voorgangers de openingscere monie van de veertiende tentoonstel ling mocht verrichten. Hp prees het creatieve en recreatieve element in de hedendaagse bloembollencultuur en hp sprak de hoop uit dat de plaats van de Nederlandse bloembollencultuur in de EEG zou worden verstevigd. Onder leiding van Jacoba van Beie ren maakte het gezelschap, waaronder de voorzitter van de Tweede Kamer mr. F. J. van Thiel tenslotte een korte wan deling door de hof. (Van een verslaggever) HAARLEM. 29 maart. Geen op windingen tijdens het proces tegen de drie Duitsers die in juli van het vorig jaar in Aerdenhout o.a. een kostbaar zelfportret van Rembrandt hebben ge stolen. De Haarlemse rechtbank be perkte zich gistermiddag nadrukkelijk tot de diefstal met braak, in de Aer- denhoutse villa van jhr. mr. J. H. Lou don gepleegd in de nacht van 27 op 28 juli. Alleen de eis van de officier, mr. J. J. Bredius, was indrukwekkend hoog: zeven jaar met aftrek tegen de 31-jarige Sigmar G., die toegaf de in braak gepleegd te hebben; zeven jaar zonder aftrek tegen Herbert S. die ie dere medeplichtigheid ontkende, en drie jaar met aftrek tegen de 35-jari- ge vertegenwoordiger Horst N., die slechts als chauffeur zou zijn opgetre den. Een toevallige ontmoeting in een Akens café had tot de tocht geleid, vertelde de vertegenwoordiger met radde tong. Men was naar Zandvoort gereden en 's nachts langs Aerdenhout gekomen. Daar had Sigmar hem ge vraagd te stoppen. Deze stapte samen met Herbert uit. Hij was in de auto gaan slapen. Later had Herbert hem gewekt. Hij was achteruit naar de op rijlaan van de villa gereden, waar iets was ingeladen. Via Den Haag waren zij naar Eindhoven gegaan, waar Sig mar per trein verder reisde. De beide anderen waren doorgegaan naar Vaals, waar zij de schilderijen hadden ver borgen. Sigmar hield zich in grote lijnen ook aan dit verhaal. In Aerdenhout was hij samen met Herbert S. uit de auto gestapt en naar de oprijlaan gelopen. Herbert was tegen een boom gaan zit ten en in slaap gevallen, terwijl hij zelf naar de villa gegaan was. Ver dachte Herbert hield ook ter terecht zitting vol, dat hij niet geweten heeft dat zijn kroegkennis ging inbreken. Hoogstens zou hij hebben gedacht, dat deze de omgeving eens wilde verken nen. Tijdens een vroegere gevangenis straf, uitgezeten in de Haarlemse strafgevangenis, had hij gehoord van de rijke mogelijkheden van Aerden hout. De president, mr. H. J. Ferwerda, geloofde Sigmar niet erg en hield hem zijn vroegere verklaringen te genover de politie voor, waarin hij toegaf samen met Herbert in de vil la te zijn geweest. Hij had onmid dellijk zijn antwoord klaar: men zou hem hebben gesuggereerd, dat Her- bert de expeditie verraden had en aangezien hij al in Aken, zowel als in Interlaken, waar hij gearres teerd was, zich verraden had gewe ten, had hij toen gedacht dat Her- bert hem inderdaad had verraden. Daarom had hij hem erbij betrok ken. Pas toen hij later in het Haar lemse Huis van Bewaring de juiste toedracht van de zaak had gehoord, had hij alles herroepen en alle schuld op zich genomen. Maar uit de getuigenverklaringen van de butler en van de Bioemendaal- se politie blijkt, aldus de president, „dat één man onmogelijk alleen de zware Rembrandt van de wand heeft kunnen nemen". Verdachte lachte er om en merkte op, dat een oude man van tachtig dat nog wel zou kunnen. Hij stelde voor de proef op de som te nemen, door ter plaatse een demon- stratie te geven. De rechtbank ging er niet op in. Herbert S. ontkende dus alle schuld. Hij was alleen maar ingegaan op een vriendelijke uitnodiging van zijn vriend om samen een vrolijke dag in Amster dam door te brengen. In Zandvoort had hij wat gezwommen en gewandeld en 's nachts in Aerdenhout was hij al leen maar uit de auto estapt om een paar kaarten te posten. De officier was echter minder van zijn onschuld overtuigd en achtte zijn mede-daderschap bewezen. Wel wilde hij in deze drie gevallen in aanmer king nemen, dat de schilderijen mede dank zij deze drie verdachten onbe schadigd terug gekomen zijn, maar daar staat tegenover dat hij het hoogst laakbaar vond, dat Duitsers in troepen naar Nederland komen om kostbare cultuurgoederen te roven. Daarom eis te hij zeer zware straffen. Het maxi mum voor deze misdrijven is negen jaar. Mr. J. Jansonius jr, die Sigmar G. verdedigde, bepleitte clementie voor zijn cliënt, die hij een slachtoffer noemde van het na-oorlogse Duitsland. Hij is uit de oostzone gevlucht en in Aken in een verkeerd milieu terecht gekomen. Naar het oordeel van de raadsman waren de trouw en de vriendschap van zijn cliënt dingen die toch nog wel hoop gaven. Ook mr. H. Jonker, verdediger van de vertegen woordiger, vroeg clementie omdat zijn cliënt de enige van het drietal is die echt werkt en slechts toevallig in deze affaire verzeild is geraakt. De beide andere verdachten staan als beroeps inbrekers bekend. Het aandeel Van Herbert S. achtte diens verdediger mr. J. Jansonius jr., in tegenstelling tot de officier, al lerminst bewezen. „De politiehond heeft Sigmar G. en niet mijn cliënt als de dader aangewezen en in zijn verhaal is niets dat tegen hem pleit. Misschien is het niet geloofwaardig, maar te bewijzen valt er weinig Hij merkte op, dat de officier exor bitant hoge eisen had gesteld en ge loofde, dat deze ten onrechte geïn spireerd waren door de landaard van de verdachten. Een dergelijk motiet achtte hij, hoe begrijpelijk overigens ook, allerminst billijk. Uitspraak 11 april. (Advertentie) jnet Anegang - Haarlem - tel. 10401 UTRECHT, 29 maart. De officier van justitie bij de rechtbank heeft gis teravond, na een twee uur durend re quisitoir, op de vierde zittingsdag van de Baarnse moord-zaak de volgende straffen geëist: twaalf jaar gevange nis met aftrek van het voorarrest en onvoorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering tegen Boudewijn H. en Henny W., zeven jaar met aftrek tegen het jongste lid van het drieman schap, Ewout H. De president van de Utrechtse straf kamer, mr. J.Gijsman, heeft vanmor gen na het pleidooi in de zaak tegen Henny W. bepaald, dat de vonnissen in de Baarnse moordzaak zullen wor den gewezen donderdag 11 april, 's ochtends om elf unr. (Voor het verslag van de vierde zit tingsdag zie pagina 5). (Advertentie) H TILBURG, 29 maart Uit sectie, verricht door dr. J. Zeldenrust, is ko men vast te staan, dat de acht maanden oude baby, die dinsdag onder verdach te omstandigheden dood in bed werd aangetroffen, is overleden door uitput ting en vervuiling. De negentienjarige moeder blijft in gesloten en zou vandaag voor de offi cier van justitie in Breda worden voor geleid. Ook tegen haar man is proces verbaal opgemaakt. Het tweelingzusje van de overleden baby wordt thans verpleegd in het St. Elizabethziekenhuis. Hoewel haar toe stand zorgwekkend is hopen de dokto ren haar in leven te kunnen houden. Het oudste kind, een jongetje van ander half jaar, heeft betrekkelijk weinig ge leden van de verwaarlozing. U geeft maar een telefoontje. Of kóm uitzoeken: rollen op zicht mee om thuis aan de wand te beoordelen. Keus: 600 des sins uit 5 landen in voorraad. Behangbar: 100 reuzenstalen. Advies: alleen vakmensen. Hulp: machinaal afranden en draagbare plaktafel kant en klaar. Gen. Cronjéstraat 135 - Haarlem Telefoon (02500) 55432 (Advertentie) Zilmeta Zilduro Zilvium Juweliers HOUTPLEIN 15 Horlogers (Van onze speciale verslaggever) et begon in groene drietonners. Enkele van deze vertrouwde mi litaire voertuigen brachten in strak tempo zeventig officieren naar luchtbases. Van twee vliegvelden stegen daarna Fokker Friendships op. om twee groepen naar hun bestemming te brengen. De derde groep behoefde niet door de lucht te worden vervoerd. De plaats van samenkomst was streng geheim gehouden. Niemand wist dat het de vliegbasis Woensdrecht was. De zeilen van de drietonners waren dicht- geregen. De ramen in de vliegtuigen waren dichtgeplakt. De deelnemers aan de oefening Nota Bene gisten. Welk vliegveld is dit? Twente, Gilze-Rijen, een vliegveld in de Peel? Niemand vvisl het. Bittere ernst. Een belangrijke oefe ning. Doel van de oefening, die een belang rijk deel van deze week in beslag nam. was officieren die in de nationale sec tor een staffunctie vervullen, het leven van de soldaat te velde weer eens aan den ljjve te doen ervaren en hen te plaatsen voor zware opgaven, licha melijk maar ook geestelijk. De Ne derlandse territoriale bevelhebber, lui tenant-generaal J. P. F. Agasi, leidde de oefening. De Koninklijke Landmacht heeft ln de afgelopen jaren verschillende har dingsoefeningen voor bureau-officieren gehouden. Namen als „Loop Door" en „Paradox" zijn bekend geworden als zware lichamelijke testen, waaraan de officieren zich vrijwillig onderwierpen. Nu dan waren officieren van de terri toriale troepen in de gelegenheid zich zelf en anderen te bewijzen tot welke prestaties zij nog in staat zijn. De deel nemers waren gemiddeld ruim veertig jaar oud. De jongste deelnemer was een vaandrig van 21 jaar. de oudste een kolonel van 52. Een nieuw element in deze oefening was de psychologische aanpak. Over psychologische oorlogsvoering wordt veel gesproken en geschreven in mili taire Kringen. De grote vraag is: hoe ver kunnen we gaan bij de training van onze mensen? „We zijn er nog niet uit", zo merkte generaal Agasi aan het eind van de oefening. „Deze oefe ning was een soort testcase. We moeten hiermee verder gaan." Overste W. Boumans, die ook „Loop Door" en „Paradox organiseerde, overste J. Smits en hun medewerkers hadden de oefening geraffineerd en vol fantasie opgezet. Nog nooit tevoren wa ren vliegtuigen en schepen ingeschakeld bfj dergelijke afmattingsproeven. Voer en vaartuigen speelden nu een belang rijke rol. Maar waar het ging om de harding en afmatting van deelnemers, was de roi van de voeten der deelne mers veel belangrijker. et begin. Geronk van motoren. De grootste geheimzinnigheid om geeft het doei van de tocht. Van het betrokken vliegveld worden de deelnemers op de eerste dag in dichte wagens naar een bunker bij Goes gebracht. De deelnemers en wij mochten ons tot de deelnemers reke nen wisten nog niets omtrent de verdere gang van zaken. De briefing in het hart van deze voormalige artilleriebunker maakt veel duidelijk: „U bent vanaf Noord- Frankrilk ingevlogen naar het front gebied. Nederland is voor een groot ieel nog bezet. De geallieerden heb ben Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland bevrijd en het zuidelijke deel van Brabant en Limburg. U heeft de belangrijke taak een aantal gijzelaars, die in Noord- Brabant gevangen zitten, te bevrij den." De ploeg officieren wordt ver volgens in groepen van vijf man ver deeld. asi goreng eten in een bunker. De meesten laten het zich goed sma ken. Het zal voorlopig het laat ste zijn wat zh krijgen. De stem ming is uitstekend. Oude vrienden pra ten nog wat met elkaar. Dan naar bui ten. Daar staan weer drietonners klaar, ledereen krijgt een zwemvest. In de auto naar Colijnsplaat rijden is een kwestie van een half uur. Daar ligt de Kortgene 3 klaar, een kleine mos selschuit. ln het ruim vindt het grootste deel van de groep een schamele zit- of staanplaats. De schuit stampt en rolt. Plenzen water slaan over het dek en door het gat van het luik in het ruim. Meerderen gaan aan dek. Hun magen kwamen in opstand. De tocht duurt vijf kwartier. Verschil lende deelnemers zien grauw van ellen de als zij aan land gaan op de steigers van Wester Schouwen. We beginnen te lopen. Wij zijn ingedeeld bij de groep van Leen Walboom (42) uit Den Haag. Hij is wat Karl May een ervaren trap per zou noemen. Oud-K.N.I.L.-man, veel jaren Indische ervaring, in Korea ge weest. Twee van de drie anderen zijn ook oud-K. N.l.L. -officieren, majoor Rien de Boer en majoor Jack Holman. De vierde man is de majoor-arts W. Newsum, die later met klachten over zijn achillespezen zal uitvallen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1