Keiharde Mackay - Schots „enfant terrible" - alles vergeven blijf jong... blijf fit... Mysteriespel Laudes Evangelii Goede Vrijdag voor KRO-TV Leonide Massine bracht het leven van Christus in beeld TELEVIZ1ER werd „uit het beeld gegooid'' Luisteren naar: naar: Een goede flets koopt u alleen bij de vakman! Dat spreekt vanzelf! Stopper van de „Spurs" een „ander mens" Geen doorbraak van „Petrosjan Blanke" start een half uur eerder Een roeisucces op de Amstel DUNDEE glijdt uit op bekerpad Slovan Bratislava voldaan uit de intertoto-race AVRO maakt ernst met tijd ontspanning Muziek en sport hand in hand Musik der Welt met Pasen op TV Dinah Shore donderdag Buitenland Buitenland Donderdag Vrijdag Vriidag DONDERDAG 4 APRIL 1963 PMÉS Zesde partij remise Huropa loopt (nog) niiet Warm voor roei-spektakel Engelse competitie Van 30 maart tot en met 1 juni: Elke dag een fiets voor niets! Hoe? Vraag het uw fietsenhandelaar i - TOMATENSAP Stichting in Kerkrade Documentaire over apartneidspoiitiek in Zuid-Afrika Vanavond LONDEN, 4 april Men noemt hem de tank, soms ook het kanon en hp heeft een spoor van blauwe plekken achtergelaten op het continent en van het noorden van Schotland tot het zui den van Engeland. Men beschouwt hem ook als de beste spil van het Engelse voetbal en misschien ook wel Van de rest van Europa. En na twee jaar betreedt hij de internationale are na weer. Zal hij dan opnieuw beginnen met vuurwerk? Dit is de vraag, die duizenden Engelse en Schotse voetbal liefhebbers zich stellen ten aanzien van Dave Mackay van Tottenham, die za terdag voor Schotland uitkomt tegen Engeland. De vorige maal, dat Dave voor de Schotten uitkwam, in 1961 te Wembley tegen Engeland, ging het niet zo best. Hij werd in de eerste plaats verant woordelijk gesteld voor de nederlaag met 3-9. Hij had opdracht gehad te verdedigen, zeiden de Schotten, maar steeds ging hij in de aanval. Daar bleef het niet bij. Hij raakte ook betrokken bij een bokspartijtje vlak voor de ogen van koningin Eli zabeth. Men herinnerde zich toen weer heel goed, dat er enkele jaren geleden moeilijkheden met hem wa ren geweest in een hotel tijdens een tournee van Schotland in Turkije. „We kunnen geen spelers gebruiken, die weigeren zich aan de instructies te houden", zei een Schotse official Vlak na de „ramp" op Wembley. „Nooit zal Mackay meer voor Schotland spe- DAVE MACKAY len." Toch is hij weer terug en daar zijn twee redenen voor: Schotland heeft hem nodig en hij is een „ander mens" geworden. De Schotse keuzecommissie hakte de knoop door toen zij van Billy Nichol son, de manager van Tottenham, de volgende mededeling ontving: „We hebben nog al wat moeten verdedigen de laatste tijd en Mackay heeft ons daarbij goed geholpen. Men kan hem momenteel wel een verdedigende spil noemen." Die heeft Schotland zaterdag nodig, want linkshalf Jim Baxter van de Glasgow Rangers is een aanvallende speler en er dient ongetwijfeld te wor den gelet op een paar Engelse kanon niers. Niettemin hopen Tottenhams fans nog wat van de oude Mackay-sprints- naar-voren te zien. „Hij is ais een schip met volle zeilen", zeggen zijn meest aanhankelijke supporters. MOSKOU, 4 april. De In de tweekamp om de wereidtltel scha ken is gisteren na 27 zetten to remise geëindigd, nadat de uitdager Petrosjaa maandag de huidige wereldkampioen Botwinnik had verslagen. De stand >s thans 33. Het verloop van de zesae partij was als volgt: Botwinnik 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8) 9) 10) 11) 12) 13) 14) 15) 16) 17) 18) 19) 20) 21) 22) 23) 24) 25) 26) 27) Remise. d2-d4 c2-c4 Pgl-f3 e2-e3 Lflxc4 0-0 a2-a4 Ddl-e2 d4xc5 e3-e4 Lel-f4 Lf4-g3 Pf3xe5 Pbl-d2 Tal-dl De2-h5 Pd2xc4 Pc4-e5 Tdl-d2 Pe5-d3 Pd3xc5 Dh5-dl Tfl-el h2-h3 Tel-e3 b2-b3 Kgl-h2 Petrosjan d7-d5 d5xc4 Pg8-f6 e7-e6 c7-c5 a7-a6 Pb8-c6 Lf8-e7 Le7xc5 Pf6-g4 Dd8-f6 Pg4-e5 Pc6xe5 0-0 b7-b6 Pe5xc4 a6-a5 Df6-e7 f7-f6 e6-e5 De7xc5 Lc8-e6 Ta8-c8 Dc5-b4 Tc8-c4 Tc8-c4 b6-b5 BLOEMFONTEIN, 4 april. Niet blanke atleten zullen vrijdag een half uur later Van start gaan dan hun blanke collega's Voor het Zuidafrikaanse marathon-kam pioenschap. Het organisatiecomité heeft de verschillende starttijden gearrangeerd, vmdat het bij de wet verboden is, dat blanken en negers tegelijkertijd aan een Viedstrijd deelnemen. De prestaties van de niet-blanken *ullen wel in aanmerking komen voor ®e selectie van de Zuidafrikaanse ploeg, op 19 mei zal deelnemen aan een mternationale marathon in Athene. Kopenhagen, 4 april. Slechts *pht landen hebben gereageerd op de Uitnodiging van de Deense roeibond om te nemen aan de dit jaar te hou- °e Europese roeikampioenschappen PP. het „Bagsvaerd soe", een meer na- P'J Kopenhagen. De kampioenschap pen worden gehouden van 15-18 augus- He inschrijvingen moesten uiterlijk april binnen zijn. De landen, die zich wel voor het toernooi opgegeven heb ben zijn: Rusland, Duitsland, Zweden, «Joego-slavië, Hongarije, Japan, Polen, pn België. De organisatoren hopen, dat in de komende dagen toch nog meer "tschr ij vingen zullen volgen. LONDEN, 4 april. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de tj?.rste divisie van de Engelse compe- 9'uiden: Birmingham City-Bolton ft"- Hey ton-Leicester City 0-2, Sheffield halted-Manchester City 3-1, West Br.- wolverhampton 2-2. AMSTERDAM, 4 april, Met meer dan anderhalve lengte verschil heeft de prachtig roetende ploeg van de Lon don University boat, club de Brusselse verdragsbeker voor de tweede maal in successie gewonnen. Het strijdtoneel was ditmaal de Amstel in Amsterdam, waarop een baan van ruim 1400 meter lengte was uitgezet. Tweede werd Ne- reüt'„ 'n het verleden aoht maal achtereen de beker had veroverd en ml„ïu,Vlerii S een P°?ÓnK deed om re vanche te nemen voor de in 1962 op de Theems geleden nederlaag. De Engelse ploeg, nam at dadelijk na de start bij het Amstelhotel een kleine voorsprong, die bij de brug voor de Ceintuurbaan tot een lengte was uitgegroeid, Nereus, dat op dat moment de derde deelnemer, de Association sport scolaire universitaire uit Parijs ook al een lengte achter zich had ge laten, trachtte nog wei door een tus- senspurt het verschil met de Engelsen te verkleinen maar het boordwerk van de Amsterdammers liet te wensen over. AMSTERDAM, 4 april. De voor internationale voetbalwedstrijden steeds drukker gebruikte woensdag avond verliep gisteren niet zo plezie rig voor Dundee, de Schotse club. die met Feijenoord tot de „Laatste Vier" behoort. Strijdende voor de Schotse be ker werden de „Dundanians" in de halve finale gewipt door Glasgow Ran gers, dat aan de cijfers 3-2 juist ge noeg had. Kennelijk was Dundee al enigszins met de gedachten bi.j de eer ste wedstrijd in de halve finales van Europa's meest populaire voetbaltoer nooi, op 24 april in Italië tegen Milaan. Eindelijk viel ook de beslissing in de intertoto-competitie, welke voor de komende zomer nog op losse schroeven staat. Slovan Bratislava trok in de finale tegen Padua met 1-0 aan het langste eind. Nadrukkelijk „bekeren" deden OFK Belgrado en FC Napoli. Zij speelden voor een plaats in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, waarin Totten- ham Hotspur de tegenstander is. Bel grado verzekerde zich van de dubbele wedstrijd tegen de Londenaren door in de beslissingswedstrijd te Marseille de Napolitanen met 3-1 te verslaan, nadat het bij de rust 1-1 was. In het toernooi der Jaarbeurssteden, een serie wedstrijden, waarvoor het Utrechtse elftal al in de beginfase werd geëlimineerd, vielen de beslissingen voor plaatsingen in de halve finales. De Hongaarse club Ferencvaros kwam zover door met slechts 1-0 te verliezen van Petrolul, waarvan eerder met 2-0 was gewonnen. De Hongaren krijgen als tegenstander het Joegoslavische Dynamo Zagreb, dat royaal, een gun stig doelsaldo van 4-1, in de meerder heid wist te blijven tegen Bayern Mün- chen. In de andere halve finale komt AS Roma uit tegen Valencia, dat gis teren met 2-1 van Hibernian verloor, maar in het vorige duel met niet min der dan 5-0 zijn superioriteit had ge toond. Gevoetbald werd er verder in Bel fast, waar de nationale ploeg van Wa les de vertegenwoordigers van Noord- Ierlaiid een lesje gaf, en in Turnhout, waar het Nederlandse jeugdelftal tot 18 jaar zich mat met zijn Belgi sche leeftijdgenoten. Onze zuiderburen kwamen in de eerste helft met 1-0 vóór en zegevierden tenslotte met 2-1. In eigen land gebruikten PSV en Leeuwarden de milde avond om res pectievelijk tegen de Zweedse club Hammarby en het Franse Lilie te spe len. PSV bezorgde de Zweden een ne derlaag met 3-1, nadat de laatsten dinsdagavond al door ADO waren te ruggewezen (4-0). Er waren in Eind hoven 2500 toeschouwers. Leeuwarden ging hard van stapel tegen Lilie, kwam met 2-0 vóór, maar moest toch genoe gen nemen met een gelijk spel van 2-2. Er was voorts nog een duel te zien in Den Haag voor de Nederlandse be ker. SHS kwam namelijk in het veld tegen Vitesse en weerde zich zo goed, dat de Arnhemmers geen voet aan de grond kregen: 5-0. In de volgende ron de speelt SHS tegen GVAV. Zuid-Afrika. In de Zuidafrikaanse Kaapprovincie zijn vijftig Bantoes ge arresteerd, die volgens de politie lid zijn van de geheime terreurorganisatie „Pogo". (Reuter) Advertentie CONTACT Een fragment uit het mysteriespel „Laudes Evangelii" Vrijdag uitzendt. dat de K R O. op Goede (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 4 april. De KRO zal op Goede Vrijdag met de uitzen ding van het mysteriespel „Laudes Evangelii" van de choreograaf Leoni de Massine een wel zeer opmerkelijk televisieprogramma verzorgen. In het spel wordt het leven van Christus uit gebeeld, waarbij het accent valt op de (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 4 april Op een wat ongebruikelijke manier is gisteravond een einde gemaakt aan AVRO's Tele vizier waarin reporter Klaas Jan Hin- driks als laatste onderdeel een gesprek had met de psycholoog R. Th. A. Luycks naar aanleiding van de recente brand in het fabriekscomplex in Die- men. Nadat regisseuse Lucile De Mul de gesprekspartners abrupt had weg- Advertentie) inspanning Wat kan 't druk zijn! Daarna moet je echt even weer 'op adem' komen' met wat leuke muziek en een glas Hero tomatensap. Heerlijk, Hero tomatensap. Naturel of Cocktail (licht gekruid). En zo boordevol gezondheid! Tomatensap houdt de teint mooi, de stemming ple zierig. Drink elke dag een glas. Steno- snel weer fit! Maar let op het etiket: Hero tomatensap. gedraaid, verscheen tv-omroepster Ageeth Scherphuis om het programma af te kondigen, waarna de heren Hin- driks en Luycks nog even in het beeld verschenen. AVRO's programmaleider Ger Lug- tenburg vertelde dat men er bij zijn omroep evenals overigens bij de andere omroepen naar streeft de programma's zoveel mogelijk te la ten beginnen op de tijdstippen die in de omroepbladen staan aangekondigd. „Regelmatig komen bij de tv-secties brieven van kijkers binnen die be zwaar hebben tegen de veelvuldig voorkomende tijdsoverschrijding. Met name de rubriek Televizier maakt zich hieraan nog al eens schuldig. Soms zelfs loopt het programma zo'n 50 pet, uit. Sinds een maand zijn we op deze tijdsoverschrijdingen wat meer gaan letten. Als het op de ra dio kan, aidus Ger Lugtenburg, „moet het eindelijk ook bu de televisie mo gelijk zijn". Gisteravond was er vóór de uitzen ding breedvoerig over gesproken. Twee van de drie onderdelen an Televizier waren i live-uitzendingen vandaar dat reporter Klaas Jan Hindriks met een sto watch naast zich hei gesprek voer de. In het eerste gesprek heeft hij, buiten beeld, zijn partner zelfs nadruk kelijk tegen het been geschopt, zoals overigens tevoren was afgesproken, maar niettemin liep het gesprek nog anderhalve minuut uit. In het laatste interview zag Hindriks geen kans het gesprek op een „nette" manier te be ëindigen, zodat er voor de regisseuze niets anders op rut dan dit op een voor de kijkers zeer opvallende manier te doen namelijk door het omdraaien van de knop. In de ioop van de avond zijn bij de AVRO vele telefoontjes binnen gekomen van kijkers die het gebeurde nogal onhoffelijk vonden. KERKRADE, 4 april. In Kerkra de is een stichting in het leven geroe pen, die beoogt op het Europaplein te Kerkrade een gebouw op te richten voor het houden van massamanifesta ties. De stichting, die bij het passeren van de akte als naam kreeg „Stichting sporthal Kerkrade" streeft ernaar de bouwplannen vóór het vijfde wereld muziekconcours in 1966 te realiseren. Rijksgoedkeuring voor de bouw is al aangevraagd. Tot voorzitter van de stichting is ge kozen notaris J- van de Wyer, oud-wet houder van Kerkrade Secretaris is de heer W. Bremen, oud-secretaris van de stichting wereldmuziekconcours en penningmeester is de oud-wethouder J. Sierts. geboorte en het lijden van de Heer. Dit geschiedt hoofdzakelijk door de dans en de mime, terwijl deze symbo lische handelingen worden ondersteund door muziek en zang. Alleen tussen de acht episoden, waaruit dit spel is opge bouwd, wordt aan de hand van een korte evangelietekst, enig commentaar gegeven. De thans 67-jarige choreograaf werd tot het schrijven van dit spel geïnspi reerd door de vele mozaïeken en fres co's, welke hij gedurende zijn reizen door Italië in verschillende kerken lieeit bewonderd. Lange tijd heeft hij met de idee rondgelopen om deze schil deringen tot leven te brengen in de dans en om zodoende het leven van Christus uit te beelden. Pas in 1950 China. De president van de Chi nese Volksrepubliek, Lioe Sjao-tsji, zal met zijn echtgenote bezoeken brengen aan Indonesië en Birma. De data zijn nog niet vastgesteld. (UPI) (Van onze radio- en t.v. redactie) HILVERSUM, 4 april. De NTS zal gedurende de beide Paasdagen, als on derdeel van de vele televisieprogram ma's die op het scherm worden ge- oracht, de door de Duitse televisie ge maakte show „Musik der Welt" uit zenden. Deze opnamen werden ge maakt tijdens een internationale gala voorstelling ten behoeve van het Kin derfonds van de Verenigde Naties (Unicet) in oktober van het vorig jaar in Jjusselüorf gehouden. Op Eerste Paasdag zal men een ern stig gedeelte kunnen zien, waarin on der meer werken van Mozart, Verdi en Liszt gezongen zullen worden. Voorts kan men Margot Fonteyn en David Blair zien in een pas de deux uit „De Notenkraker van Tscha.- kowsky. Aan het lichtere gedeelte, dat op Tweede Paasdag wordt uitgezonden, werken mee Yma sumac, Tommy Stee- Ie, Nina en Frederik, Ly-s Assia, Char les Trenet, Het Trio Los Faraguayos en Mariene Dietrich. (Van onze radio- en t.v. redactie) HILVERSUM, 4 april. De VARA zal in haar televisieprogramma van vrijdagavond een uitgebreide reportage inlassen gewijd aan de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek. Deze reportage werd onlangs door de Amerikaanse te levisiemaatschappij O.B.S. gemaakt en in roulatie gebracht onder de titel „Sabotage in South Africa". Tegen een recente vertoning voor de Engelse te levisie heeft de regering van Zuid-Afri ka protest ingediend. In Nederland zal dit beeldverslag onder de titel „Apart heid" op het scherm komen. De Amerikaanse televisieploeg heeft bij de vervaardiging van de documen taire de recente sabotagewetten van de Zuidafrikaanse regering als uit gangspunt genomen. Deze wetten hiel den onder meer in dat op verzet tegen de apartheidspolitiek strenge straffen konden worden gesteld. In de documen taire zullen voor- en tegenstanders van de huidige gang van zaken aan het woord komen. Onder hen bevindt zich ook een van de meest vooraanstaande kleuriingenleiders, de met de Nobel prijs voor de Vrede onderscheiden Al- bert Luthuli. De filmploeg van de C.B.S. heeft voor het maken van opnamen zeven weken door Zuia-Airika gereisd. De verslag gever, die een groot aantal vraagge sprekken voor de camera voert, is Walter Cronkite. Het Nederlandse com mentaar wordt gesproken door Pier Tania. In verband met de vele berich ten over de onrust in Zuid-Afrika, die de laatste weken in de pers verschij nen, heeft de VARA gemeend dit pro gramma eerder te moeten uitzenden dan men aanvankelijk van plan was. Derhalve heeft men het programma van vrijdagavond enigszins gewijzigd, in die zin dat de rubriek Filmkader komt te vervallen. kon hij aan zijn ideeën vaste vorm ge ven, toen hem voor het Festival „Sa- gra Musicala Umbra" opdracht werd gegeven tot het maken van een compo sitie. Zijn schepping „Laudes Evangelii" die hij maakte in samenwerking met de Italiaanse componist Valentino Bucchi, werd tijdens het Festival in Perugia voor de eerste maal opge voerd in de derdtiende eeuwse kerk van San Dominico. Het succes was zo groot, dat men besloot van de opvoering een traditie te maken. Zo kon het gebeuren dat het myste riespel enkele jaren later in de Scala van Milaan werd opgevoerd. De televisiebewerking van dit spel is van Massine zelf. Voor de opname maakte hij gebruik van de studio's van de Engelse maatschappij „Associated Rediffusion", welke de grootste ter wereld zijn. Van de oorspronkelijke op zet heeft men geen afstand gedaan, zo dat het televisiedécor de kijker de il lusie geeft dat de opvoering in een kerk plaats vindt. De televisiepremière van „Laudes Evangelii" dateert van 31 maart 1961. Een jaar later werd het spel bekroond met de bronzen duif in de categorie „drama" op het Vijfde Festival van de UNDA (de Internatio nale Kathnlieke Radio- en Telev:sieor- ganisatie). De uitvoering geschiedt door een groot aantal solisten, met assis tentie van het door Massine speciaal opgerichte „Ballets Européens". De muziek wordt uitgevoerd door het Sin- fonia-orkest van Londen onder leiding van My er Fredman. Een viertal En gelse solisten verzorgt met „The Glyn- debourne Festival Chorus" de gezan gen. „Laudes Evangelii", dat op Goe de Vrijdag van kwart over negen af op het scherm komt. zal ongeveer an derhalf uur duren. BUSSUM, 4 april Wederom viel er deze avond in het t.v.-journaal een onregelmatigheid waar te nemen. Het bezoek van prinses Irene aan het Con certgebouw kwam niet goed door. Aan het slot van de avond werd de korte reportage terecht nog een keer her haald. „Televizier" vond dit maal een zeer abrupt einde. Midden in een interview werd de zaak onverhoeds door Ageeth Scherphuis afgebroken. „Wij moeten op tijd werken", zei ze. En daar valt dan iets voor te zeggen, maar van veel courtoisie, noch ten aanzien van de „slachtoffers", noch ten aanzien van de kijkers, getuigde dit alles niet. Goed. Men zag verder dus de Dinah Shore-show met Frank Sinatra als gast. Voor de liefhebbers. En dat zullen er dan ongetwijfeld velen zijn. Het beeld vertoonde overigens tal van storend hortende overgangen. In „Rondo Smfonico" kwam het Gel ders Orkest op en in „Literair* ontmoetingen" had H. A. Gomperts ge sprekken met vele schrijvers en dich ters in de Antillen. Een heel boeiende uitzending. Hetgeen te danken was aan het feit dat het ook om heel boeiende figuren ging. maar Gomperts bewees bovendien eens te meer dat hij dit soort werk met een fijnzinnig aanvoe lingsvermogen opknapt. H.Hn. HILVERSUM, 4 april. In „Onder weg naar morgenhet televisiepro gramma waarmee de NCRV de uitzen ding om half acht begint, vertelt prof. dr. G. P. Baerenös op welke wijze de dieren waarnemen Na het Nieuws en de rubriek Memo zal Peter van Cam- pen in zijn „Filmkader" enkele teken films van Tsjechoslowaakse makelij vertonen. Marivaux' „Spel van liefde en toeval" zal in een bewerking van Gerard Rekers vanaf vijf voor negen op het scherm worden gebracht. Be jaarden zijn het onderwerp van het ge sprek dat Jan van Hillo om kwa; over tien met dr. J. Th. R. Schreuder heeft. Advertentie) De OLVEB voor uw levensverzekering. HILVERSUM 1, 402 m AVRO: 18.00 Nws 18.15 Parsifal, opera (le acte). 20.10 Nws. 20.15 Sportact. 20.25 Licht voor oudere luisteraars. 12.00 Lichte gram. 12.30 Med. tb.v land- en tuinb. 12.33 Licht orkest en zangsol. 12.53 Staat- siebezoek van Z. Exc. dr. Alfonso Lopez Mateos, pres. van de Ver. Staten var Mexico. 13.00 Nws. 13.15 Licht ens. 13.45 Britse liederen. 14.05 Schoolradio. 14.25 Klass. gram. 14 45 Mod. gram. 15.56 Vo- Instr. kwintet. 20.40 Parsifal, opera (2e JJJrf*'A rTit,L,1 1c rK acte). 21.50 Act 22.10 Nws. 22.20 Parsi- caal ens' Ilehte muz- 1616 Wenken voor fal. opera (3e acte). 23.40 Lichte muz. voor blaasinstr. 23.55-24 00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m NCRV18.05 Lichte gram. 18.15 Sportrubr. 18.30 Licht orkest en voc. trio. 18.50 Soc. perspec tief, lez. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Gewijde muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Uit zending van A.R.P. 20.00 Wij poetsen de plaat. 20.15 De jeugd op eigen wieken, horspel (deel 3). 20.50 Samen uit, sa men thuis, gevar. progr. 22.00 Vioool en kerkorgel. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23.00 Platennws. 23.30 Vers in het gehoor, ilt. progr 23.55-24.00 Nieuws. de tuin. 16.30 Oude muz. 17.00 Voordi 17.20 Duitse orkestenparade. 17.40 Beu: berichten. 17.48 Lichte gram ENGELAND. BBC Home Service, 330 m: 12.00 Lezing. 12.15 Brievenbeantw. 12.45 Med. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Ho.gtepunten uit de progr. van d* afgelopen week. 14.00 Gevar. progr. 15.00 Lichte muz. met gitaar en pianospel. 16.0i Klass en mod. orkestmuz. 17.00 V.oot de jeugd. ENGELAND, BBC Light Progr. 1504' en 247 m: 12,00 Pop. gram. 12.31 Gevar progr. 13.31 Licht progr. 13.45 V.d. kin deren. 14.00 V.d. vrouw. 15.00 Orgelrec 15.31 Gevar. muz. 16.15 Dagboek. 16.31 BBC Home Service, 330 Uitsl. races. 16.33 Gram. v.d. jeugd. 17 00 18.15 In the South East. Jong talent. 17.31 Gevar. progr. ENGELAND, m: 18.00 Nws. 19.00 Evening Star. 19.30 Klass. en mod. orkestmuz. 20.30 Discussie. 21.00 Franse cabaretliedjes. 21.30 Wetensch. overzicht. 22.00 Nws. en ber. 22.10 Pol. gesprek. 22.30 Nws. en ber. 22.30 Muz. ter gele genheid 'van het Joodse Paasfeest 22.45 Parlementsoverz. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordracht. 23.15-2? 45 Kamer muziek. NDR-WDR, 309 m: 12.00 Klass. muz 13.00 Nws. 13.15 Operettemei. 14.00 Amu sementsmuziek. 16.00 Pianorecital. 17.CK Nws. 17.46 Gevar. muziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m: 12.0 Nws. 12.10 Mod. muz. 14.03 Gram 14.1' Kamermuziek. BBC Light Progr., 1500 BRUSSEL, 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Sportoverz. 18.45 Hoor- Lichte muz. 12.80 Weerber. 12.36 Fanfa- remuz. 12.50 Btursber. 13.0( Nws. en weerber. 13.15 Satireiiertjes. 14.00 Nws 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Oude muz 17.00 Nws. en weerber 17.15 Lichte mur 17.45 Duitse les. ENGELAND, en 247 m: 18.3 spel. 19.00 Nws. eri Joum. 19.31 Hersen- gym. 20.00 Lichte muz. en sol. 20.30 Nws. sportber. en act. 20.41 Samenzang. 21.00 Vragenbeantwoording. 21.30 Amus. muz. 22.31 Jazzmuz 23.56-24.00 Nieuws. NDR-WDR, 309 m: iy.00 Nws Jazzmuz. 21.46 Nws 22.15 Dansmu? Hedendaagse muz. 24.00 Nws muz. 1.00 Gevar. muziek 19.46 23.15 BRUSSEL. »S4 ,t: 12.30 Gevar. mu 0.20 Jazz- en act. 14.03 Muz. van Bèlg. componis ten. 16.08 Opêrafragm. 17.00 Nieuws. FRANKRIJK 3, 280 en 236 m: 18.00 Lichte muz. 18.59 Nws. 20.00 Mod. muz. 23.10 Kamermuz. 23.38 Lichte muz. 23.52- 24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m: 18.00 Nws. 18.03 Koorzang. 18.18 Paardesportber. 18.20 V. d. sold. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nws en weerber. 19.40 Lichte muz. 19.50 Vrije pol. tribune. 20.00 Mass. en mod. muz. 21.45 Pianorec. 22.00 Nws. 22.15 De char me van het chanson. 23.00 Nws. 23.05 Opera en Bel Cantoconcert. 23.55 Nws. BRUSSEL, 484 m: 18.03 V. d. sold. 18.50 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. muz. 19.15 Nieuwe gram.-platen. 20.00 Klass. muz. 20.45 Klass. muz. 22.00 Jazzmuz. NCRV: 19.30 Onderweg wetensch. progr. NTS20.00 Journ 20.20 Memo. 20.30 Filmkader. 20.55 Sp- v. liefde en toeval, comedie. 22.15 Onder naar morgen. it. NCRV Spel _..w wAOêP vier ogen, interview. 22.45 Samenzang. NTS: 22.50-22.55 Journaal. DUITSE TELEVISIEPROGR. rH„ .JU. U-IMS.IS Nws. (Reg. progr.: NDR: strijd.ied, 8.18 Lichte gram. 9.00 Gymn. progr crverz. 18.25 Die Noordschau. v.d. vrouw. 9.10 Mod. gram. (9.35-9.40 WDR: 18.30 Hier und Heute, Joum. 19.15 Sprong uit de wolken: slagzinnen van de eeuw. NDR: 19.25 Jij en ik.) 20.00 Jour naal en weeroverz. 20.15 Wassa Sche- HILVERSUM I, 402 m - VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Lichte ochtendklanken (Om 7.35 V d. voorpag., praatje). 8.00 Nws. en soc. Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio, VARA: 10.20 V.d. vrouw. 11.00 V.d kleu ters. 11.15 Viool en altviool: klass. muz. 11.40 Elektronisch orgelspel AVRO: 12.00 'csnowa, drama. 22.10 De vuurvogel, sultr Zang en piano. 12.20 Reg. uitz.v.d. 1111 het gelijknamige ballet. 22.30 Joum landbouw 12.30 Med. t.b.v. land- en tuin- en weeroverz. bouw. 12.33 Sport en recreatie, afgewis- franr rctj- tv dihv-> seld met gram. 13.00 Nws. 13.15 Med., FRANS-BELG. T.V.-PROGR. event, act. of gram. 13.25 Beursber 13.30 13 30 Ber. 18.33 V.d kinderen li 00 Lichte orkestmuz. 14.00 Zangrec.klass Kunstkroniek. 19.30 De soc gedachte, en mod. liederen. 14 25 Voordracht 14 45 20-°0 Journaal 20.30 Maxime tilm 22 30 Pianorec.klass. muz. 15.20 Wat ons be- Nleuwe films. 23 00 Journaal. VARA:Ud16.(Kjf0rWGlSorkLt aClieh^emuz VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR 16.30 V.d. zieken. 17.00 Tijd voor teeners' 19 00 v-d- Jeugd. 19.25 VA. vrouw. 19 55 17.50 Actualiteiten. Sportuitz. 20.00 Journaal. 20.20 Pol bat over actuele problemen. 20.50 Filn HILVERSUM n, 298 m NCRV 7 00 kronlek. 22.30 Journaal Nws. en SOS-ber. 7.10 Dagopening 7'.25 Klass. gram. 7.45 Radiokrant. 8 00 Nws 8.15 Lichte gram. 8.45 Tiroler volkslied-' jes. 9.00 V.d. zieken. 9.35 Gram 9 40 V.d. vrouw. 10.10 Gitaarduo. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Sopraan en piano: mod. liederen. 11.15 In 't zilver, een progr. DUITSE TELEVISIEPROGR 17.00-18.10 Voor de Jeugd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 9