Beroep op stichting Evangelie-Industrie tot samenwerking Prinses Beatrix met vertraging vertrokken KVP-commissie voor Limburgs ontwikkeling Alliance - dames boeken goed resultaat in twee bekerwedstrijden H.O.C. verspeelt kans op promotie in eerste klas JAN RASCH de snelste in derde nederlaagrit REDE VAN MGR. G. DE VET OVER BEDRIJFSAPOSTOLAAT BESTUURLIJKE IJMOND-INDELING BESLIST? ^GFM. VLL5EN F. DOHMEN: MIJNWERKERS WILLEN ZEKERHEID HEBBEN HVS houdt geslaagd toernooi DE DIAMANTEN KONING „yan het bedrijf geen kerk maken Voorzitter mr. Aalberse deelt mee Lips behaalde weer overwinning Nederlandse kunst in Antwerpen Duinwijck en Haarlem wonnen in dubtoernooi MMitiaiir drank te veel „Het Witte Paard Hockey in Haarlem en omgeving SchktvereinLginig „De Vrijheid" wint competitie BASKETBALL-COMPETITIE WIELRENNEN IN HAARLEM Volleybal in Haarlem Jan Fransen snelste van „De Bataaf" Buus Schouten w'init hairicï cap wedstrijd Eindstand cadre 38/2 door MAANDAG 1 APRIL 1963 PAGINA LENTESIHOW KÖSTBR MÖDEFLITSEN VAN V D GENIALE FRANSE INGENIEURS A tletiek Goede indoorpresitaties Haariemise atleten Francis Ourbridge VLAANDEREN VLISSINGEN, 30 maart De bis schop van Breda, mgr G. de Vet, heeft gisteravond in een rede over het be- drijfsapostolaat de hoop uitgesproken dat ook in het zuiden van ons land de andere kerken meer intensief dan tot nu toe zullen gaan deelnemen aan de bezinning op de vormgeving van het christendom in het bedrijf. „Juist op dit terrein ligt zo'n breed veld van oecumenische samenwerking dat we dit moeten benutten. Misschien kunnen en moeten wij juist op dit terrein elkaar het meest effectief helpen. Ik zou een dringend beroep willen doen op de stichting Evangelie-Industrie, ook al zijn alle aspeeten van de proble matiek nog niet in alle consequenties doordacht. Ongewild heeft ons werk vele vragen en verwachtingen opgeroe pen bjj onze niet-kathoUeke mede christenen die er naar uitzien dat ook hun kerken zich aan deze taak effec tiever zullen wijden." De Bredase bisschop sprak voor een fehoor van burgerlijke autoriteiten, atholieke en protestantse zielzorgers SCHIPHOL, 1 april Het vertrek van prinses Beatrix naar Tokio heeft vanochtend onverwacht vertraging op gelopen, omdat een generator van het KLM-vliegtuig waarin zij de reis over de pool moest maken uitviel. De sto ring deed zich pas voor, toen de prin ses reeds op Schiphol was gearriveerd. Het vliegtuig zou oorspronkelijk om 00.55 uur vertrokken zijn. Terwfll KLM-teehnici in een der han gars ijlings begonnen aan de reparatie, aie naar men verwachtte ruim 2 uur in beslag zou nemen, wachtte de prin- geduldig in de ICA-hal. •es gcduTdig in de ontvangstkamer van Koningin Juliana, prins Bemhard en prinses Marijke, die de kroonprinses naar Schiphol wegbrachten, hadden daarvoor echter geen tijd. Vijf minuten na de aankomst van de hofauto na men zfl hartelijk afscheid van prinses Beatrix en 9tapten weer in. Nagewuifd door de alleen achterblijvende kroon prinses reden zij terug naar paleis Soest- dijk. ,,,Dit is heel vervelend", sprak de heer A. van der Paauw, hoofd vesti ging Nederland der KLM. ,,Het is een generator die de stroom opwekt voor een der motoren van de dc-8. Vanoch tend vroeg was alles nog in orde. Nu wordt er zo snel mogelijk een andere generator in gezet." Geruime tijd onderhield de prinses zich in de ontvangstkamer met de am bassadeurs van Japan, de V.S. en Ca nada, die haar uitgeleide kwamen doen. Naar bekend zal prinses Beatrix aan deze drie landen een bezoek gaan brengen. Het is het vervolg van haar «emi-officiële reis naar een aantal Aziatische landen die zij in november wegens het overlijden van koningin Wilhelmina In Hongkong moest afbre ken. Op haar reis, die bijna de hele maand april in beslag zal nemen, wordt de prinses vergezeld door mevr. de baronesse Sweers de Landas Wy- borgh, dame du palais honoraire, haar particulier secretaresse, mej. M. C. C. Wijnen, en luitenant-ter-zee eerste klas- ge G. Pauli, adjudant van prins Bem hard. Namens de regering reist de ge volmachtigd minister C. J. van Schelle van het ministerie van Buitenlandse Zaken mee. Als altijd houdt tijdens de gehele reis hoofdcommissaris C. Sesmk hoofd van de veiligheidsdienst van het koninklijk huis, een oogje in het zeil. Als verzorgster van de prinses gaat mej. M. Stuit mee. Prinses Beatrix is om kwart voor twaalf vertrokken. De storing aan de generator van een der motoren kon door een voorspoedige reparatie wor den verholpen. De prinses werd uitge wuifd door talrijke belangstellenden. HAARLEM, 1 april In restaurant Boekenroode In Heemstede werd, de halfjaarlijkse show van de firma Kos ter gehouden, waarop ditmaal, naast de boutlque-mode ook modellen van eigen ontwerper te zien waren. Manda rijn en bruin-beige waren de kleuren die voortdurend terugkwamen in de mantels, pakjes en japonnen. In deze zacht oranje tint, gereserveerd voor donkere types, zagen wij o.a. een pak je met "geschulpte rand dat tot de mooiste van de collectie behoorde. En er vielen veel pakjes en complets te bewonderen. Zij waren gemaakt van dunne wollen stof of geborduurd lin nen. De modellen waren eenvoudig en. vooral die in de grote maten, uiterst gedistingeerd. Voor het voorjaar zagen wij een pak je van zwart-geel geruite matting. Het nad een tot ver over de heupen val lend jasje geïnspireerd op Yves Saint Laurent, een smal platstuk op de rug en tot de elleboog reikende mouwen met manchetten. De hoogzomer-deux pièces daarentegen bestonden uit een kort bole- ro-achtig jasje en nauwe, slankmaken- de japonnen. Voor deze jurkjes was zuiver zijde gekozen en zij waren naar de nieuwe mode, mouwloos en op de rug licht gedrapeerd. Voor het heel jonge meisje, wordt de petticoat weer in ere hersteld. De jurkjes in pastel tinten, met strakke lijfjes en wijde rok ken, werden uit lichte materialen als nylon chiffon en dunne katoen ge maakt. Een van de weinige sluikval- lende modellen voor de tiener was een wit vilten mantel, afgebiesd met ma rineblauwe wollen tres. Heel mooi, maar niet erg practisch. Onder de regenmtintels waren nog meer opvallende modellen, o.a. een mantel van zijde met luipaarddessin waarbij een hoed en parapluie van het zelfde materiaal gedragen werd en een cocktail- annex regenmantel, van een waterafstotend fluweel met zijdegarne ring. Ook het nieuwe capemodel kwam voor bij de regen- en zomermantels. De klassieke camelcoat blijft populair, zij het ook in andere tinten zoals eerise- rood en blauw. Tot slot een bijzonder woord van waardering voor de modieu ze hoeden die bij de modellen gedra gen werden en die gemaakt werden door Maison Wagenaar uit Alkmaar. en mensen uit het bedrijfsleven. Hij wees erop dat elk experiment de eigen waarde van de wereld van de techniek zal moeten erkennen. Het gaat om een dienst van het christendom aan die wereld, het gaat uiteindelijk om de uit werking in de beleving van een theo logie van de aardse werkelijkheid, die steeds berust op e«n waarderen van het aardse en op een poging om „Christus aan te bieden asm de gehele wereld die daardoor steeds meer van Christus wordt". Het is een bijdrage aan het geluk in een totale betekenis van de mens in de industrie, een bijdrage ook tot welzijn van de wereld van de techniek. Degenen die deze bij drage aan medemens en aan die ei gen wereld van de techniek willen geven, kunnen dat alleen in een groot geloof. In een geloven dat ook techniek en industrie een door God gewilde, providentiële taak in deze wereld te vervullen hebben; in een geloven dat het mogelijk moet zijn een dialoog tot stand te brengen tus sen de Kerk en de wereld van de techniek, tussen christendom en on derneming. Mgr De Vet memoreerde dat het bedrijfsapostolaat ontstaan is uit be zorgdheid voor de toenemende onker kelijkheid. Het richtte zich allereerst op de mens in de industrie waar de preblematiek het grootst was. Pas la ter kwam niet de bekering van de on kerkelijke medemens op de voorgrond staan, maar de kerstening van het milieu, de kerstening van de functie en de humanisering van structuren. „Wij willen het bedrijf niet tot kerk maken, maar wij willen er wel vanuit een christelijke overtuiging fundamenteel christelijke waarden brengen. Het be drijfsapostolaat is niet alleen maar een arbeidersapostolaat. Het wil zich rich ten tot de onderneming als zodanig en dus tot degenen die de onderneming maken", aldus de bisschop. Hij beklemtoonde dat het bedrijfs apostolaat een lekenbeweging is waar in de priester inspirator is, medezoeker met de leken die feitelijk het werk doen in de wereld van de arbeid. beverwjk De bestuurlijke indeling van het IJmond- gebied blijkt de afgelopen nacht een nieuwe fase te zijn ingegaan. Vannacht om half een knipte onze fotograaf bo venstaand plaatje op de Velserweg op de grens van Velsen en Beverwijk. Hier uit zou men kunnen afleiden, dat Bever wijk voortaan IJmuiden zal gaan heten en daarmee, zoals het onderste bord onverbloemd aangeeft, tot het grond gebied van de gemeente Velsen is gaan behoren. Kennelijk heeft men hiermee een overgangsmaatregel op het oog, ver moedelijk om de Bevenvijkers alvast wat aan de gedachte te laten wennen straks IJmuidenaren te heten. Het bord met de naam Beverwijk zal namelijk voorshands niet verdwijnen. Misschien volgend jaar? En dan waarschijnlijk weer op 1 april? Of is dan Heemskerk aan de beurt. Toen in de loop van de morgen de nieuwe naamgeving werd ontdekt, zijn er talrijke telefoontjes over uitgegaan tussen Beverwijk en Velsen waarbij men zich in beide gemeenten op het standpunt stelt dat dit geen maatregel van overhand is doch een aprilgrap. De moeilijkheid is echter dat de Velserweg een rijksweg is waarop de gemeente niet bevoegd is borden te plaatsen of te verwijderen. Dit moet de rijkswaterstaat doen. Als tijdelijke op lossing heeft men tenslotte het bord een halve slag om de paaT gedraaid zodat het nu de richting Velsen kijkt. En daar mee heeft Beverwijk zijn zelfstandigheid heroverd. HEERLEN, 30 maart Aan het slot van de gisteren in de stadsschouw burg alhier belegde K.V.P.-studiebyeen- komst inzake de problematiek rond de mijnindustrie, deed de voorzitter van de K.V.P., mr P. J. M. Aalberse, mee, dat er een nieuwe partijcommissie is ingesteld, die de leiders van de K.V.P. in de toekomst zal adviseren omtrent de regionale problematiek van Limburg in al zijn aspecten. De Limburgse commissie zal zich om te beginnen speciaal gaan bezig houden met het vraagstuk van de mij nen. Als voorzitter zal optreden ir. P. A. A. Wirtz, voorzitter van de kamer van koophandel en fabrieken voor de mijnstreek, tevens directeur van de Oranje-Nassaumijnen. Deze mededeling vormde meteen het antwoord op de vraag van de heer H. Palmen, secretaris van de Neder lands Katholieke Mijnwerkersbond, of de Limburgse mijnindustrie bij het op lossen van de huidige problematiek kan rekenen op de K.V.P. Met name toonde de heer Palmen zich bezorgd over het standpunt van de minister _n Economische Zaken. „Zal hij op het dringende beroep steun te verlenen aan de „mijnindustrie, positief of negatief reageren". Als aanvulling op zijn inleiding, waar over wjj reeds gisteren hebben be richt, confronteerde de heer Dohmen in keiharde bewoordingen het K.V.P.-ka der waartoe o.m. behoorden de minis ter van Sociale Zaken en Volksgezond heid dr. G. Veldkamp, alsmede de staatssecretarissen van Binnenlandse en Algemene Zaken resp. mr. Th. Bot en drs. N. Schmelzer, met de ernstige be zorgdheid, in Limburg over de toe komst van de mijnen. Aan voorspellingen over het toene mende kolenverbruik In de wereld heb ben wy niets, zolang we niet weten, wat de plaats van de Limburgse kolen in het grote geheel zal zijn. De mijn werkers passen ervoor om nog langer als sluitstuk te dienen op de begroting van de Nederlandse energiepolitiek. Zij willen ronduit weten of de Nederlandse regering al dan niet prijs stelt op bet AMSTERDAM, 1 april Onder de titel Nederlandse Beeldende Kunst 1963" zal het nationaal comité Neder land van beeldende kunstenaars, aan gesloten bij de association internationa le des arts plastiques (Unesco) een overkoepeling van alle belangrijke Ne derlandse beeldende kunstenaars orga nisaties, van 17 april tot half mei een tentoonstelling houden van beeldhouw werken, schilderijen, tekeningen en gra fiek van levende hedendaagse Neder landse kunstenaars, in de Koninklijke Akademie voor Schone Kunsten te Antwerpen. De tentoonstelling bedoelt „in het streven van de A.I.A.P. door middel van ruil-tentoonstellingen tussen de 53 aangesloten landen een hiaat te vullen dat is ontstaan doordat in het interna tionale tentoonstellingswezen het veld der hedendaagse kunstbeoefening slechts hoogst zelden in zijn volle breedte en geschakeerdheid wordt ver toond en belicht". De selecterende werkcommlssies van schilders, beeldhouwers en grafici, zo wel van figuratieve als van non-figu ratieve opvattingen, hebben gestreefd naar een volledig en representatief beeld van de levende kunst. De tentoonstelling omvat 85 schilde rijen. 50 beelden en 50 tekeningen en grafisch werk van uiteenlopende rich ting. behoud van de Limburgse energiebron: kolen, aldus de heer Dohmen. De voortdurende onzekerheid ver jaagt de jonge mensen uit de mijnin dustrie. Bij gebrek aan een werkelijk gecoördineerd energiebeleid in E.G.K. S.-verband, zal de Nederlandse rege ring zelf een nationaal energiebeleid moeten voeren. Op een politiek van ver kiezing tot verkiezing stellen wij geen prijs, zo zei de heer Dohmen. HAARLEM, 1 april Het badmin- tontoernooi voor clubteams, met als in zet de „zilveren tulp", dat zaterdag en zondag door Duinwijck in de Badmin- tonhal in Haarlem werd gehouden, is voor de tweede maal door de organi serende vereniging gewonnen. Haarlem toonde zich het sterkst in de B-afde ling. De formaties bestaan uit 4 dames en 4 heren, zodat een brede „top" in de vereniging van groot belang kan zijn. Een succesvol competitieteam behoeft dus in dit toernooi geen vooraanstaande rol te spelen en juist dit kan het toer nooi een eigen karakter geven. De als eerste geëindigde ploegen zullen vol gend jaar een afdeling hoger uitkomen, ten koste van de laatst geëindigde teams. De eindresultaten werden: afdeling A; Duinwijck 6 pnt; Velsen 4 pnt; HBC 2 pnt; Vedo 0 pnt. Afdeling B: Haar lem 6 pnt; Hilversum 4 pnt; Badhoeve dorp 2 pnt; PM. Rijswijk 0 pnt. Af deling C: Slotermeer 6 pnt; Stoka 4 pnt; Sportief 2 pnt; US 0 pnt. Afdeling D: SOS 6 pnt; Amstelstad 4 pnt; Shell 2 pnt; Beverwijk 0 pnt. HAARLEM. 30 maart In de lunch room op de bovenste verdieping van het gebouw van Vroom en Dreesman werden gistermorgen onder het motto „Modeflitsen" een groot aantal voor jaarsmodellen uit de damesmode-afde ling getoond. Goed draagbaar en bij zonder modieus was de leuze die bij uitstek paste bij deze show. Geen won der dat dan ook grote aandacht was besteed aan de nieuwe collectie zo merjumpertjes. De meeste waren van dunne Italiaanse wol in lichte tinten; enkele daarvan waren een char- mente nieuwigheid bedrukt met een enkele grote roos of een ronzen-randje langs de boord en de mouwtjes. De vesten hadden veelal de vaste (Fran se) revers. In de nieuwe bleekblauwe kleur, die de grijsharigen bijzonder flatteert, waren de blouses van lurex, imprirpé katoen of een shantung-ach- tige stof. Ook dit seizoen blijkt de slui ting van twee geknoopte slippen daar bij favoriet. Voor de bakvissen waren de strandbroeken en sportjack's in vele kleuren, gecompleteerd met vrolijk ge ruite blouses. Van de mantels hadden veel model len de cape-lijn, gesuggereerd door wijde mouwen die langs de gehele lengte aan de jas waren vastgenaaid of door een cape over beide mouwen en de rug. Veel waardering genoot een model van lichtgele Shetland mohair met een afknoopbare pelerine. Nieuw was de verwerking van de Franse lo den stof in vrolijkere dan de tot nog toe bekende tinten. Voor het jonge meisje was er een ruime keuze in lichte zomerblazers met biezen in af stekende tinten. Voor haar waren bok de trois-pièces, rok, mouwloos vestje of spencer en witte blouse, en de z.g. composé's, bestaande uit rok en blou se, die weliswaar van dezelfde stof vervaardigd waren, maar waarvan de blouse een ruitdessin had. UITGEEST, 1 april De rijkspolitie en een arts werden zaterdag door de Nederlandse Spoorwegen gealarmeerd dat zich in een trein, die het station Uitgeest binnenreed, een militair be vond in schijnbaar bewusteloze toe stand. De jongeman werd na een eerste vluchtig onderzoek naar het marinehos pitaal in Overveen overgebracht. Daar kwam men eerst zondagmorgen tot de conclusie, dat de bewusteloosheid het gevolg was van een overmatig gebruik van alcohol. Hij is onverwijld naar zijn onderdeel overgebracht. (Advertentie) Door een fantastische vinding van Franse ingenieurs is het de Renault- fabrieken gelukt een kleine auto met een volautomatische schakeling te brengen. Op de Renault-Dauphine wordt deze vin ding toegepast en het resultaat is ver bluffend. Voor 5495.koopt U een auto, waarbij de debrayage-pedaal en de versnellingshandle geheel vervallen zijn. Daardoor is het autorijden belangrijk eenvoudiger geworden. De N.V. Amster- damsche Rijtuig-Maatschappij, Houtplein 21 te Haarlem, tel. 22020 en 12138 heeft een aantal van deze Dauphines voor proefritten aangeschaft, zodat een ieder gratis deze sensatie op autogebied kan meemaken. HAARLEM, 30 maart Voor de on derlinge competitie behaalde Lips we derom een goede overwinning mede omdat Ran, de gewoonte getrouw, weir slecht uit de opening was geko men. Huneker moest de eer aan Ha. verkort Jr. laten, terwijl Raaphorst er zowaar nog in slaagde een half puntje uit de afgebroken partij van Raaphorst af te snoepen. De strijd tussen Reeu- wijk en Bleekemolen kwam nog niet tot een beslissing. Wanneer laatstge noemde echter geen kans ziet, direct een beslissing te forceren, zijn de bes te papieren voor Reeuwjjk. Fel was de strjjd om het clubkampioenschap. Hop man en v. Emmerik gaven elkaar al heel weinig toe. Na veel spanning en diverse gevaren, werd maar tot remi se besloten. In de partij tegen Pan- cras waren de kansen voor v.d. Stoop Jr. heel gunstig. In tijdnood moest ech ter wat voordeel worden prijsgegeven, zodat bü het afbreken nog niet zeker was, of er nog winst voor hem in zit. In groep 2 liet Komen, die aanvan kelijk de beste kansen had, zich uit eindelijk toch nog door Cobelens verras sen. Baas klom enige plaatsen door zijn overwinning, terwijl Lunenburg de le ronde ook met een zege afsloot. Raap kon óok weer eens een winst punt laten aantekenen. Voor de 2e ron de boekten zowel Banken, Lunenburg als v.d. Stoop Sr. een overwinning. Verrassend was hier de nederlaag, die Puts te incasseren kreeg. Ook de over winning, die Holtkamp op zjjn rivaal behaalde, kwam min of meer als een verrassing. De uitslagen waren: Hopman- v.Em- merik 'hv.d. Stoop jr.-Bleekemo- len afgebr., Lips-Ran 1—0, Huneker- Haverkort Sr.-Raaphost Vi, Reeu- wïjk-BIeekemolen afgebr., Ruts-Baas 01, Komen-Cobelens 01, Brasser- Lunenburg 0—1, Raap-Scholte 1—0, Banken-v.d. Erf 10, Limburg-v.d. Stoop Sr. 01, Toumey-Puts 10, Lu- nenburg-Brasser 10, Holtkamp-Bot- telier 10. Voor de Bondscompetitie behaalde H.W.P. een zwaar bevochte zege op Driehuis. De uitslag werd: Driehuis- H.W.P.; NederlofiHuyboom Vs, Schouten jr.-v. Emmerik 01, v. Heemskerk-Hopman 10, Jongman- Lips VtVs, Kroon-Hoogland 01, v.d. Plas-Ran 01, Stal-Reeuwijk 10, Hoogzaad-Haverkort Jr. 10, Veen- huyzen-Huneker >/i, Stada-Bleeke- molen 01, totaal ilA514. HAARLEM, 1 april Het nogal ge- compkiceerde hockeyprogramma, met interregionale wedstrijden voor de eer ste- en overgangsklasse, met landelijke klasse-competitie, met inhaalwedstrij den voor de onderbond en daarenbo ven een bekerprogramma met voor rang te spelen, is ook deze zondag maar voor een deel afgewerkt. Voor Alliance betekende het ditmaal een vrije dag voor de eerste dames- en herenteams, terwijl Ever Swift met de vertegenwoordigende elftallen weer wel aan bod kwam. Voor Alliance is het buiten de com petitie om toch een bijzondere dag ge worden, want de twee bekerwedstrij den welke de dames nog te spelen had den, verliepen met gunstig resultaat zodat opnieuw een stap naar de finale werd gedaan. Alliance II won regle mentair van Leonidas daar de Rotter- damsen geen geschikt elftal voor deze ontmoeting op de been konden brengen en daarom maar niet kwamen opda gen. Voor dezelfde beker kwam Leoni das III wel naar Heemstede, om daar met 5-2 te verliezen van Alliance V. HAARLEM, 1 april. De competitie wedstrijd over 5 ronden tussen de sehiet- afdelingen Amstelveen, Amsterdam, Die- men, Haarlem en Heemstede, is geëin digd in een overwinning voor de afd. Haarlem. De uitslag is als volgt: 1 afd. Haarlem 1167 pnt 2 afd. Amstelveen 1161 pnt 3 afd. Diemen 1154 pnt 4 afd. Heemstede 1145 pnt 5 afd. Amsterdam 1143 pnt Na barrage tussen de heren P. Goed hart uit Diemen en R. Wuite uit Haar lem werd P. Goedhart met 11912 tegen 11911 geklasseerd als de beste schut ter. HAARLEM, 1 april Door een ne derlaag tegen medekandidaat ASVU heeft HOC zjjn laatste, theoretische, kampioenskans in de hereneersteklas verspeeld. Bij de dames speelde White Stars iets minder slecht dan Antilopen en won daardoor. Het heeft er lange tijd naar uitgezien dat HOC door een overwinning op het Amsterdamse ASVU haar laatste kans op het kampioenschap zou realiseren. De Haarlemmers bleven namelijk ge durende de gehele eerste helft en een groot deel van de tweede helft, aan de gunstige kant van de score. Een in zinking halverwege de tweede helft gaf ASVU gelegenheid gelijk te komen en zelfs een beslissende voorsprong te ne men, welke HOC in een vertwijfeld slotoffensief net niet meer weg kon werken. Na 10-5 en 18-14 leidde HOC bij rust met 23-20. Aanvankelijk bleef de voorsprong, 30-27, maar ASVU maak te gebruik van een stilstand bij de HOC-sehutterjj om van 40-35, via 41-41 naar 41-48 uit te lopen. Verder dan 47-49 kwam HOC toen niet meer. Koos Verstraten scoorde voor HOC 17 en Pe ter Huijing 13 punten. White Stars dankt haar zege op de Antilopendames hoofdzakelijk aan het feit dat de enige speelster met meer dan tien treffers, Jenny van der Hoe den (13-1), in goede vorm stak. Aan vankelijk was Antilopen het sterkst, 3-0, maar dankzij Jenny was de rust stand gelijk 13-13. Na de hervatting liep White Stars uit tot 28-13, voor Antilopen HAARLEM, 1 april De Uitgeester amateur Jan Rasch heeft zondag op het wielerparcours in het „Van der Aartsportpark" te Haarlem-Noord de derde rit van een door „De Kampioen" te houden nederlaagtoernooi, waarvoor ditmaal de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" uitgenodigd was, op zijn naam gebracht. Samen met zijn Kennemer clubmakker Jan van Rijn, die hij in de eindsprint met een half wieltje verschil de baas bleef, was Rasch het peloton met de favoriete Haarlemmers Eddy Riethoff, Ted Blom, Aad Straver, Marcel Rutte en Gerrit Krabbenbos ontvlucht. Voor deze krachtmeting tussen „De Kampioen" en „Kennemerland" be stond onder de renners flinke belang stelling. Er verschenen veertig A- en B-klassers aan de start. Van hen sloeg Jan van Rijn al in «de tweede ronde op de vlucht en kreeg daarbij gezel schap van Jan Rasch en Chris Plus. Met deze ontsnapping bleek meteen de beslissende slag gevallen te zijn, want ook al deden Eddy Riethoff, Marcel Rutte en Gerrit Krabbenbos in het peloton nog zo hun best, de vluchte lingen kregen zij niet meer te pakken. Het ontbrak de achtervolgers aan sa menwerking om tot een goed georga niseerde tegenaanval te kunnen komen. Alleen Plus kon zich door krampen ge plaagd niet aan de leiding handhaven. Rasch en de strijdvaardige Van Rijn bleven de situatie volkomen meester en gingen met 'n kwart ronde voorsprong door de finish. Het succes van de /Ken- nemerlanders werd door Jan Timmer met 'n derde plaats volledig gemaakt. D# uitslag luidt: 1. J. Rasch (K'land) de 40 km. in 59 min. 13 sec.; 2. Jan van Rijn (K'land); 3. J. Timmer (K' land); 4. E. Riethoff (Kamp); 5. T. Blom (Kamp); 6. J. Serpenti (K'land); 7. S. de Goede (K'land); 8. A. Straver (Kamp); 9. M. Rutte (Kamp); 10. W. van Slooten (Kamp). De C-klassers van „De Kampioen" deden het in een rit over vijftien ron den heel wat beter dan de A-rjjders. Het resultaat luidt: 1. Th. Krom, 2. M. Stut, 3. B. v. Krimpen (allen Kam); J. Bobeldijk (K'land); 5. Bakker rap)6. Welp (K'land)7. Van dei ji, 8. Van Berkel, 9. Hand- graaf (allen Kamp); 10. Van Hooff (K'land). Door het goede rijden van de jonge re renners bleef de Haarlemse club ook in deze derde rit ongeslagen. De clubklassering was: 1. „De Kampioen" met 93 pnt.; 2. „Kennemerland" met 62 pnt. Een rit voor jeugdklassers, die niet meetelde voor de clubklassering, werd gewonnen door G. Serpenti (K'land) vóór Pekel (K'land), Krom (Kamp.) en Schenk (Kamp). weer tot scoren kwam. Het einde kwam met 38-23. De overige uitslagen luidden: Dames: RapiditasAntilopen 3 14-13, HOC 5—White Stars 3 18-23, HOC 4— Tornado 2-0 (reglementair); HOC 3— Typhoons 46-14, HCR 2Excercitia 2 39-10. Heren: HORTornado 49-26, HOC 4 Cibaba 2-0 (reglementair), HCK 2 Flamingo's 3 38-53, DynamoRapiditas 33-28, Typhoons 2HOC 2 39-54. HAARLEM, 1 april Ondanks het feit, dat het toernooi bijna anderhalf uur later eindigde dan de organisato- den zich h adden voorgesteld, mag het elfde „Flora" toernooi van de vol leybal-vereniging HVS, dat zaterdag middag en -avond in het Krelagehuis werd gehouden, geslaagd worden ge noemd. Vooral het treffen tussen de hoofdklasse-poulewinnaars bjj de heren, HVS en US uit Amsterdam, deed alle toeschouwers de tijd volkomen verge ten. Na twee sets van een gehalte, dat wij bij competitiewedstrijden helaas te weinig zien, stonden beide teams ge lijk (18-16 en 13-15), zodat een beslissen de set noodzakelijk was. Hierin ging de vermoeidheid de HVS-ers parten spelen, zodat de hoofdstedelingen toch nog een ruime zege boekten (4-15). HVS zorgde trouwens niet voor de enige Haarlemse prestatie van for maat. Zo eindigde overgangsklasser Al liance achter US als tweede in een hoofdklasse-poule en wonnen HBC en De Blinkert hun poules in de eerste klasse. Hier was het HBC, dat beslag legde op de eerste prijs. Bij de dames veroverde het Zand- voortse OSS de eerste plaats in een eerste klasse-poule. In de finale-wed strijden moesten de Zandvoortsen het echter afleggen tegen het tweede team van Be Fair uit Groningen de eerste ploeg van deze club won de hoofdklasse-poule en de dames van US. HAARLEM, 1 april Tijdens de at- ietiekindoorwedstrijden in het oude Rai-gebouw te Amsterdam, waarover elders in onze courant eveneens wordt bericht, heeft de Haarlemse atleet Joa- cim op de zeventig meter horden een prachtige prestatie geleverd. Hij wist op de international Peter Nederhand voor te blijven en hoefde slechts 0.2 sec. prijs te geven aan Eef Kamer beek. Even gemakkelijk als vorig jaar op de baan bleef nu binnenshuis de na tionale juniorsprintkampioene Jos van Duffelen (Atmodes) haar concurrentes voor. Haar tijd over 60 mew was 9.8 sec. De hoogsrpingers- en spring- sters kwamen uitstekend voor de dag. Indoor boeken zij prestaties, zaaraan zij het gehele vorige jaar niet toe ge komen zijn. Van Holland sprong Mary van der Raadt meer dan 1.55 meter. De HAV'er Wim Krijnen loopt al lange tijd met een hinderlijke voetblessure. Daarom sponrg hii met zijn verkeerde voet en bepaald niet slecht: gewoon hoog 1.70 meter en met de polsstok 3.30 meter. Voor de Amsterdambeker speelden ook de dames van Zandvoort. Zij kwamen tegen Togo II niet verder dan 1-1, het geen echter voldoende was om ook de volgende ronde te bereiken. Voor Alliance was het gisteren trou wens een goede bekerzondag, aange zien het derde team der heren voor de Treslingbeker ook in de running bleef door de 3-0 overwinning op Myra II. De landelijke klassecompetitie bracht de heren van Ever Seift de eerste ne derlaag. Op het zeer zware veld van Hley te Amsterdam konden de bruin- hemden het technisch iéts betere spel der hoofdstedelingen net niet volgen, waardoor zij steeds een puntje op de score achterbleven. (3-2). De dames van Ever Swift haalden in Leiden bakzeil tegen het duidelijk sterker spelende team van die naam. (4-2). Overige uitslagen: Heren. Interregio nale competitie: NMHCBe Fair 4-1. Klasse-competitie. Prom.klasse C: Amsterdam IVScheybeeck 1-0. d. Be Fair II—Eechtrop 1-1, Strawberries— Voordaan. 5-0, PinokéH.B.S. 1-1. 2e klasse d: B.M.H.C. IC—Te Wer- ve 1-1, H.B.S. II—Leiden III 0-2. e: Strawberries IIEechtrop II 3-2, Zand voortHermes 2-2. f: HurleyEver Swift 3-2. 3e klasse d: CartoucheAlliance IV 7-0, Kieviten IIISaxenburgers 1-2. 4e klasse d: B.M.H.C. VII—Te Werve II 2-0, Ever Swift IISiseo II 3-1. e: Eechtrop IIIAlliance V 5-0, Schey beeck IIHermes II 2-1. f: Zandvoort IIIAmsterdam VII 0-2. Districtscompetitie le klasse b: Al liance VII—A.M.V.J. IV 0-11. 2e klasse a: Scheybeeck IVAllian ce VIII 2-1. B: Zandvoort IVSaxen burgers III 5-1, Rood Wit IVSaxen burgers IV 4-0. Treslingbeker: Victoria IIIRood Wit 2-3, HDS—HBS III 6-0, Alliance III Myra. II 3-0. Dames. Interregionale competitie, b: MOP—HBS 0-1, c: BDHCEMHC 9-1. Klasse-competitie. From. Klasse a: Rood Wit—BDHC II 3-4. 2e klasse, b: Kieviten IIIRood Wit II 0-3, LeidenEver Swift 4-2. d: ScheybeeckHermes 1-0. 3e klasse, d: Strawberries IIKievi ten IV 1-1, Leiden II—HBS II 1-4. f: HBS IIIRandwijck II 4-1. 4e klasse. d:Alliance IVRood Wit IV 1-3, HBS V—Leiden IV 1-3. e: Eech trop IIAlliance III 7-0. Districtscompetitie. 1 eklasse. b.t Scheijbeeck IIRood Wit V 0-1. Amsterdambeker: Togo IIZandvoort 1-1 (Zandvoort naar volgende ronde). Alliance IILeonidas 5-0. (reglemen tair). Alliance VLeonidas III 5-2. HALFWEG, 1 april De tweede rit van de zomercompetitie, die zondag door het Hafwegse „De Bataaf" op het bekende parcours aan de Oude Kruis weg werd verreden, heeft een overwin ning opgeleverd voor Jan Fransen. Met drie lengtes verschil bleef hq in de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep duidelijk aan de winnende hand. Er is in deze tweede zomerrit, waar aan zeventien A-klassers deelnamen, niet zo bar veel strijd geleverd. Daar voor was het te koud. Zeven renners wisten zich in deze strijd op het voor plan te handhaven en van hen bleek Fransen over de meeste reserves te beschikken. De uitslag: 1J. Fransen, de 80 km. in 2 uur 2 min. 43 sec., 2 K. Groot, 3 J. Riensema, 4 G. Kreike, 5 P. van Dongen, 6 H. Buis, 7 M. Snijder, 8 P. Rinkel, 9 J. Zomer. Uitslag A-nieuwelingenIJ. de Jong, de 56 km. in 1 uur 29 min. 34 sec., 2 H. Jacobs, 3 H. Cornelisse, 4 C. Breed, 5 B. Zoeteman, 6 V. Baker. Uitslag B-nieuwelingen: 1M. Rem, de 56 km. in 1 uur 33 min. 22 sec., 2 R. v. Staverden, 3 D. Heemskerk, 4 A. v. Rooyen, 5 G. Wesselius, 6 Bushoff. Uitslag aspiranten: 1H. v. Leeuwen, de 25,5 km. in 44 min. 48 sec., 2 W. Snijders, 3 K. Balk, 4 H. Coljjn, 5 G. Zantingh, 6 T. v. Dongen. HAARLEM, 1 april Door de Haar lemse Raceclub „Excelsior" werd zon dag in de Velserbroekpolder een handi- capwedstrijd gehouden en daarin toonde Buus Schouten zich weer eens de snel ste. Hij zegevierde ditmaal in het be slissende sprintje over Hans van Steyn. Het verschil bedroeg een half wieltje. De favorieten Schouten, Van Steyn, De Jong en Kreuger gingen in deze handicapwedstrijd over dertig kilometer als laatsten van start. Niettemin slaag den Schouten en Van Steyn erin om alle eerder vertrokken renners voorbij te stevenen en het onderling uit te vech ten. Dit pleit won Schouten weer eens. De Jong had door een lekke band het contact met de twee aanvoerders ver speeld. Ook H. Philips, K. Kossen en G. Kaijzer werden door pech achtervolgd. De uitslag luidt: 1. B. Schouten, 2. H. van Steyn, 3. K. Bijdemast, 4. R. Philips, die als debuterende B-klasser goed voor de dag kwam, 5. G. Bruin, 6. L. Kreu ger, 7. Tollenaar. Uitslag C-klasse en jeugdrijders: 1. J. Molenaar, 2. J. Westerveld, 3. C. Kie kens, 4. Belterman. HAARLEM, 1 april. De eindstand van de biljartwedstrijden cadre 38/2 om de Haarlem-Noord-Beker, gehouden in café-rest. „Vreeburg" te Bloemendaal luidt: Agema 2450 107 174 22.89 13 Pieterse 2567 112 140 22.91 12 Dickmann 2016 123 92 16.39 10 Karman 2000 156 94 12.82 9 Doves 2128 118 113 18.03 3 Overdijk 1645 132 81 12.46 4 Broertjes 1446 142 66 10.18 2 v. d. Kuil 1200 154 48 7.79 0 DAT IS TENMINSTE DE OPZET VAN HET PLAN, PIC0T. FE0D0R, R'JD NAAR HOTBL FLEUR/5 EN STOP 100 METER VOORB'J EN ALS DE DIAMANTENK0 NIN6 JE EEN BEZOEK BRENGT,ARRESTEREN M'JN MANNEN IN BUR GER HEM.EH? 21-41 NET ZOALS IK DACHT. EN JE WEET WAAR DIE VREEMDELING ZIT? KAMER 17, HOTEL FLEUR/5 U

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2